Vytvorte a upravte ideálnu tému WordPress v aplikácii Dreamweaver

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


Adobe Dreamweaver je desktopový nástroj na vizuálne navrhovanie webových stránok. Je to front-end IDE (integrované vývojové prostredie), ktoré vám umožňuje rýchlo prepínať medzi zobrazením HTML, CSS, JavaScript a živým náhľadom aktuálneho dizajnu..

Stránky môžete tiež navrhovať a rozvrhovať vizuálne pomocou výkonného režimu WYSIWYG („čo vidíte, čo získate“), ktorý automaticky generuje kód pri práci.

Dreamweaver sa dobre integruje s inými nástrojmi vizuálneho dizajnu Adobe, ako sú Photoshop, InDesign a Illustrator. Pre skúsených profesionálov v oblasti grafického dizajnu, ktorí zvykli pracovať s týmito inými aplikáciami, poskytuje Dreamweaver ľahký spôsob, ako sa dostať do webdizajnu bez nutnosti ovládania kódovania v troch rôznych jazykoch.

WordPress je najobľúbenejší systém na správu obsahu na webe, ktorý využíva viac ako 25% všetkých verejných stránok. WordPress oddeľuje obsah, funkčnosť a dizajn; Dizajn front-end webu WordPress je určený motívom. Téma je kolekcia súborov šablón PHP, ktoré generujú výstup HTML, a jeden alebo viac súborov CSS, ktoré definujú vizuálny štýl.

Vytvorenie témy WordPress je zvyčajne cvičením v oblasti kódovania a Dreamweaver bol špeciálne navrhnutý tak, aby pomohol návrhárom stránok vyhnúť sa nutnosti kódovania. V skutočnosti v počiatočných verziách Dreamweaveru spôsobil kód PHP problémy so zobrazením.

Dreamweaver bol navyše zameraný na vytváranie celých stránok HTML, nie šablón stránok rozdelených medzi niekoľko súborov PHP. Na základe týchto problémov by sa zdalo, že Dreamweaver nie je vhodný pre vývoj WordPress. V skutočnosti bolo bežné, že WordPress a Dreamweaver sa vzájomne vylučujú.

Toto stanovisko je však v tomto bode trochu zastarané. Dreamweaver teraz podporuje integráciu s niekoľkými systémami na správu obsahu vrátane WordPress. Úpravy súborov šablón sú rovnako jednoduché ako úpravy stránok HTML a editor kódu Dreamweaveru dokonca obsahuje zvýrazňovanie syntaxe a automatické dopĺňanie pre PHP.

WordPress a Dreamweaver boli navrhnuté tak, aby uľahčili vytváranie webových stránok. Pôvodne nemali v úmysle spolupracovať, takže získanie všetkého nastaveného vyžaduje trochu práce.

Ak však dodržiavate niektorý z vynikajúcich návodov, ktoré sme pre vás zhromaždili, a pridáte vynikajúce nástroje, ktoré sme našli, nič vám nebráni v tom, aby ste pomocou svojho obľúbeného editora stránok navrhovali svoj obľúbený systém správy obsahu..

Výukové programy pre prácu s WordPress v Dreamweaveri

 • Ako používať Adobe Dreamweaver na navrhovanie blogu WordPress alebo na úpravu témy WordPress je dôkladný návod, ktorý obsahuje informácie o nastavení miestneho vývojového prostredia a integrácii týchto dvoch technológií..
 • Dreamweaver CC a WordPress 3.8: Core Concepts od Lynda.com je päťhodinový videohovor, ktorý pokrýva všetko od responzívneho dizajnu až po používanie Dreamweaveru na nasadenie a testovanie..
 • Vytváranie webových stránok WordPress pomocou Dreamweaveru je podrobný návod, ktorý prechádza nastavením miestnej inštalácie WordPress a pripojením k Dreamweaveru..
 • Vytváranie stránok WordPress s programom Adobe Dreamweaver CC je vynikajúci návod z blogu Adobe, ktorý skúma nielen to, ako používať Dreamweaver s programom WordPress, ale aj to, prečo by ste chceli. Aj tu je veľa vizuálnej inšpirácie.
 • Dreamweaver CC Práca s WordPress je kompletný návod na vytváranie tém WordPress pomocou Dreamweaveru s viac ako šiestimi hodinami videoobsahu..
 • Ako nastaviť WordPress v Dreamweaveri je krátky videonávod zameraný na to, ako prinútiť WordPress a Dreamweaver hrať pekne spolu.
 • Vytvorenie Dreamweaveru CC a WordPress Workflow podrobne popisuje špecifiká toho, ako efektívne integrovať WordPress a Dreamweaver do rozumného vývojového procesu..
 • Úprava témy WordPress pomocou programu Adobe Dreamweaver CS5
  je štvordielna séria úprav (nie stavajúcich od začiatku) tém WordPress pomocou Dreamweaveru.
 • Úpravy blogu WordPress pomocou Dreamweaveru CS5 je veľmi podrobný návod na lokálne spustenie programu WordPress a úpravu súborov tém v Dreamweaveri..
 • Použitie Dreamweaveru pre návrh a vývoj WordPress popisuje základný proces vzájomného pôsobenia týchto dvoch aplikácií, ale tiež poskytuje mnoho užitočných tipov a praktických príkladov toho, čo by sa mohlo pokaziť a ako zabezpečiť, aby sa veci správali správne..
 • Úpravy témy WordPress v aplikácii Adobe Dreamweaver je krátka videonávod, ktorý vám pomôže začať používať Dreamweaver s programom WordPress..
 • Editácia motívu WordPress s Dreamweaverom vysvetľuje krok za krokom, ako nastaviť testovací server, nainštalovať WordPress lokálne a integrovať Dreamweaver. Tento článok sa tiež zaoberá riešením niektorých bežných problémov, ktoré sa vyskytnú pri úprave súborov tém z Dreamweaveru.
 • Konverzia stránky Dreamweaveru na WordPress nie je o práci na téme WordPress zvnútra Dreamweaveru, ale o konverzii existujúcej stránky Dreamweaveru na WordPress..
 • Ako upravovať témy WordPress Používanie Dreamweaveru je trochu datované, ale poskytuje dobré informácie pre ladenie tém.

náradie

 • ThemeDreamer je rozšírenie Dreamweaver, ktoré vám pomáha vytvárať a upravovať témy WordPress.
 • WordPress Site Designer pre Dreamweaver je rozšírenie Dreamweaver, ktoré vám pomáha vytvárať vizuálne tému WordPress pomocou Dreamweaveru..

Mal by som používať Dreamweaver s WordPress?

Mnoho profesionálnych webových dizajnérov nepáči Dreamweaver a nemyslí si, že by ste ich mali používať na vytváranie webových stránok. Tieto názory sú však pravdepodobne trochu prehnané.

Je určite pravda, že väčšina profesionálnych vývojárov front-end zvyčajne nepoužívajú Dreamweaver. Väčšina vecí, na ktoré sa ľudia radi sťažujú v Dreamweaveri, však bola v posledných verziách opravená.

WordPress je tak populárny, ako je to práve preto, že na jeho používanie nemusíte byť profesionálny front-endový vývojár. Dobre vybudovanú webovú stránku môžete uviesť do prevádzky rýchlo, aj keď neviete, ako kódovať. Preto sa Dreamweaver stal tiež populárnym.

Používanie Dreamweaveru s WordPress vám umožňuje vytvárať témy navrhnuté bez toho, aby ste sa museli učiť HTML, CSS, JavaScript a PHP. To neznamená, že ste front-end developer, ale to znamená, že nemusíte byť.

kupón pre webhosting

Hľadáte správneho hostiteľa Dreamweaveru?
SiteGround – hodnotené našimi čitateľmi ako č. 1 – uľahčuje nahrávanie stránok Dreamweaveru. Ušetrite až 67% na programoch SiteGround pomocou tohto špeciálneho odkazu na zľavu
.

Ďalšie čítanie a zdroje

Máme viac sprievodcov, návodov a infografík týkajúcich sa kódovania a vývoja webových stránok:

 • Skladanie dobrého HTML: Toto je solídny úvod k písaniu dobre tvarovaného HTML a používaniu softvéru HTML validátora.
 • CSS3 – Úvod, Návody & Zdroje: je to skvelé miesto, kde sa môžete začať učiť rozloženie webovej stránky.
 • Úvod a zdroje Dreamweaveru: ak ste v ňom noví, dostanete sa k Dreamweaveru.
 • Hosting webových stránok Dreamweaveru: Aj keď by webové stránky vytvorené pomocou Dreamweaveru mali fungovať v akomkoľvek scenári hostenia, zhromaždili sme informácie a užší zoznam odporúčaných hostiteľov, ktorí majú odborné znalosti Dreamweaveru.
 • Hosting WordPress – získajte informácie a porovnajte svoje možnosti hosťovania webových stránok postavených na systéme WordPress.

HTML pre začiatočníkov – konečný sprievodca

Ak sa naozaj chcete naučiť HTML, vytvorili sme článok o knihe s názvom HTML pre začiatočníkov – konečný sprievodca. A skutočne je to dokonalý sprievodca; bude vás to od samého začiatku ovládať.

HTML pre začiatočníkov - konečný sprievodca
HTML pre začiatočníkov – konečný sprievodca

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map