Infographic: Deväť tipov, ako zaistiť súkromné ​​používanie internetu

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


9 tipov na zachovanie súkromia pri používaní internetu

Strata súkromia v zlatom veku internetu rýchlo prešla z problematických možností do nepríjemnej reality. Náš svet je ponorený do informácií a prehĺbenie sa stalo skôr pravidlom ako výnimkou.

Každú minútu sa na internete prenáša 639 800 gigabajtov informácií ‘Net: stiahne sa 47 000 aplikácií, spoločnosť Google spracuje viac ako dva milióny vyhľadávaní a na Twitteri sa objaví 100 000 bonusových motívov, reklám a najrozmanitejších hnačiek vo forme tweetov. Informačná superdiaľnica sa exponenciálne rozširuje a nové dávky údajov sú pripravené roztrhať jazdné pruhy, hneď ako sú položené.

Samozrejme, nie všetky tieto zdieľania sú vtipné mačky alebo obrázky bedier z obeda vašej neter. V tej istej „internetovej minúte“ zistilo dvadsať ľudí, že sa stali obeťami krádeže identity. Nespočetné množstvo však je obeťou oveľa zákernejšej krádeže: ťažba údajov.

V závislosti od prehliadača a služieb, ktoré používate, môžete každé vaše kliknutie, kontrolu webových stránok a nákup online zhromaždiť, analyzovať a použiť na vytvorenie profilu, ktorý je ľahko predávaný inzerentom a vládnym agentúram. Rýchla návšteva záhradnej webovej stránky by mohla znamenať, že reklamy na dedičské semená paradajok sú vo vašej budúcnosti na Facebooku; zakúpením bingo tašky pre svoju starú tetu Mildred by mohlo dôjsť k nevyzeraným reklamám AARP vo vašej poštovej schránke.

A to je len špička informačného ľadovca. Rovnaký profil, ktorý si všimne vašu lásku k rockovým a romantickým filmom 80. rokov, často obsahuje aj menej šikovné informácie, ako je adresa bydliska, telefónne číslo a dokonca aj číslo sociálneho zabezpečenia. Ak hľadáte nastavenie webovej stránky a zaregistrujete aj doménu, vaše osobné informácie sú ľahko viditeľné vo výsledkoch vyhľadávania Whois, pokiaľ nezaplatíte za ich ochranu..

Našťastie môžete podniknúť kroky na ochranu svojho súkromia, a to aj vo veku „bezplatných“ aplikácií a šialene cielených reklám. Šifrovanie súborov, e-mailov a informácií o doméne (v prípade potreby) je dobrý začiatok. Prepnutie na bezpečnejší prehliadač a – ak máte emocionálne – dokonca aj úplné vytiahnutie zástrčky sociálnych médií – to sú len niektoré z ďalších spôsobov, ako zabrániť tomu, aby sa vaše osobné informácie stali verejnou záležitosťou..

Deväť tipov na ochranu súkromia na internete

PS. Teraz si môžete tiež stiahnuť tento infographic v holandčine a španielčine, našich priateľov na DynamoSpanish.com.

9 tipov, ako zabezpečiť, aby vaše používanie internetu bolo čo najosobnejšie

to’nie je žiadnym tajomstvom, že naša internetová aktivita nie je nič iné ako súkromná. K e-mailu, chatu, videám, fotografiám, prenosom súborov, podrobnostiam o sociálnych sieťach atď. Sa dá kedykoľvek pristupovať. V skutočnosti dnes’s Internetoví giganti sú známe tým, že sprístupňujú naše údaje: AOL, Apple, Facebook, Google, Microsoft, Yahoo a ďalšie boli hlásené, že sledujú naše použitie. Prípadne sú k dispozícii poskytovatelia služieb a nástroje, ktoré tvrdia, že vaše informácie a údaje o používaní zostávajú súkromné.

Vyhľadajte inteligentnejšie

Nepoužívajte Microsoft Bing a Google, pretože sledujú a zaznamenávajú vaše údaje o používaní vrátane vyhľadávacích dopytov.

vyskúšať DuckDuckGo.com alebo Blekko.com miesto. Oba weby sľubujú, že nebudú sledovať históriu vyhľadávania.

 • V prvej polovici roku 2012 Blekko videl takmer 400% zisk u jedinečných návštevníkov.
 • DuckDuckGo’s dopyt stúpol takmer o 400%, v roku 2012 v priemere takmer 1,5 milióna otázok / deň.

Blekko vs. DuckDuckGo

DuckDuckGo:

 • Sľubuje, že nebude zaznamenávať, sledovať ani predávať žiadne z vašich údajov alebo informácií.
 • vidieť nami pre viac informácií.

Blekko:

 • Odkazuje na seba ako “Vyhľadávací modul bez spamu.”
 • Blekko nevie’t zaznamenávať alebo sledovať akékoľvek údaje, iba ak je aktivované nastavenie SuperPrivacy ™. Ak nie, odchádzajúce kliknutia sa sledujú z hľadiska pridružených vzťahov.
 • Protokolová informácie, ale vymaže IP adresu a reťazec agenta používateľa prehliadača do 48 hodín.
 • Predajcovia môžu tieto informácie uchovávať dlhšie, sú však vyzvaní, aby údaje uchovávali v bezpečí.
 • “Nepátraj” musí byť vybraná možnosť, aby sa zabezpečilo, že Blekko nezaznamená žiadne informácie.

Víťaz: DuckDuckGo

Nevyžadujú sa žiadne zvláštne nastavenia. DDG sa venuje pomoci pri súkromnom vyhľadávaní na webe.

Surfujte bezpečnejšie

Nesledovať nastavenia

 • Nastavenia DNT vo webových prehľadávačoch odosielajú na webové stránky preferencie sledovania, čo naznačuje, že nechcete byť sledovaní z hľadiska behaviorálneho marketingu.
 • DuckDuckGo tvrdí, že tieto nastavenia sú neúčinné, pretože sú’úplne dobrovoľné, ako to určujú navštívené webové stránky. Jednoducho obmedzujú počet cielených reklám, ktoré návštevník vidí.

Na prehliadanie webu ukončite prehliadač Google Chrome, Internet Explorer alebo Safari.

„Súkromné ​​prehliadanie“ a „režim inkognito“ v týchto prehliadačoch stále používajú súbory cookie na sledovanie toho, čo hľadáte online..

Prehliadač Chrome zaznamenal údaje o využívaní na predaj cielenej reklamy.

Namiesto toho skúste Firefox, operný, alebo Balík prehliadača Tor.

Firefox vs Opera vs. Tor

Mozilla Firefox (Firefox.com)

 • Mozilla v minulosti zaujala pomerne štruktúrovaný postoj proti zásahom do občianskych slobôd, ale poskytne informácie, ak to vyžaduje zákon.
 • Poskytujú tiež obmedzené údaje predajcom.

Opera (opera.com)

 • Prehliadač Opera tvrdí, že sa nezhromažďujú ani nezdieľajú žiadne osobné informácie, a to o tomto používateľovi’s Použitie webu sa nesleduje.
 • operný’s voliteľnou zabudovanou funkciou vyhľadávania na webe sa vyhľadávacie dopyty odosielajú na webovú stránku tretej strany s tým, že sa nezasielajú žiadne osobné informácie.

Tor (TorProject.com)

 • Balík prehliadača Tor je doplnok dostupný pre Windows, Mac OS X alebo Linux bez potreby inštalácie softvéru.
 • Podľa miesta, “Tor nedokáže vyriešiť všetky problémy s anonymitou. Zameriava sa iba na ochranu prenosu údajov.”
 • Tor chráni používateľov pred “analýza dopravy” zvykol odvodzovať, s kým sa rozpráva vo verejnej sieti.
 • Tor Browser bráni komukoľvek zistiť, aké stránky navštevujete a aké sú vaše fyzické polohy.

Víťaz: Tor

Surfujte pomocou HTTPS

 • HTTPS je šifrovaná forma HTTP a mala by zabrániť zachytávaniu komunikácií.
 • Upozornenie: HTTPS je neúčinný, ak už niekto má prístup k vášmu vzdialenému serveru.
 • Ak používate prehliadač Chrome alebo Firefox, nainštalujte EFF’s Doplnok HTTPS Everywhere (Eff.org).

Bezpečnejšie e-mail

Vyrovnajte svoj účet Gmail alebo Hotmail a úplne ich odstráňte.

Namiesto toho skúste použiť šifrovanú e-mailovú službu, ako je napr Hushmail.com alebo ZixMail (ZixCorp.com).

Poznámka: Obidve spoločnosti budú vyhovieť vládnym požiadavkám na poskytnutie údajov súdnym príkazom.

Šifrovanie e-mailov pridáva ďalšiu vrstvu zabezpečenia. Zašifrujte tri veci:

 1. Spojenie od vášho poskytovateľa e-mailu;
 2. Vaše skutočné e-mailové správy; a
 3. Vaše uložené, uložené do vyrovnávacej pamäte alebo archivované e-mailové správy.

Ďalšou možnosťou je Lockbin.com, bezplatná webová aplikácia na odosielanie súkromných šifrovaných e-mailových správ & súbory.

Spoločnosť sľubuje, že vaša správa nebude zálohovaná na e-mailových serveroch ani uložená v záložných súboroch, takže váš e-mail bude počas prepravy súkromný.

Medzi ďalšie ľahko použiteľné šifrovacie služby patrí Infoencrypt.com, Sendinc.com, Sbwave Encryptor (Sbwave.com), Rmail (rpost.com) a Mobrien.com.

Doplnkové služby pre šifrovanie ako Mailvelope.com alebo SafeGmail oplatí sa tiež vyskúšať.

Aj keď môžu zabrániť zachytávaniu správ v tranzite, majú tiež prekážky:

 • Pomocou SafeGmail si nemôžete zvoliť, kedy bude váš e-mail odstránený, a vstavaný systém môže trvať niekoľko dní.
  • Prílohy nie sú šifrované.
  • Aby mohol príjemca vidieť správu, musí skopírovať a vložiť kód do samostatného okna.
 • Mailvelope ukladá kľúče do lokálneho úložiska prehliadača.

Vyskúšajte alternatívne služby

Najobľúbenejší poskytovatelia internetových služieb (Google, Microsoft a Apple) monitorujú vaše používanie webu, ale nerobí to’nemyslím tým’nie sú alternatívou k službám, vďaka ktorým je internet tak pohodlný.

chat: vyskúšať Crypto.cat alebo Pidgin.im namiesto rozhovoru Gchat alebo Facebook.

 • Crypto.cat je otvorená webová aplikácia s jednoduchým ovládaním, ktorá šifruje vaše konverzácie na súkromné ​​rozhovory.
 • Pidgin.im je bezplatný a ľahko použiteľný chatovací klient, ktorý sa súčasne pripája k MSN, Google Talk, Yahoo, AIM a ďalším. Po načítaní doplnku si môžete zvoliť šifrovanie správ.

Videochat: Pokúste sa sledovať naše používanie Skype aj Google Hangouts a zaznamenávať naše informácie goober.com alebo VoxOx.com, ale odporúčame goober.

 • Goober je aplikácia na správu všetkých vašich účtov IM a sociálnych médií vrátane videohovorov, ktoré sa objavia v aplikácii “v žiadnom prípade nepredajte svoje údaje týkajúce sa jednotlivca alebo ich z akéhokoľvek dôvodu ukážte tretej osobe.”
 • VoxOx umožňuje volať, SMS, chatovať a zdieľať zadarmo, ale sleduje informácie o používaní a protokolovaní a uvádza, že sa nebudú zdieľať, pokiaľ to nie je stanovené zákonom alebo “chrániť svojich partnerov’ práva.”

Prezeranie videa: Skôr ako Google’s YouTube, pozrite sa Vimeo.com, Veoh.com, alebo Dailymotion.com.

 • Vimeo je “domov kvalitných videí a ľudí, ktorí ich milujú.” Sledujú a ukladajú osobné a iné ako osobné informácie a budú sa s vládou zdieľať, ak vydajú súdny príkaz.
 • Veoh, platforma na sledovanie filmov, poskytne vaše osobné informácie iba na základe súdneho príkazu.
 • Dailymotion, francúzska spoločnosť, je jediná uvedená stránka s videom, ktorá nemá’• neposkytovať údaje tretím stranám, ale poskytujú osobné informácie v súlade so zákonom.

Ukladanie súborov, synchronizácia & zdieľanie: vyskúšať Tresorit.com namiesto Disku Google alebo Dropboxu.

 • Tresorit je tak presvedčený o svojej bezpečnosti, že ponúkol cenu 10 000 dolárov každému, kto by mohol narušiť jeho šifrovanie. Spoločnosť “poskytne osobné údaje, ak to vyžadujú príslušné právne ustanovenia.”

Staňte sa antisociálnym

Ak chcete, aby vaše informácie zostali súkromné, vy’najlepšie ísť do digitálny hibernácia a úplne sa odpojiť od sociálnych sietí, ako sú Facebook a Google+.

SuicideMaching.org odstráni vaše účty Facebook, Myspace, LinkedIn a Twitter a “zbavte sa svojho alternáta Web2.0” pre teba.

cvrlikání bol zaradený medzi bezpečnejšie sociálne siete z hľadiska ochrany súkromia. Na Teraz…

Menej známe alternatívy k bežným sociálnym sieťam zostávajú alternatívami, ako napríklad:

 • Pidder.com
 • Priatelia Wikileaks
 • a p2p sociálna sieť, maska (Www.findmasques.org)

… ak môžete prinútiť svojich priateľov, aby sa pripojili.

Vykopajte Smartphone

Zamyslite sa, koľko vašich mobilných aplikácií a služieb sleduje vašu polohu “poskytnúť lepšie výsledky vyhľadávania.”

Napriek tomu, že spoločnosť Apple odporučila zastaviť sa v roku 2011, vedci to tvrdia viac ako 1/3 aplikácií pre iPhone stále pristupuje k zariadeniu’s jedinečný identifikátor dnes.

Štúdia 65 000 aplikácií z roku 2012 odhalila, že:

 • 18,6%má prístup k používateľovi’s adresár (vrátane všetkých kontaktných údajov)
 • 30,7% môže zobrazovať reklamy
 • 16,4% sa môže pripojiť k Facebooku
 • 42,5% don’• šifrovať dáta
 • 41,4% umiestnenie trasy

Zaujíma vás, aké údaje sa zhromažďujú? ProtectMyPrivacy app (ProtectMyPrivacy.org) vás upozorní, ak sa aplikácia pokúsi získať prístup k potenciálne citlivým údajom.

Dajte si pozor na hotspoty

Aj keď preskakovanie z miesta na miesto môže ponúknuť úroveň zabezpečenia pomocou rôznych IP adries, hotspoty Wi-Fi predstavujú bezpečnostné riziko.

Ak nemáte inú možnosť, ako sa pripojiť, skúste Štít Hotspot (Hotspotshield.com).

Väčšinu smartfónov môžete nakonfigurovať tak, aby automaticky chránili vaše údaje pred prístupovými bodmi pomocou služieb VPN, ako napríklad štít Hotspot a HideMyAss..

Zašifrujte svoje súbory

Začnite šifrovaním pevného disku a existujúcich súborov pomocou programu ako TrueCrypt.org.

Spojte všetky svoje šifrované služby elegantne s jedinečným, ľahko zapamätateľným, ale nemožným prelomiť heslo.

Pamätajte, že žiadna šifrovacia schéma nie je úplne bezpečná. Ak “dosť inteligentný” hacker naozaj chce získať prístup k vášmu e-mailu, bude.

Prihláste sa na odber VPN

Virtuálna súkromná sieť (VPN) vytvorí šifrované “tunel” na iný server, ktorý potom koná vo vašom mene ako agent. Inými slovami, to’s an alternatívna online identita.

Pozrite sa na služby ako iVPN alebo Hidemyass.

zdroje

 • Už vás nebaví Obama čítať vaše e-maily? Vyskúšajte tieto služby, aby ste sa ochránili pred PRISM – bizjournals.com
 • Ako používať internet bez toho, aby ste navštívili webové vlastnosti obviňované hranolmi – digitaltrends.com
 • Ako vás hranol NSA ovplyvňuje a ako sa chrániť pred zneužitím – extremetech.com
 • Ako chrániť váš počítač pred hranolom Prism Surveillance – pcworld.com
 • Najlepšie bezplatný softvér na ochranu vášho počítača a súkromia – pcworld.com
 • blog.blekko.com
 • blekko.com
 • Nesledujte nás – whatisdnt.com
 • Zásady ochrany osobných údajov Mozilly – mozilla.org
 • Bezpečný Gmail vám umožňuje odosielať súkromné ​​šifrované e-maily do prehliadača Chrome – technorms.com
 • Štúdia ukazuje, že veľa aplikácií pre iPhone odmieta radu spoločnosti Apple o ochrane osobných údajov – technologyreview.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me