Najlepšie Perl Hosting: Kto je najlepší pre vaše stránky? [Aktualizované: 2020]

Porovnať Perl Hosting

Perl je všestranný programovací jazyk vyvinutý na konci osemdesiatych rokov. Distribúcie systému Linux zvyčajne prichádzajú s nainštalovaným programom Perl. A väčšina webových hostiteľov používa systém Linux.


Ak plánujete používať hostiteľa Windows, možno budete musieť nainštalovať klienta Perl, ako je ActivePerl (podľa ActiveState) alebo Strawberry Perl. Populárny ovládací panel Windows Plesk sa už nedodáva s distribúciou ActiveState Perl.

Tu je päť najlepších poskytovateľov hostingu Perl:

 1. SiteGround
  – Rôzne plány, rýchle servery, vynikajúca podpora
 2. Bluehost
 3. Hosting A2
 4. InMotion Hosting
 5. HostPapa

Ako sme vybrali najlepších hostiteľov Perlu?

Zo stoviek webových hostiteľov sme vybrali hostiteľov, ktorí splnili naše kritériá pre vyspelú infraštruktúru, denné zálohovanie, vysokú dostupnosť a robustné zabezpečenie. Testovali sme rýchle rýchlosti odozvy servera.

Vybrali sme tie, ktoré majú výnimočnú zákaznícku podporu. Potom sme tieto výsledky porovnali s tisíckami používateľských recenzií z našej vlastnej databázy.

porovnať perl hosting

Čo sa naučíte

Niekedy sa nazýva „lepiaca páska internetu“. Perl je programovací jazyk s bohatou históriou a farebným zakladateľom. Unikátnym spôsobom podporil rast hnutia s otvoreným zdrojom.

V tomto článku sa dozviete pozadie Perlu a aké sú jeho bežné použitia.

Pozrime sa na požiadavky na hosťovanie pre Perl. Najmä úskalia, ktorým sa chcete vyhnúť.

A zdieľam niekoľko mojich osobných odporúčaní pre hostiteľov Perlu.

čo je perl hosting

Čo je Perl?

Hoci Perl je často popisovaný ako programovací jazyk, v skutočnosti je pomerne veľká rodina dynamických programovacích jazykov na všeobecné použitie, ktorý sleduje jeho korene už v roku 1987.

Najbežnejším jazykom v rodine je Perl 5, ktorý sa začal písať v roku 1994.

Perl príkladPerl bol nazývaný „lepiaca páska internetu“. Tu je príklad kódu.

Perl History

Perl bol pôvodne vytvorený ako skriptovací jazyk Unix na zjednodušenie spracovania správ, ale v priebehu rokov sa rozšírila o množstvo funkcií, ktoré majú málo spoločného s jej koreňmi.

Vďaka svojim schopnostiam analyzovať sa Perl 5 stal v 90. rokoch populárnym skriptovacím jazykom CGI a naďalej sa vyvíjal a zahŕňal viac funkcií a modulov pre najrôznejšie použitia a odvetvia..

Perl 5 sa teraz používa pre sieťové programovanie, správu systému a má množstvo aplikácií vo financiách a grafickom vývoji.

Aktuálna verzia Perl 5.21 bola predstavená v júni 2014 a všetky verzie po 5.10 sa považujú za „moderné Perl“.

Perl 6

Aj keď proces navrhovania pre Perl 6 začal v roku 2000, programovací jazyk sa stále vyvíja.

Zásadne sa líši od Perlu 5 a má zlepšovať odstraňovanie alebo znižovanie krivky učenia a zefektívňovanie vývoja.

.

V tomto rozhovore Larry Wall, tvorca Perlu, diskutuje o Perl 6, budúcom vývoji a komunite obklopujúcej tento open source projekt..

Napriek tomu vývoj pokračuje a mnoho neúplných implementácií Perlu 6 sa zameriava na rôzne miesta, pričom najbežnejšou je virtualizácia..

Podpora servera pre Perl 5.20

Vzhľadom na svoj vek, Perl beží na širokej škále platforiem, vrátane všetkých známych derivátov Unixu, natívnej platformy Perlu.

Podpora na hlavných platformách, ako sú Windows a OS X, nie je problémom. Perl tiež beží na VMS, OS / 2, BeOS, QNX, dokonca DOS a Amiga.

Podpora modulov a skriptov

Hosting však musí byť kompatibilný a musí poskytovať podporu pre rôzne moduly a skripty.

Rozsiahly výber distribúcií, modulov a platforiem môže spôsobiť problémy pri migrácii, ale väčšina problémov sa dá vyriešiť pomocou funkcie „make install“, ktorá roztriedi knižnice, cesty knižníc a zabezpečí, že všetko skončí na správnom mieste..

Pokiaľ ide o hostiteľov, väčšina z nich ponúkajú početné Perl moduly a CGI skripty, takže ak nepotrebujete niečo relatívne exotické, priemerný Perl hostiteľ by mal stačiť, pokiaľ ide o podporu modulu.

Väčšina používateľov energie už tieto obmedzenia pozná, takže zvyčajne nepredstavujú problém.

Moduly CPAN

pchanéDomovská stránka CPAN

CPAN, čo je skratka pre Comprehensive Perl Archive Network, je multi-gigabajtový archív replikovaný na mnohých serveroch po celom svete.

Obsahuje tisíce bežne používaných modulov, rozšírení, zdrojový kód a dokumentáciu pre všetky vyššie uvedené. Modul Úloha :: Kensho obsiahnutý v CPAN obsahuje zoznam odporúčaných modulov, vďaka čomu je cenným zdrojom pre hostiteľov a vývojárov..

perl hostovanie bezpečnostné opatrenia

Na čo sa zamerať: Preventívne opatrenia týkajúce sa hostenia Perl

Rovnako užitočné ako Perl je, že pri riešení problémov s hostiteľom by ste mali poznať určité problémy.

Niektoré z veľké problémy, na ktoré by ste sa mohli stretnúť, sú:

 • Výber modulov Perl
 • Spúšťanie skriptov Perlu z ľubovoľného adresára
 • Problémy s bezpečnosťou
 • Perl aktualizácie
 • Aktualizácie iného softvéru na serveri

Perl moduly a skripty

Hostitelia Perlu ponúkajú množstvo bežne používaných modulov Perl to vám umožní spúšťať rôzne skripty Perl a CGI.

Tieto moduly sú predinštalované hostiteľom a väčšina hostiteľov neumožňuje používateľom pridávať na svoje servery ďalšie moduly Perl. Dostupné, predinštalované moduly sú zvyčajne uvedené hostiteľom.

Jedna vec, ktorú treba hľadať pri hostovaní v jazyku Perl, je schopnosť spúšťať skripty Perlu z ľubovoľného adresára účtov a neobmedzovať sa na ich spúšťanie z priečinka cgi-bin..

Pri používaní rôznych adresárov je dôležité správne nastavte všetky povolenia súborov a postupujte podľa pokynov poskytované hostiteľom.

Perl Bezpečnosť

Ďalším problémom je bezpečnosť tiež si chcete zvoliť hostiteľa, ktorý bude používať spoľahlivé bezpečnostné postupy.

Okrem najzreteľnejších bezpečnostných hľadísk, je potrebné skontrolovať, ako hostiteľ spracováva aktualizácie modulov Perl a Perl, to znamená, či predinštalované moduly sú najnovšie dostupné verzie a ako často sa aktualizujú.

Dopyt včasné aktualizácie Perl od vášho hostiteľa

Nepripustené zraniteľné miesta poskytujú zlomyseľným hráčom dobrý vektor útoku, ktorý môže byť použitý na zníženie bezpečnosti, bez ohľadu na to, čo robíte sami – tento problém môže vyriešiť iba hostiteľ..

Samotný počet modulov Perl, ktoré ponúkajú hostitelia a ktoré používajú vývojári, predstavuje riziko, že niekoľko zraniteľných komponentov sa môže na serveri chvíľu zdržať, kým sa neopravia..

kupón pre webhosting

Hľadáte veľa na Perl hosting?
SiteGround – ohodnotený našimi čitateľmi na prvom mieste – poskytuje vynikajúcu podporu Perlu a včasné aktualizácie. Teraz môžu naši čitatelia ušetriť až 67% za tieto populárne plány. Použite tento odkaz na zľavu
dohodnúť sa.

Neboj sa

V prieskume z januára 2013 bezpečnostná spoločnosť Sophos zistila, že 80% škodlivých lokalít je „nevinnými obeťami kompromisu“, čo je diplomatický spôsob, ako povedať, že za predčasné aktualizácie je zodpovedná veľa úspešných útokov.

Vyberte hostiteľa, ktorý pravidelne aktualizuje tieto komponenty: Perl, PHP, MySQL a ďalší softvér, aby sa vaše stránky nestali inou štatistikou Sophos..

 1. perl
 2. PHP
 3. MySQL
 4. PostgreSQL
 5. Základný operačný systém

Nezabudnite na ďalšie služby

Dobrý hostiteľ Perlu musí navyše ponúkať celý rad ďalších služieb a štandardov, ktoré môžu byť potrebné, vrátane podpory MySQL, PHP4 a PHP5, takže môžete hostovať webové aplikácie napísané buď v Perl, alebo PHP.

Výhody použitia vyhradeného hostiteľa Perlu

Existujú niekoľko výhod s webovým hostiteľom zameraným na Perl:

FeatureBenefit
Perl je predinštalovanýŠetrí čas inštaláciou Perl
Perl podporaĽahko vyriešiť problémy Perl

Väčšina hostingových prostredí bude schopná podporovať Perl. Keďže už existuje tak dlho, má sklon bežať na širokej škále platforiem.

Ak však hľadáte optimalizáciu prostredia Perl, môže ísť o prispôsobené nastavenie.

Ľahká inštalácia Perlu

Perl na stiahnutieSnímka obrazovky Perl na stiahnutie

Väčšina špecializovaných hostiteľov Perlu ponúkne ľahkú inštaláciu Perlu spolu s rôznymi inými programovacími jazykmi. Môže to pomôcť skrátiť čas a viete, že sa nestretnete so žiadnymi konfliktami po ceste, keď váš hostiteľ nepodporuje jazyk..

Podpora Perl

Dedikovaní hostitelia Perlu budú mať tiež moduly Perl, ktoré môžete nainštalovať rovnakou metódou. Navyše, serverové prostredie bude prispôsobené podľa Perlu, takže môžete očakávať rýchlejší výkon vo všetkých oblastiach. Budete tiež mať vyhradený tím podpory Perl po vašej strane, ktorá má bohaté skúsenosti.

najlepší perl hostitelia

Moje výbery: 3 hostitelia Perlu

Pokryli sme požiadavky a spoločné úskalia hostenia Perlu.

Teraz uvádzame niekoľko osobných odporúčaní pre spoľahlivých a dôveryhodných hostiteľov Perlu.

InMotion Hosting

InMotion Perl

InMotion hosting pre Perl

InMotion Hosting má cenovo dostupné hostingové plány Perl pre rôznych majiteľov webových stránok. Navyše získate prístup SSH, ktorý umožňuje rýchly prístup k modulu Perl bez toho, aby ste museli prechádzať cez ovládací panel.

K dispozícii je tiež inštalačný program na jedno kliknutie, ktorý vám umožní nainštalovať Perl na váš server za pár sekúnd. Okrem konkrétnych funkcií Perlu získate aj super rýchly hostiteľ, ktorý beží na serveroch SSD. Bez ohľadu na to, aký webový server si vyberiete, získate aj denné zálohy, DDoS a ďalšiu bezpečnostnú ochranu a bezplatný certifikát SSL.

Hosting A2

A2 Hosting Perl

A2 Hosting pre Perl

A2 Hosting ponúka neuveriteľne spoľahlivý a rýchly hosting Perl, ktorý je vhodný pre vývojárov. Vaše serverové prostredie bude podporované pre najnovšiu verziu Perlu a získate bezplatný prístup SSH.

S A2 Hosting získate tiež prístup k rýchlej platforme SwiftStream, ktorá využíva optimalizované servery SSD na poskytovanie bleskovo rýchleho výkonu. Budete mať tiež na výber umiestnenie servera a rôzne úrovne zabezpečenia.

FastComet

FastComet Perl

FastComet pre Perl

Ak chcete plne spravovaného a výkonného hostiteľa Perlu, môžete zvážiť FastComet. Tento hostiteľ bol vytvorený a úplne optimalizovaný pre prostredie Perl.

To znamená, že dostanete veci ako bezplatný prevod Perl (v prípade potreby), Cloudový hosting SSD, denné a týždenné zálohy, integrovaný Cloudflare CDN, podpora 24/7 od odborníkov z Perlu a mnoho ďalších.

Navyše môžete ľahko škálovať prostriedky servera nahor alebo nadol bez prerušenia prevádzky. Táto úroveň hostenia a optimalizácie môže byť iba konečným hostiteľským prostredím Perlu.

Perl hosting zhrnutie

Čo hľadať v prostredí Perl Hosting

Perl pobeží na väčšine hostingových platforiem. Hostiteľ, ktorého si nakoniec vyberiete, bude závisieť od toho, do akej miery používate Perl na vytváranie svojich webových stránok alebo aplikácií.

Stále musíte uistite sa, že váš hostiteľ je kompatibilný s rôznymi skriptmi, ktoré plánujete spustiť, a niektorí hostitelia ponúknu lepší výkon ako ostatní. Pri výbere hostiteľa Perlu by ste však mali mať na pamäti nasledujúce skutočnosti:

 • Bezplatný prístup SSH na ľahký a bezpečný prístup k serveru
 • Viacnásobné vytváranie a podpora FTP účtov
 • Ovládací panel alebo prístup k cPanel pre rýchlu správu servera
 • Priložené zálohy
 • Neobmedzená šírka pásma a hosting, alebo aspoň ľahko škálovateľné
 • Jednoduchá inštalácia skriptov a modulov Perl
 • Špecializovaný tím podpory Perlu
 • Podpora neobmedzených domén v rámci jedného účtu

kupón pre webhosting

Hľadáte správneho hostiteľa Perlu?
A2 Hosting v našich nedávnych testoch rýchlosti a výkonu získala prvé miesto. plány. Práve teraz môžete ušetriť až 50% na svojich plánoch vhodných pre vývojárov. Použite tento odkaz na zľavu
dohodnúť sa.

Ďalšie funkcie v jazykoch a rámcoch

 • ASP.NET
 • .Internetová sieť
 • VB.NET
 • laravel
 • PHP
 • Ruby on Rails
 • Django
 • krajta
 • Zahrnuté na strane servera
 • Jáva
 • ColdFusion
 • ASP
 • CodeIgniter
 • CakePHP
 • Node.js
 • Symfony
 • PHP 5
 • PHP 7

Perl Často kladené otázky

 • Čo je Perl?

  Perl je programovací jazyk. Je to univerzálny, dynamický a interpretovaný jazyk na vysokej úrovni. Bola vytvorená koncom osemdesiatych rokov, ale odvtedy sa vyvinula tak, aby zahŕňala množstvo nových funkcií.

 • To Perl rodinu jazykov?

  Perl sa často označuje ako rodina jazykov. V istom zmysle je to pravda. Najmä Perl 5 a Perl 6 sú vidlice pôvodného Perlu 5. Hoci sú jazyky stále dosť podobné, sú zreteľné.

 • Na čo sa Perl používa?

  Počet prípadov použitia pre Perl rastie od jeho prvého vydania. Dnes sa Perl používa na celý rad rôznych úloh vrátane grafiky, sietí, správy systému, finančných aplikácií a mnoho ďalšieho.

  Perl je flexibilný a môže byť použitý pre celý rad rôznych aplikácií.

 • Potrebuje môj server Perl?

  Perl podpora na webhostingových serveroch je v tomto bode prakticky nevyhnutnosťou. Možno ho nebudete používať, ale je veľmi pravdepodobné, že nejaký program, ktorý používate, áno.

  Vďaka početným priemyselným aplikáciám Perl, rozšírenému použitiu a popularite väčšina hostingových balíkov podporuje Perl. Všetky verzie po verzii 5.10 sa zvyčajne nazývajú „moderné Perl“ a to je to, čo sa pravdepodobne na server dostanete..

 • Aký hardvér a operačné systémy podporujú Perl?

  Perl je pomerne starý, takže je kompatibilný s množstvom rôznych hardvérových platforiem, od starších 16-bitových platforiem po špičkové serverové čipy.

  To isté platí pre operačné systémy; Perl je možné používať na Windows, OS X, OS / 2, BeOS a dokonca aj DOS. Samozrejme, pretože bol navrhnutý pre Unix, Perl beží aj na všetkých unixových platformách, vrátane Linuxu, FreeBSD, Solaris a QNX..

 • Existujú obmedzenia servera Perl?

  Zatiaľ čo väčšina hostiteľov ponúka podporu Perlu vo všetkých hostiteľských balíkoch, veľa zdieľaných balíkov ukladá niekoľko obmedzení.

  Napríklad získate celý rad modulov Perl a skriptov CGI, ale nemôžete nainštalovať žiadny z vašich vlastných. Nainštalované moduly by však mali stačiť, pokiaľ nemáte skutočne exotické požiadavky.

 • Čo robiť, ak potrebujem modul Perl, ktorý môj hostiteľ neposkytuje?

  Zvyčajne to nie je možné pre hostiteľské balíčky základnej úrovne. Takže, ak potrebujete špeciálne moduly Perl, možno budete musieť upgradovať na VPS alebo vyhradený hosting.

 • Aké dôležité sú aktualizácie Perlu?

  Z hľadiska zabezpečenia by ste mali vždy používať najaktuálnejší softvér. Perl nie je výnimkou. Ak je Perl pre váš web kritický, overte si u svojho hostiteľa, či používa aktuálny jazyk a moduly.

  Ak už máte hosting a jeho inštalácia Perlu je zastaraná, požiadajte svojho hostiteľa, aby ho aktualizoval. Ak sa to stane problémom, možno budete musieť zmeniť hostiteľov.

 • Je Perl súčasťou zásobníka LAMP?

  LAMP pôvodne znamenal Linux, Apache, MySQL a PHP. V súčasnosti sa však „P“ v LAMP často vzťahuje na Perl alebo Python.

 • Ako široko sa používa Perl?

  V Perle bolo napísaných niekoľko veľmi populárnych webových stránok a softvérových projektov. Patria sem cPanel, Movable Type, Bugzilla, ako aj hlavné webové stránky ako IMDb, Craigslist a DuckDuckGo..

 • Ako má Perl licenciu?

  Perl 5 je licencovaný na základe GNU General Public License 1.0 a vyššie, alebo Artistic License. Perl 6 je licencovaný na základe GNU General Public License 1.0 a vyššie alebo Artistic License 2.0.

 • Sú kompatibilné s Perl 5 a Perl 6?

  Nie. Sú podobné tým, že ak viete, že nebudete mať žiadne problémy s čítaním druhého. Pokiaľ však ide o počítače, nie sú kompatibilné.

 • Ako sa Perl porovnáva s Pythonom?

  Oba skriptovacie jazyky sa používajú na podobné účely, sú však veľmi odlišné.

  Na rozdiel od Perlu, Python prakticky núti vývojárov, aby rešpektovali množstvo štandardov, takže výsledný kód je spravidla jemnejší ako v Perli. Vďaka tejto väčšej úrovni štandardizácie je Python vhodnejší aj pre začiatočníkov, pretože je intuitívnejší.

  Perl je však omnoho starší, takže má k dispozícii omnoho viac modulov. Niektorí tvrdia, že Perl je viac vyspelý a výkonnejší ako Python.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map