Tu je postup, ako kúpiť doménu, ktorá je už zaregistrovaná v roku 2020.

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


Ako kúpiť túto doménu, ktorú ste vždy chceli (ale nie je na predaj)

Výber správneho názvu domény pre váš web je jedným z najdôležitejších aspektov etablovania sa online. Názov vašej domény musí byť dostatočne pútavý, aby upútal pozornosť, evokoval vašu firmu v očiach kohokoľvek, kto ju vidí, a dostatočne nezabudnuteľný (a ťažkopádny) na ľahké pripomenutie..

Čo robiť, keď sa vezme vaše dokonalé meno?

Čo robíte, keď ste vybrali meno a vybrali ste poskytovateľa hostingu, ale vaše dokonalé doménové meno už bolo zaregistrované niekým iným? Iste, možno budete mať prístup k iným príponám domény, ako napríklad „.biz“ alebo „.net“ alebo dokonca „.tv“, ale ak máte srdce a myseľ nastavené na získanie adresy YourSite.com, keď ju už vlastní niekto iný, budete musieť vstúpiť do sveta domén s náhradnými dielmi.

Registrované domény, ktoré s nimi nie sú spojené, často kupujú špekulanti, ktorí bankovníctvo získavajú zisk z nákupu mena, o ktorom dúfajú, že budúci kupujúci neodolajú. V počiatočných dňoch webu viedli špekulatívne nákupy k takým shenaniganom, ako je únos adresy URL (jednotný vyhľadávač zdrojov) a „preklepy“.

Tieto výrazy sa týkajú nákupu doménového mena s cieľom silne vyzbrojiť spoločnosť alebo osobu, aby kúpili webovú stránku s ich menom (alebo názvom jednej z ich nehnuteľností), ako aj (mierne) menej nebezpečnú prax nákupu domény s pravopismi, ktoré sa veľmi podobajú známym názvom domén alebo ich úmyselne nesprávne napĺňajú, aby zhromažďovali informácie, inštalovali malvér alebo – znova – prinútili vlastníka firmy, aby kúpil doménu. Našťastie sa tieto a ďalšie počítačové zločiny stali terčom vážneho stíhania.

Sprostredkovatelia domén a aukcie

Doménové mená v súčasnosti dosiahli úroveň komoditizácie, čo znamená, že väčšina ľudí, ktorí si kúpia húf s menami, pravdepodobne hľadá mierny zisk ako nebezpečný chaos. Sprostredkovatelia domén a aukčné weby sú rovnako ľahko prístupné a použiteľné ako eBay a používanie jedného z nich je pre väčšinu omnoho atraktívnejšie, ako sa snažiť vystopovať jednotlivého vlastníka domény samostatne a vypracovať dohodu. Tieto stránky pridávajú procesu veľmi potrebnú bezpečnosť a zodpovednosť a chránia vás ako zákazníka aj dodávateľa domény pred podvodmi alebo inými podvodmi. V závislosti od funkcií, ktoré ponúkajú, môžete mať tiež prístup k doménam po predaji prostredníctvom svojho poskytovateľa hostingu.

Ak je vybratý názov domény neoddeliteľnou súčasťou vašej značky a spoločnosti, stojí za to čas a úsilie preskúmať tieto služby, aby ste ich získali..

Kúpa registrovanej domény

Pozri tiež: Náš sprievodca nákupom stratených domén

Poznámka editora: Odpovedať všetkým urobilo niekoľko epizód podcastov (tu súviseli s témou sledovania a nákupu domén, ktoré sú už zaregistrované. Vypočujte si tipy na sleuthing.

Prepis vyššie uvedenej grafiky:

Ako si kúpiť doménu, ktorá je už zaregistrovaná

Domény, ktoré už raz zaregistruje iný používateľ, sa označujú ako domény s následným trhom alebo domény sekundárneho trhu. K dispozícii sú na zakúpenie po uplynutí ich platnosti alebo keď sa ich majiteľ rozhodne predať. Tieto domény majú často veľkú hodnotu prichádzajúcich odkazov, návštevnosti a budovania značky. Niektorí predali milióny. Predtým, ako začnete pracovať na trhu, je najlepšie poznať krajinu. Tu sú základy.

Ako to funguje

Niektoré domény s následným trhom sa vydávajú do aukcie prostredníctvom trhovísk, ako sú napríklad:

 • sedo.com
 • namejet.com
 • aftermarket.com
 • auction.godaddy.com
 • domainnamesales.com

Premýšľajte o tom ako o eBay pre doménové mená.

Escrow.com ponúka doménové mená za úschovu – ak ich drží tretia strana až do dokončenia transakcie.

na JustDropped.com, môžete zistiť, ktoré názvy domén vypršali za posledných 24 hodín, 7 dní, 30 dní alebo 60 dní.

SnapNames.com vo vašom mene zaregistruje domény, ktorých platnosť sa končí. Ak sa dvaja alebo viacerí ľudia pokúsia „uchytiť“ rovnaké končiace meno, umiestni sa do aukcie medzi zainteresovanými stranami.

Podľa iGoldRush.com, niekedy je viac ako Jeden deň vyprší platnosť 20 000 domén.

Prečo to funguje

Dobrý názov domény môže byť ťažké dosiahnuť – mnohé z nich už boli prijaté. Stojí za to preskúmať, či je doména, ktorú skutočne chcete, v dražbe.

Skvelé doménové meno, ktoré je nezabudnuteľné a brandable vám umožní “punč nad svoju váhu.”

Meranie hodnoty domény

Domény sú cennou internetovou nehnuteľnosťou, pretože na rozdiel od vyhľadávacieho nástroja medzi vami a návštevníkom nie je sprostredkovateľ.

Trendy cien domén nie sú oddelené od zvyšku ekonomiky, sú porovnateľné s výkyvmi cien akcií.

Podľa spoločnosti Sedo.com majú ceny tendenciu bežať súbežne s indexom NASDAQ 100, cenami akcií spoločnosti Google alebo celkovým výnosom z online marketingu v USA..

Výskum spoločnosti Sedo ukazuje, že domény medzi rokmi 2006 a 2007 rýchlo získali hodnotu, pričom ceny vrcholili medziročne o 76% a v nasledujúcich piatich štvrťrokoch klesli o 34%..

Odvtedy neustále získavajú svoju silu, pričom priemerné predajné ceny v máji 2011 stúpali na historicky najvyššie hodnoty, pričom celkový objem predaja dosiahol 84,4 milióna dolárov..

Sedo.com je jedným z najväčších svetových trhov s názvami domén, ktorý mesačne predáva 3 500 domén v celkovom objeme transakcií približne 6 miliónov dolárov.

V júli 2013 sa za sedem.com a Afternic.com v priebehu jedného týždňa uskutočnilo doménové transakcie vo výške 2,3 milióna dolárov.

Ceny sa líšia v závislosti od faktorov, ako sú použitie kľúčových slov, hodnotenie vyhľadávacieho nástroja, návštevnosť atď. Všeobecne platí, že čím vyššia je cena ponuky, tým vyššia je komerčná hodnota danej domény..

Podľa domény DomainNameSales.com sa väčšina opätovných predajov domén vyskytuje medzi 5 000 až 80 000 $.

Priemerná cena bežnej frázy končiacej na .com sa pohybuje medzi 9 000 a 30 000 $.

Odvetvie kolektívnych názvov domén každý týždeň nepretržite predáva odhadovaných 5 až 10 miliónov dolárov domén za ceny, ktoré sú kupujúci viac ako ochotní zaplatiť.

Odhlásiť sa Namebio.com, ktoré zobrazujú historické predajné ceny, čo vám umožňuje posúdiť hodnotu v porovnaní s predajnými cenami.

Medzi príklady domén s vysokou hodnotou patria: HomeLoans.com, CriminalLawyer.com, BusinessSoftware.com, TowerCraneRental.com a CommercialCoffeeMachines.com..

Niektoré z najdrahších domén, ktoré sa kedy predali, boli:

 • Insure.com – 16 miliónov dolárov v roku 2009
 • Sex.com – 13 miliónov dolárov v roku 2010
 • Fund.com – 10 miliónov dolárov v roku 2008
 • Business.com – 7,5 milióna dolárov v roku 1999
 • HolidaInn.com – 3 milióny dolárov v roku 1995

Pred nákupom otestujte doménu

Posledná vec, ktorú chcete, je doména na čiernej listine spoločnosti Google.

Vykonajte vyhľadávanie na webe Google (site: yourdomain.com) a skontrolovať Trestný nástroj spoločnosti Google aby sme overili, že doména s následným trhom nemá za to žiadne sankcie.

Skontrolujte internetový archív Wayback Machine (archive.org) na označenie odvetvia a typu publikovaného obsahu.

Vykonajte vyhľadávanie otázok súvisiacich so značkou, aby ste identifikovali akékoľvek problémy, ktoré mali predchádzajúci používatelia, ako aj akékoľvek minulé sťažnosti, ktoré by mohli poškodiť budúcu komunikáciu..

check UpName.com aby ste videli, ako sa doména v priebehu rokov zmenila.

zdroje

 • Top 40 najnákladnejších doménových mien, ktoré sa kedy predali – fedobe.com
 • IDNX: Index cien doménových mien – sedo.com
 • Nákup domén na trhu s náhradnými dielmi? Prečítajte si tento prvý – websitemagazine.com
 • Prečo prémiové doménové meno – domainnamesales.com
 • Sedo predalo viac ako 35 miliónov dolárov v oblasti predaja YTD – tento týždeň Sedo a Afternic pridali ďalších 2,3 milióna dolárov v týždennom predaji – robbiesblog.com
 • Nájdenie a nákup doménových mien, ktorých platnosť vypršala – igoldrush.com

Posledná aktualizácia: 19. decembra 2016

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me