Dnes sa môžeš stať hackerom – tu je návod

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


Chcete byť hackerom?

“Nie!” ty Odpovedz. „Som čestný človek! Ja sa nerozbijem na počítače a neukradnem súkromné ​​informácie! “

Ukľudni sa. Slovo „hacker“ malo kedysi čestný význam – aspoň väčšinou čestný – predtým, ako ho médiá zmenili na „počítačový zločin“. Stále to platí pre mnoho ľudí.

Počiatky „hackera“

Pojem „hacker“ sa objavil v MIT’s Tech Model Railroad Club (TMRC). Klubové signály a sila (S&P) Podvýbor prešiel komplikovanými systémami kontroly. Mali vlastný žargón. Podľa knihy Hackersa Stephena Levyho z roku 1984 „najproduktívnejší ľudia pracujúci na S&P sa s hrdosťou nazýval „hackermi“. “

MIT mal predtým dlhú históriu hackov. „Hack“ bol komplikovaný žart, často nezákonný, ale nie škodlivý. Medzi pozoruhodné hacky patrí premena okien budovy na hru Tetris a uvedenie auta na Veľkú kupolu v strede inštitútu. Najstaršia známa citácia „hacku“ v tomto zmysle patrí spoločnosti TMRC v roku 1955. Predtým však „hackovanie“ znamenalo urobiť hrubú a rýchlu prácu a tento význam nepochybne prispel k použitiu MIT..

Pre hackerov je úspechom všetko. Hack musí byť kreatívny a technicky elegantný. Pre cracker – osobu, ktorá sa zapája do zamestnania alebo príjmu – výsledok je zmysel a hrubé metódy, ako je hádanie alebo kradnutie hesiel, sú rovnako dobré. Napriek tomu hackerstvo malo vždy dvojakú výhodu. Rovnako ako u Sily je ľahké ísť na temnú stránku.

Počítačové hacky

Získanie počítača na tanec a spev je pôsobivejšie, ako na zvládnutie mzdy.

V roku 1956 bol počítač TX-0 k dispozícii na použitie na MIT. Nebol to prvý počítač na akademickej pôde, ale bol to prvý určený na praktické použitie. V tých dňoch žili počítače v miestnostiach, do ktorých vstúpilo len málo ľudí; používatelia odoslali balíčky dierovaných kariet a vrátili sa o niekoľko hodín neskôr, aby získali výstup.

TX-0 bol iný. Vstup nepochádzal z balíčka kariet, ktorý zostal pri stole. Namiesto toho sami programátori prešli dierovanou papierovou páskou. Výsledky mohli vidieť čítaním blikajúcich svetiel alebo počúvaním programovateľného reproduktora. Pamäť mala iba 4 000 slov, ale bol to interaktívny počítač! „Hackeri“ z TMRC sa postavili, aby ich mohli používať uprostred noci. Robili veci, ako je prevod čísiel na rímske číslice a prinútenie rečníka, aby hral Bachove melódie. To bol úsvit počítačového hackingu.

Hackerská kultúra a etika

Pieseň Julie Ecklarovej „Ladyhawke!“ zhŕňa hackerské krédo: „Neslýchané prostriedky znamenajú len to, o čom sa zatiaľ neroztrelo. Nemožné prostriedky, ktoré sa zatiaľ neurobili. “ Nezdokumentované vlastnosti alebo neočakávané spôsoby použitia známych môžu viesť kdekoľvek. Eric Raymond povedal: „Vo všetkých hackeroch je trochu šialeného vedca.“

Hackeri sú veľmi individualistickí a netvoria tesnú kultúrnu skupinu, ale môžeme hovoriť o hackerskej kultúre. Je to zrejmé v štýle, žargóne, komunikácii. Vymieňajú si nápady a výnimočné hacky im získavajú status v komunite. Môžeme hovoriť aj o hackerskej etike, ale je to ako hovoriť o etike mačiek. Hackeri, podobne ako mačky, prirodzene očakávajú určité veci a robia určité veci a veľmi sa nestarajú o to, čo si o nich myslí niekto iný.

Hacker étos

Etos hackerov možno zhrnúť takto:

  1. Dajte ruky do vecí, rozoberte ich a zistite, ako to funguje. Hackeri chcú systémy, s ktorými to dokážu. Chcú poznať nielen zdokumentované funkcie, ale aj to, čo sa skutočne deje.
  2. Informácie by mali byť bezplatné. Vyplýva to z inštinktu drotárstva. Hackeri chcú predviesť to, čo vytvorili. Chcú vedieť všetko o systéme a majú prístup k všetkému v ňom. Nadácia Free Software Foundation rozlišuje medzi „zadarmo ako v pive“ a „zadarmo ako v slobode“. Majú na mysli „slobodu spúšťať, kopírovať, distribuovať, študovať, meniť a vylepšovať softvér“.
  3. Neverte autorite. Týka sa to dvoch zmyslov „autority“: tých, ktorí ponúkajú definitívne znalosti, a tých, ktorí stanovujú pravidlá. Hackeri sa chcú dozvedieť samy za seba a nedovolia im, aby im bránili žiadne predpoklady alebo zákazy.
  4. Originálny a šikovný je krásny. Praktické použitie sa toľko nepočíta. Získanie počítača na tanec a spev je pôsobivejšie, ako na zvládnutie mzdy. Prvá aplikácia, ktorá zamestnancom umožňuje sledovať ich platový stav online, však hackerov skutočne zapôsobila.

Položka 1 definuje hackera, ale inak ide o všeobecné trendy. Mnoho hackerov rešpektuje zákony a vlastnícke práva, pričom sa hlboko ponorí do kódu. Väčšina ostatných dodržiava limity pravidiel, ktoré porušujú. Mnohé majú na mysli praktické ciele. Počet skutočne voľných kanónov je malý. Pamätajte: ústredným bodom je nezávislosť a kreativita.

Moderný hacker

Hackerská scéna od svojich prvých dní kolísala dvoma obrovskými zmenami. Prvým bol rast sietí. Arpanet bol online v roku 1969. Jeho história bola čudnou a prekvapivo produktívnou alianciou medzi dôstojníkmi, podnikateľmi, akademikmi a hackermi. Schopnosť byť „praktický“ s počítačom vzdialeným tisíce kilometrov zmenil všetko. To viedlo k e-mailom a diskusiám na veľké vzdialenosti, ako aj k prvému úsiliu preniknúť do vzdialených počítačov. Sieťové hry ako MUD (Multi-User Dungeon) a Maze War boli predkami dnešných internetových hier pre viacerých hráčov..

Vzostup osobných počítačov

Ďalším veľkým prielomom bol osobný počítač. Počnúc Altairom boli malé a lacné počítače (podľa štandardov sedemdesiatych rokov) k dispozícii každému, kto mal k dispozícii pár stoviek dolárov. Hackeri si mohli kúpiť vlastné stroje a robiť s nimi všetko!

Osobné počítače sa odvtedy zmenili. Ak máte počítač so systémom Windows alebo Macintosh, zdá sa, že predajca OS nad ním má väčšiu kontrolu ako vy. Je to samozrejme pre vašu ochranu, ale hackeri nemajú radi ochranu. Chcú prístup ku všetkým funkciám nízkej úrovne. Pre nich je preferovaným operačným systémom Unix (Linux a ďalšie bezplatné implementácie). Je to zadarmo, zdrojový kód je k dispozícii a môžu s ním robiť, čo chcú.

Existujú samozrejme hackeri Mac a Windows. Svoje počítače „útek z väzenia“ obchádzajú obmedzenia predajcu. Otvorenie zatvoreného operačného systému je výzvou. Linux je však dejiskom väčšiny akcií.

GNU / Linux a slobodný softvér

Mnoho hackerov dnes píše a distribuuje „bezplatný“ a „open source“ softvér. Tieto dva výrazy nie sú presné synonymá a boli predmetom hackerských sporov. Podľa názvu je softvér k dispozícii ako zdrojový kód, ktorý môže ktokoľvek čítať, upravovať a kontrolovať chyby. Zvyčajne môže každý poslať nový kód alebo opravy chýb.

Open-source aplikácie poskytujú bezplatné náhrady za drahé komerčné aplikácie a poskytujú takmer všetku ich funkčnosť. Namiesto nákupu Wordu alebo Photoshopu si môžete stiahnuť LibreOffice alebo GIMP. Niektorý softvér s otvoreným zdrojovým kódom má samo o sebe vedúcu úlohu. Napríklad Apache je najobľúbenejší webový server na internete.

Práca na softvéri s otvoreným zdrojovým kódom dáva ľuďom pocit vytvárania niečoho užitočného a dáva ľuďom viac možností výberu a zároveň ich pridržiava veľkých spoločností. Vaše meno v obľúbenom projekte tiež vyzerá dobre na vašom životopise.

Možno sa stanete hackerom?

Rezonujú tieto myšlienky s vami? Zaujíma vás kopanie hlboko do kódu? Páči sa vám, aby šikovné veci fungovali, aj keď za ne vždy nezískate peniaze? Zostali ste niekedy celú noc na projekte? Ak áno, môžete byť hackerom alebo aspoň hackerom v tréningu. Ale dôkladne premýšľajte o tom, aký druh hackerov chcete byť.

V závislosti od toho, do čoho sa ponoríte, môžu byť užitočné všetky druhy softvérových zručností. Niektoré z nich sa však objavujú opakovane. Ich poznanie vám otvorí veľa dverí. Čokoľvek sa naučíte, naučte sa to hlboko.

Majster webu

HTML je dnes takmer všetko základom. Musíte presne vedieť, ako značky a atribúty fungujú. Musíte pochopiť DOM (model objektového dokumentu), čo je webové rozhranie API, ako aj to, ako s ním pracuje CSS.

Prevzatie kontroly nad stránkou vyžaduje pochopenie JavaScriptu. V priebehu rokov vyrástol zo skriptovacieho jazyka pre malé kúsky kódu do plne rozvinutého programovacieho jazyka. Hackeri emulovali celé počítače do JavaScriptu.

Pre vážne webové hackovanie musíte byť na strane servera tiež pohodlní. Apache je obvyklý HTTP server. Mali by ste poznať niekoľko spôsobov písania webových aplikácií. PHP, Python a Ruby patria medzi najobľúbenejšie. JavaScript na strane servera vo forme Node.js sa v poslednej dobe stal rovnocenným. Potrebujete tiež vedieť o SQL a databázach.

Master Computers

Hackeri používajú Unix, kedykoľvek je to možné. Toto je zvyčajne Linux, ale určite nie vždy. V skutočnosti hackeri argumentujú o najlepšej implementácii systému Unix: Linux, FreeBSD alebo iných. Ak sa chystáte byť hackerom, mali by ste byť schopní nainštalovať akúkoľvek distribúciu, nakonfigurovať ju ako server a spravovať jej systém súborov. Mali by ste si byť vedomí rozsahu príkazových nábojov a dôkladne poznať aspoň jednu z nich. Hackerské postoje k GUI sa pohybujú od tolerancie po úplné opovrhnutie. Nie je vždy potrebné písať nový počítačový kód. Existujú nástroje, ktoré vám umožnia veľa práce s malým úsilím, ak ich dobre poznáte.

Dajte si pozor na temnú stránku. Je ľahké urobiť ďalší krok a dostať sa na miesta, na ktoré nemáte povolenie. Mohlo by to vyzerať ako šanca urobiť niečo dobré a dôležité. Pokuty sú niekedy oveľa prísnejšie, než si viete predstaviť.

Nástroje awk a sed vám umožňujú vytiahnuť vybrané informácie zo súborov alebo ich preformátovať. Na ich efektívne využitie potrebujete inštinktívne znalosti regulárnych výrazov.

Súbory môžete postaviť a tancovať pomocou programov ExifTool a Image Magick. ExifTool umožňuje identifikovať typy súborov, extrahovať metadáta a prevádzať medzi formátmi. ImageMagick umožňuje transformovať obrazové súbory, aplikovať špeciálne efekty a prevádzať ich do iného formátu.

Emacs je obľúbený textový editor hackera. Je to úplne prispôsobiteľné a mimochodom môže bežať ako shell, spracovať e-mail a spúšťať programy LISP. Niektorí to považujú za operačný systém ako taký. (St IGNUcius z Emacsovej cirkvi – AKA Richard Stallman – hovorí, že použitie vi nie je hriech, ale skôr pokánie.)

Niektoré úlohy vyžadujú programovanie v staromódnom jazyku C, ktorý je jazykom jadra systému Linux. Zápis modulov jadra vám umožní podporovať nový hardvér a pridať ďalšie funkcie. Pozrite sa na Úvod a zdroje programovania Linuxu, kde nájdete dobré miesto na spustenie.

Tieto zručnosti sú základom pre začatie. Nájdite si svoj vlastný výklenok a staňte sa na to odborníkom.

Od hackingu po kariéru

Dobrý hacker môže byť dobrý vývojár softvéru, technik QA alebo správca. Ak máte hackerský temperament a zručnosti, môžete ťažkými problémami vyriešiť nekonvenčné prístupy. Možno sa budete musieť naučiť nejakú disciplínu.

Hack niečo dokáže, ale často je ťažké ho pochopiť a udržiavať. Ako vývojár v tíme musíte napísať prehľadný kód. Musí mať zmysluplné názvy premenných, dobrú štruktúru a dostatočnú dokumentáciu, aby ju mohol vyzdvihnúť niekto iný.

Bezpečnostná analýza je atraktívna pre hackerské myslenie. Ak nájdete spôsoby, ako robiť veci, na ktoré ostatní nenapadli, nájdete bezpečnostné diery. V tejto oblasti je veľa dobre platených a legitímnych pracovných miest. Môžete tiež na voľnej nohe a zbierať odmeny za chyby.

Tmavá strana

Dajte si pozor na temnú stránku. Je ľahké urobiť ďalší krok a dostať sa na miesta, na ktoré nemáte povolenie. Mohlo by to vyzerať ako šanca urobiť niečo dobré a dôležité. Pokuty sú niekedy oveľa prísnejšie, než si viete predstaviť. Aspoň si uvedomte, aké veľké riziko riskujete. Prečítajte si o Aaronovi Swartzovi, aby ste pochopili, ako zlé to môže byť.

Ďalšou cestou pre hackerov je premena nápadu na podnikanie. Niektorí hovoria, že je to len ďalší druh temnej stránky, ale nie je nič zlé na tom, ako zarobiť peniaze tým, že ponúkajú cenný produkt. Hacker aj podnikateľ idú proti zavedeným modelom a tlačia nové myšlienky na maximum.

Podnikateľské myslenie a zručnosti sa však veľmi líšia od hackerských. Produkovať skvelý softvérový produkt je jedna vec. Premena na úspešné podnikanie je ďalšia. Vyberte si svojich partnerov múdro a naučte sa čítať zmluvy rovnako opatrne, ako čítate kód. Uvedomte si, že sa môžete zlomiť ľahšie, ako môžete zbohatnúť. Nebuď zlý.

zhrnutie

Opätovné získanie slova „hacker“ z médií môže byť stratenou príčinou, ale skutočnému hackerovi je to jedno. Ak ste inteligentní a máte správny temperament, môžete byť jedným v pozitívnom slova zmysle. Tajné právomoci operačného systému sú na váš príkaz. Zároveň nezabudnite, že brilancia sa môže stať aroganciou a netrpezlivosť môže viesť k rozhodnutiam, ktoré budete ľutovať.

Nie je to naozaj otázka výberu hackera. Je to to, s čím sa rozhodnete pre to, ak vaše sklony budú prebiehať týmto spôsobom. Nájdete vlastnú súkromnú špecialitu na hackovanie a nikoho neobťažujte. Alebo môžete maximálne rozvíjať svoje zručnosti a vybudovať z nich kariéru alebo podnikanie. Môžete sa dokonca stať križiakom žijúcim na okraji. Alebo môžete ignorovať všetky štandardy, oddávať sa rozmarom a pravdepodobne skončiť na zlom mieste.

Mať na výber je dobré. Lepšie je robiť tie správne.

Zdroje hackerov

Tu je niekoľko zdrojov, ktoré vám pomôžu pri ceste k hackerskému dychu:

  • Základné zručnosti, ktoré sa stanú majstrom hackerom: podrobný zoznam všetkých základných zručností hackerov.
  • Ako sa stať hackerom: sprievodca krok za krokom, ako získať zručnosti, aby sa stal hackerom.
  • Týchto 14 zariadení sa prekvapivo ľahko hackuje: súčasťou toho, že ste hackerom, je vedieť, ako sa chrániť; tento infographic popisuje spôsoby, ako by ste mohli byť zraniteľní.
  • Tech Patriots: The Rise of Hacktivist: Využite svoje hackerské schopnosti navždy.
  • Programovanie: Jazyky, časová os a príručky: Dozviete sa o starom a novom programovacom jazyku, nástrojoch a knižniciach a ešte oveľa viac v tomto nevyhnutnom zdroji.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me