Najlepšie hosting Plesk: Kto je pre vaše stránky najlepší? [Aktualizované: 2020]

Porovnať hosting Plesk

Ovládací panel Plesk môže pracovať na webovom serveri Linux alebo Windows. Ak ste zvyknutí na Plesk a dávate prednosť pred ostatnými hostiteľskými dashboardmi, čítajte ďalej a zistite, aké ďalšie funkcie budete chcieť a naše najlepšie tipy pre webhosting Plesk.


Niektorí poskytovatelia hostingu ponúkajú Plesk iba na serveroch Windows, ale môžete sa opýtať, či je k dispozícii na inštaláciu na serveroch Linux. Tiež potvrďte, že Plesk prichádza s doplnkami ako Power Pack a antivírusový program Kaspersky, aby sa maximalizoval jeho potenciál.

Neskôr v tomto príspevku budeme mať podrobnosti o našich obľúbených hostiteľoch webu, ale tu je ukážka z piatich najlepších hostiteľov spoločnosti Plesk:

 1. Hostgator
  – Funkcie Plesk na hostingových plánoch Windows
 2. Choď oci
 3. LiquidWeb
 4. Knownhost

Ako sme vybrali najlepších hostiteľov pre Plesk?

Našou úlohou je písať odborné recenzie pre viac ako 380 poskytovateľov hostingu, ktoré pokrývajú viac ako 1 500 plánov hostenia – takže poznáme webhosting. Vybrali sme hostiteľov, ktorí ponúkajú Plesk, spolu s niekoľkými vynikajúcimi doplnkami a potom sme ich skontrolovali oproti našej rozsiahlej databáze tisícok skutočných zákazníckych recenzií. Takto sme prišli s našimi top 10 hostiteľmi pre Plesk.

Čo je Plesk Hosting?

Hostingové spoločnosti predávajú svoje balíčky na základe výkonu a zdrojov. Ale pre mnoho zákazníkov, ponúkaný ovládací panel je kritickým faktorom.

Plesk je jedným z najbežnejších značkových ovládacích panelov, s ktorými sa stretnete pri nakupovaní nového hostiteľa webu.

Plesk je skrátený názov pre ovládací panel Parallels Plesk, ovládací panel používaný pri webhostingu. Ponúka hosťom priateľské grafické rozhranie na uľahčenie správy webových stránok pre začínajúcich používateľov.

Spôsob, akým je navrhnutý, tiež zjednodušuje webhosting. To dodalo Plesku dlhovekosť aj medzi predajcami.

História Pleska

Spoločnosť Plesk bola pôvodne vyvinutá spoločnosťou s rovnakým názvom v roku 2001 pred tým, ako bola predaná spoločnosti SWsoft, ktorá bola následne predaná spoločnosti Parallels, ktorá vyrába virtualizačný softvér. V roku 2015 bol Plesk odčlenený do vlastného podniku.

Meno Plesk sa často objavuje, keď hovoríme o cPanel, čo nie je žiadnym prekvapením. Budeme pokrývať súťaž ďalej na stránke!

Rozhrania ovládacieho panela sa v posledných rokoch drasticky zlepšili, čím sa zvýšila konkurencia.

Verzie Plesk a podpora platformy

Podpora PleskPlesk podporuje Ruby on Rails, Apache a Tomcat.

Existujú verzie programu Plesk pre rôzne distribúcie Linuxu (vrátane Red Hat, Debian a Ubuntu) a rôzne verzie systému Windows Server. Podporuje tiež platformy ako Ruby on Rails, Apache, Tomcat a ďalšie.

Všimnite si, že rôzne verzie platformy Plesk špecifické pre platformu nie sú úplne rovnaké, hoci používatelia jednej by mali mať možnosť používať druhú bez problémov..

Prečo ovládací panel?

Vaše webové stránky je možné spravovať pomocou príkazového riadku cez SSH. Aj keď to funguje, môže to byť pre nových používateľov únavné a je to manuálny proces.

Softvér ovládacieho panela, ako je Plesk, uľahčuje správu webových stránok pomocou grafického rozhrania.

Ešte horšie je, že veľa programov hostenia, najmä spoločné plány hostenia, vôbec nezahŕňa prístup SSH. Aj pre skúsených používateľov vyžaduje správa serverov prostredníctvom príkazového riadku zapamätanie príkazov.

Používateľsky prívetivý informačný panel

Ovládací panel PleskPomerne zjednodušená palubná doska Pleska.

Ak neviete, čo je príkaz pre danú úlohu, nebudete to schopní urobiť. S webovým rozhraním môžete vidieť všetky možnosti na prvý pohľad.

To znamená, že svoje webové stránky budete musieť spravovať aj tak prostredníctvom ovládacieho panela. Pre menšie tímy, ktoré nemajú dostatočné vedomosti o vývoji, môžu ľahko použiteľné dashboardy zachrániť život a čas.

Funkcie Plesk

Plesk vs konkurencia – 6 funkcií, na ktoré treba dávať pozor

Na hostovaní Linuxu, Hlavným konkurentom spoločnosti Plesk je cPanel. V systéme Windows Plesk’s súperovi patrí DirectAdmin a niektoré menšie, menej známe aplikácie.

Všetky majú svoje vlastné vtipky. Niektorí hostitelia vyvinuli vlastné ovládacie panely jedinečné pre svoje vlastné hostingové balíčky.

Osobné preferencie kontrolných panelov

Hlavný konkurent spoločnosti PleskcPanel je bezpochyby najväčším rivalom Plesku. Toto je porovnateľný dashboard.

Navyše, cloud hosting často volá z zakázanej platformy. Často sa nás pýtame, či je Plesk alebo cPanel „lepší“.

Po pravde povedané, sú obaja veľmi schopní, hoci celkom iní. Je na výber podľa osobných preferencií, do bodu.

Podporujú bežné softvérové ​​balíky a skripty, napríklad WordPress. Plesk má tú výhodu, že je modulárny, čo znamená, že je ľahko rozšíriteľné. Existuje však niekoľko upozornení:

 • Migrujúci hostitelia;
 • Export a import údajov;
 • zálohy;
 • Pracuje offline;
 • navigácia;
 • Typ servera.

Migrácia hostiteľov

Premiestnenie hostiteľov nie je v najlepšom prípade jednoduché a môže byť veľmi problematické, ak sa nebudete držať toho istého ovládacieho panela..

Ak plánujete rozšíriť svoje stránky a pravdepodobne sa budete musieť v budúcnosti presťahovať, je najlepšie ísť so značkovým panelom, ako je napríklad Plesk, nemusíte sa učiť všetko od nuly.

Export a import údajov

Dáta Plesk nie je možné exportovať a importovať do cPanel alebo naopak. Môže sa to stať ťažké migrovať údaje z jedného účtu do druhého alebo z jedného hostiteľa na druhého.

zálohy

Backup Manager od PleskPlesk má elegantného manažéra zálohovania s množstvom ľahko použiteľných možností.

Podobne nemôžete exportovať zálohy z Plesku do žiadneho iného nástroja. Môže to byť problém, ak migrujete na iného hostiteľa a NEMÁ podporu Plesk.

Mnoho hostiteľov však oboch Pleskov podporuje, aj keď nie sú kompatibilní.

Pracuje offline

Plesk je online a funkčný iba vtedy, ak je váš webový server tiež plne funkčný. Ak sa niečo pokazí a váš web sa pokazí, Plesk prestane fungovať. To znamená, že to môže byť ťažko sa zotaví z katastrofy bez pomoci vášho hostiteľa.

navigácia

cPanel je pre začiatočníkov ľahšie navigovateľný, pretože všetky možnosti sú dostupné jediným kliknutím na domovskej stránke. Hovorí sa, že Plesk má tiež upratané užívateľské rozhranie.

Typ servera

Plesk je zameraný na zdieľaný hosting, ale je to môže bežať na vyhradených serveroch tiež. cPanel a WHM ponúkajú podobnú schopnosť spravovať dedikované servery.

V konečnom dôsledku výber medzi Pleskom a cPanelom, rovnako ako v prípade mnohých technologických vecí, závisí od vkusu. Je to ako výber medzi počítačmi Mac a PC.

Obidve robia podobné veci, ale vynikajú pri niektorých úlohách lepšie ako iné a môže byť ťažké prejsť z jednej na druhú.

Plesk pre predajcov

Plesk pre predajcov

Medzi Pleskom a cPanelom je jeden veľký rozdiel, a to je stránka správy servera. Ak klientom predáte webový priestor, mohlo by to zmeniť.

cPanel sa venuje správe jednotlivých webov a je nainštalovaný so samostatnou aplikáciou na správu účtov – WHM.

Ľahšie riadenie s Pleskom

V Plesku sú tieto dve funkcie integrované do rovnakého rozhrania založeného na prehľadávači. To uľahčuje rýchlu správu servera spolu s jednotlivými účtami.

Pre bežných používateľov cPanel však tento kombinovaný systém môže byť mätúci, aj keď má oveľa väčší význam „na papieri“..

Aj tak sú však definitívne výhody ďalšieho predaja, tak prečo to neurobiť s Pleskom – tu sú:

podporanáradieSpoľahlivosťovládanieúčty
Ďalší predaj s Pleskom:Predajné spoločnosti vám poskytujú podporuZníženie času a odstránenie manuálneho administrátoraMonitorujte doby prevádzky a časy odozvyRozdeľte zdroje podľa vášho želania v závislosti od ponúkaných plánovAktualizovateľný účet na zvýšenie zdrojov

Dodatočný príjem z dôvodu možností

Extra službyPredajcovia majú neuveriteľnú možnosť pridať ďalšie služby a generovať vyšší príjem.

Plesk má tiež možnosť ponúkajúci softvér a skripty na predaj. Môže to pomôcť predajcom pri zavádzaní extra príjmy spolu s cenou ich hostingových plánov, čo by im mohlo pomôcť zvýšiť príjmy a ponúknuť profesionálnejšie služby.

Plesk môže tiež pomôcť automatizovať fakturáciu pre svojich zákazníkov pomocou balíkov, ako je Plesk Billing. Tento balík obsahuje rôzne bežné operácie:

 • Registrácia domény
 • Digitálne certifikáty
 • Zdieľaný webhosting

S fakturáciou Plesk je ľahké predávať webhosting s vašou vlastnou značkou.

5 faktorov pri výbere webhostingu s Pleskom

Ak ste na trhu pre poskytovateľa webhostingu, budete sa zaoberať viac ako len ovládacím panelom. Pozeráte sa napríklad na cenu, služby a technickú podporu pre webhosting ako celok.

Napriek tomu je dôležité tieto znášať 5 faktorov na uľahčenie práce:

 1. aktualizácie
 2. Správa a podpora
 3. rozšírenie
 4. Typ hostenia
 5. Typ servera

aktualizácie

Je dôležité to vedieť ako často Plesk aktualizuje svoje existujúce verzie. Okrem toho je užitočné vedieť, ako často sa vydávajú úplne nové verzie na verejné použitie. Dávajte pozor na verzie Beta.

Správa a podpora

Opýtajte sa sami seba na schopnosť vášho tímu spravovať vaše webové stránky alebo projekt. Koľko sa spoliehate na podporu vášho hostiteľa s Pleskom? Niektorí hostitelia poskytujú výrazne viac podpory s ovládacími panelmi viac ako ostatné.

kupón pre webhosting

Hľadáte skvelú ponuku hostingu Plesk?
A2 Hosting v našich nedávnych testoch rýchlosti a výkonu získala prvé miesto. Ich plány Windows sa dodávajú s programom Plesk a neobmedzeným úložiskom. Použite tento špeciálny odkaz na zľavu
ušetriť až 50% z týchto plánov.

rozšírenie

Rozšírenia PleskWeb Plesk obsahuje zoznam najnovších a najobľúbenejších rozšírení.

S ovládacím panelom nikdy nemôžete mať dostatok rozšírení. Poskytuje váš vybratý hostiteľ rozšírenia a nástroje Plesk? Niektoré prípady použitia by mohli byť šifrovanie, Ochrana DDoS alebo Tvorcovia webových stránok.

Typ hostenia

Rozhodnúť sa pre balík a uvedomiť si neschopnosť upgradovať je desivé. Uistite sa, že váš hostiteľ podporuje Plesk v každom hostiteľskom pláne, na ktorý sa môžete spoľahnúť.

Typ servera

Budete bežať na Hostiteľ systému Linux alebo Windows? Servery Windows existujú, ale podpora Linuxu je v tomto odvetví rozšírenejšia.

Predinštalovanie Plesk

Ovládací panel je pekný, ale pravdepodobne nebude na začiatku zoznamu funkcií vášho webhostingu. Niektorí ľudia možno dávajú prednosť cPanelu, ale výber ovládacieho panela bude pravdepodobne závisieť od prevádzkovanej služby..

Spoločný plán hostenia by mohol mať na výber, ktorý uprednostňujú, či už Plesk alebo cPanel, ktorý nebudete môcť zmeniť, pokiaľ na vyhradenom serveri nemáte prístup typu root..

Stále, mať Predinštalované Plesk je oveľa pohodlnejšie ako si ju kúpite a inštalujete sami.

Najlepšie hostitelia Plesk

3 najlepší hostitelia s ovládacími panelmi Plesk

Plesk je dobre podporovaný v odvetví webhostingu, preto by ste nemali mať problém nájsť hostiteľa, ktorý ho ponúka..

Uvidíte ďalšie veci, ako sú ceny, funkcie a podpora. Ovládací panel je iba malou časťou vašej skúsenosti s hosťovaním.

Hosting A2

Hosting A2

Plesk s A2 hostingom.

Hosting A2 robí Plesk dostupným prostredníctvom svojich hostingových plánov Windows
.

Populárne rozšírenia môžete nainštalovať cez Plesk, vrátane WordPress a MySQL.

Plány začínajú na 4,50 dolárov mesačne. Všetky ich plány majú neobmedzené úložisko.

LiquidWeb

LiquidWeb Hosting

Plesk s LiquidWeb.

Liquid Web je hostiteľ, ktorý ponúka cPanel alebo Plesk v rámci svojich spravovaných hostingových plánov
.

Liquid Web je zameraný na dedikované servery.

Toto je dobrý poskytovateľ, ak chcete mať kontrolu, ktorú vám môže vyhradený server ponúknuť.

Môžete si tiež zvoliť hosting cloudového VPS.

Čierna noc

Blacknight Hosting

Plesk s Blacknight Hosting.

Čierna noc je ďalší hostiteľ, ktorý ponúka výber ovládacích panelov pre svoje dedikované servery. Naši používatelia dali Blacknight vysoké známky jeho podpory, dostupnosti, funkcií a hodnoty, preto ho hodnotíme ako ďalšiu dobrú voľbu pre dedikovaný server s Pleskom.

Plesk Tools

Plesk Nástroje a výhody

Plesk beží na Linuxe a Windows a dodáva sa so všetkými nástrojmi, ktoré potrebujete na správu svojich webových stránok:

 • Priradenie IPv4 a IPv6 adresa každého názvu domény;
 • Správa certifikátov SSL;
 • Správa e-mailového účtu;
 • Podpora pre phpMyAdmin, PostgreSQL, ColdFusion a MySQL;
 • Náradie pre predajcu bielych etikiet;
 • Vzdialený prístup cez SSH.

Ale počkajte, je toho viac.

Podpora domén, bezpečnostné a prémiové služby

Podpora pre viac registrácií názvov domén, subdomén, aliasov domén a zástupných domén (neexistujúce názvy domén).

Prístup na základe rolí pre extra bezpečnosť. To znamená, že niektorí ľudia môžu byť obmedzení na určité úlohy. Vývojár webu môže mať iba možnosť vykonať zmeny na webových stránkach, nie na celom serveri.

Nástroje na pridávanie prémiových služieb, ako sú nástroje na tvorbu stránok, ktoré je možné ďalej predávať s hosťovaním

Hosting šablón a predajných výhod

Schopnosť vytvárať hostiteľské šablóny, čo sú preddefinované alokácie prostriedkov pre klientov.

Administrátorský (root) prístup, celý spôsob reštartovania servera. Existuje aj niekoľko ďalších typov účtov: Predajca, zákazník / predplatiteľ a používateľ ovládacieho panela

Power Pack s Plesk

Niektorí hostitelia inštalujú program Plesk s balíkom Power Pack, ktorý je k dispozícii ako doplnok integrácia sociálnych médií, monitorovanie smartfónov. Ponúka tiež phpPgAdmin pre PostgreSQL a nástroje na tvorbu webových stránok (Parallels Web Presence Builder a UNITY Mobile).

Niektorí tiež ponúkajú antivírusové nástroje spoločnosti Kaspersky ako súčasť inštalácie Plesk; toto je súčasťou balíka Power Pack, ale dá sa nainštalovať aj ako samostatný produkt. Ďalšie moduly je možné nainštalovať z rozhrania Plesk, vrátane alternatívnych antivírusových riešení.

Ďalšie funkcie v ovládacích paneloch

 • ISPConfig
 • Kloxo
 • Webmin
 • cPanel
 • Vdeck
 • ClientExec
 • WHMCS

ponuky webhostingu

Hľadáte seriózny hosting Plesk?
Liquid Web poskytuje vysoko výkonný Windows hosting s vynikajúcou technickou podporou. Použite tento špeciálny odkaz na zľavu
ušetriť až 50% na svojich plánoch.

Plesk Často kladené otázky

 • Čo je to Plesk?

  Plesk je ovládací panel webhostingu, ktorý je najviac spojený s operačným systémom Windows. Ponúka takmer rovnaké funkcie ako cPanel. Používatelia Plesku môžu spravovať tisíce virtuálnych hostiteľov na jednom serveri.

  Ovládací panel Plesk je možné používať s VPS, zdieľaným a vyhradeným webhostingom. Plesk automatizuje úlohy, ktoré umožňujú poskytovateľom webhostingu znížiť zdroje a prevádzkové náklady.

 • Prečo ľudia používajú Plesk?

  Ovládací panel Plesk je 100% automatizovaný a obsahuje funkcie, ktoré vám uľahčujú správu servera a domén.

  Medzi jedinečné funkcie patrí správca migrácie, mechanizmus automatických aktualizácií kľúčov, automatická aktualizácia komponentov, a pomoc pri inštalácii na webe pri správe servera a domén..

  Plesk je vysoko stabilný ovládací panel a je schopný podporovať mnoho domén na jednom serveri.

 • Aké sú alternatívy k Plesku?

  Najpriamejšou „alternatívou“ k Plesku je cPanel.

  Niektorí ľudia tvrdia, že zvyknúť si na cPanel je jednoduchšie, pretože väčšina poskytovateľov webhostingových služieb inštaluje cPanel pre svojich klientov. cPanel má výkonné nástroje, ktoré ľahko a rýchlo vykonávajú základné úlohy.

  CPanel však nie je k dispozícii v systéme Windows. Medzi ďalšie alternatívy spoločnosti Plesk patria ovládacie panely s otvoreným zdrojom, ako napríklad ovládací panel Zpanel, Zentyal a Vesta.

 • Aké sú systémové požiadavky na Plesk?

  Plesk vyžaduje Windows Web Server 2008 alebo Windows Server 2012. Podporuje množstvo distribúcií Linuxu.

 • Musím sa obávať inštalácie?

  Zvyčajne nie. Najobľúbenejšie webhostingové spoločnosti nainštalujú Plesk za vás bez akýchkoľvek ďalších poplatkov. Zákazníkom môže byť vopred poskytnutá možnosť voľby medzi Pleskom a cPanelom.

 • Môžem použiť Plesk v cloude?

  Ovládací panel Plesk je kompatibilný s cloudom, pokiaľ ho podporuje operačný systém, ktorý je spustený.

 • Môžem sledovať svoje servery pomocou Plesk?

  Plesk ponúka mobilné monitorovanie, ktoré vám umožní monitorovať vaše servery 24 hodín denne, 7 dní v týždni, aby ste mohli problémy vyriešiť hneď, ako sa objavia. Monitorovaním serverov pomocou mobilu je vaša spoločnosť s touto funkciou dostupnejšia.

  Do Plesku sa môžete prihlásiť tak, že mobilný prehliadač nasmerujete na príspevok 8443 z vašich webových stránok.

 • Môžem nahrávať údaje bez FTP klientov?

  Áno. Plesk poskytuje vstavaného správcu súborov, takže môžete spravovať, odovzdávať, presúvať, kopírovať, sťahovať a upravovať všetky súbory v hostiteľskom balíku. Do archívu ZIP môžete zabaliť aj niekoľko súborov.

 • Je správcovský panel podobný cPanel?

  cPanel má WHM (Web Host Manager). Strana cPanel je pre vlastníka domény, zatiaľ čo Web Host Manager je pre administrátora servera. Tieto dva systémy majú samostatné prihlásenie.

  Plesk má však jediné prihlasovacie meno pre vlastníkov a správcov domén. Možnosti sú rôzne a prechod z jedného systému na druhý môže na začiatku spôsobiť zmätok.

 • Podporuje Plesk všetky hlavné platformy CMS?

  Plesk je vybavený interným inštalačným programom aplikácií, ktorý umožňuje jednoduchú inštaláciu a správu väčšiny CMS platforiem, vrátane Joomla, WordPress, Drupal a Magento, pomocou niekoľkých kliknutí..

  Inštalátor aplikácií sa dá použiť aj na inštaláciu aplikácií elektronického obchodu, napríklad nákupného košíka.

  Všetky aplikácie je možné odinštalovať aj priamo z ovládacieho panela.

 • Môžem prispôsobiť Plesk?

  Áno. Ovládací panel Plesk je možné prispôsobiť pomocou softvéru „Virtuozzo“ a vytvárať tak rôzne šablóny.

  Profesionálni poskytovatelia webhostingu a webmasteri si môžu prispôsobiť používateľské rozhranie Plesk tak, aby zodpovedalo vzhľadu ich značky.

 • Čo môžem robiť s Pleskom na úrovni klienta?

  Plesk vám umožňuje nastaviť limity, generovať kompletnú správu o vašich účtoch, prezerať pridelené IP a nastavovať vaše vlastné tlačidlá, logá a adresáre na úrovni klienta.

  Môžete tiež nastaviť šablóny domén a stlačením tlačidla zobraziť štatistické údaje o premávke.

 • Čo môžem robiť s Pleskom na úrovni Užívateľa domény?

  Plesk vám umožňuje riadiť všetko spojené s vašou doménou na tejto úrovni. Predajcovia môžu poskytnúť túto úroveň prístupu svojim klientom.

  Medzi funkcie patrí inštalácia populárnych skriptov jedným kliknutím, správa hesiel, správa DNS a vstavaný SiteBuilder.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map