Jak Outernet przenosi Internet na świat

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.


Wynalezienie Internetu zapoczątkowało rewolucję: nowy wiek informacyjny, który zmienił sposób, w jaki żyjemy na co dzień.

Użytkownicy Internetu mają teraz dostęp do zasobów i informacji, które były wcześniej niedostępne, z możliwością dostępu do niemal nieograniczonej wiedzy online. Ci, którzy nie mieli głosu, mogą teraz dzielić się swoimi opiniami z globalną publicznością, a ci, których nie stać na wyższe wykształcenie, mogą teraz uczestniczyć w bezpłatnych kursach online ze szkół takich jak MIT lub Harvard.

Jak Outernet uwolni Internet

Jeśli czytasz to teraz, czerpiesz korzyści z nowej ery informacji. Ale jesteś w mniejszości: tylko około 35% światowej populacji ma niezawodny, nieograniczony dostęp do Internetu.

Reszta zostaje w tyle. Dostęp do Internetu został uznany za tak ważny, że Rada Praw Człowieka ONZ uznała dostęp do Internetu za podstawowe prawo człowieka. Wiedzą, jaką to robi różnicę w jakości życia: gospodarstwa domowe bez dostępu do Internetu pozostają w tyle pod względem dochodów, zatrudnienia i innych dziedzin.

W jaki sposób przekazujemy to podstawowe prawo miliardom ludzi na całym świecie, którzy go nie mają?

Organizacja o nazwie Media Development Investment Fund (MDIF) rozpoczęła prace nad rozwiązaniem, które będzie swobodnie transmitować informacje na całym świecie w nowoczesnej wersji krótkofalówki.

Transmisje będą wysyłane z kosmosu za pomocą sieci mini-satelitów zwanych Cubesats, które mierzą jedynie około 10 cm (4 cale) średnicy. Pierwszy prototyp ma zostać uruchomiony w styczniu 2015 r., A jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sieć może zostać uruchomiona już w czerwcu 2015 r..

Ponieważ informacje są jednokierunkowe, użytkownicy w krajach ocenzurowanych mogą ominąć cenzurę, zachowując jednocześnie swoją prywatność. Użytkownicy pozbawieni dostępu do Internetu z powodu wysokich miesięcznych kosztów lub braku infrastruktury mogą odbierać transmisje za darmo na smartfonach, minikomputerach Raspberry Pi, tunerach kompatybilnych z Linuksem i innych niedrogich urządzeniach mobilnych. W przyszłości sieć może zostać wykorzystana do zapewnienia pełnego dostępu do Internetu na całym świecie.

Wraz z sukcesem Outernet rewolucja wieku informacyjnego rozprzestrzeni się poza uprzywilejowaną mniejszość na resztę świata. Projekt Outernet jest krokiem naprzód w rozpowszechnianiu podstawowych praw człowieka na całym świecie i zbliżaniu ludzkości do siebie, niż kiedykolwiek wcześniej.

Outernet Infographic

Jak Outernet uwolni Internet od kosmosu

Zmieniający się projekt o nazwie Outernet ma na celu zapewnienie bezpłatnego, nieograniczonego i uniwersalnego dostępu do sieci na całej planecie.

Co?

Outernet użyje sieci miniaturowych satelitów unoszących się w kosmosie do transmisji danych takich jak aktualności, informacje,Edukacja i rozrywka z powrotem na ziemię.

W jaki sposób?

Treści cyfrowe będą przesyłane z Ziemi w kosmos za pomocą małe satelity CubeSats dystrybucja danych w ciągłej pętli do urządzenia mobilne, anteny i anteny satelitarne.

 • CubeSat – rodzaj zminiaturyzowanego satelity. Kostki mają 10 cm na bok i mają maksymalną masę 1,33 kg.
 • 100 000 $ – Szacunkowy koszt wprowadzenia jednego Outernet CubeSat na orbitę.
 • 12 miliardów dolarów – Szacunkowy koszt całego projektu.
 • “BitTorrent z kosmosu” – Jak zespół Outernet wyjaśnia projekt.
 • Dwukierunkowa komunikacja – Ostateczny cel projektu.

Gdzie?

Większość sztucznych satelitów znajduje się w Orbity nisko-ziemskie (LEW). Jeśli jest wyższa, promieniowanie zaczyna oddziaływać na komponenty elektryczne.

 • 100-1240 mil – Zasięg odległości nad Ziemią’Na powierzchni CubeSats może orbitować
 • 17,026 mph – Szybkość, z jaką CubeSats okrąży Ziemię w LEO, z prędkością około raz na 90 minut.

Wysokości orbit znaczących satelitów

 • 134 km: Sputnik-1
 • 220 mil: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna
 • 353 mil: Kosmiczny Teleskop Hubble’a
 • 111 mil – 1243 mil: LEO (orbity niższej Ziemi
 • 1243 mil – 22 223 mil: MEO (orbity średnich Ziemi)

Dlaczego?

“Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii i wyrażania opinii; prawo to obejmuje wolność wyrażania opinii bez ingerencji oraz poszukiwania, otrzymywania i przekazywania informacji i pomysłów za pośrednictwem dowolnych mediów i niezależnie od granic.” – Artykuł 19 Powszechnej deklaracji praw człowieka

60% – Szacowana liczba osób, które nie mają dostępu do sieci lub są niewiarygodne z powodu braku infrastruktury, kosztów łączności i cenzury.

Outernet zniweluje globalny podział informacji. Outernet rozszerzy zasięg na wszystkich, bezpłatnie, omijając cenzurę, i może działać jako globalny system powiadomień podczas klęsk żywiołowych.

WHO?

„Istniejemy, aby wspierać przepływ niezależnych wiadomości, informacji i debat, których ludzie potrzebują, aby budować wolne, dobrze prosperujące społeczeństwa…”

Peter Whitehead, prezes MDIF

 • Fundusz inwestycyjny rozwoju mediów – Nowojorska grupa odpowiedzialna za projekt Outernet.
 • Sieć, telekomunikacja i oprogramowanie – Kluczowe atrybuty zespołu pracującego w Outernet.
 • ty – Outernet zaprasza do udziału i wsparcia wszystkich zainteresowanych.

Kiedy?

Faza pierwsza, ocena techniczna, jest już w toku.

 • Styczeń 2015 r – Prototyp Data CubeSat może zostać uruchomiony do testów.
 • Czerwiec 2015 r – Data, do której może rozpocząć się pełne wdrożenie Outernet.

Jeśli odniesie sukces, Outernet będzie dużym krokiem naprzód w uczynieniu z nas prawdziwie połączonego globalnego społeczeństwa. Wyobraź sobie: całkowitą łączność, w dowolnym miejscu na świecie, bez cenzury i bezpłatnie. Potencjalne korzyści dla ludzkości i naszej planety są ogromne.

Źródła

 • OuterNet – outernet.is
 • Setki małych satelitów mogą wkrótce zapewnić bezpłatny Internet na całym świecie – rt.com
 • Low Earth Orbit – princeton.edu
 • Powszechna Deklaracja Praw Człowieka – un.org
 • Kosmiczny Teleskop Hubble’a – space.com
 • Międzynarodowa Stacja Kosmiczna: Według liczb – space.com
 • Jak działają satelity – science.howstuffworks.com
 • Specyfikacja projektu CubeStat – cubesat.org
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me