Hosting w chmurze: szybki i skalowalny hosting dla Twojej witryny

Porównaj hosting w chmurze

Hosting w chmurze jest znany ze swojej skalowalności i niezawodności. Jest to częsty wybór dla startupów i rozwijających się firm, ponieważ może obsługiwać nagłe wzrosty ruchu bez wpływu na wydajność witryny.


Przy wyborze hosta w chmurze należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Na przykład niektóre hosty natychmiast skalują się dla Ciebie. Inne wymagają najpierw ręcznego dostosowania ustawień konta.

Oto wybory naszych ekspertów dla 5 najlepszych hostów w chmurze:

 1. SiteGround
  – Codzienne kopie zapasowe, w pełni zarządzane, bezpłatne SSL
 2. Bluehost
 3. Hosting A2
 4. HostGator
 5. Liquid Web

Jak wybraliśmy najlepszych hostów w chmurze?

Umieściliśmy na liście hostów w chmurze oferujących codzienne kopie zapasowe, zaawansowane zabezpieczenia, łatwość użytkowania i wysokiej jakości wsparcie techniczne. Następnie przetestowaliśmy prędkości serwera.

Z nich zidentyfikowaliśmy hosty, które oferują strony pośredniczące, narzędzia programistyczne, bezpłatne CDN i dedykowane adresy IP. Na koniec uwzględniliśmy tysiące opinii użytkowników z naszej zastrzeżonej bazy danych.

Czego się tutaj nauczysz

Hosting w chmurze staje się coraz bardziej powszechny. W tej chwili istnieje wiele hostów, które to oferują. W tym artykule wyjaśnię ci to i pomożemy ci uzyskać najlepszy hosting w chmurze dla twoich potrzeb.

Hosting w chmurze

Czas sprawdzić Cloud Hosting i jego krewnych.

Co to jest hosting w chmurze?

Chmura to hasło informatyczne, które oznacza wiele różnych rzeczy. W zależności od kontekstu może to oznaczać zdalne przechowywanie, usługi lub synchronizację. Jeśli chodzi o hosting, hosting w chmurze oznacza bardziej nowoczesne, bardziej elastyczne podejście do serwerów.

Zanim zdefiniujemy hosting w chmurze, należy pamiętać, że różne hosty mają własne definicje tego terminu. Przyjrzymy się dwóm najczęstszym zaletom: elastyczność i niezawodność.

Przed chmurą

Przed chmurą hosting stron internetowych oznaczał wynajęcie kawałka miejsca na serwerze z jednego urządzenia fizycznego. Niektóre typy hostingu nadal działają w tej granicy. Na przykład, jeśli wypożyczyłeś cały serwer, możesz wybrać konfigurację serwera w granicach urządzenia.

Hosting w chmurze umożliwia:

 • Uwolnij się od ograniczeń serwera, takich jak ograniczenia urządzeń
 • Twórz wirtualne serwery – Połącz zasoby klastra maszyn, a nie tylko jednego
 • Obsługa skoków ruchu – Zwiększenie zasobów w locie, ze względu na skalowanie planów hostingowych w celu zaspokojenia popytu
 • Zwiększona niezawodność – Kopie witryny można umieścić w więcej niż jednym miejscu, z drugim węzłem gotowym do przejęcia w przypadku awarii węzła głównego
 • Lepszy czas pracy – Niektóre hosty oferujące hosting w chmurze reklamują znacznie lepsze gwarancje dostępności – w niektórych przypadkach 100 procent.

Serwery rozproszone

Różni gospodarze zapewniają tę nadmiarowość na różne sposoby; niektóre umieszczą witrynę na wielu urządzeniach pamięci, a niektóre będą korzystać z wielu serwerów wirtualnych.

Ponadto chmury są często rozmieszczone w różnych fizycznych lokalizacjach, aby zapewnić dodatkową ochronę przed „Działaniami Boga”. Niektóre hosty używają technologii równoważenia obciążenia, aby upewnić się, że wirtualne centrum danych jest w stanie poradzić sobie z popytem, ​​gdy wzrasta i maleje.

Czym dokładnie jest chmura?

Słowo „chmura” jest obecnie bardzo modnym słowem. I wiele osób zastanawia się, czym jest chmura. Czy istnieje gdzieś fizycznie? Czy to tylko magiczne miejsce, w którym przechowywane są wszystkie nasze dane, aby zwolnić miejsce na naszych urządzeniach?

Terminologia chmury jest często bardzo mylącym czynnikiem dla tych, którzy są nowi w temacie, podzieliliśmy ją dla ciebie w laikacie, dla łatwego zrozumienia.

Dobrze, chmura nie jest jednym miejscem wiszącym w powietrzu nad naszymi głowami jak wielu z nas lubi to sobie wyobrażać. Zamiast tego jest to fizyczna przestrzeń, w której przechowywane są dane. W skrócie Chmura to sieć serwerów. Elementy przechowywane w chmurze rezydują na wielu fizycznych serwerach które mogą być zlokalizowane prawie w dowolnym miejscu na świecie.

Co to jest serwer w chmurze?

Serwer w chmurze to serwer używany do przetwarzania w chmurze. Zamiast istnieć jako rzeczywisty serwer fizyczny, a Serwer w chmurze to serwer wirtualny działający w środowisku przetwarzania w chmurze. Jest zbudowany, hostowany i obsługiwany wirtualnie. Dane przechowywane na serwerze w chmurze nie istnieją na jednym serwerze fizycznym, jak ma to miejsce w przypadku serwerów dedykowanych. Zamiast tego dane te mogą być rozpowszechniane i kopiowane przez sieć serwerów.

Sieć serwerów w chmurze

Wizualna reprezentacja wielu połączonych ze sobą serwerów w chmurze.

Cloud vs Shared Hosting

Różni się to od wspólnego serwera.

Gdy hostujesz witrynę na współużytkowanym serwerze, Twoja witryna znajduje się na jednym serwerze fizycznym wraz z innymi użytkownikami. Udostępniasz zasoby serwera, takie jak miejsce na dysku i przepustowość, tym innym klientom Twojej firmy hostingowej.

Oznacza to również, że korzystanie przez Ciebie może wpłynąć na wydajność usług hostingowych innych osób, które współużytkują serwer z Tobą i odwrotnie.

Z hostingiem w chmurze, dostawcy hostingu mogą zaoferować wstępnie przydzielone i dedykowane kwoty zasobów. Wynika to z faktu, że Twoje usługi nie są ograniczone do zasobów, które może zapewnić jeden serwer.

A ponieważ Twoja witryna nie jest hostowana w jednym fizycznym miejscu, nie musisz dzielić się zasobami z nikim innym. Dzięki temu serwery hostowane w chmurze mają ogromną moc.

NiezawodnośćMechanizmZasoby
Serwer współdzielonyPodatne na problemy ze względu na wspólne środowiskoWitryna działa na fizycznym serwerze z innymi użytkownikamiNaprawiono zasoby
Serwer w chmurzeBlisko odporny na uszkodzenia z powodu ciągliwy środowiskoWitryna działa w dedykowanym środowisku w środowisku przetwarzania w chmurzeElastyczne zasoby

Nie zapomnij o niezawodności

Inne różnica między serwerami współdzielonymi a serwerami w chmurze polega na niezawodności. Ponieważ chmura łączy ze sobą kilka źródeł zasobów, jest prawie całkowicie odporny na uszkodzenia.

Dane są dystrybuowane w różnych fizycznych lokalizacjach, więc jest mało prawdopodobne, aby problem w jednej lokalizacji wpływał na pliki przechowywane w chmurze. Zwykle dane istnieją w postaci kopii lustrzanych w co najmniej trzech różnych lokalizacjach.

Nie myl serwerów chmurowych z VPS

Niektórzy uważają, że serwer w chmurze i maszyna wirtualna to te same rzeczy. Ale serwer w chmurze różni się od maszyny wirtualnej.

Maszyna wirtualna to obraz komputera, który zachowuje się jak komputer, ale nie jest komputerem fizycznym. Brzmi myląco? To jest o wiele prostsze niż się wydaje.

Maszyna wirtualna jest jak komputer wewnątrz komputera. Zwykle działa na komputerze fizycznym, podobnie jak program komputerowy. Izoluje programy i oprogramowanie do tej maszyny wirtualnej, zamiast pozwolić jej uciec na rzeczywisty komputer.

Co to jest przetwarzanie w chmurze?

Hosting w chmurze to nie to samo, co przetwarzanie w chmurze. Głównie, hosting w chmurze jest formą przetwarzania w chmurze. Definicja chmury obliczeniowej jest w zasadzie przechowywanie i dostęp do programów lub danych przez Internet. Korzysta z sieci zdalnych serwerów, a nie lokalnych lub własnego komputera osobistego.

Na przykład angażujesz się w przetwarzanie w chmurze, przechowując zdjęcia lub dokumenty na Dysku Google, a nawet wysyłając e-maile. Kiedy jesteś przechowywanie, zarządzanie lub przetwarzanie danych za pośrednictwem Internetu zamiast na samym urządzeniu uczestniczysz w przetwarzaniu w chmurze. Przechowywanie w chmurze online staje się coraz bardziej popularne, ponieważ ludzie cieszą się z zapewnianej im dostępności.

5 korzyści przetwarzania w chmurze dla firm

Korzyści z przetwarzania w chmurze są liczne. Dla osób używających komputerów do podstawowych, osobistych zadań, przetwarzanie w chmurze może zwolnić miejsce na urządzeniu. Dzięki temu nasze pliki są dostępne z wielu różnych urządzeń, a nie tylko z jednego. Na przykład przetwarzanie w chmurze umożliwia sprawdzanie poczty e-mail z telefonu, tabletu, laptopa lub komputera w pracy. Twój wiadomości e-mail są dostarczane do klientów e-mail na dowolnym urządzeniu, na którym je przeglądasz zamiast istnieć tylko w jednej fizycznej przestrzeni.

Demonstracja poczty internetowej

Krótka prezentacja interfejsu poczty internetowej przy użyciu Roundcube za pośrednictwem Siteground.

Dla firm przetwarzanie w chmurze może z pewnością wyeliminować wiele problemów, oferując wiele korzyści:

 1. Redukcja kosztów
 2. Zasoby i pamięć masowa
 3. Wydajność
 4. Elastyczność
 5. Odzyskiwanie po awarii

Redukcja kosztów

Redukuje koszty IT i zapewnia im znacznie większą elastyczność dzięki temu, co mogą zrobić ze swoimi danymi. Firmy korzystające z hostingu w chmurze nie muszą mieć fizycznych serwerów ani sprzętu, który wymaga aktualizacji lub naprawy.

Zmniejsza to również koszty zużycia energii i dodatkowych pracowników potrzebnych do dbania o fizyczny sprzęt. A jeśli coś pójdzie nie tak, firmy nie muszą same rozwiązywać problemów. Zewnętrzni dostawcy usług w chmurze zajmą się naprawami i utrzymaniem serwera.

Zasoby i pamięć masowa

Przetwarzanie w chmurze pozwala także firmom płacić tylko za potrzebne zasoby.

Mogą z łatwością zwiększać i zmniejszać swoje potrzeby związane z pamięcią masową i potrzebami operacyjnymi w miarę wzrostu lub spadku działalności.

Wydajność

Oprócz hostingu biznes korzysta z chmury obliczeniowej, aby zwiększyć wydajność w miejscu pracy. Usługi w chmurze pozwalają pracownikom i zespołom współpracować ze sobą.

Ułatwia to pracę, ponieważ członkowie zespołu nie muszą stale wysyłać zaktualizowanych plików lub starać się, aby wszyscy byli na bieżąco i byli informowani o zmianach.

Elastyczność

Przetwarzanie w chmurze pozwala wielu osobom pracować nad jednym projektem z różnych lokalizacji. Korzystając z chmury obliczeniowej, każdy pracujący nad projektem może mieć dostęp do tych samych plików.

Mogą aktywnie edytować i aktualizować rzeczy w jednym miejscu, które każdy może zobaczyć. Umożliwia to również pracownikom pracę z różnych lokalizacji zamiast konieczności przebywania w biurze.

W rezultacie przetwarzanie w chmurze umożliwiło freelancerom i zdalnym pracownikom pracę równie wydajną, jak pracownikom wewnętrznym.

Odzyskiwanie po awarii

Przetwarzanie w chmurze pomaga tysiącom firm zaoszczędzić czas i pieniądze, aby uzyskać odpowiednie ubezpieczenie na wypadek awarii.

Zwykle byłoby to niemożliwe dla mniejszych firm.

Wspólne usługi przetwarzania w chmurze

Istnieje wiele usług przetwarzania w chmurze. Obejmują one aplikacje, takie jak Dropbox i Dysk Google, a także środowiska hostingowe w chmurze dla witryn i aplikacji.

Dostawcy usług w chmurze udostępniają przetwarzanie w chmurze każdemu, nie tylko programistom.

Często pobierają miesięczną lub roczną subskrypcję za korzystanie z zasobów. I zazwyczaj możesz zdecydować się zapłacić więcej dodatkowe miejsce do przechowywania lub większa elastyczność.

Najlepsze usługi w chmurze to takie, które umożliwiają przechowywanie i udostępnianie plików. Tego rodzaju usługi zapewniają łatwy dostęp do danych bez względu na to, gdzie jesteś na świecie.

Uzyskaj dostęp do ważnych dokumentów z dowolnego komputera. Znajdź swoje zdjęcia do udostępnienia osobom z komputera innej osoby. Odtwarzaj własną muzykę na telefonie innej osoby. Jak widać, te Usługi w chmurze mają wiele zastosowań rekreacyjnych i związanych z pracą.

Tak naprawdę jest wiele usług w chmurze bezpłatnie do określonych limitów użytkowania. Te bezpłatne konta mogą ograniczać ilość dostępnego miejsca lub rozmiar plików, które można przesłać. Niektóre usługi oferują także bezpłatny okres próbny na początku. Niektóre z tych bezpłatnych opcji usług w chmurze zostały już wspomniane, takie jak Dysk Google i Dropbox. Inne obejmują MEGA, pCloud, MediaFire i OneDrive.

IaaS, PaaS i SaaS

Oprogramowanie jako usługa (SaaS), Platforma jako usługa (PaaS) oraz Infrastruktura jako usługa (IaaS) to trzy różne modele przetwarzania w chmurze.

Najbardziej podstawowa forma, IaaS, zapewnia podstawowe elementy składowe niezbędne do usług w chmurze. Są to zasoby obliczeniowe udostępniane przez serwery. Na przykład miejsce na dysku i przepustowość. Dostawcy IaaS dają swoim klientom serwery w chmurze i sposób na dostęp do nich za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego lub interfejsu API.

Zapoznaj się z różnicami między IaaS, PaaS i Saas – zrozumienie różnych modeli przetwarzania w chmurze pomoże ci w przedsięwzięciach jako webmaster.

PaaS to kolejny krok w górę od IaaS. PaaS zapewnia platformę, z której ludzie korzystają do opracowywania i wdrażania oprogramowania. Użytkownicy PaaS otrzymają pełne środowisko hostingowe wraz z oprogramowaniem serwera oraz zasobami udostępnianymi przez infrastrukturę. Zazwyczaj uzyskuje się to od podstawowych dostawców hostingu.

Wreszcie, SaaS to w pełni funkcjonalne i gotowe oprogramowanie. Ludzie mają dostęp do SaaS bezpośrednio z poziomu przeglądarek internetowych. Jest to forma przetwarzania w chmurze, którą zna większość użytkowników Internetu. Dzięki SaaS usługi stron trzecich zajmują się wszystkim, od zasobów serwerowych po zarządzanie i wdrażanie oprogramowania.

kupon hostingowy

Szukasz odpowiedniego hostingu w chmurze?
Hosting A2 zajął pierwsze miejsce w naszych testach prędkości. Czytelnicy mogą obecnie znacznie zaoszczędzić na swoich planach VPS w chmurze. Skorzystaj z tego specjalnego linku zniżkowego
dostać ofertę.

Zrozumienie różnic

IaaSPaaSSaaS
 • Infrastruktura jako usługa
 • Platforma wirtualna, na której wdrożono wymagane środowisko operacyjne i aplikacje
 • Obejmuje przechowywanie jako ofertę usług
 • Platforma jako usługa
 • Uwzględniono środowisko operacyjne, takie jak Windows / .NET, Linux / J2EE
 • Wybrane aplikacje są wdrażane
 • Oprogramowanie jako usługa
 • Środowisko operacyjne jest w dużej mierze nieistotne
 • Zapewnione są w pełni funkcjonalne aplikacje (CRM, ERP i e-mail)

Bezpieczeństwo w chmurze: publiczne a prywatne

Gdy chmura staje się częścią naszych relacji z firmami technologicznymi, coraz częściej trafia na pierwsze strony gazet na całym świecie. Głośne przypadki naruszenia bezpieczeństwa sprawiły, że niektóre firmy denerwują się przed wdrożeniem przetwarzania w chmurze, i prowadzone są badania w celu ustalenia, jak bezpieczna jest chmura.

Jednak większość tych raportów dotyczy pamięci w chmurze, w której szyfrowanie stanowi poważniejszy problem. Jeśli hostujesz swoją witrynę w chmurze, host poprosi Cię o przestrzeganie normalnych praktyk bezpieczeństwa, takich jak używanie unikalnych haseł i aktualizowanie skryptów. Fakt, że Twoja witryna jest hostowana w chmurze, nie zmieni najlepszych praktyk bezpieczeństwa.

Jedynym zastrzeżeniem jest to większość witryn jest hostowana w chmurach publicznych. Host wdraża zabezpieczenia, które zapobiegają ingerencji każdego klienta w witryny lub serwery innych, a większość witryn będzie działać bezpiecznie w tym środowisku. Dla absolutnie najlepszego bezpieczeństwa, a chmura prywatna jest lepszą opcją, ale to oczywiście dużo droższe usługa.

Co to jest Private Cloud Storage?

Architektura chmury prywatnej znajduje się wewnątrz własne centrum danych organizacji. W rezultacie chmury prywatne są dedykowany tylko jednej organizacji zamiast obsługiwać wiele firm tak, jak robią to chmury publiczne.

Prywatne przetwarzanie w chmurze jest zwykle używane przez firmy, które potrzebują pełnej kontroli nad swoimi środowiskami hostingowymi. Chcą dodatkowej możliwości dostosowania własnej infrastruktury. To jest najlepszy dla firm, które mają nieprzewidywalne potrzeby w zakresie komputerów.

Co to jest Public Cloud Computing?

Usługi w chmurze publicznej zabierają wszystkie zadania zarządzania z twoich rąk. Osoby korzystające z tej formy przetwarzania w chmurze nie ponoszą odpowiedzialności za zarządzanie środowiskiem hostingowym. Zamiast tego za centrum danych dostawcy hosta odpowiada gospodarz. Zapewniają jedynie zasoby i zajmują się wszystkim innym.

Prywatne przechowywanie w chmurze może zapewnić organizacjom największe bezpieczeństwo ich danych. Wynika to z faktu, że ich zasoby nie są udostępniane innym organizacjom.

Z drugiej strony hybrydowy model chmury to środowisko przetwarzania w chmurze, które łączy usługi chmur publicznych i prywatnych. Jak więc to będzie wyglądać w organizacji i dlaczego firmy zdecydują się na to?

Firmy mogą korzystać z prywatnej pamięci masowej w chmurze do przechowywania poufnych danych i rozwiązań chmur publicznych w celu uzyskania mniej krytycznych zasobów. To działa dobrze w przypadku obciążeń, które są bardzo dynamiczne. Oznacza to, że praca jest nieprzewidywalna i może czasem wymagać większego bezpieczeństwa lub różnych potrzeb obliczeniowych. Na przykład firmy mogą preferować bezpieczeństwo środowiska chmury prywatnej, ale cieszą się elastycznością dodawania zasobów z rozwiązania chmury publicznej, gdy ich wymagania dotyczące zasobów nagle wzrosną.

Chcesz więcej informacji? Zobacz nasz rozdział dotyczący przetwarzania w chmurze w naszym Przewodniku po hostingu.

Hosting w chmurze a hosting VPS

Wiele hostingu klienci wyrastają z hostingu współdzielonego, a kolejnym naturalnym krokiem jest pakiet Virtual Private Server (VPS) lub hosting w chmurze. W rzeczywistości hosting w chmurze i hosting VPS są bardzo podobne:

 • Obaj używają wizualizacji w centrum swoich usług
 • Oba izolują wirtualne serwery klientów, aby nie utrudniały sobie nawzajem obsługi.

Główne zalety chmury

 • Dostęp do puli zasobów, a nie tylko jednego komputera
 • Serwery wirtualne można szybko (czasami natychmiast) skalować w górę i w dół
 • Czas przestoju może być lepszy.

Jeśli nie masz pewności, którą usługę wybrać, porozmawiaj ze swoim idealnym gospodarzem o swoich indywidualnych potrzebach, zanim przejdziesz do długoterminowego planu hostingowego.

Cloud VPS

Zasoby VPS w chmurze za pośrednictwem WhoIsHostingThis

Hosting w chmurze i hosting VPS są bardzo podobne. Chociaż wiele osób błędnie uważa, że ​​terminów tych można używać zamiennie. W rzeczywistości istnieją między nimi pewne nieodłączne różnice.

Hosting w chmurze, jak wiemy, osiąga swoją funkcjonalność, dzieląc zasoby na wiele współużytkowanych komputerów. Ale te zasoby są dedykowane tobie, jakbyś był właścicielem własnego serwera.

Z drugiej strony VPS zapewnia własny serwer podzielony na partycje. Oznacza to, że otrzymujesz własną część rzeczywistego serwera z własnymi przydzielonymi zasobami. Łatwo więc zauważyć, że w obu przypadkach zasoby użytkowników są izolowane, aby nie wpływały na innych użytkowników na tych samych serwerach.

Hosting w chmurze a serwery dedykowane

Wiele firm hostingowych oferuje zarówno VPS, jak i opcje hostingu w chmurze. Inne zapewniają tylko jedno lub drugie. Wiele firm ma również dedykowane serwery, które zapewniają lepszą kontrolę dla użytkowników.

Serwery dedykowane różnią się zarówno od hostingu w chmurze, jak i hostingu VPS. Kupując serwer dedykowany, kupujesz korzystanie z tego całego serwera. Różni się to od VPS, w którym po prostu przydzielane są określone zasoby na wielu współdzielonych serwerach. Zasoby serwerów dedykowanych są całkowicie odizolowane dla jednego klienta hostingowego.

Dedykowane w chmurze

Dedykowane zasoby serwera za pośrednictwem WhoIsHostingThis

Serwery dedykowane są popularnym wyborem do dużych operacji z oczywistych powodów.

W rezultacie widać, że serwery dedykowane dają największą możliwą kontrolę nad zdalnym środowiskiem hostingowym. Ponieważ jesteś właścicielem całego serwera, możesz skonfigurować środowisko hostingowe w dowolny sposób. Serwery dedykowane pozwolą również na optymalny poziom wydajności. A ponieważ jako jedyny korzystasz z serwera, użytkownicy mogą cieszyć się najwyższym poziomem bezpieczeństwa.

Natomiast VPS i hosting w chmurze są znacznie tańsze niż serwery dedykowane. Plany VPS stają się najbardziej opłacalną opcją dla osób, które potrzebują więcej mocy niż pozwala na to hosting współdzielony.

Jak szukać dostawcy hostingu w chmurze.

Większość średnich firm skorzysta z hostingu w chmurze. Tanie wspólne plany hostingowe będą wystarczające, aby sprostać wymaganiom prywatnych stron internetowych i małych przedsiębiorstw. Zazwyczaj firmy przechodzą do chmury, gdy przerastają środowiska hostingowe współdzielonego hostingu.

Szukając dostawcy hostingu w chmurze, musisz mieć na uwadze kilka rzeczy. Po pierwsze, chcesz wiedzieć o centrach danych i infrastrukturze firmy:

 • Czy wykorzystują superszybką moc hostingu w chmurze SSD?
 • Gdzie znajdują się ich serwery?
 • Czy te lokalizacje są zabezpieczone zgodnie z Twoimi oczekiwaniami??

Odpowiedzi na te pytania często można znaleźć na stronach internetowych firm hostingowych.

Uwaga: Jednak czasami firmy nie ujawniają żadnych informacji na temat lokalizacji swoich serwerów ani szczegółów ich infrastruktury. Zazwyczaj oznacza to, że wynajmują lub posiadają serwery w centrum danych innej firmy, niż posiadają własne.

Infrastruktura serwerowa

Dyski SSD są znacznie szybsze niż tradycyjne dyski twarde. Idealnie byłoby wybrać dostawcę hostingu, który używa dysków SSD na serwerach. SSD oznacza dysk SSD. Oznacza to, że na dysku twardym nie ma żadnych ruchomych części. W rezultacie, prędkość serwera nie zależy od tego, jak szybko dysk może się obracać jak w przypadku tradycyjnych dysków twardych.

Tradycyjne dyski twarde mogą nosić nazwę SATA lub SAS. Jeśli więc patrzysz na różnych hostów, uważaj na te specyfikacje. Zazwyczaj, jeśli dostawca hostingu ma hosting oparty na SSD, reklamuje to dość otwarcie ze względu na ogromny wzrost prędkości, który można uzyskać od nich.

Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem

Będziesz także chciał wiedzieć, jakie funkcje bezpieczeństwa służą do ochrony Twoich danych. Ponieważ hosting w chmurze umieszcza dane obok danych innych użytkowników, zagrożenia bezpieczeństwa są znacznie wyższe niż w przypadku serwerów dedykowanych. Twoje informacje są rozpowszechniane na wielu serwerach, w przeciwieństwie do hostingu współdzielonego, w którym znajdują się tylko na jednym serwerze.

Bezpieczeństwo jest znacznie inne niż w przypadku prowadzenia firmy w prywatnej sieci chmurowej. Własna infrastruktura serwerowa oznacza, że ​​Twoja firma może mieć pewność, że serwery są bezpieczne przed zagrożeniami z zewnątrz.

W przypadku serwerów hostingowych w chmurze musisz zaufać swojemu dostawcy usług w chmurze, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Z tego powodu możesz być bardziej komfortowy w hostingu u dostawcy, który jest właścicielem własnego centrum danych. Oznacza to, że będą mieć ścisłą kontrolę nad bezpieczeństwem obiektu. I często wymieniają wszystkie funkcje bezpieczeństwa, które mają na miejscu, takie jak całodobowe wyposażenie personelu i monitorowanie kamer bezpieczeństwa.

Zawarte zasoby

Podobnie jak w przypadku każdego planu hostingowego, musisz również zwrócić uwagę na zasoby, które otrzymasz. Niektóre firmy hostingowe twierdzą, że możesz uzyskać nieograniczone miejsce na dysku i przepustowość dzięki ich planom hostingu w chmurze. Bluehost jest jedną z takich firm, która to oferuje. Ale uwaga, zasoby te są nieograniczone tylko przy normalnym korzystaniu z witryny. Klienci przechowujący duże pliki lub korzystający z konta hostingowego do przesyłania plików mogą przekroczyć limity wykorzystania planu hostingowego.

Hostgator Cloud

Hostgator oferuje wewnętrzne porównanie swoich usług, w tym Cloud Hosting.

Właśnie dlatego lubię widzieć jasno określone limity zasobów, takie jak plany chmury HostGator. W ten sposób znasz dokładną ilość miejsca na dysku i przepustowość, którą masz do dyspozycji. Hosting w chmurze pozwala łatwo skalować zasoby kiedy i tak wystąpią gwałtowne wzrosty odwiedzin lub wyższe wymagania wydajnościowe.

Panel sterowania przyjazny dla użytkownika

Podczas wyszukiwania hosta wiele osób będzie chciało rozważyć łatwość obsługi panelu sterowania. Osoby korzystające z hostingu w chmurze nie zawsze są programistami. W rzeczywistości ludzie, którzy mają dużą wiedzę techniczną, wolą plany VPS dla większej kontroli nad środowiskiem hostingowym.

W związku z tym ważne jest, aby panel sterowania od dostawcy hostingu był intuicyjny w obsłudze. Wiele hostów używa do tego dostosowanej wersji cPanel. Musisz użyć panelu sterowania, aby zobaczyć zużycie zasobów i skalować swoje przydziały, gdy potrzebujesz mniej więcej.

cPanel Demo

Demonstracja cPanel.

Ważne jest, aby móc to zrobić, aby Twoja witryna mogła uzyskać potrzebną moc. Ale także, więc nie płacisz za niewykorzystane zasoby, kiedy ich nie potrzebujesz.

Gwarancje bezawaryjności

W przypadku hostingu w chmurze łatwo jest znaleźć gwarancje o wiele dłuższej dostępności niż w przypadku hostingu współdzielonego. Wynika to z wiele dublowanych kopii danych, które są rozproszone na różnych serwerach. Jeśli jeden serwer ulegnie awarii, jest mało prawdopodobne, aby Twoja witryna przestała działać, ponieważ kopie utrzymają ją w działaniu.

Postaraj się uzyskać rekompensatę, jeśli wystąpią problemy z czasem przestoju w twoim hoście. Nie zaszkodzi próbować!

Upewnij się, że twój dostawca hostingu ma gwarancję dostępności, aby zapewnić, że możesz spodziewać się stałej dostępności. Wielu da ci jakiś rodzaj odszkodowanie jeśli wystąpią również znaczne przestoje.

Darmowy hosting w chmurze

Istnieje kilka firm, które oferują jakąś formę darmowego hostingu w chmurze. Są to Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform i Microsoft Azure. Te trzy firmy zapewniają modele chmury obliczeniowej PaaS i IaaS. Większość firm hostingowych zapewnia swoim klientom rozwiązania PaaS.

AWS jest jedną z najpopularniejszych opcji hostingu dla programistów, ponieważ daje klientom pełną kontrolę dzięki modelowi IaaS. Dzięki bezpłatnej warstwie AWS użytkownicy mają pełne 12 miesięcy na korzystanie z ich usług.

Amazon Web Services Cloud Hosting za darmo

Amazon Web Services Cloud Hosting ma bezpłatny 12-miesięczny poziom.

Google Cloud Platform ma również bezpłatny poziom. Umożliwia to programistom tworzenie, testowanie i wdrażanie aplikacji. Ich infrastruktura jest wysoce skalowalna, tak jak powinien być hosting w chmurze. Bezpłatny okres próbny jest również dostępny przez 12 miesięcy lub dłużej, dopóki nie wykorzystasz określonej kwoty kredytu.

Microsoft Azure to kolejna popularna opcja bezpłatnego hostingu w chmurze. Posiadają modele IaaS i PaaS dla swoich usług przetwarzania w chmurze. Daje to opcje dla usług zarządzanych i niezarządzanych.

Jednak firmy, które chcą w pełni zarządzanego hostingu w chmurze, będą musiały zapłacić za plan hostingowy. Istnieje wiele świetnych opcji do wyboru. Niektóre z najbardziej popularnych i znanych hostów internetowych, które oferują hosting w chmurze zarządzanej, to SiteGround, HostGator, Bluehost i LiquidWeb. Hosty takie jak te zazwyczaj zapewniają gwarancja zwrotu pieniędzy przez co najmniej 30 dni. Jest to świetne, ponieważ pozwala wypróbować ich usługi przed pełnym zaangażowaniem.

oferty hostingu

Szukasz świetnej okazji na hosting w chmurze?
SiteGround – ocenione przez naszych czytelników na pierwszym miejscu – znane jest z doskonałej obsługi klienta. Obecnie możesz dużo zaoszczędzić na ich planach. Użyj tego linku zniżkowego
dostać ofertę.

Plusy i minusy hostingu w chmurze

Mimo pewnych prognoz branży hosting w chmurze nie sprawił, że hosting współdzielony stał się przestarzały. W niektórych sytuacjach hosting współdzielony nadal przebija chmurę. Na początek jest tańszy. I różni gospodarze oferują różne rodzaje hostingu w chmurze; samo w sobie jest to kwestia ostrożności, ponieważ porównywanie hostingu w chmurze jest trudne.

Plusy

 • Wiele hostów pobiera opłaty tylko za pojemność, z której korzystasz, więc jest tańsza w niektórych witrynach
 • Często można klonować, wdrażać i usuwać serwery w jednej chwili
 • Twoja strona nigdy nie będzie ograniczona specyfikacją fizycznej maszyny
 • Firmy nie muszą mieć sprzętu na miejscu, co zmniejsza wydatki
 • Hosting w chmurze jest niezwykle skalowalny, a firmy muszą płacić tylko za potrzebne zasoby
 • W przypadku organizacji pracownicy mogą łączyć się z siecią z dowolnego miejsca na świecie za pomocą dowolnego urządzenia, a nie ograniczać się do maszyn wewnętrznych
 • Utrata danych jest zmniejszona dzięki posiadaniu zbędnych kopii i regularnych kopii zapasowych
 • Firmy zewnętrzne mogą udzielać gwarancji dostępności.

Cons

 • W niektórych przypadkach skok cen z hostingu współdzielonego na hosting w chmurze jest ogromny
 • Nie zawsze możesz kontrolować, skąd na świecie jest wyświetlana Twoja witryna
 • Możesz stracić kontrolę nad tradycyjnym serwerem, ponieważ dostawca hostingu może umieścić każdą instancję serwera na własnej platformie w chmurze, usuwając część dostępu dedykowanego i klienci VPS
 • Usługi chmurowe innych firm mogą mieć dostęp do przechowywanych na nich danych
 • Użytkownicy nie będą mogli uzyskiwać dostępu do danych, jeśli ich Internet przestanie działać
 • Brak fizycznej kontroli nad serwerem lub jego bezpieczeństwem.

Moje 3 najlepsze opcje hostingu w chmurze

Przy tak wielu możliwościach hostingu w chmurze może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. W ten sposób zebrałem moich trzech ulubionych. Są dobrym miejscem do rozpoczęcia i porównania z innymi firmami hostingowymi.

Siteground

SiteGround

Siteground wykorzystuje dyski SSD na swoich serwerach w celu uzyskania ultraszybkich prędkości ładowania. W porównaniu do hostingu LiquidWeb ich plany są droższe w przypadku podobnych zasobów. Ale SiteGround obejmuje codzienne kopie zapasowe i bezpłatny CDN. Możesz także uzyskać proste instalacje ogromnej liczby aplikacji za pomocą jednego kliknięcia, aby dodać je do swoich stron internetowych, takich jak WordPress, Magento, Drupal i Joomla. Ich centra danych są wspierane przez zaawansowane funkcje bezpieczeństwa fizycznego, aby zapewnić bezpieczeństwo hostowanych danych.

LiquidWeb

SiteGround

LiquidWeb jest jedną z naszych ulubionych opcji gwarantujących 100% niezawodności. Mają zarówno VPS, jak i dedykowane opcje serwera za pomocą hostingu w chmurze. Mimo że są one w pełni zarządzane, nadal masz dostęp root do serwera. Jest to coś, co sprawia, że ​​hosting w chmurze VPS różni się od zwykłego hostingu w chmurze. Usługi chmurowe LiquidWeb obejmują dostęp do cPanel, dzięki czemu niedoświadczeni użytkownicy mogą błyskawicznie skalować swoje zasoby bez wiedzy technicznej.

Hostgator

SiteGround

HostGator to najtańszy dostępny hosting w chmurze. Ich plany hostingowe w chmurze są porównywalne cenowo z hostingiem dzielonym, co czyni je wyjątkowo przystępnymi dla małych firm i osób prywatnych. Aby utrzymać niskie ceny, zapewniają znacznie mniej zasobów niż zarówno LiquidWeb, jak i SiteGround. Ale to czyni je idealnymi do hostingu w chmurze mniejszych projektów.

Inne funkcje w typach hostingu

 • Kolokacja
 • Zarządzany WordPress
 • VPS
 • Zarządzane
 • Serwer dedykowany
 • Kreatorzy stron internetowych
 • Shared Hosting
 • Odsprzedawca

Cloud Często zadawane pytania

 • Co to jest przetwarzanie w chmurze?

  Przetwarzanie w chmurze to sposób łączenia zasobów obliczeniowych razem i traktowania dużej grupy komputerów tak, jakby były pojedynczym komputerem.

  Środowisko przetwarzania w chmurze może mieć ze sobą setki lub tysiące pojedynczych komputerów, a następnie uruchomić jedną lub wiele maszyn wirtualnych na tym klastrze komputerów.

 • Co to jest „chmura”?

  Chmura (z określonym artykułem, jakby istniał tylko jeden) to modne hasło marketingowe, które jest mniej lub bardziej bez znaczenia.

  Przetwarzanie w chmurze jest sposobem radzenia sobie z ogromną ilością zasobów obliczeniowych, ale nie ma jednej „chmury”, w której dzieje się całe przetwarzanie w chmurze.

 • Czy internet jest chmurą?

  Nie. Internet to kilka indywidualnych komputerów, które mogą się ze sobą komunikować, ale działają niezależnie.

  Chmura to zestaw maszyn, które działają jako podstawa dla jednej lub więcej maszyn wirtualnych.

 • Czy jest wiele chmur??

  Tak. Wiele firm i osób prywatnych korzysta z jakiejś formy przetwarzania w chmurze.

 • Czy mogę mieć własną chmurę??

  Tak. OpenStack to aplikacja, która pozwala budować własną chmurę. Jeśli masz kolekcję komputerów w sieci, możesz uruchomić na nich OpenStack i stworzyć własną chmurę.

 • Co ludzie mają na myśli, gdy mówią „Chmura”?

  Zazwyczaj „Chmura” odnosi się do działających aplikacji, które nie są scentralizowane. Na przykład Dysk Google to aplikacja w chmurze. Gdzie są twoje dane? W chmurze Google, nie na określonym serwerze.

 • Ponieważ jest zdecentralizowany, złe są usługi chmurowe?

  Nie. Przetwarzanie w chmurze pozwala na bardziej wydajne zarządzanie zasobami komputerowymi.

  Pliki nie są już ograniczone rozmiarem poszczególnych dysków. Wiele komputerów może współpracować przy trudnym problemie z komputerem. W przypadku nieoczekiwanych skoków ruchu dostępna jest przepustowość.

  Przetwarzanie w chmurze nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem problemu obliczeniowego, ale jest to bardzo potężne narzędzie, które pozwala nam lepiej wykorzystywać nasze zasoby obliczeniowe.

 • Jakie są korzyści z przetwarzania w chmurze?

  Przetwarzanie w chmurze jest z natury skalowalne. Maszyna wirtualna, na której uruchomiona jest jakaś konkretna aplikacja, pobiera zasoby komputera z dużej puli zasobów – znacznie większej niż zasoby określonego komputera.

  Jeśli aktywność gwałtownie wzrośnie, więcej zasobów będzie dostępnych. Jeśli istnieje tendencja wzrostowa, można dodać więcej komputerów, aby zwiększyć chmurę. Dzięki temu udostępnianie zasobów jest znacznie wygodniejsze.

  Ponadto przetwarzanie w chmurze może być bardziej niezawodne, ponieważ awaria jednego sprzętu niekoniecznie powoduje uszkodzenie całego klastra.

 • Jakie są wady przetwarzania w chmurze?

  Mogą występować problemy z bezpieczeństwem, ponieważ każda warstwa abstrakcji między użytkownikami aplikacji a rzeczywistym sprzętem może być uruchomiona przez inną organizację i nie ma realnej gwarancji, że dostawcy usług na najniższym poziomie nie będą szpiegować, kraść danych ani wyłączać.

  Mogą również występować problemy związane z liczbą warstw abstrakcji, które mogą spowolnić wydajność w porównaniu z uruchomieniem aplikacji na goły metal.

 • Czy jest coś mylącego w nazwie „cloud computing”?

  Jako „metafora” „chmura” jest problematycznym sposobem opisu tego, co się dzieje. Bardziej dokładną analogią może być „łączenie zasobów”.

  Nomenklatura ma znaczenie, ponieważ wpływa na to, jak ludzie myślą o infrastrukturze chmurowej. Ludzie myślą o tym jak o eterycznej, mglistej istocie w oddali, do której mogą przesyłać dane i odtwarzać swoją muzykę, ale tak naprawdę to nie dzieje się.

  Zamiast tego mówimy o milionach prawdziwych, rzeczywistych komputerów siedzących w budynkach w prawdziwych lokalizacjach.

  Plik przesłany do Dropbox nie znajduje się na niebie. To jeden lub więcej dysków w jednym lub kilku centrach danych.

  Te zasoby kosztują pieniądze, zajmują przestrzeń, zużywają energię. Wyobrażanie sobie ich jako chmurę pomaga zignorować tę rzeczywistość. Ułatwia to ignorowanie obaw dotyczących bezpieczeństwa, prywatności, legalności i wpływu na środowisko.

 • Co to jest hosting w chmurze?

  To zależy od firmy i konkretnego planu. Zazwyczaj oznacza to, że firma hostingowa gromadzi zasoby z dużej liczby serwerów, których może być właścicielem lub nie, a następnie uruchamia kilka maszyn wirtualnych na tym klastrze.

  Jeśli masz konto VPS, Twój VPS jest prawdopodobnie jedną z tych maszyn wirtualnych. Udostępniane plany hostingu są zgrupowane razem, na jednej z tych maszyn wirtualnych.

 • Większość hostów internetowych korzysta z pewnego rodzaju architektury hostingu w chmurze?

  Tak. Nawet jeśli nie reklamują go jako takiego lub nadają mu inną nazwę (popularne są zarówno „grid”, jak i „klaster”), przetwarzanie w chmurze stało się dość standardem dla firm hostingowych ze względu na korzyści wynikające ze skalowania i niezawodności.

  Firmy hostingowe, które szczególnie opowiadają się za „hostingiem w chmurze”, mogą próbować zwrócić uwagę na te korzyści. Lub mogą po prostu używać popularnego modnego hasła.

  Ważne jest, aby spojrzeć poza nagłówek i przeczytać, jakie usługi są faktycznie oferowane przez firmy hostingowe, którymi jesteś zainteresowany.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map