Stretnutie ľudí online: Ako prechádzame internetovými priateľstvami a pripojeniami

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie. Stretnutie ľudí online


Stretnutie s ostatnými online bolo mnohými stigmatizované. Podľa skúseností niektorých ľudí signalizujú virtuálne spojenia interpersonálnu nekompetentnosť: ak sa nám nepodarilo nadviazať kontakty, obrátime sa na digitálne nástroje.

Avšak vzhľadom na populárnu technológiu sa zdá, že tento tradicionalistický pohľad je čoraz zastaralejší. Podľa nedávneho prieskumu sa online datovanie už nepovažuje za poslednú možnosť pre osamelé.

Desať aplikácií sa teraz zameriava na podporu nových priateľstiev. Medzi profesionálmi sú digitálne platformy nevyhnutným prostriedkom na vytváranie sietí s potenciálnymi klientmi a kolegami. V toľkých doménach online zavádzanie teraz predchádza alebo nahrádza osobné interakcie.

Pustili sme sa študovať, ako sa jednotlivci stretávajú s ostatnými online, iniciujú priateľské, romantické alebo profesionálne vzťahy. Urobiť tak, zisťovali sme približne 1 000 používateľov internetu o ich skúsenostiach s vytváraním digitálnych spojení.

Ako ľudia pristupujú k získavaniu známych online a ako sa tieto putá nakoniec premietajú do osobných stretnutí? Ak sa chcete dozvedieť, ako vzťahy začínajú a prosperujú online, čítajte ďalej.

Nadchádzajúce priateľstvá online

Vytváranie priateľov online

V roku 2004, tvorca najobľúbenejšej sociálnej siete na Facebooku, sa vydal s jednoduchým cieľom: spojiť ľudí. Mark Zuckerberg sa konkrétne pokúšal spojiť študentov vysokých škôl, ale Facebook má teraz 2 miliardy aktívnych používateľov mesačne. Vzhľadom na počet používateľov má zmysel, že väčšina baby boomuov, Gen Xers a millennials sa spriateluje na Facebooku.

Kým tri najstaršie generácie častejšie nadviazali kontakty na Facebooku, Gen Zers najpravdepodobnejšie nadviazal kontakty prostredníctvom Instagramu (61,3%) v porovnaní s 51,3% na Facebooku. Gen Zers bol tiež pravdepodobnejší ako iné generácie, aby sa spriatelil na Twitteri na 41,2%.

Miléniá s najväčšou pravdepodobnosťou nadviazali online spojenie so skutočným svetom, pričom 60,5% osôb sa osobne stretlo s online priateľom. Predtým, ako sa stretnete v skutočnom živote, je dôležité, aby ste sa uistili, že váš online priateľ je skutočne tým, kým hovoria, aj keď je vzťah platonický. Väčšina ľudí prijíma opatrenia na zabezpečenie svojej bezpečnosti.

Z tých, ktorí sa osobne spojili, 57,2% povedalo niekomu o ich plánoch stretnúť sa, zatiaľ čo 32,0% z nich vzalo niekoho so sebou. Napriek známym nebezpečenstvám však 20,3% respondentov neprijalo žiadne bezpečnostné opatrenia.

Romantické online vzťahy

Online údaje

Zatiaľ čo viac ako polovica amerických párov sa stále stretáva prostredníctvom vzájomných známych alebo osobne, približne 40% (PDF) sa dnes nachádza online. A zatiaľ čo niektoré online zoznamovacie platformy využívajú podrobné užívateľské profily, najobľúbenejšie zoznamovacie aplikácie vôbec nevyžadujú veľa informácií. Profily Tinder, Hinge a Bumble v skutočnosti často obsahujú iba niekoľko obrázkov a malé úryvky textu – často sa používajú vtipne v snahe zaujať ďalších používateľov..

Mnoho respondentov preto hľadalo ďalšie informácie o potenciálnych romantických záujmoch, s ktorými sa stretli online. Takmer 4 z 5 respondentov pripustilo, že si vyhľadajú zápas na sociálnych médiách pred osobným stretnutím. Okrem toho ich 56,9% dokonca pridalo ako priateľa alebo ich nasledovalo pred prvým dátumom.

Aj keď dátumy prešli kontrolou sociálnych médií, respondenti pred osobným stretnutím často prijali preventívne opatrenia. Takmer 80% žien rozprávalo o svojich plánoch pred osobným stretnutím. Prekvapivo len to isté uviedlo iba 53,5% mužov. Ženy mali tiež oveľa väčšiu pravdepodobnosť, že zapnú zdieľanie polohy a že ich niekto zavolá počas daného dňa. Na druhej strane 34,4% mužov neprijalo žiadne bezpečnostné opatrenia – takmer trikrát pravdepodobnejšie ako ženy.

Trvalá online láska

Stretnutie „The One“ online

V posledných desaťročiach percentuálny podiel párov stretnutých online výrazne vzrástol (PDF). Zároveň sa menej rodín nájde prostredníctvom rodiny a vzájomných priateľov, čo naznačuje veľký posun v kultúre datovania. Naše zistenia navyše naznačujú, že vzťahy vyvolané online sú často dosť vážne: Neskôr sa oženilo viac ako 1 z 5 respondentov, ktorí sa stretli s inými významnými online.

Zvrátili tento vývoj dlhotrvajúcu stigmu proti online zoznamovaniu alebo sa ľudia stále zdráhajú pripustiť na stretnutie týmto spôsobom? Je zaujímavé, že členovia generácie Z a tisícročia sa najpravdepodobnejšie cítili v rozpakoch so stretnutím so svojimi partnermi online – a dokonca o tom klamali..

Starší Američania sú otvorenejší k nájdeniu lásky online – využívajú platformy určené pre svoju vlastnú demografickú skupinu. Mladší respondenti sú však skeptickejší, pokiaľ ide o to, či vzťahy, ktoré sa začali online, môžu vydržať. Napríklad vo vzťahu k baby boomu a Gen Xers, Gen Zers takmer dvakrát veril, že páry, ktoré sa stretnú online, netrvajú tak dlho, ako páry, ktoré sa osobne stretli..

Poďme urobiť dohodu

Používanie online trhovísk

Digitálny svet otvoril dvere pre všetky typy vzťahov – platonické, romantické a dokonca aj obchodné. Nákup tovaru od predajcov nebol nikdy jednoduchší vďaka platformám ako Facebook Marketplace, Letgo a OfferUp. Ale rovnako ako stretnutie s priateľmi online alebo stretnutie s neznámym človekom, stretnutie s online predajcom môže byť nebezpečné. Polícia varovala používateľov pred rizikami a ponúkla množstvo tipov, ako zostať v bezpečí, takže akou radou sa ľudia starajú?

Približne 73% respondentov uviedlo, že sa stretávajú s ľuďmi na verejnom mieste, aby kúpili alebo predali tovar, zatiaľ čo zhruba 40% respondentov sa stretlo v dome cudzinca alebo vo vlastnom dome. Podobne ako v prípade bezpečnostných opatrení prijatých s online dátumami, ženy častejšie ako muži zaviedli určitú formu preventívnych opatrení. V porovnaní so 46,9% mužov si 70,8% žien vzalo niekoho so sebou na výmenu. Sedemdesiat percent žien tiež rozprávalo o svojich plánoch, zatiaľ čo 53,4% mužov urobilo to isté.

Napriek preventívnym opatreniam, ktoré môžu ľudia potrebovať, aby sa vyhli nebezpečnej situácii, väčšina ľudí si myslela, že získanie dobrého obchodníka stálo za to stretnúť sa s niekým z online trhu. A dokonca aj vtedy, keď je niekto v omyl o kvalite položky, ohromujúcich 92,3% ľudí uviedlo, že by online trh znova použili..

Online pripojenia

Ako naše výsledky jasne naznačujú, úspešné vzťahy mnohých druhov začínajú online. A zatiaľ čo niektorí respondenti stále vyjadrovali pochybnosti týkajúce sa spojení vytvorených na internete, mnohí ich považovali za dosť pozitívne.

Vhodnou perspektívou je možno vyvážený pohľad, ktorý zohľadňuje riziká a výhody stretnutia s ostatnými online. Pri osobnom stretnutí s online známymi musíme bezpochyby uprednostniť bezpečnosť s využitím mnohých opatrení opísaných v tomto projekte. Z rovnakého dôvodu sa nemusíme úplne vyhnúť stretnutiu s ostatnými online. Ak sme ochotní vykonať online predstavenia, naše zistenia naznačujú, že môžeme mať veľké výhody – osobne, romanticky a finančne..

O nás

Špecializujeme sa na ďalší dôležitý druh digitálneho zavedenia a pomáhame tisícom vlastníkov webových stránok nájsť najlepšie platformy pre webhosting, ktorý im umožní pracovať. Na webe WhoIsHostingThis.com poskytujeme webmasterom veľa užitočného obsahu, od sprievodcov a návodov až po nestranné recenzie popredných svetových spoločností poskytujúcich webhosting. Ak chcete urobiť informované rozhodnutia týkajúce sa hostenia a zlepšiť výkonnosť svojich stránok, preskúmajte naše zdroje dnes.

Metodika a obmedzenia

Na zhromaždenie vyššie uvedených údajov sme uskutočnili prieskum medzi 992 používateľmi internetu, aby sme sa dozvedeli viac o ich vnímaní online stretnutí s ľuďmi. Z respondentov bolo 251 boomu detí narodených v rokoch 1946 až 1964; 250 bolo gen. Xers, narodených v rokoch 1965 až 1980; 253 tisícročí, narodených v rokoch 1981 až 1997; a 238 bolo Gen Zers, narodených po roku 1997. 53,8% boli ženy, 45,9% boli muži a menej ako 1% bolo identifikovaných ako nebinárne.

Keďže údaje sa zbierali prostredníctvom prieskumu a spoliehajú sa na vlastné vykazovanie, reakcie, ako sú teleskoping a preháňanie, mohli ovplyvniť reakcie. Do prieskumu bola zahrnutá otázka kontroly pozornosti s cieľom zabezpečiť, aby respondenti neodpovedali náhodne.

Vyhlásenie o spravodlivom použití

V tejto chvíli sa väčšina z nás stretla s aspoň jednou osobou online. Ak by ste chceli zdieľať naše zistenia so svojím priateľom alebo partnerom – online alebo off – neváhajte tak urobiť. Grafika a obsah, ktorý nájdete tu, sú k dispozícii na opätovné použitie. Nezabudnite sa vrátiť na túto stránku, aby ste autorom dali náležitý kredit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map