Endurace International Group: Działamy od ponad 20 lat. Jaki jest ich sekret?

Wprowadzenie do wytrzymałości

Endurance International Group jest międzynarodową spółką hostingową notowaną na giełdzie (NASDAQ: EIGI) oraz firmą, która stoi za wieloma ukochanymi markami hostingowymi. Ich celem jest pomoc małym i średnim firmom w osiągnięciu sukcesu online.


Oprócz usług hostingowych są siłą napędową szeregu małych i średnich aplikacji biznesowych i projektów, w tym Business On Tapp i AppMachine. Siedziba główna firmy znajduje się w Burlington, MA, z biurami w całych Stanach Zjednoczonych, a także w Indiach i Brazylii. Endurance zatrudnia 2500 osób. W momencie pisania Endurance kieruje CEO Hari Ravichandran.

Historia firmy

Endurance został założony w 1997 roku jako BizLand.com. Już wtedy ich docelowymi odbiorcami były małe firmy poszukujące rozwiązań cyfrowych, co szybko zgromadziło bardzo potrzebny kapitał wysokiego ryzyka, aby rozpocząć działalność. Jednak gdy bańka internetowa dot-com pękła w 2000 r., Również BizLand pojawił się z zaledwie 14 pracownikami.

Grupa Endurance zaczęła odnawiać się, opracowując pakiet narzędzi zaplecza i pozyskując klientów poprzez akwizycję marki. W 2008 r. Zwróciły uwagę Accel-KKR zorientowanej na technologie firmy private equity i zostały zakupione za nieujawnioną kwotę. Accel-KKR nadal się rozwijał dzięki przejęciu, co spowodowało wzrost liczby firm hostingowych.

W 2011 roku firma została kupiona przez Warburg Pincus i GS Capital Partners za około miliarda dolarów. Wreszcie w czwartym kwartale 2013 r. Endurance International ogłosiło IPO po cenie 12,00 USD za akcję.

Od tego czasu nadal się rozwijają, dodając do swojej listy znane marki, takie jak Arvixe i Webzai, a także nabywając 40% udziałów w holenderskiej firmie AppMachine i nawiązując strategiczne partnerstwo z firmą zajmującą się oprogramowaniem do marketingu e-mailowego Constant Contact . Rozpoczęli także międzynarodową ekspansję w dużym stopniu, dodając Directi do swoich dużych spółek zależnych do swojej listy marek.

Wygląda na to, że nie mamy jeszcze żadnych recenzji na temat Endurance International Group.

Produkty i usługi

Z prawdopodobnie setkami marek pod paskami (nie ma pełnej listy) Endurance ma coś na wszystko. Dzięki różnym markom oferują hosting dzielony w różnych punktach cenowych, od najniższych zniżek aż po wysokiej jakości, lekki serwer z dzielonym hostingiem. Posiadają również szereg kont sprzedawców, nie wspominając o VPS, chmurze i dedykowanych rozwiązaniach.

Ponieważ rosną one dzięki przejęciu, ich specyfikacje sprzętowe mogą być dowolne, od niestandardowego serwera dedykowanego po gotowy do użycia serwer komercyjny Dell. Zasadniczo ich serwery działają na procesorach Intel, ale nie jest to w żadnym razie trudna i szybka reguła.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, rodzina Endurance jest prawie wyłącznie firmą typu open source. Od 2013 r. Prowadzą własną bibliotekę skryptów o nazwie Mojo Marketplace (podobnie jak Softaculous lub Fantastico), aby dostarczać oprogramowanie typu open source osobom niebędącym programistami, a zdecydowana większość ich marek to firmy hostingowe LAMP, zwykle korzystające z CentOS.

Ponadto Endurance jest aktywnym uczestnikiem społeczności open source, regularnie sponsorując i uczestnicząc w konferencjach językowych typu open source.

Oprócz wszelkich możliwych przejawów hostingu, Endurance ma szereg marek, które oferują inne rozwiązania technologiczne dla małych i średnich firm. To zawiera:

  • Usługi SEO (SEOGears)
  • Rejestracja domen (Directi)
  • Windows hosting (EasyCGI)
  • Unikalna platforma blogowa (Typepad)
  • Usługi projektowe (Webzai)

Marki

Nie ma jednej, kompleksowej listy marek, które posiada Endurance, z własną listą witryn tylko kilkoma wybranymi, BBB listą jeszcze kilku, a informacje prasowe i inne podstawowe źródła pokazują więcej marek.

Nie trzeba dodawać, że obecnie hostują co najmniej 60 marek na całym świecie, a przejęcia (takie jak Directi) często mają własne filie, co dodatkowo rozszerza rodzinę Endurance. Do tej pory marki Endurance mają łącznie 4,5 miliona subskrybentów, co plasuje je w pierwszej dziesiątce największych firm hostingowych na świecie.

Kultura korporacyjna i wartości

Endurance przywiązuje wagę do obsługi klienta, niezawodności oraz uczciwości i przejrzystości inwestorów. Ponadto ciężko pracują, aby zrównoważyć swój ślad węglowy, kupując kredyty na energię wiatrową, zarówno dla siebie, jak i za pośrednictwem swoich spółek zależnych (z których wielu jest gospodarzami ekologicznymi).

Wreszcie, Endurance International Group jest dedykowana małym firmom. To był ich główny cel od 1997 roku i kontynuują ten schemat nawet teraz, ostatnio dzięki strategicznemu partnerstwu z Constant Contact.

Podsumowanie

Endurance International Group jest właścicielem takich marek, jak iPage, HostGator, Bluehost, HostMonster i Mojo Marketplace.

Są międzynarodową firmą i od 1997 roku pomagają małym i średnim firmom rozwijać się i rozwijać online. Mając tak wiele marek w zasięgu ręki, mają prawie nieskończoną kombinację wspólnych planów hostingowych, wraz z dużą ilością VPS, chmurą, sprzedawcą i dedykowanymi opcjami hostingu.

Dzięki wyspecjalizowanemu projektowi, SEO, a także międzynarodowym rejestrom domen, publicznie notowana spółka Endurance International Goup wydaje się być najlepszą grą w świecie hostingu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me