Hangi Markalar Twitter’ı Yönetiyor?

Bilgilendirme: Desteğiniz sitenin çalışmaya devam etmesine yardımcı oluyor! Bu sayfada önerdiğimiz hizmetlerden bazıları için bir başvuru ücreti alıyoruz.


Ne-markalar-kural-twitter

Bugünlerde Twitter’da hemen hemen herkes gibi görünüyorsa, bunun iyi bir nedeni var – sosyal medya megasitinin 650 milyondan az kullanıcısı var. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar siteyi medya paylaşmak, hayatlarıyla ilgili güncellemeleri paylaşmak ve giderek ünlüler ve şirketlerle etkileşim kurmak için kullanıyor.

Eskiden birinin arkadaşlarına seslendirilen veya bir mektupla gönderilen övgü, inceleme, istek ve şikayetler artık anında küresel bir kitleye yayınlanıyor. Müşteri memnuniyetsizliğinden kaçınan, büyük ve küçük markalar dikkat çekti. Birçok şirket artık yalnızca müşteri hizmetlerine ayrılmış Twitter hesaplarına sahip.

Çok sayıda kullanıcı, internette viral olacak olumsuz bir tweet’in potansiyel etkisi ile birleştiğinde, şirketler söz konusu potansiyel müşterilerin çok bilincindedir. Ve Twitter kullanıcılarının üçte ikisinden fazlası 24 saat içinde tweet’lerine yanıt beklerken, markaların yüzde 95’inin her gün mevcut ve potansiyel müşterileriyle etkileşim kurmak için hizmeti kullanması şaşırtıcı değil.

Yine de, tweet’lerin her başarılı markanın pazarlama araç takımının bir parçası haline geldiği bir dünyada bile, bazı bireyler ve şirketler Twitter’ı bir sanat formuna yükseltmeyi başardı, müşteri hizmetlerinden, pazarlama bilgisinden ve üstün eski moda kişiliğe hakim olmak için Twittersphere. JetBlue (@JetBlue), American Airlines (@AmericanAir) ve Rackspace (@Rackspace) gibi bazıları, müşteri hizmetlerini bir öncelik haline getirir ve müşteri sorularını ve endişelerini rekor sürede ele almak için önemli kaynakları ayırır.

Diğer markalar, #BestNightEver kampanyasının yalnızca Aralık 2012’de şirketin satışlarını 78 milyon £ (127.413.000 $) seviyesine çıkarmasına yardımcı olan çevrimiçi moda perakendecisi ASOS (@ASOS) dahil olmak üzere satış ve e-Ticaret yoluyla kârlılığı artırmaya odaklanmıştır..

Kâr amacı gütmeyen sektörde, Amerikan Kızılhaçı (@RedCross) ve Movember (@Movember) gibi kuruluşlar, ilgili nedenleri için ciddi fon toplamak için stratejik ortaklıklar ve promosyon hashtag’leri kullandı..

Sadece 140 karakterle samimi, bilgilendirici, eğlenceli ve çekici olmak her zaman kolay değildir ve az sayıda modern medya akışı, özlüğin gücünden yararlanma konusunda Twitter ile karşılaştırılabilir. Ancak Twitter’ın bu şampiyonları, takipçileriyle etkileşim kurmak için kazanan stratejiler geliştirerek, müşterilerin ihtiyaçlarını ele alarak ve bir fark yaratarak bunu yapmayı başardı..

Hangi Markalar Twitter'ı Yönetiyor?

Twitter’ın Hükümdar Şampiyonları

Yakın zamanda yapılan bir Basit Ölçüm, markaların% 99’unun Twitter’da olduğunu ortaya koydu. Küçük işletmeler Twitter pazarlama başarısının önünü açmış olsa da, dünyanın en büyük markaları platformu hem artan oranda hem bir müşteri hizmeti ve pazarlama aracı olarak benimsiyor. Twitter ile hangi şirketlerin büyük ve küçük olduğunu en çok gördüklerine bir göz atalım.

Müşteri Hizmetleri Şampiyonları

Simply Measured tarafından hazırlanan bir raporda, özel bir müşteri hizmeti Twitter hesabına sahip Interbrand En İyi 100 Marka (dünyanın en iyi markaları) sayısının Aralık 2012 ile Mayıs 2013 arasında% 30 (23’ten 30’a) arttığı ortaya çıktı.

 • Araştırmaya göre, tüm müşteri hizmetlerine verilen ortalama yanıt oranı% 42’dir..
 • Ford% 75 ile en iyi tepki oranına ulaştı.
 • Özel destek hesaplarının yalnızca 5’i yanıt oranlarını% 60’ın üzerinde tuttu.
 • Bir müşteri desteği için ortalama yanıt süresi 5.1 saatti, bu da Twitter’da çok uzun bir süre olabilir.
 • En iyi 10 markanın her biri ortalama 24 saatten kısa tepki sürelerinden bahsediyor.
 • Microsoft, American Express ve UPS, müşterilere en hızlı yanıt veren markalardı ve iki saatten kısa bir süre içinde yanıtları yanıtladı.
  • Microsoft sadece 42 dakikada en hızlısıydı.

Microsoft’un Xbox 312.000 takipçisi, yaklaşık. 160.000 günlük mansiyon

Xbox Destek özet akışı (@XboxSupport) 1,3 milyon kez şaşırtıcı bir şekilde tweet attı.

 • Biyografisine göre, Twitter’daki en duyarlı marka olduğu için Guinness Dünya Rekoruna sahip.
 • Econsultancy.com’a göre, hesabın müşterilere genellikle “arkadaş” olarak atıfta bulunan gayri resmi bir tonu var ve sorunların çözülmesini sağlama konusunda son derece proaktif..

Nike 1.8 milyon takipçi, yaklaşık. 78.000 günlük mansiyon

Nike (@NikeStore), Günde 100 tweet sipariş sorguları, stok bilgileri ve ürün detayları ile ilgili.

 • Eğitim tavsiyelerini, ürün bilgilerini ve takipçilere teşvik etmek için çok sayıda sözü ele alıyorlar.
 • @NikeSupport (100.200 takipçi, günlük 390 bahsi geçen) feed, günlük yüzlerce ürün sorusunu ve teknik ihtiyacı çözüyor.
 • Socialbakers’ın 2013’ün ilk çeyreğine yönelik Sosyal Olarak Adanmış Marka Araştırmasına göre Nike, ABD’deki ilk 10 şirkete % 79,5 yanıt oranı ve ortalama tepki 140 dakikalık süre.
 • Nike, 2012 Londra Olimpiyatları’nın spot ışıklarını reklam panoları ve günlük sporculara odaklanan bir Twitter kampanyası ile resmi sponsor Adidas’tan çaldı..
 • Socialbakers CheerMeter’e göre, Nike’ı 27 Temmuz ve 2 Ağustos arasında Olimpiyat kelimesiyle Adidas’tan (9.295) ilişkilendiren% 72 daha fazla tweet (16.000) vardı..

Kazanan: JetBlue 1.7 milyon takipçi, yaklaşık. 450 günlük mansiyon

JetBlue, binlerce yolcunun JetBlue’da veya diğer havayollarında uçuş sırasında yaşadıkları deneyimler hakkında tweet attığını fark etti, bu yüzden her hoşnutsuz yolcuyu mümkün olan en güzel şekilde tek tek yanıtlamaya başladılar.

 • Onlar Delta ve United rakiplerinden daha küçük bir iş olmasına rağmen, herhangi bir havayolu arasında takip en büyük Twitter var.
 • Socialbakers anketindeki ABD’deki ilk 10 şirketten JetBlue, 13 dakikada en hızlı ortalama tepki süresi ve bir % 79.1 yanıt oranı.

Satış Şampiyonu

Twitter, terfi ve organik tweet’lerin çevrimdışı satışlar üzerindeki etkisini ölçmek için Datalogix ile ortaklık kurdu.

Twitter tarafından yapılan testler katılım mağaza içi satışları% 12 artırır bir kontrol grubu ve markaların organik tweet’ler satışları% 8 artırıyor bir kontrol grubu üzerinden.

Social Media Quickstarter’a göre, kullanıcıların% 50’si Twitter’da takip ettikten sonra bir markadan satın alma olasılıklarının daha yüksek olduğunu söylüyor.

Namecheap.com, Twitter’da bir Super Bowl promosyonu yayınladıklarında trafikte% 30 artış gördü.

Klasik Liman Hattı 980 takipçi, 10 günlük sözü

Halkla ilişkiler uzmanı Will Candis of Candis, New York’un tekne turu operatörü Classic Harbour Line’ın (@ClassicHarbor), adına hareket eden 2.000 dolardan fazla satış yapmasına yardımcı oldu.

 • Candis, benzersiz bir pazar nişini tanımlamak için popüler hashtag #beer’i kullanarak sunulan bira turlarının yanı sıra bir bira tadımı gezisi hakkında bilgi verdi ve büyük bir başarı gördü.
 • Klasik Liman’ın Twitter kampanyasına diğer yerel işletmeleri de dahil etti.
 • Candis, yerel otellerde tanıdığı kapıcılara, daha sonra misafirlerine geçebilecekleri özel tekne turu tekliflerini tweetledi.

Kazanan: ASOS 532,400 takipçi, yaklaşık. 3.300 günlük mansiyon

Online moda perakendecisi ASOS, küresel dijital Noel kampanyası için Cannes’da 2013 Medya Aslanı kazandı.

 • #BestNightEver hashtag’ini kullanarak kampanya yardımcı oldu 7,8 milyon $ (5 milyon £) değerinden fazla satış elde etmek ABD ve İngiltere’de.
 • İngiltere’de kampanya, markanın bugüne kadarki en yüksek yatırım getirisini kaydetmesine yardımcı oldu.
 • ABD’de ASOS aramaları% 50’den fazla arttı.
 • Şarkıcılar Ellie Goulding (@elliegoulding) ve Azelia Banks (@Azealiabanks) ve Charlotte Free (@Charlotte_free) modelleriyle, büyük mevsimlik satışlar oluşturmaya ve büyük bir bütçe gerektirmeden yeni pazarlarda markayı büyütmeye yardımcı olmak için tasarlandı..
 • Kampanyadaki ünlüler videoları tanıtmak için kendi sosyal kanallarını ve ağlarını kullandılar ve ASOS hayranlara giydikleri kıyafetleri kazanma şansı sundu.

Sosyal Ticaret Şampiyonları

Sosyal ticaret, e-ticaret işlemleri bağlamında sosyal ağ (lar) ın kullanılmasıdır.

Sosyal ticaret pazarının gelirlerine ulaşması bekleniyor 2015 yılına kadar 30 milyar dolar.

Sosyal ticarete geçiş mantıklıdır, çünkü tüketicilerin yaklaşık% 81’i bir sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla ürün satın alımıyla ilgili olarak arkadaşlarından ve ailelerinden tavsiye almaktadır..

Gartner’a göre, tüketicilerin çoğunluğu – yaklaşık% 74 – satın alımlarını yönlendirmek için sosyal ağlara güveniyor.

3.100 takipçi, 16 günlük bahsetme cıvıltı

Chirpify, tweetleri işlemlere dönüştüren, tüketicilerin ve işletmelerin Twitter’da satın alma, satış ve bağış yapmalarını sağlayan bir sosyal ticaret platformudur.

 • Chirpify bunun olduğunu söylüyor her gün 300’den fazla kullanıcı ekleyerek ve bir % 5 dönüşüm oranı.
 • 2013 yılının Nisan ayında şirket, Voyager Capital’den 2 milyon dolarlık A Serisi bir fon topladı ve son olarak 1,2 milyon dolar topladı.
 • Ayrıca son zamanlarda olağanüstü etkiye sahip 3 yeni müşteri eklediler: Spor markası Puma ve rapçiler Lil Wayne ve Snoop Dogg.

Kazanan: Dell 172.000 takipçi, günlük 3.600 bahis ve Dell Outlet 1,5 milyon takipçi, 3 günlük söz

2009’da Dell’in @DellOutlet hesabı oluşturuldu 2 milyon dolardan fazla satış ilk 2 yıl içinde.

 • Dell’e göre, @DellOutlet hesabından olası satışlar ve Dell.com/outlet’e yapılan ziyaretler sonuçta Dell.com’dan yeni satın almalara yol açtı ve Twitter üzerinden 1 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi.
 • Dell ayrıca gördü % 34 dönüşüm oranı KISSmetrics’e göre @DellCares ve @DellCaresPRO Twitter hesaplarına sahip ‘ranter’ları’ ravers ‘haline getirmek için.

Bağış Toplama Şampiyonları

Avectra anketine göre Amerikalıların% 47’si sosyal medya ve çevrimiçi kanallardaki nedenleri öğreniyor.

MDG Advertising’e göre, bağış toplama etkinlikleri sırasında Twitter kullanmak, 10 kat daha fazla para çevrimiçi büyüdü.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşların% 74’ü Twitter’da olduğunu bildirdi.

Bir Twitter takipçisinin kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için ortalama maliyeti 2,05 ABD dolarıdır.

Amerikan Kızılhaçı 1 milyon takipçi, yaklaşık. 1000 günlük mansiyon

Tatillerde American Red Cross (@RedCross), Craigslist’in kurucusu Craig Newmark (@CraigNewmark) ile başarıyla 20.000 dolar topla.

 • Her iki kuruluş da Twitter kullanıcılarından #PerfectGift hashtagini ve bağış web sitesine bir bağlantı kullanarak mükemmel hediye fikirlerini yanıtlamalarını isteyen bir Tanıtılan Tweet kullandı..
 • Newmark, her Retweet’i veya @ cevabı 10.000 $ ‘a kadar 1 $ bağışla eşleştirmeyi kabul etti.
 • Bu kampanyanın başarısı, basitliği, güçlü ortaklığı, Tanıtılan Tweet ve retweet isteme eylemiyle ilişkilendirildi..
 • Ortalama bir günde, @RedCross sosyal ağda 4.000 kez bahsediliyor ve bu sözlerin% 60’ı Twitter’da.

Kazanan: Movember 41.000 takipçi, yaklaşık. 230 günlük mansiyon (sezon dışı)

Movember ve Bros başarıyla büyüdü Toplam 209.000 bağışçıdan 19 milyon dolar ABD’de erkeklerin sağlığının yüzünü değiştirmek için.

 • 1,1 milyon katılımcıdan dünya çapında 3,6 milyon dolar toplandı.
 • Bu fonlarla Movember Vakfı, Prostat Kanseri Vakfı ve LIVEKUVVETLİ Vakıf, farkındalık ve eğitim, hayatta kalma ve araştırma alanlarında yenilikçi, birinci sınıf programlar geliştirebilir.
 • Kuruluş, Twitter dahil olmak üzere kampanyayı tanıtmak için çeşitli web ve sosyal platformların yanı sıra stratejik ortaklıklar kullandı.
 • @movember, tanıma, teşekkürler ve retweetlerle dolu bir twitter akışına sahip.

Özgünlük Şampiyonları

MochaDad 12.000 takipçi, yaklaşık. 22 günlük mansiyon

Frederick Goodall’un (@MochaDad) Twitter ilişkileri, BBSummmit12 Konferansı, Niche Mommy Konferansı ve Ulusal Latizm Konferansı gibi konuşma fırsatlarının artmasına yol açtı.

 • Ayrıca Kellogg’lar, Pepperidge Çiftliği, Dove, Sears, Samsung ve daha fazlası gibi büyük ulusal markalarla profesyonel danışmanlık çalışmalarını ilk Twitter etkileşimlerine borçludur..
 • Dürüstlüğü, dürüstlüğü, merhameti ve başkalarına yardım etme arzusu, Twitter hesabına aktarıyor.
 • Frederick, diğer insanların bağlantılarını rutin olarak paylaştığını ve retweet ettiğini ve “herhangi bir şey döndürmek istemeden herkese ve herkese yardım etmeyi” öneriyor.
 • Frederick, Twitter’da gerçek benliğiniz olmayı ve yaptıkları ilişkileri Twitter’ın ötesine genişletmenizi önerir..
  • “Twitter ilk temaslar kurmak için iyi bir yer, ancak gerçek ilişkilerin geliştirilmesi gerekiyor.”

Amanda Palmer 900.000 takipçi, yaklaşık. 750 günlük mansiyon

Musician Amanda Palmer (@amandapalmer) Tarafindan Çekilen En Son Fotograflara Göz at 2 saatte 11.000 dolar kazandı bir iş fikrini teşvik eden bir tweet’ten sonra.

 • Her şey bir Cuma gecesi bilgisayarının önünde otururken nasıl yalnız kaldığı hakkında tweet atmasıyla başladı..
 • Diğerleri toplanmaya başladı ve “hepimiz kaybedeniz” diye iddia etmeye başladı.
 • Diyalog devam etti ve hızlı bir şekilde büyüdü ve “Cuma Gecesi Bilgisayarlarında Kaybedenler” adlı sahte bir organizasyon başlatıldı.
 • Amanda #LOFNOTC hashtagini yarattı ve binlerce kişi sohbete katıldı.
 • Bir takipçi grubun bir tişört oluşturmasını önerdikten sonra, Amanda hızla onunla koşmaya karar verdi ve keskin bir t-shirt tasarımı oluşturdu..
 • O gece bir web sitesi 25 $ için mevcut t-shirt ile atılmış. 2 saat sonra… 11.000 dolar.

Kazanan: Stacey Ferreira 1.400 takipçi, yaklaşık. 3 günlük mansiyon

2011 yılında Stacey Ferreira (@StaceyFerreira) MySocialCloud’un kurucusu ve son lise mezunu neredeyse indi 1 milyon dolarlık girişim sermayesi bir tweet yüzünden başlaması için.

 • Twitter acemi Sir Richard Branson’dan bir tweet gördü ve yardımına 2.000 $ bağışlayan herkesi özel bir kokteyl etkinliğine davet etti.
 • Yaşının altında olmasına rağmen katılıp katılamayacağını sordu ve onunla şahsen görüşmeyi kabul etti..
 • Kendisi ve Kurucu Ortağı (ve erkek kardeşi) ebeveynlerinden para ödünç aldı ve uçtu.
 • Branson ve bir iş ortağı iş planından etkilendi ve risk sermayesi teklifine yol açtı.
 • Twitter başarısını etkileyicilere dikkat etmeye ve listeler yapmaya borçludur..

Kaynaklar

 • Twitter Başarı Hikayesi: Mocha Dad Twitter ile Daha Konuşan Konserler Lands – sproutsocial.com
 • Twitter kullanan markaların beş iyi ve dört kötü örneği – econsultancy.com
 • En iyi markaların% 30’u müşteri hizmetleri için özel Twitter yayınlarına sahiptir – econsultancy.com
 • En İyi Markaların% 30’u Twitter’da Müşteri Hizmetlerine Yatırım Yapıyor [ÇALIŞMA] – simplymeasured.com
 • Twitter’da Topluma En Çok Adanmış 5 Marka [Anket] – clickz.com
 • Twitter Başarı Hikayesi: Candis Communications – sproutsocial.com
 • Sosyal Ticarette Devrim Yaratan 4 Girişim – mashable.com
 • Chirpify, sosyal ticarette daha fazla büyümeye 2 milyon dolar kazandı, Lil Wayne ve Snoop Dogg’u müşteri olarak ekledi – thenextweb.com
 • @DellOutlet Twitter’da 2 Milyon Dolardan Fazla – en.community.dell.com
 • Twitter’da Gelişen Bu 6 Şirketten Ne Öğrenebilirsiniz? – blog.kissmetrics.com
 • Twitter Ortakları Tweetler Çevrimdışı Satış Etkisini Ölçmek için
 • Çevrimiçi Müzik Pazarlamasında Örnek Olaylar – musicthinktank.com
 • Birin Gücü – blog.avectra.com
 • Twitter Başarı Öyküleri: Amerikan Kızılhaçı – business.twitter.com
 • 2012: Sosyal Verme İçin Çok İyi Bir Yıldı [İnfografik] – mdgadvertising.com
 • Movember 2012 Değerlendirmesi – us.movember.com
 • Twitter Başarı Hikayesi: Stacey Ferreira Milyon Dolar Lands Tweet – sproutsocial.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me