Najlepšie hosting webového rozhrania MySQL: Kto je pre vaše stránky najlepší? [Aktualizované: 2020]

Porovnať webhostingové rozhranie MySQL

Ak hľadáte možnosť hostenia, ktorá vám umožní prístup k databázam MySQL prostredníctvom webového rozhrania, prečítajte si tento článok, aby ste sa uistili, že poskytovateľ, ktorý si vyberiete, spĺňa technické požiadavky..


Odkedy spoločnosť Oracle kúpila MySQL, vydala množstvo komerčných produktov, ktoré používateľom umožňujú prístup k ich MySQL databázam priamo z webu. Možno však zistíte, že jej alternatívy, ako napríklad bezplatný phpMyAdmin s otvoreným zdrojom, môžu sťažiť nájdenie rozhraní MySQL..

Podrobný rozpis každého hostiteľa uvedieme neskôr v tomto článku; ak sa však ponáhľate, najlepších 5 hostiteľov hostiteľov webového rozhrania MySQL sú:

 1. Hosting A2
  – Pre skúsených DBA ich nespravované plány VPS umožňujú veľa slobody
 2. InMotion Hosting
 3. GreenGeeks
 4. LiquidWeb
 5. Chrám médií

Ako sme vybrali najlepších hostiteľov pre hosting webového rozhrania MySQL?

Preskúmali sme viac ako 1 500 plánov hostenia a vybrali sme tie, ktoré namiesto rozhrania phpMyAdmin používajú rozhrania MySQL, alebo vám aspoň umožňujú inštaláciu sami. Potom sme sa dostali do užšieho výberu hostiteľov, ktorí ponúkajú vynikajúci výkon a pohotový zákaznícky servis.

Nakoniec sme krížovo odkázali spätnú väzbu z našej obrovskej databázy pravých zákazníckych recenzií, aby sme identifikovali 10 najdôležitejších hostiteľov hostenia webového rozhrania MySQL..

Čo sa naučíte

Pravdepodobne ste už oboznámení s MySQL, jedným z najpopulárnejších systémov správy relačných databáz. Mať webové rozhranie MySQL so svojím hostingovým plánom je určite bonus, ak už túto technológiu poznáte.

Na tejto stránke vás naučím o výbere najlepších plánov hostenia, ak je potrebné mať na pamäti vyššie uvedené skutočnosti. Dozvieme sa tiež niekoľko užitočných alternatív a problémov, ktoré si treba dať pozor.

Čo je to MySQL Web Interface Hosting?

Čo je to MySQL Web Interface Hosting?

Databázy sú hlavnou súčasťou moderného webového prostredia. Je ťažké predstaviť si webové stránky, ako sú sociálne siete bez nich.

oni ukladať obrovské množstvo údajov ako sú používateľské mená, dátumy narodenia, e-mailové adresy a profilové obrázky.

Ako sú však tieto databázy spravované? Predtým, ako mohli ľudia začať uverejňovať videá s mačkami na webe, niekto musel zostaviť databázu a naplniť ju.

Čo je databáza?

Databáza je spôsob ukladania a organizácie veľkého množstva údajov, takže k správnym súborom môžete pristupovať podľa potreby.

Ak máte blog, vaše príspevky a súbory stránok sa uložia do databázy. Túto databázu môžete presunúť na nového hostiteľa a príde s ňou celý váš blog, obsah a všetko.

Ako fungujú spravované databázy

V minulosti sa správa databáz uskutočňovala pomocou neohrabaných rozhraní príkazového riadka.

V súčasnosti existuje veľa databáz určených na použitie na webe webové rozhrania na správu a MySQL nie je výnimkou.

Existuje niekoľko dostupných databáz, ktoré sa stali súčasťou zásobníka LAMP (Linux / Apache / MySQL / Scripting Language, začínajúci písmenom „P“)..

Relačné databázy

MySQL je príkladom relačná databáza. Pomyslite na tabuľku v relačnej databáze, ako je tabuľka.

Má riadky a stĺpce, rovnako ako v programe Microsoft Excel alebo LibreOffice Calc, ale namiesto výpočtov databáza organizuje údaje.

Všetky položky v tabuľke musia byť určitého typu, napríklad reťazec písmen alebo číslo.

Čo robí databázu relačnou, je to, že môžete prepojiť rôzne tabuľky v databáze („súvisiace“) pomocou kľúča, ktorý sa nachádza vo všetkých z nich..

Ako MySQL pomáha riadiť veľké množstvo údajov

MySQL je systém správy relačných databáz (RDMS). Svoje databázy MySQL môžete pristupovať a spravovať kdekoľvek pomocou webového administračného panela.

Zdrojový kód pre MySQL je open source, licencovaný na základe GNU General Public License (GPL).

Avšak niekoľko komerčné verzie sú k dispozícii na kúpu od spoločnosti Oracle, ktorá vlastní MySQL.

Toto je veľmi zjednodušená tabuľka, ale toto je príklad toho, čo by mohlo byť zastúpené v databáze MySQL pre stránku sociálnych sietí:

názov

Dátum narodenia

Emailová adresa

ID používateľa

John Smith

1.1.2000

[Email protected]

11111

Mary Allan

3.4.1934

[Email protected]

11112

Elsa Dubois

5.1.1995

[Email protected]

11113

Toto je skôr technické, ale konečný výsledok je taký relačné databázy dokážu rýchlo uložiť a načítať veľa údajov, čo je ideálne pre webové aplikácie.

História webového rozhrania MySQL?

Malá história MySQL

Hoci MySQL nie je skratka, časť „SQL“ sa týka jazyka Structured Query Language.

SQL je programovací jazyk na špeciálne účely, ktorý bol vynašiel v IBM v sedemdesiatych rokoch.

Zatiaľ čo to, čo v skutočnosti robí, je dosť zložité; stačí povedať, že SQL spravuje údaje v RDMS, niečo ako dávať pokyny tímu ľudí.

Relačný aspekt MySQL vám umožňuje nadviazať vzťahy medzi kúskami údajov pre lepšiu optimalizáciu.

Predstavte si to ako farebne označenú kartotéku, skôr ako jednu škatuľu vyplnenú jednotlivými dokumentmi.

Ako sa začala MySQL?

MySQL sa objavil v čase, keď sa World Wide Web nachádzal v hlavnom prúde.

Weboví návrhári chcel stavať zložitejšie stránky a jediný spôsob, ako to efektívne dosiahnuť, bol systém správy databáz.

Prvá neobchodná relačná databáza

Väčšina relačných databáz, ako napríklad databáz od spoločnosti Oracle, boli veľké, neohrabané a neúnosne drahé záležitosti určené pre podnikové spoločnosti.

Ako open source projekt, MySQL mohol používať ktokoľvek, a šíri sa ako požiar po celom webe. Spoločnosť kúpila spoločnosť Sun, ktorú získala spoločnosť Oracle.

Widenius rozvetvil kód vytvoriť ktorý má byť podľa možnosti kompatibilný s MySQL. (Spúšťanie projektov open source spoločnosti Sun, ako sú OpenSolaris a OpenOffice, Oracle spôsobilo, že veľa ľudí bolo nervóznych.)

Čo je rozhranie?

Predtým, ako budete môcť používať databázu MySQL na doručovanie svadobných oznámení ľudí a mačacích obrázkov na svojich úžasných sociálnych sieťach, musíte si nastaviť databázu.

Musí špecifikovať rozloženie každej tabuľky v databáze, aké hodnoty idú do tabuľky a aký môžu byť.

okrem toho, ako všetky tabuľky spolu súvisia musí byť objasnené.

MySQL vyžaduje rozhranie pre správu údajov a databáz. MySQL Workbench je oficiálne rozhranie.

Má nespočetné množstvo funkcií, ktoré umožňujú vytváranie, správu, správu a migráciu databázy.

Je to sťahovanie vyžaduje Microsoft.NET Framework alebo Microsoft Visual C++ k funkcii.

Z príkazového riadku na web

Na začiatku bolo možné konfigurovať MySQL iba z príkazového riadku.

Stále to môžete urobiť, ak to naozaj chcete, ale tento proces môže byť komplikovaný. Syntax SQL je náročná.

Ak niekde zabudnete zátvorky, MySQL áno odraziť riadok, ktorý ste pracovali a budete ho musieť znova zadať.

To môže byť frustrujúce komplikovanými príkazmi MySQL.

MySQL robí správu databáz priateľskejšou

Keď sa MySQL a podobné databázy začali objavovať v polovici 90. rokov, len veľmi málo ľudí prevádzkujúcich tieto nové databázy riadené webové stránky boli profesionálnymi DBA..

Je pravdepodobné, že ak si sami vytvárate webovú stránku, tiež to tak nie je. Bolo potrebné ľahšie spravovať databázy, kde ste nemuseli byť dobrí svojimi prstami.

Už nie je iba na podnikanie

Pretože MySQL a ďalšie technológie s otvoreným zdrojom boli neoddeliteľnou súčasťou podnikového obrazu.

Potreba robustných a intuitívnych nástrojov spravovať tieto kritické databázové prostredia vytvorila pre tento priemysel ostré a pohotové nástroje riadenia.

Webové rozhrania pre MySQL vám umožňujú vykonávať administračné úlohy s databázami z webového prehľadávača namiesto programu nainštalovaného na vašom lokálnom počítači..

Túto výhodu nájdete pre svoju firmu, ak to potrebujete získajte prístup k panelu administrácie databázy z rôznych zariadení.

Webové rozhrania uľahčujú správu a správu databázy

Používanie jedného z týchto nástrojov je často omnoho jednoduchšie ako pokus o správu databázy pomocou príkazového riadka.

Pri navrhovaní tabuľky nemusíte pamätať syntax jazyka SQL.

Ak chcete rozhodnúť, či tabuľka obsahuje reťazec, celé číslo, dátum alebo IP adresu, stačí si vybrať možnosti z rozbaľovacej ponuky.

Ak chcete spúšťať dotazy, môžete tiež pomocou rozbaľovacích ponúk vyberte možnosti. Máte tiež možnosť spustiť nespracované dotazy na databázovom serveri, ak chcete.

Ako spravovať vaše údaje

MySQL WorkbenchPracovný stôl MySQL bol optimalizovaný pre mnohé sperating systémy.

V mnohých situáciách sú nástroje, ktoré používate na lokálnu správu databázy, rovnaké ako presné nástroje, ktoré používate na správu databázy, ktorá je hostená niekde inde..

So správnymi konfiguráciami a architektúrou je pre vás zložité všimnúť si rozdiel, ak ste nevedeli, že tam sú.

Preč sú dni samostatné rozhrania riadenia ohrozené GUI.

Vďaka HTML5, Java a ďalším pokročilým technológiám boli tieto nástroje na správu robustné a ešte robustnejšie ako iné nástroje, ktoré sú skutočne nainštalované.

kupón pre webhosting

Hľadáte skvelého hostiteľa webového rozhrania MySQL?
A2 Hosting v našich nedávnych testoch rýchlosti a výkonu získala prvé miesto. Ich nespravované plány VPS ponúkajú veľkú flexibilitu a veľkú podporu pre webové rozhranie MySQL. Práve teraz môžete ušetriť 50% o plánoch A2. Použite tento špeciálny odkaz na zľavu
dohodnúť sa.

Výber správneho rozhrania

Ako teda pristupujete k rozhraniu? Je to otázka zamerania vášho prehliadača na správnu adresu, či už ide o adresu URL alebo IP adresu servera.

Dnes existuje množstvo administratívnych rozhraní, každé s vlastnými funkciami pre správu a podávanie správ.

Ktorý z nich je pre vás vhodný, je záležitosť preferencie v mnohých prípadoch to môže byť aj záležitosť, z ktorej platformy spravujete, z ktorého prehľadávača a podobne.

Pred výberom rozhrania zvážte svoje potreby

Určitá správa sa skutočne deje na mobilných a tabletových zariadeniach, čo je jednoznačný znak doby, v ktorej žijeme.

Niektoré z týchto nástrojov na správu sú dokonca prenosné do niektorých z novších webových databázových štruktúr mimo MySQL, ako sú produkty NoSQL ako Cassandra.

Alternatívne nástroje

Tieto nástroje môžu pristupovať, analyzovať a spravovať štruktúry údajov na webe.

Opäť je to len otázka vašich potrieb a existuje veľa možností, ktoré najlepšie fungujú pre vašu situáciu.

Všetci z tieto nástroje vám umožňujú robiť niektoré rovnaké veci:

 • Vytvorte databázy a tabuľky
 • Pridajte alebo odstráňte údaje
 • Odstráňte tabuľky
 • Zadajte rozloženie tabuliek
 • Definujte vzťahy medzi tabuľkami

Ak používate poskytovateľa zdieľaného hostenia, pravdepodobne nebudete mať na výber, aké webové rozhranie budete používať.

Nakoniec použijete čokoľvek, čo sa vám poskytovateľovi hostingu páčilo.

Populárne webové rozhrania

Populárne webové rozhrania pre MySQL

Jeden z najpopulárnejšími príkladmi webových rozhraní MySQL je phpMyAdmin.

Vstavaný s PHP Hypertext Preprocessor (PHP), phpMyAdmin je súčasťou mnohých Linux, Apache, MySQL / MariaDB / MongoDB a PHP / Perl / Python (LAMP) stack inštalátorov.

Výhody iných webových rozhraní

Je predinštalovaný mnohými poskytovateľmi webhostingu.

Obsahuje grafické rozhranie, ktoré vám umožní spravovať databázy, tabuľky, vzťahy a oprávnenia.

Môžete tiež spustiť surové príkazy SQL, ak to naozaj chcete.

Ostatné webové rozhrania MySQL ponúkajú takmer rovnakú funkcionalitu. Niektoré sú príjemnejšie ako iné.

Často je iba otázkou vkusu nájsť rozhranie, ktoré sa vám páči. Možno sa vám zdá ľahšie použiteľné ako iné.

phpMyAdmin

Rozhranie PHPMyAdminUkážka PHPMyAdmin.

phpMyAdmin je taký populárny, že je to de facto štandard. Ak je nainštalovaná MySQL, môžete si byť takmer istí, že aj phpMyAdmin je.

Adminer

Adminer je ďalší webový nástroj Rovnako ako phpMyAdmin, Adminer je napísaný v PHP. Správca je napísaný v jednom súbore PHP.

Jeho cieľom je ponúknuť čistejšie rozhranie v porovnaní s phpMyAdmin. Skutočnosť, že je v jednom súbore, ukazuje svoj cieľ byť ľahkou alternatívou.

Je to tiež bezplatná aplikácia s otvoreným zdrojom.

Existujú aj ďalšie nástroje, ktoré nie sú bezplatné a nie sú založené na webe, ale snažia sa dať atraktívne rozhranie na vrch MySQL.

Navicat pre MySQL je jedným z príkladov plateného nástroja. to je používa veľa podnikových organizácií umožniť viacerým používateľom spravovať databázu. Podporuje aj iné relačné databázy, ako je PostgreSQL.

Úvahy o hostovaní MySQL

Vo väčšine prípadov nebudete mať v rozhraní SQL veľa na výber, pokiaľ nepoužívate súkromný server.

Väčšinu času budete musieť vezmite si to, čo vám poskytovateľ hostingu poskytuje. Zvyčajne to bude phpMyAdmin.

V prehliadači jednoducho prejdete na ovládací panel poskytovateľa hostingu alebo na inú webovú adresu rozhrania, ktoré vám poskytujú na správu databázy.

Ako zmeniť rozhranie

Ak budete mať šťastie, možno budete môcť nainštalovať rôzne rozhrania, ak nebudete spokojní s predvoleným nastavením (phpMyAdmin, s najväčšou pravdepodobnosťou) prostredníctvom ovládacieho panela, ako je cPanel.

Mali by ste byť schopní nájsť dobrú dokumentáciu na akomkoľvek rozhraní, ktoré vyberiete prostredníctvom vášho poskytovateľa hostingu.

Aj keď sa snažia uľahčiť používanie, mali by ste si vybrať ten, ktorý ponúka dobrú podporu pre prípad, že narazíte na nejaké problémy.

VPS vám poskytne väčší výber oproti zdieľanému plánu.

Päť funkcií, ktoré treba hľadať v serveri MySQL

Pri výbere najvhodnejšieho hosting plánu ísť s, tam sú hrsť vecí, ktoré treba mať na pamäti, okrem obvyklých faktorov.

 1. Typ webového servera, ktorý používa váš poskytovateľ hostingu: Apache, NGINX, Lighttpd alebo iné
 2. Akú databázu používajú: MySQL vo väčšine prípadov
 3. Aký druh podpory získate: e-mail, telefón, textový rozhovor
 4. Poznatky o databázových témach sú plusom
 5. Nástroje na migráciu všetkých existujúcich databáz s iným poskytovateľom

Teraz zhrnieme, aký je celkový konečný rozsudok na serveri MySQL Web Interface Hosting.

MySQL Web Interface Záverečné myšlienky

Záverečné myšlienky o MySQL

V ideálnom prípade môžete získať správne rozhranie MySQL, ktoré vám umožní spravovať vaše databázy MySQL cez web.

Rozhranie samotné môže to byť aplikácia alebo to môže byť samotné webové rozhranie. Moderné webové rozhrania vlastne fungujú presne ako lokálna počítačová aplikácia.

Minimálna správa a jednoduchá správa

Ide o to, že môžete minimalizovať alebo vylúčiť množstvo prepínania, ktoré musíte urobiť, aby ste dokončili svoju administratívnu prácu.

Typické rozhrania MySQL vám umožňujú vytiahnuť databázu prihlásením.

Týmto spôsobom predstavíte všetky aspekty svojej konfigurácie a spravovanie databáz, ako keby to bolo vo vašom lokálnom systéme.

V súčasnosti sú najzávažnejšie webové stránky riadené databázou. Poskytovateľ hostingu by mal ponúkať jeden z nástrojov na uľahčenie spravovania databázy.

Výhody používania MySQL

MySQL je pre mnoho ľudí nástrojom na správu databáz na webe.

Vďaka svojej bezplatnej a otvorenej povahe je pre mnohých poskytovateľov webhostingu bežné, že ho ponúkajú.

Ponúkajú tiež webové rozhranie, ktoré uľahčuje prácu.

zatiaľ čo existuje niekoľko možností, vo väčšine prípadov to bude phpMyAdmin, a to z dobrého dôvodu.

 • to je bezplatný a otvorený zdroj.
 • Ponúka atraktívny spôsob správy databázy MySQL bez nutnosti použitia tajomnej syntaxe
 • viac Užívatelsky prívetivý ako pomocou príkazového riadka klienta
 • Väčšina počítačov je kompatibilných
 • Jednoduché škálovanie

Najlepší hostitelia webového rozhrania MySQL

Top 3 hostitelia pre MySQL

Poďme si to vymknúť z cesty: výber rozhrania s najväčšou pravdepodobnosťou nebude na vás, ak používate zdieľaný plán hostenia. PhpMyAdmin je stále najobľúbenejšie rozhranie, takže je dobré sa s ním oboznámiť.

Výber rozhrania bude malá pozornosť proti všetkým ostatným vlastnostiam, ako sú náklady a podpora.

V pohybe

InMotion Hosting pre webové rozhranie MySQL

Webhostingové rozhranie MySQL s.

InMotion podporuje databázy MySQL aj PostgreSQL. PhpMyAdmin je ponúkaný prostredníctvom cPanel.

Spoločnosť hosťuje všetky svoje stránky na jednotkách SSD, takže vaša databáza bude rýchlo horieť.

Cena za mesiac základného zdieľaného hostingu je veľmi prijateľná
, takže ak nie ste spokojní s phpMyAdminom, nie je to odporúčať ako dobrý výber.

A2Hosting

A2 Hosting Hosting pre webové rozhranie MySQL

Hosting webového rozhrania MySQL s hostingom A2.

Ak ste spokojní so svojou vlastnou databázou DBA, mali by ste sa pozrieť na nespravovaný plán VPS A2 Hosting. Je to veľmi lacné
ale musíte na tom pracovať, pretože všetky administratívne úlohy budete vykonávať sami.

Na svojom vlastnom serveri môžete použiť ľubovoľné databázové nástroje.

Jednotky SSD sú v tejto úrovni voliteľné.

GreenGeeks

GreenGeeks Hosting pre webové rozhranie MySQL

Webhostingové rozhranie MySQL s GreenGeeks.

GreenGeeks sa snaží byť ekologický tým, že napája svoje databázy obnoviteľnou energiou, nemusíte však šetriť..

Ich spoločné plány hostenia
ponúkajú neobmedzenú šírku pásma a úložisko.

K phpMyAdmin môžete pristupovať (uhádli ste!) Cez cPanel.

ponuky webhostingu

Hľadáte veľa pre hosting MySQL Web Interface?
GreenGeeks poskytuje rýchly hosting MySQL webového rozhrania a nepretržitú podporu. Momentálne môžete na svojich plánoch ušetriť až 70%. Použite tento špeciálny odkaz na zľavu
a získajte svoju databázu online ešte dnes.

Webové rozhranie MySQL Často kladené otázky

 • Musím si na server nainštalovať akýkoľvek ďalší softvér, aby som mohol používať webový systém riadenia?

  Na správu databázy z webu budete potrebovať nainštalovaný ďalší softvér na serveri.

  V mnohých prípadoch, napríklad v prípade phpMyAdmin, váš hostiteľ už toto mohol nainštalovať. Alebo môže byť k dispozícii prostredníctvom inštalácie jedným kliknutím prostredníctvom ovládacieho panela.

 • Aké funkcie môžem spravovať prostredníctvom webového rozhrania MySQL?

  Funkcie sa budú líšiť v závislosti od používaného rozhrania, ale vo všeobecnosti by ste mali byť schopní robiť čokoľvek prostredníctvom webového rozhrania, ako by ste mohli pracovať v lokálne nainštalovanom programe..

  K dispozícii by mali byť napríklad vytváranie a úpravy databáz, konfigurácia servera a používateľov, spúšťanie prehľadov, zálohovanie, obnova a migrácia databázy na nový server..

 • Aké ďalšie aplikácie sú k dispozícii na správu databázy MySQL?

  Okrem databáz MySQL Workbench a phpMyAdmin je k dispozícii množstvo ďalších nástrojov na správu databáz MySQL..

  Správca poskytuje plnohodnotnú správu databáz pre MySQL. DBTools Manager poskytuje minimalistický prístup, určený na osobné použitie, ako aj výkonnejšiu komerčnú verziu.

  Ak hľadáte správcu databázy MySQL, mali by ste začať kontrolou programov, ktoré váš hostiteľ poskytuje. Tie budú najjednoduchšie zriadené a udržiavané.

 • Ak pracovný stôl MySQL vyžaduje framework .NET, môžem ho spustiť iba na serveri Windows?

  Nie. MySQL je k dispozícii na správu databáz SQL na serveroch Windows, Linux a OS X.

 • Aký je rozdiel medzi open source MySQL a komerčnými verziami?

  Komerčné vydania obsahujú všetky rovnaké funkcie ako databáza s otvoreným zdrojovým kódom, ale pridávajú niektoré ďalšie funkcie.

  K dispozícii je napríklad overenie schémy, automatizovaná dokumentácia databáz, možnosť výstupu dokumentácie do HTML, automatizované zálohovanie, ľahká obnova funkcií, nástroje auditu a zobrazenie mriežky v pozadí na zlepšenie vyhľadávania a navigácie..

 • Čo je to RDMS?

  RDMS alebo systém správy relačných databáz je databáza, ktorá ukladá údaje do viacerých súvisiacich tabuliek.

  Je to jedna z najpopulárnejších databázových štruktúr v súčasnosti, pretože je veľmi ľahké analyzovať a porozumieť.

  RDMS je možné prezerať mnohými rôznymi spôsobmi, je možné ju rozložiť do mnohých tabuliek a podporuje ju takmer všetky hostiteľské platformy..

 • Aký typ podpory môžem očakávať od nástrojov webového rozhrania MySQL?

  Poskytovateľ podpory sa bude značne líšiť. V prípade väčšiny aplikácií s otvoreným zdrojovým kódom môžete očakávať, že podpora bude poskytovaná prostredníctvom dokumentačných fór a diskusných fór podpory komunít alebo zoznamov adries.

  Komerčné verzie, ako sú verzie poskytované spoločnosťou Oracle, budú často zahŕňať profesionálnu podporu na stanovenú dobu. Dodatočná podpora je zvyčajne k dispozícii za príplatok.

 • Môžem si prispôsobiť nástroj pre webové rozhranie?

  Mnoho riešení webového rozhrania MySQL umožňuje aspoň určitú mieru prispôsobenia používateľom. Ak je to dôležité, mali by ste preskúmať každú možnosť a zistiť, ktorá poskytuje typ flexibility, ktorú hľadáte.

  Ak ste vývojár, akékoľvek z riešení s otvoreným zdrojom by vám malo umožniť upraviť zdrojový kód tak, aby vyhovoval špecifickým požiadavkám vašej organizácie.

 • Pomôžu mi tieto nástroje pri spravovaní veľkých databáz?

  Áno.

  Jednou z výhod MySQL je, že ju možno rozdeliť a rozdeliť do mnohých menších množín údajov. Tieto súbory údajov môžu byť dokonca umiestnené na rôznych adresároch alebo diskoch, čo správcom umožňuje značnú flexibilitu, pokiaľ ide o ukladanie a správu.

  Ak je vaša databáza príliš komplexná na to, aby spracovala ako celok, môžete ju rozobrať a spravovať ju naraz.

 • Aký typ jazykovej podpory je k dispozícii pre webové rozhrania?

  Akékoľvek slušné webové rozhranie ponúkne podporu pre mnoho jazykov. Napríklad phpMyAdmin ponúka podporu pre 72 rôznych jazykov.

  Ak nenájdete podporu pre svoj jazyk, môžete zvážiť vytvorenie vlastného prekladového súboru.

  Mnoho programov s otvoreným zdrojovým kódom ponúka nástroje na vytvorenie vlastného prekladateľského súboru ako spôsob, ako podnietiť vývoj a rozšíriť ich jazykovú knižnicu.

 • Je možné vyskúšať rôzne webové rozhrania MySQL, aby som našiel to, ktoré sa mi páči?

  Mnoho webových rozhraní poskytne určitý typ ukážky, či už ide o ukážku na stiahnutie, ktorú môžete nainštalovať a otestovať, alebo o ukážkový server, do ktorého sa môžete prihlásiť a spustiť testy v skutočnej databáze. phpMyAdmin má na svojich webových stránkach k dispozícii plnohodnotné demo.

 • Musím poznať všetky programovacie jazyky, aby som mohol používať webové rozhranie MySQL?

  Väčšina webových rozhraní MySQL poskytuje prostredie GUI, takže môžete spravovať väčšinu funkcií a intuitívne vizuálne rozhranie. Nevyžaduje sa žiadne kódovanie.

  Pri riadení pokročilých operácií môžu byť užitočné niektoré zručnosti v oblasti kódovania, ale nemali by byť potrebné pre bežnú každodennú správu.

 • Môžem použiť príkazový riadok s webovým rozhraním?

  Áno.

  Väčšina webových rozhraní bude tiež podporovať určitý stupeň interakcie príkazového riadka v závislosti od toho, čo sa snažíte urobiť.

  Príkazový riadok môže umožniť pokročilejšie funkcie, zjednodušiť automatizáciu a poskytnúť ďalšie výhody pre viac skúsených používateľov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map