Najlepszy hosting Apache: kto jest najlepszy dla Twojej witryny? [Zaktualizowano: 2020]

Porównaj hosting Apache

Apache to najpopularniejszy serwer internetowy na świecie. Apache jest oczywistym wyborem, chyba że potrzebujesz hostingu Windows. Jednak nie wszyscy hosty korzystające z Apache oferują tę samą jakość.


Apache może zasilać plany współdzielone, VPS lub dedykowane. Aby uzyskać większą szybkość, poszukaj hostów korzystających z Nginx lub Litespeed wraz z Apache.

Oto 5 najlepszych hostów internetowych Apache:

 1. SiteGround
  – Szybkie, bezpieczne serwery, wyjątkowe wsparcie
 2. Bluehost
 3. Hosting A2
 4. Hosting InMotion
 5. HostPapa

Jak wybraliśmy najlepsze hosty dla Apache?

Z setek hostów wybraliśmy hosty Apache w połączeniu z innymi technologiami o najwyższej prędkości, takimi jak Nginx, CDN (sieci dostarczania treści), dyski SSD (dyski półprzewodnikowe) i skuteczne buforowanie.

Skróciliśmy listę osób z wysokiej jakości obsługą klienta i wyjątkową wartością. Następnie przeanalizowaliśmy tysiące opinii użytkowników z naszej dużej bazy danych.

Hosting Apache: Jaki jest najlepszy host?

Hosting Apache

Co to jest Apache Hosting?

„Celem projektu [Apache] jest zapewnienie bezpiecznego, wydajnego i rozszerzalnego serwera, który zapewnia usługi HTTP w synchronizacji z obecnymi standardami HTTP.” – Fundacja Apache

Strona główna Apache

Serwer WWW Apache HTTP nie wymaga wprowadzenia. Ta wysoce konfigurowalna platforma serwerowa jest bezpłatna, a ponieważ jest open source, Apache można ją dostosować na wiele różnych sposobów.

Apacz też zawiera bibliotekę pełną dodatków zapewniające obsługę dodatkowych funkcji.

Poprawianie Apache

Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego potrzebujesz lub chcesz, możesz zmienić to na swoje specyfikacje. Ulepszenia mogą być udostępniane członkom społeczności programistów Apache, co jest dobrym miejscem na początek, jeśli potrzebujesz niestandardowych funkcji.

Przejdź do reszty recenzji.

Co to jest Apache?

Krótko mówiąc, Apache to oprogramowanie serwerowe. Osoby szukające hostingu Apache najprawdopodobniej już wiedzą, co to oznacza. Ale dla tych z was, którzy tego nie robią, oto szybki przegląd.

Serwery WWW a aplikacje serwera WWW

Serwer WWW Apache nie jest fizyczną maszyną infrastrukturalną, która znajduje się w centrum danych. Zamiast tego jest to właściwie aplikacja serwera WWW zainstalowana na tych komputerach.

Ta aplikacja serwera WWW jest co umożliwia serwerowi dostarczanie treści przez Internet. Oprogramowanie serwera jest instalowane w systemie operacyjnym, najczęściej Linux.

Rozwój i utrzymanie

To oprogramowanie zostało opracowane i utrzymywany przez społeczność open-source programistów. Programiści mogą zainstalować serwer WWW Apache na komputerze, aby samodzielnie hostować strony internetowe.

Ponieważ oprogramowanie jest typu open source, instalacja jest całkowicie bezpłatna dla każdego. Dzięki temu programiści mogą bezpłatnie hostować witryny internetowe zamiast płacić za to firmie hostingowej.

Co to jest Apache Tomcat?

Apache Tomcat to otwarty serwer Java Servlet Container opracowany przez Apache Software Foundation. Serwlet Java umożliwia rozszerzenie możliwości serwera, np. Poprzez wdrożenie aplikacji internetowych.

Napisany w Javie Apache Tomcat zapewnia środowisko Java z serwerem WWW do uruchamiania kodu Java. Zawiera także narzędzia umożliwiające konfigurację i zarządzanie. Ludzie też mogą Skonfiguruj Apache Tomcat bezpośrednio, edytując XML pliki konfiguracyjne.

Jak działa Apache?

Wszystkie strony muszą być hostowane na serwerze WWW. Jednym z tych najczęściej używanych serwerów jest Apache. Podczas przeglądania Internetu online otwierasz strony internetowe.

Gdy nawigujesz do strony internetowej, serwer sieciowy działa za kulisami, aby znaleźć żądaną stronę. To dostarcza pliki, które składają się na stronę internetową do ciebie, abyś mógł przeglądać i wchodzić w interakcje.

System dostarczania HTTP

Serwery WWW dostarczają strony internetowe za pomocą protokołu HTTP (HyperText Transfer Protocol) poprzez żądania adresów URL (Universal Resource Locators). Jak zapewne wiesz, URL jest identyfikatorem strony internetowej, do której chcesz uzyskać dostęp.

Gdy użytkownik wprowadza adres URL w pasku adresu przeglądarki internetowej, jego przeglądarka wysyła żądanie HTTP do serwera, na którym działa Apache.

Witryny firmy a witryny hostowane samodzielnie

Jeśli witryna jest hostowana przez firmę hostingową, żądanie to zostanie wysłane na komputer serwera w centrum danych.

Jeśli witryna jest hostowana samodzielnie na komputerze programisty, żądanie zostanie tam wysłane. Serwer Apache następnie obsługuje żądanie HTTP zgodnie z protokołem HTTP, aby dostarczyć żądaną stronę internetową.

Obsługa wielu żądań

Serwery Apache muszą obsługiwać wiele żądań HTTP jednocześnie. W rezultacie serwer Apache utworzy nowy wątek lub gałąź programu, aby uruchomić każde nowe żądanie HTTP.

To pozwala wielu użytkownikom na dostęp do strony internetowej w tym samym czasie. Jest to możliwe dzięki modułom wieloprocesorowym Apache.

Wiele innych modułów Apache można zainstalować na serwerze WWW Apache. Te moduły mogą być dostępne od stron trzecich lub od programistów działający również pod Apache. Lista wszystkich modułów dostępnych do pobrania znajduje się na Wikipedii.

Te różne moduły mają różne funkcje, takie jak działanie jako dostawcy uwierzytelniania lub stosowanie limitów przepustowości dla użytkowników.

kupon hostingowy

Szukasz najlepiej ocenianego hosta Apache?
Uzyskaj szybkie prędkości i wsparcie techniczne wysokiej jakości, rejestrując się w naszym najlepiej ocenianym hoście – SiteGround. Obecnie możesz zaoszczędzić do 67% na swoich planach. Skorzystaj z tego specjalnego linku zniżkowego
dostać ofertę.

Co sprawia, że ​​Apache jest tak popularny?

Wsparcie społeczności dla Apache pozostaje silne, pomimo pojawienia się wielu konkurencyjnych rozwiązań. Chociaż Apache działa na serwerach Windows, Mac, Unix i Linux, zwykle jest powiązany z Linuksem.

Łatwa integracja

Apacz obsługuje różne technologie, w tym:

 • MySQL
 • PHP
 • SSL
 • Interfejs Common Gateway Interface (CGI)
 • Po stronie serwera (SSI)
 • Przekierowanie adresu URL
 • Metapliki nagłówka HTTP
 • Buforowanie proxy

Kompatybilność między platformami

Kompatybilność między platformami oznacza, że ​​bez względu na system operacyjny, na którym działa serwer, Apache nadal może z łatwością hostować Twoją witrynę.

Serwery Apache zazwyczaj działają płynniej i bezpieczniej w porównaniu do innych serwerów, więc jeśli bezpieczeństwo budzi obawy, Apache jest bezpiecznym zakładem w wielu okolicznościach.

Wspólne użycie

Wiele wspólnych planów hostingu oferuje serwery Apache, podobnie jak wiele planów serwerów dedykowanych, ponieważ jest to bardziej opłacalna opcja w porównaniu do internetowych usług informacyjnych Microsoft (IIS).

Z tego powodu elastyczność i przystępność cenowa, jest to najpopularniejsze obecnie dostępne oprogramowanie serwera sieciowego.

Apache vs inne serwery WWW

Jednak w ostatnich latach Apache stracił grunt pod IIS i konkurentami typu open source, takimi jak Nginx. Kilka lat temu Apache obsługiwał ponad 60% wszystkich serwerów internetowych, ale na początku 2014 roku udział spadł do 42%.

Podczas gdy Apache wciąż ma wiele do zrobienia, krytycy twierdzą, że z biegiem czasu stał się wzdęty, oferując wiele zaawansowanych funkcji, których wielu użytkowników po prostu nie uważa za konieczne.

Oznacza to także oparta na procesach natura Apache tworzy dużo narzutu na wątek, ponieważ każde jednoczesne połączenie wymaga osobnego wątku. Niektórzy użytkownicy uważają usługi IIS za bardziej atrakcyjne dzięki niezrównanej obsłudze platformy .NET.

Jak zdobyć Apache

Z budżetu? The Stos LAMP to świetna opcja.

Każdy może uzyskać Apache jako samodzielny pakiet lub jako część integracyjnego programu z modułami. Wiele osób otrzymuje Apache jako część stosu LAMP, który jest pakietem aplikacji niezbędnych do hostingu.

Co to jest LAMPA?

LAMP oznacza Linux, Apache, MySQL i PHP. Stos LAMP skutecznie zapewnia system operacyjny, serwer, bazę danych i język skryptowy.

Osoby, które chcą zainstalować Apache na swoim komputerze, mogą pobrać go ze strony internetowej Apache. Ale wiele osób woli zainstalować go ze stosem LAMP. Używając Ubuntu jako systemu operacyjnego Linux, ludzie mogą łatwo zainstalować Apache z poziomu wiersza poleceń za pomocą polecenia apt-get install.

Co to jest wirtualny host?

Serwer Apache może obsługiwać wiele domen jednocześnie. To się nazywa wirtualny hosting. W ten sposób firmy hostingowe mogą oferować współdzielone rozwiązania hostingu serwerów i udostępniać wiele domen wraz z Twoimi planami.

Wirtualny hosting

Wirtualny hosting pozwala jednemu serwerowi na dzielenie się zasobami z wieloma użytkownikami. Ułatwia to firmom oferowanie hostingu współdzielonego w niskiej cenie.

To sprawia, że ​​hosting wyjątkowo przystępne dla małych firm oraz osoby, których nie stać na cenę pełnego serwera dedykowanego. Zwłaszcza, że ​​ci użytkownicy nie potrzebują nawet wszystkich zasobów serwera dedykowanego.

Wirtualny hosting Apache

Istnieją dwa typy konfiguracji wirtualnego hostingu Apache. Jeden jest oparty na IP, a drugi na nazwie. Konfiguracja hosta wirtualnego oparta na protokole IP używa osobnego adresu IP serwera dla każdej witryny na serwerze.

Konfiguracja oparta na nazwie używa nazwy hosta w nagłówku HTTP do znalezienia żądanej witryny. W ten sposób serwer musi mieć tylko jeden adres IP i wskazywać wiele stron internetowych na ten jeden adres IP.

Hosting wirtualny IP-Base

Chociaż hostowane witryny współużytkują adres IP, ludzie mogą napotykać problemy z SSL. Udostępniając adres IP innym użytkownikom na serwerze, Ty również udostępnij certyfikat SSL.

Może to powodować wyświetlanie ostrzeżeń dla odwiedzających witrynę, gdy przechodzą do wprowadzenia informacji o płatności w witrynie.

Dlatego wiele firm hostingowych oferuje wirtualny hosting oparty na protokole IP za dodatkową opłatą. To daje ci własny adres IP, na którym możesz umieścić prywatny certyfikat SSL.

Wady wirtualnego hostingu opartego na protokole IP

Wadą wirtualnego hostingu opartego na IP jest to, że zwiększa koszty ogólne dla firm. Właśnie dlatego dedykowane adresy IP są często uwzględniane w droższych planach lub oferowane jako dodatki.

Wirtualny host oparty na nazwie Wirtualny host oparty na IP
IdentyfikatorWiele nazw hostów (każda odnosi się do konkretnej witryny) używanych do wskazywania jednego adresu IPJeden dedykowany adres IP na stronę internetową
BezpieczeństwoTrudne do zabezpieczenia witryny z protokołem SSL / TLS ze względu na techniczną konfigurację wirtualnego hostingu opartego na nazwach
StabilnośćWymaga stale dostępnego systemu nazw domenUnikalne adresy IP zmniejszają prawdopodobieństwo wprowadzenia w błąd co do tego, której konkretnej witryny zażądał użytkownik
Łatwość konserwacjiWysokiŚredni – wiele adresów IP wymaga zwiększonych kosztów administracyjnych

Niekończący się wybór opcji hostingu Apache

Ponieważ Apache może działać na praktycznie każdej platformie, można go wdrażać w wielu wersjach i niestandardowych odmianach, praktycznie na dowolnej platformie sprzętowej na rynku.

Jednak nie wszystkie firmy oferujące hosting Apache są tworzone jednakowo, ponieważ ceny mogą się znacznie różnić w zależności od hosta. Na szczęście jest tak duży wybór łatwo się rozejrzeć, porównaj funkcje i ceny, zanim zdecydujesz, co będzie najlepsze dla twojego projektu.

Zaoszczędź na opłatach za hosting wybierając Apache

Plany hostingowe Apache są zwykle nieco tańsze niż porównywalne plany Windows. Pamiętaj, że Apache jest bezpłatny, więc większość hostów łączy go z bezpłatnymi systemami operacyjnymi, takimi jak Linux. Ta kombinacja jest znana jako LAMP, co oznacza Linux Apache MySQL PHP.

Z drugiej strony hosting Windows wymaga IIS, Microsoft SQL lub ODBC i oczywiście systemu operacyjnego Microsoft. Wymagania sprzętowe również mogą się różnić.

Większość oszczędności przekazywana jest klientowi, dzięki czemu oszczędne i oszczędne plany hostingowe Apache są popularne wśród małych firm i użytkowników indywidualnych.

Jednak nawet te podstawowe plany hostingowe Apache oferują wiele funkcji – one często wystarczają w przypadku witryn zbudowanych na popularnych platformach takich jak WordPress, Drupal, phpBB i Joomla.

Trzy najczęstsze poziomy planu hostingu Apache

Chociaż nie ma standardu branżowego i istnieje szereg różnych opcji, najbardziej powszechne plany i warstwy cenowe to wspólne plany Apache, plany wirtualnego serwera prywatnego (VPS) i plany zarządzania prywatnym serwerem (MPS).

Wspólne plany

Najbardziej przystępnymi opcjami są zwykle wspólne plany Apache, w tym plany chmurowe. one mają tendencję do oferowania podstawowej funkcjonalności, włącznie z:

 1. cPanel
 2. MySQL
 3. PHP
 4. Adres e-mail POP
 5. Współużytkowane certyfikaty SSL

Plany VPS

Droższe i kompleksowe plany VPS (Virtual Private Server) są zaprojektowane dla hostingu wielu witryn i witryn o średnim obciążeniu.

Oni zazwyczaj obejmują dedykowany sprzęt, zwykle korzysta z modelu wirtualnego serwera prywatnego, hostingu wielu domen, większej ilości miejsca i innych funkcji.

Dedykowane serwery

Najwyższej klasy prywatne serwery zarządzane przez Apache zostały zaprojektowane z myślą o bardziej wymagających klientach. Mogą obsługiwać wiele stron internetowych lub witryn o wysokim obciążeniu. Wirtualizacja jest zwykle obsługiwana, wiele hostów oferuje teraz również funkcje handlu elektronicznego, a także bardziej zaawansowane funkcje dla niszowych użytkowników.

Nie trzeba dodawać, że serwery dedykowane wydają się być drogie niezależnie od platformy, aw większości przypadków różnica cen między pakietami LAMP i Windows / IIS jest zwykle większa w przypadku planów podstawowych.

Moje wybory: trzy najlepsze hosty Apache

Te trzy firmy hostingowe oferują bardzo tani hosting serwerów Apache.

GreenGeeks

Strona główna GreenGeeks

Na początek usługi hostingowe oparte na Apache GreenGeeks są zoptymalizowane pod kątem hostingu Apache. Regularnie aktualizują swój serwer Apache, aby zapewnić, że Twoje strony internetowe są szybkie i bezpieczne.

Dzięki ich wspólnym planom dostaniesz dostęp do niestandardowych modułów Apache a także niestandardowe optymalizacje PHP i PHP. GreenGeeks hostuje swoje plany na szybkich serwerach SSD, na których zapewniają nieograniczoną przestrzeń dyskową. Otrzymasz także bezpłatne codzienne kopie zapasowe z ich usługami i bezpłatną nazwę domeny podczas rejestracji.

Hosting A2

Strona główna hostingu A2

Hosting A2 nie obejmuje bezpłatnej nazwy domeny. Ale zapewniają Turbo Server do zwiększ prędkość swojego hostingu o 20x. Te serwery Turbo zapewniają więcej zasobów dla każdego użytkownika, ponieważ utrzymują na nim mniej użytkowników. Zapewni to również użytkownikom lepszą wydajność niż Apache.

Dzięki A2 klienci otrzymują nieograniczone zasoby nawet przy najtańszym planie hostingowym. A za niewielką dodatkową opłatą miesięcznie mogą hostować nieograniczoną liczbę domen.

SiteGround

Strona główna SiteGound

Podobnie jak GreenGeeks, SiteGround zapewnia bezpłatną rejestrację domeny podczas rejestracji. Chociaż ich wspólne plany hostingowe są podobne pod względem ceny do tych dwóch pozostałych firm, ograniczają one przestrzeń dyskową witryny.

Ale ludzie decydujący się na hosting z SiteGround zrobią to korzystaj z bezpłatnego CDN i codziennych bezpłatnych kopii zapasowych. SiteGround zapewnia również niestandardowe moduły Apache z zaawansowanymi optymalizacjami PHP.

Plusy i minusy Apache

Jak każdy program, Apache ma swoje dobre i złe strony. Poniżej mam podkreślił główne zalety i wady Apache.

Plusy

 • Serwer WWW Apache jest całkowicie darmowy, ponieważ jest oprogramowaniem typu open source
 • Charakter open source serwera oznacza również, że stoi za nim społeczność programistów, która często go aktualizuje
 • Programiści mogą modyfikować i dostosowywać kod źródłowy do swoich potrzeb
 • Wirtualny hosting pozwala na uruchamianie wielu stron internetowych z jednego serwera
 • Pakiet instalacyjny Apache obejmuje DNS, SMTP i FTP.
 • Liczne moduły innych firm pozwalają dostosować serwer WWW
 • Kompatybilny z wieloma różnymi systemami operacyjnymi i konfiguracjami sprzętu.

Cons

 • Możliwość modyfikacji konfiguracji serwera stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa serwera
 • Modyfikacja kodu źródłowego spowoduje błędy
 • Apache musi być regularnie aktualizowany
 • Apache może walczyć w sytuacjach dużego ruchu, w których NGINX może działać lepiej.

oferty hostingu

Werdykt: Polecamy SiteGround dla hostingu Apache.
Nasi czytelnicy mogą obecnie zaoszczędzić 67% na hostingu SiteGround, korzystając z tego łącza rabatowego.

Wniosek

Istnieje wiele powodów, dla których Apache jest najpopularniejszym serwerem WWW na świecie. I to jest popularność zapewnia wiele korzyści na przykład mając dużo ludzi, do których możesz się zwrócić, jeśli napotkasz problemy.

Główną alternatywą jest Nginx, który powszechnie uważa się za zużywający mniej pamięci i działający szybciej. Wiele firm hostingowych oferuje oba serwery jako opcje. Ogólnie rzecz biorąc, nie możesz się pomylić z żadnym z nich.

Inne funkcje w serwerach WWW

 • LiteSpeed
 • Tomcat JSP
 • IIS 7.0
 • Nginx

Apache Często zadawane pytania

 • Co to jest Apache?

  Apache to najpopularniejsze oprogramowanie serwera WWW na świecie. Został opracowany po raz pierwszy w 1995 roku. Obecnie Apache obsługuje ponad połowę wszystkich istniejących witryn.

 • Kto jest właścicielem Apache??

  Oprogramowanie Apache jest własnością Apache Software Foundation, amerykańskiej korporacji non-profit. Jest utrzymywany przez członków fundacji, grupę programistów. Aby dołączyć do Apache Software Foundation, programista musi mieć historię aktywnego wkładu w jeden z projektów fundacji oraz być nominowany przez obecnego członka i głosowany większością głosów.

 • Jest darmowy Apache?

  Tak. Apache jest rozpowszechniany jako bezpłatne oprogramowanie typu open source. Regulamin Apache Software Foundation wyraźnie stanowi, że projekty Apache są dystrybuowane bezpłatnie.

 • Na jakich systemach operacyjnych można uruchomić Apache?

  Apache jest najczęściej używany na serwerach Linux, ale oprogramowanie jest również dostępne dla różnych systemów operacyjnych, w tym Microsoft Windows i Mac OS X.

 • Które firmy hostingowe używają serwerów Apache?

  Większość planów hostingowych opartych na Linuksie będzie uruchamiać serwery Apache, chociaż Apache może nie zostać specjalnie wymieniony. Przed zakupem abonamentu możesz sprawdzić dwukrotnie swoją firmę hostingową, jeśli potrzebujesz Apache.

  W przypadku hostingu VPS lub dedykowanego serwera, w zależności od firmy hostingowej i zakupionego planu, możesz samodzielnie zainstalować Apache na serwerze lub poprosić o jego instalację.

 • Dlaczego Apache jest nadal najpopularniejszym oprogramowaniem serwera WWW??

  Pomimo innych nowszych aplikacji serwerowych, Apache pozostaje najpopularniejszym w sieci. Jest to sprawdzony, sprawdzony i bezpieczny system, który jest dobrze znany i dobrze rozumiany przez wielu programistów, co czyni go najczęściej wybieranym wyborem do konfiguracji serwerów.

 • Jak Apache wypada w porównaniu z Nginx?

  Nginx to tak zwany serwer asynchroniczny, podczas gdy Apache to serwer oparty na procesach. Istnieje wiele różnic w tym, jak dokładnie Apache i Nginx obsługują połączenia, interpretują żądania, rozszerzają za pośrednictwem modułów i tak dalej.

  Wsparcie społeczności dla Apache jest bardziej obfite, ponieważ oprogramowanie istnieje od wielu lat.

 • Jak Apache wypada w porównaniu z Lighttpd?

  Lighttpd (wymawiane jako „lighty”) to darmowy serwer asynchroniczny typu open source, który działa jako pojedynczy proces z jednym wątkiem, podobny do Nginx. Lighttpd został wydany po raz pierwszy w 2003 roku i podobnie jak Nginx, ma zwykle mniejsze wsparcie społeczności niż Apache.

 • Co to jest serwer oparty na procesach i jak wypada w porównaniu z serwerem asynchronicznym?

  Podawanie procesowe to technologia bardziej tradycyjna. W przypadku serwera opartego na procesach należy utworzyć nowy wątek, aby obsłużyć każde żądanie HTTP. Pod dużym obciążeniem ten system może zużywać dużo pamięci RAM i powodować wolniejsze działanie.

  Dzięki nowszym serwerom asynchronicznym (zwanym także I / O opartym na zdarzeniach lub asynchronicznym) można obsługiwać wiele żądań HTTP w jednym wątku, który zużywa mniej pamięci RAM i może wydajniej przetwarzać większe obciążenia.

  Fundacja Apache Software Foundation zauważa, że ​​testy porównawcze wydajności są raczej miarą konfiguracji niż podstawową jakością serwera.

 • Jakie rodzaje modułów są dostępne dla Apache?

  Dostępnych jest wiele modułów rozszerzających funkcjonalność Apache. Moduły można dodawać w celu zapewnienia możliwości CGI, dodawania opcji uwierzytelniania użytkownika, generowania automatycznych list katalogów, ustawiania limitów przepustowości, przesyłania strumieniowego wideo flash, włączania określonych języków programowania i wielu innych.

 • Czy mogę hostować własną stronę internetową na komputerze domowym za pomocą Apache??

  Tak, za pomocą oprogramowania Apache można hostować własną stronę internetową w domu. Jednak uruchamianie własnego serwera w domu może być czasochłonnym zadaniem i jeśli nie jesteś ekspertem, może otworzyć witrynę i cały komputer na różne problemy związane z bezpieczeństwem.

  Jeśli Twoim celem jest zaoszczędzenie pieniędzy na hostingu, lepiej jest skorzystać z taniej firmy hostingowej niż prowadzić własny serwer w domu. Po pierwsze, dostawcy usług internetowych zazwyczaj nie pozwalają na uruchamianie publicznych serwerów za pomocą połączeń domowych.

 • Jaka jest różnica między Apache HTTP Server a Apache Tomcat?

  Serwer HTTP Apache jest napisany w C i, jak sugeruje jego nazwa, jest serwerem HTTP ogólnego przeznaczenia. Tomcat jest napisany w Javie, a jego głównym celem jest hostowanie serwletów i stron JSP. Tomcat może służyć jako serwer HTTP dla zawartości statycznej, ale serwer HTTP Apache oferuje wiele zaawansowanych opcji, których Tomcat nie ma.

 • Gdzie jest dostępna obsługa Apache?

  Fundacja Apache Software Foundation prowadzi obszerną dokumentację dotyczącą Apache na swojej oficjalnej stronie internetowej. Firmy zewnętrzne zapewniają komercyjne wsparcie dla Apache, ale fundacja nie prowadzi ich listy ani nie wspiera żadnych konkretnych firm.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me