Najlepsza aplikacja do obsługi sieci społecznościowych 2020

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.


Oprogramowanie i hosting sieci społecznościowych

Oprogramowanie i hosting sieci społecznościowych

Serwisy społecznościowe to sposób, w jaki przyjaciele, rodzina i współpracownicy pozostań w kontakcie ze sobą w Internecie.

Czy jesteś firmą próbującą zbudować społeczność wokół swoich produktów i usług?

Lub fanatyk mediów zainteresowany tworzeniem centrum dla innych fanów, takich jak Ty, by byli sobą?

Sieci społecznościowe to wątek online, który może łączyć Cię z innymi osobami takimi jak Ty.

Porównaj najlepsze aplikacje społecznościowe sprawdzone na naszej stronie poniżej i nie zapomnij przejrzeć naszych najwyżej ocenianych planów hostingu dla sieci społecznościowych przed wyborem następnego dostawcy.

Opcje oprogramowania do serwisów społecznościowych

Opcje oprogramowania do serwisów społecznościowych

Musisz więc pozostać w kontakcie z innymi podziel się swoimi zainteresowaniami i chcesz utworzyć miejsce docelowe online jako twoje centralne miejsce spotkań.

Stworzenie portalu społecznościowego może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

BuddyPress

BuddyPress to wtyczka WordPress utworzona z szeregu innych wtyczek WordPress.

Zapewnia funkcje i funkcje sieci społecznościowej do tego, co prawdopodobne najczęściej używany system zarządzania treścią w sieci.

Dlaczego BuddyPress?

Jeśli chcesz dodać sieć społecznościową do swojej witryny WordPress lub chcesz zbudować sieć społecznościową w ramach WordPress – BuddyPress jest dla Ciebie.

Uzyskaj profile użytkowników, strumienie aktywności, grupy użytkowników, i więcej na platformie WordPress i przenieś swoją witrynę na wyższy poziom.

BuddyPress jest świetny, jeśli znasz już WordPress i chcesz uruchomić stronę internetową z funkcjami sieci społecznościowych.

Najlepsze zastosowania BuddyPress

BuddyPress najlepiej wdrożyć, jeśli jesteś zainteresowany prowadzenie sieci społecznościowej dla Twojej firmy lub instytucja.

Alternatywnie intranetowa lub wewnętrzna platforma komunikacyjna, niszowa sieć społecznościowa lub platforma do wprowadzania nowych produktów.

Największym powodem do unikania korzystania z BuddyPress jest to, że nie lubisz WordPressa jako podstawowej platformy zarządzania treścią.

Ze względu na powszechne korzystanie z WordPress tak właśnie jest często celem złośliwych ataków.

Zawsze są środki bezpieczeństwa, które możesz podjąć, aby zabezpieczyć swoją platformę WordPress (a zatem BuddyPress), ale cała dodatkowa ochrona wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Delfin

Interfejs użytkownika Dolphin
Demo interfejs użytkownika Dolphin.

Dolphin to platforma do zarządzania treścią typu open source do budowy sieci społecznościowych, które obecnie obsługuje ponad 300 000 stron internetowych.

W obecnym stabilnym stanie Dolphin Pro obejmuje ponad 30 modułów, 2000 funkcji, tysiące rozszerzeń. Ponadto funkcje obejmują:

 • Aplikacje mobilne
 • Czat wideo
 • Nagrywanie głosu
 • Fora
 • Grupy
 • Posłaniec
 • Udostępnianie plików

Delfin jest prawdopodobnie najbardziej bogaty w funkcje dostępny system zarządzania treścią. Można go wykorzystać do budowy sieci społecznościowej.

Rodzaje sieci społecznościowych do budowania z Dolphin

Bez względu na typ sieci, którą chcesz zbudować, w Dolphin prawdopodobnie będzie moduł do jej obsługi.

Chcesz polecać ogłoszenia drobne? Jest do tego moduł.

Artykuły czy blogowanie? Moduł do tego.

Kalendarze? Czek.

Nawet rzeczy, o których się zapomniałeś, o sieciach społecznościowych, z których często korzystałeś (niestandardowe tła i czcionki na stronie profilu ktoś jest dostępny?) w Dolphin.

Czy Dolphin jest prosty w użyciu?

Dolphin nie jest najłatwiejszym do zainstalowania i aktualizacji systemem zarządzania treścią dla sieci społecznościowych.

W niektórych przypadkach może to wymagać przypisania – co może być wyłączone dla sieci społecznościowych, które chcą ustalić własną tożsamość.

Dla porównania inne platformy społecznościowe, takie jak Elgg i Oxwall, są open source i zawierają wiele takich samych funkcji jak Dolphin.

Jeśli szukasz dobrego hosta, który obsługuje delfina, zalecamy sprawdzenie SiteGround.

Elgg

Elgg daje ci szeroki niezbędna różnorodność narzędzi zbudować interaktywną społeczność online wraz z zarządzaniem plikami i administracją kontami użytkowników.

Korzystanie z różnych interfejsów programowania aplikacji (API), wtyczki, i rozszerzenia, możesz zbudować witrynę z solidnymi profilami użytkowników.

Dalsze funkcje obejmują pełne możliwości komunikacji (w tym wiadomości błyskawiczne, publikowanie w profilach i internacjonalizację) oraz integrację z aplikacjami multimedialnymi, grami i forami.

Elgg też obsługuje motywy i inne dostosowania poprzez jego interfejsy API.

Niestandardowe funkcje Elgg

Poza standardowymi funkcjami są awatary, pulpity nawigacyjne, przyjaciele, grupy, profile i widżety dla wszystkich użytkowników.

Elgg obsługuje także blogowanie, tworzenie zakładek, niestandardowe strony i fora, a także szczegółowe śledzenie aktywności.

Wsparcie dla wszystkich tych funkcji zapewnia wiele połączonych baz danych, wszystkie zarządzane z systemu administracyjnego.

Podczas gdy Dolphin jest często uważane za „łatwe” rozwiązanie do instalacji i aktualizacji, Elgg zawiera wiele takich samych funkcji i jest w 100% open source.

Dla porównania, użytkownicy Dolphin, którzy nie korzystają z Dolphin Pro, często muszą podać atrybucję, która może zapobiegać firmom, które chcą uzyskać białą etykietę ich sieć społecznościowa od możliwości.

Oxwall

Interfejs użytkownika Oxwall
Demo interfejs użytkownika Oxwall.

Oxwall to oprogramowanie społecznościowe, które można skalować w celu dopasowania do potrzeb osoby, która chce stworzyć sieć dla różnych potrzeb.

Oto 5 przykładów typowych zastosowań:

 1. Przyjaciele i rodzina
 2. Strona internetowa dla fanów
 3. Projekt społecznościowy dla przyczyny
 4. Narzędzie współpracy dla współpracowników
 5. Kreatywna grupa podobnie myślących przedsiębiorców

Podobnie jak wiele programów wymienionych powyżej, jest to również oprogramowanie typu open source – tak jest darmowy i bardzo konfigurowalny.

Za zasłonami Oxwall

Oxwall to bardzo elastyczna platforma zbudowana przy użyciu PHP i MySQL. W ramach tej platformy możesz skonfigurować:

 • Udostępnianie multimediów
 • Blogowanie
 • Fora
 • Wiki
 • Grupy dla Twoich użytkowników

Ponadto przyjaciele mogą się ze sobą łączyć, istnieją wiele opcji językowych, a funkcja komentowania jest dostępna dla prawie wszystkich typów platform.

Możliwość dostosowania

Dzięki Oxwall administratorzy witryn mogą zarządzać użytkownikami i treściami, moderować komentarze i dostosowywać ustawienia prywatności.

Projektanci stron internetowych mogą zmienić wygląd strony za pomocą szerokiej gamy motywów oraz narzędzie do tworzenia witryn do prawdziwego dostosowania.

Dla webmasterów, którzy chcą sprzedawać swoją sieć społecznościową i zarabiać na niej, Oxwall jest również wyposażony w zarządzanie reklamami, wbudowane SEO i szczegółową analizę.

Hosting własnej sieci społecznościowej – Wskazówki

Uptime and the możliwość zwiększenia skali powinien znajdować się na liście najważniejszych cech, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie hosta internetowego.

Tani hosting współdzielony może być OK, aby rozpocząć, ale wkrótce zabraknie Ci zasobów i będziesz musiał zainwestować w chmurę lub usługi VPS.

Przejrzyj nasze najwyżej oceniane plany hostingowe dla sieci społecznościowych przed wyborem następnego dostawcy.

Wzrost sieci społecznościowej

Jaki jest najlepszy sposób radzenia sobie ze wzrostem sieci społecznościowych?

Podczas gdy niektóre serwisy społecznościowe wcale nie rosną szybko, inne mają być skalowane w szybkim tempie.

Na przykład usługa często rośnie od kilkuset do kilku tysięcy użytkowników w krótkim czasie.

Jeśli tak się stanie, musisz wiedzieć, że twoje oprogramowanie społecznościowe, a także firma hostingowa, są w stanie obsłużyć dodatkowe obciążenie.

Przed zainstalowaniem jakiegokolwiek oprogramowania społecznościowego, przed wyborem firmy hostingowej, zastanów się, co masz nadzieję osiągnąć w przyszłości pod względem wzrostu.

Serwisy społecznościowe – często zadawane pytania

 • Jaki jest główny powód wdrażania oprogramowania sieci społecznościowych?

  Niezależnie od oprogramowania daje to grupie ludzi, takich jak współpracownicy lub przyjaciele, możliwość pozostawania w kontakcie ze sobą.

  Usługi sieci społecznościowych stale zyskują na popularności, co prowadzi do ich wdrażania w różnych ustawieniach.

 • Jakie są kroki związane z porównywaniem oprogramowania sieci społecznościowych?

  Porównanie i wybór odpowiedniego oprogramowania do obsługi sieci społecznościowych jest szczegółowym procesem, ponieważ należy rozważyć wiele aplikacji.

  Pierwszym krokiem jest sporządzenie listy każdej opcji wraz z zapewnionymi funkcjami. Stamtąd możesz porównać funkcje, wymagania dotyczące hostingu i recenzje.

  Mimo że większość aplikacji ma pewne funkcje, każda z nich jest wyjątkowa pod względem oferowanych funkcji.

 • Jakie są najważniejsze cechy oprogramowania sieci społecznościowych?

  Nie ma łatwej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszyscy są zainteresowani czymś innym. Mimo to niektóre z najbardziej pożądanych funkcji obejmują: profile użytkowników, grupy użytkowników, strumienie aktywności, możliwości przesyłania wiadomości i fora dyskusyjne.

 • Jakie są najpopularniejsze aplikacje społecznościowe?

  Jest wiele do rozważenia, ale do najpopularniejszych należą: BuddyPress, Dolphin, Oxwall i Elgg.

 • Jaki rodzaj hostingu jest wymagany do zainstalowania i skutecznego działania oprogramowania sieci społecznościowych?

  Nie każdy plan hostingowy daje administratorowi możliwość instalowania oprogramowania sieci społecznościowych. Większość aplikacji ma ścisłe wymagania dotyczące serwera.

  Każdy, kto chce zainstalować oprogramowanie sieci społecznościowych, powinien dowiedzieć się więcej o wymaganiach każdej aplikacji, a także sprawdzić to krzyżowo ze swoją firmą hostingową.

 • Czy jakiekolwiek firmy hostingowe zapewniają instalację oprogramowania społecznościowego jednym kliknięciem?

  Tak. Nie dotyczy to każdego dostawcy, ale niektórzy pozwalają użytkownikom instalować określone oprogramowanie za pomocą jednego kliknięcia. Dla tych, którzy nie mają wiedzy technicznej, ta funkcja hostingu jest koniecznością.

 • Czy są jakieś sposoby na dostosowanie oprogramowania do serwisów społecznościowych??

  Prawie każdą aplikację można w jakiś sposób dostosować. Wprowadzane zmiany zależą w dużej mierze od potrzeb witryny, wiedzy administratora i tego, co aplikacja jest w stanie osiągnąć.

 • Czy dostępne jest wsparcie dla oprogramowania sieci społecznościowych?

  Tak. Zazwyczaj są dwa miejsca, do których można się zwrócić o wsparcie.

  Po pierwsze, możesz skontaktować się z firmą hostingową w celu uzyskania informacji i porad związanych z instalacją.

  Jeśli masz pytania dotyczące korzystania z aplikacji, na przykład dotyczące sposobu dostosowania, zechcesz skonsultować się bezpośrednio z producentem oprogramowania.

 • To wysoki poziom doświadczenia technicznego wymagany do zarządzania oprogramowaniem sieci społecznościowych?

  Nie. W przeszłości mogło tak nie być. Ale dzięki dzisiejszej technologii nie potrzebujesz zaawansowanej wiedzy, aby zainstalować i zarządzać tego typu aplikacjami.

  Jeśli wybierzesz odpowiednie oprogramowanie, możesz zarządzać każdym aspektem z pulpitu nawigacyjnego lub panelu sterowania, zapewniając, że zapewnisz użytkownikom pożądane wrażenia.

 • Czy bezpieczeństwo stanowi problem związany z oprogramowaniem sieci społecznościowych?

  W dzisiejszym świecie bezpieczeństwo i ochrona są przedmiotem troski każdego producenta oprogramowania i użytkownika.

  Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku aplikacji społecznościowych, ponieważ ludzie dzielą się różnorodnymi informacjami z usługą i innymi. Każdy program ma funkcje bezpieczeństwa chroniące przed problemami.

 • Jakie rzeczy mogą robić użytkownicy w serwisie społecznościowym?

  Zależy to od wyglądu witryny, ale jak sama nazwa wskazuje, daje to konkretnej grupie ludzi możliwość łączenia się i komunikowania przez Internet.

  Niektóre usługi sieci społecznościowych są publiczne, a inne są prywatne, na przykład dla pracowników pewnej firmy.

 • Czy można zmienić oprogramowanie społecznościowe na inne??

  Zależy to od wielu czynników, takich jak rozmiar bazy użytkowników i dwóch aplikacji. Jest to jednak możliwe w większości przypadków. Oprócz dodatkowych informacji na temat obecnego dostawcy wybierz inne oprogramowanie.

  Istnieje szansa, że ​​będziesz musiał wprowadzić zmiany po drodze, ze względu na kompatybilność, więc upewnij się, że jesteś przygotowany. Niektóre firmy hostingowe pomagają w procesie migracji, jeśli przeprowadzasz się z innego hosta, łagodząc stres związany z przejściem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me