Hosting PostgreSQL: kto najlepiej pasuje do Twojej witryny? [Zaktualizowano: 2020]

Porównaj hosting PostgreSQL

PostgreSQL to system relacyjnych baz danych znany ze swojej wydajności i niezawodności. Jednak w przeciwieństwie do MySQL, który jest dostępny na prawie wszystkich planach hostingowych, PostgreSQL nie jest tak szeroko wspierany.


PostgreSQL jest zwykle używany do większych i bardziej wymagających projektów niż MySQL. Najczęściej jest używany z bardziej zaawansowanym hostingiem, takim jak VPS i serwery dedykowane. Możesz także połączyć go z innymi funkcjami zorientowanymi na wydajność, takimi jak pamięć SSD.

Jeśli się spieszysz, wymieniliśmy 5 najlepszych hostów PostgreSQL tutaj, ale jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

 1. SiteGround
  – Wyjątkowy hosting i niezrównane wsparcie
 2. Bluehost
 3. Hosting A2
 4. Hosting InMotion
 5. HostPapa

Jak wybraliśmy najlepsze hosty dla PostgreSQL?

Z naszej listy setek planów hostingowych wybraliśmy wszystkie te, które mogą skutecznie hostować PostgreSQL. Następnie posortowaliśmy je według tysięcy ekspertów i opinii użytkowników, aby ustalić 10 najlepszych planów hostingowych PostgreSQL.

Hosting PostgreSQL

porównaj hosting postgresql

Czego się nauczysz

Główne pytania, którymi się zajmiemy to:

 • Co to jest PostgreSQL?
 • Jakie są wyraźne zalety korzystania z niego w aplikacji lub witrynie internetowej?
 • Do jakiego rodzaju aplikacji najlepiej nadaje się PostgreSQL?
 • W jakich scenariuszach lepiej byłoby wybrać MySQL?

Będziesz poznaj odpowiedzi na te pytania i więcej. Ponadto podzielę się trzema zaleceniami dla hostów PostgreSQL, opartymi na moim doświadczeniu jako inżynier oprogramowania.

co to jest postgresql

Co to jest PostgreSQL?

„PostgreSQL obsługuje praktycznie wszystkie standardowe konstrukcje SQL. Administracja jest łatwa (względnie mówiąc), szybka, wydajna, ma świetne API i obsługuje ODBC, dlaczego miałbyś wybrać coś innego? ” – Mark Woodward

PostgreSQL to system zarządzania bazą danych (DBMS), który został zaprojektowany do konkurowania z aplikacjami takimi jak MySQL i MS SQL, dwoma popularnymi rozwiązaniami języka SQL (Linux) i Windows Structured Query Language (SQL).

Służy do przechowywania, sortowania, edytowania i udostępniania danych przechowywanych w bazach danych na stronach internetowych, aplikacjach i innych w tym otwartym oprogramowaniu, relacyjny DBMS cieszy się rosnącym wsparciem zarówno wśród programistów, jak i dostawców hostingu.

strona internetowa postgresql

Co to są systemy zarządzania bazami danych?

Określenie „system zarządzania bazami danych” (DBMS) może nie być w twoim umyśle, gdy wybierasz dostawcę usług hostingowych dla swojej strony internetowej, ale DBMS jest bardziej integralny dla większości stron internetowych, niż myślisz.

Aplikacje te są bezcenne w przechowywanie, redagowanie, i podawanie danych duże i małe dla aplikacji i stron internetowych w Internecie.

Zastosowania systemów baz danych

W przypadku wszystkiego innego niż najbardziej podstawowa statyczna witryna HTML użycie DBMS jest niezbędne do przechowywania danych.

Być może słyszałeś o innych rozwiązaniach DBMS, takich jak MS SQL lub MySQL. Wiele popularnych aplikacji CMS (system zarządzania treścią), w tym WordPress, Joomla i Drupal, wszystkie przechowują swoje dane za pomocą MySQL.

Przechowywane dane obejmują nie tylko posty na blogu, ale także indywidualne nagłówki, komentarze, użytkowników, liczne wersje postów i wiele innych.

Obsługa hostingu systemów zarządzania bazami danych

Większość dostawców hostingu oferuje kompleksowe wsparcie dla ulubionych branż, takich jak MS SQL i MySQL, najważniejszy DBMS Structured Query Language (SQL) dla serwerów Windows i Linux, odpowiednio.

jednak, alternatywne rozwiązania typu open source Podobnie jak weteran bazy danych PostgreSQL, rośnie popularność i dostępność.

zalety postgresql sql

Jakie są zalety PostgreSQL?

Cztery główne kategorie do monitorowania są następujące:

FeaturePostgreSQLMySQLOracleSQL Server
NiezawodnośćDobrzew porządkuDobrzeDobrze
WydajnośćDobrzeDobrzeDobrzeDobrze
Prostota / łatwość użyciaw porządkuŚwietnyUbogiUbogi
Koszt / licencjaOtwarte źródłoOtwarte źródłoPrawnie zastrzeżonyPrawnie zastrzeżony

PostgreSQL: najbardziej zaawansowana na świecie baza danych typu open source

PostgreSQL, nazywany „najbardziej zaawansowaną na świecie bazą danych o otwartym kodzie źródłowym”, to potężny, elastyczny i całkowicie darmowy DBMS.

Pochodzi z projektu badawczego rozpoczęty w latach 70. na University of California w Berkeley, PostgreSQL oferuje obsługę SQL od połowy lat 90..

PostgreSQL typu open source

Charakter open source PostgreSQL doprowadził do wielu udoskonaleń pozyskiwanych przez tłumy i ulepszeń wydajności przez cały okres użytkowania aplikacji, a także obszernej dokumentacji dostępnej online.

Licencja PostgreSQL daje również wszystkim użytkownikom umiejętność dostosowania i modyfikacji kodu źródłowego do swoich potrzeb, dzięki czemu idealnie nadaje się do złożonych, niestandardowych zastosowań.

Czym różni się PostgreSQL od innych DBMS??

PostgreSQL ma wiele funkcji, których brakuje innym rozwiązaniom DBMS:

 1. Możliwość definiowania własnych niestandardowych typów danych, a także wbudowanych JSON, XML i innych
 2. Zapytania z wieloma indeksami (zapytania do wielu kolumn bez konieczności tworzenia indeksu w celu ich połączenia)
 3. Możliwość współpracy z bazami danych PostgreSQL w wybranym języku: C / C ++, Java, .Net, Perl, Python, Ruby i inne.
 4. Automatycznie oszczędzaj miejsce, kompresując dane za pomocą TOAST (The Oversized-Attribute Storage Technique)
 5. Wiele rozszerzeń dostępnych dla dodanych funkcji.

mysql vs postgresql

Porównywanie MySQL do PostgreSQL

Chociaż MySQL może być popularnym rozwiązaniem dla blogerów, najpopularniejszym stało się PostgreSQL relacyjny DBMS zdecydowanie wśród programistów baz danych.

PostgreSQL jest znany ze swoich funkcji bezpieczeństwa

Zdobył wiele nagród na przestrzeni lat, w tym kilka Linux Choice Editors ‘Choice Awards za najlepszą bazę danych, i został oceniony przez Podręcznik hakera bazy danych jako „prawdopodobnie najbardziej dostępna baza danych uwzględniająca bezpieczeństwo.”

Jakie są podstawowe zastosowania PostgreSQL?

PostgreSQL jest używany głównie do komercyjne strony internetowe i aplikacje ze względu na jego moc, elastyczność, skalowalność i łatwość użytkowania.

Wiele znanych, dużych firm na całym świecie z tysiącami gigabajtów danych i miliony przychodów zależą od PostgreSQL do zarządzania bazą danych, w tym:

 • CloudFlare
 • Etsy
 • oDesk
 • Reddit
 • Skype
 • TripAdvisor

Jakie branże wykorzystują PostgreSQL?

PostgreSQL służy do zarządzania wszelkiego rodzaju danymi w różnych branżach. Obejmują one projektowanie lotnicze, dokumentację medyczną i fakturowanie, zarządzanie sprzedażą biletów i dane promocyjne dla dużych organizacji sportowych.

Kiedy powinienem wybrać MySQL zamiast PostgreSQL?

Jeśli uruchomisz mała strona internetowa, możesz zamiast tego rozważ MySQL.

Mimo wszystkich swoich zalet, PostgreSQL nie zawsze jest najlepszym wyborem. W przypadku prostych baz danych MySQL może zużywać mniej zasobów systemowych i działać szybciej.

Niektóre popularne pakiety oprogramowania, takie jak WordPress, wymagają MySQL.

Najlepiej nadaje się do sytuacji wymagających intensywnego niestandardowego kodowania lub rygorystycznych integralność danych wymagania.

Jakie są zalety korzystania z obiektowo-relacyjnej bazy danych?

System zarządzania bazą danych PostgreSQL jest systemem „obiektowo-relacyjnym”.

Jest ściśle zgodny z ANSI SQL, bardziej niż większość popularnych systemów zarządzania bazami danych.

Jednak twórcy stron internetowych uważają programowanie relacyjne za niewygodne, a niedopasowanie jest źródłem wielu błędów.

Błędy bazy danych są wiodącym źródłem problemów bezpieczeństwa.

Konwersja do Plain Jane SQL

PostgreSQL pozwala programistom na bardziej znane podejście obiektowe do serwera bazy danych.

Prowadzi to do większej wydajności i lepszego wykorzystania bazy danych.

W razie potrzeby wszystko, co robią, może być konwertowane na zwykły SQL bez problemów ze zgodnością.

Rozszerzenia innych firm dla PostgreSQL

Dostępne są rozszerzenia innych firm do definiowania typów obiektów dla wyspecjalizowanych domen problemowych.

Dodają nowe typy danych, zapewniają integrację z innym oprogramowaniem lub dodają sposoby eksportowania i importowania danych.

kupon hostingowy

Szukasz świetnej okazji na hosting PostgreSQL?
A2 Hosting zdobył pierwsze miejsce w naszych ostatnich testach szybkości i wydajności. Ich plany obsługują PostgreSQL i obejmują nieograniczoną przestrzeń dyskową. Zbierać na 50% na A2 za pomocą tego linku rabatowego
.

Co muszę wiedzieć o hostingu PostgreSQL?

Jeśli planujesz tworzyć aplikacje lub potrzebujesz zarządzać dużą ilością danych, wiedz, że PostgreSQL jest darmowy i dostępny do publicznego pobrania.

Dodawanie PostgreSQL do twojego serwera WWW

Dodanie go do serwera WWW powinno być stosunkowo proste, pod warunkiem, że pakiet hostingowy spełnia wymagania.

Większość nowoczesnych serwerów, zarówno Linux, jak i Windows, powinna mieć możliwość uruchamiania PostgreSQL. Wiele hostów oferuje także natywną obsługę PostgreSQL w ramach swoich pakietów hostingowych.

Opcjonalne wsparcie językowe

Obsługa języków takich jak Perl i Python jest opcjonalna, ale dostępne są pakiety umożliwiające ich integrację z DBMS.

Pamiętaj, aby skontaktować się z hostem przed dodaniem aplikacji lub usługi, które Twoim zdaniem mogą nie być obsługiwane przez Twój pakiet hostingowy lub serwer.

Zarządzanie PostgreSQL

Internetowe zarządzanie serwerem PostgreSQL jest proste dzięki oprogramowaniu typu open source phpPgAdmin panel sterowania.

Jest podobny do phpMyAdmin dla baz danych MySQL.

Do czego służy phpPgAdmin?

phpPgAdmin pozwala zarządzać i administrować:

 • Użytkownicy
 • Stoły
 • Skrypty
 • Zrzuty danych
 • Serwery hosta lokalnego lub serwery zdalne
 • Schematy
 • Zaawansowane obiekty

Większość zadań administracyjnych nie wymaga pisania żadnych instrukcji SQL.

PgAdmin: alternatywa dla phpPgAdmin

Innym narzędziem wykonującym to samo zadanie jest PgAdmin. Może być mniej znany administratorom pochodzącym z MySQL, ale różnica polega głównie na smaku.

Hosting PostgreSQL jest szeroko dostępny i dobrze do niego pasuje wszystko, od małych lokalnych baz danych po gigantyczne systemy korporacyjne.

najlepsze hosty postgresql

Moje najlepsze wybory: trzy najlepsze hosty PostgreSQL

Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, jeśli chodzi o wybór dostawcy hostingu przyjaznego dla PostgreSQL, sprawdź nasze typy poniżej!

Hosting A2

Strona główna hostingu A2

Hosting A2 zapewnia PostgreSQL 9.6 (wydany w listopadzie 2019 r.), Który nie jest najnowszą wersją, ale jest blisko. Jest dołączony do wszystkich wspólnych planów hostingowych
, Plany VPS i plany odsprzedawcy systemu Linux.

Klienci mogą zarządzać użytkownikami baz danych i tworzyć bazy danych z panelu sterowania cPanel.

Alternatywnie mogą uruchomić phpPgAdmin z cPanel.

Inne atrakcyjne funkcje obejmują międzynarodowe centra danych i gwarancja dostępności przez 99,9% czasu.

Hosting InMotion

Strona główna hostingu InMotion

Wszystkie udostępnione serwery InMotion są wstępnie zainstalowane z PostgreSQL i phpPgAdmin.

Klienci z planami VPS
lub plany serwerów dedykowanych mogą zainstalować go samodzielnie.

Wsparcie przez telefon, czat lub e-mail to dostępne 24 godziny na dobę.

Uwzględniono pamięć SSD i bezpieczny dostęp SSL. Miejsce na dysku i miesięczne transfery danych są nieograniczone.

InMotion może być szczególnie atrakcyjny dla małych firm w Ameryce Północnej.

SiteGround Hosting

SiteGround Strona główna

SiteGround szczyci się rzemieślniczym podejściem do hostingu PostgreSQL we wspólnych planach
.

Te plany pochodzą z zainstalowanym phpPgAdmin i obiecuj łatwe zarządzanie PostgreSQL.

SiteGround nadąża za najnowszą wersją oprogramowania.

Z funkcjami takimi jak pamięć SSD, bezpłatny SSL
, cPanel i Cloudflare CDN to dobry wybór jako dostawca hostingu.

PostgreSQL jest również dostępny na dedykowanych serwerach i hostingu w chmurze.

Inne funkcje SQL

 • MySQL
 • MS Access
 • MSSQL
 • MariaDB
 • SQLite

kupon hostingowy

Szukasz odpowiedniego hosta PostgreSQL?
SiteGround – oceniany przez czytelników na pierwszym miejscu – zapewnia najnowszą wersję PostgreSQL, bezpłatną migrację i doskonałe wsparcie techniczne. Teraz możesz zaoszczędzić do 67% w swoich planach za pomocą tego wyłącznego linku rabatowego
.

PostgreSQL – często zadawane pytania

 • Co to jest PostgreSQL?

  PostgreSQL to obiektowo-relacyjna baza danych typu open source. Czasami nazywa się to po prostu „Postgres”.

 • Co oznacza Postgres?

  PostgreSQL powstał jako następca bazy danych Ingres. Jego nazwa to skrót „post-Ingres”.

 • Co to jest obiektowo-relacyjna baza danych?

  Tradycyjna relacyjna baza danych porządkuje dane w powiązanych tabelach. Bazują na tym relacyjne bazy danych obiektów, dodając obsługę klas, obiektów, modeli i dziedziczenia.

 • Kto rozwija PostgreSQL?

  Jest rozwijany przez globalną grupę rozwoju PostgreSQL.

 • Ile kosztuje PostgreSQL?

  PostgreSQL to darmowe oprogramowanie typu open source.

 • Co to jest licencja PostgreSQL?

  Licencja PostgreSQL jest bardzo podobna do licencji GNU GPL, która obejmuje wiele aplikacji typu open source. Licencja PostgreSQL pozwala każdemu deweloperowi na korzystanie z PostgreSQL bezpłatnie, nawet jeśli opracowują aplikację komercyjną.

 • Co to jest MVCC?

  MVCC oznacza kontrolę współbieżności w wielu wersjach. Umożliwia wykonanie każdej transakcji z własną instancją bazy danych, eliminując potrzebę blokowania tabel.

 • Jakie zalety oferuje PostgreSQL?

  PostgreSQL jest niezawodny i stabilny oraz przeznaczony do intensywnych aplikacji. Jest również uważany za jedną z najbezpieczniejszych dostępnych baz danych.

  PostgreSQL jest bardzo rozszerzalny. można go modyfikować i dostosowywać bez konieczności udostępniania zmian, dzięki czemu nadaje się do użytku komercyjnego.

 • Czy PostgreSQL ma interfejs graficzny?

  Tak. Możesz pobrać kilka narzędzi graficznych, które pomogą Ci współdziałać i administrować bazami danych PostgreSQL.

 • Czy PostgreSQL wymaga serwera Linux?

  PostgreSQL jest wieloplatformowy. Będzie działał na Mac OS X, Windows, Linux i UNIX.

 • PostgreSQL vs MySQL: co jest lepsze?

  PostgreSQL jest niezawodny i skalowalny, dlatego jest popularny w bardzo dużych aplikacjach biznesowych. Jest również bardzo bezpieczny.

  MySQL jest lepszy dla aplikacji internetowych, które wymagają szybkości i prostoty.

 • Jakie są wady PostgreSQL?

  PostgreSQL nie jest najszybszą bazą danych. Dostęp do dobrej jakości wsparcia online może być również trudny, a wielu hostów nie specjalizuje się w tym.

 • Jakie alternatywy powinienem rozważyć?

  MySQL jest najbliższym konkurentem dla PostgreSQL. Użytkownicy mogą również rozważyć SQLite lub Oracle.

 • PostgreSQL vs SQLite: co jest lepsze?

  SQLite to bardzo lekka baza danych idealna dla aplikacji osadzonych. Nie jest to dobry wybór w scenariuszach z dużą liczbą użytkowników, w których PostgreSQL przoduje.

 • Jak szeroko wspierany jest PostgreSQL?

  Wiele firm hostingowych obsługuje tę funkcję, chociaż nie zawsze jest ona oferowana na współdzielonych kontach hostingowych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map