Minecraft w edukacji – oto dlaczego staje się modny w klasie

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.

Być może wiesz, że Minecraft jest popularny wśród graczy, ale czy wiesz, że staje się również modny w klasie?

Grywalizacja i gry wideo jako narzędzie do nauki były gorącym tematem badań w ciągu ostatnich kilku lat, a chociaż Minecraft pierwotnie był zaprojektowany jako gra, okazuje się, że elastyczny, piaskowkowaty charakter gry sprawia, że ​​jest to idealne narzędzie do nauczyciele dowolnego przedmiotu.

Co to jest Minecraft?

W Minecraft gracze mogą wydobywać i wytwarzać trójwymiarowe bloki konstrukcyjne z różnych materiałów w wygenerowanym świecie o zróżnicowanym terenie. Jest to gra typu sandbox, co oznacza, że ​​nie ma ogólnej misji lub fabuły – gracze decydują, co chcą zbudować i zrobić.

MinecraftEDU

Od początku Minecraft był wykorzystywany przez kreatywnych nauczycieli jako narzędzie w klasie, aby ożywić historyczne budynki, zachęcić uczniów do wspólnej pracy nad projektami grupowymi w Minecraft itp..

W 2016 roku Microsoft wydał wersję Minecraft specjalnie dla nauczycieli o nazwie Minecraft: Education Edition lub MinecraftEDU w skrócie.

Podstawowy rdzeń gry jest taki sam, ale wersja edukacyjna dodaje dodatkowe funkcje. Studenci mogą pobrać grę w domu bez konieczności płacenia za własną wersję gry, mogą też robić zdjęcia w grze i udostępniać je innym studentom.

Zasoby

Jeśli chcesz rozpocząć korzystanie z gry Minecraft w klasie, oto wszystkie zasoby, których potrzebujesz, aby zacząć.

Przegląd

Nowy w Minecraft? Oto kilka wstępów i omówień, dzięki którym możesz sprawdzić, czy możesz to wykorzystać w klasie.

 • Przegląd edukatora MinecraftEDU: przegląd oprogramowania MinecraftEDU i jego możliwych zastosowań w klasie, w tym recenzje prawdziwych nauczycieli.
 • MinecraftEDU w Centrum gier i wpływu Uniwersytetu Stanowego w Arizonie: pliki PDF do pobrania i filmy na temat korzystania z Minecraft w edukacji.
 • MinecraftExperience: globalna wiki crowdsourcingowa do odkrywania możliwości gry Minecraft w nauce.

Badania

Czy Minecraft jest faktycznie skutecznym narzędziem do nauczania? Dowiedz się, co odkryli eksperci.

 • Badanie zastosowania, postaw i integracji gier wideo: MinecraftEDU w gimnazjum (PDF): w tym badaniu oceniającym wykorzystanie MinecraftEDU w praktyce w klasie stwierdzono, że większość nauczycieli i uczniów uważa, że ​​jest zabawna, zwiększa kreatywność, rozwija odkrycie i jest dobrą aplikacją do tworzenia i eksploracji wciągających środowisk historycznych.
 • Uczenie się języka angielskiego w Minecraft: studium przypadku dotyczące kompetencji językowych i praktyk w klasie (PDF): w tym badaniu przeanalizowano wykorzystanie Minecraft jako uzupełnienia nauki języka.
 • Korzystanie z MinecraftEDU w celu ustanowienia wspólnej płaszczyzny i zwiększenia współpracy: w jaki sposób korzystanie z MinecraftEDU na kursie literatury amerykańskiej na poziomie uczelni może pomóc w promowaniu bardziej konstruktywistycznego i opartego na współpracy stylu uczenia się.
 • Badanie krytycznego myślenia i negocjacji znaczenia poprzez Minecraft EDU: studium przypadku uczniów podstawowych języków: w tym badaniu przeanalizowano wykorzystanie Minecraft przez grupę uczniów w wieku podstawowym w celu sprawdzenia, czy wzorce krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów i negocjacji oraz obecna była ko-konstrukcja znaczeń.

Poradniki

Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć, oto kilka samouczków dla początkujących, w których możesz nauczyć się grać.

 • MinecraftEDU Wiki: świetne miejsce do rozpoczęcia nauki o MinecraftEDU, od instalacji po plany lekcji.
 • Materiały do ​​edycji edukacyjnej Minecraft: zapoznaj się z tymi samouczkami dla początkujących, aby zacząć grać w grę, a następnie uruchom je, korzystając z planów lekcji pogrupowanych według wieku.
 • Sterowanie MinecraftEDU (PDF): podstawowy 1-stronicowy arkusz instrukcji na temat sterowania klawiaturą i myszą w MinecraftEDU.

Wideo

Aby zobaczyć, jak wygląda MinecraftEDU w akcji, obejrzyj te samouczki wideo.

 • MinecraftEdu dla początkujących Część 1: seria dla nauczycieli, którzy są zupełnie nowi w Minecraft i nie mają pojęcia, od czego zacząć.
 • Korzystanie z MinecraftEdu – Część 1 – Wprowadzenie: pierwsze wideo z pełnej serii samouczków na temat MinecraftEDU, zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.
 • TeacherGaming YouTube Channel: TeacherGaming to firma zajmująca się tworzeniem gier, która udostępnia wiele przydatnych filmów instruktażowych MinecraftEDU na swoim kanale YouTube.

Plany lekcji

Teraz, gdy umiesz grać, oto jak możesz zastosować swoje nowe umiejętności, aby uczyć dzieci w klasie.

 • Pomysły na wykorzystanie Minecrafta w klasie: od wprowadzenia historii do życia, po pracę nad czytaniem ze zrozumieniem, istnieje niezliczona ilość sposobów korzystania z Minecrafta w klasie.
 • Minecraft w klasie humanistycznej: jak wykorzystać Minecraft do uzupełnienia zajęć na temat globalnych religii i przetestowania wiedzy swoich uczniów.
 • Minecraft in School: wiki poświęcona hostowaniu pomysłów, lekcji, strategii implementacji i innych zagadnień dotyczących używania Minecraft w środowisku szkolnym.
 • Pixel Art Coding: lekcja informatyki, podczas której studenci wymyślają własny język programowania jako grupę i używają go do kodowania i dekodowania grafiki pikselowej.
 • Przewodnik dla nauczyciela: pięć sposobów, w jakie Minecraft (i inne gry wideo) może zwiększyć umiejętności pisania uczniów: pięć pomysłów na wykorzystanie Minecraft w klasie sztuki językowej.
 • Minecraft Maths: pomysł dla nauczycieli matematyki na wykorzystanie Minecraft do nauczania uczniów o rysunku technicznym, w którym uczniowie mogą dowiedzieć się o perspektywie, głębokości i widoku izometrycznym.
 • Minecraft w SAA: Battlefields & Ukończone projekty specjalne: plan lekcji, w którym uczniowie badali pola bitew wojny secesyjnej i odtworzyli je w Minecraft, w tym filmy z projektu.

Mody

Masz już dość podstaw – lub potrzebujesz czegoś specjalnego, aby wprowadzić swoją lekcję w życie? Dzięki modom wszystko jest możliwe.

 • qCraft: mod, który przenosi zasady fizyki kwantowej do świata Minecraft.
 • Galacticraft: mod, który pozwala badać Układ Słoneczny we własnym statku kosmicznym.
 • Niestandardowi NPC: dodaj niestandardowe postacie, aby uczynić swój świat bardziej interaktywnym.

Blogi

 • Nauczyciel Minecraft: wszystko o doświadczeniach nauczyciela komputerowego Joela Levina w korzystaniu z gry Minecraft w klasie.
 • MinecraftEDU Elfie: ten blog jest prowadzony przez nauczyciela szkoły średniej w Victorii, który jest zainteresowany wykorzystaniem technologii w celu zaangażowania i edukacji uczniów.

Fora

 • Grupa Google dla nauczycieli Minecraft: grupa Google poświęcona pomocy nauczycielom w korzystaniu z Minecraft w celu ułatwienia nauki. Świetne źródło materiałów i dyskusji.

Wniosek

Choć Minecraft na pierwszy rzut oka wydaje się prostą grą, jego prostota sprawia, że ​​jest idealny do korzystania z niezliczonych kreatywnych sposobów uzupełniania wiedzy uczniów. Zacznij od samouczków i planów lekcji powyżej, a twoi uczniowie będą bardziej zanurzeni w nauce niż kiedykolwiek.

Dalsza lektura i zasoby

Mamy więcej przewodników, samouczków i infografik związanych z technologią i nauką:

 • Hosting dla Minecraft: Wskazówki dotyczące znajdowania i konfigurowania serwera Minecraft za pomocą serwera VPS lub serwera dedykowanego.
 • A + Math Student Guide & Zasoby: wskazówki i narzędzia do nauki matematyki.
 • Zasoby internetowe dotyczące umiejętności korzystania z Internetu w klasie: różne sposoby korzystania z Internetu w klasie.
 • Edukacyjne strony internetowe dla dzieci: świetna lista stron internetowych, które pomagają dzieciom w nauce.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me