Najlepšie hosting CouchDB: Kto je pre vaše stránky najlepší? [Aktualizované: 2020]

Porovnať CouchDB Hosting

CouchDB je škálovateľná otvorená databáza NoSQL, ktorá je ideálna pre veľké webové projekty založené na spolupráci. Pomocou JSON na ukladanie vašich údajov dokáže ľahko spracovať aplikácie s veľkými potrebami, ale potrebujete webového hostiteľa, ktorý zodpovedá danej úlohe..


Inštalácia CouchDB, známa tiež ako Apache CouchDB, si vyžaduje jednoduchú inštaláciu a vyžaduje si určité technické zručnosti a môže vyžadovať špeciálne povolenie servera. Preto je najjednoduchšie nájsť hostiteľa, ktorý ho už poskytuje. Budete tiež chcieť spoľahlivého poskytovateľa hostingu.

Náš príspevok poskytuje podrobný rozpis každého hostiteľa. ale ak chcete rýchle zhrnutie, najlepších 5 hostiteľov pre hosting CouchDB je:

 1. Hosting A2
  – Hosting CouchDB priateľský pre vývojárov s vysokou prevádzkou
 2. LiquidWeb
 3. Interserver
 4. PacificHost
 5. DigitalOcean

Ako sme vybrali najlepších hostiteľov pre CouchDB?

Zo všetkých hostiteľov, ktorí poskytujú CouchDB, sme vybrali tých hostiteľov, ktorí poskytujú vysoký výkon, solídne prevádzkyschopnosť a silnú škálovateľnosť..

Ďalej sme sa opýtali skutočných používateľov a preštudovali si databázu tisícov nezávislých recenzií zákazníkov.

Hosting CouchDB

Porovnať couchdb hosting

Čo sa naučíte

V tomto článku sa zameriam na najdôležitejšie funkcie CouchDB, prečo je inovatívny a aké ľahké je jeho používanie.

 • Čo je CouchDB?
 • Aké výhody môže ponúknuť váš web alebo aplikácia?

Získate tipy na to, čo hľadať v hostingu CouchDB, a ja zdieľam svoje odporúčania pre webových hostiteľov CouchDB..

čo je couchdb

Čo je CouchDB?

CouchDB je dokumentový systém správy databáz NoSQL.

Je to užívateľsky prívetivé; modulárne a škálovateľné. Nepoužíva schémy; ukladá údaje do dokumentov JSON.

Namiesto SQL, dotazy používajú preddefinovanú mapu a redukujú funkcie. Umožňujú používateľom ľahko získať zhrnutia množín údajov z databázy.

CouchDB je napísaný v Erlang. Je dostupný prostredníctvom rozhrania RESTful API.

Čo je jedinečné na CouchDB?

Aj keď veľa NoSQL technológie umožniť vytvorenie škálovateľné aplikácie, väčšina z nich existuje na hlbokej úrovni riadenia servera – používajú programovacie jazyky, ktoré sú buď kompilované, alebo sa spoliehajú na hlboko zakorenené riadenie počítačových klastrov..

vytvoriť couchdb databázu

Vytvorenie databázy pre web je s CouchDB jednoduché. Zistili sme, že ultral minimalistické používateľské rozhranie je, áno, relaxačné.

CouchDB má túto funkciu, ale je viac zamerané na to, aby boli údaje mimoriadne prístupné – umožnenie priamej manipulácie s objektmi JSON a použitie exponovaného URI na odosielanie zapuzdrených údajov JSON cez rozhranie RESTful API.

Tieto vlastnosti umožňujú spoločnosti CouchDB ponúknuť jedno z najlepších riešení na rýchle zostavenie aplikácie, ktoré majú silnú komunikáciu medzi webovým serverom a webovým klientom.

vytvorenie dokumentu couchdb

Vytváranie dokumentov v CouchDB je tiež hračkou. V tomto príklade môžete vidieť použitie párov kľúč / hodnota.

Kto vytvoril CouchDB?

Projekt CouchDB začal v roku 2005 Damien Katz, bývalý vývojár spoločnosti IBM.

Gauč znamenaťClesk oF unreliable Commodity hodardware. ” Joe Lennon, písanie pre IBM developerWorks, vysvetlil, že skratka odráža „vysokú dostupnosť a spoľahlivosť CouchDB, aj keď beží na hardvéri, ktorý je zvyčajne náchylný k zlyhaniu. “

Servery na webe, ktoré používajú komoditný hardvér, môžu zvyčajne zlyhať alebo mať problémy komunikačné prekážky z hustej premávky.

CouchDB je nastavený tak, aby HTTP požiadavky spôsobili CouchDB reagovať a rozširovať zdroje na uspokojenie dopytu – a po dosiahnutí špičky bude CouchDB obnovte pravidelnú rýchlosť.

Ďalšie vytvorenie Damiena Katza: Server Couchbase

Damien Katz pokračoval v tvorbe Couchbase Server, čo bola tiež technológia na komerčnej úrovni.

Na rozdiel od CouchDB však Couchbase nie je zameraná na požiadavky HTTP, namiesto toho sa kladie dôraz na riadenie pamäte počítača v počítačovom klastri.

Tam, kde CouchDB používa informácie o dokumente JSON na spustenie CRUD (Create, rEAD, update, delete), Couchbase namiesto toho používa a Memcached protokol.

„[CouchDB] je vhodný na vytváranie mnohých aplikácií založených na spolupráci – veľa webových aplikácií, ktoré sa zvyčajne zameriavajú na dokumenty, kontext, úlohy, správy o chybách a podobné veci. A to je druh vecí, ktoré CouchDB vyniká. “ -CouchDB tvorca, Damien Katz.

domovská stránka servera couchbase

Aký je rozdiel medzi CouchDB a Couchbase?

Oba systémy zdieľajú veľa podobností, ale CouchDB zdôrazňuje kontrolu prenosu na úrovni HTTP a nie na hlbšej úrovni sietí.

To znamená, že CouchDB je vhodný pre aplikácie, ktoré chcú na webe bežať dobre bez zamerania na budovanie infraštruktúry.

CouchDB sa ľahko používa

Podľa pokynov populárnych rámcov, ako je Ruby on Rails, môže byť CouchDB nekonečne zložitý, ale stále je veľmi jednoduché začať.

Po overení inštalácie CouchDB sa konzola zábavne vytlačí „Čas na odpočinok“.

overte inštaláciu couchdb
Po stiahnutí CouchDB prejdite na ikonu začiarknutia a overte inštaláciu.

CouchDB, len ako Rails, by sa mal cítiť prirodzené sa učiť pre kohokoľvek, kto vykonal akúkoľvek prácu na webe a môže slúžiť ako skvelý východiskový bod pre každého, kto má nové koncepty webu.

vizuálny sprievodca fauxtonom
Po stiahnutí CouchDB získate prístup k „Fauxton Visual Guide“ z palubnej dosky.

„Fauxton Visual Guide“ ponúka bezbolestnú jazdu na palube. Časť „Používanie Fauxtonu“ nemusí byť to, čo očakávate.

Použitie obrázkov s minimálnym textom je priateľské pre nováčikov a zábavné.

kupón pre webhosting

Hľadáte správneho hostiteľa couchDB?
A2 Hosting sa umiestnil na prvom mieste v našich testoch rýchlosti a výkonu. Práve teraz môžete ušetriť až 50% na svojich plánoch vhodných pre vývojárov. Použite tento odkaz na zľavu
dohodnúť sa.

couchdb funkcie

Funkcie CouchDB

CouchDB má len niekoľko základných konceptov, ktoré riadia fungovanie technológie.

Operačné tímy ich ľahko pochopia a dajú sa ľahko sledovať zaznamenávanie chýb.

vlastnosť
Čo robí CouchDB
Prečo je to dobré
Kreatívne modelovanie údajovKombináciou funkcií intuitívny model na ukladanie dokumentov s výkonným vyhľadávačom, CouchDB má prostriedky, metódy a reprezentácie na vyhľadávanie, mapovanie, kombinovanie a filtrovanie údajov.S pridanou odolnosťou proti chybám, škálovateľnosťou a inteligentnou replikáciou môže dátový model fungovať natívne spravovať webové dokumenty.
Samostatné údajeCouchDB zvláda bežné aplikácie, ako sú kontakty, faktúry a dokumenty, jednoduchým spôsobom abstraktuje dáta do samostatných dokumentov.Namiesto toho, aby sa zaoberal hierarchiou vzťahov, objekt Couch JSON má všetky samostatné atribúty na zostavenie dokumentu s iba jeden samostatný súbor.
Syntax a sémantikaDokumenty v reálnom svete majú známa šablóna ale nie vždy sú rovnaké. Napríklad vizitka bude mať vždy rovnaké informácie, ale nie každá vizitka bude mať číslo „Fax“. Ukladací priestor bez schém obsahuje dokumenty iba potrebné informácie.Namiesto deklarovania „Fax Number: None“, objekt CouchDB jednoducho nebude mať identifikátor „Fax“, vďaka čomu bude databáza flexibilnejšie.
Základná vrstva pre väčšie systémyKeďže rozsah aplikácií má veľkosť, CouchDB má hlbšie dosahujúce komponenty, ktoré môžu vyriešiť problémy so skladovaním a zaoberať sa latencia a spoľahlivosť inteligentným spôsobom.Aj keď môže byť nemožné optimalizovať ukladanie dát a rýchlosť čítania súčasne, alebo vyvážiť latenciu oproti súbežnosti, CouchDB má nástroje na nechajte tento zostatok na vývojárovi a vytvoriť systém reagujúce na základe stavov aplikácie.
Replikácia údajovPojem replikácie znamená a synchronizácia dvoch alebo viacerých databáz CouchDB – čo je možné a podporované v architektúre pre CouchDB.Mnoho problémov s replikáciou v sieti sa bude stále vyskytovať s CouchDB, ale existujú nástroje na riešenie nezrovnalostí. Takže, keď sa niečo pokazí, budú zaznamenané zmysluplným spôsobom, ktorý je možné rýchlo osloviť.
Lokalizácia údajovKeďže CouchDB používa JSON cez RESTful HTTP, dodanie údajov do zariadenia webového klienta je veľmi prostý.To znamená, že synchronizáciu je možné zvládnuť takým spôsobom, že údaje možno ukladať do vyrovnávacej pamäte offline. A čo viac, webové aplikácie, ktoré používajú CouchDB, dokážu dokonca bežať bez sieťového pripojenia pokiaľ boli prepravené všetky príslušné informácie o dokumente. Erlang, jazyk za CouchDB – je veľmi účinné na malých zariadeniach.

Inštalácia CouchDB

Spôsob inštalácie CouchDB bude závisieť od platformy, ktorú používate.

Napríklad používatelia macOS si môžu jednoducho stiahnuť natívnu aplikáciu a potom s ňou pracovať prostredníctvom rozhrania „Fauxton“.

Môže sa nainštalovať aj prostredníctvom portov (FreeBSD), priamo zo zdrojového kódu a z binárnych súborov (Windows, Unix). Podrobnosti nájdete v dokumentácii.

Niektoré závislosti existujú, vrátane Erlang OTP, Python, OpenSSL, a množstvo ďalších malých nástrojov.

Prístup k CouchDB

Po nastavení môže byť CouchDB prístup cez požiadavky na skrútenie príkazového riadku alebo od spoločnosti Fauxton. Je okamžite pripravený na spustenie Príkazy CRUD (Create, Read, Update, Delete) cez akúkoľvek sieť, ktorej IP je k dispozícii – hoci odporúča sa začať s localhost.

Pre hosting na úrovni výroby, bude fungovať akýkoľvek server s dostatočnými oprávneniami. Servery Linux môže byť najjednoduchšie nastaviť.

Každý poskytovateľ, ktorý podporuje obrázky stroja určite má taký, ktorý ponúka CouchDB, pretože je známe, že Joyent má dôstojnú podporu.

ALERT: S CouchDB musíte zostaviť svoju vlastnú inštanciu podporujúcu HTTPS, pretože nemá zabudovanú bezpečnosť v rámci servera, takže údaje sú zraniteľné voči útoku.

Záverečné myšlienky o CouchDB

 1. Nový typ databázy
 2. Užívateľská prívetivosť
 3. web optimalizovaný
 4. flexibilita
 5. Skoro idiot-dôkaz

Nový typ databázy

CouchDB sa presúva od tradičných relačných databáz a ponúka používateľom spôsob, ako replikujú svoju databázu na viacerých serveroch, rýchlo indexovať a vyhľadávať v celom texte viac efektívny získavanie údajov a pracuje s ľahko použiteľným formátom dokumentu založeným na JSON, ktorý prekladá sa dobre naprieč rôznymi jazykmi.

Užívateľská prívetivosť

jeho škálovateľná architektúra a systém správy databáz zameraný na dokumenty je tvorený samostatnými dokumentmi, ktoré umožňujú vyhľadávať, vkladať a mazať interné údaje a dokumenty viac užívateľsky prívetivý.

web optimalizovaný

Dáta uložené ako dokumenty JSON umožňujú jednoduchá spotreba prostredníctvom webových aplikácií, všetky dokumenty zmeny sú obnoviteľné, a komunikácia do databázy priamo cez REST API.

flexibilita

Tí, ktorí hľadajú efektívny spôsob sledovanie dokumentov, zaobchádzanie dopravné hroty, a škálovanie, by mal zvážiť použitie CouchDB, vďaka nastaveným limitom, s ktorými sa musia programátori vyrovnať.

Skoro idiotský dôkaz

V skutočnosti je CouchDB typ databázy, ktorá zabraňuje vzniku akýchkoľvek chýb, ktoré by vás neskôr mohli bolieť a dáva vám možnosť zostaviť aplikácie založené na dokumentoch v prostredí úplne nový spôsob.

najlepší couchdb hosting

Moje 3 odporúčania pre hostiteľov CouchDB

Nie všetky hostingové spoločnosti sú si rovnaké, pokiaľ ide o CouchDB, ale odporúčam pridať týchto hostiteľov do zoznamu vašich úvah.

InterServer

Ak ste po neobmedzenom úložisku, dokonca aj pri lacných plánoch zdieľaného hostenia, najlepšou stávkou bude hosťovanie InterServera.

InterServer nechce prerušiť rýchlosť a výkonnosť vašej stránky a svojim zákazníkom ubezpečuje, že čokoľvek zdroje sú potrebné kedykoľvek budú k dispozícii bez prestojov.

interserver-CouchDB
InterServer poskytuje podrobné pokyny na inštaláciu CouchDB.

Navyše, InterServer VPS Cloud hosting je dodávaný s okamžitým nastavením, úplný root prístup na prispôsobenie vášho hostenia a ľahko použiteľný cPanel, čo je obzvlášť užitočné pri inštalácii CouchDB.

LiquidWeb

LiquidWeb je ideálny pre tých, ktorí bežia obchodné alebo elektronické stránky ktorí chcú využívať výhody CouchDB.

liquidweb-CouchDB
Informačný panel LiquidWebu

S funkciami, ako je monitorovanie v reálnom čase a 100% záruka prevádzkyschopnosti, vstavané zálohy, neobmedzené používanie stránok a ľahká škálovateľnosť Liquid Web poskytuje zákazníkom aj nepretržitú podporu na mieste prostredníctvom telefónu, e-mailu a live chatu.

Rackspace Cloud

Nakoniec sa webový hostiteľ Rackspace Cloud zameriava na to, aby klientom poskytol databázu, napríklad CouchDB presahuje rámec tradičných relačných databáz.

Rackspace-CouchDB
Domovská stránka Rackspace Cloud

V skutočnosti, okrem prominentných funkcií hostiteľa webu, ako je riadená bezpečnosť opatrenia, viacprúdové pripojenie a dedikované servery s rýchlym výkonom, hrdo Rackspace Cloud partneri s Cloudant. Riešenie DBaaS (Database-as-a-service) založené na CouchDB eliminovať oneskorenia, výdavky a rozptýlenie, ktoré sa vyskytujú pri správe databáz.

kupón pre webhosting

Hľadáte seriózny hosting couchDB?
Liquid Web neustále poskytuje vysokovýkonnú a kvalitnú podporu. Práve teraz môžete získať špeciálne ceny za svoje plány. Použite tento odkaz na zľavu
dohodnúť sa.

Ako sa CouchDB hromadí

Pri zvažovaní použitia CouchDB majte na pamäti tieto body.

Pros

 • Ľahko zvláda veľké objemy údajov bez prerušenia, škálovanie podľa potrieb používateľov.
 • Môcť replikovať na zariadenia ako sú smartphony, pretože má schopnosť pracovať offline.
 • Je prístupný cez Fauxton, pôvodný webový server administračné rozhranie na vytváranie, aktualizáciu, mazanie a prezeranie dokumentov.

Zápory

 • Nedostatok zabudovanej bezpečnosti v rámci servera, ktorý necháva údaje náchylné na útok – musí zostaviť svoju vlastnú inštanciu schopnú HTTPS.
 • Niekedy je potrebné zhutnenie – bez toho by ste skončili so zbytočným priestorom, pretože sa hromadí viac údajov.
 • Jediným skutočným spôsobom, ako získať „prípadnú konzistentnosť“, je replikácia a overenie údajov.

Ďalšie funkcie v NoSQL

 • MongoDB

Často kladené otázky CouchDB

 • Kto by mal používať CouchDB a prečo?

  Stačí sa pozrieť na to, kto ho už používa v produkčnom prostredí – medzi ktoré patria Ubuntu a BBC. Mnoho ďalších projektov využívajúcich Couch sú stránky technických projektov alebo webové stránky, ktoré majú určitý aspekt spracovania dokumentov.

  Existuje veľa rôznych mobilných aplikácií, ktoré tiež úspešne používajú Erland a CouchDB.

 • Prečo používať CouchDB cez Couchbase, Hadoop alebo iné riešenie NoSQL?

  Každý projekt musí mať svoje vlastné technické odôvodnenie.

  CouchDB, hoci je úžasný pre rýchlu výrobu a výkonnú kontrolu dokumentov, nemá natívne hĺbku hardvéru, ktorú ponúka Couchbase alebo Hbase + Hadoop.

  CouchDB funguje dobre v akomkoľvek prostredí, ktoré má dátovo náročného klienta a musí reagovať na objem používateľov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map