Úvod, návody a zdroje pre CodeIgniter

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


Code Igniter je populárny rámec pre vývoj aplikácií pre PHP. Je ľahký a ľahko sa učí.

Všeobecným trendom v rámcoch vývoja aplikácií je postupné pridávanie ďalších funkcií. Na druhej strane vývojový tím CodeIgniter sa rozhodol udržiavať rámec čo najjednoduchší. Existuje silná preferencia konvencie pred konfiguráciou; to znamená, že zvyčajne existuje jeden štandardný spôsob, ako robiť väčšinu vecí, a nemusíte tráviť veľa času a vývoja energie konfiguráciou a prijímaním rozhodnutí..

Rámec poskytuje malý počet základných funkcií. Z tohto dôvodu je základňa kódov relatívne malá (menej ako 2 MB vrátane dokumentácie).

Tento prístup má samozrejme svoje výhody a nevýhody. Pre skúseného vývojára PHP je tento rámec ľahko naučiteľný. Nerobí to pre vás príliš veľa, takže ak už viete, čo robíte, vymaní sa z cesty a rozvinieme vás.

Pre neskúsených vývojárov, ktorí by mohli chcieť, aby rámec robil veľa vecí „automaticky“, sa zdá, že kód Igniter je príliš minimálny.

Informácie o verziách CodeIgniter

Od tohto písania existovali tri hlavné číslované verzie rámca CodeIgniter. Aktuálna verzia je CodeIgniter 3, ale nájdete veľa aplikácií, ktoré sú spustené v každej z predchádzajúcich dvoch hlavných verzií. Verzia 2 je obzvlášť populárna a veľká časť existujúcich nasadení CodeIgniter je táto verzia.

CodeIgniter dodržiava zásady sémantického verzovania, takže verzia 3 nie je spätne kompatibilná s aplikáciami napísanými vo verzii 2. Aktualizácia existujúcej aplikácie je možná, ale je dosť komplikovaná.

Ak pracujete na existujúcej aplikácii, možno sa budete musieť naučiť verziu 2. Ak však začínate nový projekt, mali by ste použiť aktuálnu verziu. Umožní vám to využiť množstvo vylepšení a opráv zabezpečenia vrátane:

návody

Výukové programy a ďalšie zdroje uvedené v tomto dokumente sa vzťahujú na program CodeIgniter 2 alebo 3. Uistite sa, že tutoriál, ktorý používate, sa zhoduje s verziou projektu, na ktorom pracujete..

Verzia 2

 • Výukový program pre Codeigniter: Naučte sa Codeigniter za 40 minút je úvodný úvod do rámca pre skúsených vývojárov PHP.
 • Výukový program CodeIgniter pre začiatočníkov je úvod do rámca zameraný na kód, vhodný pre skúsených vývojárov, ktorí sú iba začiatočníci s programom CodeIgniter, nie PHP.
 • Táto séria výukových programov od spoločnosti FormGet vedie nového vývojára CodeIgniter od začiatočníkov po pokročilých.
 • Výukový program CodeIgniter je video prehľad rámca. Poskytuje veľmi jednoduchý úvod, ktorý je užitočný na získanie prehľadu o možnostiach.
 • Výukový program Codeigniter pre začiatočníkov je fantastický zdroj, ktorý prechádza začiatočníkov celým procesom od inštalácie po zostavenie aplikácie..

Verzia 3

 • Výukový program CodeIgniter z výukového programu Point je skvelým krokom za krokom v postupe pre úplných začiatočníkov..
 • Výukové programy PHP CodeIgniter pre začiatočníkov sú kolekciou návodov, ktoré majú pomôcť novým vývojárom CodeIgniter naučiť sa rámec od nuly.
 • Výučba PHPI MVC Framework CodeIgniter pre začiatočníkov je prémiový (platený) kurz od Udemy, ktorý poskytuje takmer 100 videonahrávok pokrývajúcich CodeIgniter vo vnútri aj von.

referencie

 • Oficiálna dokumentácia CodeIgniter je prvým zdrojom pre vyhľadanie akýchkoľvek otázok týkajúcich sa rámca.
 • Príklad aplikácie CodeIgniter je repozitár GitHub, ktorý si môžete prezrieť, aby ste sa dozvedeli viac o dizajne aplikácií CodeIgniter..

náradie

CodeIgniter je minimalistický rámec, takže veľa funkcií, ktoré môžu byť zabudované do iných rámcov, je k dispozícii ako doplnok alebo samostatný modul. Existuje mnoho z nich, od malých nástrojov až po tvorcov aplikácií na vysokej úrovni. Tu je niekoľko najzaujímavejších doplnkov CodeIgniter vo veľkom meradle:

 • Bonfire je automatizovaný doplnok pre správu a správu profilov pre CodeIgniter.
 • Fuel CMS je systém správy obsahu s otvoreným zdrojovým kódom postavený na hornej časti CodeIgniter.
 • Ignition-Go je modulárny framework na vytváranie aplikácií postavený s programom CodeIgniter a Twitter Bootstrap.

Najlepšie miesto, kde nájdete viac, je Awesome CodeIngiter, zoznam najlepších a najužitočnejších nástrojov CodeIgniter..

spoločenstvo

CodeIgniter je open source projekt s aktívnou komunitou vývojárov.

 • Repo zdroja CodeIgniter v GitHub je ústredným miestom pre vývoj CodeIgniter.
 • Fóra CodeIgniter a subreddit CodeIgniter sú dve najlepšie miesta na interakciu s vývojármi CodeIgniter online..

Knihy o CodeIgniter

Tieto knihy pokrývajú aktuálnu verziu kódu Igniter.

 • Practical CodeIgniter 3 (2016), autor: Lonnie Ezell, je sprievodcom all-in-one, ktorý vás vedie od toho, že nevie nič o CodeIgniter, až po vytváranie komplexných webových aplikácií pomocou CodeIgniter a moderných vývojových nástrojov, ako je Composer..
 • Sprievodca testovaním CodeIgniter (2016), autor Suzuki a Whitney, je kniha o používaní PHPUnit na automatické testovanie v CodeIgniter..

Predchádzajúce verzie CodeIgniter

Nasledujúce knihy sú najlepšie dostupné pre staršie verzie rámca.

 • CodeIgniter pre rýchly vývoj aplikácií PHP (2007), David Upton, bola definitívnou knihou o CodeIgniter, keď bola aktuálna verzia 1.x.

 • Program CodeIgniter Web Application Blueprints (2015), autor Rob Foster, poskytuje informácie o osvedčených postupoch a bežne používaných technikách vytvárania aplikácií pomocou programu CodeIgniter. Foster napísal ďalšiu knihu do nášho zoznamu a obe sú určené pre CodeIgniter 2.x.

 • Kuchárska kniha CodeIgniter 2 (2013), autor: Rob Foster, je zbierka receptov alebo dobrých riešení často sa vyskytujúcich problémov..

Mal by som sa naučiť CodeIgniter?

CodeIgniter je jedným z najpopulárnejších rámcov PHP, ktorý sa dôsledne zaraďuje medzi päť najlepších preferovaných rámcov vývojárov PHP. Skóre je dobré pre „v práci“ aj „pre osobné projekty“, čo znamená, že ide o vysoko zamestnateľnú zručnosť, ktorú si budete pravdepodobne užívať..

Naučíte sa, ako vytvárať aplikácie v CodeIgniter – najmä ak ste písali iba PHP aplikácie od nuly alebo s redakčným systémom ako WordPress – značne zvýši vašu škálu možností..

ponuky webhostingu

Hľadáte skvelú obchodnú ponuku CodeIgniter?
A2 Hosting sa umiestnila na prvom mieste v našich nedávnych testoch rýchlosti a výkonu. V súčasnosti môžete na svojich plánoch ušetriť až 50%. Stačí použiť tento odkaz na zľavu
dohodnúť sa.

Ďalšie čítanie a zdroje

Máme viac sprievodcov, návodov a infografík týkajúcich sa kódovania a vývoja:

 • Zdroje PHP: Toto je náš sprievodca zdrojmi, ktorý slúži na výučbu PHP a jeho vylepšovanie ako programátora.
 • Skladanie dobrého HTML: Toto je solídny úvod k písaniu dobre tvarovaného HTML a používaniu softvéru HTML validátora.
 • CSS3 – Úvod, Návody & Zdroje: je to skvelé miesto, kde sa môžete začať učiť rozloženie webovej stránky.

Aký kód by ste sa mali naučiť?

Ste zmätení, v akom programovacom jazyku by ste sa mali naučiť kódovať? Pozrite si náš infographic, aký kód by ste sa mali naučiť? Diskutuje nielen o rôznych aspektoch jazykov, ale odpovedá na dôležité otázky, napríklad: „Koľko peňazí zarobím programovaním PHP na živobytie?“

Aký kód by ste sa mali naučiť?
Aký kód by ste sa mali naučiť?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me