Najlepšie POP3 hosting: Kto je pre vaše stránky najlepší? [Aktualizované: 2020]

Porovnať POP3 Hosting

POP3 je najobľúbenejší e-mailový protokol. Je k dispozícii takmer od všetkých hostiteľov, ktorí poskytujú e-mailovú podporu. Ale nie všetci hostitelia sú si rovní, pokiaľ ide o hosting POP3.


Okrem poskytovania protokolu POP3 by mal dobrý hostiteľ obsahovať aj silné klienty webmailu, veľkorysé množstvo e-mailových úložísk a veľké obmedzenia príloh. Okrem toho vyhľadajte hostiteľa, ktorý ponúka veľký (alebo neobmedzený) počet e-mailových schránok.

Nižšie diskutujeme o podrobnostiach najlepšieho hostenia POP3, ale zatiaľ je tu päť najlepších hostiteľov:

 1. SiteGround
  – Skvelý hosting s neobmedzeným počtom e-mailov
 2. Bluehost
 3. Hosting A2
 4. InMotion Hosting
 5. HostPapa

Ako sme vybrali najlepších hostiteľov pre POP3?

Preskúmali sme našu databázu viac ako 1 500 plánov webhostingu a vzali sme si všetky, ktoré ponúkali POP3, spolu so značnými e-mailovými schránkami, veľkorysým úložiskom a ďalšími faktormi ovplyvňujúcimi použitie e-mailov.

Potom sme ich zoradili podľa našich tisícov odborných a používateľských recenzií, aby sme našli najlepších hostiteľov POP3.

Čo je to POP3 Hosting?

E-mailové adresy založené na doméne prepožičiavajú vašej obchodnej komunikácii atmosféru profesionality a dajú sa ľahko nastaviť a používať, ak vaša hostingová služba podporuje komunikáciu POP3..

Existuje mnoho e-mailových služieb, ako sú Gmail a Yahoo !, ktoré si získali popularitu a používajú sa na osobné aj profesionálne účely. Z dôvodu objemu používateľov však môže byť často ťažké rezervovať požadovanú adresu, najmä na dobre zavedenú populárnu službu..

Tu prichádza Post Office Protocol verzia 3 (POP3). Skôr než mať neprofesionálny Gmail alebo Yahoo! adresu s číslami alebo prezývkami, môžete mať [chránený e-mailom]

Ako to funguje

Keď bol POP3 pôvodne navrhovaný, bol to veľmi jednoduchý protokol, ktorý zahŕňal prihlásenie na server, získanie zoznamu e-mailov, ich stiahnutie a okamžité odstránenie..

Keď sa e-mail rozšíril, bolo potrebné vylepšiť základný protokol POP3, a preto sa prostredníctvom rozšírení pridalo niekoľko ďalších funkcií. Najdôležitejšia z nich bola schopnosť šifrovať proces prihlásenia.

Ďalším významným rozšírením bola schopnosť načítať e-maily bez toho, aby boli automaticky odstránené, v skutočnosti sa používa server POP3 ako online záloha všetkých e-mailov. Získajte nový počítač alebo zmeňte e-mailových klientov a každý predchádzajúci e-mail si môžete okamžite stiahnuť znova. Na uľahčenie tejto funkcie bol protokol POP3 rozšírený tak, aby umožňoval identifikáciu každého e-mailu s jedinečným ID (UID). Tieto identifikátory UID potom môžete porovnať so zoznamom identifikátorov UID, ktoré váš e-mailový program udržuje, čo umožňuje identifikovať nové e-maily, na rozdiel od starých e-mailov, ktoré zostávajú na serveri..

Schopnosť odstrániť e-maily staršie ako zadané obdobie bolo ďalším rozšírením pôvodného protokolu POP3, ktorý mal pre koncového používateľa praktické výhody..

V priebehu času tieto rôzne rozšírenia významne zlepšili POP3 v porovnaní so základnou metodológiou connect-retrieve-delete, ktorú pôvodcovia pôvodne predpokladali. Napriek týmto vylepšeniam POP3 stále obsahuje niektoré významné obmedzenia.

Obmedzenia POP3

Napriek pokroku, ktorý sa dosiahol v modernizácii a rozšírení funkčnosti POP3, jej inherentná jednoduchosť vedie k niektorým závažným nedostatkom.

Jedným z najvýznamnejších nedostatkov POP3 je nedostatok štandardizácie toho, aké ďalšie funkcie a rozšírenia sú podporované na rôznych serveroch. Pretože hlavný protokol je tak jednoduchý a veľa ďalších funkcií sa poskytuje prostredníctvom voliteľných rozšírení, akýkoľvek serverový softvér POP3 môže podporovať alebo ignorovať akúkoľvek kombináciu funkcií, pokiaľ sú podporované najzákladnejšie základné funkcie..

Ďalším zrejmým nedostatkom je nedostatok aktualizácií stavu POP3 na všetkých zariadeniach. Napríklad, ak si stiahnete e-mail a odpoviete naň zo svojho telefónu alebo tabletu, pri sťahovaní toho istého e-mailu do počítača alebo iného zariadenia sa zobrazí ako neprečítaný. Akákoľvek akcia, ktorú ste mohli vykonať pomocou tohto e-mailu, sa zobrazí iba na zariadení, ktoré ste použili na vykonanie tejto akcie. Vďaka tomu je POP3 menej ako ideálny pre niekoho, ktorého pracovný postup sa spolieha na viac zariadení.

To isté platí, ak si kúpite nový počítač alebo zmeníte e-mailových klientov. Ak sa rozhodnete znova prevziať svoj e-mail, namiesto zálohovania a obnovy sa každý e-mail stiahne a zobrazí ako nová neprečítaná správa – bez ohľadu na to, koľko ste mohli preposlať alebo na ktoré ste odpovedali..

Počiatočná metodika POP3 na pripojenie-načítanie-odstránenie je zrejmá aj v nedostatku organizačných schopností na strane servera. Ak chcete filtrovať a organizovať svoj e-mail, musíte tak urobiť v e-mailovom klientovi. Ak k svojmu e-mailu pristupujete na viacerých zariadeniach, je to ďalší krok, ktorý musíte znova vytvoriť na všetkých zariadeniach.

alternatívy

Kvôli obmedzeniam POP3 bol nakoniec navrhnutý a vyvinutý konkurenčný protokol. Tento protokol bol IMAP. IMAP bol od samého začiatku navrhnutý tak, aby riešil nedostatky POP3 a zdôrazňoval obojsmernú komunikáciu so serverom namiesto filozofie connect-retrieve-delete, ktorá prenikla POP3..

IMAP obsahoval funkčnosť, ktorá bola naštepená do POP3, ale ako súčasť základného protokolu. To viedlo k omnoho jednotnejšej implementácii softvéru IMAP.

Softvér protokolu a servera IMAP tiež považuje poštové schránky IMAP za hierarchiu, ktorá by sa mala duplikovať na všetkých zariadeniach prihlásených do tohto účtu. Nastavte si na svojom telefóne alebo tablete svoj účet IMAP a uvidíte rovnaké poštové schránky ako v počítači.

IMAP tiež rieši problém s aktualizáciou stavu zahrnutím rôznych príznakov správy ako neoddeliteľnú súčasť protokolu. Odpovedať, poslať ďalej alebo presunúť e-mail a táto zmena sa šíri na všetkých vašich zariadeniach.

Táto obojsmerná komunikácia však môže byť náročnejšia na zdroje v porovnaní s POP3 pre server aj pre klienta.

Dostupnosť a ceny

POP3 je pravdepodobne najviac podporovaný e-mailový protokol na tejto planéte. To znamená, že prakticky každá hostingová spoločnosť a služba ponúka bezplatnú podporu POP3.

Pros POP3:

 • Široko podporované
 • Malá stopa zdrojov
 • Zvyčajne zadarmo

Zápory:

 • Obmedzená funkčnosť
 • Nie je ideálne na použitie s viacerými zariadeniami
 • Nekonzistentná implementácia z jedného servera na druhý

Body na zapamätanie

POP3 sa teší rozšírenému použitiu kvôli svojej jednoduchosti, spoľahlivosti a ľahkému použitiu. Napriek vzostupu protokolu IMAP je POP3 naďalej vynikajúcou voľbou pre mnoho jednotlivcov.

Ak sa však váš pracovný postup spolieha na viac zariadení, môže byť pre vás IMAP lepšou voľbou.

Ďalšie funkcie v e-maile

 • Preposielanie e-mailov
 • IMAP
 • SMTP
 • webmail
 • Poštové zoznamy
 • phpList
 • Vlastné záznamy MX
 • poštár
 • SquirrelMail
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map