MS Access – Zostań profesjonalistą w mgnieniu oka dzięki naszej pełnej liście zasobów

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.


Podczas gdy miliony użytkowników przeglądają sieć i wchodzą w interakcje z aplikacjami online, serwery na całym świecie wykonują miliony zapytań i przechowują mnóstwo rekordów. Większość witryn, z którymi współpracujesz, używa kodu napisanego w językach programowania, takich jak PHP i ASP, do przechowywania danych w popularnych systemach zarządzania bazami danych (DBMS), takich jak MySQL i MS SQL Server. Chociaż są one dość popularne, istnieje wiele innych DBMS, których można również użyć.

Użyty DBMS różni się w zależności od aplikacji w zależności od liczby użytkowników lub platformy, dla której opracowujesz aplikacje. Na przykład, jeśli tworzysz aplikacje na telefon komórkowy z Androidem, prawdopodobnie będziesz używać SQLite. Oprócz wspomnianych popularnych DBMS, MS Access może być świetnym wyborem, szczególnie jeśli spodziewasz się, że masz mniej niż 100 elementów. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać cenne zasoby dla MS Access.

Dlaczego MS Access

MS Access zapewnia wszechstronne środowisko do szybkiego tworzenia aplikacji, przechowywania danych i zapisywania zapytań, podobnie jak wiele popularnych pakietów DBMS. Jeśli oczekujesz niewielkiej liczby jednoczesnych użytkowników i kilku rekordów danych (mniej niż 100), MS Access będzie doskonałym wyborem. MS Access jest świetny dla małych firm i osób, które muszą szybko napisać aplikację do przetwarzania i prezentacji danych. Niektóre przykłady aplikacji korzystających z MS Access obejmują systemy zarządzania zapasami, aplikacje do śledzenia defektów lub bazy danych do testowania kontroli jakości.

Zasoby MS Access

Istnieje mnóstwo informacji na temat MS Access w Internecie i książkach, które pomogą ci w uruchomieniu bazy danych. Sprawdź niektóre z naszych ulubionych zasobów poniżej.

Poradniki

 • Samouczek Holowczaka na temat MS Access: ten samouczek, przeznaczony dla osób rozpoczynających pracę z programem Access, opisuje konfigurację bazy danych, tworzenie tabel i formularzy oraz uruchamianie raportów i zapytań.
 • Uruchamianie zapytania Access: ten samouczek pokazuje, jak uruchomić podstawowe zapytanie Access.
 • Zapytania SQL w programie Access: ten samouczek pokazuje, jak uruchomić zapytanie SQL dla różnych wersji programu Access.
 • Samouczek SQL od W3Schools: ten samouczek zagłębia się w składnię SQL i zapewnia interfejs do uruchamiania przykładów i wypróbowania własnego kodu.
 • Przykłady dostępu do VB.NET: kilka świetnych przykładów użycia VB.NET do przetwarzania danych przechowywanych w Access.
 • Konwertuj dostęp do SQL Server: samouczek krok po kroku dotyczący konwertowania bazy danych Access na SQL Server.
 • Samouczek projektowania aplikacji Access: ten samouczek przedstawia tworzenie aplikacji za pomocą Microsoft Access od planowania bazy danych po tworzenie zapytań i interfejsów GUI.
 • PHP i MS Access: nigdy nie myślałeś, że możesz łączyć technologie open source i Microsoft? Pomyśl jeszcze raz! W tym samouczku pokazano, jak używać PHP do łączenia się i uzyskiwania dostępu do bazy danych Access.
 • Zrozumienie struktury bazy danych Access: ten samouczek pozwala zrozumieć, jak znaleźć obiekty, pola i relacje w obrębie własnej bazy danych Access.
 • Samouczek formularza dostępu: dowiedz się, jak utworzyć formularz w programie Access, korzystając z tego samouczka.
 • Pliki uszkodzonego dostępu: zdarzają się przypadki uszkodzenia plików w systemie, w tym plików bazy danych Access. Sprawdź ten samouczek, aby dowiedzieć się, jak je naprawić.

Samouczki wideo

 • Tworzenie bazy danych Access: podstawowy samouczek wideo na temat tworzenia baz danych oraz tworzenia zapytań, formularzy i raportów w programie Access.
 • Access Queries: samouczek wideo na temat tworzenia zapytań w programie Access.
 • Uzyskaj dostęp do formularzy logowania: dowiedz się, jak utworzyć formularz logowania, aby zabezpieczyć bazę danych hasłem.
 • VB.NET i Access: dowiedz się, jak używać VB.NET do łączenia się z bazą danych MS Access i wysyłania do niej zapytań.
 • Tabele przestawne: dowiedz się o tworzeniu tabel przestawnych w programie Access.
 • Samouczek dostępu zaawansowanego: poznaj zaawansowane porady dotyczące zarządzania bazami danych Access za pomocą skryptów SQL i makr za opłatą za pośrednictwem Udemy.

Przewodniki referencyjne

 • Wspólne funkcje dostępu: lista często używanych funkcji dostępu i łącza do szczegółowych wyjaśnień tych funkcji, w tym parametrów i zwracanych wartości.
 • MSDN Access VBA Reference: przewodnik, który zawiera omówienie bazy danych Access oraz koncepcje i przykłady programowania.

Społeczności internetowe

 • Forum Microsoft Access: uzyskaj odpowiedź na pytania MS Access od innych użytkowników na forum internetowym Microsoft.
 • Dream.In.Code Access Forum: na tym forum znajduje się społeczność setek tysięcy programistów pomagających sobie nawzajem w odpowiedzi na pytania techniczne dotyczące problemów z MS Access.
 • Grupa dyskusyjna MS Access: ta społeczność w Grupach dyskusyjnych Google pozwala publikować pytania i przeglądać odpowiedzi na pytania innych programistów dotyczące problemów z MS Access.

Książki

 • Uzyskaj dostęp do Biblii 2013 (2013) autorstwa Alexandra i Kusleiki: ta książka obszernie omawia zagadnienia związane z Microsoft Access, takie jak automatyzacja raportów, podstawy bazy danych, integracja z SharePoint i analiza danych, a także przykłady do pobrania.
 • Access 2013 for Dummies (2013) autorstwa Fullera i Cooka: ta seria książek Dummies omawia szeroki zakres tematów MS Access, w tym planowanie bazy danych, importowanie danych, ulepszenia wydajności i tworzenie interfejsu użytkownika.
 • Programowanie w programie Microsoft Access 2013 według przykładów z VBA, XML i ASP (2014) autor: Julitta Korol: nawet jeśli wcześniej nie kodowałeś, zapoznaj się z tą książką, aby dowiedzieć się, jak tworzyć aplikacje do interakcji z MS Access przy użyciu ActiveX, ASP i Visual Basic.
 • Microsoft Access 2010 krok po kroku (2010) autorstwa Lamberta i Coxa: jak sugeruje tytuł, ta książka zawiera kroki do wykonania różnych działań w programie Access 2010 i jest skierowana do początkujących.
 • Uzyskaj dostęp do książki kucharskiej analizy danych (2007) Bluttman i Freeze: ta książka zawiera przykłady kodowania i przykładowe zapytania do zastosowania w rzeczywistych problemach z analizą danych związanych z MS Access poprzez serię „przepisów”.

Podsumowanie

MS Access, podobnie jak inne DBMS, zapewnia interfejs do przechowywania i przeszukiwania danych przechowywanych w bazach danych. Ma dużą obecność w systemie Windows dzięki pakietowi Microsoft Office i jest szybkim sposobem na tworzenie baz danych i tworzenie prostych aplikacji. Nawet jeśli jesteś początkującym, możesz szybko tworzyć interfejsy w samym programie Access. Z drugiej strony możesz także używać języków programowania, takich jak Visual Basic, a nawet PHP, aby tworzyć jeszcze bardziej dostosowane GUI. Spójrz na powyższe zasoby, aby zmoczyć stopy dzięki MS Access.

Dalsza lektura i zasoby

Mamy więcej przewodników, samouczków i infografik związanych z kodowaniem i tworzeniem baz danych:

 • Zasoby SQL: nasz ogólny zasób SQL, który jest krytyczny dla wszystkich programistów relacyjnych baz danych.
 • Wprowadzenie do ADO.NET: dowiedz się wszystkiego o tym systemie do korzystania z dowolnej bazy danych w ramach .NET.
 • PHP Wprowadzenie i zasoby: zacznij uczyć się najpopularniejszego języka programowania po stronie serwera.

Ultimate Guide to Web Hosting

Jeśli zagłębisz się w aplikacje oparte na bazie danych, będziesz musiał gdzieś je hostować. Sprawdź nasz ostateczny przewodnik po hostingu. Wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć, aby dokonać świadomego wyboru.

Ultimate Guide to Web Hosting
Ultimate Guide to Web Hosting

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map