Gdzie Donald Trump stoi na neutralności sieci?

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.


atutem neutralności sieci

Mimo korzystania z Twittera Donald Trump nie jest dużym użytkownikiem Internetu. Według zeznań z 2013 r. „Bardzo rzadko” wysyła e-maile do wszystkich i dyktuje swoje tweety swoim pomocnikom. Podczas debat prezydenckich w 2016 r. Określa się go mianem „cyber”, co sugeruje, że nie jest do końca au fait dzięki nowoczesnej sieci i powiązanej terminologii.

Ale jako prezydent Trump zarządza jednymi z najbardziej zaawansowanych technologii komunikacyjnych na świecie. Jest również pośrednio odpowiedzialny za Federalną Komisję Komunikacji, amerykański organ regulacyjny ds. Komunikacji. I to FCC odpowiada za ustalanie zasad neutralności sieci, z którą Barack Obama zmagał się przez kilka lat.

Mimo, że do tej pory nie składaliśmy żadnych jawnych oświadczeń na temat neutralności sieci, możemy wywnioskować prawdopodobną pozycję Trumpa na podstawie jego działań przed i po wyborach.

Dziedzictwo neutralności sieci Obamy

Neutralność sieci to koncepcja, że ​​wszystkie strony internetowe i usługi powinny być traktowane jednakowo. Jest to podstawowa zasada sieci WWW, ponieważ została pierwotnie opracowana w latach 90.

Ale niektórzy dostawcy treści woleliby móc płacić dodatkowo, aby uzyskać przewagę nad konkurującymi dostawcami. Na przykład firma oferująca przesyłanie strumieniowe filmów za pośrednictwem swojej witryny może zapłacić dostawcy usług internetowych za zwiększenie prędkości sieci dla treści, co daje przewagę nad konkurentami przesyłającymi te same filmy.

Barack Obama uważał, że internet powinien być traktowany jako narzędzie użytkowe i podlega regulacji w taki sam sposób, jak przedsiębiorstwa wodociągowe i inne niezbędne usługi. Dzięki temu żadna firma nie będzie płacić za wyższe prędkości, a sieć będzie otwarta i neutralna.

Ale jego stanowisko było kontrowersyjne i istnieją oznaki, że praca Obamy nad neutralnością sieci jest cofana. Mówiąc ogólnie, Demokraci wierzą w koncepcję neutralności sieci, ale republikanie uważają, że hamuje ona konkurencję.

Elementarz doktryny uczciwości

Doktryna sprawiedliwości była prawem amerykańskim, które wymagało od nadawców, którzy omawiają bieżące sprawy, równego czasu antenowego dla przeciwnych poglądów na te tematy. Ustawa została wprowadzona w 1949 roku za prezydenta Trumana, a uchylona w 1987 roku za prezydenta Reagana.

Doktryna sprawiedliwości była niepopularna wśród wielu konserwatystów i libertarian, którzy twierdzili, że narusza ochronę zapewnianą przez Pierwszą Poprawkę i może wpływać na pracę dziennikarzy. Ale inni uważają, że Doktryna Uczciwości pomogła zapobiec temu, co dziś nazywamy „fałszywymi wiadomościami”.

Debata o doktrynie sprawiedliwości została ponownie rozpalona w erze dyskusji na temat neutralności sieci oraz debaty o tym, ile kontroli powinien mieć rząd nad prasą i komunikacją.

Poglądy Trumpa na doktrynę sprawiedliwości są najwyraźniejszym sygnałem, jaki mamy na temat jego poglądu na neutralność sieci. Podobnie jak wiele zasad Trumpa, jego oświadczenie zostało wydane w tweecie:

Atak Obamy na Internet jest kolejnym odgórnym chwytem mocy. Neutralność sieci to Doktryna Uczciwości. Będzie kierować na konserwatywne media.

– Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 12 listopada 2014 r

Dotychczasowa oś czasu

Ponieważ potrzebujemy kontekstu w wypowiedziach Trumpa na temat neutralności sieci, ta oś czasu obejmuje także inne wiadomości.

Maj 2014: FCC proponuje regulację lekkiego dotyku w Internecie. Barack Obama odpowiada, że ​​wniosek nie idzie wystarczająco daleko, aby zapewnić otwarty internet.

11 listopada 2014: Barack Obama wypowiada się na wideo wzywając do „jak najsolidniejszych zasad” w celu ochrony otwartego internetu. Wzywa do uregulowania usługi internetowej jako narzędzia.

Tim Wheeler, wówczas szef FCC, zgadza się, że internet musi pozostać „otwartą platformą”.

12 listopada 2014: Trump tweetuje jedyne jasne publiczne oświadczenie, które do tej pory wypowiedział się na temat neutralności sieci, bezpośrednio utożsamiając neutralność sieci z Doktryną Uczciwości i spekulując, że neutralność sieci będzie „ukierunkowana na konserwatywne media”.

25 lutego 2015 r .: nowe zasady neutralności sieci FCC przeklasyfikowują Internet jako narzędzie w USA.

Następnie członek FCC (obecnie prezes) Ajit Pai przełamuje szeregi, nazywając nowe zasady „monumentalną zmianą w kierunku rządowej kontroli internetu”.

8 grudnia 2015 r .: Donald Trump stwierdza na wiecu, że USA muszą spojrzeć na „zamknięcie Internetu w jakiś sposób” i odrzuca pomysł, że ograniczenie korzystania z Internetu ograniczyłoby wolność słowa.

14 czerwca 2016 r .: apelacja wniesiona przez grupę firm telekomunikacyjnych do amerykańskiego sądu apelacyjnego w sprawie obwodu DC. Sąd przestrzega nowych przepisów FCC Obamy.

10 października 2016 r .: pisząc na blogu WBUR, autor Steve Almond mówi, że Hillary Clinton powinna przywrócić Doktrynę Uczciwości, jeśli zostanie wybrana. Mówi, że wierzy, że wielu republikańskich wyborców zostało źle poinformowanych przez propagandę, a nowa wersja Doktryny Uczciwości pomogłaby rozwiązać ten problem.

20 listopada 2016 r .: Prezydent elekt Trump prosi o „równy czas” dla swojego punktu widzenia po obejrzeniu skeczu Saturday Night Live. Zasada równego czasu gwarantuje, że kandydaci polityczni muszą być równo narażeni na opozycję na żądanie.

Jednak reguła dotyczy tylko kandydatów politycznych i nie ma zastosowania po zakończeniu wyborów. To nie to samo, co doktryna sprawiedliwości.

23 stycznia 2017 r .: Ajit Pai, wokalny przeciwnik neutralności sieci, zostaje nowym szefem FCC. Po tym spotkaniu Donald Trump wysyła jak dotąd najczystszy sygnał dotyczący swoich poglądów na temat neutralności sieci.

Media oczekują, że zasady neutralności sieci Obamy zostaną odwrócone w 2018 roku.

Wniosek

Donald Trump może nie mieć jasnego stanowiska w tej sprawie – przynajmniej jeśli chodzi o jego kanał na Twitterze. Ale jego komentarze i nominacja Ajita Pai na szefa FCC z pewnością wskazują na chęć zmiany przepisów dotyczących neutralności sieci Obamy oraz uczynienia z przepustowości i prędkości towaru..

Neutralność sieci pozostaje jednak kwestią sporną. Nawet jeśli FCC zmieni kurs neutralności sieci, może zostać zmieniony przez następnego prezydenta. Nadal jesteśmy daleko od konsensusu w tej sprawie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me