Najlepszy hosting certyfikatów SSL: kto jest najlepszy dla Twojej witryny? [Zaktualizowano: 2020]

Porównaj hosting SSL

Certyfikaty SSL mają kluczowe znaczenie dla wielu witryn internetowych, takich jak sklepy e-commerce. Istnieje jednak wiele rodzajów certyfikatów SSL i nie wszystkie firmy hostingowe oferują najlepsze z ich planami hostingowymi.


Wybierając hosta SSL, najlepiej uzyskać dedykowany adres IP wraz z planem. W przeciwnym razie potrzebujesz silnego ogólnego hostingu z bezpiecznymi serwerami.

W dalszej części tego postu podamy szczegółowe informacje na temat każdego zalecanego hosta, ale dla tych, którzy chcą zajrzeć, oto 5 najlepszych hostów dla hostingu SSL:

 1. SiteGround
  – Oferuje bezpłatne certyfikaty Let’s Encrypt oraz płatne aktualizacje
 2. Bluehost
 3. Hosting A2
 4. Hosting InMotion
 5. WP Engine

Jak wybraliśmy najlepsze hosty dla SSL?

Sprawdziliśmy ponad 1500 planów hostingowych od ponad 380 dostawców hostingu i wybraliśmy tych, którzy oferują najlepsze opcje certyfikatów SSL. Następnie umieściliśmy na liście hostów, którzy oferują dedykowane adresy IP albo z ich obecnymi planami, albo jako dodatki a la carte.

Na koniec poprosiliśmy prawdziwych użytkowników. Korzystając z naszej ogromnej bazy danych zawierającej ponad milion słów niezależnych opinii klientów, zidentyfikowaliśmy 10 najlepszych hostów dla hostingu SSL.

10 najlepszych hostingu SSL dla Ciebie & Twoja strona internetowa

Ocena
Firma
Cena wywoławcza
Połączyć
SiteGround 3,95 USD
(Rozliczane jako 3,95 USD miesięcznie) in Ceny podane są w przybliżeniu, na podstawie bieżących kursów walut. Host najprawdopodobniej obciąży Cię opłatą w USD lub według innego kursu walutowego.

Zwykła cena: – Zejść!

Odwiedź Host teraz
BlueHost 2,75 USD
(Rozliczane jako 2,75 USD miesięcznie) in Ceny podane są w przybliżeniu, na podstawie bieżących kursów walut. Host najprawdopodobniej obciąży Cię opłatą w USD lub według innego kursu walutowego.

Zwykła cena: – Zejść!

Odwiedź Host teraz
Hosting A2 3,92 USD
(Rozliczane jako 3,92 USD miesięcznie) in Ceny podane są w przybliżeniu, na podstawie bieżących kursów walut. Host najprawdopodobniej obciąży Cię opłatą w USD lub według innego kursu walutowego.

Zwykła cena: – Zejść!

Odwiedź Host teraz
Hosting InMotion 3,99 USD
(Rozliczane jako 3,99 USD miesięcznie) in Ceny podane są w przybliżeniu, na podstawie bieżących kursów walut. Host najprawdopodobniej obciąży Cię opłatą w USD lub według innego kursu walutowego.

Zwykła cena: – Zejść!

Odwiedź Host teraz
WP Engine 30 USD
(Rozliczane jako 30 USD miesięcznie) in Ceny podane są w przybliżeniu, na podstawie bieżących kursów walut. Host najprawdopodobniej obciąży Cię opłatą w USD lub według innego kursu walutowego.

Zwykła cena: – Zejść!

Odwiedź Host teraz
HostGator 2,75 USD
(Rozliczane jako 2,75 USD miesięcznie) in Ceny podane są w przybliżeniu, na podstawie bieżących kursów walut. Host najprawdopodobniej obciąży Cię opłatą w USD lub według innego kursu walutowego.

Zwykła cena: – Zejść!

Odwiedź Host teraz
GreenGeeks 2,95 USD
(Rozliczane jako 2,95 USD miesięcznie) in Ceny podane są w przybliżeniu, na podstawie bieżących kursów walut. Host najprawdopodobniej obciąży Cię opłatą w USD lub według innego kursu walutowego.

Zwykła cena: – Zejść!

Odwiedź Host teraz
HostPapa 2,95 USD
(Rozliczane jako 2,95 USD miesięcznie) in Ceny podane są w przybliżeniu, na podstawie bieżących kursów walut. Host najprawdopodobniej obciąży Cię opłatą w USD lub według innego kursu walutowego.

Zwykła cena: – Zejść!

Odwiedź Host teraz
LiquidWeb 15,83 USD
(Rozliczane jako 15,83 USD miesięcznie) in Ceny podane są w przybliżeniu, na podstawie bieżących kursów walut. Host najprawdopodobniej obciąży Cię opłatą w USD lub według innego kursu walutowego.

Zwykła cena: – Zejść!

Odwiedź Host teraz
GoDaddy.com 1 USD
(Rozliczane jako 1 USD miesięcznie) in Ceny podane są w przybliżeniu, na podstawie bieżących kursów walut. Host najprawdopodobniej obciąży Cię opłatą w USD lub według innego kursu walutowego.

Zwykła cena: – Zejść!

Odwiedź Host teraz

Jak uzyskać najlepszy hosting SSL

Jeśli ostatnio spędzałeś trochę czasu w Internecie, mogłeś zauważyć tę uspokajającą zieloną kłódkę na pasku adresu URL przeglądarki podczas surfowania po Internecie.

Pojawiały się tylko wtedy, gdy kupiłeś coś w sklepie e-commerce, ale ostatnio pojawiały się w całej sieci. Jest tego powód, jak się przekonacie.

Te strony internetowe używają HTTPS zamiast zwykłego starego HTTP. Za kulisami certyfikaty SSL umożliwiają powszechne wdrożenie HTTPS.

Ale co oni robią i jak zdobyć taki dla swojej witryny? I czy naprawdę możesz dostać jeden za darmo?

Dlaczego SSL jest ważny

Widziałeś te kłódki na pasku adresu URL. Mają wskazywać, że twoje połączenie jest bezpieczne. Ale co to właściwie znaczy?

Za pomocą certyfikatu SSL połączenie między komputerem a serwerem WWW jest szyfrowane. Oznacza to, że dane przesyłane między komputerem a serwerem są szyfrowane, dopóki urządzenia nie zostaną rozszyfrowane.

Jeśli jakiemuś podsłuchującemu uda się przechwycić połączenie, zobaczą tylko bełkot.

Bezpieczeństwo

Dlaczego chcesz szyfrować? Pomyśl o wszystkich ważnych danych, które wysyłasz przez sieć, które chcesz ukryć przed ciekawskimi oczami: hasła, dane karty kredytowej, zdjęcia kotów. Certyfikaty SSL dodają spokoju, że ktokolwiek jest po drugiej stronie, jest legalny, a nie jakiś haker wykonujący atak typu „man-in-the-middle” udający prawdziwą stronę internetową.

Istnieje kilka powodów, aby upewnić się, że korzystasz ze stron HTTPS:

 • Ochrona przed fałszywymi punktami dostępowymi Wi-Fi
 • Ochrona przed podsłuchem przez sieci Wi-Fi
 • Ochrona wrażliwych danych: hasła, numery kart kredytowych i tak dalej
 • Ochrona przed inwigilacją
 • Ochrona przed wspomnianymi wcześniej atakami „man-in-the-middle”

Jest to ważne, jeśli używasz urządzenia przez publiczną sieć Wi-Fi. Nigdy nie wiadomo, kto dostanie zamówienie na numery kart kredytowych i ich zimny napar w lokalnej kawiarni. Niektórzy napastnicy będą nawet udawać, że są prawdziwą siecią Wi-Fi i zasłaniają dane niczego nie podejrzewających użytkowników.

Zakładają się, że nie wybierzesz różnicy między fałszywą siecią a Wi-Fi kawiarni po wybraniu sieci z menu rozwijanego. Opłaca się być trochę paranoikiem w kwestii bezpłatnego Wi-Fi.

Szyfrowanie połączenia sprawi, że wszelkie przechwycone dane będą bezużyteczne dla atakującego.

Dostawcy certyfikatów SSL zapewniają także wyższy poziom bezpieczeństwa dzięki certyfikatom zatwierdzonym przez organizację (OV) i rozszerzonym sprawdzaniu poprawności (EV). Za pomocą tych certyfikatów dostawcy podejmą kroki w celu sprawdzenia, czy każda organizacja próbująca uzyskać certyfikat jest tym, za kogo się podaje, poprzez szeroko zakrojone audyty.

E-commerce

Największą aplikacją dla certyfikatów SSL był w przeszłości handel elektroniczny. Certyfikat SSL chroni firmę, która chce sprzedawać towary i usługi online na kilka sposobów.

Szyfrowanie między serwerem internetowym firmy a klientem jest szyfrowane za pomocą protokołu SSL. Chroni to ważne informacje, takie jak numery kart kredytowych, jak już ustaliliśmy.

Okazuje się, że naruszenia danych są niekorzystne dla biznesu, chyba że jesteś ekspertem.

Jeśli nie jesteś quasi-monopolistą, musisz zabezpieczyć swoją witrynę, jeśli chcesz mieć nadzieję na utrzymanie klientów.

Certyfikat SSL szyfrujący połączenie dowodzi również, że naprawdę jesteś tym, za kogo się podajesz, a nie stroną wyłudzającą informacje, która próbuje uciec z numerami kart kredytowych ludzi.

Certyfikaty OV i EV są niezbędne do zachowania zgodności ze standardami Payment Card Industry (PCI). Bez nich nie będziesz mógł przetwarzać płatności.

Certyfikaty SSL pomagają również Twojej firmie wyróżniać się w wynikach wyszukiwania, co prowadzi nas do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO).

SEO

Jeśli poważnie podchodzisz do marketingu swojej firmy w Internecie, prawdopodobnie znasz przynajmniej SEO. Jest to praktyka polegająca na konstruowaniu treści w taki sposób, aby strona wylądowała w pobliżu lub u góry strony wyników wyszukiwania, gdy użytkownicy szukają określonych słów.

Ideałem jest być pierwszym rezultatem. W przeciwnym razie dostawcy treści chcą przynajmniej znaleźć się na pierwszej stronie. Jeśli trafią na inne strony, równie dobrze mogą nie istnieć.

Algorytmy używane przez Google i inne wyszukiwarki to ich tajny sos. Podają pewne wytyczne, ale lubią utrzymywać właścicieli witryn na nogach. Wyszukiwarki stale zmieniają algorytmy, aby ludzie nie grali w system za pomocą stron internetowych niskiej jakości.

Jedną z rzeczy, które zwiększają wiarygodność witryny, jest certyfikat SSL. Google wie, że ich użytkownicy powinni być bezpieczni z tymi wynikami, ponieważ witryny, które zawracają sobie głowę certyfikatem, udowodniły, że są legalne.

Google nie chce, aby Twoi klienci przekazywali swoje dane osobowe hakerom bardziej niż byś tego chciał.

Z tych powodów, jeśli zdobędziesz certyfikat SSL dla swojej witryny, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyszukiwarki nadadzą mu większą wagę w rankingach.

SSL: Co jest w nazwie?

Chociaż termin SSL jest powszechnie używany, protokół został wycofany na korzyść TLS. To trochę skomplikowana historia.

W przypadku większości protokołów bezpieczeństwa, w miarę opracowywania bezpieczniejszych wersji, zwiększają one numer wersji. Kiedy SSL trafił w wersję 4.0, z jakiegoś powodu został przemianowany na TLS w wersji 1.0.

Wygląda na to, że nazwa utknęła, prawdopodobnie dlatego, że wszystkie te instytucje certyfikujące tak bardzo rozpowszechniły ten termin.

Więc nie daj się zwieść. Kiedy słyszysz osoby odwołujące się do TLS, pamiętaj, że TLS i SSL są faktycznie równoważne.

Jak działa SSL

Ze wszystkich powodów, dla których możesz chcieć certyfikatu SSL, porozmawiajmy trochę o tym, jak SSL faktycznie działa za kulisami, bez nadmiernego technicznego.

Uzgadnianie

Gdy przeglądarka żąda strony HTTPS, między przeglądarką a serwerem internetowym występuje proces znany jako „uścisk dłoni”.

Uścisk dłoni polega na wysłaniu certyfikatu i sprawdzeniu jego autentyczności przez przeglądarkę.

Oto kroki:

 1. Serwer identyfikuje się z klientem.
 2. Klient identyfikuje się z serwerem.
 3. Klient uwierzytelnia certyfikat serwera i wysyła do serwera „tajny kod główny”.
 4. Serwer odszyfrowuje główny sekret.
 5. Klient i serwer ustanawiają zaszyfrowaną sesję.

Pomyśl o przeglądarce jako o sklepie spożywczym, a serwer o kimś, kto próbuje kupić skrzynkę piwa. Urzędnik jest zobowiązany do sprawdzania tożsamości każdego, kto próbuje kupić alkohol, więc prosi patrona o podanie go. Urzędnik sprawdza, czy identyfikator jest autentyczny.

Jak działa szyfrowanie klucza publicznego

Szyfrowanie klucza publicznego

Zobaczmy jakiś identyfikator

Przeglądarka ma listę wstępnie zatwierdzonych urzędów certyfikacji, których używa do określania ważności certyfikatu. Po zaakceptowaniu certyfikatu przez przeglądarkę ustanawiana jest bezpieczna sesja. Ten proces sprawdzania poprawności certyfikatu jest znany jako „uścisk dłoni”.

Jest to oczywiście uproszczony przykład, ale powinien dać ci podstawowe wyobrażenie o tym, jak to naprawdę działa.

Za kulisami jest to trochę bardziej skomplikowane. Serwer nie przesyła swojego certyfikatu. SSL wykorzystuje kryptografię z kluczem publicznym, co stanowi przełom w latach siedemdziesiątych. Serwer ma dwie kopie certyfikatu: klucz publiczny i klucz prywatny.

Klucz publiczny jest tym, który jest przekazywany. Jest dopasowany do klucza prywatnego, który pozostaje bezpieczny na serwerze. W ten sposób zmniejsza się ryzyko złamania certyfikatu.

Podpisz tutaj

Aby faktycznie uzyskać certyfikat, musisz zainstalować żądanie podpisania certyfikatu (CSR) na swoim serwerze. To wygeneruje parę kluczy.

Choć identyfikator jest poświadczony przez rząd stanowy lub krajowy, istnieją różne urzędy certyfikacji, które „podpiszą” certyfikat, gwarantując jego autentyczność.

Urząd certyfikacji przechowuje klucz publiczny, podczas gdy klucz prywatny pozostaje na serwerze. Niektóre z najbardziej znanych urzędów certyfikacji to Comodo, DigiCert, GoDaddy i GlobalSign.

Możliwe jest „samopodpisanie” certyfikatu, ale gdy użytkownik odwiedza witrynę przy użyciu takiego certyfikatu, otrzyma ostrzeżenie o błędzie, że witryna może być niebezpieczna. W większości przypadków przeglądarka go nawet zablokuje.

Biorąc pod uwagę wszystkie cyberataki, twórcy przeglądarek uważają, że nie mogą być zbyt ostrożni.

Jak uzyskać certyfikaty

Ponieważ obecnie mniej osób zarządza własnymi serwerami internetowymi, jest bardziej prawdopodobne, że Twoja firma hostingowa zajmie się tym za Ciebie. Twój dostawca hostingu prawdopodobnie również zaoferuje certyfikat, być może nawet wrzucając go za darmo jako dodatek do usługi.

Jeśli go potrzebujesz, istnieją osoby trzecie, które chętnie sprzedadzą ci certyfikat.

W dalszej części omówimy różne opcje certyfikatów.

Rodzaje certyfikatów SSL

Przyjrzymy się teraz dostępnym rodzajom certyfikatów SSL.

Najpierw spójrzmy na składniki certyfikatu SSL.

Chociaż mówimy o jednym certyfikacie SSL, w rzeczywistości są to trzy certyfikaty.

Standardowe certyfikaty

Pierwszy to certyfikat główny. Ten certyfikat jest w posiadaniu urzędu certyfikacji.

Drugi to certyfikat serwera. Jeśli nazwa nie jest zbyt oczywista, to ten certyfikat jest zainstalowany na Twoim serwerze internetowym.

Aby powiązać te dwa certyfikaty razem, certyfikat pośredni jest używany. Służy to jako przejście między certyfikatem serwera a certyfikatem głównym.

Teraz przyjrzymy się rodzajom certyfikatów, które możesz uzyskać.

Certyfikat pełnomocnika

Ten jest rzadziej używany w Internecie, ale ten typ certyfikatu jest używany na serwerze proxy. Taki serwer może być wykorzystywany w firmie do filtrowania wychodzącego i przychodzącego ruchu internetowego.

Może być również używany przez osoby, które chcą ukryć pochodzenie swojego ruchu internetowego. Mogą chcieć to zrobić, aby uzyskać dostęp do zasobów, które mogą być zablokowane w ich kraju.

Wspólny certyfikat

Wspólny certyfikat jest, jak sama nazwa wskazuje, wspólny dla różnych osób.

W kontekście dostawcy usług hostingowych może to być wśród klientów na konkretnym serwerze fizycznym lub w całym dostawcy usług hostingowych, przynajmniej tych, którzy nie mają własnych certyfikatów.

Najczęściej występują na wspólnych planach hostingowych. Podobnie jak w przypadku dzielonych platform hostingowych, najlepiej nadają się dla osób rozpoczynających działalność w sieci lub prowadzących stronę internetową jako hobby.

Jeśli jesteś zadowolony z prowadzenia mniejszej witryny i nie planujesz faktycznie sprzedawać niczego przez Internet, prawdopodobnie byłbyś zadowolony z udostępnionego certyfikatu.

Typ SSL Rozmiar strony internetowej Odwiedzający Typ strony internetowej
Wspólny SSLWitryny małe do przeciętnychNiski poziom głośnościCzas wolny lub hobby
Darmowy prywatny SSLMałe i średnie witrynyUmiarkowana głośnośćPoważny, niezwiązany z e-commerce
Płatny prywatny SSLWiększe lub rozwijające się e-firmyWysoka głośnośćHandel elektroniczny lub podmiot stowarzyszony

Darmowe certyfikaty SSL

Czy można uzyskać certyfikat SSL za darmo? Możesz pomyśleć, że to może być zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, ale każdego dnia jest to bardziej rzeczywistością.

Gdzie uzyskać bezpłatne certyfikaty SSL

Istnieją dwa rodzaje bezpłatnych certyfikatów SSL: bezpłatne certyfikaty od twojego dostawcy lub certyfikaty z Let’s Encrypt, wymienione w dalszej części tego artykułu.

Certyfikat od dostawcy może być współużytkowanym certyfikatem wymienionym wcześniej lub dedykowanym dla Twojej witryny w ramach dedykowanego planu hostingowego.

Od Twojego dostawcy hostingu

Coraz częściej dostawcy oferują bezpłatne certyfikaty SSL. Wielu dostawców bierze udział w projekcie Let’s Encrypt. Ponieważ kosztuje ich to prawie nic, dostawcy mają sens, aby je rozdawać.

Podobnym projektem jest CACert. Jest to podobny projekt o podobnych celach: rozpowszechnianie HTTPS tak szeroko, jak to możliwe dzięki zautomatyzowanym certyfikatom.

Główną różnicą w stosunku do Let’s Encrypt jest to, że CACert to projekt społecznościowy.

Co z Let’s Encrypt?

Let’s Encrypt to projekt, który ma zmusić strony internetowe do korzystania z HTTPS w jak największym stopniu. Ten krok wynika z troski o prywatność w Internecie w następstwie cyberataków i ujawnień dotyczących inwigilacji Internetu przez Narodową Agencję Bezpieczeństwa USA, w tym szpiegowania kluczowych sojuszników.

Jedną z barier utrudniających powszechne stosowanie HTTPS są koszty certyfikatów SSL. Koszt zarówno czasu, jak i pieniędzy był poza zasięgiem mniejszych operatorów witryn. W przeszłości był używany głównie na stronach e-commerce do przechowywania informacji o karcie kredytowej.

Let’s Encrypt jest obsługiwany przez wielu głównych dostawców hostingu i inne firmy internetowe.

Let's Encrypt Logo

Jak działa Let’s Encrypt

Let’s Encrypt obejmuje po prostu instalację programu klienckiego na serwerze WWW. Certyfikat wydawany jest na 90 dni. To może wydawać się krótki czas, biorąc pod uwagę, że większość certyfikatów SSL jest ważna przez rok lub dłużej, ale certyfikaty te są automatycznie odnawiane bez interwencji człowieka.

Sukces projektu można zmierzyć liczbą stron internetowych korzystających z HTTPS na zwykłym starym HTTP. Wygląda na to, że obecnie prawie każda duża strona internetowa domyślnie korzysta z HTTPS.

Kto używa Let’s Encrypt?

Jeśli sprawdzisz certyfikaty często odwiedzanych witryn, możesz być zaskoczony, kto korzysta z bezpłatnych certyfikatów SSL generowanych przez Let’s Encrypt.

Główne witryny, takie jak magazyn Mashable i PC Gamer, używają Let’s Encrypt.

Te strony mają czytelników technicznych, ale pokazuje szybką akceptację Let Encrypt i bezpłatnych certyfikatów SSL. Let’s Encrypt wskoczył do 10 najlepszych urzędów certyfikacji w ankiecie W3Techs z maja 2018 r.

IdenTrust, który jest sygnatariuszem krzyżowym dla Let’s Encrypt, zajmuje obecnie najwyższe miejsce. To pokazuje, jak szybko rozprzestrzenia się Let’s Encrypt.

Ponieważ wielu dostawców hostingu bierze udział w projekcie, ich bezpłatne certyfikaty SSL są prawdopodobnie obsługiwane również przez Let’s Encrypt.

Z Let’s Encrypt, po co płacić za certyfikaty SSL?

Czy dzięki darmowym, automatycznie aktualizowanym certyfikatom SSL nadal będziesz chciał kupować certyfikat?

Ponieważ prywatny certyfikat SSL jest obowiązkowy dla każdej witryny internetowej, która chce przetwarzać płatności kartą kredytową, wydaje się, że płatne prywatne certyfikaty nie znikną w najbliższym czasie. Branża finansowa porusza się wolniej niż świat technologii. Prawdopodobnie przez jakiś czas nie będą gotowi na przyjęcie bezpłatnych certyfikatów SSL.

Firmy nadal potrzebują własnych certyfikatów

Niektóre duże firmy prawdopodobnie wolą kupować własne certyfikaty. Koszt certyfikatu to spadek w koszyku dla firmy z listy Fortune 500. IBM, Amazon i inni zapewne będą pławić się w blasku wiarygodności, jaką daje posiadanie własnych certyfikatów.

Komputery stacjonarne i komputery mainframe nie zostały całkowicie wysiedlone w świecie korporacyjnym i wydaje się, że przez długi czas będą używać certyfikatów podpisanych przez DigiCert.

Prywatne certyfikaty i darmowe projekty SSL mają różne cele. Ten ostatni ma na celu ogólne promowanie bezpieczeństwa. W przypadku dużych firm bezpieczeństwo ma na celu ochronę ich biznesu i wiarygodności.

Jeśli przetwarzasz dane użytkownika, takie jak dane logowania lub informacje o płatności, będziesz potrzebować czegoś bardziej niezawodnego niż prosty certyfikat Let’s Encrypt.

Wielu dostawców oferuje nabywcom certyfikatów gwarancje, jeśli ich witryny zostaną zhakowane.

Oni i ich akcjonariusze oczekują, że ich pracownicy IT zrobią wszystko, co w ich mocy, w tym prywatne certyfikaty SSL. Certyfikaty EV i OV wkrótce nie znikną.

Trzy świetne hosty dla SSL

Ponieważ SSL jest tak ważny dla nowoczesnych stron internetowych dla bezpieczeństwa i SEO, dostawcy usług hostingowych warti swojej soli ułatwią właścicielom witryn włączenie certyfikatów SSL do swoich witryn.

SiteGround

SiteGround jest przykładem jednego z takich dostawców hostingu.

Mają darmowy poziom oparty na Let’s Encrypt, ale mają też płatne opcje
które są sprzedawane firmom.

Te certyfikaty pochodzą z gwarancjami na wypadek, gdyby coś złego stało się z witryną.

Mają opcje, które powinny zadowolić każdego, od małych witryn po handel elektroniczny.

Shopify

Jeśli jeszcze tego nie zauważyłeś, protokół SSL jest bardzo ważny dla handlu elektronicznego.

Jeśli sprzedajesz rzeczy przez Internet, możesz rozważyć hosta specjalizującego się w handlu elektronicznym.

Shopify jest jednym z nich. Wśród innych funkcji oferują bezpłatne certyfikaty SSL
we wszystkich swoich planach.

Hosting InMotion

InMotion Hosting to kolejny dostawca hostingu, który skacze na darmową modę SSL.

Oferują bezpłatne certyfikaty
we wszystkich swoich planach hostingowych.

Minusem jest to, że te bezpłatne certyfikaty muszą być skierowane na serwery InMotion, w przeciwnym razie nie będą działać.

Jeśli masz do czynienia z danymi klientów, zalecają także skorzystanie z własnego certyfikatu przez dedykowany adres IP.

kupon hostingowy

Szukasz doskonałej oferty na bezpieczny hosting?
SiteGround – oceniany przez czytelników na pierwszym miejscu – zapewnia bezpłatne certyfikaty SSL i zaawansowane zabezpieczenia. Zorganizowaliśmy dla Ciebie oszczędność do 67% na tych popularnych planach. Skorzystaj z tego ekskluzywnego linku zniżkowego
dostać ofertę.

Podsumowanie

Certyfikaty SSL działają za kulisami, umożliwiając bezpieczne przeglądanie i płatności przez Internet. Certyfikaty SSL weryfikują autentyczność posiadacza, co ma kluczowe znaczenie dla SEO i handlu elektronicznego. Let’s Encrypt oferuje bezpłatne certyfikaty SSL, ale wiele firm nadal będzie potrzebować własnych certyfikatów.

Certyfikaty SSL Często zadawane pytania

 • Jak długo trwa certyfikat SSL?

  Zależy to od urzędu certyfikacji, przez który chcesz przejść, i wybranego planu.

  Podobnie jak zakup nazwy domeny lub pakietów hostingowych, większość urzędów certyfikacji SSL oferuje różne poziomy i umożliwia zakup różnych przedziałów czasowych zasięgu.

 • Co to jest infrastruktura klucza publicznego (PKI)?

  PKI to firma lub usługa, która zarządza kluczami i certyfikatami, umożliwiając odwiedzającym stronę internetową i serwerom komunikację w zaufanej sieci. PKI zapewnia sposób weryfikacji tożsamości odwiedzanej witryny.

 • W jaki sposób współdzielony certyfikat SSL różni się od prywatnego certyfikatu SSL?

  Współdzielony certyfikat używa nazwy domeny twojego hosta, a nie własnej nazwy domeny. Jeśli spróbujesz użyć własnej nazwy domeny ze współdzielonym certyfikatem, wygeneruje komunikat ostrzegawczy, gdy odwiedzający wejdą na Twoją stronę.

  Jednak dopóki użyjesz nazwy serwera udostępnionego dla swojego konta, odwiedzający nie otrzymają wyskakującego komunikatu.

  Ta konfiguracja jest zwykle używana, gdy nie musisz publicznie ogłaszać bezpiecznego połączenia, i nie jest zalecana w przypadku witryn eCommerce, w których klienci będą oczekiwać, że Twoja domena będzie wymieniona na certyfikacie.

  Prywatne certyfikaty SSL używają twojej własnej nazwy domeny, więc odwiedzający Twoją stronę zobaczą Twoją domenę powiązaną z certyfikatem, tworząc znacznie wyższy poziom zaufania do Twojej witryny.

  Prywatne certyfikaty są szczególnie ważne, jeśli prosisz o bezpieczne informacje, takie jak karty kredytowe.

 • Co sprawdza moja przeglądarka, gdy łączy się z witryną SSL?

  Gdy Twoja przeglądarka zidentyfikuje i witryna SSL, wyśle ​​żądanie certyfikatu SSL i sprawdzi, czy nie wygasło, zostało wydane przez zaufany urząd certyfikacji i jest używane przez witrynę, dla której zostało wydane.

  Jeśli którakolwiek z tych kontroli zakończy się niepowodzeniem, przeglądarka wyświetli ostrzeżenie informujące, że witryna nie jest zabezpieczona przez SSL.

 • Jakie dane można zabezpieczyć za pomocą protokołu SSL?

  Protokół SSL nie jest specyficzny dla określonego typu danych, ale zamiast tego wykorzystuje kryptografię klucza publicznego do uwierzytelniania oraz kryptografię klucza tajnego z podpisem cyfrowym do wysyłania i odbierania danych. Dowolny rodzaj danych można zabezpieczyć od tekstu do zawartości bazy danych obrazów.

 • Co powinienem zrobić, jeśli stracę hasło SSL?

  Konieczne jest zachowanie hasła użytego do utworzenia certyfikatu SSL, ponieważ to prywatne hasło jest jedynym sposobem na zweryfikowanie Ciebie i Twojej witryny. Jeśli zgubisz to hasło, musisz utworzyć nowy certyfikat SSL.

 • Czy mogę mieć więcej niż jeden certyfikat SSL na adres IP lub na jednym serwerze internetowym?

  W tym celu serwer hostingowy musi obsługiwać wskazanie nazwy serwera (SNI).

  Do niedawna wiele certyfikatów SSL nie mogło być instalowanych na jednym adresie IP, więc jeśli posiadasz wirtualne hosty do hostowania wielu domen z jednego adresu IP, możesz zainstalować tylko jeden certyfikat SSL.

  Dzięki SNI możesz teraz dołączyć nazwę hosta podczas przekazywania informacji o sprawdzeniu weryfikacji SSL. Dzięki temu pojedynczy adres IP może obsługiwać wiele certyfikatów SSL.

  Przed wybraniem tej trasy skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych, aby upewnić się, że SNI jest obsługiwany.

 • Czy wszystkie przeglądarki akceptują SSL?

  Zawsze jest wyjątek, ale powinieneś czuć się pewnie, wybierając SSL, ponieważ obejmuje on ponad 99% użytkowników Internetu.

  SSL jest obsługiwany przez następujące popularne przeglądarki (między innymi): Chrome, Firefox, Internet Explorer v5.01 i nowszy, Safari, Opera v7 i nowszy oraz Sony PlayStation.

  Pełna lista jest zbyt wyczerpująca, aby ją tutaj zamieszczać, ale chyba że ktoś nadal korzysta z komputera z systemem Windows 3.1, aby przejść do trybu online, przeglądarka prawdopodobnie obsługuje protokół SSL.

 • Kto opracował SSL?

  SSL został pierwotnie opracowany przez Netscape na początku lat dziewięćdziesiątych; Jednak dopiero po wydaniu wersji 3.0 w 1996 r. protokół SSL został ogólnie zaakceptowany po całkowitym przeprojektowaniu w celu przezwyciężenia wielu wad bezpieczeństwa, które nękają poprzednie wersje.

 • Czy mogę przydzielić tylko niektóre katalogi, aby uzyskać certyfikat SSL, czy też muszę zabezpieczyć całą witrynę?

  Zależy to od konfiguracji hosta serwera i oprogramowania zainstalowanego do obsługi witryny.

  W większości przypadków możesz wyznaczyć subdomenę, która będzie używana jako bezpieczna witryna, i włącz tylko SSL dla tej witryny.

  Na przykład możesz skonfigurować ogólną witrynę www.cool-site.com, która nie ma protokołu bezpieczeństwa SSL. Gdy potrzebujesz zebrać informacje od odwiedzających, możesz wysłać je do swojej podstrony, secure.cool-site.com, gdzie ich informacje byłyby bezpieczne.

 • Jaki poziom szyfrowania otrzymuję, łącząc się z witryną z certyfikatem SSL?

  To zależy od wielu czynników.

  Po pierwsze, poziom szyfrowania wymagany przez certyfikat SSL uzyskany przez witrynę.

  Następnie możliwości hosta serwera witryny.

  I wreszcie, używana przeglądarka wpłynie na poziom otrzymywanego szyfrowania.

  Nawet jeśli witryna i serwer zapewniają silne szyfrowanie 256-bitowe, jeśli używasz starszej przeglądarki, która może obsługiwać tylko 128, informacje nie będą otrzymywać takiego samego poziomu szyfrowania, jak inni odwiedzający tę samą witrynę.

  Aby uzyskać najsilniejszy poziom szyfrowania, trzymaj się zaufanych witryn i aktualizuj przeglądarkę.

 • Jak SSL różni się od TLS?

  Technicznie rzecz biorąc, SSL był poprzednikiem TLS.

  Działają w ten sam sposób: oba wymagają zabezpieczenia danych za pomocą odpowiedniego poziomu szyfrowania, oba wymagają od urzędu certyfikacji (CA) potwierdzenia tożsamości witryny i oba polegają na „uzgadnianiu” między przeglądarką a urzędem certyfikacji zweryfikować witrynę.

  TLS zapewnia szereg dodatkowych zabezpieczeń, których nie zapewniał protokół SSL 3.0, usuwając wiele luk w starszym standardzie. Nie niepokój się jednak, jeśli próbujesz zarejestrować się w celu ochrony TLS i możesz znaleźć tylko urzędy certyfikacji zapewniające SSL.

  Te dwie nazwy są używane zamiennie, więc rejestrując się w SSL, faktycznie rejestrujesz się w SSL / TLS.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map