WordPress Chatbotları: 2020’de İşletmenizin Başarılı Olmasına Nasıl Yardımcı Olabilirler.

Bilgilendirme: Desteğiniz sitenin çalışmaya devam etmesine yardımcı oluyor! Bu sayfada önerdiğimiz hizmetlerden bazıları için bir başvuru ücreti alıyoruz. wordpress sohbet botları


Web sitenizin ziyaretçileri ve müşterileri ile etkileşimleri otomatikleştirmenin bir yolunu mu hayal ediyorsunuz? Sohbet botlarına merhaba de. Ve geri konuştuklarında şaşırmayın.

Sohbet botu, insanların mesajlarına veya sorularına otomatik yanıtlar gönderen bir bilgisayar programı veya hizmetidir. Sohbet botları, kullanıcılara yanıt vermek için önceden belirlenmiş bir dizi kuralla güçlendirilebilir. Ayrıca nasıl etkileşime girmeleri gerektiğini öğrenmek için yapay zeka (AI) kullanabilirler..

Bir web sitesine yerleştirilmiş bir sohbet penceresi aracılığıyla insanlarla sohbet edebilir veya Facebook Messenger gibi mevcut mesajlaşma sistemlerine entegre edilebilirler.

Chatbot’lar, çeşitli iş web sitelerinde ve e-ticaret sitelerinde görünen popüler hale geliyor. Günün herhangi bir saatinde canlı müşteri desteği sağlayabilir, müşteri sorularına otomatik olarak yanıt verebilir, e-posta adreslerini toplayabilir, müşteri kararlarını etkileyebilir, kişileri makalelere yardım etmeye yönlendirebilir veya yalnızca web sitesi ziyaretçileri için dostane sohbet sağlayabilirler..

WordPress’te bir web sitesi çalıştıran kullanıcılar için çeşitli chatbot eklentileri vardır. Bunların birçoğu aşağıdaki gibi belirli amaçlar için tasarlanmıştır: geri bildirim toplamak veya müşterileri yönlendirmek belirli ürünlere. Diğerleri olabilir sizin tarafınızdan oluşturuldu ve düzenlendi ne istersen yap ve söyle.

Canlı Müşteri Desteği için Chatbot Eklentileri

Chatbot’lar, şirketlerin her saat müşteri hizmetleri personeli gerektirmeden web sitesi ziyaretçilerine canlı sohbet hizmetleri sunmalarını sağlar. 7/24 müşteri desteği sunabilmek, satışlarınızı artırabilir ve müşterilerin markanızla ilgili deneyimini geliştirebilir. Müşteri hizmetleri sohbet botları, mağazadan alışveriş yapmak için kullanıcılara ihtiyaç duydukları sorulara anında yanıt verir.

1. Ücretsiz Canlı Sohbet + 7/24 Otomatik Bot

Bu ücretsiz eklenti en iyi canlı destek aracısıyla birlikte çalışır. Öğrenmek için, bu sohbet botu önce müşteri sorularını kendiniz cevaplamanızı gerektirir. Yanıtlarınıza dayanarak, chatbot yanıt kümeleri geliştirir ve kullanıcı sorularını önceki etkileşimlerde sağladığınız alakalı anahtar kelimelerle eşleştirmeyi öğrenir.

Bundan sonra, chatbot kullanıcı sorularını kendi başına cevaplayabilir. Sonuç olarak, web sitenizin ziyaretçilerine 7/24 müşteri desteği sunmanıza olanak tanır.

İstediğiniz zaman tek tıklamayla canlı desteğe geri dönebilirsiniz. Bu, bir müşteriye daha karmaşık bir sorunla yardımcı olmak istiyorsanız yararlıdır. Bot, geliştirdiği yanıt kısayollarını da sunarak canlı ajanlara müşteri sorularına hızlı bir şekilde cevap vermek için kullanabilecekleri seçenekler sunar. Ayrıca, bot bir şeyi anlamadığı takdirde bir soruyu otomatik olarak canlı desteğe aktarır.

Bu popüler eklenti, karma bir chatbot ve canlı ajan müşteri destek sistemini çalıştırmanıza veya tamamen otomatik tutmanıza olanak tanır.

2. IBM Watson Konuşması

Watson Conversation, IBM’in birçok AI hizmetinden biri olarak sunulan bir chatbot hizmetidir. Yapmanıza izin verir kendi sohbet botlarını yarat WordPress web sitenize yerleştirmek için. Eklenti ayarları sayfanızdan, sohbet botunun hangi sayfalarda ve yayınlarda görünmesini istediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca sohbet botunun görünümünü özelleştirebileceksiniz.

IBM WatsonBu örnekte Watson’dan bir restoran tavsiye etmesini istedik.

Bu sohbet botu, web sitenizin ziyaretçileriyle istediğiniz her şey hakkında konuşmak için tasarlanmıştır. Aşağıdakiler için kullanılabilir:

  • müşterileri selamlama
  • web sitenizde gezinmelerine yardımcı olma
  • ürün bulmalarına yardımcı olabilir veya
  • onların basit sorularını cevaplamak.

Botu oluştururken chatbot yanıtları için kuralları belirlersiniz.

IBM Watsonİşte Watson’a bir duruma birden fazla yanıt vermeyi nasıl “öğretebileceğiniz” örneği.

Bu eklenti, Watson Konuşma hizmetini kullanarak IBM Cloud’da (eski adıyla IBM Bluemix olarak adlandırılır) kendi sohbet botlarınızı oluşturmanızı gerektirir. Bunu yapmak için nasıl kod yazacağınızı bilmek zorunda olmasanız da, bazı teknik talimatları izlemeniz gerekir. Bu nedenle, teknik bilgisi az olan insanlar için belki de eklenti değildir.

3. VirtualSpirits Chatbot

VirtualSpirits bir ücretli sohbet botu ancak 30 günlük denemeleriyle ücretsiz olarak denenebilir. Şirket, işletme büyüklüğünüze ve kaç site ziyaretçisi aldığınıza bağlı olarak farklı planlar sunar.

Bu sohbet botu, şu müşterilere otomatik destek sağlar: çoklu dil – İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Rusça, Almanca, Hollandaca, İbranice, Arapça, İtalyanca ve Portekizce. Bu, İngilizce olmayan herhangi bir web sitesine mükemmel bir ektir. İngilizce dışındaki dillerde chatbot eklentileri nadirdir.

VirtualSpirits, size özel hedefinize uyacak birçok şablon sunar. Örneğin, aşağıdakiler için şablonları vardır:

  • olası satış yaratma
  • müşteri servisi
  • dönüşüm optimizasyonu
  • e-ticaret yardımı.

Potansiyel müşteri oluşturma sohbet botları, ziyaretçilerinizden potansiyel müşterileri takip etmek için kullanabileceğiniz telefon numaraları ve e-posta verileri toplar. E-ticaret şablonları, müşterilerin mağazanızdaki ürünleri bulmasına yardımcı olacak.

Sanal ruhlar-chatbotSanal Ruhlar, diğer birçok sohbet botu gibi, müşterilere önceden yazılmış bir soruyu tıklama seçeneği sunar ve önceden programlanmış bir cevap alırlar.

Chatbot’unuzu istediğiniz renk, görüntü ve logo seçenekleriyle kişiselleştirebilirsiniz. Sohbet botu yap markanızın sesine uyun varolan komut dosyalarını düzenleyerek. Botunuzu izleyin ve canlı sohbete geç otomatik yanıtlarınıza müdahale etmek istediğinizde.

Genel olarak, VirtualSpirits, sohbet botlarını markanıza ve hedeflerinize uyacak birçok seçenek sunar.

Bilgi Toplamak için Sohbet Botları

Veri toplamak için tasarlanan sohbet botları, web sitenizin ziyaretçileri hakkında size değerli bilgiler sağlayabilir. Örneğin, ziyaretçilerinize mağazanızda ne tür ürünler görmek istedikleri hakkında sorular sorabilirsiniz. Veya bir blog yazarıysanız, bir sohbet botu okuyucularınızla en çok ne tür yayınları sevdiklerini konuşabilir. Sohbet botları, bir posta listesi oluşturmak için e-posta adreslerini toplamak için de kullanılabilir.

4. Collect.chat

Collect.chat, web sitenizin ziyaretçilerinden veri toplamak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu sohbet botunu kullanarak, onlara istediklerini daha iyi sunabilmenizi sağlayacak müşteri geri bildirimleri ve görüşler toplayabilirsiniz.. Kendi chatbot’unuzu tasarlayın ve kodlayın basit bir sürükle ve bırak arayüzü kullanarak. Nasıl istediğinizi gösterebilir ve ne istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Örneğin, web sitenizin ziyaretçilerine sitenizin gezinmesini nasıl sevdiklerini veya mağaza fiyatlarınız hakkında ne düşündüklerini sorun. Toplanan verileriniz daha sonra Collect.chat’in aracılığıyla görsel olarak görüntülenir.n-derinlik analizi. Bu verileri kullanma, müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılamak için hizmetlerinizi geliştirebilirsiniz.

Collect.chat yükleniyor kolay. Kurulum için yapmanız gereken tek şey bir kod pasajını kopyalayıp web sitenize yapıştırmaktır.

toplamak. sohbet botBu demoda gösterildiği gibi Collect.chat seçeneklerini beğendik.
Tıklanabilir ifadeler bir artıdır.

Temel sohbet arayüzü Bedava. Ancak, bu ücretsiz plan yanıtlarınızı ayda 30 ile sınırlayacaktır. Bu sınıra ulaşırsanız veya yanıt aldığınızda e-posta bildirimleri gibi daha entegre özellikler istiyorsanız Collect.chat’i düşünün. ücretli planlar.

5. Gobot

Gobot, web sitesi ziyaretçilerinizden e-posta adreslerini otomatik olarak istemek için kullanılan bir sohbet botudur. Ziyaretçilerinize değerli bilgiler toplamak için formlar, anketler veya anketler sunmak için sohbet botunu kullanın. Chatbot eklentisi aynı zamanda otomatik müşteri hizmeti ve toplantı zamanlayıcısı olarak da çalışır. Bu özelliklerden bazılarından yararlanmak için ücretli bir Gobot hesabınız olması gerekir..

gobot sohbet

Gobot’un amacı, aksi takdirde sitenizden ayrılacak ve asla geri dönmeyecek web sitesi ziyaretçilerini tutmaktır. Bunun yerine, e-postalarını toplamanızı sağlar, böylece pazarlama kampanyaları aracılığıyla onları ödeme yapan müşterilere yönlendirebilirsiniz. E-posta listenizi otomatik olarak oluşturmak için Gobot’u MailChimp veya AWeber’e bağlayın.

Gobot size önceden yazılmış şablonlar ya da yapabilirsin kendi chatbot betiğini yaz. Onların sürükle ve bırak bot oluşturucu müşterilerinize yanıt vermek için akıllı komut dosyaları geliştirmeyi kolaylaştırır.

Hatta hedefli mesajlar oluşturun , ziyaretçilerinizin görüntülediği sayfalara veya sayfanın üzerinde ilerledikleri noktaya göre sohbet botunuzda görünmesini sağlar. Web sitenizde önceden belirlenmiş bir süre bekledikten sonra bir müşteriyle sohbet başlatmak için Gobot’unuzu tetikleyin.

Sonuç olarak, kullanıcıların web sitenizle etkileşimlerini temel alarak segmentli bir e-posta listesi toplayarak hedefli e-posta pazarlamasına izin verebilirsiniz.

Facebook Messenger ve WooCommerce için Sohbet Botları

Facebook Messenger sohbet botları, kendi web sitenizde görünmek yerine sosyal medya platformundaki mevcut mesajlaşma sistemiyle entegre olur. İşletmeniz için bir Facebook sayfanız varsa bunlar yararlıdır. WooCommerce ile çalışmak için tasarlanmış sohbet botları, bu WordPress mağazalarıyla çalışmak için optimize edilecek.

6. Facebook Messenger için WP Chatbot

Facebook Messenger için WP Chatbot, Facebook Messenger aracılığıyla abonelere otomatik olarak haber ve güncelleme gönderen bir WordPress eklentisidir. Facebook mesajları % 84 açık oranı, bu departmandaki e-postaları yenmek. Bu, Messenger için Chatbot’u, isteyen blogcular için kullanışlı bir eklenti haline getirir abonelerini son yayınlarla güncel tutma.

Bu sohbet botu eklentisinin ayarları altında, abonelere hangi WordPress yayın türlerini göndermek istediğinizi seçebilirsiniz. Görüntüleyenlerinize son blog yayınlarını, mağazanızda yayınlanan yeni ürünleri veya yeni web sitesi sayfalarını gönderebilirsiniz.

0-10 abone için bu mesajlaşma sohbet botunu ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ancak, daha fazla aboneye ulaşmak için NewsBooster’dan ücretli bir plan satın almanız gerekecek.

wordpress sohbet botları

Bu eklentiyi yüklemek için, NewsBooster web sitesinden ücretsiz bir API anahtarı almanız ve eklenti ayarlarına girmeniz gerekir. Ardından, mesaj göndermek istediğiniz Facebook Sayfasını seçmeniz yeterlidir. Ayrıca, site ziyaretçilerinin otomatik mesajlarınızı almak için kaydolabilmeleri için abone widget’ını web sitenize nereye yerleştireceğinizi de yapılandırmanız gerekir..

7. ChatX.ai

İngilizce ve Rumence olarak sunulan bu sohbet botu eklentisi, WooCommerce mağazanızda çalışmak üzere tasarlanmıştır. terk edilmiş arabaları kurtar. “Terk edilmiş bir alışveriş sepeti”, alıcının tamamlayamadığı çevrimiçi bir işlemi ifade eder. “Terk edilmiş araba kurtarma”, o kişiye ödeme yapmak için ulaşması ve ikna etmesi için tasarlanmış pazarlama taktikleri ve teknolojisini ifade eder. ChatX.ai eklentisi, alışveriş sepetlerine bir öğe eklediklerinde kişilerden Facebook bilgilerini toplar ve ardından ödemeyi tamamlayamazlarsa onlara bir Facebook Mesajı gönderir.

Bir müşteri mağazanızda bir alışveriş sepetini bıraktıktan altı saat sonra, Facebook Messenger aracılığıyla, sepetlerindeki öğeleri hatırlatmaları için bir mesaj alır.. Bu mesaj, müşterinizi ürün seçimleri için tebrik eder ve check-out işlemlerine devam etmeye teşvik eder.

ChatX yalnızca belirli bir satış miktarına ulaşana kadar ücretsizdir. Bu deneme tamamlandıktan sonra ChatX, sizin için geri kazandıkları alışveriş sepetlerindeki değerin% 2’sini alır. Bu geliri hizmetleri olmadan kaybedeceğiniz için, bu ödenecek adil bir fiyattır.

Not: ChatX.ai, Shopify’da ek harika özelliklerle kullanılmak üzere beta sürümündedir. Örneğin, bir müşteri bota istediği bir ürünün fotoğrafını gönderebilir ve bot ürünlerinizden en yakın olanı ile yanıt verebilir. Umarız tüm özellik kümesi beta sürümü bittikten sonra WordPress’te kullanılabilir hale gelir.

8. WooWBot WooCommerce Sohbet Botu

WooWBot, WooCommerce mağazanızdaki müşterilerin aradıkları ürünleri bul. Olarak çalışır web sitenizin ziyaretçilerine otomatik asistan. Eklenti etkinleştirildiğinde, WooWBot kendini sağ alt köşeye veya web sitenize yerleştirir. Kullanıcılar bottan mağaza ürünlerinizi sorabilir ve onları nerede bulabileceklerine yönlendirilir..

Bahçe malzemeleri satan bir e-ticaret mağazası işlettiğinizi varsayalım. Müşteriler, sebze tohumları satıp satmadığınızı WooWBot’a sorabilirler. Bunu yaparsanız, bot müşteriye tohum ürünlerinizi gösterecektir.

WooWBot müşterilere ne aradıklarını sorar, ardından sorguyla eşleşen tıklanabilir resimler görüntüler. Bu, chatbotların ortak bir özelliğidir. Bu demoda “canon kamera” aradığımızı yazıyoruz ve WooWBot bizim için 3 seçenek gösteriyor.

Eklenti ayarlarındaki metin alanlarına kendi komut dosyalarınızı ekleyin. bot’un diyeceklerini özelleştir müşterilere.

Bu eklenti için diğer özellikler şu anda bot geliştiricileri tarafından araştırılıyor.

9. Giga Messenger – Hızlı

Son olarak, Giga Messenger, Facebook Messenger için popüler, özelleştirilebilir bir chatbot eklentisidir. Bu eklenti, kendi sohbet botunuzu oluşturmanıza olanak tanır ve ayrıca olası satışları ve pazarlama planlarını yönetmeniz için araçlar sağlar. Facebook Messenger aracılığıyla abonelere otomatik olarak gönderilecek kendi chatbot komut dosyalarınızı ve mesajlarınızı oluşturun.

Bir müşteri bir görüşmeye katıldığında, Giga Messenger iletişim bilgilerini yerleşik müşteri ilişkileri yönetimine (CRM) aktarır. Bu potansiyel potansiyel müşterileri kolayca takip etmenizi sağlar.

Giga Messenger metin, resimler, videolar ve düğmeler dahil olmak üzere birçok mesaj türünü destekler. Örneğin, abonelerinize “şimdi alışveriş yapın” düğmesi içeren bir Facebook mesajı gönderebilirsiniz. Giga Messenger, WooCommerce ile de sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir.

Onları deneyin!

Chatbot eklentileri web sitenize başka bir profesyonellik düzeyi ekleyebilir. İster bir e-ticaret mağazası, ister bir işyeri mağazası veya basit bir blog yönetiyor olun, chatbot’lar işinizi biraz halledebilir. Müşteri hizmetlerini otomatik hale getirir, bu nedenle basit soruları yanıtlamak için zaman harcamanıza gerek yoktur. Blogcular, bir posta listesi oluşturmak veya yeni mesajlarla ilgili kişileri Facebook Messenger aracılığıyla güncellemek için e-posta adreslerini toplama konusunda yararlı bulabilirler. Herhangi bir kişi veya şirket, web sitesi ziyaretçilerine değerli geri bildirimler istemek için sohbet botlarını kullanabilir. Bu chatbot eklentilerinden bazılarını deneyin ve WordPress web sitenizi nasıl geliştirebileceklerini görün. Ve bana chatbot maceralarınızla nasıl yaptığınızı bildirin! Nasıl ilerlediğini duymak isterim.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me