Czy WebNode jest solidnym narzędziem dla początkujących? _ Nasza recenzja ujawnia wszystko

Profil konstruktora witryny Webnode

Webnode to świetny program do tworzenia stron internetowych, który może pomóc w budowaniu różnych stron internetowych, od osobistych, biznesowych, a nawet e-commerce. Istnieje już od 2008 roku i pomógł stworzyć ponad 27 milionów stron internetowych.


Jest skierowany do początkujących i może pomóc Ci w otwarciu strony internetowej w pięć minut. Poniżej przyjrzymy się narzędziu do tworzenia witryn, abyś mógł zdecydować, czy będzie to najlepszy wybór dla Twojej nowej witryny.

Pakiety Webnode

Możesz skonfigurować konto i utworzyć bezpłatną witrynę internetową z jedną z ich domen. Ten darmowy pakiet zapewni rozsądną ilość miejsca na dysku i przepustowość na początek. Możesz także dokonać aktualizacji, aby wybrać własną domenę z tym poziomem usług za niewielką opłatą miesięczną. Ale jeśli poważnie myślisz o swojej witrynie, prawdopodobnie zechcesz w pełni zaktualizować ją do jednego z płatnych planów.

Istnieją trzy płatne plany. Różnią się ilością oferowanego miejsca na dysku i przepustowością. Ponadto droższe plany oferują więcej adresów e-mail i inne funkcje, takie jak tworzenie kopii zapasowych.

Funkcje Webnode

Webnode to narzędzie do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”, które może pomóc w stworzeniu praktycznie dowolnego stylu witryny. Niedawno przeszedł gruntowny remont, więc zarówno backend, jak i front-end mają bardziej nowoczesny charakter.

Główną funkcją ich konstruktora jest narzędzie do przeciągania i upuszczania stron internetowych. Układ jest nieco inny i mniej intuicyjny niż inne narzędzia, ale wystarczająco łatwy do zrozumienia.

Jest wyposażony w ponad 60 różnych szablonów branżowych do wyboru, a nawet pozwala stworzyć prosty sklep internetowy. Poza podstawami wymienionymi powyżej zawiera również podstawowy silnik blogowania i integrację z formularzem kontaktowym.

Obecnie nie ma żadnych integracji innych firm, ale pozwalają one osadzać zarówno filmy z YouTube, jak i Vimeo na swojej stronie. Możesz spodziewać się, że w przyszłości pojawi się więcej funkcji.

Łatwość użycia

Utworzenie pierwszej strony internetowej i włączenie jej do sieci jest niezwykle łatwe. Możesz nawet założyć darmowe konto w Webnode, dzięki czemu możesz to zrobić bez pieniędzy. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się w usłudze, a kreator rejestracji poprowadzi Cię przez resztę drogi.

Posiadając konto, możesz wybrać rodzaj witryny, którą chcesz zbudować: eCommerce, biznes lub osobisty. Następnie będziesz mógł wybrać motyw z wybranej kategorii. Gdy znajdziesz motyw, który Ci się podoba, kreator konfiguracji automatycznie utworzy określone strony.

Następnie możesz dostosować witrynę za pomocą narzędzia do przeciągania i upuszczania stron, aby edytować witrynę według własnych upodobań. Dostępny jest również pasek podglądu, dzięki czemu możesz zobaczyć, jak będzie wyglądał wynik końcowy podczas edycji.

Jest przeznaczony dla początkujących, więc nie wymaga absolutnie żadnego doświadczenia w programowaniu. O ile oczywiście nie chcesz samodzielnie modyfikować kodu CSS. Dodatkowo, dzięki ich kreatorowi, nie musisz się martwić, że przegapisz jakiekolwiek kroki procesu konfiguracji.

Budowanie witryny

Aby zbudować swoją stronę internetową, możesz wybrać jeden z ponad sześćdziesięciu motywów oferowanych przez Webnode. Masz również pełny dostęp do kodu CSS, dzięki czemu możesz dokonywać dalszych zmian w projekcie. Niedawno dodali mnóstwo nowoczesnych motywów, które są na równi z ofertami innych twórców witryn. Wszystkie ich motywy są również przyjazne dla urządzeń mobilnych, nawet wersja bezpłatna, dzięki czemu Twoja strona będzie dobrze wyglądać na każdym ekranie.

W edytorze motywów znajdziesz wiele różnych elementów projektu, takich jak dodawanie pól tekstowych, formularzy, galerii i widżetów mediów społecznościowych. Jeśli tworzysz witrynę dla swojej firmy, możesz nawet osadzić mapy Google i Bing, aby dać odwiedzającym obraz swojej lokalizacji.

Znajdziesz także wbudowane funkcje SEO, które pozwalają na takie czynności, jak dostosowywanie tytułów stron, adresów URL, tagów, a nawet tagów ALT obrazów.

Czy Webnode jest dla mnie odpowiedni??

Webnode to prosty program do tworzenia witryn internetowych, który może pomóc w szybkim uruchomieniu witryny. Jest skierowany do początkujących, więc jeśli wcześniej zbudowałeś witrynę lub dwie, opcje dostosowywania mogą być ograniczone.

Jeśli wybierzesz pakiety od średniego do wysokiego, uzyskasz dostęp do ciekawych funkcji, takich jak obsługa wielu języków, integracja z Google Analytics, brak reklam i nieograniczona przepustowość.

Zaleca się utworzenie bezpłatnej witryny wraz z ich twórcą, aby sprawdzić, czy podoba Ci się efekt końcowy. Niektóre motywy są niesamowite od razu po wyjęciu z pudełka, ale możesz napotkać problemy podczas dostosowywania motywu lub próby zamiany istniejącego motywu.

Jeśli nie lubisz spędzać godzin na tworzeniu niestandardowej witryny, warto wypróbować to narzędzie. Otrzymasz prostą i atrakcyjną stronę internetową, która również szybko reaguje.

W zamknięciu

Ogólnie rzecz biorąc, Webnode to solidny program do tworzenia witryn dla początkujących. Jego cena jest na równi z innymi twórcami stron internetowych i ma przyzwoitą kolekcję motywów. Konstruktor typu „przeciągnij i upuść” przeznaczony jest dla początkujących i umożliwia szybkie dodawanie nowych elementów witryny.

Opcje dostosowywania mogą sprawić, że poczujesz odrobinę chęci, ale jeśli szukasz prostoty, skorzystaj z niej. Ponieważ możesz zacząć za darmo, naprawdę nie masz nic do stracenia. Przed przystąpieniem do płatnego pakietu możesz w pełni przetestować narzędzie do tworzenia witryn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map