Hosting SSD: znajdź teraz najszybszy host SSD dla swojej witryny.

Porównaj hosting SSD

Dyski półprzewodnikowe (SSD) są na ogół szybsze i bardziej niezawodne niż dyski mechaniczne. Są ważne, aby uzyskać najszybsze prędkości hostingu – szczególnie na dynamicznych stronach internetowych. Ale nie wszystkie hosty oferują pamięć SSD, dlatego należy zachować ostrożność.


Jeśli szukasz hostingu SSD, prawdopodobnie potrzebujesz szybkiego i stabilnego hostingu. Dlatego dobrze jest łączyć dyski SSD z VPS i serwerami dedykowanymi. Dobrze jest też mieć takie funkcje, jak wysokowydajne bazy danych, buforowanie i dostęp do wysokiej jakości CDN.

Poniżej omawiamy najlepsze hosty SSD, ale jeśli się spieszysz, oto 5 najlepszych:

 1. SiteGround
  – SSD na wszystkich szybkich, stabilnych serwerach z wieloma funkcjami
 2. Hosting A2
  – Nieograniczone miejsce na dysku SSD ze wszystkimi wspólnymi planami hostingowymi
 3. Hosting InMotion
  – Hosting specjalistyczny SSD z pełnym dostępem SSH
 4. HostPapa
  – Niedostępny nieograniczony hosting dzielony SSD
 5. GreenGeeks
  – Szybkie dyski SSD z całkowicie ekologicznym hostingiem

Jak wybraliśmy najlepsze hosty dla SSD?

Wybraliśmy hosty, które oferują dyski SSD wraz z innymi elementami niezbędnymi do hostingu o wysokiej wydajności. Połączyliśmy je z tysiącami ekspertów i opinii użytkowników, aby znaleźć 10 najlepszych hostów SSD.

Hosting SSD

Porównaj hosting SSD

Dyski półprzewodnikowe (SSD) wkraczają dramatycznie w świat hostingu. W tym artykule dowiesz się, jakie korzyści zapewniają i jak różnią się od tradycyjnego hostingu dysków twardych (HDD).

Czy powinieneś wybrać hosting SSD zamiast HDD? Otrzymasz wskazówki, jak dokonać dobrego wyboru dla swojego projektu lub przedsiębiorstwa.

Podzielimy się osobistymi zaleceniami dotyczącymi hostingu dysków SSD, czerpiąc z naszego doświadczenia w inżynierii oprogramowania.

Co to jest SSD

Co to jest dysk SSD?

Plany hostingowe SSD działają na serwerach przechowujących dane na dyskach półprzewodnikowych (SSD). Urządzenia te wykorzystują zespoły układów scalonych do przechowywania danych.

Dyski SSD to najnowszy duży postęp w technologii przechowywania danych, dzięki czemu serwer WWW jest szybszy i bardziej niezawodny niż serwery z tradycyjnymi dyskami twardymi (HDD).

Dyski półprzewodnikowe a tradycyjne dyski twarde

Dyski SSD mogą zastąpić tradycyjne dyski twarde, które przechowują pamięć za pomocą elektromechanicznych dysków magnetycznych z obracającymi się napędami i ruchomymi głowicami odczytu / zapisu.

Funkcja
SSD
HDD
Czytaj MechanizmUkład scalonyRamię mechaniczne
Zużycie energiiMniejszy pobór mocyWiększy pobór mocy
KosztDroższy niż dyski twardeTaniej
Maksymalna pojemnośćKilka ograniczeńKilka ograniczeń
Średni czas do awarii~ 2 miliony godzin~ 1,5 miliona godzin
Prędkości kopiowania / zapisuDo 500 MB / s (klasy konsumenckiej)50 – 120 MB / s

W przeciwieństwie do dysków twardych dyski SSD nie mają żadnych ruchomych części i mogą uzyskiwać dostęp do przechowywanych danych całkowicie elektronicznie zamiast elektromechanicznie.

Oznacza to, że działają szybciej i wydajniej oraz są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

A ponieważ używają tej samej technologii interfejsu co dyski twarde, łatwo jest zmienić wersję z HDD na SSD.

Korzyści z hostingu SSD

Dyski SSD mają wiele zalet w porównaniu z dyskami HDD, głównie ze względu na ich wyższą prędkość i brak ruchomych części.

W porównaniu do dysków twardych, dysków SSD:

 • Są bardziej odporne na wstrząsy fizyczne
 • Uruchom prawie całkowicie cicho
 • Nie bądź tak gorący
 • Mają krótszy czas dostępu
 • Są mniej podatne na awarie mechaniczne
 • Zużyj mniej energii
 • Nie ma potrzeby defragmentacji.

Ulepszenia w dyskach SSD

Ludzie myśleli, że dyski SSD mają ograniczoną przestrzeń dyskową, ale w ostatnich latach stały się dostępne z wieloma pojemnościami terrabajtów..

Mimo to komercyjne dyski półprzewodnikowe o największej pojemności mogą pomieścić tylko około połowy danych jako odpowiadające im dyski twarde.

Dyski SSD wymagają mniejszej mocy elektrycznej i generują mniej ciepła niż równoważne miejsce na dysku.

Te uwagi są szczególnie ważne w dużych centrach danych w chmurze, koszty zasilania i chłodzenia stanowią znaczną część ich kosztów operacyjnych, a wymagania dotyczące chłodzenia ograniczają gęstość miejsca na dysku twardym.

Dyski SSD w centrach danych

Centrum danych z chłodniejszymi dyskami półprzewodnikowymi o większej pojemności może pomieścić więcej terabajtów w tej samej ilości nieruchomości przy niższych kosztach utrzymania.

Wyższa niezawodność dysku zapewnia lepszy czas pracy hostów internetowych. Dyski nie tylko przestają działać; najczęściej stają się one zawodne.

Dopóki dyskietka nie zostanie zidentyfikowana i wycofana z użytku, spowoduje to sporadyczne błędy danych i awarie.

Dłuższy MTBF (średni czas między awariami) pamięci SSD oznacza mniej tego rodzaju problemów.

Hosting SSD

Czy potrzebujesz hostingu SSD na swojej stronie??

Czy chcesz możliwie najszybszą stronę ładującą? Testy na stronach internetowych hostowanych na serwerach SSD zwykle ładują się o 300% szybciej niż na serwerach twardych.

Czy dyski SSD są szybsze??

Tak, oni są. Dzieje się tak, ponieważ ilekroć dysk twardy potrzebuje dostępu do przechowywanych danych, musi się fizycznie odwrócić, aby znaleźć informacje potrzebne do odczytania lub modyfikacji.

Zwykle dodaje to tylko kilka milisekund do czasu dostępu, ale te milisekundy sumują się szybko w zależności od natężenia ruchu w witrynie lub danych, do których należy uzyskać dostęp.

Dlaczego prędkość jest ważna?

Gdy ruch w witrynie gwałtownie wzrasta, odwiedzający zauważają ten dodatkowy czas ładowania.

Większość użytkowników sieci oczekuje, że strona załaduje się w ciągu 3 sekund lub krócej, a gdy zajmie to więcej czasu, szybko naciska ten przycisk „wstecz”.

Korzyści z szybkiej witryny e-commerce z napędem SSD

Dodatkowa szybkość zapewniana przez hosting SSD jest szczególnie ważna w przypadku witryn e-commerce, których wyniki są spowalniane, gdy zwalniają.

Według KISSmetrics nawet zaledwie 4 sekundy ładowania powodują 25% mniejszą sprzedaż.

Jeśli Twoja witryna ma duży ruch lub chcesz, aby była w stanie poradzić sobie z dużymi skokami ruchu bez spowalniania, hosting SSD jest właściwym rozwiązaniem.

Dyski SSD z bazami danych

Dynamiczne strony internetowe obsługiwane przez bazy danych również skorzystają z dysków SSD, które są znacznie szybsze w dostępie do wszystkich potrzebnych informacji w bazie danych, co pozwala zaoszczędzić krytyczne sekundy czasu ładowania strony.

Wysokość korzyści zależy od tego, czy prędkość dysku lub szybkość połączenia jest czynnikiem ograniczającym.

Dyski SSD z dynamicznymi stronami internetowymi

Jeśli Twoja witryna jest wysoce interaktywna, ale nie pobiera dużej ilości danych z dysku, będziesz bardziej zainteresowany szybkością przetwarzania i przepustowością serwera.

Jeśli konieczne jest pobranie dużej ilości informacji z bazy danych w celu zbudowania strony, szybkość pamięci półprzewodnikowej będzie bardzo pomocna.

CMS jak WordPress i Drupal często korzystają z baz danych, więc dysk SSD może je znacznie przyspieszyć.

Kiedy są niezbędne dyski SSD?

Krótko mówiąc, hosting SSD jest prawie niezbędny dla witryn, które:

 1. Uzyskaj duży ruch
 2. Są dynamiczne z natury
 3. Polegaj w dużej mierze na zwrotach z bazy danych
 4. Podawaj duże pliki (takie jak podcasty lub filmy)
 5. Są zorientowane na handel elektroniczny.

Wada SSD: koszt

Jedynym znaczącym minusem hostingu SSD jest cena. Chociaż cena dysków SSD spadła w ciągu ostatnich kilku lat, wciąż są one ponad dwukrotnie wyższe niż gigabajt przestrzeni dyskowej niż dyski HDD, co zwykle znajduje odzwierciedlenie w cenach hostingu SSD.

Więc jeśli masz napięty budżet, a szybkość Twojej witryny nie ma decydującego znaczenia dla Twojego sukcesu lub jeśli stawiasz większy nacisk na przestrzeń dyskową niż szybkość, możesz chcieć trzymać się HDD.

Napędy hybrydowe: niedroga alternatywa

Inną opcją dla osób z ograniczonym budżetem, które wciąż chcą zalet hostingu SSD, są plany wykorzystujące dyski hybrydowe, zwane także dyskami hybrydowymi półprzewodnikowymi (SSHD).

Dyski SSHD łączą funkcje dysków SSD i HDD w jednym dysku, dzięki czemu uzyskuje się dużą przestrzeń dyskową HDD i niektóre z ulepszonej wydajności SSD w postaci pamięci podręcznej SSD dla często używanych danych.

SSD Web Dev

Jak dyski SSD wpływają na rozwój sieci?

Serwery z dyskiem SSD i klientami na urządzeniach mobilnych zmieniają bilans zasobów w Internecie.

Pamięć półprzewodnikowa znacznie przyspiesza działanie serwerów, ale często komunikują się one z urządzeniami o wolnych procesorach i szybkościach transmisji danych. Wpłynie to na przyszłość tworzenia stron internetowych.

Dyski SSD nie rozwiązują każdego problemu

Szybkość SSD nie powinna być licencją na dostarczanie rozdętych stron z dużą ilością dużych plików graficznych.

Nadal muszą podróżować z prędkością do Internetu do urządzenia. Oznacza to, że połączenie komórkowe lub Wi-Fi jest częstsze niż połączenie szerokopasmowe. Ograniczenie jest nadal konieczne.

Prawdziwa wygrana w hostingu SSD będzie pochodzić wydajność po stronie serwera.

Dostęp do bazy danych jest znacznie szybszy, a aplikacje internetowe ładują się szybciej.

Witryna z pamięcią SSD, zwłaszcza jeśli znajduje się na serwerze dedykowanym, będzie w stanie przetwarzać ogromne ilości danych z imponującą prędkością.

Czytanie a zapisywanie danych za pomocą dysków SSD

Dyski SSD są lepiej w czytaniu niż pisanie, zarówno pod względem szybkości, jak i zużycia, operacja nakłada na dysk.

Twórcy aplikacji poznają nowe techniki, aby jak najlepiej wykorzystać wydajność dysku SSD.

Rywalizacja o opracowanie szybszych, gęstszych i trwalszych technologii półprzewodnikowych jest zacięta.

Projekty układów o ezoterycznych nazwach, takich jak NAND i Intel 3D Xpoint, zapewniają wydajność zbliżoną do pamięci głównej komputera, jednocześnie pobijając rekordy dotyczące gęstości pamięci.

Potencjał dalszych postępów w ciągu najbliższych kilku lat wydaje się niemal nieograniczony.

Czy dyski SSD czynią dyski HDD przestarzałymi?

Czy dysk SSD sprawi, że dysk twardy stanie się przestarzały? Prawdopodobnie nie dość długo. Dyski twarde są lepsze cele archiwalne ponieważ dysk SSD pozostawiony na półce przez lata będzie podlegał stopniowemu zanikowi danych.

Ale gdy pamięć półprzewodnikowa osiągnie parytet cen, być może do 2025 r., Dyski spinningowe staną się niszowym produktem, takim jak płyty winylowe.

Wybór hosta SSD

Wybór hosta SSD

Wielu hostów zapewnia hosting SSD dla swoich VPS i dedykowanych planów hostingowych. Jeśli masz budżet i chcesz najszybszego, najskuteczniejszego hostingu, jaki możesz uzyskać, poszukaj VPS lub dedykowanego planu hostingu SSD. Jednak coraz częściej udostępniane plany hostingu oferują miejsce na dysku SSD.

Czynniki wpływające na wydajność SSD

System pamięci masowej jest tylko jednym z czynników zapewniających wysoką wydajność i szybkość hostingu SSD.

Niektóre firmy przechwalają się poza kontekstem, chwaląc się poprawą prędkości z pamięci SSD, ale nawet w najlepszych okolicznościach, 20-krotny wzrost dostępu do danych nie dam ci 20-krotny wzrost przepustowości.

Oto główne czynniki, które determinują wydajność SSD w hostingu:

 • Moc przetwarzania
 • Jakość jazdy
 • Lokalizacja centrum danych
 • Jakość CDN
 • Zespół utrzymania i wsparcia.

Moc obliczeniowa dla hostingu SSD

Szybkie dyski wymagają dużej mocy obliczeniowej, aby w pełni je wykorzystać. Hosting SSD najwyższej jakości powinien mieć najnowsze i najszybsze procesory a także najnowsze dyski.

Powinien przydzielić hojną ilość głównego pamięć do każdego konta.

Jeśli korzystasz z hosta współdzielonego, potrzebujesz takiego, który nie ładuje zbyt wielu klientów na jednym serwerze.

Kupon hostingowy

Szukasz świetnej oferty na hosting SSD?
A2 Hosting konsekwentnie osiąga najwyższe lub najwyższe wyniki w naszych testach szybkości i wydajności. Oferują plany hostingowe SSD z nieograniczoną przestrzenią dyskową i przepustowością. Teraz możesz zaoszczędzić do 50% w swoich planach za pomocą tego linku rabatowego
.

Jakość dysku SSD

Jakość napędów jest ważna. Dyski SSD mają ograniczony okres użytkowania, ponieważ za każdym razem, gdy zapisywana jest lokalizacja danych, gromadzi ona trochę ładunku elektrycznego.

Dyski hosta są często używane, a dysk o jakości konsumenckiej, który jest odpowiedni dla twojego laptopa, nie wytrzyma.

Najlepsze dyski mogą być zapisywane wiele razy i wykorzystują złożoną logikę, aby zminimalizować ilość zapisu i równomiernie rozłożyć wykorzystanie komórek pamięci.

Będą trwać latami, przewyższając typowe życie dysku twardego.

W praktyce więcej dysków SSD ulega awarii z powodu problemów z obwodami lub błędów oprogramowania wewnętrznego niż zużycie. Dobry host SSD nie oszczędza na jakości dysku.

Lokalizacja centrum danych i CDN

Ważna jest bliskość odbiorców Twojej witryny. Jeśli masz zlokalizowaną publiczność, najlepsi są web hostingi z centrum danych w promieniu tysiąca mil.

Jeśli jest szeroko rozpowszechniony, powinieneś poszukać usługa hostingu w chmurze z CDN, aby nikt nie był zbyt daleko od serwera brzegowego.

Inne czynniki

Weź również pod uwagę ogólne czynniki, takie jak wsparcie, bezpieczeństwo i czas pracy.

Wybierz plan hostingowy ze wszystkimi potrzebnymi zasobami. Szybkość jest ważna, ale także utrzymanie witryny i poprawne działanie. Jakość firmy przyjmującej i jej przydatność do twoich potrzeb są ważniejsze niż wszelkie inne względy.

Trendy cenowe i dyski SSD

Ceny dysków SSD wzrosły w 2017 r., Ale ogólna tendencja cenowa spadła.

International Data Corporation, uznana firma wywiadu rynkowego, przewiduje to do 2021 r premia cenowa za dysk SSD w stosunku do napędów dyskowych będzie tylko współczynnik 2,2.

Niższe koszty energii, chłodzenia i nieruchomości jeszcze bardziej zlikwidują tę lukę. Wraz ze spadkiem kosztów coraz więcej centrów danych przyjmie dyski SSD w nadchodzących latach. Nie czujesz, że musisz natychmiast skakać, jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego hosta.

Jeśli jesteś na napięty budżet, inną opcją jest Hosting dzielony SSD. Przed zakupem wspólnego planu hostingu SSD koniecznie sprawdź firmę hostingową.

Jeśli host sprzedaje zbyt wiele hostingu dzielonego lub masz sąsiada na swoim serwerze, który pochłania wszystkie zasoby, nie zobaczysz żadnej korzyści z hostingu SSD.

Plusy i minusy SSD

Plusy dysków SSD

 • Wyższa prędkość odczytu i zapisu
 • Niższe koszty energii i chłodzenia
 • Większa niezawodność, ponieważ nie ma ruchomych części
 • Działa offline
 • Bardzo stabilny.

Wady dysków SSD

 • Wyższy koszt
 • Dostęp do danych jest niezwykle trudny w przypadku uszkodzenia dysku SSD.

Sest SSD Hosts

Nasze 3 najpopularniejsze opcje hostingu SSD

Szukając hostingu SSD, sprawdź trzy najlepsze opcje:

Pamięć SSD
Kopie zapasowe
Lokalizacje centrów danych
Cena wywoławcza

Hosting A2bez limituNie wliczoneNA, UE, Azja3,92 USD / mies
GreenGeeksbez limituAuto (codziennie)NA, UE2,95 USD / mc
Hosting InMotionbez limituAutomatycznyNA2,95 USD / mc

Hosting A2

A2 Hosting zapewnia swoim klientom szybkość SSD, gwarantowany czas działania 99,9% oraz całodobową pomoc techniczną. Oferują także bezpłatny certyfikat SSL, integrację z CDN i panel sterowania cPanel z Softaculous do łatwej instalacji setek aplikacji, takich jak WordPress.

Jeśli chcesz najszybszej możliwej prędkości, możesz skorzystać z ich serwerów Turbo
.

Łączą one pamięć SSD z zastrzeżonym oprogramowaniem serwera WWW, ograniczoną liczbą użytkowników na maszynę i kilkoma optymalizacjami oprogramowania.

A2 Hosting SSD

Plany A2 obsługują dziesiątki frameworków i języków, w tym Python, PHP i Ruby. Gwarantują również 99,9% czasu sprawności, z kredytem na twoje konto, jeśli się nie powiedzie.

GreenGeeks

GreenGeeks oferuje dodatkową miarę niezawodności, wykorzystując dyski półprzewodnikowe w macierzach RAID-10 do swoich wspólnych planów hostingowych
.

Dysk SSD GreenGeeks

Posiadają dwa centra danych w USA i po jednym w Kanadzie i Holandii.

GreenGeeks oferuje również mnóstwo funkcji wraz ze swoimi planami: integracja Cloudflare CDN, certyfikaty SSL, kreator stron internetowych i cPanel. Zapewniają również wyspecjalizowany hosting CMS dla WordPress, Joomla i Drupal.

GreenGeeks dodaje także darmową nazwę domeny na pierwszy rok wraz ze swoimi wspólnymi planami hostingowymi.

Hosting InMotion

W InMotion Hosting nacisk kładziony jest na hosting biznesowy, ale plan podstawowy jest przystępny cenowo.

Nowi klienci otrzymują bezpłatne kredyty reklamowe w ramach swojego pakietu, a wszystkie plany hostingowe obejmują nieograniczoną przestrzeń dyskową i przepustowość.

Wspólne plany hostingowe dla firm
a hosting VPS korzysta z pamięci półprzewodnikowej. Są one dostarczane z bezpłatnym certyfikatem SSL, panelem sterowania cPanel i opcjonalnie wstępnie zainstalowanym WordPress.

Dysk SSD InMotion Hosting

Oferty hostingu

Szukasz wysokiej jakości hostingu SSD z doskonałym wsparciem?
SiteGround – oceniany przez naszych czytelników na pierwszym miejscu – zapewnia szybkie serwery SSD i doskonałą obsługę klienta. Skorzystaj z tego ekskluzywnego linku zniżkowego
zaoszczędzić do 67% na ich planach.

SSD Często zadawane pytania

 • Co to jest dysk SSD?

  SSD oznacza dysk SSD. Jest to system przechowujący dane w programowalnej pamięci, które są odczytywane i zapisywane w formie elektronicznej. Ponieważ nie ma ruchomych części, jak na dysku twardym (HDD), dyski SSD są bardzo szybkie, stabilne i ogólnie uważane za znacznie bardziej niezawodne. Dyski SSD działają również w trybie offline.

 • Czy Bluehost używa SSD?

  Tak, Bluehost
  używa SSD ze swoimi serwerami hostingowymi. W rzeczywistości Bluehost oferuje bezpłatne dyski SSD z najbardziej podstawowym wspólnym planem hostingowym. Podstawowy plan Bluehost zapewnia 50 GB, podczas gdy górne plany wspólnego hostingu mają nieograniczony limit miejsca na dysku SSD.

 • Czy dyski SSD są lepsze dla serwerów sieciowych??

  Dyski SSD doskonale nadają się do hostowania witryn internetowych, ponieważ są uważane za bardziej wydajne niż ich alternatywne opcje przechowywania na dysku z krótszym czasem dostępu, wydajnością energetyczną i mniejszym przegrzaniem. Są również bardziej odporne na wstrząsy fizyczne, mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne, działają prawie bezgłośnie i nie wymagają defragmentacji.

 • Jakie są wady dysków SSD?

  Dyski SSD są drogie i kosztują ponad dwa razy więcej na gigabajt niż dyski twarde (HDD). Chociaż nie możesz zobaczyć tego kosztu bezpośrednio, może to znaleźć odbicie w wyższych kosztach hostingu. To powiedziawszy, wielu dostawców hostingu obejmuje teraz bezpłatne miejsce na dysku SSD nawet w najbardziej podstawowych udostępnianych planach hostingu, w tym w naszej trójce.

  Inne wady mogą obejmować dostęp do danych z uszkodzonego dysku SSD, co może wymagać pomocy specjalisty.

 • Jak dyski SSD różnią się od dysków HDD jako miejsca do przechowywania danych?

  Podczas przechowywania danych dyski SSD są około 2-4 razy szybsze niż dyski HDD pod względem odczytu i zapisu. Dyski SSD są również szybsze w uzyskiwaniu dostępu i otwieraniu plików. Ponadto dyski SSD są bardziej niezawodne i działają dłużej niż dyski HDD i wytwarzają mniej hałasu i wibracji.

 • Jakie są alternatywy dla dysków SSD?

  Główną alternatywą dla dysków SSD są dyski twarde. Dyski twarde są tradycyjną formą przechowywania danych i są tańsze, choć wolniejsze, bardziej podatne na uszkodzenia i ogólnie mniej niezawodne. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie dyski SSD są takie same. Istnieją typy, takie jak Optane firmy Intel i M.2, które są uważane za dyski SSD „premium”, które z wielu powodów są bardziej wydajne niż standardowy dysk SSD.

 • Czy muszę zainstalować dysk SSD na moim serwerze??

  Dyski SSD zostaną wstępnie zainstalowane przez większość dostawców hostingu, którzy oferują hosting dysków SSD, więc nie musisz się martwić o samodzielną instalację i integrację dysku SSD. Dyski SSD są coraz powszechniejsze, nawet na wspólnych planach hostingowych, często dołączane za darmo, tak jak w przypadku niektórych z naszych rekomendowanych hostów.

 • Co to jest SSHD?

  SSHD to skrót od Solid-State Hybrid Drive, ogólnie znany po prostu jako napęd hybrydowy. Dysk SSHD to połączenie dysku SSD i dysku twardego. Zasadniczo dysk SSD działa jako pamięć podręczna dysku twardego. Działają bardzo dobrze, są znacznie szybsze niż dyski twarde, ale wcale nie są o wiele droższe. Nie są one jednak powszechnie dostępne w planach hostingowych.

 • Czy dyski SSD są lepsze niż dyski HDD??

  Pod wieloma względami dyski SSD są uważane za lepsze niż dyski HDD. Są szybsze, trwalsze i oferują większą ogólną niezawodność. To powiedziawszy, dyski SSD są droższe niż dyski HDD, chociaż jest to zrozumiałe, jeśli wziąć pod uwagę złożoność dysków SSD. Na przykład nie mają ruchomych części, w przeciwieństwie do nieco przestarzałych mechanicznych dysków twardych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map