Hosting WordPress: Która marka jest najlepszym domem dla Twojego bloga WordPress?

Contents

Porównaj hosting WordPress

WordPress to najpopularniejszy na świecie sposób na budowę strony internetowej. Najlepsi gospodarze WordPress przyspieszają twoją witrynę i chronią ją przed włamaniami.


Większość pakietów hostingowych może obsługiwać WordPress, ale hosting zoptymalizowany pod WordPress oferuje łatwą lub automatyczną instalację. Szukaj funkcji, takich jak automatyczne aktualizacje oprogramowania i kopie zapasowe witryny. Niektóre hosty specjalizują się w zarządzaniu hostingiem WordPress. Najlepsi gospodarze zapewniają wsparcie techniczne WordPress.

Szczegółowy podział każdego hosta znajduje się w dalszej części tego artykułu, ale jeśli chcesz zrobić migawkę, 5 najlepszych hostów do hostingu WordPress to:

 1. SiteGround
  – Oficjalnie zalecane przez WordPress i najlepszy wybór przez naszych użytkowników
 2. BlueHost
 3. Hosting A2
 4. Hosting InMotion
 5. WP Engine

Jak wybraliśmy najlepsze hosty dla WordPress?

Przepracowaliśmy setki hostów i umieściliśmy na liście tych, którzy oferują zoptymalizowany hosting WordPress.

Przeanalizowaliśmy plany zapewniające automatyczną instalację WordPress i aktualizacje oprogramowania, a także wsparcie specyficzne dla WordPress.

Zwróciliśmy także uwagę na temat każdego hosta i oferty wtyczek.

Następnie sprawdziliśmy naszą ogromną bazę prawdziwych recenzji klientów.

Hosting WordPress

Czego się dowiesz o WordPress Hosting

WordPress to obecnie najpopularniejszy na świecie system zarządzania treścią (CMS). I nie bez powodu. Możesz z nim zrobić prawie wszystko, nie wykonując zbyt wiele pracy.

Ten artykuł będzie wyjaśnij, co ma do zaoferowania WordPress, jak wybrać odpowiedni hosting i jak zacząć go używać, aby spełniał Twoje potrzeby.

Podczas gdy zapoznasz się z królem CMS-ów, nie wahaj się robić notatek. Będę obszernie omawiać najważniejsze zalety i wady bycia użytkownikiem WordPress, a także przydatne porównania po drodze.

Spis treści

Tymczasem jeśli ty chcę przejść do dowolnej części strony, możesz to zrobić, korzystając z tego spisu treści.

 • Co to jest WordPress?
 • Jak WordPress ułatwia życie
 • Jak WordPress Hosting ułatwia instalację
 • Poza instalacją: co jeszcze powinna zaoferować host WordPress?
 • Ograniczenia wtyczek w WordPress
 • Zarządzany hosting WordPress i jakość wsparcia
 • Najważniejsze funkcje hostingu inne niż WordPress
 • Co oferuje zoptymalizowany hosting dla WordPress??
 • Jakie są zalety i wady WordPress?
 • Trzy najlepsze hosty WordPress
 • Końcowe przemyślenia

Co to jest Hosting WordPress

Co to jest WordPress?

WordPress to darmowa aplikacja, której możesz używać do tworzenia stron internetowych. Większość użytkowników tworzy blogi, witryny biznesowe, galerie lub portfele, ale można je łatwo dostosowywać i można je wykorzystywać do różnych celów.

Za pomocą darmowe motywy i wtyczki, użytkownicy mogą dostosować swoją witrynę i rozszerzyć jej funkcjonalność.

Budowa strony internetowej z systemem zarządzania treścią (CMS) jest coraz popularniejszą opcją dla właścicieli małych firm, którzy cenią sobie wszechstronność i prostotę.

I jeden z najpotężniejszy i najbardziej znany Obecnie dostępne na rynku aplikacje CMS to WordPress.

Krótka historia i powstanie WordPress

Jeśli chcesz założyć bloga lub musisz założyć witrynę biznesową, WordPress jest jednym z najlepszych miejsc do rozpoczęcia.

Oprogramowanie zostało włączone rozwój od 15 lat i został zbudowany na bazie b2 / cafelog – pionierskiej platformy blogowej.

Kiedy b2 / cafelog został zmotoryzowany, Matt Mullenweg i Mike Little postanowili go rozwidlić i zbudować WordPress na górze. Stało się czymś znacznie więcej niż platformą blogów.

WordPress „Reguła sieci

WordPress eksplodował popularnością; zasila ponad jedną czwartą witryn internetowych, które są obecnie aktywne w sieci.

Kiedy szukasz hostingu WordPress, będziesz rozpieszczany wyborem. Ale to może jeszcze bardziej skomplikować decyzję o zakupie.

Zdecydowana większość hostów obsługuje WordPress. Ale to nie znaczy, że wszystkie są równe. Niektórzy gospodarze cię zostawią zainstaluj i skonfiguruj wszystko sam; inni będą zasadniczo zarządzać całym procesem i wkroczą, jeśli coś pójdzie nie tak.

Biorąc pod uwagę wszystkie te zmienne, które można sprawdzić, jak porównać hosting WordPress? Zacznijmy od podstaw tego, co robi WordPress.

Dlaczego warto wybrać WordPress?

WordPress jest oparty na szablonach. Po prostu wybierz motyw, który Ci się podoba, dostosuj go i to wszystko. I z szeroka gama wtyczek, dodatków, motywów i widżetów w celu dostosowania możesz użyć WordPressa do stworzenia dowolnej witryny, jaką tylko możesz sobie wyobrazić.

To wszechstronne oprogramowanie jest wykorzystywane przez miliony osób do tworzenia witryn handlu elektronicznego, społeczności, blogów i witryn firmowych na całym świecie.

Małe firmy, takie jak WordPress, ponieważ są proste i wszechstronne. Może wiele zdziałać, ale nie musisz mieć dużej wiedzy technicznej, aby zacząć – szczególnie jeśli wybierzesz dostawcę usług hostingowych, który zoptymalizował swoją platformę dla WordPress.

Jak WordPress ułatwia życie

WordPress nie jest narzędziem do tworzenia witryn (mimo że wiele osób korzysta z niego w ten sposób).

Pamiętaj, że jeśli nie jesteś technicznie zaawansowany, ręczna instalacja WordPress może spowodować godziny frustracji, które nie kończą się nawet na prawidłowej instalacji WordPress.

ja zdecydowanie zalecamy korzystanie przynajmniej z instalacji jednym kliknięciem, nawet jeśli programiści WordPress zrobili wszystko, aby instalacja była łatwa.

Jak długo trwa instalacja WordPress

Zainstaluj MethodA AvailabilityTime (minuty)
Zainstalowane fabrycznieRzadko spotykany0
Instalacja jednym kliknięciemWspólny2)
podręcznikuniwersalny10

Zakładając, że nic strasznego się nie wydarzy, możesz uruchomić witrynę w niecałą godzinę. W dalszej części strony omówimy różne typy instalacji.

To nie jest praca na noc

Jednak uzyskanie odpowiedniego wyglądu może potrwać znacznie dłużej. Oprogramowanie musi być regularnie aktualizowane, aby zachować bezpieczeństwo (abyś nie został zhakowany). A niektórzy dostawcy hostingu zapewniają wsparcie tylko w zakresie podstaw.

Jeśli jesteś nowicjuszem, musisz uczyć się na nogach, chyba że zapłacisz za zarządzaną usługę hostingową WordPress.

Nawet wtedy musisz mieć trochę wiedzy w tle. Obsługa klienta od hosta do hosta może się bardzo różnić, a zarządzane firmy WordPress, takie jak WP Engine, mogą być zbyt drogie dla małych witryn.

Ogromny zestaw funkcji

Narzędzie SEO WordPressYoast SEO to popularna wtyczka SEO.

WordPress oferuje przyjazne dla SEO adresy URL, kanały RSS, kategorie postów, lepkie strony i media, a interfejs jest odpowiedni dla nietechnicznych użytkowników.

WordPress jest idealny do osobistego bloga przy minimalnym ruchu, ale można go również zwiększyć pomieścić dziesiątki tysięcy odwiedzających dziennie – pod warunkiem, że serwer twojego hosta może obsługiwać taki ruch. To jeden z głównych powodów, dla których WordPress okazał się tak skuteczny.

Repozytorium wtyczek WordPress zawiera dodatkowe dodatki, które można dodać do witryny w celu zwiększenia jej funkcjonalności.

Wtyczki to w zasadzie małe fragmenty kodu, które można włączać i wyłączać w celu włączenia nowych funkcji do witryny.

Prawie każda witryna WordPress ma kilka wtyczek zainstalowanych na swoim serwerze; niektórzy używają dziesiątek.

Na co zwrócić uwagę w hostingu WordPress

Dodatkowo WordPress ma system szablonów określający wygląd twoich stron internetowych. Te szablony nazywane są „motywami”.

WordPress ma bibliotekę bezpłatnych motywów, oferującą tysiące opcji układów, schematów kolorów i prezentacji treści.

Motywy zostały zaprojektowane tak, aby sprostać niekończącym się modyfikacjom i dostosowaniom. Mając tylko podstawową wiedzę na temat kodowania, możesz zaadaptować motyw do robienia dokładnie tego, czego potrzebujesz.

Funkcje hostingowe WordPress do wyszukiwania:

 1. Możliwość rozwoju wraz z Twoją witryną
 2. Codzienne kopie zapasowe, które można łatwo przywrócić
 3. Wsparcie dla WordPress
 4. Automatyczne aktualizacje (rdzeń, motywy i wtyczki)
 5. Automatyczne tworzenie kopii zapasowych przed aktualizacjami
 6. Serwer pośredniczący
 7. Buforowanie serwera
 8. Sieć dostarczania treści (CDN)
 9. Wtyczki Premium do rozszerzenia podstawowej funkcjonalności
 10. Motywy premium, dzięki którym Twoja strona będzie wyglądać wyjątkowo
 11. Łatwy w użyciu interfejs administracyjny.

Tak, to kęs, ale nie panikuj. Większość tych funkcji może być dostępna bez ich uświadomienia lub konieczności ręcznego ich wyszukiwania.

Instalacja WordPress

Jak WordPress Hosting ułatwia instalację

WordPress to skomplikowane oprogramowanie, dlatego może zrobić tak wiele: od prowadzenia blogów, forów po sklepy e-commerce.

W rezultacie instalacja WordPressa nie jest trywialną sprawą. Ale im lepszy host, tym łatwiej będzie dokonać instalacji.

Jest to jeden z powodów, dla których wybór odpowiedniego hosta jest krytyczny. Hosty potrzebują odpowiedniej infrastruktury, bezpieczeństwa i ogólnej wiedzy.

Prawie każdy host może uruchomić WordPress, ale nie wszyscy potrafią to zrobić dobrze. I nie wszyscy ci to ułatwiają.

Łatwa instalacja a większa kontrola

W ogólnym ujęciu niektóre hosty upraszczają zarządzanie witryną, zajmując się większością czynności konserwacyjnych i innych czasochłonnych zadań.

Inni gospodarze zapewniają Twojej witrynie większą moc, zapewniając dodatkowe funkcje i dodatki. I oczywiście są gospodarze, którzy padają w różnych miejscach na środku.

Chcesz ustalić, jakim jesteś użytkownikiem WordPress. Czy jesteś tym, który chce zarządzanie jest łatwe, dzięki czemu można się skoncentrować na temat tworzenia treści?

A może jesteś użytkownikiem, który nie ma nic przeciwko dodatkowej pracy, aby w znacznym stopniu kontrolować witrynę z wieloma dodatkowymi funkcjami.

Teraz spójrzmy na najbardziej podstawowy aspekt administracji WordPress: instalację. Oto trzy typowe sposoby instalacji WordPress.

Ręczna instalacja WordPress

WordPress można zainstalować na praktycznie każdym dostawcy hostingu, który oferuje hosting Linux.

Musisz tylko pobierz plik zip do najnowszej wersji, rozpakuj ją i prześlij zawartość za pośrednictwem FTP na swój serwer.

WordPress przeprowadzi Cię przez proces instalacji, a następnie będziesz musiał skieruj domenę do nowej witryny.

Proces instalacji nie jest trudny, ale pomaga, jeśli wiesz, co to jest baza danych MySQL i jak ją skonfigurować.

Jeśli jesteś obeznany z funkcjonowaniem hostingu, powinieneś być w stanie poruszać się po plikach pomocy swojego hosta, aby dowiedzieć się, co musisz zrobić.

Domeny mogą być szczególnie trudne do skonfigurowania, jeśli dopiero zaczynasz korzystać z hostingu.

Rzeczywisty czas ręcznych instalacji

Twórcy WordPress twierdzą, że oferuje „pięciominutową instalację”. Szczerze mówiąc, twój poziom umiejętności określi, jak długo to potrwa ty. Ale raczej nie zajmie ci to więcej niż dziesięć minut.

Możliwe jest jednak całkowite zepsucie procesu, a nawet nie zainstalowanie WordPressa – szczególnie jeśli jesteś początkujący.

Więc nawet dość zaawansowani użytkownicy zwykle wybierają jedną z łatwiejszych metod, takich jak instalacje jednym kliknięciem.

Ale jeśli masz ochotę, WordPress zapewnia skrypt instalacyjny, który usuwa żądło z procesu.

I zapewne sprawi, że zaczniesz działać – w ciągu pięciu minut.

Prosty sposób: instalacja jednym kliknięciem

Jeśli to wszystko wydaje się techniczne i trudne, nie martw się!

Wielu hostów wie, że ich klienci mają problemy z techniczną stroną instalacji.

Dlatego oferują WordPress jako „instalację jednym kliknięciem”. Jak sama nazwa wskazuje, te pakiety pozwalają zainstaluj WordPress z biblioteki skryptów wypełniając formularz (aby ustawić nazwę użytkownika, hasło i inne szczegóły swojego bloga), a następnie klikając „Prześlij”.

Dla początkujących metoda za jednym kliknięciem jest znacznie łatwiejsza niż metoda ręczna.

Nie ma nic do pobrania, niczego do przesłania i żadnych nazw użytkowników ani haseł, którymi można się martwić.

Biblioteki skryptów i inne

Jeśli to ci się podoba, poszukaj hosta, który oferuje pakiety instalacyjne za jednym kliknięciem, takie jak Fantastico, Softaculous lub MOJO Marketplace.

Większość tanio udostępnianych dostawców hostingu udostępnia bibliotekę skryptów za darmo.

Zaawansowani użytkownicy mogą nie chcieć korzystać z opcji jednego kliknięcia, ponieważ niektóre opcje zza kulis będą poza twoją kontrolą.

Najłatwiejszy sposób: wstępnie zainstalowany WordPress

Nadal martwi Cię instalacja? Jeśli chcesz całkowicie bez wysiłku, poszukaj firmy hostingowej które zainstalują dla Ciebie WordPress kiedy się zarejestrujesz.

Może być konieczne otwarcie zgłoszenia do pomocy technicznej, ale może się okazać, że host automatycznie uruchamia się w procesie konfiguracji WordPress po pierwszym zalogowaniu.

Bluehost zapewnia tę funkcję. Nowi klienci hostingu współdzielonego są bezpośrednio włączani do instalatora WordPress.

Prowadzi Cię krok po kroku przez proces, który nawet przypomina WordPress.

Ten proces znacznie upraszcza proces instalacji. A jeśli napotkasz problemy, możesz uzyskać pomoc za pośrednictwem czatu online lub przez telefon.

Aktualizacje hostingu WordPress

Więcej niż instalacja: Aktualizacje WordPress i sposób ich obsługi

Ustaliliśmy, że WordPress działa prawie w ten sam sposób, niezależnie od hosta, którego używasz.

I możesz zainstalować go na praktycznie każdym koncie hostingowym, pod warunkiem, że działa pod Linuksem (chociaż niektóre inne systemy operacyjne mogą go obsługiwać – choć z pewnymi kompromisami).

Istnieją jednak pewne ważne różnice w sposobie instalacji i zarządzania WordPress, co ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o użyteczność i bieżącą konserwację.

Oprócz instalacji, czego jeszcze potrzebujesz?

Ułatwienie aktualizacji WordPress

Po uruchomieniu witryny WordPress musisz mieć na nią oko i zastosować wszystkie nadchodzące aktualizacje kodu.

Nieaktualne oprogramowanie jest magnesem dla hakerów i oszustów. Jeśli więc ty (i twoi goście) ma być chroniony przed zagrożeniami, tak właśnie jest ważne, aby nadać priorytet konserwacji i regularnie ją aktualizować.

Główny kod WordPress jest regularnie aktualizowany w oficjalnej wersji od twórców. Zawsze powinieneś instalować nowe wersje, gdy tylko będą dostępne.

W zależności od konfiguracji witryny możesz otrzymać powiadomienie e-mail, powiadomienie na pulpicie WordPress lub oba.

Nowe wersje są również ogłaszane na stronie głównej WordPress.org.

Jedna aktualizacja może złamać inną

Aktualizacja kodu podstawowego jest łatwa, ale nie jest pozbawiona ryzyka, ponieważ może uszkodzić część instalacji WordPress. Ale większym ryzykiem jest brak aktualizacji.

SiteGround oferuje najlepszą alternatywę: wymaga wykonania kopii zapasowej witryny przed zastosowaniem aktualizacji, więc zawsze możesz wycofać, jeśli coś pójdzie nie tak.

(Aby korzystać z tej funkcji, musisz mieć włączoną automatyczną aktualizację WP w swoim SiteGround cPanel).

Jeśli Twój host nie zrobi tego automatycznie, przed aktualizacją WordPress należy ręcznie wykonać kopię zapasową witryny.

Czy hosty WordPress aktualizują również wtyczki i motywy?

Oprócz podstawowych aktualizacji dostępne są również aktualizacje wtyczek i motywów.

Czasami są one po prostu wykonywane, ponieważ twórca dodaje nowe funkcje, naprawia stare błędy, poprawia wydajność i tak dalej.

Ale zauważysz również, że wtyczki i motywy zwykle są aktualizowane po aktualizacji rdzenia WordPress od tego czasu często wymaga małych zmian w celu zachowania spójności z nowym kodem podstawowym.

Automatyczne aktualizacje WordPress

Podobnie jak wszystkie zadania administracyjne, istnieje tendencja do opóźniania lub zapominania aktualizacji. Aby ułatwić Ci życie, SiteGround może automatycznie zaktualizować kod dla Ciebie.

Ta niewielka, ale potężna funkcja może zaoszczędzić dużo czasu, jeśli aktualizacja WordPress psuje twoją witrynę i daje ci całkowity spokój podczas aktualizacji WordPress; zasadniczo możesz zostawić to sobie samym, by sobie poradzić.

SiteGround oferuje automatyczną aktualizację WP

Wielu dostawców hostingu współdzielonego nie udostępnia kopii zapasowych dostępnych dla użytkownika. Ale ta funkcja jest zawarta we wszystkich planach hostingowych w SiteGround.

Aby aktywować automatyczną aktualizację WP (wraz z powiązaną usługą tworzenia kopii zapasowych), zaloguj się na swoje konto SiteGround, przejdź do cPanel i kliknij ikonę WP Auto Update:

SiteGround WordPress Ekran automatycznej aktualizacji

Musisz skonfigurować automatyczne aktualizacje dla każdej witryny, którą masz w SiteGround, ale zajmuje to tylko kilka sekund.

Uwaga: SiteGround umożliwia także aktualizację wtyczek. Aktualizacje wtyczek są dodatkowym obowiązkiem, a im więcej masz, tym więcej pracy musisz wykonać. Jest to więc funkcja warta skorzystania, jeśli jest dostępna.

Opcje, jeśli nie masz SiteGround

Jeśli Twój host nie oferuje automatycznych aktualizacji, możesz rozważyć przejście na zarządzanego hosta WordPress, który zaktualizuje dla ciebie cały kod podstawowy i wtyczki.

Alternatywnie istnieją wtyczki, takie jak Jetpack, które mogą w tym pomóc – chociaż może być konieczne uiszczenie miesięcznej opłaty za korzystanie ze wszystkich ich funkcji.

kupon hostingowy

Szukasz świetnego hostingu WordPress ze zniżką?
SiteGround – ocenione przez naszych czytelników na pierwszym miejscu – zapewnia doskonałą obsługę WordPress i plany zoptymalizowane pod kątem szybkości i bezpieczeństwa. Teraz możesz zaoszczędzić do 67% na tych popularnych planach. Użyj tego linku zniżkowego
dostać ofertę.

Ograniczenia wtyczek w WordPress

Niektóre hosty mogą ograniczać wtyczki, których możesz używać. Na przykład WP Engine ma listę wtyczek, których nie pozwala na swoich serwerach.

Często są to wtyczki, które przejmują zasoby na serwerze. Innym razem takie wtyczki mogą zostać zhakowane w celu wysyłania spamu.

Co zrobić, jeśli absolutnie musisz mieć zbanowaną wtyczkę

Ale jeśli desperacko potrzebujesz uruchomić wtyczkę i nie ma alternatywy, ograniczenia te mogą utrudnić rozwój Twojej witryny.

To Twój wybór. Być może będziesz musiał trochę pójść na kompromis w sprawie sposobu działania witryny, aby korzystać z bardziej ostrożnych hostów WordPress.

Jeśli wolisz uruchomić swoją stronę bez ograniczeń lub majstrować przy użyciu kodu, hosty ograniczające wtyczki mogą nie być odpowiednie dla Was.

Wsparcie i zarządzanie specyficzne dla WordPress

Posiadanie pomocy technicznej związanej z WordPress jest niezwykle pomocne. WordPress jest cudowny, ale jest to duża, skomplikowana aplikacja.

Rdzeń ma ponad pół miliona linii kodu, według Open Hub. Dlatego nie jest trudno zepsuć instalację – przekształcając w pełni funkcjonalną witrynę w witrynę, która wyświetla tylko błąd bazy danych.

Nawet jeśli wiesz, co robisz, od czasu do czasu możesz napotkać problemy.

Naprawdę pomocne jest posiadanie ekspertów WordPress, wokół których zadaniem jest Ci pomóc.

Zarządzane czym jest hosting WordPress

Zarządzany hosting WordPress i jakość wsparcia

Zarządzany hosting WordPress jest krokiem naprzód od zwykłego hostingu współdzielonego. Dzięki tej usłudze cała Twoja Instalacja WordPress zostanie automatycznie zaktualizowana, utworzono kopię zapasową i monitorowano.

Jest to idealne rozwiązanie, jeśli nie chcesz mieć nic wspólnego z konserwacją i rozwiązywaniem problemów z witryną WordPress.

Będzie to również ogromna oszczędność czasu dla każdego, kto ma wiele witryn lub każdego użytkownika biznesowego, który ma lepsze rzeczy do roboty niż zajmowanie się swoimi witrynami internetowymi, gdy powinni obsługiwać klientów.

Czy istnieją opcje oprócz pełnego hostingu WordPress?

Prawdopodobnie znasz hosty takie jak WP Engine, Page.ly i Kinsta, które oferują tylko zarządzany hosting WordPress.

Inni gospodarze oferują rozwiązania hybrydowe. Na przykład SiteGround zapewnia zarządzanie wszystkimi swoimi wspólnymi planami hostingowymi, podczas gdy InMotion Hosting oferuje zarządzany WordPress jako oddzielić usługę od regularnych wspólnych planów.

Otrzymasz lepszą obsługę WordPress, jeśli Twój host zarządza WordPress za Ciebie.

Wynika to z faktu, że zarządzanie obejmuje większość technicznej konserwacji za kulisami, więc gospodarze zwykle dysponują bardziej wykwalifikowanymi pracownikami pomocy technicznej WordPress, którzy odpowiedzą na pytania.

Kanały wsparcia i godziny otwarcia

Jeśli chodzi o obsługę klienta przy problemach technicznych WordPress, należy pamiętać o dwóch ważnych kwestiach.

Po pierwsze, to gospodarze mają różne godziny otwarcia i różne kanały wsparcia.

Spójrz na metody kontaktu oferowane przez wybranego hosta. Prawdopodobnie będzie wspierać cię przez bilet lub przez telefon, ale kiedy te usługi będą dostępne?

Jeśli host zapewnia wsparcie tylko w godzinach pracy biura, a znajdujesz się w innej strefie czasowej, może to nie być zbyt pomocne.

A jeśli wolisz korzystać z pomocy czatu na żywo, upewnij się, że jest ona dostępna zarówno dla działu sprzedaży, jak i obsługi klienta.

Niektórzy gospodarze zapewnią to tylko w przypadku zapytań sprzedażowych.

Co obejmuje wsparcie?

Drugi punkt to to obsługa klienta czasami obejmuje tylko „nakrętki” na koncie hostingowym.

Więc chociaż możesz uzyskać pomoc w konfiguracji DNS, jeśli przekręcisz coś na swojej stronie WordPress, będziesz sam.

Niestety wielu hostów po prostu nie ma personelu pomocniczego, który ma doświadczenie w korzystaniu z WordPress.

Dobrym pomysłem jest przetestowanie wsparcia hosta, gdy jesteś jeszcze w okresie gwarancji zwrotu pieniędzy, aby upewnić się, że oferuje on głęboką pomoc techniczną, jakiej oczekujesz od WordPress.

Jak dodać obsługę specyficzną dla WordPress

Istnieje rozwiązanie hybrydowe z niektórymi dostawcami, takimi jak Bluehost. Możesz włączyć obsługę WordPress za dodatkową opłatą oprócz kosztów wspólnego hostingu.

Czasami te opłaty za wsparcie przewyższają koszt planu hostingowego, więc dokładnie sprawdź drobny druk.

Najważniejsze funkcje hostingu inne niż WordPress

Niezależnie od tego, jak ważny jest WordPress dla Twojej witryny, jest o wiele więcej niż WordPress.

Jest więc wiele rzeczy, których powinieneś szukać na hoście oprócz funkcji WordPress.

Poniżej bardziej szczegółowo omówimy następującą listę:

 • Pasmo & Miejsca na dysku
 • Wsparcie emailowe
 • Nazwa domeny
 • VPS
 • Kopie zapasowe
 • PHP
 • MySQL

Krytyczne elementy hostingu: przepustowość i miejsce na dysku

Firmy hostingowe reklamują pakiety hostingowe według ilości dostępnego pasma i miejsca na dysku.

Pasmo to ilość informacji, które możesz wysłać do odwiedzających witrynę.

Zamiast przepustowości, niektóre hosty ograniczają liczbę odwiedzających, których możesz mieć na swojej stronie.

Niezależnie od rachunkowości jest to prawie to samo.

Może to być niepokojące, ponieważ nawet małe witryny często odwiedzają spam, próbując zamieszczać komentarze.

Aby temu zaradzić, większość hostów eliminuje spamerów za pomocą różnych sposobów sprawdzania, czy użytkownicy korzystają z JavaScript.

WordPress przechowuje zawartość w bazie danych MySQL i przechowuje załączniki multimedialne (takie jak zdjęcia) jako pliki.

Więc ilość miejsca na dysku Twój host zapewnia ważną kwestię. Ale to tylko jedna część obrazu przy porównywaniu pakietów hostów.

Dlaczego miejsce na dysku jest tak ważne i jakie są pułapki??

Zasadniczo miejsce na dysku nie stanowi problemu, chyba że prowadzisz witrynę, która jest bardzo obciążona obrazami lub oferuje pobieranie oprogramowania i tym podobne.

Jeśli zamierzasz robić takie rzeczy, powinieneś wcześniej porozmawiać z gospodarzem. Wielu ma specjalne plany dotyczące tego rodzaju witryn.

Uważaj na plany oferujące „nieograniczoną” przepustowość i miejsce na dysku. Jeśli Twój pakiet hosta jest reklamowany jako mający „nieograniczone” zasoby, nie oznacza to, że możesz hostować z niego witrynę do udostępniania plików.

Wszyscy gospodarze oczekują, że będziesz przestrzegać zasad dopuszczalnego użytkowania (AUP), co w zasadzie oznacza, że ​​twoje użycie powinno być porównywalne z przeciętnym klientem.

Więc ponownie, jeśli zamierzasz prowadzić specjalną stronę internetową, powinieneś porozmawiać o tym z gospodarzem przed zarejestrowaniem się.

Inne funkcje hostingu inne niż WordPress

Porównując plany hostingowe WordPress, upewnij się, że porównujesz jak z podobnymi.

Oprócz WordPressa możesz potrzebować „tradycyjnych” funkcji hostingu, takich jak konta e-mail i dostęp do FTP.

Nie wszystkie hosty WordPress zapewniają wszystkie opcje lub tyle opcji, ile chcesz.

Wsparcie emailowe

Zorganizowanie osobnego hosta poczty e-mail może być uciążliwe, jeśli nie jesteś nieuczciwy dzięki rekordom DNS. Posiadanie osobnego adresu e-mail i hostingu oznacza również, że musisz płacić dwa rachunki każdego miesiąca.

Jeśli więc potrzebujesz poczty e-mail i WordPress w tej samej domenie, kup konto hostingowe, które łączy oba w jeden plan.

W ten sposób możesz skonfiguruj wszystkie rekordy domeny zgodnie z instrukcjami hosta.

Nazwa domeny

Możesz także chcieć darmowej nazwy domeny, kiedy początkowo rejestrujesz się u swojego dostawcy usług hostingowych.

Darmowe domeny są wspólne z waniliowymi wspólnymi planami hostingowymi, ale plany hostingowe WordPress czasem ich nie uwzględniają i może wymagać od ciebie samodzielnej rejestracji domeny.

Jest to kolejna funkcja, której szukasz, jeśli chcesz zaoszczędź kilka dolarów Na początku.

Virtual Private Server (VPS)

VPS zapewnia większą kontrolę nad serwerem i dedykowanymi zasobami.

Prawdopodobnie wirtualny prywatny serwer to przesada w przypadku osobistego bloga.

Jednak w przypadku średnich firm może to być mądry wybór, ponieważ całkowicie odizoluje Cię od nieuczciwych klientów korzystających z tych samych serwerów.

Pamiętaj: wsparcie techniczne jest zazwyczaj uwzględniane tylko wtedy, gdy wybierzesz zarządzany plan VPS. Prawdopodobnie chcesz wybrać zarządzany plan VPS.

Kopie zapasowe

Na koniec zwróć uwagę na rodzaje kopii zapasowych, które wykonuje Twój host.

Niektóre hosty wykonują codzienne kopie zapasowe bazy danych, a nie plików hosta. Niektórzy nie przyjmą żadnych kopii zapasowych, chyba że zapłacisz.

Może się okazać, że bezpłatne kopie zapasowe są dla Ciebie niedostępne i służą wyłącznie do użytku wewnętrznego hosta; mogą również obowiązywać ogromne opłaty za przywrócenie.

Z WordPress, kopie zapasowe są kluczowe, na wypadek, gdybyś zadzwonił z fragmentem kodu, który usuwa Twoją witrynę.

Możesz kupić osobną wtyczkę do tworzenia kopii zapasowych, ale miło jest mieć kopie zapasowe uwzględnione w planie hosta.

Wszystkie hosty różnią się, jeśli chodzi o kopie zapasowe, dlatego warto dokładnie sprawdzić, czy masz jakąś formę ochrony.

PHP

PHP jest ważne dla WordPress i innych rzeczy. Ogromna liczba aplikacji wymaga PHP.

Sam WordPress wymaga PHP 5.2.4, chociaż PHP 7 jest zalecany.

MySQL

Podobnie jak PHP, MySQL jest niezbędny dla wielu aplikacji. Zwykle jest również używany w WordPress, który wymaga wersji 5.

Opcje hostingu inne niż WordPress do zapamiętania

Nawet jeśli cała witryna oparta jest na WordPress, mogą być potrzebne inne elementy hostingu.

Inny funkcje hostingowe, których należy szukać, warte rozważenia są:

FunkcjaDlaczego?
PasmoWystarczająco, aby wesprzeć bazę użytkowników.
Miejsca na dyskuWystarczająco, aby pomieścić wszystkie dane i treść.
E-mailNiektóre hosty zapewniają bardzo ograniczoną obsługę poczty e-mail.
Wirtualne prywatne serweryDedykowane zasoby i jedno zmartwienie.
Kopie zapasoweZapisz swoje dane inne niż WordPress
Bazy danych MySQLPotrzebuje go wiele aplikacji, w tym WordPress.
Wybór centrum danychWybierz serwer blisko swoich klientów.
Panel sterowania górnej półkiŁatwo administruj swoją witryną.
Instalacja jednym kliknięciemŁatwo instaluj inne aplikacje, w tym WordPress.
Dostęp do powłoki kontaDo zaawansowanego administrowania witryną.
PHP 7Najnowsza wersja języka używanego przez większość aplikacji.
MySQL 5Domyślna baza danych dla wielu aplikacji internetowych.

Zoptymalizowany hosting WordPress

Co oferuje zoptymalizowany hosting dla WordPress??

Do tej pory omawialiśmy hosting WordPress z planami udostępnionymi i VPS. Ale są inne opcje oprócz podstawowego hostingu.

Zoptymalizowane serwery WordPress

Plany hostingu w chmurze, takie jak hosting hosta w chmurze HostGator, prawdopodobnie spodobają się każdej firmie, która chce błyskawicznej szybkości i dobrego czasu pracy.

Możesz jednak pójść o krok dalej i wybrać hosta, który zoptymalizował całą platformę dla WordPress.

SiteGround jest liderem w dziedzinie zoptymalizowanego WordPressa.

SuperCacher przyspieszy WordPress

SiteGround oferuje własną usługę SuperCacher (z której można także korzystać na innych platformach, w tym na Drupal).

SuperCacher jest dostępne we wszystkich planach oprócz najtańszych wspólny plan hostingowy.

Używanie SuperCachera z WordPress

Wtyczki pamięci podręcznej WordPressWtyczki buforujące są popularne w WordPress, z imponującym wyborem.

Aby korzystać z SuperCachera z WordPress, musisz zainstalować wtyczkę SG Optimizer SiteGround na swojej stronie.

The wtyczka sprawdzi zgodność z PHP 7, uaktualnij swoje konto, jeśli jest kompatybilne, a następnie daj opcję włączenia usługi buforowania.

Specjalna funkcja bezpieczeństwa SiteGround

Ponadto SiteGround ma swój własny sprytny algorytm ochrony botów AI. Monitoruje złośliwe próby logowania na WordPress, oznacza podejrzane adresy URL, i przekierowuje te żądania na stronę Captcha.

Ta usługa jest domyślnie aktywna na wszystkich kontach hostingowych, w tym na hostingu współdzielonym SiteGround i VPS w chmurze.

Jak lokalizacja centrum danych wpływa na szybkość połączenia dla klientów

Idealnie byłoby, gdyby witryna WordPress była hostowana na serwerze znajdującym się w pobliżu klientów.

Wybór właściwej lokalizacji

Więc jeśli jesteś w Europie, możesz poszukać centrum danych w Londynie lub Amsterdamie, zamiast wybierać hosta z centrami danych na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Może to znacząco wpłynąć na czas reakcji.

Niektóre hosty mają wiele centrów danych, i będą pozwalają ci wybrać na którym znajduje się Twoja witryna podczas rejestracji.

Inne, takie jak GoDaddy, początkowo przydzielą ci centrum danych i pozwolą ci przejść raz za darmo, jeśli nie jesteś zadowolony z czasu reakcji twoich gości.

Sieć dostarczania treści (CDN)

CDN to przydatne narzędzie, jeśli chodzi o optymalizację prędkości na dowolnej stronie internetowej, więc poszukaj planu hostingowego, który oferuje integrację CloudFlare CDN za darmo.

Wiele hostów, w tym SiteGround, teraz zintegruj CloudFlare z panelem sterowania.

Jeśli Twój host nie, nadal możesz skonfigurować CloudFlare jako oddzielną usługę, używając jego serwerów nazw.

Plusy i minusy hostingu WordPress

Jakie są zalety i wady WordPress?

Podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy, WordPress ma swoje zalety i wady. Tu są główne powinieneś pomyśleć.

Plusy:

Świetny powody korzystania z WordPress do prowadzenia witryny:

 • Wolny
 • Świetne wrażenia użytkownika; łatwy w instalacji i zarządzaniu
 • Wysoce skalowalny, dzięki czemu Twoja witryna może się rozwijać bez problemów z wydajnością
 • Intuicyjny interfejs oparty na prostym interfejsie GUI i edytorze WYSIWYG
 • Szereg opcji hostowania witryny: od podstawowego udostępnionego do zarządzanego hostingu WordPress.

Cons:

Powody dla ciebie może nie chcieć korzystać z WordPress:

 • Darmowe motywy mogą być nadużywane, więc może być konieczne zapłacenie za motywy, aby uniknąć wyglądu ogólnego
 • Małe odcinki kodu mogą spowodować katastrofę, a obsługa WordPress nie jest dostępna we wszystkich planach
 • Nie jest idealny do bardziej zaawansowanych przypadków użycia, takich jak tworzenie aplikacji internetowych lub interaktywnych stron internetowych.

Najlepszy hosting WordPress

Trzy najlepsze hosty WordPress

Jak widać, w dziedzinie hostingu WordPress istnieje duża konkurencja. Dlatego wydaje mi się rozsądne, aby powiedzieć wam, którzy gospodarze lubię najbardziej.

Oto moje trzy najlepsze hosty WordPress.

GospodarzCena za miesiącOcena użytkownika
SiteGround3,95 USD – 11,95 USD4,8 / 5,0
Bluehost19,99 USD – 49,99 USD3,6 / 5,0
WP Engine30,00 USD – 290,00 USD4,2 / 5,0

Są dobrym miejscem do rozpoczęcia wyszukiwania. Ale jeśli żadna z nich nie przypadnie Ci do gustu, pamiętaj, że jest o wiele więcej możliwości.

SiteGround

Hosting WordPress z SitegroundHosting WordPress z SiteGround.

Po pierwsze, jeśli chcesz wybrać lokalizację centrum danych i uważasz, że potrzebujesz pomocy technicznej, SiteGround
jest wyraźnym zwycięzcą.

SiteGround jest jedną z najlepszych firm hostingowych, niezależnie od Twoich potrzeb.

Oferuje również ważne ulepszenia WordPress, takie jak wtyczka buforująca, która może pomóc skróć czas ładowania i popraw wydajność strony.

Funkcja buforowania jest dostępna we wszystkich udostępnianych planach hostingowych, z wyjątkiem najtańszych.

Bluehost

Hosting WordPress z BluehostHosting WordPress z Bluehost.

Po drugie, Bluehost
zapewnia zoptymalizowany plan hostingowy WordPress. Chociaż nie oferuje nieograniczonej przepustowości, zapewnia ogromny limit odwiedzających, który będzie pasował do witryn o dużym ruchu.

Oprócz tego, jest darmowa domena, cPanel, bezpłatny SSL i MOJO Marketplace, a także prosty proces konfiguracji.

WP Engine

Hosting WordPress z WP EngineHosting WordPress z WP Engine.

Po trzecie, WP Engine oferuje najwyższą jakość hostingu WordPress.

Wygoda ma jednak swoją cenę; przypadkowi użytkownicy mogą uznać, że jego plany są poza ich budżetem. I ogranicza to wtyczki (z dobrych powodów).

To nie jest dla wszystkich, ale jeśli możesz sobie na to pozwolić, jest to jedna z najmniej kłopotliwych opcji jeśli nie znasz hostingu.

Końcowe przemyślenia

Pomyśl o wielkości swojej witryny, własnym poziomie umiejętności technicznych i natężeniu ruchu, jakiego oczekujesz.

Jeśli wybierzesz zarządzany hosting WordPress, spójrz na drobny druk i w razie potrzeby uwzględnij koszt osobnego hosta poczty e-mail.

Rozpocznij szybko!

Podczas pierwszej rejestracji bardzo ważne jest, aby od razu zacząć korzystać z usług firmy hostingowej i skonfigurować witrynę w okresie gwarancji zwrotu pieniędzy.

W ten sposób możesz przetestuj wsparcie swojego hosta, czas odpowiedzi, i funkcje, i zawsze możesz poprosić o pełny zwrot pieniędzy, jeśli nie spełnia Twoich oczekiwań.

Co jeśli WordPress Hosting nie jest dla mnie?

Może po przeczytaniu tego artykułu jesteś przekonany, że nie chcesz lub nie potrzebujesz hostingu WordPress.

Może nawet zdecydowałeś, że w ogóle nie chcesz używać WordPressa. Istnieje wiele innych opcji.

Podstawowe opcje oprócz hostingu WordPress:

 1. Kreatorzy stron internetowych, tacy jak Wix
 2. CMS (system zarządzania treścią), taki jak Joomla lub Drupal
 3. Platforma mikroblogowania, taka jak Tumblr
 4. Internetowe platformy wydawnicze, takie jak Medium lub WordPress.com
 5. Konstruktorzy witryn e-commerce, takich jak Shopify.

Ale powtórzę: WordPress prowadzi jedną czwartą aktywnych witryn w Internecie. Jest ku temu dobry powód. WordPress jest naprawdę dobry.

A hosting WordPress staje się coraz bardziej popularny, ponieważ sprawia, że ​​korzystanie z WordPress jest jeszcze łatwiejsze.

WordPress z hostingiem WordPress polecam wszystkim moim znajomym i klientom.

kupon hostingowy

Szukasz poważnego hostingu WordPress?
Liquid Web zapewnia wysokowydajny hosting i doskonałą obsługę klienta. W tej chwili możesz znacznie zaoszczędzić na ich planach jakości, korzystając z tego specjalnego linku rabatowego
.

Inne funkcje w blogu

 • Duch

WordPress – często zadawane pytania

 • Dlaczego tak wiele osób wybiera WordPress?

  WordPress może obsłużyć prawie wszystkie funkcje potrzebne w nowoczesnych witrynach biznesowych i osobistych – w tym blogów, prezentacji multimedialnych, handlu elektronicznego i udostępniania społecznościowego.

  Jest bezpłatny, łatwy w instalacji, a tworzenie treści jest bardzo proste. Jest również stosunkowo bezpieczny i ma ogromną bibliotekę bezpłatnych wtyczek i motywów.

 • Jaka jest różnica między WP, Joomla i Drupal?

  Joomla jest prawdopodobnie najbliższym konkurentem dla WordPress, ale Drupal jest prawdopodobnie lepszy, jeśli chcesz kodować własne aplikacje. WordPress jest najczęściej używany i dlatego ma największą społeczność użytkowników, co oznacza, że ​​łatwiej jest uzyskać pomoc.

  Jeśli znasz już jedną z tych aplikacji i masz pewność, że będzie ona działać w Twojej witrynie, lepiej trzymać się jej, aby szybciej uruchomić witrynę..

 • Jak połączyć moją nazwę domeny z WordPress?

  Poproś hosta o serwery nazw, których musisz użyć, aby skierować domenę na swoje konto hostingowe.

  Zmień serwery nazw u rejestratora domeny i poczekaj 24–48 godzin na replikację zmian.

  W WordPress musisz określić nową domenę. Przejdź do ustawień -> Ogólne w pulpicie nawigacyjnym WordPress i ostrożnie wpisz adres URL. Przed zapisaniem zmiany sprawdź literówki.

 • Jakie są najlepsze platformy blogowe?

  WordPress to najpopularniejsza internetowa platforma blogowa. Inne najpopularniejsze platformy to Blogger, Medium, Squarespace, Joomla i Drupal.

 • Ile stron korzysta z WordPress?

  Szacuje się, że około 20% stron internetowych na świecie jest wdrożonych w WordPress, chociaż szacunki są różne.

 • Czy są jakieś sytuacje, w których nie powinieneś używać WordPressa??

  Chociaż WordPress jest bardzo elastyczny, jest kilka rzeczy, z którymi nie może sobie poradzić. Może się okazać, że WordPress jest zbyt ograniczony, aby utworzyć aplikację internetową. W takim przypadku użycie czegoś takiego jak Drupal może być lepsze.

  I odwrotnie, jeśli twoje potrzeby są bardzo proste, coś prostszego niż WordPress może być w stanie wykonać zadanie – na przykład kreator stron.

  Istnieją również przypadki użycia, w których wtyczki WordPress nie mogą pasować do dedykowanego oprogramowania.

  Na przykład, jeśli planujesz zbudować wiki, WordPress mógłby to zrobić, ale wymagałoby to poważnych adaptacji. Korzystanie z aplikacji takich jak MediaWiki byłoby prawdopodobnie łatwiejsze do skonfigurowania i zarządzania.

  To samo dotyczy forum; WordPress może tworzyć fora, ale istnieją prawdopodobnie lepsze rozwiązania.

 • Jest WordPress za darmo?

  Tak. Oprogramowanie WordPress można pobrać bezpłatnie z WordPress.org i zainstalować na praktycznie dowolnym koncie hostingowym. Musisz tylko zapłacić za hosting.

 • Jakiego rodzaju pakietu hostingowego potrzebuję do WordPress?

  WordPress wymaga serwera WWW z PHP w wersji 5.2.4 lub nowszej i MySQL 5.0.15 lub nowszej. Większość hostów promuje WordPress na kompatybilnych pakietach hostingowych.

  Praktycznie wszystkie pakiety hostingu Linux są odpowiednie, a także wiele pakietów na serwerach Windows.

  Sam WordPress nie wymaga dużych zasobów, a większość współużytkowanych środowisk hostingowych obsługuje go. Jeśli Twoja witryna wymaga dużych zasobów lub jest szczególnie duża, Twój host może poprosić Cię o przeniesienie jej do VPS w miarę rozwoju.

 • Czy są jakieś dodatkowe zalecenia dotyczące hostingu??

  Najczęściej kluczowym wymogiem jest szybki serwer i dobre wsparcie. Jeśli brakuje Ci szybkości lub wsparcia, może być Ci trudno zbudować i promować swoją witrynę.

  WordPress zaleca używanie Apache lub Nginx do serwerów sieciowych, ale nie jest to bezwzględnie wymagane.

  Dodatkowo, aby skorzystać z ładnych adresów URL, potrzebujesz modułu mod_rewrite Apache. Dla zwiększenia bezpieczeństwa dobrym pomysłem jest narzędzie suPHP (lub coś podobnego).

 • Czy WordPress jest łatwy w instalacji?

  Tak. Większość popularnych firm hostingowych oferuje instalację WordPress jednym kliknięciem za pośrednictwem biblioteki skryptów. Nawet bez takiego kreatora instalacji instalacja WP jest bardzo łatwa i zajmuje mniej niż 5 minut.

 • Co to jest WordPress Premium?

  WordPress Premium to warstwa cenowa na WordPress.com, która oferuje hostowane witryny WordPress.

  Jednak zamiast korzystać z WordPress Premium może okazać się, że taniej jest kupić własne konto hostingowe i zainstalować własną kopię WordPress.

  Możesz także wybrać zarządzany plan hostingowy WordPress i zadbać o wszystkie aktualizacje.

 • Czy lepiej jest użyć instalatora za pomocą jednego kliknięcia lub ręcznie zainstalować WordPress?

  Podczas korzystania z instalatora uruchamianego jednym kliknięciem skrypt przyjmuje założenia dotyczące niektórych ustawień domyślnych. Są sytuacje, w których nie jest to zalecane, na przykład witryny, które ostatecznie będą uruchamiać Buddypress lub witryny, w których programista chce precyzyjnej kontroli nad ustawieniami bazy danych na serwerze.

  Jeśli planujesz prowadzić normalny blog, stronę internetową lub sklep w WordPress, użycie jednego z narzędzi instalacyjnych jednym kliknięciem nie powinno powodować żadnych problemów.

 • Jak założyć blog?

  Aby założyć blog, potrzebujesz firmy hostingowej (takiej jak SiteGround
  ) oraz niektóre oprogramowanie do blogowania (takie jak WordPress). Wiele firm hostingowych zainstaluje dla ciebie oprogramowanie do blogowania podczas rejestracji konta hostingowego.

  Zobacz nasz artykuł: Jak założyć blog: Nasz prosty 6-krokowy przewodnik.

 • Jaka jest różnica między hostowanym WordPressem a hostowanym WordPressem?

  Ważne jest, aby poznać różnicę między WordPress.com a WordPress.org.

  WordPress.com oferuje hostowany WordPress, co oznacza, że ​​Twoim blogiem będzie zarządzać ktoś inny. Chociaż jest to wygodne i tanie w przypadku bardzo małych witryn, może być restrykcyjne i nie będziesz mieć możliwości zainstalowania żadnej wtyczki lub motywu.

  Hostowany WordPress oznacza WordPress, który instalujesz na swoim własnym koncie hostingowym, używając instalatora dostarczonego przez twojego hosta lub pobranego z WordPress.org. Dzięki tej opcji masz pełną kontrolę nad wszystkimi ustawieniami WordPress, więc jest bardziej odpowiedni dla witryn firmowych.

 • Jakie są zalety samodzielnego hostingu?

  Podczas samodzielnego hostowania WordPress masz swobodę wyboru funkcji hostingu, które są dla Ciebie najważniejsze.

  Na przykład możesz wybrać pamięć masową SSD, aby skrócić czas ładowania lub uzyskać wystarczającą liczbę skrzynek e-mail dla swojego zespołu. Możesz także swobodnie instalować potrzebne motywy i wtyczki, zamiast ograniczać się do niewielkiego wyboru.

 • Czym zarządza hosting WordPress?

  Zarządzany WordPress to specjalny rodzaj hostingu, który jest skonfigurowany tylko dla stron internetowych WordPress. Dzięki tym pakietom otrzymasz zasoby podobne do tych na wspólnym planie hostingowym, ale nie będziesz mógł zainstalować żadnego innego oprogramowania. Chociaż zwykle zapewnia się FTP, może być ograniczony.

  Hosty oferujące zarządzany WordPress stworzyły środowiska serwerowe dostosowane do WordPress. Mogą także oferować automatyczne uaktualnianie rdzenia WordPress i / lub automatyzację rutynowych zadań WordPress, takich jak tworzenie kopii zapasowych baz danych. Mogą istnieć również specjalne funkcje bezpieczeństwa i często zespół pomocy technicznej jest dedykowany tylko WordPressowi.

  Chociaż Managed WordPress oferuje wygodę, jest kilka wad. Niektóre plany nie zawierają żadnej usługi e-mail. Ponadto odejście od zarządzanego pakietu WordPress może być trudne. Na przykład może być konieczne ręczne zmodyfikowanie lub usunięcie plików i przywrócenie witryny z kopii zapasowych zamiast migracji dla Ciebie.

  Porównując wspólne i zarządzane plany hostingowe WordPress, powinieneś zobaczyć, gdzie są ograniczenia.

 • Czy muszę wiedzieć, jak kodować, aby korzystać z WordPress?

  Nie. Nie musisz być w stanie kodować, aby zainstalować WP, dodawać wtyczki, zmieniać motywy, dostosowywać wygląd witryny lub tworzyć treści. Podstawowa wiedza na temat kodowania jest potrzebna, jeśli chcesz ręcznie zmienić wygląd swojej witryny, ale wtyczki i motywy WordPress zapewniają, że większość użytkowników nie musi tego robić.

 • Czy WordPress jest bezpieczny??

  WordPress może być bezpieczny, ale jest także celem hakerów, ponieważ jest tak szeroko stosowany. Dobrym pomysłem jest zmiana nazwy użytkownika na głównym koncie administratora i utworzenie osobnego konta WordPress do tworzenia treści i zarządzania nimi, aby nazwa użytkownika administratora nigdy nie była widoczna.

  Dobrym pomysłem jest zainstalowanie wtyczki bezpieczeństwa, która wykrywa próby logowania, złośliwe oprogramowanie i zmiany plików. Wiele wtyczek bezpieczeństwa jest dostępnych bezpłatnie z repozytorium wtyczek WordPress.

 • Jak przenieść witrynę WordPress ze starego hosta na nowy??

  Przenoszenie zawartości WP jest bardzo proste, a pomoże w tym narzędzie do importu / eksportu. Jednak to narzędzie nie migruje całej instalacji WordPress. Nie zmieni też ustawień hostingu ani skrzynek pocztowych.

  Jeśli nie jesteś specjalistą, znajdź hosta, który przeniesie Twoją witrynę za Ciebie. Sprawdź warunki i skontaktuj się z zespołem sprzedaży, aby upewnić się, że witryna może zostać przeniesiona za darmo.

  Jeśli przenosisz z tego samego panelu sterowania (na przykład cPanel do cPanel), przenoszenie jest bardzo prostą procedurą, a nowa instalacja będzie dokładnym klonem starego.

  Jeśli przeprowadzasz się z witryny z niestandardowym panelem sterowania, może być trudniej. Niektórzy gospodarze nadal będą Cię przenosić za darmo, ale większość nie. Podobnie, jeśli przeprowadzasz się z zarządzanego hosta WordPress, może być konieczne ręczne zaimportowanie kopii zapasowej bazy danych, aby przenieść dane na nowy host.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me