Przewodnik Lazy Geek po outsourcingu wszystkiego [Infografika]

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.


Przewodnik Lazy Geek po outsourcingu wszystkiego

Pomysł przekazania zadań asystentowi, a nawet powierzenia ich innej firmie, istnieje od zawsze.

W dobie internetu zmieniła się taktyka oszczędzania czasu dla małych firm, a nawet soloprenów o mniejszych budżetach. Blogerzy i drobni wydawcy witryn internetowych mają więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej, aby wykonać zadania i odzyskać większą kontrolę nad swoim czasem i życiem.

Jaka jest dla ciebie godzina twojego czasu? Zastanów się, jak inaczej możesz spędzić tę godzinę, jeśli nie musisz jej używać do sprawdzania poczty e-mail lub wykonywania połączeń telefonicznych. Co jeśli możesz powierzyć komuś proste zadanie, takie jak znalezienie odpowiedniego hostingu lub aktualizowanie mediów społecznościowych?

Istnieje potencjał do generowania większych przychodów, jeśli pracujesz nad swoją firmą, a nie w niej. Lub to kolejna godzina, którą możesz spędzić ze swoimi dziećmi lub nadrobić zaległości w czytaniu. Chodzi o to, że odzyskujesz znacznie więcej niż wydajesz.

Pewnie, niektóre aplikacje i oprogramowanie kosztują pieniądze i żaden wirtualny asystent (VA) nie działa za darmo. Ale nie chodzi wyłącznie o oszczędność pieniędzy. Chodzi o uzyskanie zwrotu z inwestycji.

Kluczem do zaoszczędzenia pieniędzy i czasu dzięki VA jest ustalenie priorytetów. Zidentyfikuj swoje zadania o niskim priorytecie i zrób z nich pierwsze rzeczy, które dostaniesz. Następnie określ te rzeczy, które są ważne, ale czasochłonne, i zapytaj, czy najlepiej wykorzystują Twój czas. Czy Twoja VA może obsługiwać rozliczenia? Dbasz o swoje konto hostingowe i konfigurację? Zarządzaj swoimi kontami w mediach społecznościowych?

Bez wątpienia trzy ważne aspekty Twojego biznesu. Ale zamiast rozliczać swoich obecnych klientów, możesz budować relacje z nowymi. Zamiast szukać dostawcy hostingu, możesz tworzyć treści dla swojej nowej witryny. Zamiast ćwierkać, możesz kończyć projekt klienta.

Outsourcing może nawet wykraczać poza działalność gospodarczą i obejmować codzienne życie. Istnieją usługi, które zajmą się zakupami w sklepie spożywczym, wypiszą kartki z podziękowaniami (dobre zarówno dla relacji biznesowych, jak i osobistych), a nawet zwrócą ci zakupy. Aby zachować bezpieczeństwo i chronić twoją prywatność, wiele z tych usług sprawdza swoich pracowników w tle, dlatego wybieraj sprawdzoną.

Zanim odrzucisz pomysł outsourcingu, zastanów się, co możesz zyskać, spędzając czas na bardziej wartościowych i opłacalnych zajęciach. Wtedy twoim największym pytaniem będzie, co zrobić z nowo odkrytą swobodą.

Leniwy maniak’Przewodnik po outsourcingu wszystkiego

My’chciałbym myśleć, że możemy to wszystko zrobić, ale zlecając nasze codzienne zadania, my’potrafimy skupić się na ważnych działaniach, takich jak tworzenie nowych firm, dbanie o zdrowie i spędzanie czasu z bliskimi. My, aby Twoje życie było mniej nerwowe, my’opracowaliśmy nasze ulubione porady, narzędzia i triki, aby jak najlepiej wykorzystać Twój czas, pozwalając komuś innemu zrobić dla ciebie wszystko… cóż, prawie wszystko.

Złota zasada outsourcingu życia

W razie wątpliwości deleguj. Przetestuj go, a jeśli nie działa, wycofaj. Wiele osób nie docenia, ile skutecznie można przekazać.

Wysyłanie wiadomości e-mail

E-mail to Druga najbardziej czasochłonna czynność dla amerykańskich pracowników.

28% przeciętnego dnia roboczego przeznacza się na pocztę elektroniczną – to’s 2,5 godziny dziennie i nie’obejmują czas spędzony poza pracą.

Weź wskazówkę od Tima Ferrisa, autora The Four Hour Work Week (fourhourworkweek.com) i użyj wirtualnego asystenta (VA) do zarządzania skrzynką odbiorczą jako pierwszym punktem kontaktu.

Wypróbuj aplikacje, takie jak SaneBox (sanebox.com), aby automatycznie filtrować wiadomości e-mail oraz usuwać spam i nieistotne wiadomości.

Skonfiguruj proste reguły priorytetów e-mail, aby „zlecać na zewnątrz Gmailowi”. W ten sposób znany czas jest do bani do „niepilnego” folderu.

Utwórz filtry e-mail, aby wysyłać wiadomości o określonych tematach do określonych folderów. I użyj innego adresu e-mail do różnych zadań.

Zainstaluj wtyczkę Rapportive (Rapportive.com) lub aplikację Boomerang (boomeranggmail.com), aby przypomnieć Ci o wiadomościach e-mail, na które jeszcze nie odpowiedziałeś.

Ucz swoje kontakty i VA na “Karta e-mail” (emailcharter.org/).

Planowanie spotkań

W 2010 r. Ludzie spędzili średnio 7 lub więcej godzin tygodniowo koordynowanie spotkań.

Niech VA będzie pierwszym punktem kontaktowym w celu ustalenia, czy problem można rozwiązać telefonicznie zamiast spotkania.

Rozważ skorzystanie z PowWowNow lub GoToMeeting do wirtualnego spotkania, aby uniknąć podróży, jeśli musisz wziąć udział.

Twarzą w twarz jest ostatnia droga działania, chyba że istnieje ku temu silny powód (np. Spotkanie z klientem, ważny partner).

Poproś VA o skorzystanie z Doodle.com, aby znaleźć daty, które będą odpowiednie dla wszystkich uczestników.

Rezerwacja uzgodnień dotyczących podróży

Nigdy nie rezerwuj podróży samodzielnie, z wyjątkiem sytuacji awaryjnych! Planowanie podróży to ostateczne zadanie „och, straciłem cały dzień”.

Skorzystaj z FlightFox, aby zlecić planowanie podróży. Lub polegaj na swojej VA.

W nagłych wypadkach skorzystaj z Hipmunk.com lub Kayak.com, aby wyszukać loty.

Sprawdź aplikacje, takie jak HotelTonight i AirBNB’s Aplikacja „Tonight” na zakwaterowanie, jeśli musisz coś sam zaplanować.

Bezpłatne usługi konsjerża świadczone przez hotele i niektóre karty kredytowe, takie jak American Express, ułatwią podróżowanie.

Dzwonić

Poproś VA o sprawdzanie połączeń, aby uniknąć niepotrzebnych (i kosztownych) rozmów.

Nigdy nie podawaj swojego „prawdziwego” numeru niezaufanym kontaktom lub sprzedawcom.

Jako pierwszy punkt kontaktowy użyj centrów telefonicznych, takich jak AnswerConnect lub AllDayPA. Transkrypt e-mail jest wysyłany, abyś wiedział, czy połączenie było ważne.

Lub przetestuj aplikację, taką jak Grasshopper (Grasshopper.com), aby utworzyć numer dla swojej firmy, nagrać powitanie, skonfigurować rozszerzenia dla działów i pracowników oraz uruchomić wszystko z telefonu komórkowego.

Wypróbuj usługi takie jak VoiceCloud (voicecloud.com) lub Yap (yapinc.com), aby automatycznie transkrybować pocztę głosową na e-mail lub SMS.

Organizowanie się

Użyj narzędzia do zarządzania projektami lub zadaniami, takiego jak Basecamp (basecamp.com) lub Asana (asana.com), aby przypomnieć o niezakończonych zadaniach i terminach.

Niech VA zorganizuje ci dzień – nie pozwól, by drobne zadania (takie jak ustalanie priorytetów na liście rzeczy do zrobienia) szybko zajęły cały dzień.

Pamiętaj, że VA to wyszkoleni specjaliści. Niektóre zadania, które mogą zająć Ci 3 godziny, zajmą je tylko 1.

Zajmowanie się zadaniami o niskim priorytecie

Wykonuj zadania o niskim priorytecie i przypisuj je do swojej VA (np. Odpowiadanie na 10 osób, które nadal dzwonią).

Ustaw stały harmonogram powtarzalnych zadań, takich jak wprowadzanie danych, płacenie rachunków itp.

Dane do faktury

Korzystaj z programów do fakturowania i fakturowania za pomocą “auto-chase” w przypadku braku płatności, takich jak Xero (xero.com), KashFlow (kashflow.com), Kashoo (kashoo.com) lub Wave (waveapps.com).

Zlecić na zewnątrz zadania podatkowe i księgowe profesjonalistom’Zaoszczędzę tygodnie czasu w ciągu roku.

Zarządzanie mediami społecznościowymi

eMarkerter poinformował, że w 2012 r. konsumenci w Stanach Zjednoczonych wydali średnio 37 minut dziennie w mediach społecznościowych.

Według badania przeprowadzonego przez Experian Marketing Services, 27% czasu spędzonego online wydaje się na sieci społecznościowe.

Zamiast subskrybować kanały RSS, aplikacje takie jak Zite lub Flipboard umożliwiają przeglądanie kanałów na podstawie Twoich zainteresowań lub treści udostępnianych przez Twoje połączenia z mediami społecznościowymi.

Skorzystaj z usług takich jak Buffer (bufferapp.com) lub Hootsuite.com, aby zaplanować cały dzień (lub tydzień)’s) wiadomości z mediów społecznościowych na raz.

Zlecić na zewnątrz zarządzanie swoim biznesem’ konta społecznościowe do freelancera lub Twojej VA. Tylko upewnij się, że to’jest kimś, komu ufasz i że masz na to oko.

Przeprowadzać badanie

Wyszukiwanie i zbieranie informacji to 3. najbardziej czasochłonna aktywność dla pracowników, biorąc 19% przeciętnego dnia roboczego, lub ponad 7,5 godziny tygodniowo.

Nie czytaj 50 artykułów, poproś VA o ocenę kilkudziesięciu i znajdź 3 lub więcej kluczowych artykułów na dany temat. W razie potrzeby możesz nurkować głęboko.

Poproś VA o przyznanie gwiazdek w źródłach badawczych, abyś mógł czytać w kolejności ich przydatności.

Mikrozarządzanie

Po wypróbowaniu VA z małymi zadaniami, przetestuj dysk delegujący więcej.

Zatrudnij wysokiej jakości pracowników, którzy są bardziej komfortowi w samodzielnej pracy.

Przesłuchaj 10 osób wykonujących to samo zadanie i znajdź 1, który może to zrobić, i robi to lepiej niż ty!

Możesz również zatrudnić zewnętrznego brokera, aby rekrutować, przeprowadzać rozmowy i zarządzać potrzebnymi usługami.

W obliczu codziennych zadań

Dzięki takim usługom, jak TaskRabbit, możesz wynająć kogoś do robienia zakupów spożywczych, ręcznie pisać kartki z podziękowaniami, zwracać zakupy, pakować, przenosić i wiele więcej!

Zirtual (zirtual.com) i Fancy Hands (fancyhands.com) to także świetne usługi umożliwiające znalezienie asystenta, który pomoże w codziennej pracy’zniechęcające zadania.

Aby zapewnić bezpieczeństwo, usługi te przeprowadzają dla Ciebie kontrole przeszłości za wyjątkowo rozsądną cenę.

6 porad dotyczących zatrudniania wirtualnego asystenta (VA)

 1. Dowiedz się, kiedy zatrudnić pomoc z zewnątrz. Bądź świadomy kiedy’ponowne marnowanie pieniędzy poprzez podejmowanie drobnych zadań zamiast koncentrowania się na podstawowej działalności.
 2. Skorzystaj z (dużej) dostępnej puli talentów. Dostępne usługi pomocy w znalezieniu potrzebnej pomocy, takie jak Zirtual, oDesk i Elance – wszystkie oferują różne opcje preferencji.
 3. Bądź strategiczny przy ustalaniu budżetu. Zbyt niski budżet może wyeliminować niektórych lepszych kandydatów do twojego projektu.
  Niezależni specjaliści nie chcą tracić czasu na targowanie się cenami; bądźcie szczerzy w tym, co wy’jestem gotów zapłacić.
 4. Sprecyzuj w opisie stanowiska. Im więcej wykwalifikowanych kandydatów otrzymasz, tym łatwiejsze będą kolejne kroki.
 5. Bądź ostrożny przy zatrudnianiu. Wywiad taki jak w przypadku kandydata zatrudnionego w pełnym wymiarze godzin. Poproś o próbki, portfolio online i poproś o rozmowę telefoniczną lub wideo z przygotowanymi szczegółowymi pytaniami.
 6. Don’t micromanage. Na początku poświęć więcej czasu na wdrożenie VA i ustanawianie procesów, a następnie puść i pozwól im wykonywać swoją pracę. W końcu są doświadczonymi profesjonalistami i właścicielami małych firm.

Źródła

 • Społecznościowy, cyfrowy napęd wideo – dalszy wzrost czasu spędzanego online – emarketer.com
 • Ekonomia społeczna: odblokowywanie wartości i wydajności dzięki technologiom społecznościowym – mckinsey.com
 • Era kamienia łupanego w pracy: profesjonaliści wciąż spędzają zbyt dużo czasu na planowaniu spotkań – en.blog.doodle.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map