Które marki rządzą na Twitterze?

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.


co-marki-twitter reguły

Jeśli wydaje się, że obecnie wszyscy są na Twitterze, jest dobry powód – megasyt w mediach społecznościowych ma prawie 650 milionów użytkowników. Ludzie na całym świecie korzystają z tej witryny do udostępniania multimediów, dzielenia się informacjami na temat swojego życia oraz, w coraz większym stopniu, do interakcji z celebrytami i korporacjami.

Komplementy, recenzje, prośby i skargi, które kiedyś były przekazywane do znajomych lub wysyłane w liście, są teraz przekazywane do odbiorców na całym świecie – natychmiast. Marki, zarówno małe, jak i duże, zawsze zwracały uwagę na niezadowolenie klientów. Wiele firm ma teraz konta na Twitterze przeznaczone wyłącznie do obsługi klienta.

Sama liczba użytkowników, w połączeniu z potencjalnym wpływem negatywnego tweeta, który rozprzestrzenia się w Internecie, jest bardzo świadoma potencjalnych klientów. A ponieważ ponad dwie trzecie użytkowników Twittera oczekuje odpowiedzi na swoje tweety w ciągu 24 godzin, nic dziwnego, że 95 procent marek korzysta z tej usługi, aby kontaktować się z obecnymi i potencjalnymi klientami każdego dnia.

Jednak nawet w świecie, w którym tweety stały się częścią zestawu narzędzi marketingowych każdej udanej marki, niektórym osobom i firmom udało się podnieść Twittera do czegoś w rodzaju sztuki, wykorzystując obsługę klienta, umiejętność marketingu i staroświecką osobowość, aby zdominować rynek Twittersphere. Niektóre, takie jak JetBlue (@JetBlue), American Airlines (@AmericanAir) i Rackspace (@Rackspace), priorytetowo traktują obsługę klienta i przeznaczają znaczne zasoby na rozwiązywanie pytań i wątpliwości klientów w rekordowym czasie.

Inne marki bardziej skupiają się na zwiększaniu zysków dzięki sprzedaży i eCommerce – w tym ASOS (@ASOS), internetowy sprzedawca mody, którego kampania #BestNightEver pomogła zwiększyć sprzedaż firmy do 78 milionów funtów (127 413 000 USD) w samym grudniu 2012 roku.

W sektorze non-profit organizacje takie jak Amerykański Czerwony Krzyż (@RedCross) i Movember (@Movember) wykorzystały partnerstwa strategiczne i hashtagi promocyjne, aby zebrać poważne fundusze na swoje cele.

Nie zawsze łatwo jest być szczerym, informacyjnym, zabawnym i przekonującym za pomocą zaledwie 140 znaków, a niewiele współczesnych strumieni medialnych można porównać do Twittera, jeśli chodzi o wykorzystanie siły litości. Ale tym mistrzom Twittera udało się to zrobić, opracowując zwycięskie strategie interakcji z obserwującymi, odpowiadając na potrzeby klientów i robiąc różnicę.

Które marki rządzą na Twitterze?

Panujący mistrzowie Twittera

Ostatnie badanie Simply Measured wykazało, że 99% marek jest na Twitterze. Chociaż małe firmy mogły utorować drogę do sukcesu marketingowego na Twitterze, największe światowe marki coraz częściej przyjmują platformę jako narzędzie obsługi klienta i marketingu. Zobaczmy, które firmy – duże i małe – odniosły największy sukces dzięki Twitterowi.

Mistrzowie obsługi klienta

Raport firmy Simply Measured wykazał, że liczba 100 najlepszych marek Interbrand (najlepszych marek na świecie) z dedykowanym kontem obsługi klienta na Twitterze wzrosła o 30% (z 23 do 30) między grudniem 2012 r. A majem 2013 r..

 • Według badania średni odsetek odpowiedzi na wszystkie wzmianki o obsłudze klienta wynosił 42%.
 • Ford osiągnął najlepszy wskaźnik odpowiedzi na poziomie 75%.
 • Tylko 5 z dedykowanych kont wsparcia utrzymało wskaźniki odpowiedzi większe niż 60%.
 • Średni czas odpowiedzi na wsparcie klienta wynosił 5,1 godziny, co na Twitterze może być bardzo długie.
 • Każda z 10 najlepszych marek według średniego czasu reakcji poniżej 24 godzin.
 • Microsoft, American Express i UPS były najszybszymi markami, które odpowiedziały klientom, odpowiadając na wzmianki w ciągu dwóch godzin.
  • Microsoft był najszybszy w zaledwie 42 minut.

Microsoft 312 000 obserwujących Xbox, ok. 160 000 codziennych wzmianek

Kanał pomocy technicznej Xbox (@XboxSupport) opublikował na Twitterze zadziwiająco 1,3 miliona razy.

 • Według swojej biografii posiada rekord Guinnessa za bycie najbardziej responsywną marką na Twitterze.
 • Konto ma bardzo nieformalny ton, często określany przez klientów jako „kolega”, i jest bardzo proaktywny, aby upewnić się, że problemy zostaną rozwiązane, zgodnie z econsultancy.com.

Nike 1,8 miliona obserwujących, ok. 78 000 codziennych wzmianek

Nike (@NikeStore) odpowiada na więcej niż 100 tweetów dziennie dotyczące zapytań, informacji o zapasach i szczegółów produktu.

 • Zajmują się wieloma wzmiankami, aby rozdawać porady szkoleniowe, informacje o produktach i zachęty dla obserwujących.
 • Kanał @NikeSupport (100200 obserwujących, 390 codziennych wzmianek) rozwiązuje setki pytań o produkty i potrzeby techniczne dziennie.
 • Według badania Socialbakers poświęconego marce Socialbakers za I kwartał 2013 r., Nike zdominowało 10 największych firm w USA dzięki wskaźnik odpowiedzi 79,5% i średnia odpowiedź czas 140 minut.
 • Nike ukradło reflektory olimpiady w Londynie w 2012 roku oficjalnemu sponsorowi Adidasowi za pomocą billboardów i kampanii na Twitterze poświęconej codziennym sportowcom.
 • Według CheerMeter Socialbakers było 27% więcej tweetów (16 000) kojarzących Nike ze słowem Olympic między 27 lipca a 2 sierpnia niż Adidas (9 295).

Zwycięzca: JetBlue 1,7 miliona obserwujących, ok. 450 codziennych wzmianek

JetBlue uznał, że tysiące podróżnych tweetuje o swoich doświadczeniach podczas lotu, zarówno na JetBlue, jak i innych liniach lotniczych, więc zaczęli odpowiadać każdemu niezadowolonemu podróżnikowi w najlepszy możliwy sposób, jeden po drugim.

 • Mają największy Twitter wśród wszystkich linii lotniczych, mimo że są znacznie mniejszą firmą niż konkurenci Delta i United.
 • Spośród 10 najlepszych amerykańskich firm w badaniu Socialbakers, JetBlue miał najszybszy średni czas reakcji po 13 minutach i a wskaźnik odpowiedzi 79,1%.

Mistrz sprzedaży

Twitter współpracuje z Datalogix, aby zmierzyć wpływ promowanych i bezpłatnych tweetów na sprzedaż offline.

Testy przeprowadzone przez Twittera wykazały to zaangażowanie zwiększa sprzedaż w sklepie o 12% nad grupą kontrolną i markami ” tweety organiczne zwiększają sprzedaż o 8% nad grupą kontrolną.

Według Quickstarter mediów społecznościowych 50% użytkowników twierdzi, że częściej kupują od marki po tym, jak śledzą ich na Twitterze.

Namecheap.com odnotował 30% wzrost ruchu, kiedy prowadzili promocję Super Bowl na Twitterze.

Classic Harbour Line 980 obserwujących, 10 codziennych wzmianek

Profesjonalista z branży PR Will Candis z Candis Communications pomógł nowojorskiemu organizatorowi rejsów wycieczkowych, Classic Harbor Line (@ClassicHarbor), wygenerować ponad 2000 USD sprzedaży działającej w ich imieniu.

 • Candis pisał o oferowanych standardowych rejsach, a także rejsie z degustacją piwa przy użyciu popularnego hashtagu #beer w celu zidentyfikowania wyjątkowej niszy rynkowej i odniósł wielki sukces.
 • Zaangażował także inne lokalne firmy w kampanię Twitter Classic Classic.
 • Candis tweetował ekskluzywne wycieczki statkiem do portierów, o których wiedział w lokalnych hotelach, że mogli następnie przekazać je swoim gościom.

Zwycięzca: ASOS 532 400 obserwujących, ok. 3300 codziennych wzmianek

ASOS, internetowy sprzedawca mody, zdobył nagrodę Media Lion 2013 w Cannes za globalną cyfrową kampanię świąteczną.

 • Dzięki hashtagowi #BestNightEver kampania pomogła wygenerować sprzedaż o wartości ponad 7,8 mln USD (5 mln GBP) w USA i Wielkiej Brytanii.
 • W Wielkiej Brytanii kampania pomogła marce zarejestrować najwyższy jak dotąd zwrot z inwestycji.
 • Liczba wyszukiwań ASOS w USA wzrosła o ponad 50%.
 • Kampania, w której udział wzięli piosenkarki Ellie Goulding (@elliegoulding) i Azelia Banks (@Azealiabanks) oraz modelka Charlotte Free (@Charlotte_free), przyczyniła się do generowania dużej sezonowej sprzedaży i rozwoju marki na nowych rynkach bez konieczności dużego budżetu.
 • Gwiazdy zaangażowane w kampanię wykorzystały własne kanały społecznościowe i sieci do promowania filmów, a ASOS zaoferował fanom szansę wygrania ubrań, które mieli na sobie.

Bohaterowie handlu społecznego

Handel społecznościowy to wykorzystanie sieci społecznościowych w kontekście transakcji handlu elektronicznego.

Oczekuje się, że przychody z rynku handlu społecznościowego osiągną 30 mld USD do 2015 r.

Przejście na handel społecznościowy jest logiczne, ponieważ około 81% konsumentów otrzymuje porady od znajomych i rodziny dotyczące zakupu produktu za pośrednictwem portalu społecznościowego.

Według Gartnera większość – około 74% – konsumentów polega na sieciach społecznościowych, aby kierować ich zakupami.

Chirpify 3100 obserwujących, 16 codziennych wzmianek

Chirpify to platforma handlu społecznościowego, która zamienia tweety w transakcje, umożliwiając konsumentom i firmom kupowanie, sprzedawanie i przekazywanie darowizn na Twitterze.

 • Chirpify mówi, że tak dodając ponad 300 użytkowników każdego dnia i konie 5% współczynnik konwersji.
 • W kwietniu 2013 r. Firma zebrała 2 miliony USD rundy finansowania z serii A od Voyager Capital, a ostatnio zebrała 1,2 miliona USD.
 • Ostatnio dodali także 3 nowych klientów o wyjątkowym wpływie: markę sportową Puma oraz raperów Lil Wayne i Snoop Dogg.

Zwycięzca: Dell 172 000 obserwujących, 3600 codziennych wzmianek i Dell Outlet 1,5 miliona obserwujących, 3 codzienne wzmianki

W 2009 r. Wygenerowano konto Dell @DellOutlet ponad 2 miliony dolarów sprzedaży w ciągu pierwszych 2 lat działalności.

 • Według Dell, kontakty z konta @DellOutlet i wizyty na stronie Dell.com/outlet ostatecznie doprowadziły do ​​nowych zakupów w witrynie Dell.com, co stanowi kolejny milion dolarów sprzedaży za pośrednictwem Twittera.
 • Dell również widział 34% współczynnik konwersji do przekształcania „ranterów” w „raverów” poprzez posiadanie kont @DellCares i @DellCaresPRO na Twitterze, zgodnie z KISSmetrics.

Mistrzowie zbierania funduszy

Według ankiety Avectra 47% Amerykanów dowiaduje się o przyczynach w mediach społecznościowych i kanałach internetowych.

Według MDG Advertising korzystanie z Twittera podczas zbierania funduszy może skutkować 10 razy więcej pieniędzy wychowany online.

74% organizacji non-profit zgłosiło obecność na Twitterze.

Średni koszt obserwatora Twittera dla organizacji non-profit wynosi 2,05 USD.

Amerykański Czerwony Krzyż 1 milion obserwujących, ok. 1000 codziennych wzmianek

Podczas wakacji amerykański Czerwony Krzyż (@RedCross) współpracował z założycielem Craigslist, Craigiem Newmarkem (@CraigNewmark), aby z powodzeniem zebrać 20 000 $.

 • Obie organizacje skorzystały z promowanego tweeta, prosząc użytkowników Twittera o odpowiedź na pomysł idealnego prezentu za pomocą hashtagu #PerfectGift i linku do strony z darowiznami.
 • Newmark zgodził się dopasować każdy retweet lub @reply z datkiem w wysokości 1 $, do 10 000 $.
 • Sukces tej kampanii przypisuje się jej prostocie, silnemu partnerstwu, promowanemu tweetowi i prośbie o retweet.
 • Przeciętnego dnia @RedCross jest wymieniany 4000 razy w sieci społecznościowej, a 60% tych wzmianek znajduje się na Twitterze.

Zwycięzca: Movember 41 000 obserwujących, ok. 230 codziennych wzmianek (poza sezonem)

Movember i Bros pomyślnie podbili 19 milionów dolarów od 209 000 dawców zmienić oblicze zdrowia mężczyzn w USA.

 • Na całym świecie zebrano 3,6 miliona dolarów od 1,1 miliona uczestników.
 • Dzięki tym funduszom Movember Foundation, Prostate Cancer Foundation i LIVESILNY Fundacje są w stanie opracowywać innowacyjne, światowej klasy programy w dziedzinie świadomości i edukacji, przetrwania i badań.
 • Organizacja promowała kampanię za pomocą różnych platform internetowych i społecznościowych, a także strategicznych partnerstw, w tym Twitter.
 • @movember ma na Twitterze strumień pełen uznania, podziękowań i retweetów.

Bohaterowie autentyczności

MochaDad 12 000 obserwujących, ok. 22 codzienne wzmianki

Relacje Fredericka Goodalla (@MochaDad) na Twitterze doprowadziły do ​​zwiększenia możliwości przemawiania, w tym konferencji BBSummmit12, konferencji Niche Mommy i konferencji National Latism.

 • Swoje profesjonalne konsultacje zawdzięcza również dużym krajowym markom, takim jak Kellogg’s, Pepperidge Farm, Dove, Sears, Samsung i innym, do wstępnych interakcji na Twitterze.
 • Jego uczciwość, uczciwość, współczucie i naturalne pragnienie pomagania innym przenosi się na jego konto na Twitterze.
 • Frederick twierdzi, że rutynowo udostępnia i przesyła dalej linki innych osób oraz oferuje „pomóc każdemu i każdemu bez szukania zwrotu”.
 • Frederick radzi, aby być prawdziwym sobą na Twitterze i przedłużyć relacje, które nawiązują poza Twitterem.
  • „Twitter to dobre miejsce do nawiązania początkowych kontaktów, ale należy pielęgnować prawdziwe relacje”.

Amanda Palmer 900 000 obserwujących, ok. 750 codziennych wzmianek

Muzyk Amanda Palmer (@amandapalmer) zarobił 11 000 $ w 2 godziny po tweecie, który pobudził pomysł na biznes.

 • Wszystko zaczęło się od jej tweetowania o tym, jak znów była sama w piątek wieczorem, siedząc przed komputerem.
 • Inni zaczęli wtrącać się i twierdzili, że „wszyscy jesteśmy przegrani”.
 • Dialog był kontynuowany i rozwijał się w szybkim tempie, a następnie powstała fałszywa organizacja zatytułowana „Przegrani z piątkowej nocy na swoich komputerach”.
 • Amanda utworzyła hashtag #LOFNOTC, a tysiące dołączyły do ​​rozmowy.
 • Po tym, jak obserwujący zasugerował grupie stworzenie koszulki, Amanda szybko postanowiła z nią pobiec, tworząc projekt koszulki z sharpie.
 • Tej nocy wysadzono stronę internetową z koszulkami dostępnymi za 25 USD za sztukę. 2 godziny później… 11 000 USD.

Zwycięzca: Stacey Ferreira 1400 obserwujących, ok. 3 codzienne wzmianki

W 2011 roku Stacey Ferreira (@StaceyFerreira), założycielka MySocialCloud, a następnie absolwent liceum, wylądowała prawie 1 milion dolarów kapitału podwyższonego ryzyka za jej uruchomienie z powodu tweeta.

 • Nowicjusz na Twitterze widział tweeta Sir Richarda Bransona zapraszającego każdego, kto przekazał 2000 $ na cele charytatywne na prywatne przyjęcie koktajlowe.
 • Odpowiedziała mu, pytając, czy mogłaby wziąć udział, mimo że była niepełnoletnia, a on zgodził się na spotkanie z nią osobiście.
 • Ona i jej współzałożyciel (i brat) pożyczyli pieniądze od rodziców i odlecieli.
 • Branson i partner biznesowy byli pod wrażeniem jej biznesplanu, który doprowadził do oferty kapitału podwyższonego ryzyka.
 • Swój sukces na Twitterze zawdzięcza zwracaniu uwagi na osoby wpływowe i tworzenie list.

Źródła

 • Historia sukcesu na Twitterze: Tata Mocha ląduje na Twitterze z innymi wystąpieniami – sproutsocial.com
 • Pięć dobrych i cztery złe przykłady marek korzystających z Twittera – econsultancy.com
 • 30% najlepszych marek ma dedykowane kanały Twitter do obsługi klienta – econsultancy.com
 • 30% najlepszych marek inwestuje w obsługę klienta na Twitterze [STUDY] – simplymeasured.com
 • Top 5 najbardziej oddanych społecznie marek na Twitterze [Ankieta] – clickz.com
 • Historia sukcesu na Twitterze: Candis Communications – sproutsocial.com
 • 4 startupy rewolucjonizujące handel społecznościowy – mashable.com
 • Chirpify otrzymuje 2 mln USD na dalszy rozwój handlu społecznościowego, dodaje Lil Wayne i Snoop Dogga jako klientów – thenextweb.com
 • @DellOutlet przewyższa 2 miliony dolarów na Twitterze – pl.community.dell.com
 • Czego możesz się nauczyć od tych 6 firm, które kwitną na Twitterze? – blog.kissmetrics.com
 • Partnerzy Twittera mierzą wpływ tweetów na sprzedaż offline – marketingpilgrim.com
 • Studia przypadków dotyczące udanego marketingu muzyki online – musicthinktank.com
 • The Power of One – blog.avectra.com
 • Historie sukcesu na Twitterze: Amerykański Czerwony Krzyż – business.twitter.com
 • 2012: To był bardzo dobry rok dla społecznościowych [Infografika] – mdgadvertising.com
 • Przegląd Movember 2012 – us.movember.com
 • Historia sukcesu na Twitterze: Stacey Ferreira ląduje milion dolarów na Twitterze – sproutsocial.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map