Tembel Geek’in Herşeyi Dış Kaynak Kullanımı Rehberi [İnfografik]

Bilgilendirme: Desteğiniz sitenin çalışmaya devam etmesine yardımcı oluyor! Bu sayfada önerdiğimiz hizmetlerden bazıları için bir başvuru ücreti alıyoruz.


Tembel Geek'in Herşeyi Dış Kaynak Kullanımı Rehberi

Görevleri bir asistana devretme, hatta başka bir işletmeye dış kaynak sağlama kavramı sonsuza dek sürdü.

İnternet çağında değişen şey, bu zaman kazandıran taktiklerin küçük işletmeler ve hatta daha küçük bütçeli soloprenciler için kullanılabilirliğidir. Blogcular ve küçük web sitesi yayıncıları görevleri tamamlamak ve zamanları ve yaşamları üzerinde daha fazla kontrol elde etmek için her zamankinden daha fazla seçeneğe sahiptir..

Bir saatlik zamanın sizin için değeri nedir? E-postayı kontrol etmek veya telefon görüşmeleri yapmak için kullanmanız gerekmiyorsa o saati başka nasıl harcayabileceğinizi düşünün. Ya doğru Web barındırma bulmak veya sosyal medya güncel tutmak gibi basit bir görevi başka birine emanet edebilirseniz?

İşletmenizde değil, işinizde çalışıyorsanız daha fazla gelir elde etme potansiyeli vardır. Ya da çocuklarınızla geçirebileceğiniz ya da okumaya yetişebileceğiniz bir saat daha. Mesele şu ki, harcadığınızdan çok daha fazlasını geri alıyorsunuz.

Elbette, bazı uygulamalar ve yazılımlar maliyetlidir ve hiçbir sanal asistan (VA) ücretsiz çalışmaz. Ama bu kesinlikle para tasarrufu meselesi değil. Bu, yatırımınızdan geri dönüş almakla ilgilidir.

VA ile hem paradan hem de zamandan tasarruf etmenin anahtarı öncelik vermektir. Düşük öncelikli görevlerinizi belirleyin ve bunları ilk teslim ettiğiniz şeyler yapın. Ardından, önemli ancak zaman alıcı olan şeyleri belirleyin ve zamanınızı en iyi şekilde kullanıp kullanmadıklarını sorun. VA’nız faturalandırmayı kaldırabilir mi? Web sitesi barındırma hesabınız ve kurulumunuzla ilgileniyor musunuz? Sosyal medya hesaplarınızı yönetin?

Şüphesiz, işinizin üç önemli yönü. Ancak mevcut müşterilerinizi faturalandırmak yerine yenileriyle ilişki kuruyor olabilirsiniz. Bir barındırma sağlayıcısı aramak yerine, yeni siteniz için içerik oluşturuyor olabilirsiniz. Tweetlemek yerine bir müşterinin projesini tamamlıyor olabilirsiniz.

Dış kaynak kullanımı, işinizin dışında ve günlük yaşamınıza kadar uzanabilir. Bakkal alışverişlerinizle ilgilenecek, teşekkür kartları (hem iş hem de kişisel ilişkiler için iyi) yazacak ve hatta satın alma işlemlerini sizin için iade edecek hizmetler mevcuttur. Güvenliği korumak ve gizliliğinizi korumak için, bu hizmetlerin birçoğu çalışanları üzerinde arka plan denetimleri gerçekleştirdiğinden, saygın bir hizmet seçtiğinizden emin olun..

Dış kaynak kullanımı fikrini göz ardı etmeden önce, zamanınızı daha değerli ve kârlı arayışlarda geçirerek neler kazanabileceğinizi düşünün. O zaman en büyük sorunuz yeni keşfedilen özgürlüğünüzle ne yapacağınız olacak.

Tembel Geek’Herşeyi Dış Kaynak Kullanımı Rehberi

Biz’hepsini yapabileceğimizi düşünmek isteriz, ama günlük görevlerimizi dış kaynaklardan sağlayarak’yeni iş yaratma, sağlığımıza odaklanma ve sevdiklerimizle kaliteli zaman geçirme gibi önemli faaliyetlere odaklanabiliyoruz. Hayatınızı daha az telaşlı hale getirmeye yardımcı olmak için’ve başkalarının sizin için her şeyi yapmasına izin vererek en iyi zamanınızı elde etmek için favori ipuçlarımızı, araçlarımızı ve püf noktalarını derledik ….

Hayatınızı Dış Kaynaklardan Sağlamanın Altın Kuralı

Şüpheniz varsa, delege edin. Test sürüşü yapın ve çalışmazsa geri alın. Birçok kişi etkili bir şekilde ne kadar yetki verilebileceğini hafife alıyor.

e-posta gönderme

E-posta En çok zaman alan 2. etkinlik Amerikalı işçiler için.

Ortalama iş gününün% 28’i e-postaya harcanıyor -’s Günde 2.5 saat ve değil’t iş dışında harcanan zamanı içermez.

Dört Saat Çalışma Haftası (fourhourworkweek.com) yazarı Tim Ferris’ten bir ipucu alın ve e-posta gelen kutunuzu ilk iletişim noktası olarak yönetmek için sanal asistanınızı (VA) kullanın.

E-postanızı otomatik olarak filtrelemek, spam ve önemsiz iletileri ayıklamak için SaneBox (sanebox.com) gibi uygulamaları deneyin.

“Gmail’e dış kaynak kullanımı” için basit e-posta önceliği kuralları oluşturun. Bu şekilde, bilinen zaman berbat bir “acil olmayan” klasöre gider.

Belirli konulardaki mesajları belirli klasörlere göndermek için e-posta filtreleri oluşturun. Farklı görevler için farklı bir e-posta adresi kullanın.

Henüz yanıtlamadığınız e-postaları size hatırlatmak için Rapportive (Rapportive.com) eklentisini veya Boomerang uygulamasını (boomeranggmail.com) yükleyin.

Kişilerinizi ve VA’nızı eğitin “E-posta Şartı” (Emailcharter.org/).

Toplantı Zamanlama

2010 yılında, insanlar ortalama Haftada 7 veya daha fazla saat randevuları koordine etmek.

Sorunun toplantı yerine telefonla çözülüp çözülemeyeceğini belirlemek için VA’nızın ilk çağrı noktası olmasını sağlayın.

Katılmanız gerekirse seyahatten kaçınmak için sanal bir toplantı için PowWowNow veya GoToMeeting’i kullanmayı düşünün.

Güçlü bir nedeni (örneğin, müşteri toplantısı, önemli ortak) olmadığı sürece yüz yüze son hareket şeklidir..

VA’nızın tüm katılımcılar için çalışacak tarihleri ​​bulmasına yardımcı olması için Doodle.com’u kullanmasını sağlayın.

Seyahat Düzenlemeleri Rezervasyonu

Acil durumlar dışında asla kendiniz seyahat etmek için rezervasyon yapmayın! Seyahat planlaması nihai “ah bütün günümü kaybettim” görevidir.

Seyahat planınızı dış kaynaklardan sağlamak için FlightFox’u kullanın. Veya VA’nize güvenin.

Acil durumlar için Hipmunk.com veya Kayak.com’u kullanarak uçuş arayın.

HotelTonight ve AirBNB gibi uygulamalara göz atın’s Eğer bir şey kendiniz planlamak zorunda kalırsanız konaklama için “Bu gece” uygulaması.

Oteller tarafından sağlanan ücretsiz konsiyerj hizmetleri ve American Express gibi bazı kredi kartları seyahat deneyiminizi kolaylaştıracaktır.

Telefon araması yapmak

Gereksiz (ve maliyetli) görüşmelerden kaçınmak için VA ekranınızı aramalarınıza yönlendirin.

Güvenilir olmayan kişilere veya satış görevlilerine asla “gerçek” numaranızı vermeyin.

İlk irtibat noktası olarak AnswerConnect veya AllDayPA gibi çağrı merkezlerini kullanın. Aramanın önemli olup olmadığını öğrenmek için bir e-posta metni gönderilir.

Veya işletmeniz için bir numara oluşturmak, bir karşılama kaydı yapmak, departmanlar ve çalışanlar için uzantıları ayarlamak ve hepsini cep telefonunuzdan çalıştırmak için Grasshopper (Grasshopper.com) gibi bir uygulamayı test edin.

Sesli postanızı e-posta veya SMS’ye otomatik olarak kopyalamak için VoiceCloud (voicecloud.com) veya Yap (yapinc.com) gibi hizmetleri deneyin.

Düzenli olmaya başlamak

Tamamlanmamış görevleri ve son tarihleri ​​hatırlatmak için Basecamp (basecamp.com) veya Asana (asana.com) gibi bir proje veya görev yönetimi aracı kullanın.

VA’nızın gününüzü düzenlemesini sağlayın – küçük görevlerin (yapılacaklar listenize öncelik vermek gibi) balonun tüm gün sürmesine izin vermeyin.

Unutmayın, VA’lar eğitimli profesyoneller. 3 saat sürmesi muhtemel bazı görevler sadece onları alacaktır 1.

Düşük Öncelikli Görevlerle Mücadele

Düşük öncelikli görevleri topluyor ve bunları VA’nıza atayın (örneğin, aramaya devam eden 10 kişiye yanıt verme).

Veri girişi, fatura ödeme vb. Gibi tekrarlayan görevler için sabit zamanlama ayarlayın.

fatura

İle çevrimiçi fatura ve fatura programlarını kullanın “Otomatik kovalamaca” Xero (xero.com), KashFlow (kashflow.com), Kashoo (kashoo.com) veya Wave (waveapps.com) gibi ödemeler için.

Vergi ve defter tutma görevlerini bir profesyonele dış kaynak kullanarak,’Bir yıl içinde haftalarca zaman kazandıracak.

Sosyal Medyayı Yönetme

eMarkerter, 2012 yılında ABD’li tüketicilerin ortalama Sosyal medyada günde 37 dakika.

Experian Marketing Services tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Çevrimiçi geçirilen sürenin% 27’si sosyal ağlara harcanıyor.

RSS yayınlarına abone olmak yerine, Zite veya Flipboard gibi uygulamalar ilgi alanlarınıza veya sosyal medya bağlantılarınız tarafından paylaşılan içeriğe göre yayınlara göz atmanıza izin verir.

Gününüzü (veya haftanızı) planlamak için Tampon (bufferapp.com) veya Hootsuite.com gibi hizmetleri kullanın’s) aynı anda sosyal medya mesajları.

İşletmenizin yönetimini dış kaynaklardan sağlayın’ sosyal medya hesaplarını serbest çalışanınıza veya VA’nıza aktarın. Sadece emin ol’güvendiğiniz ve ona göz kulak olduğunuz biri.

Araştırma Yapma

Bilgi aramak ve toplamak En çok zaman alan 3. etkinlik işçiler için Ortalama bir iş gününün% 19’u, veya haftada 7,5 saatten fazla.

50 makale okumayın, VA’nızın düzinelerce incelemesini sağlayın ve bir konuda 3 veya daha fazla anahtar makale bulun. Gerekirse derin dalış yapabilirsiniz.

VA’nızdan araştırma kaynaklarına yıldız derecelendirmesi vermesini isteyin, böylece fayda sırasına göre okuyabilirsiniz.

micromanaging

Küçük görevleri olan bir VA denedikten sonra, daha fazla yetki devri test sürüşü.

Öz-yönelimli çalışmalarda daha rahat olan kaliteli personel işe alın.

Aynı görevde 10 kişiyi denetleyin ve bunu yapabilen 1’i bulun ve sizden bile daha iyi yapar!

Ayrıca, ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri işe almak, görüşmek ve yönetmek için dış kaynaklı bir broker kiralayabilirsiniz..

Gündelik Görevlerle Yüzleşmek

TaskRabbit gibi hizmetlerle, bakkal alışverişinizi yapmak için birini işe alabilir, teşekkür kartları yazabilir, satın alma işlemlerinizi iade edebilir, paketleyebilir, taşıyabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz!

Zirtual (zirtual.com) ve Fancy Hands (fancyhands.com) da her gün yardımcı olacak bir asistan bulmak için harika hizmetler’yıldırıcı görevler.

Güvenliği sağlamak için, bu hizmetler son derece makul bir fiyata sizin için arka plan kontrolleri yapar.

Sanal Asistan (VA) Kiralamak için 6 İpucu

 1. Dışarıdan ne zaman yardım alacağınızı bilin. Ne zaman bilincinde olun’Çekirdek işe odaklanmak yerine küçük görevler üstlenerek para israfı.
 2. Mevcut (büyük) yetenek havuzundan yararlanın. İhtiyacınız olan yardımı bulmak için Zirtual, oDesk ve Elance gibi mevcut hizmetlerden yararlanın – hepsi çeşitli tercih seçenekleri sunar.
 3. Bütçe belirlerken stratejik olun. Çok düşük bir bütçe, projeniz için daha iyi adayların bazılarını ortadan kaldırabilir.
  Serbest çalışan profesyoneller fiyat pazarlığı ile zaman kaybetmek istemezler; ne olduğuna dair açık ol’ödemeye hazırız.
 4. İş tanımında açık olun. Ne kadar çok aday kazanırsanız ve sonraki adımlar o kadar kolay olur.
 5. İşe alırken dikkatli olun. Tam zamanlı bir aday için yaptığınız gibi röportaj yapın. Örnekler, çevrimiçi bir portföy isteyin ve hazırlanan özel sorularla bir telefon veya video görüşmesi isteyin.
 6. Don’t mikro yönetim. VA’nız için başlangıçta daha fazla zaman harcayın ve süreçler oluşturun, sonra bırakın ve işlerini yapmalarına izin verin. Sonuçta deneyimli profesyoneller ve küçük işletme sahipleridir.

Kaynaklar

 • Social, Digital Video Drive Online Olarak Daha Fazla Büyüme Sürdü – emarketer.com
 • Sosyal Ekonomi: Sosyal Teknolojiler Yoluyla Değer ve Verimliliğin Kilidini Açma – mckinsey.com
 • Taş Devri İşte: Profesyoneller Hala Çok Zaman Çizelgesi Toplantıları Yapıyor – en.blog.doodle.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map