Najlepšie hosting Apache: Kto je pre vaše stránky najlepší? [Aktualizované: 2020]

Porovnať Apache Hosting

Apache je najobľúbenejší webový server na svete. Pokiaľ nepotrebujete hosting Windows, Apache je jasná voľba. Nie všetci weboví hostitelia používajúci Apache však ponúkajú rovnakú kvalitu.


Apache môže napájať zdieľané, VPS alebo vyhradené plány. Pre vyššiu rýchlosť vyhľadajte hostiteľov, ktorí používajú Nginx alebo Litespeed spolu s Apache.

Tu je päť najlepších webových hostiteľov Apache:

 1. SiteGround
  – Rýchle a bezpečné servery, výnimočná podpora
 2. Bluehost
 3. Hosting A2
 4. InMotion Hosting
 5. HostPapa

Ako sme vybrali najlepších hostiteľov pre Apache?

Vybrali sme si zo stoviek hostiteľov hostiteľov, ktorí ponúkajú hosting Apache kombinovaný s inými technológiami najvyššej rýchlosti, ako sú Nginx, CDN (siete na doručovanie obsahu), SSD (disky SSD) a efektívne ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

Vybrali sme si tých, ktorí majú kvalitný zákaznícky servis a mimoriadnu hodnotu. Ďalej sme analyzovali tisíce používateľských recenzií z našej rozsiahlej databázy.

Apache Hosting: Aký je najlepší hostiteľ?

Apache Hosting

Čo je to Apache Hosting?

„Cieľom projektu [Apache] je poskytnúť bezpečný, efektívny a rozšíriteľný server, ktorý poskytuje služby HTTP v súlade so súčasnými štandardmi HTTP.“ – Nadácia Apache

Domovská stránka Apache

Webový server Apache HTTP sotva potrebuje úvod. Táto vysoko konfigurovateľná serverová platforma je bezplatná a keďže je otvoreným zdrojom, Apache ju možno prispôsobiť mnohými rôznymi spôsobmi.

Apache tiež obsahuje knižnicu plnú doplnkov ktoré poskytujú podporu pre ďalšie funkcie.

Vyladenie Apache

Ak nemôžete nájsť úplne to, čo potrebujete alebo chcete, môžete to zmeniť podľa svojich požiadaviek. Vylepšenia môžu byť zdieľané medzi členmi vývojovej komunity Apache, čo je dobré začať, ak potrebujete nejaké vlastné funkcie.

Preskočte do konca kontroly.

Čo je Apache?

Stručne povedané, Apache je serverový softvér. Ľudia, ktorí hľadajú hosting Apache, už pravdepodobne budú vedieť, čo to znamená. Ale pre tých z vás, ktorí to tak nie sú, je tu rýchly výpadok.

Webové servery verzus webové serverové aplikácie

Webový server Apache nie je fyzický infraštruktúrny stroj, ktorý je umiestnený v dátovom centre. Namiesto toho je v týchto počítačoch nainštalovaná aplikácia webového servera.

Táto aplikácia webového servera je čo umožňuje serveru doručovať obsah prostredníctvom internetu. Serverový softvér je nainštalovaný v operačnom systéme, najčastejšie v systéme Linux.

Vývoj a údržba

Tento softvér je vyvinutý a spravuje komunita s otvoreným zdrojom vývojárov. Vývojári môžu nainštalovať webový server Apache na počítač, aby mohli hosťovať webové stránky sami.

Keďže je softvér otvoreným zdrojom, inštalácia je pre všetkých bezplatná. To vývojárom umožňuje hosťovať webové stránky zadarmo namiesto toho, aby platili hostiteľskej spoločnosti za to.

Čo je to Apache Tomcat?

Apache Tomcat je otvorený kontajner Java Servlet Container vyvinutý spoločnosťou Apache Software Foundation. Servlet Java umožňuje ľuďom rozšíriť možnosti servera, napríklad nasadením webových aplikácií.

Apache Tomcat, napísaný v jazyku Java, poskytuje čisto prostredie webového servera Java na spustenie kódu Java. Zahŕňa tiež nástroje, ktoré umožňujú konfiguráciu a správu. Ľudia tiež môžu nakonfigurujte Apache Tomcat priamo úpravou XML konfiguračné súbory.

Ako Apache funguje?

Všetky webové stránky musia byť hostené na webovom serveri. Jeden z týchto serverov a najpoužívanejší je Apache. Keď prehľadávate internet online, otvoríte webové stránky.

Keď prejdete na webovú stránku, webový server koná v zákulisí a vyhľadá požadovanú stránku. to doručí súbory, ktoré tvoria webovú stránku pre vás, aby ste si ho mohli prezerať a pracovať s ním.

Doručovací systém HTTP

Webové servery dodávajú webové stránky pomocou protokolu HTTP (HyperText Transfer Protocol) prostredníctvom žiadostí o adresy URL (Universal Resource Locators). Ako pravdepodobne viete, adresa URL je identifikátor webovej stránky, ku ktorej chcete získať prístup.

Keď používateľ zadá adresu URL do panela s adresou webového prehľadávača, ich prehliadač odošle požiadavku HTTP do počítačového servera, na ktorom je spustený Apache.

Webové stránky spoločnosti vs

Ak je hostiteľom webovej lokality spoločnosť poskytujúca webhosting, táto žiadosť sa odošle do počítačového servera v dátovom centre.

Ak je webová stránka hosťovaná v počítači vývojára, žiadosť sa tam pošle. Server Apache potom spracuje požiadavku HTTP podľa protokolu HTTP na doručenie požadovanej webovej stránky.

Vybavovanie viacerých žiadostí

Servery Apache musia spracovať mnoho požiadaviek HTTP súčasne. Výsledkom bude, že server Apache vytvorí nové vlákno alebo vetvu programu, aby mohla spustiť každú novú požiadavku HTTP.

To umožňuje viacerým používateľom prístup na webovú stránku súčasne. Je to možné vďaka modulom na spracovanie viacerých produktov Apache.

Na webový server Apache môže byť nainštalovaných veľa ďalších modulov Apache. Tieto moduly môžu byť dostupné od tretích strán alebo od vývojárov pracuje tiež pod Apache. Zoznam všetkých modulov, ktoré sú k dispozícii na stiahnutie, nájdete na Wikipédii.

Tieto rôzne moduly majú rôzne funkcie, napríklad pôsobenie ako poskytovateľov autentifikácie alebo uplatňovanie obmedzení šírky pásma na používateľov.

kupón pre webhosting

Hľadáte najlepšie hodnoteného hostiteľa Apache?
Získajte vysoké rýchlosti a kvalitnú technickú podporu zaregistrovaním sa u nášho hostiteľa s hodnotením # 1 – SiteGround. V súčasnosti môžete na svojich plánoch ušetriť až 67%. Použite tento špeciálny odkaz na zľavu
dohodnúť sa.

Čo robí Apache tak populárnym?

Podpora Apache zo strany Spoločenstva zostáva silná, a to aj napriek tomu, že sa objavili početné konkurenčné riešenia. Aj keď Apache beží na serveroch založených na Windows, Mac, Unix a Linux, je zvyčajne spojený s Linuxom.

Ľahká integrácia

apache podporuje rôzne technológie vrátane:

 • MySQL
 • PHP
 • SSL
 • Spoločné rozhranie brány (CGI)
 • Zahrnuté na strane servera (SSI)
 • Presmerovanie adresy URL
 • Metasúbory hlavičky HTTP
 • Proxy cache

Kompatibilita naprieč platformami

Kompatibilita naprieč platformami znamená, že bez ohľadu na to, aký operačný systém serverový počítač beží, Apache môže stále ľahko hostovať vaše webové stránky.

Servery Apache zvyčajne bežia plynulejšie a bezpečnejšie v porovnaní s inými servermi, takže ak je to bezpečnosť, Apache je bezpečná stávka za mnohých okolností.

Bežné použitie

Mnoho zdieľaných hostingových plánov ponúka servery Apache, rovnako ako mnoho vyhradených serverových plánov, pretože je to lacnejšia možnosť v porovnaní s internetovými informačnými službami Microsoft (IIS)..

Kvôli jeho flexibilita a cenová dostupnosť, je to najpopulárnejší softvér webového servera, ktorý je dnes k dispozícii.

Apache vs Iné webové servery

Avšak v posledných rokoch Apache stratil pôdu pre IIS a open source konkurentov ako Nginx. Pred niekoľkými rokmi prevádzkoval Apache viac ako 60% všetkých webových serverov, ale začiatkom roku 2014 sa podiel znížil na 42%.

Aj keď Apache má stále čo hľadať, kritici tvrdia, že sa v priebehu rokov nafúkla a ponúka množstvo pokročilých funkcií, ktoré mnohí používatelia jednoducho nepovažujú za potrebné.

Apacheova procesná povaha to tiež znamená vytvára veľa režijných nití, pretože každé súčasné pripojenie vyžaduje samostatný závit. Niektorí používatelia považujú IIS za atraktívnejšiu vďaka svojej jedinečnej podpore .NET.

Ako získať Apache

Máte rozpočet? LAMP stack je skvelá voľba.

Ktokoľvek môže získať Apache ako samostatný balík alebo ako súčasť inkluzívneho programu s modulmi. Mnoho ľudí získa Apache ako súčasť zásobníka LAMP, čo je sada aplikácií potrebných na hosťovanie.

Čo je LAMP?

LAMP znamená Linux, Apache, MySQL a PHP. Zásobník LAMP efektívne poskytuje operačný systém, server, databázu a skriptovací jazyk.

Ľudia, ktorí chcú nainštalovať Apache do svojho počítača, ho môžu získať z webovej stránky Apache. Mnoho ľudí však dáva prednosť inštalácii so zásobníkom LAMP. Pomocou Ubuntu ako operačného systému Linux môžu ľudia Apache ľahko nainštalovať z príkazového riadku pomocou príkazu apt-get install.

Čo je virtuálny hostiteľ?

Server Apache má schopnosť obsluhovať viacero domén súčasne. Toto sa nazýva virtuálny hosting. Takto môžu hostingové spoločnosti ponúknuť riešenia hostenia zdieľaných serverov a poskytnúť vám viac domén s vašimi plánmi.

Virtuálny hosting

Virtuálny hosting je to, čo umožňuje jednému serveru zdieľať svoje zdroje s viacerými používateľmi. To spoločnostiam uľahčuje ponúkať zdieľaný hosting za nízku cenu.

Vďaka tomu je hosťovanie mimoriadne cenovo dostupné pre malé podniky a jednotlivci, ktorí si nemôžu dovoliť cenu plne vyhradeného servera. Najmä preto, že títo používatelia nepotrebujú ani všetky zdroje dedikovaného servera.

Virtuálny hosting Apache

Existujú dva typy konfigurácií pre virtuálny hosting Apache. Jeden je založený na IP a druhý je založený na mene. Konfigurácia virtuálneho hostiteľa založená na IP používa samostatnú IP adresu servera pre každú webovú stránku na serveri.

Konfigurácia založená na mene používa názov hostiteľa v hlavičke HTTP na vyhľadanie požadovanej webovej stránky. Server tak musí mať iba jednu adresu IP a na túto jednu adresu IP nasmerovať viacero webových stránok.

Virtuálny hosting na báze IP

Keď však hostené webové stránky zdieľajú IP adresu, ľudia sa môžu stretnúť s problémami s SSL. Keď zdieľate IP adresu s ostatnými používateľmi na vašom serveri, tiež vy zdieľať certifikát SSL.

Môže to viesť k tomu, že sa návštevníkom webových stránok zobrazia varovania, keď idú zadať informácie o platbe na vašom webe.

To je dôvod, prečo mnoho hostingových spoločností ponúka virtuálny hosting založený na IP za dodatočnú cenu. Získate tak svoju vlastnú adresu IP, na ktorú môžete umiestniť súkromný certifikát SSL.

Nevýhody virtuálneho hostenia založeného na IP

Nevýhodou virtuálneho hostenia založeného na IP je to zvyšuje režijné náklady spoločností. Z tohto dôvodu sú vyhradené adresy IP často zahrnuté do plánov s vyššou cenou alebo sa ponúkajú ako doplnky.

Virtuálny hostiteľ založený na mene Virtuálny hostiteľ založený na mene
identifikátorViaceré názvy hostiteľov (každé odkazuje na konkrétnu webovú stránku) použité na označenie jednej adresy IPJedna vyhradená adresa IP na webovú stránku
zabezpečeniaJe ťažké zabezpečiť webové stránky s SSL / TLS kvôli technickej konfigurácii virtuálneho hostenia založeného na názvoch
stabilitaVyžaduje sa trvalo použiteľný systém názvov doménJedinečné adresy IP znižujú pravdepodobnosť zámeny, na ktorej konkrétnej webovej stránke používateľ požadoval
Jednoduchá údržbavysokýStredne – viac adries IP vyžaduje zvýšené administratívne náklady

Nekonečná voľba možností hostenia Apache

Pretože Apache môže bežať prakticky na akejkoľvek platforme, môže byť nasadený na mnohých verziách a vlastných variantoch, prakticky na akejkoľvek hardvérovej platforme na trhu..

Nie všetky spoločnosti ponúkajúce hosting Apache sú však vytvorené rovnako, pretože ceny sa môžu medzi jednotlivými hostiteľmi výrazne líšiť. Našťastie s toľkým výberom je ľahko nakupovať, porovnajte vlastnosti a ceny predtým, ako sa rozhodnete, čo bude pre váš projekt najlepšie fungovať.

Ušetrite na poplatkoch za hosting výberom Apache

Hostingové plány Apache bývajú o niečo lacnejšie ako porovnateľné plány Windows. Majte na pamäti, že Apache je zadarmo, preto ho väčšina hostiteľov spáruje s bezplatnými operačnými systémami, ako je Linux. Kombinácia je známa ako LAMP, čo znamená Linux Apache MySQL PHP.

Na druhej strane Windows hosting vyžaduje IIS, Microsoft SQL alebo ODBC a samozrejme operačný systém Microsoft. Hardvérové ​​požiadavky sa môžu tiež líšiť.

Väčšina úspor sa prevádza na zákazníka, vďaka čomu sú štíhle a skromné ​​hostingové plány Apache obľúbené medzi malými podnikmi a jednotlivými používateľmi.

Avšak aj tieto základné plány Apache hostingu ponúkajú veľa funkcií – sú často stačia pre weby postavené na populárnych platformách ako WordPress, Drupal, phpBB a Joomla.

Tri najčastejšie úrovne hostingu Apache

Hoci neexistuje žiadny priemyselný štandard a existuje celý rad rôznych možností, najbežnejším plánom a úrovňou cien sú zdieľané plány Apache, plány virtuálneho súkromného servera (VPS) a plány spravovaného súkromného servera (MPS)..

Zdieľané plány

Najlacnejšou možnosťou sú zvyčajne zdieľané plány Apache, vrátane cloudových plánov. oni majú tendenciu ponúkať základné funkcie, počítajúc do toho:

 1. cPanel
 2. MySQL
 3. PHP
 4. E-mail POP
 5. Zdieľané certifikáty SSL

Plány VPS

Drahšie a komplexnejšie plány VPS (Virtual Private Server) sú navrhnuté pre hostovanie na viacerých weboch a stránky so stredným zaťažením.

Zvyčajne zahŕňajú vyhradený hardvér, zvyčajne používajú model virtuálneho súkromného servera, hosting viacerých domén, viac ukladacieho priestoru a ďalšie funkcie.

Dedikované servery

Špičkové súkromné ​​servery Apache sú navrhnuté s ohľadom na náročnejších klientov. Dokážu spracovať množstvo webových stránok alebo stránok s vysokým zaťažením. Virtualizácia je zvyčajne podporovaná, mnohí hostitelia teraz ponúkajú aj funkcie elektronického obchodu spolu s pokročilejšími funkciami pre špecializovaných používateľov..

Je samozrejmé, že dedikované servery majú tendenciu skončiť drahšie bez ohľadu na platformu a vo väčšine prípadov je cenový rozdiel medzi balíčkami LAMP a Windows / IIS zväčšený v plánoch základnej úrovne..

Moje voľby: Najlepší traja hostitelia Apache

Všetky tieto tri hostingové spoločnosti majú veľmi lacný hosting servera Apache.

GreenGeeks

Domovská stránka GreenGeeks

Webhostingové služby založené na Apache od GreenGeeks sú optimalizované pre hosting Apache. Pravidelne aktualizujú svoj server Apache, aby zabezpečili, že vaše webové stránky sú rýchle a bezpečné.

S ich zdieľanými plánmi získate prístup k vlastným modulom Apache ako aj vlastné optimalizácie PHP a PHP. GreenGeeks hostí svoje plány na rýchlych serveroch SSD, na ktorých poskytujú neobmedzené úložisko. Pri registrácii získate tiež bezplatné denné zálohy so svojimi službami a bezplatné doménové meno.

Hosting A2

Domovská stránka hostenia A2

Hosting A2 nezahŕňa bezplatné doménové meno. Poskytujú však servery Turbo zvýšte rýchlosť hosťovania o 20x. Tieto servery Turbo poskytujú viac zdrojov pre každého používateľa, pretože na nich majú menej používateľov. To tiež poskytne používateľom vylepšený výkon v Apache.

S A2 získavajú zákazníci neobmedzené zdroje aj s veľmi lacným hostingovým plánom. A za malú cenu navyše za mesiac môžu hostiť neobmedzené domény.

SiteGround

Domovská stránka SiteGound

Podobne ako GreenGeeks, SiteGround vám poskytuje bezplatnú registráciu domén pri registrácii. Aj keď ich zdieľané plány hostenia majú podobnú cenu ako tieto dve ďalšie spoločnosti, obmedzujú úložný priestor na vašom webe.

Ale ľudia, ktorí sa rozhodnú hostiť s programom SiteGround, budú Užite si bezplatné CDN a bezplatné denné zálohy. SiteGround tiež poskytuje vlastné moduly Apache s pokročilými PHP optimalizáciami.

Výhody a nevýhody Apache

Rovnako ako akýkoľvek softvérový produkt má aj Apache dobré a zlé stránky. Nižšie som zdôraznil hlavné klady a zápory Apache.

Pros

 • Webový server Apache je úplne zadarmo, pretože ide o softvér s otvoreným zdrojom
 • Charakter servera s otvoreným zdrojom tiež znamená, že za ním existuje komunita vývojárov, ktorá vytvára časté aktualizácie
 • Vývojári môžu upravovať a prispôsobovať zdrojový kód podľa svojich potrieb
 • Virtuálny hosting umožňuje spúšťať viacero webových stránok z jedného servera
 • Inštalačný balík Apache obsahuje DNS, SMTP a FTP.
 • Početné moduly tretích strán vám umožňujú prispôsobiť webový server
 • Kompatibilný s mnohými rôznymi operačnými systémami a konfiguráciami hardvéru.

Zápory

 • Schopnosť modifikovať konfiguráciu servera zvyšuje bezpečnosť servera
 • Úprava zdrojového kódu povedie k chybám
 • Apache sa musí pravidelne aktualizovať
 • Apache môže bojovať v situáciách s vysokou premávkou, kde môže NGINX dosahovať lepšie výsledky.

ponuky webhostingu

Verdikt: Na hosťovanie Apache odporúčame SiteGround.
Naši čitatelia môžu pomocou tohto odkazu na zľavu v súčasnosti ušetriť 67% na hostingu SiteGround.

záver

Existuje mnoho dôvodov, prečo je Apache najobľúbenejší webový server na svete. A je to popularita poskytuje mnoho výhod ako keby ste mali veľa ľudí, môžete sa obrátiť, ak by ste narazili na problémy.

Hlavnou alternatívou k tomu je Nginx, o ktorom sa všeobecne predpokladá, že používa menej pamäte a beží rýchlejšie. Mnoho spoločností poskytujúcich webhosting ponúka oba servery ako možnosti. Všeobecne platí, že s tým nemôžete pokaziť.

Ďalšie funkcie webových serverov

 • LiteSpeed
 • Tomcat JSP
 • IIS 7.0
 • Nginx

Často kladené otázky Apache

 • Čo je Apache?

  Apache je najobľúbenejší softvér webového servera na svete. Bol vyvinutý prvýkrát v roku 1995. Dnes Apache obsluhuje viac ako polovicu všetkých existujúcich webových stránok.

 • Kto vlastní Apache?

  Softvér Apache vlastní americká nezisková spoločnosť Apache Software Foundation. Spravujú ho členovia nadácie, skupina vývojárov. Aby sa vývojár pripojil k nadácii Apache Software Foundation, musí mať históriu aktívneho prispievania do jedného z projektov nadácie a musí byť nominovaný súčasným členom a hlasovať väčšinou..

 • Je Apache zadarmo?

  Áno. Apache je distribuovaný ako slobodný a open-source softvér. Stanovy Apache Software Foundation konkrétne uvádzajú, že projekty Apache sa majú distribuovať bezplatne.

 • Na ktorých operačných systémoch môže Apache bežať?

  Apache sa najčastejšie používa na serveroch Linux, ale softvér je k dispozícii aj pre rôzne operačné systémy vrátane Microsoft Windows a Mac OS X.

 • Ktoré webhostingové spoločnosti používajú servery Apache?

  Väčšina plánov webhostingu, ktoré sú založené na Linuxe, bude spúšťať servery Apache, hoci Apache sa nemusí konkrétne zmieniť. Možno budete chcieť pred zakúpením plánu skontrolovať svoju hostiteľskú spoločnosť, ak požadujete Apache.

  V prípade hostenia VPS alebo vyhradeného servera v závislosti od spoločnosti poskytujúcej webhosting a plánu, ktorý ste si zakúpili, budete môcť nainštalovať Apache na svoj server sami alebo požiadať o jeho inštaláciu pre vás..

 • Prečo je Apache stále najbežnejším softvérom webového servera?

  Napriek ostatným novším softvérovým aplikáciám webového servera zostáva Apache najpopulárnejším na webe. Je to časom overený, preverený, bezpečný systém, ktorý je dobre známy a dobre zrozumiteľný mnohým vývojárom, čo z neho robí najbežnejšiu prvú voľbu pre konfigurácie servera.

 • Ako porovnáva Apache s Nginxom?

  Nginx sa nazýva asynchrónny server, zatiaľ čo Apache je server založený na procesoch. Existuje veľa rozdielov v tom, ako presne Apache a Nginx spracúvajú pripojenia, interpretujú požiadavky, rozširujú sa prostredníctvom modulov atď.

  Podpora Apache zo strany Spoločenstva je bohatšia, pretože softvér existuje už mnoho rokov.

 • Ako porovnáva Apache s Lighttpd?

  Lighttpd (vyhlásený ako „lighty“) je bezplatný a otvorený asynchrónny server, ktorý beží ako jediný proces s jedným vláknom, podobný Nginxu. Lighttpd bol prvýkrát vydaný v roku 2003 a podobne ako Nginx má tendenciu mať menšiu podporu komunity ako Apache.

 • Čo je to server založený na procese a ako sa porovnáva s asynchrónnym?

  Procesné podávanie je tradičnejšou technológiou. Pri serveri založenom na procese sa musí vytvoriť nové vlákno, ktoré spracuje každú požiadavku HTTP. Pri veľkom zaťažení môže tento systém využívať veľa pamäte RAM a mať za následok pomalší výkon.

  S novšími asynchrónnymi servermi (tiež nazývanými udalostné alebo asynchrónne vstupno-výstupné) je možné vybaviť viacero požiadaviek HTTP v rámci jedného vlákna, ktoré využíva menej pamäte RAM a môže efektívnejšie spracovať väčšie zaťaženie..

  Apache Software Foundation poznamenáva, že výkonnostné štandardy bývajú skôr mierou konfigurácie než základnej kvality servera.

 • Aké druhy modulov sú k dispozícii pre Apache?

  Existuje mnoho modulov na rozšírenie funkcií Apache. Moduly môžu byť pridané, aby poskytovali schopnosť CGI, pridali možnosti overenia používateľa, generovali automatické zoznamy adresárov, nastavili limity šírky pásma, streamovali flash video, umožnili konkrétne programovacie jazyky a oveľa viac.

 • Môžem na svojom domácom počítači hostiť svoju vlastnú webovú stránku pomocou Apache?

  Áno, pomocou softvéru Apache je možné hostiť svoje vlastné webové stránky doma. Prevádzka vlastného servera doma však môže byť časovo náročná úloha a pokiaľ nie ste odborník, môže otvoriť váš web a celý počítač rôznym bezpečnostným problémom..

  Ak je vaším cieľom ušetriť peniaze na hostingu, je lepšie ísť s nízkonákladovou webhostingovou spoločnosťou, ako prevádzkovať vlastný server doma. Na jednej strane vám poskytovatelia internetových služieb zvyčajne neumožňujú prevádzkovať verejné servery pomocou rezidenčných pripojení.

 • Aký je rozdiel medzi serverom Apache HTTP a Apache Tomcat?

  Apache HTTP Server je napísaný v C a, ako už názov napovedá, je to univerzálny HTTP server. Tomcat je napísaný v jazyku Java a jeho hlavným účelom je hosťovanie servletov a JSP. Tomcat môže slúžiť ako HTTP server pre statický obsah, ale Apache HTTP Server ponúka veľa pokročilých možností, ktoré Tomcat nemá.

 • Kde je dostupná podpora Apache?

  Apache Software Foundation vedie rozsiahlu dokumentáciu o Apache na svojej oficiálnej webovej stránke. Spoločnosti tretích strán poskytujú obchodnú podporu spoločnosti Apache, ale nadácia nevedie ich zoznam ani neschvaľuje konkrétne spoločnosti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map