EasySpace w 2020 roku: Co mówią recenzje klientów EasySpace?

Wprowadzenie do Easyspace

Jeśli szukasz firmy hostingowej w Wielkiej Brytanii, Easyspace może sprostać wymaganiom. Założona w 1997 roku firma jest częścią iomart PLC i hostuje strony internetowe swoich klientów w sześciu brytyjskich centrach danych. Inne marki iomart to RapidSwitch, Melbourne Hosting i iomart Cloud, a grupa oferuje 100-procentowy czas pracy we wszystkich swoich spółkach.


Easyspace oferuje hosting i rejestrację domen, a jego usługi hostingu współdzielonego są jego najważniejszym produktem. Firma zapewnia również hosting poczty e-mail, hosting w chmurze, hosting VPS i plany serwerów dedykowanych.

Plany hostingowe Easyspace

Easyspace oferuje szeroki zakres hostingu, od niedrogiego hostingu współdzielonego po serwery dedykowane. Wszystkie jego serwery znajdują się w Wielkiej Brytanii; firma ma udziały w sześciu centrach danych w całym kraju.

 • Hosting dzielony dzieli się na cztery plany: Pic ’n Mix, StarterPlus, Business i Site Builder. Pic ’n’ Mix to konfigurowalny plan, a StarterPlus to predefiniowane, dość typowe rozwiązanie hostingu współdzielonego. Business to ulepszona wersja StarterPlus, natomiast Site Builder (zwany także nieporęczną nazwą „EasySiteLive Pro”) jest bardzo podstawowym rodzajem hostingu dla użytkowników nietechnicznych.
 • Hosting e-commerce to w zasadzie hosting współdzielony z bramkami płatności i wbudowanymi narzędziami e-commerce. Istnieją trzy plany: Starter, Business i Pro; najwyższej klasy pakiet obejmuje do 10 000 produktów, przetwarzanie płatności HSBC i WorldPay, oceny produktów, integrację z eBay i kanały RSS.
 • Hosting w chmurze jest oferowany w trzech planach: brązowym, srebrnym i złotym. Wszystkie są oparte na platformie VMWare i wyceniane co miesiąc. Użytkownicy mogą wybrać jeden z sześciu systemów operacyjnych Linux lub trzy wersje systemu Windows.
 • Hosting VPS można kupić w systemie Windows lub Linux; każdy jest podzielony na trzy plany. Wszystkie obejmują wsparcie 24/7 i panel sterowania Plesk. Istnieje również możliwość dostosowania oferowanych planów VPS lub zakupu VPS MetaTrader.
 • Istnieją cztery wstępnie zdefiniowane pakiety dla serwerów dedykowanych, jeśli dołączasz pakiet budżetowy. Ponownie użytkownicy mogą je dostosować, jeśli chcą. Użytkownicy mogą wybrać dysk twardy SSD i wybrać system Windows lub Linux dla swojego systemu operacyjnego.
 • Easyspace oferuje goMobi, pakiet stron mobilnych jako osobne rozwiązanie hostingowe. Oprogramowanie gMobi jest zasadniczo narzędziem do tworzenia witryn.

Przy tak ogromnym zakresie usług trudno jest powiedzieć, jaki jest priorytet, ale hosting dzielony jest najważniejszy w witrynie. Powiedziawszy to, nie sądzę, by ktokolwiek czuł, że nie było wyboru.

Easyspace Uptime / przestoju

Odświeżający jest widok brytyjskiego hostingu oferującego 100% gwarancji nieprzerwanego działania, ponieważ niewielu zdaje się to robić. Jednak Easyspace ma – i stosuje tę gwarancję we wszystkich swoich usługach, od najtańszego współdzielonego planu hostingowego aż po najwyższej klasy serwer dedykowany. Firma ma również stronę stanu systemu, ale nie wyświetla żadnych danych historycznych i nie była aktualizowana przez ponad trzy tygodnie, kiedy odwiedziłem.

Easyspace jest wyraźnie bardzo dumny ze swoich sześciu brytyjskich centrów danych (zlokalizowanych w Glasgow, Manchesterze, Maidenhead, Nottingham, Leicester i Londynie) i promuje je na swojej stronie internetowej. Wszystkie obiekty są własnością i są obsługiwane przez firmę, co jest bardzo imponujące. W sekcji poświęconej serwerom znajduje się strona zawierająca szczegółowe informacje o wyposażeniu każdego centrum danych: każde z nich ma pełne bezpieczeństwo z dostępem do karty inteligentnej, zasięg N + 1 HVAC i tłumienie ognia, dwa niezależne źródła zasilania oraz kopie zapasowe zasilaczy UPS i diesel, a także inżynierowie na miejscu, wszyscy pracownicy Easyspace.

Klienci korzystający z dzielonych planów hostingowych mogą zdecydować się na włączenie tworzenia kopii zapasowych, jeśli sobie tego życzą – obejmuje to ciągłą 8-tygodniową kopię zapasową całego konta, w tym dowolnych baz danych. Prawdopodobnie nie jest to bezpłatne i należy za nie zapłacić. Usługi tworzenia kopii zapasowych na innych planach, w tym na serwerach dedykowanych, są opcjonalne. Easyspace w ogóle nie oferuje żadnych kopii zapasowych, chyba że klient za nie zapłaci, i nie gwarantuje, że kopie zapasowe są ważne, nawet jeśli zapłacisz.

Wsparcie Easyspace

Jak można się spodziewać, cały personel pomocniczy Easyspace znajduje się w Wielkiej Brytanii. Wsparcie przez e-mail i bilety jest dostępne 24/7.

Aby skontaktować się przez telefon, klienci muszą wybrać numer 0370. Numery 0370 są naliczane według stawek geograficznych, podobnych do numerów 0870, i niestety nie są bezpłatne. Nie mogłem znaleźć żadnych informacji o zakresie godzin otwarcia wsparcia telefonicznego, ale wydaje się, że nie jest on oferowany 24/7.

Pozostałe informacje o pomocy technicznej Easyspace są ukryte i widoczne tylko dla płacących klientów, więc nie można było ocenić jakości dostarczonych materiałów pomocniczych.

Easyspace w wiadomościach

Nie znalazłem żadnych głośnych wiadomości na temat Easyspace, więc musimy założyć, że jego hosting był stosunkowo niezawodny i stabilny.

Panel sterowania Easyspace

Jak wspomniano wcześniej w recenzji, Plesk jest oferowany na planach hostingowych VPS. Klienci serwerów dedykowanych mogą wybrać Plesk (Linux / Windows) lub cPanel (tylko Linux), ale jest to rozliczane jako aktualizacja.

Klienci hostingu współdzielonego muszą korzystać z niestandardowego panelu sterowania Easyspace. Ponieważ informacje o wsparciu są ukryte, nie można ustalić, jaki jest panel sterowania.

Dodatki Easyspace

Klienci hostingu współdzielonego otrzymują 75 GBP kredytu Google Adwords, ale muszą zdeponować 25 GBP, aby się o to ubiegać. Klienci otrzymują również kredyty na MailingManager, program do marketingu e-mail oraz bezpłatną wersję próbną pakietu e-commerce. Instalatory za jednym kliknięciem obejmują 50 pakietów: WordPress, Joomla, Mambo, osCommerce i więcej.

Jak można się spodziewać, klienci korzystający z innych planów hostingowych (w tym hostingu w chmurze i VPS) nie otrzymują żadnych bonusów, aby osłodzić ofertę.

Gwarancja zwrotu pieniędzy Easyspace / Zasady anulowania

Okres gwarancji zwrotu pieniędzy w Easyspace jest bardzo krótki – zaledwie 7 dni. Prośby o anulowanie należy zgłosić za pośrednictwem panelu sterowania hosta za pomocą systemu biletowego.

Wiele pakietów hostingowych Easyspace jest dostarczanych przez wiele lat. Ważne jest szczegółowe przestudiowanie Regulaminu Easyspace, aby upewnić się, że znasz swoje prawa, jeśli chcesz anulować. Zasadniczo wszystkie zapłacone środki nie podlegają zwrotowi, a wszystkie pakiety zostaną automatycznie odnowione, chyba że zostaną anulowane. W przypadku niepowodzenia metody płatności możesz zostać obciążony opłatą w wysokości 15 GBP za wysłany list. Jeśli zdecydujesz się odnowić ręcznie, naliczymy dodatkowe 3 GBP.

Podsumowanie Easyspace

Easyspace oczywiście inwestuje w jakość, a jego plany hostingowe są kompleksowe i niedrogie. Brytyjskie centra danych firmy spodoba się klientom w Europie, a fakt, że prowadzi własne obiekty, zdecydowanie działa na ich korzyść. Miło jest widzieć, że firma hostingowa otwarcie omawia swoje możliwości i promuje je na swojej stronie internetowej.

Niestety w szczegółach jest trochę diabła, jeśli chodzi o pakiety hostingowe Easyspace. Wsparcie telefoniczne wydaje się być ograniczone i zapewnia je bezpłatne numery telefonów. Sprawa niestandardowego panelu sterowania będzie poważną wadą dla bardziej doświadczonych użytkowników hostingu w udostępnianych planach hostingu. Nawet w planach VPS nie ma opcji cPanel, co jest prawdziwym wstydem, ponieważ jest to jedna rzecz, której wielu klientów szuka.

Mimo to Easyspace jest oczywiście firmą, która dba o swoich klientów i włożyła dużo czasu i wysiłku w opracowanie kompleksowych planów hostingowych. Od Ciebie zależy, czy zechcesz wymienić krótką gwarancję zwrotu pieniędzy na „prawdziwą” brytyjską firmę hostingową.

EasySpace – często zadawane pytania

 • Czy EasySpace oferuje hosting Windows?

  Tak. EasySpace oferuje hosting Linux i Windows w zależności od preferencji.

 • Czy EasySpace oferuje usługi migracji?

  Nie całkiem. Oferują one pomoc w zakresie migracji i pomogą w migracji na miejscu dla większych projektów, ale tylko w przypadku migracji z Microsoft 365 lub MS Exchange.

  W przypadku WordPress lub innych aplikacji sieciowych systemu operacyjnego nie oferują one żadnego wsparcia.

 • Jaki rodzaj hostingu oferuje EasySpace?

  EasySpace oferuje plany wspólne, VPS i dedykowane dla serwerów Linux i Windows z wieloma warstwami usług dla każdego produktu.

  Oferują również hosting dla sprzedawców, ale tylko w ramach swojej siostrzanej firmy Easynic.

  Ich usługi VPS i dedykowane usługi hostingowe są w pełni zarządzane, częściowo zarządzane i samodzielnie zarządzane.

  Oferują także różne specjalistyczne produkty serwerów współdzielonych przeznaczone dla handlu elektronicznego, firm, blogów i pakietów startowych.

 • Jakie opcje płatności oferuje EasySpace? Czy jest zniżka na podpisanie dłuższej umowy?

  EasySpace pobiera opłaty roczne za wspólne plany i miesięcznie za VPS i dedykowane opcje.

  Klienci hostingu współdzielonego mogą uzyskać do 20% zniżki, jeśli kupią pięć lat hostingu na raz.

  Płatności kartą kredytową są akceptowane, a także alternatywne metody płatności. Firma akceptuje płatności PayPal i Worldpay.

 • Czy otrzymujesz darmową domenę z hostingiem??

  Każdy wspólny plan hostingowy obejmuje jedną domenę na rok (.co.uk są włączone na dwa lata) i nieograniczoną liczbę subdomen. VPS i dedykowany hosting nie obejmuje bezpłatnej domeny, ale możesz ją kupić w EasySpace.

 • Czy prywatność Whois jest uwzględniona?

  Nie, ale można go kupić.

 • Jakie wsparcie jest dostępne?

  EasySpace oferuje wsparcie telefoniczne z siedzibą w Wielkiej Brytanii w godz. 9–17:30, od poniedziałku do piątku. Mają także system sprzedaży biletów i bazę wiedzy z poradnikami.

 • Czy wsparcie jest dostępne w wielu językach?

  Nie. Wsparcie jest dostępne tylko w języku angielskim.

 • Gdzie są centra danych EasySpace?

  EasySpace ma 10 centrów danych rozsianych po całej Wielkiej Brytanii w Londynie, Glasgow, Leicester, Nottingham, Manchesterze i Maidenhead. Ich siedziba główna znajduje się w Glasgow.

 • Jakie języki programowania obsługują?

  EasySpace obsługuje PHP 5.6, Perl 5.10.1 i Phyton dla systemu Linux oraz ASP.Net 4.5 dla systemu Windows.

 • Czy EasySpace ma gwarancję zwrotu pieniędzy?

  Tak, mają 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na wszystkie nowe zakupy hostingu.

 • Czy EasySpace ma gwarancję dostępności?

  Tak, mają 100% gwarancji nieprzerwanego działania na każdy miesiąc kalendarzowy na wszystkie produkty hostingowe.

  Niniejsza gwarancja obejmuje wyłącznie przestoje spowodowane przez EasySpace, a nie czynniki łagodzące.

  Kredyty są przydzielane, jeśli EasySpace nie spełni tej gwarancji. Skontaktuj się z obsługą klienta, aby uzyskać więcej informacji.

 • Jakich aplikacji mogę używać z EasySpace?

  EasySpace zapewnia instalacje jednym kliknięciem w ponad 50 różnych aplikacjach wraz ze wszystkimi udostępnianymi planami hostingowymi, w tym WordPress, Joomla, b2evolution i Drupal.

  Mają także dostęp do koszyków e-commerce na podstawie bezpłatnej wersji próbnej, ale ostatecznie wiążą się z dodatkową opłatą.

 • Jakie funkcje bezpieczeństwa oferuje EasySpace?

  Certyfikaty SSL można dodać do dowolnego produktu hostingowego za dodatkową opłatą roczną. EasySpace oferuje pełen zakres certyfikatów SSL w zależności od wymaganego poziomu bezpieczeństwa.

  Funkcje e-mail w ich wspólnych planach można również zabezpieczyć za pomocą filtrów wirusów i spamu, za dodatkową opłatą.

  EasySpace chroni także własne serwery przed atakami DDoS i ma skanowanie w poszukiwaniu wirusów i złośliwego oprogramowania przez całą dobę.

 • Jaki panel sterowania oferuje EasySpace?

  Oferują Plesk dla swojego produktu VPS oraz Plesk lub cPanel dla swojego Cloud VPS.

  Na dedykowane serwery mają Plesk, cPanel lub ESCP, własny, zastrzeżony panel kontrolny.

  Ich wspólne plany są dostarczane z własnym ESCP za darmo z opcją uaktualnienia do Plesk (za opłatą).

 • Co EasySpace oznacza „nieograniczona przepustowość”.

  To nie jest nieograniczone. Oznacza to, że ich limity zasad dozwolonego użytku są na tyle wysokie, że większość klientów nigdy ich nie uderzy – co sprawia, że ​​wydają się nieograniczeni.

  Plany wspólne uzyskują 250 GB miesięcznie przepustowości, VPS 1 TB miesięcznie, a serwery dedykowane 5 TB miesięcznie.

 • A co EasySpace oznacza „nieograniczone miejsce na dysku”?

  W przypadku przechowywania nie zawierają one liczbowego ograniczenia, ale zamiast tego przedstawiają kilka zasad w zasadach dozwolonego użytku, których nie wolno ci robić, w tym wykorzystanie magazynu do tworzenia kopii zapasowych plików i przechowywania multimediów. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz zasady dozwolonego użytku.

 • Czy EasySpace oferuje usługi CDN?

  Nie, nie oferują usług CDN. Oferują jednak buforowanie SSD.

 • Jakie systemy kopii zapasowych ma EasySpace?

  Wszystkie wspólne plany obejmują codzienne tworzenie kopii zapasowych.

  We wszystkich swoich produktach hostingowych oferują kopie zapasowe i przywracanie, które tworzy kopię zapasową witryny co 8 tygodni, a klienci decydują, czy chcą zachować tę starą kopię, czy po prostu napisać nad nią.

  Ta opcja jest uwzględniona na niektórych wyższych poziomach hostingu współdzielonego, ale w przypadku większości planów należy dodać ją za dodatkową opłatą.

  Serwery dedykowane mogą również dodawać kopie zapasowe w chmurze za dodatkową opłatą za GB.

 • Czy EasySpace ma narzędzie do budowania stron internetowych??

  Tak. Oferują zarówno usługi projektowania stron internetowych, jak i dostęp do własnego kreatora stron typu „przeciągnij i upuść”, EasySiteLive PRO. To kosztuje dodatkową opłatą, ale obejmuje bezpłatny okres próbny. Skontaktuj się z obsługą klienta, aby uzyskać więcej informacji.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map