Najlepszy hosting ASP: kto jest najlepszy dla Twojej witryny? [Zaktualizowano: 2020]

Porównaj hosting ASP

ASP (Active Server Pages) to język skryptowy po stronie serwera wydany w 1996 roku przez Microsoft. Czasami określany jako ASP Classic, został zastąpiony przez ASP.NET w 2002 roku.


Witryny ASP wymagają serwerów Windows z najnowszą wersją Internetowych usług informacyjnych (IIS). Oczekuje się, że wsparcie ASP w IIS będzie kontynuowane przynajmniej do początku 2020 roku.

Omówimy najlepszy hosting ASP poniżej, ale na razie oto wybór naszych ekspertów dla najlepszych hostów ASP:

 1. HostGator
  – Niedrogie pakiety, mnóstwo narzędzi administracyjnych, panel sterowania Parallels Plesk
 2. Idź Tato
 3. Liquid Web
 4. Register.com
 5. InterServer

Jak wybraliśmy najlepsze hosty ASP?

Spośród setek hostów wybraliśmy te oferujące wykwalifikowaną obsługę ASP i ASP.NET oraz modułów programowania na żądanie, takich jak MVC 3.0. Szukaliśmy również dobrego wyboru narzędzi administracyjnych i najnowszej wersji IIS.

Następnie porównaliśmy nasze ustalenia z tysiącami recenzji użytkowników z naszych baz danych.

Hosting ASP

porównaj hosting asp

Czego się nauczysz

Więc – dowiedzmy się:

 • Co to jest ASP?
 • Czy to to samo co ASP.NET?
 • Jakie są zalety korzystania z ASP?

Odpowiemy na te pytania i jeszcze więcej, gdy przeprowadzę Cię przez podstawowe zasady hostingu ASP i jak znaleźć dobrego hosta ASP.

Ja też podziel się moimi rekomendacjami dla trzech najlepszych hostów ASP aby pomóc Ci rozpocząć wyszukiwanie odpowiedniego hosta dla swojego projektu.

czym jest hosting asp

Co to jest ASP Hosting?

„Nienawidzący i nieufni są w błędzie, a ASP.NET to technologia, którą powinieneś spróbować poznać.” – Jeremy McPeak

Hosting ASP na serwerze z systemem Windows umożliwia uruchamianie skryptów za pomocą technologii Microsoft Active Server Pages w celu tworzenia interaktywnych stron, zapewniać dostęp do bazy danych i nie tylko.

Serwery i systemy operacyjne

Twój dostawca hostingu używa systemu operacyjnego (OS) do uruchamiania swoich serwerów, podobnie jak system operacyjny na komputerze osobistym. Podczas gdy serwery z systemem Linux stanowią większość hostów internetowych, hosty z serwerami z systemem Windows stają się coraz bardziej popularne na niektórych stronach internetowych.

Wynika to w niemałej mierze z rosnącej popularności stron Microsoft Active Server Pages (ASP). Teraz w swojej trzeciej iteracji ASP jest językiem skryptowym możesz używać do tworzenia dynamicznych i interaktywnych aplikacji internetowych.

ASP i jej konkurenci

Konkurując z takimi jak PHP i innymi podobnymi językami programowania, takimi jak CGI, ASP była trzecią dynamiczną technologią internetową wydaną w latach 90..

ASP został stworzony do współpracy z Internetowymi usługami informacyjnymi Microsoft (IIS). IIS to wbudowany składnik systemu Windows, który obsługuje serwer WWW i inne funkcje internetowe w systemie operacyjnym Windows.

Przejdź do reszty recenzji.

Co to jest ASP?

ASP to wszechstronny język skryptowy po stronie serwera. Można go używać do tworzenia interaktywnych stron internetowych, samodzielnych aplikacji kodowych, dostępu do baz danych (takich jak MySQL lub Microsoft Access), łączenia stron HTML, a nawet do wykonywania prostych dostosowań użytkownika, takich jak wyświetlanie lokalnej daty i godziny dla każdego odwiedzającego stronę.

Ponadto można go użyć do zezwól odwiedzającym witrynę na interakcję z Twoją witryną obiekty treści, takie jak Active X lub elementy Java.

dokumentacja aktywnych stron serweraSieć deweloperów firmy Microsoft zawiera dokumentację na stronach Active Server Pages (ASP). Również po dotknięciu: FAQ, samouczki i próbki kodu.

Strony ASP / Active Server

Strony ASP / Active Server to strony HTML osadzone bezpośrednio w skryptach ASP. Stamtąd skrypty ASP przetwarzają się na serwerze dostawcy hosta przed wysłaniem ich do przeglądarki osoby odwiedzającej witrynę w celu przejrzenia.

W skrócie, Twój serwer hostingowy obsługuje kod HTML, następnie kod ASP, a następnie dostarcza treść do przeglądarki, aby odwiedzający ją zobaczył.

ASP jest szczególnie znany ze swojego:

 1. Łatwość użycia
 2. Niezależność od języków skryptowych, dzięki czemu możesz używać, co chcesz. Nie musisz używać języków Microsoft.
 3. Krótka krzywa uczenia się
 4. Dużo dokumentacji
 5. Duża społeczność internetowa

ASP może odnosić się do dwóch różnych platform: ASP i ASP.NET.

ASP vs. ASP.NET

Jeśli jesteś nieco zdezorientowany, przyczyną mogą być dwie rzeczy o nazwie „ASP”:

 1. ASP lub „ASP Classic”
 2. ASP.NET

Czym różni się ASP.NET od ASP?

ASP.NET został wydany po raz pierwszy w 2002 roku. Posiada wiele takich samych funkcji jak ASP, ale zawiera bardziej stabilne podstawy oparte na technologii serwerowej Microsoft .NET.

strona główna asp-netWitryna Microsoft ASP.NET oferuje dokumentację, narzędzia i szkolenia.

Dodatkowo, podczas gdy ASP.NET jest znacznie bezpieczniejszy i działa dobrze z wieloma stronami internetowymi, może wymagać więcej zasobów do poprawnego działania, pozostawiając ASP Classic jako doskonała alternatywa dla dobrze znanych stron internetowych.

Jakie są przypadki użycia ASP?

Zarówno ASP Classic, jak i Języki ASP.NET są nadal popularne, chociaż.

Kilka dużych stron internetowych, w tym Yahoo Music i Newegg.com, działa na ASP Classic oraz Microsoft.com.

Za każdym razem, gdy zobaczysz adres URL kończący się na „.asp”, zobaczysz stronę internetową wygenerowaną przez ASP. Wiele innych stron również korzysta z ASP, ale używa przekierowania adresu URL, aby maskować jego użycie.

FunkcjaŻMIJAASP.NET
Rodzaj językaInterpretowaneOpracowano
Protokół połączenia z bazą danychObiekty danych ActiveX (ADO)Obiekty ActiveX Directory (ADO) .NET
Rozdzielenie obawŁączy HTML z logiką kodowaniaOddziela kod logiczny od HTML
Obiektowy?CzęściowoCałkowicie

Czy Microsoft obsługuje ASP?

Microsoft obiecał dalsze wsparcie dla ASP przez co najmniej dekadę po wydaniu Windows 8.

Dało to programistom i użytkownikom mnóstwo czasu na ich wykonanie niezbędne aktualizacje i wymiany w swoich zastrzeżonych i hostowanych systemach i uaktualnij do ASP.NET, jeśli chcą.

Szukasz świetnej okazji na hosting Windows?
Nasi czytelnicy mogą obecnie zaoszczędzić 20% na planach Windows HostGator. Użyj tego linku zniżkowego
.

Jakie są zalety ASP Hosting?

Hosting ASP to dobra opcja, jeśli potrzebujesz interaktywnych stron internetowych i aplikacji, które są potężne, ale łatwe do utworzenia i utrzymania, zwłaszcza jeśli korzystasz z innych produktów Microsoft, takich jak Microsoft Office Suite, z zawartością internetową.

Potrzeba hostingu systemu Windows

Ponieważ ASP jest językiem skryptowym po stronie serwera, do wykonywania swoich zadań wymaga serwera WWW. Serwer sieciowy jest dostarczany przez Microsoft IIS, więc jeśli twoja witryna opiera się na ASP dla swojej zawartości, będziesz potrzebować opcji hostingu serwera Windows.

Jeśli korzystasz z innych produktów Microsoft, takich jak Gabinet i Wymiana serweru, integracja treści internetowych z systemami komunikacji i współpracy jest bardzo prosta.

wybranie hosta asp

Wybór hosta obsługującego ASP

Zdecydowana większość dostawców usług hostingowych obsługuje swoje serwery przy użyciu systemów operacyjnych UNIX lub Linux, takich jak CentOS.

Chociaż sytuacja jest odwrotna, jeśli chodzi o komputery osobiste, lekkie, bezpłatne i otwarte funkcje systemu Linux sprawiają, że jest to idealny wybór dla większości hostów internetowych do uruchamiania swoich serwerów.

Linux nie jest dozwolony

Ale Linux nie może zrobić wszystkiego i nie jest idealną opcją dla wszystkich. Witryny obsługiwane przez ASP mogą być lepszym wyborem w zależności od potrzeb i preferencji witryny. I ASP nie może działać w systemie Linux – wymaga serwera z systemem Windows.

Serwery z systemem Windows są w mniejszości i wymagają więcej inwestycji ze strony dostawcy hostingu.

Z tego powodu możesz oczekiwać, że zapłacisz nieco więcej za hosting niż za porównywalny poziom hostingu opartego na UNIX.

Dlaczego kosztuje więcej?

Ale to jest warte inwestycji, jeśli:

 • Korzystasz z serwera Office lub Exchange Server
 • Twoja witryna zależy od produktów Microsoft
 • Twoja strona opiera się na technologiach takich jak Silverlight
 • Do tworzenia skryptów używasz języków takich jak Visual Basic lub Visual Basic.NET
 • Używasz MS SQL (zastrzeżonej wersji Structured Query Language) firmy Microsoft do dystrybucji treści lub gromadzenia danych

Jeśli planujesz uruchomić witrynę internetową opartą na ASP, dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z potencjalnym usługodawcą internetowym upewnij się, że mogą wesprzeć Twoją witrynę i podaj wszystkie potrzebne opcje.

Jakie są zalety i wady ASP?

Podobnie jak wszystko, ASP ma również piętę achillesową i wspaniałe cechy.

Plusy

 • Dodawaj, edytuj lub zmieniaj dynamiczne treści w swojej witrynie za pomocą serwera Windows swojego dostawcy hostingu
 • Niższa krzywa uczenia się niż zaawansowany następca ASP.NET, w tym łatwość integracji danych z istniejącymi stronami internetowymi
 • Z łatwością twórz zaawansowane aplikacje internetowe w znanym programie do programowania, w komplecie z mniejszym kodowaniem

Cons

 • Nowsze, bardziej popularne rozwiązanie ASP.NET ma komponenty oparte na XML, lepszą obsługę języków, uwierzytelnianie użytkowników i nowe elementy sterujące, dzięki którym ASP Classic wydaje się gorszy
 • Działając w przestrzeni procesów IIS, ASP Classic jest podatny na awarie i zmuszanie IIS do ponownego uruchomienia, nie wspominając o tym, że nie ma wbudowanych środków bezpieczeństwa
 • Pomimo szybkiego środowiska programistycznego wymuszona interpretacja kodu za każdym razem, gdy strony ASP zmniejszają skalowalność

najlepsi gospodarze asp

3 najlepsze hosty ASP

Tak jak obiecałem, oto moje osobiste wybory najlepszych dostawców hostingu dla hostingu ASP.

Hosting A2

Hosting A2
jest najlepszym wyborem dla osób poszukujących usług hostingowych obsługujących ASP. W rzeczywistości oferuje specyficzne dla ASP plany hostingowe, które oferują niesamowitą szybką wydajność witryny, całodobową obsługę i Gwarancja dostępności przez 99,9% czasu.

Strona główna hostingu A2

Ponadto otrzymujesz bezpłatny certyfikat SSL, wieczyste zabezpieczenia w celu ochrony danych Twojej witryny oraz bezpłatny CloudFlare ServerShield w celu zwiększenia prędkości witryny, zwiększenia bezpieczeństwa i korzyści z solidnego CDN dla szybszego dostarczania treści do odwiedzających witrynę.

HostGator

Innym dostawcą hostingu oferującym hosting specyficzny dla ASP jest HostGator
. Na przykład oferuje klientom potężny panel Parallels Plesk, oparty na systemie Windows hostingowy panel sterowania, IIS (Internetowe usługi informacyjne) i Microsoft SQL Server 2008 R2.

Strona główna HostGator

Ponadto hosting Windows HostGator zapewnia bezpłatne narzędzia do budowania stron internetowych, instalacje popularnych skryptów jednym kliknięciem i wsparcie premium w postaci telefonu, czatu na żywo i poczty elektronicznej.

Idź Tato

Wreszcie GoDaddy
oferuje usługi hostingowe Windows wraz z darmową nazwą domeny, wykorzystanie Windows Server 2012 R2, instalacje skryptów jednym kliknięciem takich jak WordPress, Joomla i Drupal oraz całodobowe monitorowanie witryny i ochrona bezpieczeństwa.

Strona główna GoDaddy

Ponadto GoDaddy zapewnia użytkownikom bezpłatny e-mail biznesowy Microsoft Office 365 na pierwszy rok, 50 użytkowników FTP i dostęp do intuicyjnego panelu sterowania do zarządzania informacjami o koncie witryny.

oferty hostingu

Nie można zdecydować, który host ASP jest dla Ciebie odpowiedni?
Próbować Hosting A2: są szybkie i niezawodne. Zarejestruj się za pomocą naszego specjalnego linku rabatowego
i zaoszczędź 50% na planach hostingowych.

Inne funkcje w językach i ramach

 • ASP.NET
 • .NET Framework
 • VB.NET
 • Laravel
 • PHP
 • Ruby on Rails
 • Perl
 • Django
 • Pyton
 • Obejmuje serwer
 • Jawa
 • Zimna fuzja
 • CodeIgniter
 • CakePHP
 • node.js
 • Symfony
 • PHP 5
 • PHP 7

ASP Często zadawane pytania

 • Co oznacza skrót ASP?

  ASP oznacza Active Server Pages.

 • Co to jest ASP?

  Plik ASP zawiera kombinację HTML i skryptów do tworzenia dynamicznych stron internetowych.

 • Co to jest skrypt po stronie serwera?

  Skrypty po stronie serwera są wykonywane na serwerze, zanim treść zostanie wysłana do przeglądarki użytkownika. Umożliwia to prezentowanie spersonalizowanych treści bez obciążania komputera odwiedzającego.

 • Czy ASP jest językiem programowania?

  Nie. ASP Classic i ASP.NET to frameworki, które pozwalają programistom używać wielu języków do tworzenia stron internetowych. Skrypt VB lub C # to popularne opcje, ale obsługuje warianty Java, Ruby, Python, c ++, PHP i inne.

 • Czym różnią się ASP Classic i ASP.NET?

  Istnieje kilka ważnych różnic. ASP Classic używa interpretowanych skryptów, ale ASP.NET jest kompilowany. To sprawia, że ​​ASP.NET jest szybszy. ASP.NET obsługuje bardziej złożone języki i jest szerzej stosowany niż ASP Classic.

 • Dlaczego pliki ASP mają rozszerzenia .asp lub .aspx?

  Ogólnie rzecz biorąc, rozszerzenie .asp oznacza plik ASP Classic. Rozszerzenie .apsx wskazuje plik ASP.NET.

 • Kto używa skryptów po stronie serwera?

  Najpopularniejsze skrypty, w tym popularne narzędzia CMS, zawierają element skryptów po stronie serwera. Nie musisz wiedzieć, jak kodować, aby z niego korzystać.

 • Jakie są główne alternatywy dla ASP?

  Java i PHP są najczęstszymi alternatywami, ale Python i Ruby zyskują na popularności.

 • Czy mogę używać ASP w systemie Linux??

  W zdecydowanej większości przypadków ASP jest zainstalowany w systemie Windows. Istnieją obejścia dotyczące wdrażania systemu Linux, ale mogą być niestabilne i trudne do skonfigurowania.

 • Czy korzystanie z ASP kosztuje więcej??

  Tak. Za każdym razem, gdy używasz technologii Windows, będziesz musiał zapłacić więcej w porównaniu do odpowiednika dla systemu Linux. Wynika to z kosztu licencji oprogramowania. Jeśli kupisz hosting, Twój gospodarz zsumuje koszt do miesięcznej lub rocznej opłaty subskrypcyjnej.

 • Dlaczego miałbym chcieć ASP zamiast innych języków skryptowych?

  Jeśli korzystasz już z technologii Windows, warto trzymać się tego samego zestawu narzędzi. Jeśli zaczynasz od zera, mogą istnieć tańsze alternatywy, pod warunkiem, że nie musisz używać funkcji specyficznych dla systemu Windows w swojej aplikacji.

 • Jakiej technologii baz danych najlepiej używać z ASP?

  MS SQL jest oczywistym wyborem. Możliwe jest również korzystanie z MS Access i innych.

 • Dlaczego pakiety hostingowe Windows są mniej popularne??

  Istnieją dwa główne wyzwania: koszt i dostępność. System Windows zawsze kosztuje więcej ze względu na cenę licencji. Ponadto mniej dostawców usług hostingowych oferuje pakiety Windows.

  Jeśli planujesz założyć blog, forum lub prostą stronę internetową, korzystanie z PHP w Linuksie może być łatwiejsze i tańsze.

 • Co to jest IIS?

  IIS to oprogramowanie serwera sieci Web firmy Microsoft. ASP jest instalowany jako moduł IIS.

 • Czy mogę kodować w ASP na komputerze z systemem Windows?

  Tak. W panelu sterowania, w obszarze Programy i funkcje, musisz przejrzeć funkcje systemu Windows, aby upewnić się, że ASP i IIS są włączone. Sprawdź w Internetowych usługach informacyjnych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map