Recenzja DotBlock: niestandardowe plany VPS i alternatywy oparte na blokach

Wprowadzenie do hostingu DotBlock:

DotBlock Hosting to amerykańska firma hostingowa zlokalizowana w nowojorskiej dolinie technologicznej. Firma należy w całości do HostRocket.com, który działa na rynku od 1999 roku i szczyci się tym, że świadczył usługi na ponad 50 000 witryn internetowych w ramach wspólnych, odsprzedawanych i dedykowanych planów hostingowych.


DotBlock to firma specjalizująca się w hostingu VPS, „wirtualnym serwerze prywatnym”, który jest coraz bardziej popularną opcją ze względu na wiele korzyści, które są preferowane w stosunku do hostingu dzielonego, ale bez wysokich kosztów hostingu dedykowanego.

Usługi & Plany & Specjalizacje:

DotBlock oferuje opcje planu oparte na blokach, które są wyceniane indywidualnie i skalowalne w zależności od potrzeb.

Na przykład:
Blok 1 zawiera 2-rdzeniowy procesor, 4 GB pamięci RAM, nieokreśloną przepustowość i 50 GB pamięci SSD RAID
Oferty bloku 2, 4-rdzeniowy, 70 GB pamięci i 8 GB pamięci.

Odnosi się to do wymienionego wyżej bloku, zwanego Blokiem 14, a do tego DotBlock zapewnia 28-rdzeniowy procesor, 310 GB pamięci i 56 GB pamięci.

Firma oferuje zarówno opcje hostingu zarządzanego, jak i niezarządzanego oraz gwarantuje dostępność na poziomie 99,9% dzięki modelowi redundancji / przełączania awaryjnego we wszystkich lokalizacjach. W razie potrzeby możesz również zmienić lokalizację centrum danych i mogą to zrobić szybko.

Plany hostingu zarządzanego oferują dostęp do 337 skryptów, bezpłatne kopie zapasowe, usługi konfiguracji i oprogramowania, monitorowanie i priorytetowe wsparcie. Niezarządzane plany są dostępne dla tych, którzy chcą być bardziej samowystarczalni.

DotBlock chętnie przeprowadzi klientów i klientów poszukujących opcji hostingu VPS poprzez dostępne plany i opcje oraz odpowie na wszelkie pytania, aby pomóc ludziom znaleźć plan, który najbardziej odpowiada ich potrzebom.

Informacje o sprzęcie / sieci

32 i 64-bitowe systemy operacyjne oraz możliwość zainstalowania wstępnie zainstalowanych warstw, w tym: cPanel, Virtualmin, Minecraft, LAMP, Rails i innych, to tylko niektóre z dostępnych opcji.

DotBlock ma kilka centrów danych, a klienci mogą wybrać swoje preferencje między lokalizacjami w Nowym Jorku, Chicago, San Jose i Amsterdamie.

Każda lokalizacja ma unikalne cechy, a wszystkie lokalizacje dysponują najnowocześniejszym sprzętem, pracownikami ochrony i funkcjami bezpieczeństwa budynku, technologią chłodzenia i nie tylko.

Najważniejsze zabezpieczenia to:
Lokalizacja Amsterdamu jest wyposażona w kuloodporne szkło
Lokalizacja Nowego Jorku wynosi ponad 10 000 stóp kwadratowych
Chicago wykorzystuje 42-calowe specjalne podłogi podniesione, aby zoptymalizować możliwości chłodzenia
San Jose posiada zastrzeżony specjalny system okablowania napowietrznego.

Technologia centrum danych obejmuje: przełączniki i routery Cisco, zapasowe generatory diesla, zaawansowane systemy chłodzenia, pierścienie światłowodowe z wieloma połączeniami, konfigurację tłumienia ognia i sprzęt wysokiej jakości we wszystkich lokalizacjach.

Przegląd pomocy technicznej i obsługi klienta

DotBlock ma doskonałą reputację, ponieważ koncentruje się na kliencie dzięki podejściu konsultacyjnemu, które pomaga klientom w zrozumieniu usług hostingowych.

Ich amerykańskie zespoły wsparcia, w tym zespół sprzedaży, a także zespół wsparcia są znane z tego, że są responsywne i niezwykle pomocne. Ich strona ma obszerną bazę wiedzy i funkcję czatu na żywo.

Bezpieczeństwo & Kopie zapasowe & Monitorowanie serwera:

Monitorowanie serwera jest uwzględnione w planach zarządzanych. Kopie zapasowe premium są dostępne w modelu płatnym. Oferują one ochronę DDOS, a oprócz usług zawartych są dostępne dodatkowe usługi według podanej stawki rozliczeniowej (rozliczane co 15 minut).

Dane do faktury & Zasady płatności

DotBlock oferuje kilka opcji płatności, w tym: Visa, Mastercard, Amex i PayPal. Płatności są zautomatyzowane i cykliczne w dniu rocznicy każdego miesiąca w zależności od wybranej metody płatności.

Możesz zaoszczędzić 5% dzięki zaawansowanemu 6-miesięcznemu cyklowi rozliczeniowemu, a 12-miesięczny zaawansowany cykl rozliczeniowy pozwala zaoszczędzić 10% (na wszystkich cenach oprócz licencji cPanel i Windows).

Wniosek DotBlock:

Zalety korzystania z hostingu DotBlock VPS:

 • Niezależna od platformy infrastruktura
 • Gwarancja dostępności przez 99,9% czasu z zainstalowanymi systemami redundancji / przełączania awaryjnego
 • Doskonała obsługa klienta i wsparcie dostępne przez całą dobę
 • Wsparcie konsultacyjne, pomagające klientom lepiej zrozumieć hosting
 • Wysokiej jakości i łatwa w obsłudze konsola zarządzania
 • Skalowalna chmura VPS, która pozwala skalować w górę lub w dół, gdy zmieniają się twoje potrzeby
 • Często oferuje tanie lub bezpłatne opcje próbne, aby wypróbować ich usługę
 • cPanel bezpłatny dla zarządzanych planów hostingowych (w przeciwnym razie płatny)
 • Opcje hostingu dla sprzedawców dostępne dla tych, którzy chcą odsprzedać usługi DotBlock
 • Dostępna jest bezpłatna aplikacja na iPhone’a do łatwego zarządzania kontem
 • Darmowa konfiguracja
 • Niezmierzona przepustowość

Wady hostingu DotBlock VPS:

 • Ceny DotBlock są zwykle wyższe niż u niektórych konkurentów, chociaż wiele pozytywnych recenzji i opinii zauważa, że’dobra inwestycja.
 • Istnieją negatywne opinie na temat przestojów.
 • Opłaty za usługi wymienione dla dodatkowych usług nieobjętych umową, w tym instalacji oprogramowania, pracy administracyjnej, transferów domen, dodatkowych opłat licencyjnych IP itp.

Dla tych, którzy szukają hostingu VPS i pomocnego wsparcia, plany hostingowe DotBlock VPS mogą zostać zbudowane w celu spełnienia określonych potrzeb, a firma oferuje również pomoc w migracji.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map