Kto jest właścicielem wszystkich bitcoinów?

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.

kto jest właścicielem wszystkich bitcoinów

Ludzkość spędzała stosunkowo krótko na tej planecie, goniąc za bogactwem – złoto, przyprawy, ziarna kakaowe, a nawet cegły ze skompresowanej herbaty – a współcześni ludzie nie są wyjątkiem. Bogactwo pieniężne naszej planety jest wyższe niż kiedykolwiek, a szacunki na 2013 r. Wynoszą około 241 bilionów dolarów, każdy z siedmiu miliardów ludzi na Ziemi ma udział w wysokości około 35 000 dolarów.

Ale konsolidacja bogactwa jest prawie tak stara, jak dążenie ludzkości do jego zdobycia. Szybki przegląd faktycznej dystrybucji zasobów, waluty i towarów przedstawia zupełnie inny obraz.

Jedną z najmniej zrównoważonych dystrybucji jest bitcoin oblężonej wirtualnej waluty. Po skandalu z udziałem „anonimowego rynku internetowego” Silk Road i poważnej kradzieży prowadzącej do bankructwa jednej z jego największych giełd, fortuny Bitcoina wzrosły równie gwałtownie, jak ich wartość rynkowa. Ale pozostaje popularną okazją do inwestowania i chociaż szacunki różnią się w odniesieniu do całkowitej liczby właścicieli Bitcoin na całym świecie, ogólny konsensus utrzymuje, że tylko jeden procent całkowitej kontroli właścicieli Bitcoin na całym świecie od siedemdziesięciu do osiemdziesięciu procent wszystkich Bitcoinów.

Najbogatszą śmietaną w tej wirtualnej uprawie jest enigmatyczny założyciel Bitcoin Satoshi Nakamoto, który według szacunków wydobył około miliona Bitcoinów we wczesnych dniach waluty. Drugie miejsce to bracia Winklevoss (być może najbardziej znani z niesławnego procesu przeciwko Facebookowi) i Federalne Biuro Śledcze, które zajęło 174 000 Bitcoinów, gdy zakończyło pierwszą iterację Jedwabnego Szlaku.

Jak dystrybucja bogactwa Bitcoin wypada w porównaniu z innymi metodami płatności po Mt. Gox i inne czkawka w dzikim świecie wirtualnej waluty? Tylko czas powie. Ale z ostatnim bitcoinem przygotowanym do wydobycia około 2140 roku, mamy mnóstwo czasu, aby zobaczyć, którzy twórcy, shakerzy, marzyciele i śmiałkowie wykorzystają resztę wirtualnej fortuny.

Kto jest właścicielem wszystkich bitcoinów

PS. Pamiętaj, aby sprawdzić nasz post na temat programów partnerskich bitcoin!

Transkrypt: Kto jest właścicielem wszystkich bitcoinów?

Dystrybucja bitcoinów a globalna luka majątkowa

Żyjemy w świecie nierówności – zarówno pod względem pieniężnym, jak i Bitcoinwise. Podobnie jak większość twardych pieniędzy i środków trwałych, zdecydowana większość Bitcoinów jest w posiadaniu kilku bogatych osób.

Świat jest dziś bogatszy niż kiedykolwiek wcześniej

W 2013 r. Bogactwo Ziemi osiągnęło 241 bilionów dolarów, co jest o 9% wyższe niż w 2012 r. io 5% wyższe od 2010 r., a aż o 106% wyższe niż w 2000 r.

Ale znacznie większe ciasto jest krojone w sposób, który niektórzy uważają za niesprawiedliwy

W latach 2010–2013 udział najbogatszych wzrósł o 4 punkty procentowe, ponieważ udział najbiedniejszych skurczył się o 2 punkty procentowe.

Bitcoiny były bardziej liczne i cenne w 2013 r. Niż w jakimkolwiek poprzednim roku

W dniu 27 grudnia 2013 r. Kapitalizacja rynkowa Bitcoin (tj. Całkowita wartość Bitcoinów) wyniosła 9,762 mld USD.

Ale wartość wszystkich Bitcoinów nadal stanowi zaledwie 2,5% wartości rynkowej Google.

Przydział bitcoinów jest tak samo wypaczony dla bogatych, jak podział globalnego bogactwa?

0,06% adresów zawiera 68,9% wszystkich bitcoinów – (równa BTC 8352315.562 lub 6 055 428 782 $)

98,95% adresów zawiera 0,68% wszystkich bitcoinów – (równe 82215.298 BTC lub 59 606 091 $)

Duża skrytka BTC rzadko jest przechowywana pod jednym adresem – ze względów bezpieczeństwa taki depozyt jest zwykle krojony na placki o wielkości 50-100 BTC i przechowywany pod wieloma adresami kontrolowanymi przez tę samą osobę.

Kim więc są ludzie za adresami Bitcoin? Odpowiedź brzmi… nikt nie wie. Kluczową cechą Bitcoinów jest anonimowość: możemy zobaczyć, ile Bitcoinów zawiera adres, ale nie wiemy dokładnie, do kogo należy.

Ale według przybliżonych szacunków pod koniec 2013 r. 280 000 osób posiadało Bitcoiny.

Uzyskanie dokładnych danych dla tych anonimowych gospodarstw jest trudne. Ostatnie szacunki pokazały, że ponieważ większość ludzi ze znacznymi udziałami rozłożyła swoje bogactwo BTC na wiele adresów, różnica w bogactwie w Bitcoin może nie być tak ekstremalna, jak sugerują dane adresowe. W rzeczywistości jest prawdopodobne, że 1% posiadaczy BTC posiada tylko około 78% wszystkich BTC, a nie 96%.

Znany super-bogaty ekonomia BTC

  1. Satoshi Nakamoto: 980 000 BTC
  2. FBI: 174 000 BTC (przejęte przez zamknięcie Silk Road)
  3. The Winklevoss Bros .: 120 000 BTC

Jak BTC Wealth Share wypada w porównaniu do Global Wealth?

Oczywiste jest, że udział bogactwa w świecie bitcoinów jest jeszcze bardziej nierównomierny niż w całym świecie.

Dolne 70% właścicieli Bitcoin posiada 1%, a górne% 0,71% posiada 55%.

Dolne 70% realnego świata posiada 3%, a górne 0,71% posiada 41%.

Ponieważ BTC jest nową walutą, która faworyzuje pierwszych użytkowników, łatwo jest zrozumieć, dlaczego tak niewielu posiada tak wielu. W przyszłości ciekawie będzie zobaczyć, czy dysproporcja majątkowa BTC będzie się utrzymywać, czy nawet wyrówna dla wszystkich posiadaczy. Co myślisz?

Wszystkie podane wartości są w USD.

Źródła

  • Dystrybucja bitcoinów według adresu – bitcoinrichlist.com
  • Dystrybucja bogactwa Bitcoin przez właściciela – bitcointalk.org
  • Rząd USA jest właścicielem największego portfela bitcoinów w Internecie – wired.com
  • Dane rynkowe Google Inc. (GOOG) – uk.finance.yahoo.com
  • Credit Suisse Global Wealth Report 2013 – publications.credit-suisse.com
  • Blockchain – blockchain.info
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me