Top 10 hostiteľov Django v roku 2020 – Kto získa najlepšie miesto? Zistite teraz

Porovnať Django Hosting

Django je populárny rámec Python pre rýchly vývoj výkonných webových aplikácií. Nie všetci weboví hostitelia Pythonu však Django podporujú.


Pri výbere webhostingu sa uistite, že je nainštalovaný Python 3.2 alebo novší, alebo či vám hostiteľ umožní nainštalovať aktualizovanú verziu Pythonu do domovského adresára vášho účtu. Hostiteľ Django, ktorý je pre vás najlepší, bude závisieť od vašich cieľov a preferencií.

Ďalej podrobne preskúmame najlepších webových hostiteľov pre aplikácie Django. Tu je päť najlepších hostiteľov:

 1. Bluehost
  – hostovanie VPS založené na SSD s podporou 24/7
 2. Hosting A2
  – Lacný a vysokorýchlostný hosting
 3. Hostgator
  – VPS hosting, ale zákaznícka podpora pre Django
 4. Kvapalný web
  – Vysokovýkonný VPS, podpora na svetovej úrovni
 5. WebHostFace
  – Rozpočet zdieľaný, predajca a plány VPS

Ako sme si vybrali najlepších hostiteľov Django?

Triedili sme stovky hostiteľov, aby sme našli plány VPS, ktoré poskytujú podporu pre prístup Django a SSH, aby sme vytvorili vlastné konfigurácie servera. Vybrali sme iba tých hostiteľov, ktorí poskytujú rýchle rýchlosti servera prostredníctvom technológií, ako sú SSD (SSD disky) a CDN.

Potom sme porovnali našu analýzu s výsledkami tisícok používateľských recenzií z našej databázy.

Porovnať Django Hosting

Django je výkonný rámec pre vytváranie pôsobivých interaktívnych webových stránok. Ale nie všetci hostitelia sú na práci. Nižšie budeme diskutovať, ktorí hostitelia sú dobrým výberom, ak si chcete vytvoriť svoj web s Djangom.

porovnať django hosting

Čo je to Django Hosting?

Iba vývojári webu pomenovali svoju vysokoúrovňovú štruktúru Python s menom, ktoré väčšina ľudí spája s nepředvídateľným západným charakterom špagiet.. Môžete ho použiť na vytváranie výkonných a interaktívnych stránok.

Django je rámec pre Python to zrýchľuje vývoj a ešte ľahšie pochopí uživateľsky príjemný jazyk.

Webová stránka Django sa pýši tým, že je možné vytvoriť nápad v priebehu niekoľkých hodín. Program Django obsahuje niekoľko skratiek, ktoré obnovujú bežne používané funkcie a sú obzvlášť zaujímavé pre ľudí, ktorí produkujú a publikujú obsah..

História Django

Django navrhli v roku 2003 dvaja programátori Pythonu, Adrian Holovaty a Simon Willison.

O dva roky neskôr bol sprístupnený verejnosti. Django je pomenovaný po Jean Django Reinhardtovi, belgickom hudobníkovi známym pre jeho jazzovú hudbu a gitarové zručnosti.

Django v súčasnosti podporuje nadácia, ktorá je registrovaná v USA ako nezisková organizácia.

Projekt je open source. Prispelo to k jeho obrovskej škálovateľnosti, vysokej bezpečnosti a ľahkosti, s ktorou môžu vývojári vytvárať aplikácie čo najrýchlejšie.

Veľkí hráči používajú Django

Na modernom webe má Django niektorých významných používateľov. Používajú ho OpenStack, Instagram a NASA.

Vývojári Django ďalej používajú pre nespočetné typy projektov a je jednou z najlepších možností vývoja webových aplikácií.

Snímka obrazovky domovskej stránky Django
Snímka obrazovky domovskej stránky Django cez WhoIsHostingThis

Prečo používať Django?

Django uľahčuje vývoj webových stránok tým, že poskytuje vývojárom skratky na spoločné výsledky. To znamená, že aplikácie sa môžu presunúť z rysovacej dosky k nasadeniu oveľa rýchlejšie v porovnaní s programovaním iba v Pythone.

Správcovské rozhranie vytvára svoje vlastné možnosti v závislosti od toho, ako ste aplikáciu vytvorili, takže máte okamžitú plnú kontrolu nad back-endom. To môže pomôcť priblížiť obsah do popredia rýchlejšie.

Ako Django funguje

Pri kódovaní v Pythone používatelia vytvárajú moduly pomocou Pythonu v Django. Program Django je navrhnutý tak, aby poskytoval minimálny čas na ďalšie vzdelávanie a mal by vyzerať dobre známy každému, kto môže kódovať základné HTML.

Každá stránka je vytvorená v samostatnej jednotke nazývanej projekt a každá stránka obsahuje zmes komponentov, ktoré sú vykreslené v prehliadači..

Django schopnosti

Niekoľko príkladov Djangových schopností hneď po vybalení:

 1. Overovanie a oprávnenia používateľov
 2. Súbory cookie relácie
 3. Manipulácia s formulármi
 4. Správa obsahu
 5. Generovanie máp miest
 6. Generovanie RSS kanálov
 7. Komentovanie a správa blogu
 8. Podpora viacerých jazykov.

Django zvládne aj veľké množstvo premávky, takže je vhodný na použitie na podnikových stránkach a na rušných blogoch, ako aj na malých projektoch karantény a malých obchodoch.

Ako môžete používať Django

Django sa môže používať na rôzne účely a na rôzne organizácie. Niektoré z jeho funkcií sa prirodzene hodia pre správu obsahu, ale to sa dá uplatniť na celý rad scenárov.

Učiť sa Python s Djangom je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa naučiť programovať. Takže ak nechcete vyvíjať webové aplikácie, je dobré sa ich učiť.

Django je Python Framework

Ak chcete vytvoriť mikroblogovú platformu, spojiť priateľov na sociálnej webstránke alebo publikovať informačné bulletiny alebo recepty na blog, Django vám poskytne stavebné bloky, ktoré potrebujete.

Ak sa stále rozhodujete, ktorý kódovací jazyk sa má naučiť, upozorňujeme, že web Django je pre nováčikov nezvyčajne priateľský.

To by mohlo byť kľúčové, ak sa chcete učiť Python, ale ste vystrašení technickou povahou mnohých kódovacích webových stránok, ktoré vám môžu pomôcť pri rozhodovaní..

Django je rámec používaný na vytváranie webových aplikácií pomocou programovacieho jazyka Python.

Jeho použitie je primárne pre softvér, ktorý je podporovaný databázou. Takže v podstate, Django sa používa na vytváranie webových stránok zameraných na databázy.

Webové stránky riadené databázou

Databázy riadené databázou umožňujú používateľom interakciu s webovou stránkou prostredníctvom webového prehľadávača.

To sa líši od statických webových stránok, ktoré nemajú back-end prostredie na ukladanie údajov.

Napríklad vývoj typu back-end vám umožní vytvoriť webovú stránku, ak chcete, aby na nej používatelia vytvorili účty.

Rámec Django umožňuje ukladať veci, ako sú heslá, do databázy, čo umožňuje takéto funkcie.

Ale je toho omnoho viac

Je to však iba jedno použitie rámca. Existuje mnoho ďalších možností. Napríklad webové stránky ako Facebook, Twitter a YouTube sú postavené na rámcoch ako Django.

Rámce pomáhajú vývojárom pri vytváraní týchto druhov webových stránok. Pomocou Django by ste mohli vytvárať hry, nástroje na kalkulačky alebo čokoľvek iné, čo vyžaduje vývoj back-end.

Django nakoniec umožňuje rýchly vývoj týchto druhov webových aplikácií.

Vytvárajte dynamické webové stránky

Pretože Django poskytuje platformu na vytváranie webových aplikácií, umožňuje vývojárom ľahko vytvárať dynamické webové stránky pomocou Pythonu.

Webový rámec Pythonu by sa za normálnych okolností nepoužíval na vytváranie statických webových stránok. Namiesto toho sa zvyčajne vytvárajú pomocou HTML.

Napríklad web, ktorý obsahuje iba niektoré obrázky a text, by nemal dôvod mať back-end.

Budovanie tohto druhu webovej stránky pomocou Pythonu na Django by bolo zbytočné a považovalo by sa za zbytočné.

Nastavenie vývojového prostredia Django

Ak chcete kódovať Python na Django, potrebujete virtuálne prostredie. Toto sa líši od kódovania v CSS a JavaScripte, kde píšete kód priamo do vášho počítača.

Virtuálne prostredie

Väčšina koncových jazykov je napísaná vo virtuálnych prostrediach, aby sa izolovala a zabránilo problémom so závislosťami a verziami.

Existujú rôzne virtuálne prostredia, ktoré vývojári používajú na písanie Pythonu. Pre jedného, ​​virtualenv je jeden taký nástroj, ktorý vytvára izolované prostredia Pythonu. Jedným zo spôsobov, ako nainštalovať virtualenv vo vašom systéme, je použitie pip.

Pomocou Pip

Pip sa používa na inštaláciu softvérových balíkov napísaných v Pythone.

Napríklad pomocou pip môžete ľahko nainštalovať Bootstrap z príkazového riadku alebo z terminálu. Prečo by ste to chceli urobiť? Pretože Bootstrap vám umožňuje oveľa jednoduchšie vytvárať responzívne webové aplikácie.

Pip nakoniec umožňuje skrátiť proces inštalácie balíkov, ktoré môžu vývojárom uľahčiť život. A existuje nespočet balíkov, ktoré je možné nainštalovať, aby sa rozšírilo to, čo s Pythonom môžete robiť.

kupón pre webhosting

Hľadáte veľa pre hosting Django?
A2 Hosting sa umiestnila na prvom mieste v našich nedávnych testoch rýchlosti a výkonu. Práve teraz môžete ušetriť až 50% na svojich plánoch zameraných na vývojárov. Použite tento odkaz na zľavu
dohodnúť sa.

Zabezpečenie bezpečnosti vašich stránok Django

Jednou z veľkých bonusov Djanga je zameranie sa na bezpečnosť. Ak ste začínajú vyvíjať v Pythone, Django vás ochráni pred bezpečnostnými dierami a bežnými útokmi.

Python pomáha zvyšovať bezpečnosť tým, že:

 • Zabránenie skriptovaniu medzi servermi (XSS) a falšovaniu žiadostí (CSRF)
 • Zastavte vstrekovanie kódu SQL
 • Odstránenie kliknutia (webové stránky načítavajúce ďalšie prvky v prvku iframe)
 • Pridá úložisko prihlasovacích údajov používateľa
 • Poskytuje podporu HTTPS
 • Pomáha monitorovať obsah, ktorý na server nahrávajú používatelia.

Pre začiatočníkov (alebo pre kodéry v zhone) to všetko poskytuje pokoj.

Neexistuje žiadna ochrana pred útokmi hrubou silou, ale môžete získať doplnok, ktorý vám pomôže.

Ďalej je dôležité ukladať projekty Django (a akékoľvek ďalšie projekty Python) mimo web root na serveri.

Toto je kľúčový rozdiel od iných typov skriptovacích jazykov, ale naozaj nechcete, aby si niekto mohol zobraziť Pythonov kód na webe ako obyčajný text..

Požiadavky na systém hostingu Django

Pri výbere hostiteľského balíka pre vaše webové stránky alebo aplikáciu Django sa uistite, že váš systém spĺňa nasledujúce požiadavky a obsahuje odporúčané nástroje..

komponentov
účel
HerokCloudová platforma
GitRevízna kontrola
PythonAnywhereHostiteľská platforma cloudu Python
Webové služby AmazonPlatforma na hosťovanie cloudu (voliteľné)

Výber možností PaaS alebo VPS

Možnosti VPS existujú už mnoho rokov, ale nové možnosti PaaS znamenajú, že existuje reálna alternatíva k výberu niečoho iného ako hosting VPS..

Vo všeobecnosti môžete očakávať, že možnosti PaaS budú zahŕňať oveľa viac z hľadiska profesionálnych služieb ako možnosti VPS.

Môžete očakávať prostredie so zvýšenou bezpečnosťou, ktoré podporuje viac nájom a predkonfigurované operačné systémy.

Stále máte kontrolu nad svojim hostiteľským prostredím, ale podľa definície prichádzajú možnosti PaaS s technickou pomocou pri ich nastavovaní a údržbe.

Prečo by ste si preto zvolili plán VPS? Plány VPS sú pravdepodobne lacnejšie a ponúkajú vám úplnú kontrolu nad vašim prostredím.

Ak ste spokojní so správou systému, chcete úplnú kontrolu nad svojím hostiteľským prostredím alebo ak chcete ušetriť trochu peňazí, hostingový plán VPS je pre vás možnosťou.

Herok

Na hosťovanie webových aplikácií postavených na Django budete musieť použiť platformu, ktorá vám umožní nasadiť aplikáciu. Jednou z týchto platforiem je Heroku.

Heroku je cloudová platforma, na ktorej môžu používatelia vytvárať a umiestňovať aplikácie.

Heroku sa spolieha na kontrolný systém revízií Git, ktorý vám umožní spravovať programový kód vašej aplikácie. Aby ste ju mohli poslať na Heroku, budete musieť spravovať svoju aplikáciu na serveri Git.

Git

Git môže byť obzvlášť prospešný pre správu kódu, ak pracujete na aplikácii s inými ľuďmi. Ak máte tím pracujúci na tej istej webovej aplikácii, GitHub sa dá použiť na ľahkú integráciu práce rôznych vývojárov pracujúcich na rovnakom projekte..

To umožňuje vývojárom tlačiť a ťahať kód do aplikácie tak, aby každý mohol pracovať na tej istej veci naraz.

PythonAnywhere

Ďalšou platformou, na ktorej môžete hosťovať webové aplikácie Python, je PythonAnywhere. Zdá sa, že program PythonAnywhere je vhodnejší na hosťovanie projektov menšieho rozsahu, ale nie je schopný zvládnuť úlohy náročné na procesor. Mnoho používateľov programu PythonAnywhere však ocenilo jeho jednoduché použitie pre menšie projekty.

Webové služby Amazon

Niektorí hostia svoje webové aplikácie pomocou Amazon Web Services (AWS). V skutočnosti je to jeden z najpopulárnejších spôsobov hostenia webových aplikácií.

AWS vám poskytuje cloudovú webhostingovú platformu pre aplikácie postavené na Django. Pomocou týchto služieb máte prístup k Amazon CloudFront, globálnemu CDN, ktoré zvýši rýchlosť vašich webových stránok pre používateľov na celom svete..

CDN bude používateľom poskytovať súbory webových stránok na základe ich geografického umiestnenia a optimalizovať rýchlosť načítania vašich webových stránok. Amazon Web Services má dokonca k dispozícii bezplatnú webhostingovú vrstvu, ktorá môže byť skvelým miestom pre ľudí začínajúcich hosťovaním Django..

Elastic Beanstalk

Ak sa rozhodnete urobiť, môžete využiť AWS Elastic Beanstalk. Ide o službu na nasadzovanie a škálovanie webových aplikácií, ktorá uľahčuje vývojárom, ktorí spravujú webové aplikácie.

Ak chcete používať službu Elastic Beanstalk, musíte nahrať svoj kód a postará sa o všetko potrebné na nasadenie a prispôsobenie webovej aplikácie..

Napríklad Elastic Beanstalk sa stará o vyvažovanie záťaže a monitorovanie stavu aplikácií.

Metriky CPU môžete použiť na spustenie automatického škálovania, aby vaša webová aplikácia zvládla vrcholy návštevníkov bez toho, aby sa stretla s problémami s výkonom.

Keď platíte za AWS, za používanie Elastic Beanstalk sa neúčtujú žiadne ďalšie poplatky.

Platforma Google Cloud Platform

Google je poskytovateľ cloudových služieb, ktorý podporuje aplikácie Django.

Google vám ponúka štyri základné možnosti nasadenia Djanga. (Všimnite si, že väčšina z týchto možností je pomerne technická a pre niekoho nového vo svete webhostingu by mohla byť ohromujúca.).

Okrem toho, ak potrebujete doplnky, ako sú databázy a ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ste z hľadiska nastavenia sami.

Stručne povedané, ak ste technicky dôvtipní a chcete plnú kontrolu nad prostredím Django, môže byť pre vás Google dobrou voľbou.

Microsoft Azure

Rovnako ako Google Cloud Platform, aj Azure od spoločnosti Microsoft je ďalšou platformou priateľskou pre vývojárov, ktorá podporuje nasadenie aplikácií Django.

Tento proces je pomerne zložitý, pretože musíte vytvoriť virtuálny stroj Ubuntu, nainštalovať Python, Django a Apache a potom vytvoriť alebo nahrať svoju aplikáciu Django..

Pre tých, ktorí sú s týmto procesom spokojní a chcú používať produkty spoločnosti Microsoft, bude Azure príťažlivý.

Nájdenie poskytovateľov hostingu priateľského voči Djangu

Svoje webové aplikácie môžete hostiť aj na bežných webhostingových službách, ako je A2 Hosting a Bluehost.

Aj keď je to často komplikovanejšie a môže byť nákladné. Ak chcete ísť touto cestou, musíte pri hľadaní hostiteľa webu pamätať na pár vecí.

Ak váš hostiteľ ponúka Python, môže (alebo by mal) tiež poskytovať podporu Django.

Upozorňujeme, že niektoré verzie Pythonu nie sú kompatibilné s Djangom, napríklad verzie staršie ako Python 3.2.

Krížový odkaz na webovú stránku spoločnosti Django so špecifikáciami vášho hostiteľa, aby ste sa uistili, že máte kompatibilné nastavenie.

S nákupom Djanga nie sú spojené žiadne náklady a štandardne sa dodáva s niektorými operačnými systémami.

Ak sa nespomína podpora Django, pred registráciou si overte svojho hostiteľa a požiadajte ho, aby ho bezplatne pridal do vybraného plánu..

Myslite: VPS

Ak sa domnievate, že sa stretnete s väčším objemom prenosu, ktorý zdieľané plány hostenia nedokážu uspokojiť, budete chcieť používať hostiteľské webové aplikácie..

Aj keď veľa zdieľaných plánov hostenia obsahuje neobmedzené zdroje, tieto zdroje sa zdieľajú medzi ostatnými ľuďmi na vašom serveri a nemusia byť pre vás vždy dostupné, keď ich potrebujete..

Plány VPS poskytnú oveľa viac energie a poskytnú vývojárom väčšiu kontrolu nad ich hostiteľským prostredím.

Plány VPS sú dostupné takmer od akéhokoľvek poskytovateľa hostingu. To je dôvod, prečo môže byť hosting Django drahý od poskytovateľov webhostingu.

Namiesto zdieľania servera s ostatnými používateľmi budete musieť kúpiť vlastný virtuálny súkromný server.

Aj keď veľa zdieľaných hostingových plánov podporuje Python, na hosťovanie webových aplikácií musíte v zásade zvoliť poskytovateľa, ktorý podporuje databázy, ako je napríklad MySQL..

Spoločné funkcie, ktoré dávajú pozor

Pri výbere poskytovateľa hostingu a plánu budete tiež chcieť venovať pozornosť tomu, či hostiteľ ponúka:

 • Ovládací panel: Ak sa vám nedarí pracovať s príkazovým riadkom, uistite sa, že balík webhostingu, ktorý vyberiete, je dodávaný s ovládacím panelom GUI, napríklad s programom cPanel. Niektorí hostitelia to zahrnujú do svojich balíkov VPS, zatiaľ čo iní ho ponúkajú ako doplnkovú službu
 • Výber dátového centra: S rastúcou úrovňou návštevnosti budete chcieť všade, kde je to možné, hľadať zvýšenie výkonu. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je hosťovať váš web v dátovom centre, ktoré sa nachádza v blízkosti vašej primárnej používateľskej základne – niektorí hostitelia vám umožňujú vybrať si dátové centrum, ktoré chcete použiť.
 • škálovateľnosť: Ak plánujete rozšíriť svoje webové stránky, možno budete chcieť zvoliť hostiteľa, ktorý uľahčí zväčšenie vašich zdrojov alebo dokonca ľahký prechod na dedikovaný server.

Moje voľby: Najlepší traja hostitelia Django

Každý má iné potreby v závislosti od toho, čo chce robiť s Djangom. Nižšie uvádzam zoznam svojich obľúbených hostiteľov pre vývoj Django.

Interserver

Domovská stránka servera Interserver
Domovská stránka InterServer.

Moja najlepšia voľba pre hosting Django je Interserver.

Zistíte, že cloudové plány VPS spoločnosti InterServer sú približne rovnaké ako tarify na serveri A2 Hosting.

Spoločnosť používa vysokovýkonné disky SSD, ktoré sú 20x rýchlejšie ako diskové jednotky SATA.

Účty s InterServerom sa dodávajú s predinštalovanými najnovšími verziami mnohých kódovacích jazykov vrátane Pythonu.

Pomocou servera Interserver môžete svoj server ďalej prispôsobovať pomocou akejkoľvek aplikácie založenej na systéme Linux.

InterServer vám tiež umožňuje zvoliť umiestnenie vášho servera z troch miest v Spojených štátoch. Avšak prístup k cPanel bude stáť ďalšie poplatky.

Hosting A2

Screenshot snímania hostingu A2

A2 Hosting ponúka lacné a cenovo dostupné
nespravovaný plán VPS.

Ak však nie ste technicky dôvtipní, buďte opatrní pri nespravovaných VPS. Ak to neurobíte, A2 má tiež zdieľané možnosti hostenia, ktoré podporujú verzie Pythonu až do 3.2.

Ich hosting plány sú dodávané s voliteľnou “turbo” servery
ktoré možno použiť na zvýšenie rýchlosti webových stránok až 20-krát.

A2 Hosting zahŕňa bezplatnú ochranu HackScan s týmito plánmi, ktoré môžu chrániť vaše webové stránky pred poškodením hackermi.

Bluehost

Ak hľadáte webhostingovú službu na hosťovanie webovej aplikácie Django, našim posledným odporúčaním je Bluehost.

Pre ľudí, ktorí sa zameriavajú na plány VPS, má Bluehost lacnejšie riadené plány
ako iné spoločnosti ako A2 Hosting.

Na rozdiel od iných hostiteľov vám však Bluehost nedáva možnosť nespravovaných VPS za nižšie ceny.

Inštalácia Pythonu bude tiež o niečo zložitejšia, ak hostíte s Bluehost, pretože jazyk nie je predinštalovaný.

Výhody a nevýhody Django

Všetky programovacie jazyky a rámce majú svoje dobré a zlé stránky. Tu sú hlavné výhody a nevýhody, ktoré treba zvážiť skôr, ako sa ponoríte do Djanga.

Django Pros

Python je jednoduchý jazyk, ktorý sa môžu učiť pre nových vývojárov. Je to preto, že rámec Django zjednodušuje jazyk. Umožňuje vývojárom vytvárať aplikácie naozaj rýchlo.

A keďže je Django škálovateľné, vyťažené stránky dokážu bez problémov splniť dopravné požiadavky. Django je tiež skvelý nástroj na zaistenie toho, aby vývojári nerobili chyby, ktoré môžu viesť k problémom s bezpečnosťou.

Nevýhody Django

Ale použitie Djanga môže byť pre menšie projekty zbytočné. Bude tiež zahŕňať niektoré hlboké krivky učenia, ktoré je potrebné prekonať. Django má však nejakú dobrú dokumentáciu, ktorá je nevyhnutná pre ľudí, ktorí sú v tomto rámci nový.

kupón pre webhosting

Hľadáte správneho hostiteľa Django?
Plány InterServer sa dodávajú s predinštalovaným Pythonom. „Cena zámku InterServer“ znamená, že vaše hostiteľské poplatky sa nikdy nezvýšia. Práve teraz môžete získať plány InterServer so zľavou. Použite tento špeciálny odkaz
dohodnúť sa.

Záverečné myšlienky

Ak chcete spustiť bežnú webovú stránku, pravdepodobne budete najlepšie pomocou systému na správu obsahu (CMS)..

Ak však chcete vytvárať webové aplikácie, budete musieť urobiť programovanie – a to znamená výber jazyka a pravdepodobne rámec, ktorý s tým bude súvisieť.

Čo keď už viete jazyk?

Ak už poznáte nejaký jazyk, napríklad PHP, pravdepodobne ste s ním najlepšie – najmä ak už preň používate vhodný rámec. Ale ak začínate od nuly, Django je skvelá voľba.

Python nie je taký ťažko naučiteľný jazyk. Ale použitie s Djangom je ešte jednoduchšie. Na webe budete písať webové aplikácie v žiadnom momente.

Rýchlosť a výkon

Ak sa rozhodnete pre Python a Django, nevyberiete si iba jazyk, ktorý sa dá ľahko naučiť. Django je rýchly a výkonný. Takže viete, že to záleží na tom, čo chcete vytvoriť. A čo viac, môžete sa spoľahnúť na jeho efektívnosť: správne využívanie zdrojov a rýchly chod.

Django je jedným z mála programovacích rámcov, kde môžete povedať: „Ak si nie ste istí, mali by ste ho určite použiť.“ Nebudete sklamaní.

Ďalšie funkcie v jazykoch a rámcoch

 • ASP.NET
 • .Internetová sieť
 • VB.NET
 • laravel
 • PHP
 • Ruby on Rails
 • perl
 • krajta
 • Zahrnuté na strane servera
 • Jáva
 • ColdFusion
 • ASP
 • CodeIgniter
 • CakePHP
 • Node.js
 • Symfony
 • PHP 5
 • PHP 7

Django Často kladené otázky

 • Je Django webový server?

  Django nie je webový server, ale rámec Python pre vývoj webových aplikácií. Účelom Django je pomôcť vám ľahko vytvárať zložité webové stránky riadené databázou. Presnejšie povedané, rámec zdôrazňuje vytváranie opakovane použiteľných útržkov kódu, ktoré je možné pripojiť k iným častiam vašej aplikácie, čo urýchľuje vývoj a umožňuje ľahkú škálovateľnosť.

 • Čo je rámec Django REST?

  Rámec Django REST je sada nástrojov, ktorá vám pomáha efektívne vytvárať a zabezpečovať webové rozhrania API. Napríklad serializácia v rámci REST je univerzálna. Umožňuje prevádzať zložité údaje do natívnych typov údajov Python a odtiaľ do formátu XML, JSON alebo iných formátov. Vďaka balíčkom tretích strán, ako sú Django REST marshmallow a Dynamic Rest, môžete rozšíriť funkčnosť serializácie. Pokiaľ ide o autentifikáciu, Django REST obsahuje balíčky pre OAuth1a a OAuth2.

 • Zahŕňa Anaconda Djanga?

  Áno, Anaconda zahŕňa Djanga. Po stiahnutí distribúcie Anaconda môžete Django nainštalovať pomocou dodávaného manažéra balíkov Conda. (Anaconda je bezplatná distribúcia Pythonu a R určená na efektívne vytváranie aplikácií pre vedu o údajoch a strojové učenie.) Najskôr vytvorte priečinok. Potom spustite tento príkaz vo vašom termináli: conda install -c anaconda django

 • Podporuje systém GoDaddy Djanga?

  Áno, GoDaddy podporuje webové stránky a aplikácie vytvorené pomocou Django. Spoločnosť však odporúča zvoliť hostingový plán VPS
  alebo vyhradený serverový plán pre tieto aplikácie. Keď si vyberiete plán hostenia, môžete použiť ovládací panel cPanel na inštaláciu Pythonu a Djanga. (Kliknite na „Nastavenie aplikácie Python“.)

 • Môže Django bežať na Windows?

  Áno, Django môže bežať na Windows. Python aj Django sú agnostici na platforme. Takže môžete vyvíjať webové stránky a aplikácie pomocou počítačov so systémom Windows. Môžete tiež použiť webové stránky a aplikácie vytvorené pomocou Django na Windows. Pri inštalácii Django na Windows postupujte podľa pokynov tu.

 • Koľko stojí Heroku?

  Heroku ponúka niekoľko plánov všetko v rôznych cenových bodoch. Novým používateľom bude dobre slúžiť bezplatný plán (ideálny na experimentovanie) alebo plán Hobby, ktorý začína na 7 dolárov za dyno za mesiac. Pre profesionálne použitie ponúka Heroku množstvo možností s cenami v rozmedzí od 25 do 500 dolárov za dyno za mesiac.

 • Ako spustím projekt Django?

  Ak chcete spustiť svoj projekt Django počas procesu vývoja, môžete si nastaviť vlastný webový server, ktorý bude hosťovať vaše webové stránky / aplikácie. Ak chcete spustiť proces Django v testovacom prostredí s webovým hostiteľom, odporúčame osloviť poskytovateľa webhostingu, aby prediskutoval možnosť nastavenia nevýrobných prostredí..

 • Prečo kodéri používajú Django?

  Kodéry používajú Django, pretože umožňujú rýchly vývoj bezpečných aplikácií Python vytvorených pomocou čistého kódu, ktorý sa ľahko udržuje. Django to robí čiastočne tým, že poskytuje súpravu opakovane použiteľných komponentov kódu, takže vývojári nemusia budovať každú časť aplikácie od nuly. Django môže tiež pomôcť začiatočníkom dosiahnuť lepšie výsledky zjednodušením niektorých procesov vývoja aplikácií.

 • Používajú Django veľa populárnych webových stránok?

  Django používajú niektoré populárne webové stránky, ale jeho podiel na trhu je podľa Datanyze 0,13%. Štatistika používania Djanga je porovnateľná so štatistikami Vue.js a Express. Medzi obľúbené weby, ktoré používajú Django, patria National Geographic, Pinterest a Instagram. Niektoré známe organizácie používajú Django pre časti svojich webových stránok, vrátane Disqus, NASA a Mozilla Firefox.

 • Ako dlho je Django k dispozícii?

  Django bol oficiálne prepustený v roku 2005. Bol vytvorený v roku 2003 dvoma programátormi, ktorí pracovali pre noviny Lawrence Journal-World v Kansase. Nadácia Django Software Foundation, ktorá vyvíja a udržiava rámec, bola založená v roku 2008.

 • Aké sú nevýhody Djanga?

  Ak poznáte Pythona, Django môže byť príliš jednoduchý. Skratky pomáhajú pokročilým vývojárom dokončovať aplikácie s vyššou rýchlosťou, ale môžu tiež obmedziť potenciál prispôsobenia.

 • Musím si nainštalovať webový server, aby som mohol používať Django?

  Áno. Django má svoj vlastný server na testovanie. Aby ste ho mohli používať na živých webových stránkach, musíte si nainštalovať serverový softvér, ako je Apache..

 • Ktorú verziu Pythonu potrebujem?

  Django môžete používať s Python v2 a v3, ale odporúča sa v3. Ak potrebujete pre svoj projekt použiť Python v2, Django bude stále fungovať. Musíte sa uistiť, že verzie, ktoré vyberiete, sú navzájom kompatibilné. Skontrolujte, či váš webhosting poskytuje správneho hostiteľa.

 • Čo je to balík?

  Balíky Django umožňujú programátorom rozširovať funkčnosť Djanga. Balíky prispievajú používatelia; nájdete veľké úložisko na stránke djangopackages.org. Skontrolujte, či je balík podporovaný verziou Django, ktorú používate.

 • Aké sú požiadavky na webový server Django?

  Django je platforma Python, takže váš hostiteľ bude musieť predovšetkým podporovať Python. Potom musíte skontrolovať, či je Django už nainštalovaný, alebo požiadať svojho hostiteľa, aby to urobil za vás. Ak máte server VPS alebo vyhradený server, môžete ho nainštalovať sami. Pre živé stránky budete potrebovať operačný systém Linux so softvérovým serverom webového servera a databázu MySQL, PostgreSQL, SQLite alebo Oracle..

 • Môžem hosťovať inštaláciu Django na zdieľanom hostingovom pláne?

  Áno. Pred registráciou plánu skontrolujte, či váš hostiteľ podporuje Python a Django.

 • Musím vedieť, ako naprogramovať používanie Djanga?

  Ak nemáte vôbec žiadne know-how v oblasti kódovania, môžete bojovať. Noví programátori Pythonu však dokážu Django vyzdvihnúť a vyvíjať aplikácie relatívne rýchlo pomocou krátkych kódov.

 • Ako často sa aktualizuje Django?

  Najmenej raz ročne sa vydáva nové stabilné vydanie Djanga.

 • Aké sú alternatívy k Djangu?

  Ruby On Rails je populárna alternatíva k Django, ktorá využíva programovací jazyk Ruby s rámcom Rails. Pre vývoj PHP zahŕňajú alternatívy CodeIgniter a Zend Framework.

 • Ako Django porovnáva s Rails?

  Koľajnice používajú veľa vzorov, ktoré vyhovujú zefektívneniu kódu. Django umožňuje oveľa väčšiu flexibilitu a ľahší cyklus aktualizácie. Ak chcete svoj kód uviesť do chodu a pracovať rýchlejšie, vyskúšajte spoločnosť Rails. Ak chcete väčšiu flexibilitu a prispôsobenie, Django je lepšou voľbou.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me