Najlepsze opcje hostingu CRM CMS Maj 2020

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.


Contents

Znajdź hosting z tymi funkcjami w CRM

 • CiviCRM
 • SugarCRM
 • Vtiger

Wprowadzenie do hostingu CRM

Oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientem (CRM) i hosting

Jeśli jesteś zaangażowany w jakikolwiek rodzaj działalność związana ze sprzedażą, będziesz wiedział, ile informacji jest do śledzenia, jeśli chodzi o twoich klientów i relacje z klientami.

Aby zaspokoić potrzeby specjalistów ds. Obsługi klienta, dostępnych jest wiele różnych produktów do zarządzania relacjami z klientami (CRM).

Podczas gdy każda oferta działa nieco inaczej, celem każdego z nich jest bycie źródłem prawdy dla Twoich potrzeb CRM, upraszczając ogólny przepływ pracy i upewniając się, że nic (czy to spotkanie, czy wiadomość zwrotna) nie wpadnie przez pęknięcia z jakiegokolwiek powodu.

Co to jest CRM Hosting

Co to jest zarządzanie relacjami z klientem?

Zarządzanie relacjami z klientami – CRM – to sztuka i nauka zarządzania bieżącymi relacjami firmy z klientami i potencjalnymi klientami.

Oprogramowanie CRM umożliwia i optymalizuje ten proces na wiele sposobów, w tym przez:

 • Automatyzacja poczty e-mail
 • Ostrzeganie sprzedawców o potrzebie dalszych kontaktów
 • Aktualizowanie informacji kontaktowych
 • Dołączanie dodatkowych informacji kontaktowych, takich jak uchwyty w mediach społecznościowych
 • Przekierowywanie połączeń telefonicznych do właściwego właściciela konta
 • Identyfikacja i śledzenie statusu potencjalnych klientów w całym procesie sprzedaży.
 • Śledzenie wydajności zespołu sprzedaży i poszczególnych pracowników.
 • Upewnienie się, że przestrzegany jest sprawdzony proces i żadne konta nie wpadają przez pęknięcia

Cele zarządzania relacjami z klientem

Przez większą część, celem CRM jest sprzedaż. Jako taki, CRM jest przede wszystkim procesem stosowanym przez przedstawicieli handlowych.

Jednak informacje zawarte w pakiecie CRM mogą być przydatne dla osób zajmujących się marketingiem, które chcą dostosować swoje działania, lub do osób zajmujących się produktami i inżynierią, które chcą wiedzieć, czego chce baza użytkowników (i potencjalna baza użytkowników).

Dobrze zaprojektowany proces CRM to na podstawie ścieżki wieloetapowej ktoś (lub jakaś firma) przechodzi od klienta niebędącego klientem (czasami nazywanego „potencjalnym klientem”) do klienta (lub „klienta”).

Segmentacja i zarządzanie prospektami, potencjalnymi klientami i klientami w CRM

Dobry system CRM musi mieć jakiś sposób segreguj oddzielne grupy zarządzalne. Oto krótki podział najważniejszych, które należy potwierdzić:

Rodzaj zarządzania Podział
Zarządzaj zimnymi perspektywamiKluczowe znaczenie ma zapewnienie systematycznego kontaktu z nimi, aby zmaksymalizować szanse konwersji.
Zarządzaj potencjalnymi klientamiUpewniając się, że skontaktuje się z nimi na czas, po okazaniu zainteresowania, aby nie było zmarnowanych leadów.
Zarządzaj ciepłymi lub bieżącymi potencjalnymi klientamiLudzie, którzy wyrazili wpływ, ale nie są gotowi na zakup – kontaktując się z nimi w regularnych odstępach czasu, aby ocenić zainteresowanie i gotowość. To zupełnie inna kategoria, w której zaangażowanie jest kluczowe.
Zarządzaj klientami w procesie zakupuJest to kluczowe, szczególnie jeśli zakup jest procesem skomplikowanym lub wieloaspektowym. Klienci poddają się łatwiej niż myślisz.
Zarządzaj istniejącymi klientamiByć może najważniejsze ze wszystkich – zapewnienie ciągłej satysfakcji, zachęcanie do dodatkowych zakupów i gromadzenie poleceń są kluczem do stałej lojalności.

Zasady hostingu CRM

Zasady zarządzania relacjami z klientem

Istnieją pewne ogólne zasady dotyczące CRM – nie możesz stracić adresów e-mail innych osób i powinieneś do nich zadzwonić, gdy mówisz, że do nich zadzwonisz. Dotrzymaj słowa.

Jednak szczegółowe szczegóły procesu CRM zawsze będą specyficzne dla określonego rodzaju produktu i modelu biznesowego.

Co ważniejsze, powinno uzupełnij przepływ biznesowy, nie wymagają, abyś zmienił sposób, w jaki obecnie robisz.

Uproszczony proces CRM i punkty danych

Na przykład biuro sprzedaży ubezpieczeń może polegać na telefonowaniu na zimno do osób, które pasują do konkretnej grupy demograficznej, lub może opierać się na płatnych leadach generowanych za pośrednictwem poczty bezpośredniej. Biorąc pod uwagę te punkty skupienia, byłoby to dość krótki proces do naśladowania:

 • Zadzwoń do jak największej liczby osób, aby umówić się na spotkanie
 • Idź na spotkania i spróbuj sprzedać ubezpieczenie
 • Skontaktuj się z klientami, aby upewnić się, że zasady zostały dostarczone

W takim przypadku wystarczy oprogramowanie CRM zarządzać stosunkowo małą liczbą punktów danych:

 • Ogólne informacje kontaktowe dla każdego potencjalnego klienta
 • Kontakt i status zainteresowania dla każdego potencjalnego klienta
 • Notatki osobiste
 • Zaplanowane terminy spotkań
 • Produkty zakupione przez klientów

CRM i złożone procesy sprzedaży

Z drugiej strony bardziej skomplikowany proces sprzedaży obejmowałby oczywiście znacznie więcej etapów związanych z CRM, a proces CRM może nie być tak prosty.

Na przykład duża umowa między przedsiębiorstwami (B2B) może wymagać: zestaw celów:

 • Zbieranie danych na temat potrzeb i pragnień klientów
 • Badanie konkurencyjnych opcji
 • Projekty propozycji
 • Notatki i dokumenty dotyczące przygotowania do spotkania

Pierwsze taktyczne

Ponadto oprogramowanie CRM dostosowane do produktu Software-as-a-Service (SaaS) może zawierać elementy obu opisanych powyżej sytuacji, a także:

 • Drip email marketing
 • Moduły dodatkowe do wykonywania niektórych zadań, takich jak aktualizacja danych
 • Ukierunkowana reklama w mediach społecznościowych (funkcje CRM społeczności są nieco ograniczone)
 • Bezpłatny okres próbny

CRM to nie uogólnione rozwiązanie lub znormalizowany proces – jest to podstawowa działalność gospodarcza, która przybierze inną formę w zależności od potrzeb produktu, firmy i klientów.

Rodzaje oprogramowania do hostingu CRM

Opcje oprogramowania do zarządzania relacjami z klientem

W tej sekcji przyjrzymy się rodzajom procesów CRM i różnym opcjom dostępnym dla oprogramowania CRM.

Rodzaje procesów CRM

Przedstawiciele handlowi i firmy zajmują się CRM od dziesięcioleci – może stuleci – przed pojawieniem się komputera. Łatwo o tym zapomnieć CRM istnieje oddzielnie od oprogramowania CRM.

Zrozumienie, że CRM jest działaniem lub procesem biznesowym oraz że oprogramowanie CRM zostało zaprojektowane do zarządzania tym działaniem i pomaga mu, może pomóc zrozumieć, jakie funkcje mogą być potrzebne w systemie oprogramowania CRM.

Niektóre funkcje, które zwykle można znaleźć w systemie zarządzania relacjami z klientami, to:

 • Zarządzanie danymi osobowymi: przechowywanie odpowiednich danych o klientach i potencjalnych klientach
 • Zarządzanie kontaktami: śledzenie interakcji każdego zespołu sprzedaży (i innych) z klientem lub potencjalnym klientem, rejestrowanie wyników i notatek
 • Zarządzanie pocztą e-mail: często system oprogramowania CRM może działać jako klient poczty e-mail, aby przychodzące i wychodzące rozmowy e-mail mogły być powiązane z określoną osobą / firmą i śledzone
 • Zarządzanie transakcjami: śledzenie trwającej lub prawdopodobnej sprzedaży oraz rejestrowanie statystyk dotyczących wskaźników ukończenia
 • Prognozowanie i prognozowanie: Na podstawie średnich statystyk sprzedaży i wskaźników ukończenia, prognozując prawdopodobny wolumen sprzedaży. Lub za pomocą sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w celu zidentyfikowania tych, którzy najczęściej kupują.
 • Zarządzanie listami e-mail lub biuletynami: regularnie przesyłam wiadomości do klientów i potencjalnych klientów w odpowiednim czasie
 • Zarządzanie prospektami / potencjalnymi klientami: rozpowszechnianie informacji o potencjalnych klientach lub potencjalnych klientach wśród członków zespołu sprzedaży, zgodnie z różnymi warunkami, takimi jak położenie geograficzne, wiedza specjalistyczna na temat produktu lub wskaźnik zamknięcia.
 • Związane z marketingiem funkcje: niezależnie od tego, czy korzystasz z reklam, czy marketingu w mediach społecznościowych, możesz znacznie łatwiej zarządzać nimi z poziomu platformy CRM

Typy oprogramowania do zarządzania relacjami z klientem

Teraz masz lepsze pojęcie o tym, czym jest zarządzanie relacjami z klientem (CRM), wraz z jego oczekiwanymi funkcjami. Jakie są dobre opcje do obejrzenia?

W poniższych sekcjach omówimy niektóre z najbardziej popularnych, w pełni funkcjonalne oprogramowanie CRM oraz opcje, które pomogą Ci rozpocząć wyszukiwanie. Nie wszystkie opcje są dobre dla wszystkich użytkowników, więc miej otwarty umysł i, jeśli to możliwe, skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego, aby sprawdzić, czy ta opcja jest wykonalna dla potrzeb Twojej firmy.

Ponadto podzieliliśmy prezentowane przez nas opcje na dwie różne kategorie: open source i hostowane w chmurze.

Oprogramowanie CRM typu open source

Jakie są najlepsze opcje CRM typu open-source?

Podczas gdy opcje open source są zazwyczaj darmo, jesteś odpowiedzialny za skonfigurowanie i zainstalowanie wszystkiego, w tym serwera, na którym działa.

Oznacza to, że ty może być konieczne znalezienie dostawcy hostingu CRM.

Utworzenie planu hostingowego CRM nie musi być skomplikowane, ale jest to zadanie, do którego musisz się udać.

Możesz zrezygnować z korzystania z planu hostingowego CRM tylko wtedy, gdy planujesz udostępniać aplikację lokalnie lub udostępniać ją tylko osobom spoza sieci biurowej.

Ponadto mogą to być narzędzia CRM typu open source brak pod względem wsparcia.

Jeśli uważasz, że może ci się przydać trochę podczas instalacji, konfiguracji, konfiguracji i korzystania z procesów, dokładnie sprawdź, jakie opcje są dla Ciebie dostępne.

CiviCRM: popularny wybór typu open source dla organizacji non-profit

Demo CiviCRMPrzed zakupem warto sprawdzić wersję demonstracyjną CiviCRM.

CiviCRM jest opcją oprogramowania CRM typu open source, z której obecnie korzysta ponad 10 000 organizacji non-profit i organizacje charytatywne na całym świecie.

CiviCRM określa się jako „kompletne oprogramowanie CRM typu Open Source” i „szczyci się wysoką jakością, niezawodnością i łatwym w użyciu funkcjami oprogramowania, które działają płynnie na różnych platformach i urządzeniach”. Co to znaczy?

CiviCRM: pełna kontrola i funkcje

CiviCRM pozwala ci na pełną kontrolę za pośrednictwem wbudowanego systemu zarządzania treścią lub można zintegrować z Drupal, WordPress lub Joomla. Funkcje CiviCRM obejmują:

 • Zarządzanie kontaktami, z holistycznym zapisem zawierającym wszystkie istotne dane dla każdego potencjalnego klienta / klienta, z którym współpracujesz
 • Pełna konfiguracja i dostępne dostosowanie przez programistę, ponieważ CiviCRM jest oprogramowaniem typu open source
 • Zarządzanie członkostwem, w tym rejestracje, płatności, odnowienia i ukierunkowane e-maile
 • Integracja rachunkowości i zarządzanie składkami, abyś mógł śledzić prezenty, wysyłać potwierdzenia i tworzyć raporty
 • Zarządzanie sprawami, dzięki czemu możesz wdrożyć przepływ pracy, który najlepiej odpowiada potrzebom Twojej organizacji
 • Zarządzanie zdarzeniami, w tym zapisy dotyczące rejestrowania obecności potencjalnych klientów / klientów
 • E-mailowe kampanie marketingowe i rzecznicze, aby dowiedzieć się o swojej organizacji i tym, co robisz
 • Funkcje pozyskiwania funduszy peer-to-peer do osobistych kampanii
 • Raportowanie – możesz wybrać jeden z 40 standardowych raportów lub możesz stworzyć swój własny

Jeśli chcesz wypróbować wersję demo przed przejściem przez proces instalacji, konfiguracji i konfiguracji, możesz przetestować CiviCRM, korzystając z jednej z dostarczonych wersji demonstracyjnych.

XRMS: Advanced Open-Source CRM dla doświadczonych techników

XRMS jest dostarczaną opcją oprogramowania CRM typu open source funkcje wspierające automatyzację sił sprzedaży, narzędzia analizy biznesowej i integracja z liniami telefonicznymi (a także aplikacje i narzędzia innych firm).

XRMS nie różni się tak bardzo od innych aplikacji CRM, ale wiem, że nie ma obsługi tego oprogramowania. Jeśli kiedykolwiek utkniesz lub potrzebujesz pomocy, najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultować się z ogólną społecznością w celu uzyskania pomocy (choć oczywiście nie ma gwarancji, że otrzymasz odpowiedź).

Niemniej jednak nie chcemy zniechęcać do korzystania z XRMS. Jest to jedno z bardziej solidnych narzędzi CRM z dobrze zaprojektowanymi funkcjami i możliwościami, które jest dostępne bezpłatnie. Jeśli nie czujesz się komfortowo z technologią i po prostu sprawiasz, że wszystko działa dla ciebie, poszukaj gdzie indziej.

Zurmo: CRM z urządzeniami mobilnymi, społecznościowymi i hazardowymi

Zurmo to pakiet oprogramowania CRM typu open source pochodzi z CRM mobilnego, CRM społecznościowego i grywalizacji (czyli gry).

Celem Zurmo nie jest pokonanie innych opcji oprogramowania CRM poprzez dostarczenie mnóstwa funkcji – jego celem jest dostarczenie produktu, który jest łatwy w użyciu i dostosowywany i może być dostosowany do praktycznie każdego przypadku użycia.

Jednym z potencjalnych problemów z produktami open source jest możliwość, że przyszłe aktualizacje zepsują istniejące funkcje. Zurmo szczyci się tym, że wykorzystuje metodologię testowaną, gdy buduje lub ulepsza istniejącą bazę kodu, aby zminimalizować przypadki problemów związanych ze zgodnością w przyszłości.

Zurmo zostało stworzone przez programistów, którzy pracowali dla firmowych producentów oprogramowania CRM.

kupon hostingowy

Szukasz świetnej oferty na hosting CRM?
SiteGround słynie z szybkości, bezpieczeństwa i doskonałej obsługi klienta. W tej chwili możesz zaoszczędzić do 67% na swoich planach. Skorzystaj z tego specjalnego linku zniżkowego
dostać ofertę.

Jakie są najważniejsze funkcje Zurmo?

Zurmo’s zestaw funkcji obejmuje narzędzia które mogą być wykorzystane do:

 • Zarządzanie kontaktami
 • Zarządzanie działalnością
 • Śledzenie transakcji
 • Gamifikacja dla użytkowników końcowych
 • Raportowanie
 • Niestandardowe przepływy pracy
 • Automatyzacja marketingu, czyli proces automatyzacji rzeczy, które kiedyś zrobił twój sprzedawca (takich jak konfigurowanie przypomnień i powiadomień e-mailowych itp.)
 • Zarządzanie produktem
 • Internacjonalizacja (obsługa innych walut)

Zurmo jest przyjazny dla urządzeń mobilnych abyś mógł z niego korzystać w dowolnym miejscu.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych funkcji, Zurmo jest dostarczane z interfejsem API RESTful, który umożliwia wykonywanie takich czynności, jak integracja z Mapami Google, narzędzia do przeliczania walut i archiwizacja wiadomości e-mail.

Oprogramowanie CRM hostowane w chmurze

Jakie są najlepsze opcje oprogramowania CRM hostowanego w chmurze?

Hostowane w chmurze opcje oprogramowania CRM to droższe (czasami o wiele bardziej), ale zaletą jest to, że nie musisz się martwić o instalację lub konfigurację. Jesteś odpowiedzialny tylko za konfigurowanie aplikacji do użytku z firmą i jego istniejący proces CRM.

Największy minus opcji CRM hostowanych w chmurze? Koszt.

Freshsales: Łatwy w użyciu CRM

Freshsales, wydany przez Freshworks, to pakiet CRM, który ma być łatwy w konfiguracji, łatwy w użyciu, i wymaga minimalne dostosowanie. Jest to alternatywa dla skomplikowanych konfiguracji, które wymagają dedykowanej siły roboczej lub zakupionych profesjonalnych usług w celu utrzymania.

Kupując Freshsales, wybierzesz pomiędzy cztery różne typy planów. Każda opcja zwiększa złożoność (i miesięczny koszt), a druga najdroższa opcja jest najpopularniejszym wyborem.

Przyznamy, że nasze pierwsze wrażenie Freshsales było negatywne – odważnie brzmiał przycisk wezwania do działania: „Zarejestruj się za darmo!” i przyznajemy przeskakując do wniosku, że była to darmowa opcja oprogramowania CRM. Niestety tak nie jest.

Funkcje i ceny

Pomijając pierwsze wrażenia, Freshsales wydaje się być dobrą opcją dla osób szukających prostej opcji.

Rozpoczęcie pracy nie jest tak łatwe, jak niektóre inne opcje z naszej listy, ponieważ na początku nadal musisz podejmować decyzje związane z planem. Takie decyzje niekoniecznie są skomplikowane, ale tak jest może być trudno wiedzieć, jakich funkcji potrzebujesz jeszcze przed użyciem oprogramowania.

Zauważamy, że brakuje niektórych funkcji, które są standardowo dostarczane z innymi opcjami, takimi jak marketing (uznaliśmy za interesujące, że jeśli chcesz funkcje marketingowe, musisz skonfigurować integrację z HubSpot Marketing, którego produkt CRM sprawdzamy gdzie indziej na tej stronie).

Ceny zaczynają się od 12 USD za użytkownika miesięcznie.

Hubspot CRM: Czy to naprawdę za darmo?

Wiesz, jak właśnie powiedzieliśmy, że największy minus kosztu rozwiązania CRM hostowanego w chmurze? Cóż, Hubspot
jest wyjątkiem, ponieważ tak jest 100% za darmo (i tak, Hubspot obiecuje, że korzystanie z niego będzie nadal bezpłatne).

Aby być jasnym, CRM stanowi podstawę dla innych produktów Hubspot: Marketing Hub i Sales Hub. Oba mają darmowe pakiety startowe z niewielkim podzbiorem funkcji. Wyraźnie określ, co otrzymujesz, rejestrując się w CRM, Marketing Hub lub Sales Hub.

Dzięki bezpłatnemu rozwiązaniu CRM Hubspot możesz zautomatyzować często wykonywane zadania, automatycznie śledzić interakcje z klientami i zarządzaj całym procesem sprzedaży na pulpicie nawigacyjnym widocznym dla całej firmy (to znaczy, jeśli zdecydujesz się udostępnić dostęp).

Ponadto możesz śledzić zakończoną sprzedaż, a także wszystko, co musisz wiedzieć o swoich klientach (zarówno obecnych, jak i potencjalnych).

Jak skalowalny jest Hubspot?

Czy są jakieś wady tego bezpłatnego rozwiązania CRM? Tak. Możesz zarządzaj maksymalnie 1 000 000 kontaktów i użytkownicy.

Mimo że Hubspot CRM nie obejmuje Marketing Hub ani Sales Hub, CRM jest kompletnym systemem CRM, pomimo tych oczywistych ograniczeń w porównaniu z innymi pełniejszymi systemami CRM.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z CRM, nie możemy bardziej polecać rozwiązania CRM Hubspot.

Dostanie cię zaznajomiony z procesem korzystania z systemu CRM, i możesz go użyć, aby dokładnie określić, czego potrzebujesz lub nie potrzebujesz. Następnie możesz wyszukać bardziej zaawansowaną opcję – lub możesz po prostu kontynuować korzystanie z Hubspot.

Mniej irytujący CRM: Prosty, łatwy w użyciu CRM dla małych firm

Mniej irytujące CRM to platforma stworzona specjalnie z myślą o małych firmach.

W jednym zdaniu Mniej irytujący CRM można opisać jako opcję, która sprawia, że ​​wszystko jest tak proste, jak to możliwe.

Po pierwsze, ceny: oprócz bezpłatny okres próbny, licencje są oceniane na podstawie na użytkownika każdego miesiąca. Jest jedna stawka, a ta jedna daje ci wszystko, co oferuje mniej irytujące CRM. Przygotowanie mniej irytującego CRM do użycia zajmuje tylko kilka minut.

Ważne funkcje i ceny

Mniej irytujący CRM Dodatki zawarte:

 • Zarządzanie kontaktami: zobacz wszystko, co musisz wiedzieć o danym kliencie na jednym prostym ekranie: notatki, notatki, pliki, zadania, zdarzenia i informacje o potoku. Znajdź to, czego potrzebujesz, dzięki wbudowanym funkcjom wyszukiwania
 • Jeden kalendarz, który wyświetla wszystkie zadania i wydarzenia zespołu
 • Raporty potencjalnych klientów, które pokazują wszystkie Twoje potencjalne szanse i ich miejsce w planach sprzedaży
 • Narzędzia współpracy
 • Proste dostosowanie interfejsu użytkownika, który nie wymaga skomplikowanych ani dogłębnych umiejętności technicznych
 • Dzienniki e-mail
 • Konstrukcja przyjazna dla urządzeń mobilnych

Jeśli dopiero zaczynasz pracę z CRM i uważasz, że zadanie jest trudne, Mniej irytujący CRM byłby dla Ciebie świetną opcją.

Ceny zaczynają się od 10 USD za użytkownika miesięcznie z roczną umową.

Microsoft Dynamics CRM

Microsoft Dynamics CRM nie jest, ściśle mówiąc, tylko oprogramowaniem CRM, ale serią inteligentnych aplikacji biznesowych, w tym systemu CRM, który pozwala zarządzaj operacjami swojej firmy w:

 • Obroty
 • Obsługa klienta
 • Finanse i operacje
 • Przejęcie talentów
 • Marketing

Hostowany w chmurze Microsoft Dynamics CRM to narzędzie, które ładnie integruje się z innymi ofertami Microsoft opartymi na chmurze, w tym Office 365. Microsoft CRM to świetna opcja, jeśli już korzystasz z wielu rozwiązań 365. Jego mocne strony to możliwość szybkiego dostarczania aplikacji, automatyzacji przepływów pracy oraz dostarczania danych i innych informacji na temat Twojej firmy.

Różne wersje i ceny

Ściśle mówiąc, wchodzi Microsoft Dynamics CRM trzy różne smaki. Ceny na użytkownika miesięcznie były wyższe. Jeśli jednak okaże się, że jest to rzeczywiście produkt dla Ciebie, możesz po prostu zacząć od i zapłacić za to, czego potrzebujesz, do aktualnych planów w miarę rozwoju firmy.

System Microsoft Dynamics CRM jest solidną opcją, ale prawdopodobnie nie jest to nasz pierwszy wybór dla tych, którzy dopiero zaczynają.

Ceny zaczynają się od 115 USD za użytkownika miesięcznie.

Pipedrive: Visual CRM popularny w startupach

Pipedrive ma bardzo chwytliwy slogan: „CRM dla sprzedaży zbudowany z minimalnym nakładem i maksymalną wydajnością”. Prostota Pipedrive nie oznacza jednak, że nie jest potężny. Jego funkcje obejmują:

 • Automatyczne śledzenie wszystkich e-maili, połączeń i postępów z klientami
 • Pojedynczy, usprawniony widok procesu sprzedaży dla danego klienta
 • Ustalanie i śledzenie celów
 • Raportowanie
 • Prognozowanie
 • Pełna obsługa dostępu mobilnego

Pipedrive jest łatwy w konfiguracji.

Interfejs Pipedrive typu przeciągnij i upuść oraz wizualne potoki sprzedaży sprawiły, że stał się popularny.

Ma dobrze zaprojektowany, intuicyjny w obsłudze interfejs i więcej Ponad 100 integracji dzięki czemu możesz dodać potrzebną funkcjonalność tak, jak potrzebujesz – domyślny pakiet nie zawiera wielu rzeczy, których nie chcesz i nigdy nie będziesz używać.

Ceny zaczynają się od 12 USD za użytkownika miesięcznie z roczną umową.

Salesforce: Ciężar w branży CRM

Siły sprzedaży
, jako lider na rynku oprogramowania CRM sam w sobie jest prawie synonimem CRM.

Jego produkty są wydajne, w pełni funkcjonalne i dobrze zaprojektowane, ale z pewnością nie są to najlepsze opcje dla wszystkich.

Rozpoczynając pracę z Salesforce, musisz podjąć wiele decyzji. Usługa Salesforce jest podzielony na wiele różnych produktów, a w zależności od potrzeb Twojej firmy niektóre opcje mają sens, a niektóre nie.

Nowy w Salesforce? Salesforce „Trailhead” to zabawna, interaktywna platforma edukacyjna wykorzystująca grywalizację.

Ogólnie rzecz biorąc, produkty Salesforce mogą być podzielone na następujące kategorie:

 • Obroty: produkty, które są najbliższe temu, o czym myślisz, gdy myślisz o CRM
 • Usługa: Opcje obsługi klienta, w tym portale skierowane do użytkownika i oprogramowanie call-center
 • Marketing: platforma do e-mail marketingu, marketingu mobilnego, marketingu w mediach społecznościowych i reklamy cyfrowej
 • Handel: narzędzia typu integracyjnego do ujednolicenia związanych z technologią części zakupów, jakie otrzymują Twoi klienci, niezależnie od tego, czy korzystają z urządzenia mobilnego, platformy mediów społecznościowych, strony internetowej, czy odwiedzają zwykły biznes
 • Współpraca: narzędzia zwiększające produktywność dla Twojego zespołu – podobne do Google Apps lub Microsoft Office
 • Platforma: kompleksowy, oparty na chmurze sklep z wieloma rozwiązaniami biznesowymi Salesforce

Materiał pomocy Salesforce

Dostępność tak wielu opcji jest nieco przytłaczająca, dlatego Salesforce ma strony rozwiązań, na których można uzyskać informacje o tym, jak Salesforce może pomóc Twojej firmie. Możesz wybierz swoje materiały na podstawie:

 • Twój typ działalności
 • Twoja rola / funkcja w pracy
 • Potrzeby Twojej firmy
 • Twoja branża

Dodatkowe materiały pomocnicze Salesforce

Jeśli jesteś nowy w Salesforce, zalecamy rozpoczęcie badań od tych stron. Na przykład, gdy spojrzeliśmy na stronę Rozwiązania skierowany do właścicieli małych firm, przedstawiono nam bardziej spersonalizowane informacje, w tym:

 • Najbardziej odpowiedni produkt Salesforce dla nas
 • W jaki sposób Salesforce może nam pomóc, jako małej firmie, sprzedawać, obsługiwać, wprowadzać na rynek i łączyć się
 • cennik
 • Historie klientów od tych, którzy kupili zalecane opcje
 • Wgląd w rozwój, którego możemy się spodziewać przy użyciu Salesforce
 • Przewodnik po podstawach CRM, a także innych pomocnych zasobów
 • Przewodnik na początek

Ceny Salesforce są zmienne, ale ogólnie będziesz rozliczane według każdego użytkownika. Ponadto, jeśli szukasz mobilnej opcji CRM, Salesforce nie może zostać pobity.

SugarCRM: intuicyjny i prosty

SugarCRM określa się jako „lekarstwo na przesadzone, wyprzedane CRM”. Jeśli szukasz łatwej w obsłudze opcji z prostym interfejsem użytkownika i intuicyjnym designem, wspartym doskonałą obsługą klienta, SugarCRM może być opcją dla Ciebie.

Oferty SugarCRM trzy różne wersje opartego na sieci produktu CRM, rozliczane co miesiąc według klienta. Z abonamentem podstawowym otrzymasz:

 • Automatyzacja sprzedaży i prognozowanie
 • Internetowa obsługa klienta oparta na biletach
 • 15 GB przestrzeni dyskowej

Uaktualnienie do planu średniego zasięgu zapewnia następujące dodatkowe funkcje:

 • Oferty i prognozy na poziomie produktu
 • Prowadzenie kampanii zarządzania i sprzedaży
 • Zaawansowane przepływy pracy
 • Widoki i uprawnienia oparte na rolach
 • Użytkownicy portalu
 • Obsługa klienta przez telefon i pocztę e-mail 12/5
 • 60 GB przestrzeni dyskowej

Plany najwyższego poziomu dodają:

 • Instancje piaskownicy
 • Obsługa klienta 24/7
 • 250 GB przestrzeni dyskowej

Dla kogo jest idealny SugarCRM?

Powiedziawszy to, dla kogo naszym zdaniem SugarCRM jest dobry?

Cóż, jeśli potrzebujesz CRM, ale uważasz, że większość innych opcji dostępnych na rynku jest myląca, powinieneś zdecydowanie rozważyć SugarCRM. Masz wszystko, czego potrzebujesz, nawet w planie podstawowym, ale bez dodatków, które potencjalnie mogłyby uczynić twoje narzędzie trudne lub mylące w użyciu.

Co więcej, nie myśl, że uproszczona opcja nie jest w stanie poradzić sobie ze skomplikowanymi sprawami – jednym z największych klientów SugarCRM jest IBM.

Ceny zaczynają się od 40 USD za użytkownika miesięcznie z roczną umową.

Vtiger: Wielojęzyczny CRM dla małych i średnich firm

Demo VtigerTak właśnie wygląda CRM IBM.

Założona w 2004 roku z biurami w San Francisco i Bangalore, Vtiger oferuje opcje skierowane do osób prowadzących małe i średnie firmy. Dzisiaj Vtiger jest dostępny w więcej niż dwadzieścia różnych języków wspierane przez aktywną społeczność użytkowników biznesowych, programistów i sieci partnerskie w ponad 110 krajach.

Chociaż Vtiger pochodzi z (i nadal wykazuje pewne cechy) otwartego źródła, opcja dostępna dzisiaj (i to, co kupisz, jeśli zdecydujesz, że Vtiger jest opcją dla ciebie) jest znana jako Vtiger CRM na żądanie. Jest to oparte na chmurze oprogramowanie CRM, które można dostosować i wdrożyć bezproblemowo.

The opcja „wszystko w jednym” (który jest produktem dla Ciebie, jeśli chcesz mieć pełny pakiet CRM), rozliczany jest co miesiąc za użytkownika (chociaż możesz zdecydować się na płatność z góry za roczną umowę – daje to również zniżkę na opłaty).

Funkcje i ceny Vtiger

Opcje uniwersalne mają następujące funkcje:

 • Sprzedaż: zarządzanie kontaktami, śledzenie transakcji i prognozowanie sprzedaży
 • Dział pomocy technicznej: skonfiguruj portal klienta, obsługuj i śledź zgłoszenia do pomocy technicznej, śledź umowy dotyczące poziomu usług (SLA) i utrzymuj bazę wiedzy
 • E-mail marketing
 • Zarządzanie zadaniami: zarządzanie kalendarzem / spotkaniami i zadaniami, uzyskiwanie informacji o wydajności, tworzenie raportów, ułatwianie współpracy, zarządzanie projektami i zapasami, konfigurowanie niestandardowych przepływów pracy oraz przesyłanie / przechowywanie / udostępnianie plików

Potrzebujesz więcej funkcji lub funkcjonalności? Skonfiguruj integracje, aby Vtiger robił dokładnie to, co chcesz.

Ceny zaczynają się od 30 USD za użytkownika miesięcznie z roczną umową.

Zoho CRM: wielokanałowy CRM z AI

Zoho CRM pomaga zarządzać kontaktami w wielu kanałach, w tym przez e-mail, telefon, portale społecznościowe, czat na żywo i portale klientów. Zia Zoho funkcja sztucznej inteligencji pomaga uzyskać lepszy wgląd z twoich danych. Możesz:

 • Poproś Zię o szczegółowe informacje, raporty lub dodanie danych do CRM
 • Zidentyfikuj trendy lub wszelkie nieprawidłowości na podstawie danych, które ostatnio widziałeś
 • Oblicz i określ prawdopodobieństwo, że wylądujesz lub stracisz sprzedaż na podstawie kontaktów z klientem
 • Wykonaj analizę opinii na temat wiadomości e-mail
 • Zautomatyzuj przepływy pracy prowadzące proces sprzedaży
 • Ustaw przypomnienia o tym, kiedy skontaktować się z klientem
 • Śledź wszystkie informacje o swoich klientach w jednym miejscu

Ekskluzywne funkcje, licencje i plany Zoho

Pamiętaj, że powyższe funkcje są tylko dla Zii. Sam Zoho zawiera następujące funkcje:

 • Automatyzacja przepływu pracy za pomocą makr i reguł
 • Dogłębne śledzenie wydajności i analityka
 • Zarządzanie procesem
 • W pełni konfigurowalny interfejs użytkownika
 • Solidne narzędzia do współpracy
 • Narzędzia programistyczne, dzięki czemu możesz rozszerzyć platformę, aby zrobić wszystko, czego potrzebujesz, nawet jeśli funkcja / funkcjonalność nie jest dostarczana z domyślną aplikacją Zoho

Kupując licencje Zoho CRM, możesz wybierać spośród czterech różnych rodzajów planów. Wszystkie są rozliczane na podstawie każdego użytkownika.

Ceny zaczynają się od 12 USD za użytkownika miesięcznie z roczną umową.

oferty hostingu

Szukasz świetnej oferty na hostowany CRM?
HubSpot CRM jest wysoko oceniany i integruje się z wieloma narzędziami marketingowymi i sprzedażowymi oferowanymi przez firmę. Najlepsze ze wszystkich – to nic nie kosztuje. Podpisz tutaj
i uzyskaj specjalne ceny na inne narzędzia.

Oprogramowanie CRM i podsumowanie hostingu

Podsumowanie narzędzi oprogramowania CRM

Zarządzanie relacjami z klientami (CRM), które polega na zarządzaniu relacjami firmy z potencjalnymi i obecnymi klientami, nie jest niczym nowym. Nowością jest jednak wiele systemów CRM, które pomagają w cyfrowym zarządzaniu wszystkimi zadaniami związanymi z CRM.

Wybór najlepszej opcji oprogramowania CRM może być zniechęcający, ale w tym artykule omówiliśmy funkcje, których można się spodziewać w oprogramowaniu CRM.

Objęliśmy również najważniejsze i słabe strony niektórych z bardziej popularnych dostępnych systemów CRM aby pomóc Ci zacząć z wyborem opcji najlepiej odpowiadającej potrzebom Twojej firmy.

CRM Często zadawane pytania

 • Czy możliwe jest zautomatyzowanie codziennych zadań poza zarządzaniem pocztą elektroniczną za pomocą oprogramowania CRM?

  Absolutnie. Większość CRM może być wykorzystywana do obsługi operacji takich jak fakturowanie klientów (do obsługi faktycznego przetwarzania kart może być wymagane dodatkowe oprogramowanie), zarządzanie automatycznymi połączeniami telefonicznymi i publikowanie treści na stronie internetowej lub w systemie pomocy online.

  Mogą również obsługiwać ostrzeganie członków zespołu, gdy mają oni należne zadania lub kiedy zadania zostały im przypisane, publikowanie interakcji w kalendarzu, zarządzanie listami pocztowymi i wiele, wiele więcej.

  Jeśli istnieje zadanie, które musisz zautomatyzować dla swoich zespołów, prawdopodobnie istnieje CRM, który może nim zarządzać.

 • Przy tak wielu opcjach CRM, jak mam wybierać?

  W przypadku mniejszych firm lub firm poszukujących większej kontroli nad CRM popularne są programy typu open source, które można instalować na serwerze i modyfikować według potrzeb, a wiele z nich, takich jak CiviCRM, specjalizuje się w określonej dziedzinie. Salesforce i Zoho to popularne zarządzane usługi SaaS.

 • Czy CRM są dostępne do zarządzania istniejącymi klientami lub kontami, czy też są po prostu skoncentrowane na sprzedaży?

  Oprogramowanie CRM, choć najczęściej rozważane w kategoriach zarządzania sprzedażą i potencjalnymi klientami, zostało zaprojektowane do zarządzania całą relacją z klientem, od pierwszego kontaktu do zostania klientem, a nie bycia klientem. W środowisku pojedynczej sprzedaży, powiedzmy auto-sprzedaży, zazwyczaj wiąże się to z zarządzaniem potencjalnymi klientami, regularnym kontaktowaniem się z nimi w celu informowania o aktualnych promocjach, przypominaniem im, że jesteś do pomocy itp..

  Po dokonaniu sprzedaży nie musisz wiele robić z tym kontem, dopóki nie nadejdzie czas, aby skontaktować się z nimi w sprawie ofert wymiany. W przypadku firmy lub usługi opartej na subskrypcji proces sprzedaży może być najmniejszą częścią wszystkich wymagań CRM. Gdy ktoś się zarejestruje, CRM może być używany do zarządzania jego członkostwem, wprowadzania zmian na koncie, wysyłania powiadomień, obsługi fakturowania, automatyzacji usług i wszystkiego innego, co możesz sobie wyobrazić.

  A jeśli członek zdecyduje się anulować, CRM może być również użyty do zautomatyzowania procesu odzyskiwania go.

 • Jeśli chcę hostować własny CRM, o czym muszę wziąć pod uwagę przy wyborze hosta?

  Wymagania będą się różnić w zależności od konkretnego CRM, ale jest kilka rzeczy, które absolutnie musisz wziąć pod uwagę. Po pierwsze, całe oprogramowanie CRM potrzebuje miejsca do przechowywania danych klientów, i zwykle odbywa się to za pośrednictwem bazy danych.

  Większość planów hostingowych obejmuje pewien rodzaj dostępu do bazy danych, ale upewnij się, że jest to odpowiednia baza danych dla rozważanego CRM. Podczas hostowania CRM przestrzeń dyskowa może stać się problemem, szczególnie jeśli planujesz dodać wielu klientów / potencjalnych klientów lub używać CRM do zarządzania pocztą przychodzącą i wychodzącą. Jeśli rozważany CRM obejmuje funkcję serwera pocztowego, musisz upewnić się, że Twój host go obsługuje.

  Ostatnią i najważniejszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest bezpieczeństwo, którego będziesz potrzebować. Jakiego rodzaju dane zamierzasz gromadzić od swoich klientów i potencjalnych klientów? Adresy e-mail? Informacje osobiste? Czy będą wymagali loginu i hasła (które mogą być używane także w innych witrynach)?

  Wszystkie te rzeczy należy w jakiś sposób chronić. Współużytkowany plan hostingu prawdopodobnie nie będzie zawierał rodzajów zabezpieczeń potrzebnych do zapewnienia bezpieczeństwa tych danych lub może wymagać zakupu dodatkowych środków bezpieczeństwa, takich jak dedykowana zapora ogniowa.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map