Snooping 101: 14 spôsobov, ako sa stať vašim súkromným detektívom

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


snooping-101

Napriek technologickému pokroku je moderný život často taký tajomný, ako to bolo pre našich predkov offline. Čo sa stalo s tým starým vysokoškolským kamarátom? Skutočne to s tebou na Facebooku flirtuje ten roztomilý chlap alebo gal, kto naozaj vraví? Prečo by nigérijský princ potreboval vašu pomoc, aby ste sa pohli o malé šťastie?

Našťastie vďaka globálnej sieti rýchlo vyhľadávateľných informácií a takmer úplnému narušeniu súkromia v online sfére je riešenie malých (a veľkých) záhad v živote jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Či už sa snažíte vystopovať starého priateľa, overiť dôveryhodnosť firmy, alebo dokonca chytiť záludného manžela, máte prístup k širokej škále nástrojov a trikov, ktoré vám pomôžu vyzdvihnúť virtuálnu strúhanku takmer každého. listy v ich elektronickom prebudení.

Aj keď sa môže zdať logické, že okamžite využijete prémiovú službu verejného vyhľadávania, ako je napríklad Spokeo alebo PeopleSearch.com, nájdete prekvapivé množstvo informácií o spoločnostiach aj jednotlivcoch bez toho, aby ste museli získať akékoľvek ťažko zarobené peniaze. Čo majú spoločné stránky sociálnych médií a vláda? Obaja radi zhromažďujú údaje o Johnovi a Jane Q. Verejnosť a pomocou trocha uvážlivého vyhľadávania môžete zistiť vek osoby, rodné mesto, stav vzťahu a známych spolupracovníkov (to je „zoznam priateľov“ v službe Facebook-talk), spolu s prehľad ich trestného registra, záznamy DMV, manželstvá, rozvody a ďalšie. Vrhnite vyhľadávanie na LinkedIn, WordPress alebo dokonca telefónne číslo súvisiace s vaším vyhľadávaním a môžete odkryť skryté kontaktné informácie a históriu úloh. V závislosti od toho, ktoré vládne záznamy hľadáte a porovnávate, môžete tiež nájsť registrácie voličov, záznamy o nehnuteľnostiach a daňové informácie. Nie je to zlé na pár hodín skrčený po starej klávesnici.

Samozrejme to nie sú len stránky sociálnych médií a vládne inštitúcie, ktoré obsahujú množstvo potenciálne užitočných údajov. Ak je cieľom vašej otázky ten, ktorý dobre poznáte, rýchla kontrola histórie internetu na notebooku, tablete alebo telefóne môže byť … odhalená. Je zrejmé, že táto metóda vyžaduje ohýbanie (ak nie rozbíjanie) niekoľkých medzilidských hraníc, takže možno budete chcieť premýšľať dlho a tvrdo, než chytíte túto myš alebo prejdete touto obrazovkou v mene osobnej úpravy..

Snooping 101

Snooping 101: 14 spôsobov, ako sa stať vašim súkromným detektívom

Či už sa snažíte vyhľadať ťažko dostupné kontaktné informácie alebo chytiť podvádzajúceho manžela, využitím technického pokroku a nejakej dobrej staromódnej detektívnej práce, môžete byť svojím vlastným súkromným detektívom, ktorý odhalí akúkoľvek podozrivú aktivitu alebo uvedie podozrivé podozrenie. na odpočinok.

Upozorňujeme, že tieto činnosti neospravedlňujeme ani neodporúčame.Informácie sú určené na ochranu seba, neškodenia ostatným.

 1. Vyhľadajte sociálne médiá

Môže to byť očividne prvý krok, ale je dobré začať.

Je úžasné, koľko ľudí nenastavilo svoje nastavenia ochrany osobných údajov.

 • V štúdii z roku 2012 s 1,4 miliónmi používateľov Facebooku, iba 33% tvrdil, že ich osobné údaje (vek, sieť, vzťah, rodné mesto atď.) boli súkromné.
 • 55% žien a 49% mužov opýtaných obmedzilo svoje osobné údaje.
 • 53% používateľov ponechalo svoj zoznam priateľov v roku 2012 súkromným.

Skontrolujte stránku „About“ (Informácie) na stránke a Facebook profil alebo obchodná stránka s kontaktnými informáciami.

Prejdite si ich časovú os, kde nájdete informácie o nahlásení polohy, fotografie a stopy.

LinkedIn je skvelé miesto, kde nájdete odkazy na osobné webové stránky, blogy, účty Twitter a dokonca aj e-mailové adresy.

Vyhľadávanie WordPress.com pre používateľa – k profilu používateľa sa často pripojí e-mailová adresa.

 1. Prehliadajte internetové databázy

Mnoho webových stránok vám umožňuje vyhľadať adresu osoby, telefónne číslo a dokonca aj rodinných príslušníkov, napríklad:

 • ZabaSearch.com
 • PeopleSearch.com
 • Intellius.com

Spokeo.com organizuje zoznamy bielych stránok, verejné záznamy a informácie zo sociálnych sietí, aby vám pomohol dozvedieť sa o ľuďoch. Môžete vyhľadávať podľa mena, e-mailu, telefónu, používateľského mena alebo adresy.

 1. Vykonajte vyhľadávanie verejných záznamov

Ak hľadáte konkrétne a podrobné informácie, pri vyhľadávaní bude užitočné vyhľadať verejné záznamy:

 • Daňové záznamy
 • Realitné transakcie
 • Záznamy o narodení a úmrtí
 • Súdne záznamy
 • Registrácia voličov
 • Obchodné licencie
 • Vital štatistické záznamy
 • Záznamy DMV

Ak chcete získať prístup k verejným záznamom, navštívte webovú stránku miestnej vládnej agentúry alebo USA.gov pre národné vyhľadávanie.

 1. Vyhľadajte telefónne číslo

Ak máte telefónne číslo, existujú webové stránky, na ktorých nájdete meno a adresu volajúceho:

 • AnyWho.com
 • Intellius.com
 • FreePhoneTracer.com
 1. Vyhľadajte kriminálne pozadie

Vykonajte záznamovú kontrolu osoby alebo vlastníka firmy, ktorú skúmate, pomocou webových stránok ako RecordsFerret.com alebo dmv.org/criminal-records.

 1. Skontrolujte účty za telefón a kreditné karty

Ak máte podozrenie na manžela / manželku alebo niekoho, s kým žijete, skontrolujte neobvyklé poplatky a podozrivú aktivitu v telefónnych denníkoch, účtoch na kreditných kartách a bankových výpisoch..

 1. Skontrolujte internetovú históriu

Ak niekto nie je k ničomu, pravdepodobne urobil nejaký prieskum týkajúci sa jeho podozrivej aktivity pomocou internetu.

Aj keď si dávajú pozor, nemuseli si pamätať, že každý deň svoju činnosť odstránia.

 1. Nainštalujte sledovacie zariadenie

Neexistuje nič také účinné ako fyzické dôkazy o priestupkoch.

Nainštalujte „opatrovateľskú kameru“ na sledovanie toho, čo ľudia robia vo vašej domácnosti, alebo sledovaciu kameru vonku na sledovanie podozrivých aktivít vo vašom vlastníctve.

Môžete dokonca ísť až tak ďaleko, ako si nainštalujete chybu alebo odposluch vo vašej domácnosti, aby ste si mohli vyzdvihnúť zvuk.

Môžete si pozrieť podrobné video, ktoré ukazuje, ako „opraviť“ izbu v službe YouTube. Jednoduché vyhľadávanie Google poskytne nespočet odkazov na nákup spywaru..

Ale všimnite si, že to môže byť právne dôsledky o štátnej a federálnej úrovni na zaznamenanie osoby bez jej súhlasu.

Zákon o ochrane osobných údajov v elektronických komunikáciách a zákon o uložených komunikáciách zakazujú zachytiť alebo získať neoprávnený prístup k určitým typom informácií, ako sú napríklad ústne alebo elektronické informácie (napr. E-mail)..

 1. Vykonajte vyhľadávanie podľa WHOIS

Ak sledujete webmastera alebo viete, že osoba, ktorú sa snažíte nájsť, vlastní web, použite údaje WHOIS prostredníctvom webu ako WHOIS.net vyhľadať ich meno a kontaktné informácie.

Ak boli ich informácie anonymizované, v poli „meno“ vyhľadajte stopy, ako sú prezývky alebo úchyty.

Alebo použite WhoRush.com na odhalenie skrytých projektov alebo analýzu whois a súvisiacich údajov.

 • WhoRush analyzuje adresy IP, doménové mená, identifikátory Google AdSense, ID Google Analytics, záznamy menných serverov, záznamy výmeny pošty a ďalšie „odtlačky prstov“ pre viac ako 130 miliónov webových stránok..
 1. Skontrolujte IP adresu

použitie MyIPNe Neighbors.com to pozrite sa, ktoré webové stránky s vami zdieľajú adresu IP.

Zistené webové stránky môžete použiť na odhalenie kontaktných informácií alebo iných kľúčov.

 1. Preskúmajte zdrojový kód webovej stránky

Kliknutím pravým tlačidlom myši na takmer akýkoľvek web a výberom možnosti „zobraziť zdrojový kód“ môžete skontrolovať kód HTML webovej stránky, či neobsahuje náznaky, ako sú používateľské mená.

Napríklad, ak stránka obsahuje účet Google AdSense, identifikátory AdSense sa môžu priradiť medzi weby. Vyhľadajte v kóde reťazec „google_ad_client“.

Použite nástroj ako Meanpath.com na vyhľadávanie konkrétnych útržkov v zdrojovom kóde webovej stránky alebo na odhalenie webových stránok pomocou špecifického útržku kódu z databázy Meanpath s viac ako 220 miliónmi stránok..

 1. Použite Archive.org

Vyhľadajte webovú stránku na Archive.org, aby ste zistili, či stránky v pamäti cache obsahujú kontaktné údaje alebo vodítka.

Archive.org môže tiež ukázať zmenu vlastníctva. Starí vlastníci môžu byť ochotní pomôcť poskytnutím kontaktných informácií, ak ich majú.

 1. Sledujte ich prostredníctvom ich spravodajcu

Aj keď to nie je vždy živé, informačné bulletiny majú vždy odpoveď na adresu.

Dokonca aj [chránený e-mailom] funguje, ak je povolený súhrnný e-mail.

E-maily kompatibilné s CAN-SPAM vyžadujú, aby bola do e-mailu zahrnutá poštová adresa.

 1. Hľadanie Better Business Bureau

Ak ide o kontaktné informácie pre firmu, ktorú hľadáte, vyskúšajte vyhľadávanie na stránke bbb.org/us/Find-Business-Reviews/.

zdroje

 • Používatelia Facebooku sa ostro odbočujú smerom k ochrane osobných údajov – engineering.nyu.edu
 • Môžem klepnúť na telefón môjho manžela? – rosen.com
 • 44 zabijáckych trikov na to, aby sme našli každého správcu webu – qualitynonsense.com
 • Ako sa stať svojím vlastným súkromným detektívom – Chyťte podvodníka – tammyswallow.hubpages.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me