Najlepšie PostGIS Hosting: Kto je pre vaše stránky najlepší? [Aktualizované: 2020]

Porovnať PostGIS Hosting

PostGIS vám umožňuje pridať geografické informácie do databázy PostgreSQL na mapovanie. V tomto článku sa vysvetlia prvky, ktoré potrebujete na spustenie systému PostGIS, a odporučí najlepších poskytovateľov hostingu, ktorí ho podporujú.


PostGIS má pomerne málo požiadaviek na inštaláciu, vrátane PostgreSQL 9.0 alebo vyššej, kompilátora GNU C, JSON-C verzie 0.9 alebo vyššej, GDAL 1.9 alebo vyššej a ďalších. Okrem toho je na inštaláciu PostGIS potrebné súkromné ​​prostredie, napríklad VPS alebo dedikovaný server.

Viac informácií o každom hostiteľovi nájdete neskôr v tomto článku, ale ak chcete zobraziť ukážku, tu sú najlepší hostitelia hostenia PostGIS:

 1. Hosting A2
  – Bezplatný prenos stránok, veľmi priateľský k vývojárom
 2. LiquidWeb
 3. Interserver

Ako sme vybrali najlepších hostiteľov pre PostGIS?

Hľadali sme viac ako 1 500+ plánov hostenia a vybrali sme tie, ktoré ponúkajú PostgreSQL aj PostGIS. Potom sme si vybrali hostiteľov, ktorí majú kompilátor C, najnovšie verzie JSON-C a ďalšie technické špecifikácie potrebné na spustenie PostGIS..

Nakoniec sme prešli cez našu obrovskú databázu nezávislých recenzií zákazníkov, aby sme identifikovali najlepších hostiteľov.

Čo sa naučíte

Predtým, ako skočíte dopredu a dozviete sa viac o PostGIS, je asi dobré zoznámiť sa s PostgreSQL. Niektorí používatelia PostGIS sa v skutočnosti spoliehajú na podporu geografických objektov, ktorú poskytuje PostGIS ako rozšírenie.

Na tejto stránke sa dozviete viac čo robí softvér, ako to robí a ako sa dá dobre využiť. Ďalej vás naučím, ako vybrať najlepšiu možnosť vo forme plánu hostenia od odporúčaných poskytovateľov.

Čo je PostGIS Hosting?

Používatelia PostgreSQL, ktorí potrebujú rozširovač geopriestorovej databázy musí zvážiť otvorený zdroj PostGIS. Podľa štandardov ISO z Open Geospatial Consortium (OGC), PostGIS umožňuje ukladanie geografických údajov vo formáte, ktorý je čitateľné na mnohých platformách.

Domovská stránka PostGIS

Veľmi minimalistická domovská stránka PostGIS

Licencované na základe všeobecnej verejnej licencie GNU (GPL), verzia 2, bezplatný a otvorený zdroj PostGIS poskytuje geografické možnosti. PostGIS sa riadi jednoduchými funkciami otvoreného geopriestorového konzorcia pre špecifikáciu SQL.

Aplikácia umožňuje PostgreSQL spúšťať lokalizačné dotazy. Poskytuje databáze PostgreSQL viac typov, funkcií, operátorov a vylepšení indexov. Tieto funkcie sa kombinujú s vytvoriť systém správy priestorových databáz.

Suite OpenGeo

Pre projekty, ktoré majú záujem o rýchle zostavenie žiadosti, balík OpenGeo existuje ako balík geopriestorových nástrojov, k dispozícii na rýchle nasadenie.

GeoServer

GeoServer si určite zaslúži pozornosť.

Kompletný geopriestorový balík

OpenGEO používa PostGIS v spojení s:

 • GeoServer
 • GeoWebCache
 • QGIS
 • OpenLayers 2 a 3
 • Bezokrajová súprava SDK
 • GeoExplorer

Pozrime sa na to čo sú a ako sa dajú uplatniť.

GeoServer, GeoWebCache a QGIS

GeoServer je funkčný server na vykonávanie logických operácií a spracovania údajov. GeoWebCache pomáha v systéme Windows XP doručovanie údajov s ukladaním webových máp na strane klienta do vyrovnávacej pamäte. QGIS je open source desktopová aplikácia. To vám umožní prezerať a manipulovať s geoprostorovými informáciami.

OpenLayers a OpenGeo

OpenLayers 2 a 3 sú rámce JavaScriptu pre mapovacie potreby založené na prehliadači. Boundless SDK je komplexná vývojová súprava, ktorá spáruje s OpenGEO s knižnicami a šablónami pre rýchle prototypovanie. GeoExplorer je plne zostavený nástroj na tvorbu a publikovanie máp pre prehliadač

Balík OpenGEO je iba jedným zo spôsobov, ako využiť funkcie PostGIS. Je to dobre usporiadaný zásobník na rýchle publikovanie a testovanie. Navrhuje sa hlbšie prispôsobenie prispôsobiteľné podnikové potreby alebo zážitok z používania mobilných telefónov.

Schopnosti PostGIS

Schopnosti PostGIS

PostGIS umožňuje množstvo možností za použitie údajov geografického informačného systému vrátane nasledujúcich 8:

 • Spracovateľské a analytické funkcie pre vektorové a rastrové dáta
 • Rastúca algebra mapy & geografické dopyty
 • Balené príkazový riadok pre import súborov
 • Vykreslenie rastrových údajov v a rôzne formáty
 • Podpora telemetrie 3D objektov
 • Podpora topológie siete
 • Balený tiger nakladač (US Census Bureau geocoder)
 • Geocoder a reverzný geocoder

Nástroje PostGIS

PostGIS podporuje mnoho bežných typov súborov: GeoTiff, NetCDF, PNG, JPG, GeoJSON, GeoHash, KML a ďalšie prostredníctvom rozšírení.

Mnoho nástrojov pre stolné počítače, ktoré pracujú s PostGIS, je k dispozícii od tretích strán. Podpora je k dispozícii pre profesionálne licencované nástroje vyvinuté spoločnosťou ESRI, ako je ArcGIS a akékoľvek ich nástroje, ktoré využívajú server ArcSDE alebo ich webové rozhrania API. Štyri populárne možnosti otvoreného zdroja sú QGIS, OpenJump, uDig a gvSig.

Mapovacie servery

Fungujú dobre s operačnými systémami Linux, MacOS a Windows. Niekoľko otvorených zdrojov K dispozícii sú aj mapovacie servery. Medzi najčastejšie používané možnosti patrí MapServer, GeoServer, Titul, QGIS Server a MapGuide Open Source..

Schopnosti PostGIS

Prípady použitia PostGIS

Účel systému PostGIS sa môže pohybovať od riešení úložných priestorov pre profesionálnych geodetov až po mapové aplikácie pripravené pre mobilné zariadenia, ktoré potrebujú streamovať dáta za behu. Desktopové, webové a mobilné aplikácie sú všetky podporované a interoperabilné.

Integrácia s inými zdrojmi údajov

OpenStreetMap

Snímka obrazovky OpenStreetMap cez WhoIsHostingThis

Niektoré nástroje tretích strán, napríklad GeoDjango, majú dokonca kompatibility s populárnymi zdrojmi údajov, ako sú Mapy Google alebo Open Street Maps. To, čo priťahuje väčšinu organizácií na podporu PostGIS, je to, ako je to funkčné a výkonovo optimalizované rýchle ukladanie a načítanie geodát.

Obchodné a vládne použitia

Vďaka tomu ideálny nástroj na rôzne komerčné účely. Mobilné aplikácie obri FourSquare & Instagram používa PostGIS pre svoje geoprostorové potreby. Schopnosť pre PostgreSQL sharding je tiež kompatibilná s PostGIS, takže veľmi zjednodušuje škálovanie projektu.

Okrem komerčných aplikácií komunálne a vládne organizácie úspešne využívali PostGIS. Americká národná oceánografická a atmosférická správa (NOAA) používa PostGIS s GeoServerom. Portland Transit a množstvo ďalších dopravných aplikácií využíva PostGIS s OpenGeo.

História PostGIS

História PostGIS

V roku 2000 bola PostgreSQL vybudovaná na akademickej úrovni s podporou geometrických tvarov, chýbala však podpora komplexných mapových projektov.

Začiatky a rast otvoreného zdroja

V reakcii na to bol PostGIS vytvorený v roku 2001 na základe Všeobecnej verejnej licencie GNU spoločnosťou Refractions Research, zatiaľ čo systém pracuje pre britskú kolumbijskú vládu. Prvá údajne stabilná verzia však nasledovala v roku 2005 už bolo možné použiť šesť predchádzajúcich verzií.

V roku 2006 sa PostGIS oficiálne implementoval na podporu funkcií pre SQL.

Získajte rýchlejšie a lepšie možnosti

Prvé vydania tohto nástroja pomaly pridali geogra fické úložisko jedinečné pri optimalizácii rýchlosti dotazu. Toto sa neskôr rozšírilo o integráciu s OpenGIS a neskôr rozšírenie pre širokú kompatibilitu dnes k dispozícii.

Vzhľadom na povahu otvoreného zdroja programu nie je pravidelný príspevok tiež neobvyklý.

Vlastnej inštalácie

PostGIS stiahnutie

Snímka obrazovky stránky PostGIS na stiahnutie cez WhoIsHostingThis

Môžeš stiahnite si jeden z binárnych inštalačných balíkov dostupné pre Windows, Mac OS X a Linux. Je k dispozícii v správcoch balíkov všetkých hlavných distribúcií Linuxu: Red Hat, CentOS, Ubuntu, Debian a OpenSUSE / SUSE. Musíte ho nainštalovať a povoliť vo svojej databáze.

Svoju vlastnú inštaláciu môžete zostaviť aj zo zdroja, ak máte technické zručnosti a chcete to urobiť.

Neinštalujte PostGIS, nech to urobí váš webový hostiteľ

Pred inštaláciou čokoľvek na webový server sa ako vždy obráťte na svojho poskytovateľa hostingu. Ak si to neželáte spravovať inštaláciu sami, zvážte jeden z mnohých dostupných plánov webhostingu, ktoré sú dodávané s najnovšou verziou PostgreSQL a PostGIS nainštalovanou pre vás.

Výber perfektného hostenia PostGIS

Ako softvérový balík otvoreného geopriestorového konzorcia sa spoločnosť PostGIS snaží rozširovať PostgreSQL, kombinovať ho s iným vývojovým softvérom a zlepšovať spôsob, akým vývojári využívajú priestorové údaje v databáze..

To znamená, že hosting PostGIS musí byť priateľské k vývojárom, majú kvalitnú zákaznícku podporu a ponúkajú výkonové servery. Nepotrebujete nevyhnutne hostiteľa, ktorý sa stará priamo o PostGIS, ale skôr hostiteľa, o ktorom je známe, že pomáha vývojárom s podporou vecí ako PostgreSQL, Perl a MySQL..

Priateľstvo pre vývojárov

Veľká časť priateľskosti vývojárov sa spolieha na rozhranie a skúsenosti poskytované hostiteľom. Vývojový softvér siaha od možností ako Apache 2.2 až Perl 5.10 a Python po MySQL. Všetky sú používané vývojármi, ale nie všetci hostitelia poskytujú náležitú podporu.

Hostitelia, ktorí nastavujú vaše vývojové prostredie

Je dôležité nájsť hostiteľa, ktorý podporuje nielen správny vývojový softvér, ale načíta svoj účet tiež. Hostiteľ, ktorý nastavuje váš počiatočný hostingový účet s akýmkoľvek vývojovým softvérom, ktorý potrebujete, ako je PHP, MySQL a Node.js, je nevyhnutný.

Názov softvéru Popis
PHPOpen source, všeobecný skriptovací jazyk
krajtaObjektovo orientovaný programovací jazyk najvyššej úrovne
perlOtvorený zdrojový skriptovací jazyk
Node.jsKnižnica runtime JavaScriptu

Hostitelia, ktorí poskytujú širokú škálu vývojových nástrojov, aby mohli využívať aj naše užitočné. Niektoré nástroje, ktoré treba hľadať, zahŕňajú Perl, Python, PHP, Java, MySQL a Curl. Takéto programy by sa mali nasadiť ľahké s hostiteľom, ktorý uprednostňuje vývojárov.

Zabezpečenie PostGIS

Zabezpečenie PostGIS

Všetky databázové programy vyžadujú vysokú bezpečnosť, pretože je v stávke veľa. Dáta sú občas veľmi dôverné, čo znamená, že akékoľvek narušenie bezpečnosti môže mať vážne následky.

Niektorí poskytovatelia hostingu sa menej zameriavajú na bezpečnosť ako ostatní. Pri výbere hostiteľa alebo plánu hostenia však vždy dávam prednosť primeranej úrovni bezpečnosti.

Zabezpečenie hostiteľa

Hostiteľ často poskytuje možnosti na zvýšenie bezpečnosti, ako sú napríklad zálohy, ochrana proti hrubej sile a brány firewall. Niektorí hostitelia poskytujú bezpečnostné opatrenia, ako napríklad: nástroj, ktorý blokuje hacky skôr, ako sa stanú na webe, spolu s duálnym firewallom a hrubou silou.

Aktualizácie bez reštartovania

Zahrnutie produktu KernelCare, aktualizácie jadra bez reštartovania. S KernelCare, vašou databázou, webovou stránkou alebo programom nevidí žiadne prestoje počas uvedenej aktualizácie. Je to užitočné z hľadiska spoľahlivosti a dôvery zákazníkov.

Spoľahlivosť a rýchlosť servera

Databáza PostGIS spúšťa priestorovú analýzu a dotazy. Mnohé z nich vyžadujú značný výkon servera. Z tohto dôvodu je rozumné nájsť hostingovú spoločnosť PostGIS, ktorá umožňuje množstvo typov hostingových plánov.

Zdieľané verzus VPS vs. Cloud

Týmto spôsobom je možné program alebo webovú stránku s PostGIS rozšíriť od zdieľaného hostenia po cloud, vyhradený alebo VPS hosting. Cloud hosting je bezpečná stávka, tu. Napríklad by ste mohli umiestniť svoju PostGIS databázu a webovú stránku na verejný cloud alebo zvážiť niečo ako súkromný cloud alebo špecializované uzly. Úvahou je aj hybridný hosting.

Vývojári by tiež mali myslieť na vyhradený serverový hosting pre najpokročilejšie hostiteľské prostredie alebo dokonca na spravovaný hostingový účet, aby ste väčšinu hostiteľských povinností mohli preniesť na skutočných odborníkov..

PostGIS Hosting zákazníckej podpory

Zákaznícka podpora sa spája s priateľskosťou pre vývojárov, ale je dôležité analyzovať, čo každá hostiteľská spoločnosť PostGIS má z hľadiska priamej podpory. Napríklad, 24/7 podpora telefonicky, spolu so živým chatom, a solídna vedomostná základňa, a systém predaja lístkov sú veci, ktoré treba hľadať.

PostGIS Klady a zápory

Výhody a nevýhody PostGIS

Ako záverečné zhrnutie pred tým, ako prejdem na moje odporúčania hostiteľa, zhrnujme zhrnutia a pády systému PostGIS. Ak chcete pracovať s populárnym rozšírením, nezabudnite na nižšie uvedené skutočnosti.

Pros

 • Poskytuje spravovateľnú možnosť ukladania údajov v softvéri GIS.
 • Umožňuje jednoduché použitie priestorová analýza a otázky.
 • Používaním softvéru a programov tretích strán môže používateľ ľahší prístup k údajom pomocou PostGIS.
 • Na vykonávanie dotazov využíva rovnaký prístup ako SQL. Preto by tí, ktorí sú oboznámení s SQL, nemali mať problém.

Zápory

 • Ukázalo sa, že metódy NoSQL získavajú údaje rýchlejšie, najmä pokiaľ ide o komplexné otázky.
 • PostGIS nie je vždy správne prispôsobený pri práci s väčšími problémami s priestorovými údajmi.
 • Často sa vyžadujú doplnky s cieľom vyriešiť niektoré nedostatky programu PostGIS.

Najlepší hostitelia PostGIS

Top 3 poskytovatelia hostingu PostGIS

Teraz sme sa venovali základným výhodám PostGIS ako softvéru a rozšíreniu. Pozrime sa na najlepších poskytovateľov hostingu, ktorí ho podporujú..

Hosting A2

A2 Hosting pre PostGIS

A2 Hosting pre PostGIS.

Pre hostingovú spoločnosť PostGIS, ktorá je pre vývojárov najpriaznivejšia, zvážte možnosť A2 Hosting. Vyznačuje sa podporou najpopulárnejšieho vývojového softvéru (ako je PHP, MySQL, PostgreSQL a Perl) a vďaka bezplatnému prenosu stránok je vaša práca ešte jednoduchšia. Páči sa nám tiež riadené hostingové spoločnosti ako Atlantic.net a LiquidWeb, ak by ste radšej odovzdali hostiteľské ovládacie prvky PostGIS hostiteľovi a viac sa zamerali na vývoj.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, väčšina našich odporúčaní vyzerá silne, ale A2 Hosting poskytuje trvalé zabezpečenie prostredníctvom internetu aktualizácie bez reštartovania jadra a duálny firewall. Liquid Web taktiež ponúka možnosti vysokej bezpečnosti prostredníctvom vyhradených serverov a spravovaného hosťovacieho programu.

Atlantic.net

Atlantic.net pre PostGIS

Atlantic.net Hosting pre PostGIS.

Keď hľadáte škálovateľnosť a výkon, premýšľajte o serveri Atlantic.net pre váš hosting PostGIS. Ponúka dedikované servery, cloudhosting a niektoré ďalšie možnosti, ako je napríklad kolokačný hosting. Atlantický oceán poskytuje neuveriteľný výkon, spolu s vyhradenými servermi a hostingom VPS.

LiquidWeb

LiquidWeb pre PostGIS

LiquidWeb Hosting pre PostGIS.

LiquidWeb je jedným z najčastejšie odporúčaných poskytovateľov hostingu WIHT. Ponúkajú čokoľvek od riadeného elektronického obchodovania až po špičkové dedikované servery. spoľahlivý záruky dostupnosti, a 24/7 podpora cez live chat, telefón alebo e-mail sa tiež považuje za štandard.

Celkovo je LiquidWeb skvelou voľbou pre hosťovanie PostGIS.

Často kladené otázky PostGIS

 • Prečo potrebujem PostGIS?

  PostGIS pridáva funkcie, ktoré uľahčujú prácu s priestorovými údajmi. Aj keď určite môžete ukladať nespracované údaje do ľubovoľného typu databázy a pomocou kódu ich interpretovať takým spôsobom, že z údajov vytiahne priestorový význam, PostGIS a podobné produkty uľahčujú ukladanie priestorových údajov a ich použitie v zmysluplných spôsoby.

 • Ako získam PostGIS?

  PostGIS inštalujete prístupom na príkazový riadok servera, na ktorom chcete nainštalovať softvér, zabezpečením potrebných závislostí a podľa pokynov uvedených na webovej stránke PostGIS. Potom povolíte PostGIS pre každú databázu PostgreSQL, kde ju chcete používať. Aspoň je to jednoduchý spôsob, ako to urobiť. Ak ste dobrodružní, môžete si tiež stiahnuť zdrojový kód a zostaviť svoju vlastnú inštaláciu.

 • Keď bol PostGIS prepustený?

  Prvá verzia PostGIS bola vydaná v roku 2001. Prvá stabilná verzia však vyšla až o štyri roky neskôr.

 • Je PostGIS aktívny udržiavaný?

  Áno, vývojová komunita PostGIS je veľmi aktívna a zvyčajne existuje niekoľko aktualizácií PostGIS každý rok.

 • Kto rozvíja PostGIS?

  PostGIS bol pôvodne vyvinutý spoločnosťou Refractions Research, ktorá stála na čele vývoja aplikácie prostredníctvom verzie 1.3.2 softvéru, ktorý bol prepustený v roku 2007. Od tej doby bol projekt riadený komunitou open source používateľov-vývojárov vedenou projektovým riadením PostGIS. výbor.

 • Kto používa PostGIS?

  Mnoho lokalizačných aplikácií a služieb môže používať PostGIS ako databázu. Medzi aplikácie, ktoré môžu byť poháňané databázou PostGIS, patria Kosmo, OpenJUMP, MapServer, MapGuide, Kosmo a ďalšie. Navyše spoločnosti ako Instagram, Uber a FourSquare používajú PostGIS.

 • Čo odlišuje PostGIS od iných databázových rozšírení SQL, ktoré pridávajú priestorovú podporu?

  Po prvé a najdôležitejšie je PostGIS bezplatný a open-source. Mnoho ďalších rozšírení priestorových údajov pre databázy SQL prichádza so statným poplatkom. Po druhé, PostGIS pracuje s PostgreSQL databázami, zatiaľ čo väčšina podobných produktov rozširuje rôzne typy relačných databáz.

 • Prečo PostGIS a nie MyGIS?

  Podľa OSGeo bol PostGIS vytvorený skôr pre databázy PostgreSQL ako pre databázy MySQL, pretože PostgreSQL je flexibilnejší systém správy databáz ako MySQL. Inými slovami, navrhnutie PostGIS pre MySQL (MyGIS) by trvalo oveľa dlhšie ako vytvorenie PostGIS pre PostgreSQL, čo by potenciálne skomplikovalo projekt skôr, ako by sa dostal na zem..

 • Aké alternatívy existujú pre PostGIS?

  PostGIS je vytvorený špeciálne pre PostgreSQL a je najväčšou, najlepšie podporovanou platformou na ukladanie geopriestorových údajov. Tu sú niektoré alternatívy:

  • H2GIS: postavený pre JAVA a založený na JDBC s jednoduchými funkciami
  • JASPA: používa tiež PostgreSQL, zamerané na správu vrstiev
 • Čo robí PostGIS vynikajúcou konkurenciou?

  PostGIS má pravdepodobne najväčšiu podpornú komunitu, najdlhšiu históriu a množstvo rozšírení.

 • Aké sú požiadavky servera na spustenie PostGIS?

  Akékoľvek nasadenie PostGIS bude pravdepodobne na serveri, ktorý je buď DBaas, alebo musí byť súkromným serverom s dostatočnou pamäťou a úložným priestorom na spustenie PostgreSQL. Pre jednoduché stránky sa odporúča pamäť 512 MB alebo vyššia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me