Top 10 digitálnych nomádov (a kočovných párov) – Ukončite závod s potkanmi

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie. Digitálne prenosné počítače


Internet uľahčil ako kedykoľvek predtým založenie virtuálneho podnikania nezávislého od miesta alebo nájdenie práce, ktorú je možné vykonať odkiaľkoľvek na svete. Digitálni nomádi sú dobrodružnými dušami, ktoré v plnej miere využívajú túto novú realitu tým, že sa stanú cestujúcimi na plný úväzok. Ak sa chcete stať digitálnym nomádom sami, alebo ste zvedaví fenoménom, neexistuje nedostatok osobností v sociálnych médiách, blogov a webových stránok prevádzkovaných digitálnymi kočovníkmi – venovaných poskytovaniu inšpirácie a hodnotného porozumenia..

V tomto kurátorskom zozname predstavíme desať digitálnych nomádov a kočovných duov, ktoré sú jedinečne zaujímavé a poskytujú užitočné informácie pre začínajúcich digitálnych kočovníkov a zvedavých čitateľov..

Dan Andrews a Ian Schoen

Dan Andrews a Ian SchoenDan a Ian v roku 2007 spoluzakladali podnikanie v oblasti elektronického obchodu a dizajnu výrobkov. Ich cieľom bolo od začiatku založiť firmu, ktorá skôr zvýšila ich slobodu ako ich zviazať s písacím stolom, kanceláriou alebo budovou. Budovali tento obchod osem rokov a potom ho predali v roku 2015. Tropical MBA je blog a podcast, v ktorom sa Dan a Ian delia o svoje skúsenosti s budovaním firmy, ktorá má umožniť nezávislosť na mieste..

Čo robí Tropical MBA špeciálnym je to, že sa zameriava na podnikanie špeciálne pre digitálnych nomádov. Aj keď existuje veľa blogov a podcastov, ktoré pomáhajú podnikateľom budovať podniky, nie je ich veľa produkovaných s cieľom pomôcť podnikateľom budovať ziskové podniky a súčasne sledovať časovú slobodu a nezávislosť od miesta..

Podnikateľskí digitálni nomádi získajú z programu Tropical MBA veľa inšpirácie a prehľadu. Najlepším spôsobom, ako udržať krok s Danom a Ianom, je prečítať si ich blog, sledovať ich na Twitteri a prihlásiť sa na odber ich podcastov..

 • Webová stránka: Tropical MBA
 • Twitter: @TropicalMBA

Derek, „Putujúci gróf“, barón

Derek Baron - Putujúci grófDerek Earl Baron ide od digitálneho prezývky „Wandering Earl“ a je starším štátnikom digitálneho nomádskeho priestoru, ktorý bol na cestách od roku Y2K. To znamená, že gróf bol na cestách približne 6 000 dní. Počas tejto doby navštívil takmer 100 krajín.

Earl je konečný digitálny nomád: slobodný, bezstarostný a neobmedzený. Spadol do nehody cestovaním a dokázal zostať na ceste kombináciou tvrdej práce a flexibility. Jeho cestovanie sa začalo, keď opustil Spojené štáty na trojmesačnej postgraduálnej výprave a jednoducho sa nikdy neusadil. Náladový a skutočne láskavý srdečný blog Earla je vynikajúci príspevok.

Počas svojho pobytu na cestách urobil Earl niečo zo všetkého: pracoval pre rôzne výletné lode, zarobil peniaze ako náhradný učiteľ v Bostone, učil angličtinu v Thajsku, zarábal príjmy online marketingom, plnil rôzne ďalšie úlohy a naposledy založil vlastnú cestovnú spoločnosť s názvom Wandering Earl Tours.

Vyskúšajte Earla, ak chcete vidieť digitálneho nomádu, ktorý skutočne žije sen. Najlepším spôsobom, ako ho sledovať, je prečítať si jeho blog (Začnite s príspevkom o čase, kedy bol unesený v Bangladéši!) A sledujte ho na Twitteri..

 • Webové stránky: Wandering Earl
 • Twitter: @WanderingEarl

Dave Bouskill a Debra Corbeil

Dave Bouskill a Debra CorbeilDave a Debra, bývalí profesionáli filmového priemyslu, boli horlivými cestujúcimi niekoľko rokov, než sa v roku 2008 konečne rozhodli prepadnúť a stať sa digitálnymi kočovníkmi na plný úväzok. Odvtedy boli vo viac ako 100 krajinách a navštívili všetkých sedem kontinentov – áno, dokonca táborili v Antarktíde. Dnes sú Dave a Debra ocenenými cestovnými blogermi a The Planet D je webová stránka, na ktorej dokumentujú svoje dobrodružstvá po celom svete a motivujú digitálnych nomádov k motivácii.

Ak chcete byť blogerom pre cestovateľov, môže vám Planet Planet D pomôcť v dvoch ohľadoch. Po prvé, web získal za posledných niekoľko rokov niekoľko ocenení, takže je to skvelý príklad emulácie cestovného blogu. Po druhé, Dave a Debra zdieľajú množstvo praktických rád o tom, ako prevádzkovať úspešný cestovný blog; čítaním planéty D sa budete učiť od dvoch najlepších ľudí v odbore.

Najlepším spôsobom, ako udržať krok s Dave a Debrou, je prečítať si blog a sledovať ich na Twitteri.

 • Webová stránka: The Planet D
 • Twitter: @ ThePlanetD

Jodi Ettenberg

Colin WrightJodi Ettenberg je bývalý právnik, ktorý sa stal blogerom v oblasti cestovania a stravovania na plný úväzok. Ako niektorí iní na tomto zozname, Jodi sa nikdy nezamýšľal stať digitálnym nomádom. Rozhodla sa stráviť jeden rok cestovaním a nikdy sa neusadila. Jej blog Legal Nomads začal ako osobný účet o svojich cestách a bol určený pre jej rodinu a priateľov. Avšak, ako jej cestovanie a blogovanie pokračovali, začala priťahovať rastúcu čitateľskú základňu a rozhodla sa zmeniť osobný blog na bonafidové jedlo a cestovné zdroje..

Jodi sa musel vysporiadať s rôznymi zdravotnými problémami: od celiakie po horúčku dengue až po chronickú bolesť. To jej umožňuje písať atmosféru realizmu, keď sa zaoberá cestnými problémami so stravou a chronickými zdravotnými problémami.

Ak sa chcete dozvedieť viac o jedle sveta, musíte si prečítať blog Jodiho. Aj keď je na internete veľa cestovateľských blogov, veľa z nich trávi toľko času, že sa na bezpečnú konzumáciu skvelého jedla zdržiava na cudzej pôde. Najlepšie spôsoby, ako sledovať Jodi, sú prostredníctvom svojho blogu a účtu Instagram.

 • Webové stránky: Legal Nomads
 • Instagram: LegalNomads

Matthew „Nomadic Matt“ Kepnes

Matthew Kepnes - Nomadic MattMatthew Kepnes, známy pod menom Nomadic Matt, je pravdepodobne najznámejším digitálnym nomádom dnes. Jeho webová stránka priťahuje viac ako milión návštevníkov mesačne a je najpredávanejším autorom časopisu New York Times. Matt vyrazil na cestu v júli 2006 a odvtedy odcestoval do viac ako 80 krajín, všetko sám.

S tak veľkým publikom, aké má Matt, je veľa sponzorských príležitostí. Matt napriek tomu odmieta prijať sponzorované cesty. To znamená, že platí svoju cestu všade, kam ide. Výsledkom je, že keď čítate Mattov blog, získate skutočné účty o tom, čo môže priemerný digitálny nomád očakávať, keď sa stretne na cestách.

Mattov web je jedným z najleštenejších cestovných blogov v okolí, to však neznamená, že mu chýba autenticita. Slogan blogu je „Travel Better. Lacnejšie. Dlhšie “a Mattov obsah je navrhnutý tak, aby pomohol digitálnym kočovníkom urobiť to: zostaňte na cestách a zostaňte v rozpočte. Najlepším spôsobom, ako nasledovať Matta, je prečítať si jeho blog a sledovať ho na Facebooku.

 • Webové stránky: Nomadic Matt’s Travel Site
 • Facebook: Nomadic Matt

Úrovne pieterov

Úrovne pieterovPieter Levels je digitálny nomád a výrobca digitálnych produktov. Vytvoril niekoľko pozoruhodných produktov v digitálnom nomádskom priestore, vrátane Nomad List, Remote OK a Colive. Na jednom mieste v roku 2014 sa šialene rozbehol a za 12 mesiacov vytvoril 12 digitálnych produktov. To bolo počas tejto doby, keď Pieter skočil do digitálneho nomádskeho centra, keď niektoré z jeho projektov začali priťahovať širokú pozornosť.

Nie je to tak dávno, čo mnohí v digitálnom nomádskom priestore šokovali, že sa Pieter usadil späť. Samotný Pieter však túto povesť zostrelil. Dnes spoločnosť Pieter naďalej spravuje produkty určené pre digitálnych kočovníkov a snaží sa o dosiahnutie svojej stálej osobnej skúsenosti ako digitálneho kočovníka..

Ak ste tvorcom digitálnych produktov – webových stránok, webových aplikácií atď. – a chcete prísť na to, ako využiť svoju technickú kreativitu, aby ste sa dostali z kóje, neexistuje lepší digitálny mentor, ktorý by ste mohli sledovať ako Pieter. Najlepšie spôsoby, ako sledovať Pietera, sú cez jeho blog a účet Twitter:

 • Webové stránky: levels.io
 • Twitter: @levelsio

Natalie Sisson

Natalie SissonNatalie Sisson, AKA the Suitcase Entrepreneur, je spisovateľka, rečník, online marketing, podnikateľ a digitálna nomádka. Od roku 2010 je na cestách a navštívila viac ako 70 krajín a súčasne prevádzkovala ziskový online obchod.

Natalie je presvedčená, že podnikatelia by mali radšej budovať podniky, ktoré podporujú ich životný štýl, než aby prevzali ich životy, a sama sa používa ako príklad druhu slobody, ktorú môže podnikanie vytvoriť. Natalie často píše a hovorí o svojom presvedčení, že sloboda je právo a nie privilégium, a je presvedčená, že niekto môže dosiahnuť.

Webom Natalie, Suitcase Entrepreneur, je jej firma – alebo aspoň jej veľká časť. Suitcase Entrepreneur je základom práce, ktorú Natalie pomáha ostatným digitálnym nomádom pri budovaní ziskových online obchodov, ktoré umožňujú život nezávislosti od miesta a časovú slobodu. Ak máte záujem o podnikanie a chcete si vybudovať ziskové online podnikanie, ktoré vám môže pomôcť uniknúť z potkanov, Suitcase Entrepreneur vám to môže pomôcť.

Najlepším spôsobom, ako udržať krok s Nataliou, je skontrolovať webovú stránku Suitcase Entrepreneur a sledovať ju na Twitteri.

 • Webové stránky: Suitcase Entrepreneur
 • Twitter: @ SuitcasEpreneur

Nadine Sykora

Nadine SykoraAutorka videa, blogerka a digitálna nomádka Nadine Sykora navštívila za posledných 5 rokov takmer 50 krajín. Ako skutočný cestovateľský bloger a vlogger, Nadine produkuje vtipné a dômyselné videá a články, ktoré popisujú jedlo, zážitky a krásu ponúkané každým cieľom, ktorý navštívi..

Nadine je niečo ako celebrita YouTube. Jej kanál existuje už od tej doby, čo sa stala kočovnou, a skorý obsah pevne spadá do žánrov komédie a satiry. Nadine využíva svoje skúsenosti s tvorbou vtipných videí pre YouTube a výsledkom je, že cestovné videá Nadine sú jedny z najlepších a najzábavnejších, aké nájdete.

Najlepším spôsobom, ako sledovať Nadine, je prihlásiť sa na odber jej kanála YouTube a prečítať si jej blog.

 • Webová stránka: Ahoj Nadine
 • YouTube: Ahoj Nadine

Colin Wright

Colin WrightColin Wright je spisovateľ, rečník a cestovateľ na plný úväzok. Rozsiahle vedie aj kanál YouTube, blogy a vydal niekoľko rozhovorov TEDx. Aj keď sa tam zastavíme, len sa dotýkame špičky ľadovca. V podstate, pokiaľ ide o cestovanie, sociálne médiá, písanie alebo rozprávanie, Colin to pravdepodobne urobil.

Colin má jedinečný prístup k cestovaniu. Každé tri alebo štyri mesiace sa presúva na nové miesto a čitateľom umožňuje hlasovať o tom, kam by mal ísť ďalej – vyberú krajinu, vyberú mesto. Ako si viete predstaviť, vzhľadom na nedostatok plánovania nie je vždy ľahké nastaviť ubytovanie. Medzi dlhodobými pobytmi v miestach, ktoré si vybrali jeho stúpenci, podniká Colin krátkodobé výlety vlakom a autobusom.

Colin je skúsený cestujúci na plný úväzok, ktorý má čo povedať o minimalizme a zarábaní peňazí odkiaľkoľvek. Najlepšie spôsoby, ako sledovať Colina, sú prostredníctvom jeho blogu, kanála YouTube a účtu Twitter:

 • Webové stránky: Exile Lifestyle
 • YouTube: Colin Wright
 • Neštebotajú: @ColinIsMyName

Jason a Nikki Wynn

Jason a Nikki WynnJason a Nikki Wynn sa stali digitálnymi nomádmi, keď obchodovali vo svojom luxusnom mestskom životnom štýle v Dallase na RV a na otvorenej ceste. Pôvodne bola myšlienka cestovať po Spojených štátoch, aby sa našlo najlepšie miesto na trvalé usadenie. Bohužiaľ, nikdy nedokázali nájsť perfektné miesto a čoskoro sa rozhodli, že ani Spojené štáty nie sú dostatočne veľké na to, aby uspokojili ich túžbu. Takže sa predávali na plachetnici na RV a stali sa živými tabuľami na plný úväzok s plánmi plavby po mori za dobrodružstvom..

Prečo by ste mali nasledovať Wynns? Pre začiatočníkov je to zábava! Ich blog podrobne popisuje skutočné zážitky na cestách po celých Spojených štátoch a zaznamenáva ich prechod na námorníkov na plný úväzok. Ich účet na Instagrame vás bude inšpirovať, aby ste pokračovali v práci na úteku z potkanov. Ich kanál YouTube vám poskytne praktické rady, ako sa dostať na cestu skôr ako neskôr..

 • Webová stránka: Preč s Wynns
 • YouTube: Preč s Wynns
 • Instagram: the_wynns

Pripojenie sa k digitálnym nomádom

Nikdy nebol lepší čas ako v súčasnosti na vybudovanie príjmu nezávislého od miesta a na pozeranie sveta. S inšpiráciou, vhľadom a vedením týchto digitálnych nomádov budete mať všetko potrebné know-how, aby ste zistili, ako môžete aj vy opustiť rasu potkanov..

Všetky obrázky použité so súhlasom s nasledujúcou výnimkou. Obrázok Matthew Kepnes orezaný z @nomadicmatt na @NYTTravelShow od Stefana Krasowského. Licencované podľa CC BY 2.0.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map