Poznawanie ludzi w Internecie: jak nawigujemy w internetowych przyjaźniach i połączeniach

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie. Spotkanie z ludźmi online


Wielu ludzi napiętnowało poznawanie innych w Internecie. Z doświadczenia niektórych osób wynika, że ​​wirtualne połączenia sygnalizują niekompetencję interpersonalną: po niepowodzeniu w nawiązywaniu przyjaźni sięgamy po narzędzia cyfrowe.

Jednak w świetle popularnej technologii ten tradycjonalistyczny pogląd wydaje się coraz bardziej przestarzały. Według najnowszych badań randki online nie są już powszechnie postrzegane jako ostateczność dla samotnych.

Tuzin aplikacji ma teraz na celu wspieranie nowych przyjaźni. Wśród profesjonalistów platformy cyfrowe są niezbędnym środkiem do nawiązywania kontaktów z potencjalnymi klientami i współpracownikami. W wielu domenach wprowadzenie online poprzedza lub zastępuje interakcje osobiste.

Wyruszamy na badanie, w jaki sposób osoby spotykają się z innymi w Internecie, nawiązując przyjazne, romantyczne lub profesjonalne relacje. Aby to zrobić, ankietowaliśmy około 1000 internautów na temat ich doświadczeń z tworzeniem połączeń cyfrowych.

Jak ludzie podchodzą do zawierania znajomości online i czy te więzi ostatecznie przekładają się na spotkania osobiste? Aby dowiedzieć się, jak zaczynają się i rozwijają relacje online, czytaj dalej.

Rozwijające się przyjaźnie online

Nawiązywanie znajomości online

W 2004 r. Twórca najpopularniejszej sieci społecznościowej Facebook, Facebook, postawił sobie prosty cel: połączyć ludzi. Mark Zuckerberg specjalnie próbował połączyć studentów, ale teraz Facebook ma 2 miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie. Biorąc pod uwagę liczbę użytkowników, sensowne jest, że większość wyżu demograficznego, pokolenia Xers i pokolenia milenialsów zaprzyjaźnia się na Facebooku.

Podczas gdy trzy najstarsze pokolenia częściej zaprzyjaźniały się na Facebooku, Gen Zers najczęściej zaprzyjaźnił się z Instagramem (61,3%) w porównaniu z 51,3% na Facebooku. Gen Zers miał również większe szanse niż inne pokolenia na zawarcie przyjaźni na Twitterze w 41,2%.

Pokolenie Milenialsów najprawdopodobniej skorzystało z połączenia internetowego ze światem rzeczywistym, a 60,5% osobiście spotkało się z przyjacielem online. Przed spotkaniem w prawdziwym życiu ważne jest, aby upewnić się, że twój internetowy znajomy naprawdę jest tym, za kogo się podaje, nawet jeśli związek jest platoniczny. Większość ludzi podejmuje środki ostrożności, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Z tych, którzy nawiązali połączenie osobiście, 57,2% powiedziało komuś o swoich planach spotkania, a 32,0% zabrało kogoś ze sobą. Jednak pomimo znanych zagrożeń 20,3% respondentów nie podjęło żadnych środków bezpieczeństwa.

Romantyczne relacje online

Dane online

Podczas gdy ponad połowa amerykańskich par nadal spotyka się poprzez wzajemne znajomości lub osobiście, około 40% (PDF) znajduje się teraz online. Podczas gdy niektóre internetowe platformy randkowe wykorzystują szczegółowe profile użytkowników, najpopularniejsze aplikacje randkowe wcale nie wymagają dużej ilości informacji. W rzeczywistości profile Tinder, Zawias i Bumble często zawierają tylko kilka zdjęć i małe fragmenty tekstu – często używane w humorystyczny sposób, aby zainteresować innych użytkowników.

W związku z tym wielu respondentów szukało dodatkowych informacji o potencjalnych romantycznych zainteresowaniach, które poznali online. Prawie 4 na 5 respondentów przyznało się, że przed spotkaniem osobiście szukało meczu w mediach społecznościowych. Ponadto 56,9% dodało ich nawet jako przyjaciół lub śledziło ich przed pierwszą randką.

Nawet kiedy daty minęły pod kontrolą mediów społecznościowych, respondenci często podejmowali środki ostrożności przed osobistym spotkaniem. Prawie 80% kobiet opowiedziało komuś o swoich planach przed osobistym spotkaniem. Zaskakujące, tylko 53,5% mężczyzn powiedziało to samo. Kobiety również znacznie częściej włączały udostępnianie lokalizacji i kazały do ​​nich zadzwonić podczas randki. Z drugiej strony 34,4% mężczyzn nie zastosowało środków bezpieczeństwa – prawie trzy razy bardziej niż kobiety.

Trwała miłość online

Spotkanie online „Jeden”

W ostatnich dziesięcioleciach odsetek par spotykających się online znacznie wzrósł (PDF). Jednocześnie coraz mniej partnerów odnajduje się za pośrednictwem rodziny i wspólnych znajomych, co wskazuje na znaczną zmianę w kulturze randkowej. Co więcej, nasze ustalenia sugerują, że relacje powstałe w Internecie są często dość poważne: Ponad 1 na 5 respondentów, którzy później poznali się ze znaczącymi innymi osobami w Internecie, poślubił ich.

Czy te wydarzenia odwróciły od dawna piętno przeciwko randkom online, czy też ludzie nadal niechętnie przyznają się do takich spotkań? Co ciekawe, członkowie pokolenia Z i pokolenia milenialsów najprawdopodobniej czuli się zawstydzeni spotkaniem partnerów online, a nawet kłamali, robiąc to.

Starsi Amerykanie są bardziej otwarci na szukanie miłości w Internecie – korzystając z platform zaprojektowanych dla ich własnej grupy demograficznej. Ale młodsi respondenci są bardziej sceptyczni co do tego, czy relacje rozpoczęte w Internecie mogą przetrwać. Na przykład w odniesieniu do wyżu demograficznego i Gen Xers, Gen Zers prawie dwa razy częściej wierzył, że pary spotykające się w Internecie nie przetrwają tak długo, jak pary, które spotkały się osobiście.

Dogadajmy się

Korzystanie z platform internetowych

Cyfrowy świat otworzył drzwi dla każdego rodzaju relacji – platonicznej, romantycznej, a nawet biznesowej. Kupowanie przedmiotów od sprzedawców nigdy nie było łatwiejsze dzięki platformom takim jak Facebook Marketplace, Letgo i OfferUp. Ale tak jak spotkanie ze znajomymi online lub spotkanie z nieznajomym, spotkanie ze sprzedawcą online może być niebezpieczne. Policja ostrzegła użytkowników przed zagrożeniami i oferowała wiele wskazówek, jak zachować bezpieczeństwo, więc jakie rady są dla ludzi?

Około 73% respondentów stwierdziło, że spotyka ludzi w miejscu publicznym, aby kupować lub sprzedawać przedmioty, a około 40% spotyka się w domu nieznajomego lub we własnym. Podobnie jak w przypadku środków ostrożności podanych w przypadku randek internetowych kobiety częściej niż mężczyźni stosowały pewne środki ostrożności. W porównaniu z zaledwie 46,9% mężczyzn 70,8% kobiet zabrało kogoś ze sobą w celu wymiany. Siedemdziesiąt procent kobiet również opowiedziało komuś o swoich planach, a 53,4% mężczyzn zrobiło to samo.

Pomimo środków ostrożności, które mogą być konieczne, aby uniknąć sytuacji niebezpiecznej, większość ludzi sądziła, że ​​uzyskanie dobrej oferty jest warte ryzyka spotkania z kimś z internetowego rynku. I nawet gdy co czwarta osoba jest wprowadzana w błąd co do jakości przedmiotu, aż 92,3% osób stwierdziło, że ponownie skorzysta z rynku internetowego.

Połączenia online

Jak wyraźnie pokazują nasze wyniki, udane relacje różnego rodzaju zaczynają się w Internecie. I chociaż niektórzy respondenci nadal wyrażali obawy dotyczące połączeń tworzonych w Internecie, wielu innych oceniło je dość pozytywnie.

Być może właściwą perspektywą jest zrównoważony pogląd uwzględniający zarówno ryzyko, jak i korzyści płynące z poznawania innych w Internecie. Z pewnością musimy priorytetowo traktować bezpieczeństwo podczas osobistych spotkań online, stosując wiele środków ostrożności opisanych w tym projekcie. Z tego samego powodu nie musimy całkowicie unikać spotkań online. Jeśli chcemy wprowadzić online, nasze ustalenia sugerują, że możemy czerpać wielkie korzyści – osobiście, romantycznie i finansowo.

O nas

Specjalizujemy się w innym ważnym wprowadzeniu cyfrowym, pomagając tysiącom właścicieli witryn w znalezieniu najlepszych platform hostingowych do napędzania ich pracy. W WhoIsHostingThis.com zapewniamy webmasterom mnóstwo przydatnych treści, od przewodników i samouczków po obiektywne recenzje wiodących firm hostingowych na świecie. Aby podejmować świadome decyzje dotyczące hostingu i poprawiać wydajność witryny, zapoznaj się z naszymi zasobami już dziś.

Metodologia i ograniczenia

Aby zebrać dane pokazane powyżej, ankietowaliśmy 992 internautów, aby dowiedzieć się więcej o ich spostrzeżeniach na temat spotkań z ludźmi online. Spośród respondentów 251 to osoby z wyżu demograficznego, urodzone między 1946 a 1964 rokiem; 250 to Gen Xers, urodzeni między 1965 a 1980 rokiem; 253 to tysiąclecia, urodzone między 1981 a 1997 rokiem; a 238 to Gen Zers, urodzeni po 1997 roku. 53,8% to kobiety, 45,9% to mężczyźni, a mniej niż 1% zidentyfikowano jako niebinarne.

Ponieważ dane zostały zebrane za pomocą ankiety i opierają się na własnym raporcie, problemy takie jak teleskopowanie i przesada mogą mieć wpływ na odpowiedzi. W ankiecie uwzględniono pytanie sprawdzające, aby upewnić się, że respondenci nie odpowiadają losowo.

Oświadczenie o dozwolonym użytku

W tym momencie większość z nas spotkała przynajmniej jedną osobę online. Jeśli chcesz podzielić się naszymi odkryciami z przyjacielem lub partnerem – online lub offline – możesz to zrobić. Znalezione tutaj grafiki i treści są dostępne do ponownego wykorzystania. Po prostu nie zapomnij link do tej strony, aby zapewnić autorom odpowiedni kredyt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me