Je A2 hosting najlepší hosting Fedory pre vaše stránky? – Tu je to, čo si myslíme

Čo je hosting Fedory?

Fedora Core – teraz nazývané Fedora – je oveľa viac ako operačný systém, poháňaný Red Hat ako otvorený zdroj, často aktualizovaná zbierka softvéru. Uistite sa, že to váš poskytovateľ hostingu podporuje a či na inštaláciu používate kompatibilný systém správy balíkov.


Stručná história Fedora Core

Najprv sa názov operačného systému Fedora Core môže javiť ako divný, kým sa nedozviete, že je vo vlastníctve softvérovej spoločnosti Red Hat, a nestal sa náhradou druhov softvéru Red Hat Linux, ktorý bol zrušený v roku 2004. Fedora Core – teraz jednoducho nazýva sa Fedora – je v podstate operačný systém, ale technicky je to zbierka softvéru na všeobecné použitie, ktorý obsahuje operačný systém.

Ako bude Fedora fungovať ako váš operačný systém založený na serveri?

Softvér Fedora je založený na softvéri Red Hat Package Manager (RPM), čo znamená, že sa zhromažďuje v systéme správy balíkov RPM. Tento druh systému šetrí správcovi systému ťažkosti s manuálnou inštaláciou a údržbou softvéru.
Zbierka softvéru Fedora Core (alebo Fedora) obsahuje, ako je uvedené:

 • operačný systém
 • Mozilla Firefox (webový prehliadač)
 • LibreOffice (bezplatná otvorená kancelárska sada porovnateľná s balíkom Microsoft Office)
 • Empatia (okamžité správy)
 • GIMP (úprava fotografií)

Všetko vo Fedore je otvorený zdroj a je voľne k dispozícii, čo mu dáva výraznú výhodu oproti iným programom, ktoré sú s nimi spojené.
Napríklad schopnosť vytvárať dokumenty a tabuľky na spracovanie textov bez toho, aby museli minúť stovky dolárov za potrebný softvér, je ideálna pre študentov, začínajúcich podnikateľov a ďalšie subjekty, ktorým tieto výdavky nemôžu alebo nechcú vynaložiť..
Aj keď Fedora Core (Fedora) je založená na RPM, dá sa nainštalovať aj pomocou iného systému na správu balíkov – Yum alebo Yellowdog Update Modified. Nech už používate akýkoľvek systém správy balíkov, musíte sa tiež uistiť, že váš poskytovateľ hostingu podporuje Fedora Core alebo Fedora. Toto bude s najväčšou pravdepodobnosťou znamenať operačný systém Linux a prístup k vášmu serveru na manuálne odovzdanie.

Ako Fedora porovnáva s inými operačnými systémami s otvoreným zdrojom

Jednou z vynikajúcich vecí pri používaní serverov Linux je sila výberu, ktorú máte pri výbere operačného systému. Ak váš poskytovateľ hostingu podporuje Fedoru a vy máte tiež prístup na svoj server na manuálne odovzdanie, pravdepodobne tiež viete, že na trhu existuje niekoľko ďalších možností otvoreného operačného systému. Ak máte problémy pri rozhodovaní medzi Fedorou a inými open source operačnými systémami, ako sú CentOS, Red Hat Enterprise alebo dokonca veľmi populárny Ubuntu, pozrite si nižšie uvedené krátke porovnania:

 • Fedora verzus CentOS: CentOS je porovnateľnejšia s Red Hat Enterprise (viac informácií nižšie), je však zadarmo ako Fedora. Na rozdiel od Fedory a Red Hat však podpora pochádza výlučne od komunity používateľov, nie od Red Hat. Takže ak hľadáte stabilitu v riešení operačného systému bez akýchkoľvek nákladov na predplatné, CentOS môže byť dobrým riešením. Ak máte centralizovanú distribúciu podpory, uprednostňujete viac funkcií a rýchlejšie vydania – celú svoju Fedoru.
 • Fedora verzus Red Hat Enterprise: Red Hat Enterprise je komerčný produkt vydaný vývojármi za Fedorou. Zatiaľ čo Fedora je bezplatný komunitný projekt, Red Hat Enterprise je komerčný projekt, ktorý je financovaný z predplatného pre každého používateľa. Vydania Fedory sú omnoho častejšie (každých 6 mesiacov na rozdiel od každých pár rokov) so širšou škálou softvérových balíkov a aktualizácií. Fedora má viac funkcií s väčšou funkčnosťou ako Red Hat, zatiaľ čo Red Hat je stabilnejší OS.
 • Fedora vs. Ubuntu: Ubuntu je dnes najpopulárnejším operačným systémom bežiacim na serveroch Linux, ale Fedora sa všeobecne považuje za stabilnejšiu a výkonnejšiu platformu, ktorá je pre prevádzkovanie servera ideálnejšia ako Ubuntu. Ideálnejšie, to znamená za predpokladu, že vám vyhovuje krivka učenia, ktorá sa dodáva s Fedorou. Oba systémy môžu byť nainštalované s jednoduchým systémom Windows, ale Fedora nemá možnosť integrovať ziskový softvér, preto nepremýšľajte o integrácii ničoho do svojho systému, ak to nie je otvorený zdroj..

Systémové požiadavky pre Fedoru

Hosting VPS by mal byť k dispozícii s inštaláciami Fedory, pretože hypervízor KVM je súčasťou jeho balíka. V porovnaní s inými operačnými systémami má Fedora veľmi ľahké požiadavky na inštaláciu. Budete potrebovať minimálne 6 GB miesta na disku, 2 GB pamäte RAM a dva procesory – jeden pre Fedoru, jeden pre KVM. Predtým, ako sa váš poskytovateľ hostenia prispôsobí vášmu preferovanému operačnému systému, uistite sa, že váš poskytovateľ hostingu dokáže splniť tieto požiadavky vo vašom rozpočte.

kupón pre webhosting

Hľadáte správneho hostiteľa Fedory?
A2 Hosting zaradil číslo 1 v našich nedávnych testoch rýchlosti a výkonu. Práve teraz môžu čitatelia ušetriť až 50% na svojich plánoch vhodných pre vývojárov.
Použite tento špeciálny odkaz na zľavu
dohodnúť sa.

Úzko súvisiace funkcie

 • červený klobúk
 • CentOS
 • Debian
 • ubuntu
 • CloudLinux

Často kladené otázky Fedory

 • Existuje niekoľko distribúcií Linuxu. Prečo by som mal používať Fedoru? Bude ma to stáť viac alebo mi ušetrí peniaze?

  Fedora je bezplatný operačný systém založený na jadre Linuxu, ktorý vyvinul komunitný projekt Fedora Project a ktorý sponzoruje spoločnosť Red Hat..

  Fedora obsahuje softvér distribuovaný na základe bezplatnej licencie s otvoreným zdrojovým kódom a jeho cieľom je byť na špici týchto technológií.

  Fedora má povesť zamerania sa na inováciu, včasnú integráciu nových technológií a úzku spoluprácu s komunitami Linuxu na proti prúdu.

 • A čo alternatívy ako Red Hat a CentOS? Ako sa líši Fedora?

  Fedora je riadená komunitou a zadarmo, zatiaľ čo Red Hat je komerčné vydanie, ktoré spoločnosť Red Hat oficiálne podporuje už 7 rokov.

  CentOS je tiež založený na vydaniach Red Hat, ale je to bezplatný komunitný projekt.

  Neexistuje však žiadna odborná podpora pre CentOS alebo Fedora, hoci majú veľké a dynamické komunity.

 • Bude ma Fedora hosting stáť viac? Budem musieť platiť za ďalšie funkcie?

  Fedora je bezplatné vydanie, takže neexistujú žiadne licenčné ani predplatné poplatky. V prípade zdieľaných plánov hostenia použijete hostiteľskú Fedoru a nevznikajú žiadne ďalšie náklady. Nebudete musieť platiť ani za ďalšie funkcie s otvoreným zdrojom, ktoré sa nachádzajú v alternatívnych distribúciách systému Linux.

 • Koľko ľudí používa Fedoru?

  Na trhu Linux dominujú distribúcie Mint, Ubuntu a Debian, pričom Fedora je na piatom mieste (zhruba). Na podnikovom trhu stále dominuje spoločnosť Microsoft, zatiaľ čo v prostredí Linux má spoločnosť Red Hat Enterprise Linux (RHEL) dvakrát väčší podiel na trhu ako všetky ostatné Linuxové distribúcie.

 • Fedora nie je v podstate rovnaká ako RHEL?

  Nie naozaj. Fedora podporuje Red Hat, existuje však niekoľko významných rozdielov.

  Fedora je upstream od Red Hat Enterprise Linux (RHEL) a často sa používa ako skúšobný základ pre technológie, ktoré sa neskôr objavia v Red Hat.

  RHEL je certifikovaný vládami a môže byť nasadený na viac produktov. Keďže ide o komerčný produkt, na rozdiel od Fedory má aj profesionálnu podporu.

 • Môžem používať cPanel na Fedore? A čo alternatívne ovládacie panely?

  Áno, na serveroch Fedora môžete používať cPanel a WHM, pokiaľ spĺňajú hardvérové ​​požiadavky. Väčšina hlavných ovládacích panelov by nemala mať problém pracovať v prostredí Fedory.

 • Aké programovacie jazyky sú na Fedore podporované? A čo skriptovacie jazyky?

  Majúc na pamäti, že Fedora je prostredie Linux, takže špecifické jazyky a rámce systému Microsoft Windows nie sú podporované. Fedora však podporuje prakticky všetky bežné programovacie a skriptovacie jazyky, ktoré môžu bežať na Linuxe, vrátane Ruby, PHP, Perl, Python a mnohých ďalších..

 • Existujú nejaké nevýhody Fedory? Čokoľvek by som si mal robiť starosti?

  V porovnaní s inými distribúciami Linuxu neexistujú žiadne zjavné nevýhody. Fedora je však bezplatné vydanie, takže nedostanete platenú technickú podporu. Ak necítite potrebu kvalitnej technickej podpory, môžete ju použiť (alebo niektorú z mnohých alternatív). Všetko záleží na vašich potrebách a schopnostiach.

 • Momentálne som na Ubuntu – je dôvod, prečo by som sa mal presťahovať do Fedory?

  Nie je to tak, že väčšina podnikov Ubuntu už nepoužíva – pre vývoj sa presunuli do Red Hat alebo CentOS. Ak ste profesionál, Red Hat poskytuje väčšiu stabilitu, vynikajúcu podporu, aktualizácie a ďalšie. Ak ste fanda, môžete vyskúšať Fedoru ako prvý, len v prípade, že spĺňa všetky vaše potreby.

 • Koľko spoločností používa Fedoru?

  Fedora zvyčajne nie je úzko spojená s obchodným svetom, trhovým segmentom, ktorému zvyčajne dominuje spoločnosť Red Hat. Firemní používatelia by si mali uvedomiť, že Fedora je určená pre špičkových používateľov so záujmom o najnovšie funkcie.

  Na druhej strane neexistujú dôvody na nepoužívanie Fedory a teraz je k dispozícii aj distribúcia serverov Fedory.

 • A čo životný cyklus Fedory a aktualizácie?

  Projekt Fedora vydáva nové verzie Fedory približne každých 6 mesiacov a poskytuje aktualizované balíčky pre tieto vydania približne 13 mesiacov.

  Keď vydanie dosiahne bod, v ktorom už nie je podporované alebo sa preň nevytvárajú aktualizácie, považuje sa to za koniec životnosti (EOL)..

  Nové balíky v SCM nie sú k dispozícii pre distribúciu X po vydaní Fedory X + 2 a nové zostavenia už nie sú k dispozícii..

 • Ktoré hostingové spoločnosti používajú Fedoru?

  Zoznam je jednoducho príliš dlhý – hosting Fedora VPS je stále populárny, pretože je cenovo dostupný (100% bezplatný otvorený zdroj), ponúka množstvo nových funkcií, ale aj kvôli jeho úzkemu vzťahu s komerčným náprotivkom RHEL. Fedora získava mnoho najnovších funkcií priamo od svojho vzťahu s RHEL.

 • Aká je hlavná nevýhoda pri používaní Fedory v serverovom prostredí?

  Najväčším problémom je nedostatok dlhodobej distribúcie podpory, ako je Ubuntu LTS. V súčasnosti dostupná distribúcia servera Fedora 21 (prvé vydanie servera Fedora) by mala mať životnosť 18 mesiacov, zatiaľ čo súčasné distribúcie Ubuntu LTS a Ubuntu Server LTS majú životnosť 5 rokov..

 • Ako nainštalujem Fedoru na môj server?

  Závisí to od toho, aký druh servera a plánu hostenia chcete použiť.

  Ak máte záujem o zdieľaný alebo VPS hostingový plán, nemôžete zmeniť OS a musíte sa držať možností, ktoré poskytuje váš hostiteľ.

  Ak nastavujete vlastný server alebo inštalujete Fedoru na vyhradený hardvér, je veľa sprievodcov dostupných online a nemali by ste mať problém s jeho nastavením..

 • A čo podpora spoločnosti Microsoft? Čo keď potrebujem MS SQL alebo MS Access?

  Fedora nemôže podporovať autorizované technológie, štandardy a jazyky spoločnosti Microsoft. V prípade, že absolútne potrebujete konkrétne technológie spoločnosti Microsoft, jedinou možnosťou je získať hostingový plán spoločnosti Microsoft.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map