Chatovanie WordPress: Tu je návod, ako môžu pomôcť vašej firme uspieť v roku 2020.

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie. wordpress chatbots


Snívate o spôsobe automatizácie interakcií s návštevníkmi vašich webových stránok a zákazníkmi? Pozdravte chatboty. A nebuďte prekvapení, keď hovoria späť.

Chatbot je počítačový program alebo služba, ktorá odosiela automatické odpovede na správy alebo otázky ľudí. Chatboty môžu byť poháňané súborom vopred určených pravidiel na doručovanie odpovedí používateľom. Môžu tiež používať umelú inteligenciu (AI), aby zistili, ako by mali interagovať.

Môžu s ľuďmi konverzovať prostredníctvom chatovacieho okna umiestneného na webovej stránke alebo môžu byť integrovaní do existujúcich systémov správ, ako je Facebook Messenger.

Chatboty sú čoraz populárnejšie a objavujú sa na rôznych obchodných webových stránkach a na stránkach elektronického obchodu. Môžu poskytovať živú zákaznícku podporu kedykoľvek počas dňa, automaticky odpovedať na otázky zákazníkov, zbierať e-mailové adresy, ovplyvňovať rozhodnutia zákazníkov, usmerňovať ľudí, aby pomáhali článkom, alebo iba poskytovať priateľskú konverzáciu návštevníkom webových stránok..

Pre ľudí, ktorí prevádzkujú webovú stránku na WordPress, je k dispozícii celý rad doplnkov chatbot. Mnohé z nich sú navrhnuté na konkrétne účely, ako napr zhromažďovanie spätnej väzby alebo vedenie zákazníkov na konkrétne výrobky. Iní môžu byť postavené a upravené vami robiť a hovoriť, čo sa vám páči.

Doplnky Chatbot pre podporu živých zákazníkov

Chatbots umožňujú spoločnostiam ponúkať živé chatové služby návštevníkom webových stránok bez toho, aby boli pracovníci oddelenia služieb zákazníkom po ruke neustále k dispozícii. Schopnosť poskytovať nepretržitú zákaznícku podporu môže zvýšiť predaj a zlepšiť dojem zákazníkov s vašou značkou. Chatboty služieb zákazníkom poskytujú ľuďom okamžité odpovede na otázky, ktoré potrebujú na uskutočnenie nákupu z vášho obchodu.

1. Voľný Live Chat + 24/7 automatizované Bot

Tento bezplatný doplnok funguje najlepšie v kombinácii so živým podporným agentom. Aby ste sa naučili, tento chatbot najprv vyžaduje, aby ste sami odpovedali na otázky zákazníkov. Na základe vašich odpovedí vypracuje chatbot sady odpovedí a naučí sa porovnávať otázky používateľov s relevantnými kľúčovými slovami, ktoré ste zadali pri predchádzajúcich interakciách..

Potom môže chatbot sám odpovedať na otázky používateľov. Vďaka tomu môžete návštevníkom svojich webových stránok ponúkať nepretržitú zákaznícku podporu.

Vždy môžete kedykoľvek prepnúť späť na živú podporu jedným kliknutím. Je to užitočné, ak chcete pomôcť zákazníkovi so zložitejším problémom. Robot bude tiež poskytovať skratky pre odpovede, ktoré vyvinul, a poskytne živým agentom možnosti, ktoré môžu použiť na rýchlu odpoveď na otázky zákazníkov. Navyše robot automaticky prenesie otázku na živú podporu, ak niečo nechápe.

Tento populárny doplnok vám umožňuje spustiť hybridný systém podpory zákazníkov chatbot a live agent alebo ho nechať úplne automatizovaný.

2. Konverzácia IBM Watson

Watson Conversation je chatbot služba ponúkaná ako jedna z mnohých IBM služieb AI. To vám umožní vytvorte si vlastné chatboty umiestniť na svoju webovú stránku WordPress. Na stránke s nastaveniami doplnkov si môžete vybrať, na ktorých stránkach a príspevkoch sa má chatbot zobrazovať. Budete tiež môcť prispôsobiť vzhľad chatbotu.

ibm WatsonV tomto príklade sme požiadali Watson, aby odporučil reštauráciu.

Tento chatbot je navrhnutý tak, aby hovoril s návštevníkmi vašich webových stránok o všetkom, čo chcete. Dalo by sa použiť na:

  • pozdravujeme zákazníkov
  • pomáha im pri navigácii na vašom webe
  • – pomáhať im pri hľadaní výrobkov alebo –
  • odpovedať na ich jednoduché otázky.

Pri zostavovaní robota nastavujete pravidlá pre odpovede chatbot.

ibm WatsonTu je príklad, ako môžete „naučiť“ Watsona mať viac ako jednu reakciu na situáciu.

Tento doplnok bude vyžadovať, aby ste si na serveri IBM Cloud (predtým nazývanom IBM Bluemix) vytvorili vlastné chatboty pomocou služby Watson Conversation. Aj keď nemusíte vedieť, ako to urobiť, musíte postupovať podľa troch mierne technických pokynov. Z tohto dôvodu možno nejde o doplnok pre ľudí s malými technickými znalosťami.

3. Chatbot VirtualSpirits

VirtualSpirits je platený chatbot ale môžete ich vyskúšať zadarmo pomocou ich 30-dňovej skúšobnej verzie. Spoločnosť ponúka rôzne plány v závislosti od veľkosti vašej firmy a počtu návštevníkov stránok.

Tento chatbot poskytuje automatickú podporu zákazníkom v viac jazykov – angličtina, španielčina, francúzština, ruština, nemčina, holandčina, hebrejčina, arabčina, taliančina a portugalčina. Vďaka tomu je vynikajúcim doplnkom všetkých neanglických webových stránok. Doplnky Chatbot v iných jazykoch ako v angličtine sú zriedkavé.

VirtualSpirits vám ponúka veľa šablón, z ktorých si môžete vybrať, aby vyhovovali vášmu konkrétnemu cieľu. Majú napríklad šablóny pre:

  • vedúca generácia
  • zákaznícky servis
  • optimalizácia konverzie
  • pomoc pri elektronickom obchode.

Chatbots o generácii potenciálnych zákazníkov budú zhromažďovať telefónne čísla a e-mailové údaje od vašich návštevníkov, ktoré môžete použiť na sledovanie potenciálnych zákazníkov. Ich šablóna elektronického obchodu pomôže zákazníkom nájsť produkty vo vašom obchode.

virtual-nálada-ChatbotVirtuálni duchovia, rovnako ako mnoho iných chatbotov, ponúkajú zákazníkom možnosť kliknúť na vopred napísanú otázku a dostanú vopred naprogramovanú odpoveď..

Svoj chatbot si môžete prispôsobiť podľa svojho výberu farieb, obrázkov a loga. Vytvorte chatbot prispôsobte sa hlasu svojej značky úpravou existujúcich poskytnutých skriptov. Sledujte svoje roboty a prepnúť na live chat kedykoľvek chcete zasiahnuť pomocou automatických odpovedí.

Celkovo vám VirtualSpirits ponúka veľa možností, ako prispôsobiť ich chatbot vašej značke a cieľom.

Chatboty na zhromažďovanie informácií

Chatboty určené na zhromažďovanie údajov vám môžu poskytnúť cenné informácie o návštevníkoch vášho webu. Svojim návštevníkom môžete napríklad položiť otázky o tom, aké výrobky chcú vo vašom obchode vidieť. Alebo ak ste bloger, chatbot môže so svojimi čitateľmi hovoriť o tom, aké príspevky sa im najviac páčia. Chatbots sa dá tiež použiť na zhromažďovanie e-mailových adries na zostavenie zoznamu adries.

4. Collect.chat

Collect.chat bol navrhnutý špeciálne na zhromažďovanie údajov od návštevníkov vašich webových stránok. Pomocou tohto chatbotu môžete získať spätnú väzbu od zákazníkov a názory, ktoré im umožnia lepšie im poskytnúť to, čo chcú. Navrhnite a skriptujte svoj vlastný chatbot pomocou jednoduchého rozhrania drag-and-drop. Môžete si nechať vyzerať, ako chcete, a povedať, čo chcete.

Spýtajte sa napríklad návštevníkov svojho webu, ako sa im páči navigácia na vašom webe alebo čo si myslia o cenách vášho obchodu. Vaše zozbierané údaje sa potom vizuálne zobrazia v kolekcii Collect.chatn-hĺbková analýza. Použitie týchto údajov, môžete vylepšiť svoje služby tak, aby vyhovovali potrebám vašich zákazníkov.

Inštalácia Collect.chat je jednoduchý. Na nastavenie je potrebné len skopírovať a prilepiť zlomok kódu na svoj web.

collect.chat botMali sme radi možnosti Collect.chat, ako sú zobrazené v tomto ukážke.
Klikateľné emotikony sú plusom.

Základné rozhranie chatu je k dispozícii pre zadarmo. Tento bezplatný plán však obmedzí vaše odpovede na 30 za mesiac. Ak dosiahnete tento limit alebo ak chcete získať viac integrovaných funkcií, ako sú e-mailové upozornenia, keď dostanete odpoveď, zvážte možnosť Collect.chat platené plány.

5. Gobot

Gobot je chatbot používaný na automatické získavanie e-mailových adries od návštevníkov vašich webových stránok. Použite chatbot a predstavte svojim návštevníkom formuláre, prieskumy alebo prieskumy verejnej mienky na zhromažďovanie cenných informácií. Doplnok chatbot slúži tiež ako automatizovaný zákaznícky servis a plánovač schôdzok. Aby ste mohli využívať niektoré z týchto funkcií, budete potrebovať platený účet Gobot.

gobot chatbot

Cieľom Gobotu je zadržať návštevníkov webových stránok, ktorí by inak opustili vaše stránky a nikdy sa nevrátili. Namiesto toho vám umožňuje zhromažďovať ich e-maily, takže ich môžete motivovať k plateniu zákazníkov prostredníctvom marketingových kampaní. Ak chcete zostaviť zoznam e-mailov automaticky, pripojte Gobot k MailChimp alebo AWeber.

Gobot vám dáva možnosti ich použitia vopred napísané šablóny alebo môžete napíšte svoj vlastný chatbot skript. ich drag and drop drop staviteľ uľahčuje vývoj inteligentných skriptov, pomocou ktorých budete môcť reagovať na svojich zákazníkov.

Môžete dokonca správy zamerané na remeslá aby sa zobrazili vo vašom čete na základe stránok, ktoré si návštevníci prezerajú, alebo podľa bodu na stránke, na ktorú sa posúvali. Spustite Gobot, aby začal konverzáciu so zákazníkom potom, čo bol na vašom webe po vopred zadanú dobu.

Vďaka tomu môžete zhromažďovať segmentovaný zoznam e-mailov na základe interakcií ľudí s vašimi webovými stránkami, čo umožňuje cielený e-mailový marketing.

Chatbots pre Facebook Messenger a WooCommerce

Chatboty služby Facebook Messenger sa integrujú skôr do existujúceho systému správ na platforme sociálnych médií, než aby sa zobrazovali na vašich webových stránkach. Sú užitočné, ak máte pre svoju firmu stránku na Facebooku. Čety určené na prácu s WooCommerce budú optimalizované na prácu s týmito obchodmi WordPress.

6. WP Chatbot pre Facebook Messenger

WP Chatbot pre Facebook Messenger je doplnok WordPress, ktorý automaticky odosiela správy a aktualizácie predplatiteľom prostredníctvom Facebook Messenger. Facebook správy si užívajú otvorená sadzba 84%, bitie e-mailov v tomto oddelení. Vďaka tomu je Chatbot pre Messenger užitočným doplnkom pre blogerov, ktorí chcú informujte svojich odberateľov o najnovšie príspevky.

V nastaveniach tohto doplnku chatbot si môžete vybrať, ktoré typy príspevkov WordPress chcete poslať odberateľom. Svojim divákom môžete poslať posledné príspevky do blogu, nové produkty zverejnené vo vašom obchode alebo nové webové stránky.

Pre predplatiteľov 0-10 môžete tento chatový program Messenger používať zadarmo. Ak však chcete osloviť viac účastníkov, musíte si od NewsBooster kúpiť platený program.

wordpress chatbots

Ak chcete nainštalovať tento doplnok, musíte získať bezplatný kľúč API z webovej stránky NewsBooster a zadať ho v nastaveniach doplnku. Potom stačí vybrať stránku Facebooku, z ktorej chcete odosielať správy. Budete tiež musieť nakonfigurovať, kam umiestniť miniaplikáciu na odber na svoj web, aby sa návštevníci webu mohli prihlásiť na príjem vašich automatických správ.

7. ChatX.ai

Tento doplnok chatbot, ktorý je k dispozícii v angličtine a rumunčine, je navrhnutý tak, aby fungoval vo vašom obchode WooCommerce obnoviť opustené vozíky. „Opustený košík“ sa vzťahuje na online transakciu, ktorú kupujúci nedokončil. „Opustené zotavenie košíka“ sa vzťahuje na marketingové taktiky a technológie určené na oslovenie a presvedčenie tejto osoby, aby dokončila pokladňu. Doplnok ChatX.ai zhromažďuje informácie o Facebooku od ľudí, keď pridajú položku do košíka, a ak im nedôjde k dokončeniu platby, odošle im správu Facebook.

Šesť hodín potom, čo zákazník opustí nákupný košík vo vašom obchode, dostane prostredníctvom Facebook Messenger správu, ktorá mu upozorní na položky v košíku. Táto správa blahoželá zákazníkovi k výberu položiek a povzbudzuje ich, aby pokračovali v odhlasovaní.

ChatX je zadarmo, až kým nedosiahnete určitý objem predaja. Po skončení tohto skúšobného obdobia vám ChatX naúčtuje 2% hodnoty z nákupných košíkov, ktoré za vás získajú. Keďže by ste stratili tieto príjmy bez ich služieb, je to spravodlivá cena, ktorú treba zaplatiť.

Poznámka: ChatX.ai je vo verzii beta na použitie v službe Shopify s ďalšími skvelými funkciami. Napríklad zákazník môže odoslať robotovi fotografiu produktu, ktorý by chcel, a robot môže odpovedať jedným z vašich produktov, ktorý sa najviac zhoduje. Dúfame, že celá sada funkcií bude k dispozícii v programe WordPress potom, čo bude k dispozícii verzia beta.

8. WooWBot WooCommerce Chatbot

WooWBot je chatbot, ktorý pomáha zákazníkom vo vašom obchode WooCommerce nájsť produkty, ktoré hľadajú. Funguje to ako automatický asistent pre návštevníkov vašich webových stránok. Keď je doplnok aktivovaný, WooWBot sa umiestni v pravom dolnom rohu alebo na vašom webe. Používatelia sa môžu opýtať na produkty vášho obchodu a budú nasmerovaní na miesto, kde ich môžu nájsť.

Povedzme, že prevádzkujete internetový obchod, ktorý predáva záhradnícke potreby. Zákazníci by sa mohli opýtať WooWBot, ak predávate semená zeleniny. Ak tak urobíte, robot ukáže zákazníkovi vaše semenné produkty.

WooWBot sa pýta zákazníkov, čo hľadajú, a potom zobrazí obrázky, na ktoré sa dá kliknúť a ktoré zodpovedajú dopytu. Toto je bežná funkcia chatbotov. V tomto ukážke píšeme, že hľadáme „kanonický fotoaparát“ a WooWBot pre nás zobrazuje 3 možnosti.

Vložte vlastné skripty do textových polí v nastaveniach doplnku prispôsobiť, čo bude hovoriť robot zákazníkom.

Vývojári robotov v súčasnosti skúmajú ďalšie možnosti tohto doplnku.

9. Giga Messenger – Express

V neposlednom rade je Giga Messenger obľúbeným prispôsobiteľným doplnkom chatbot pre Facebook Messenger. Tento doplnok vám umožňuje vytvoriť si vlastný chatbot a tiež vám poskytne nástroje na správu potenciálnych zákazníkov a marketingové plány. Vytvorte si vlastné skripty a správy chatbotu, ktoré sa majú automaticky odosielať odberateľom prostredníctvom služby Facebook Messenger.

Keď sa zákazník pripojí ku konverzácii, Giga Messenger stiahne svoje kontaktné informácie do svojej vstavanej správy vzťahov so zákazníkmi (CRM). To vám umožní ľahko sledovať potenciálne kontakty.

Giga Messenger podporuje mnoho typov správ vrátane textu, obrázkov, videa a tlačidiel. Môžete napríklad poslať svojim odberateľom správu na Facebooku obsahujúcu tlačidlo „nakupovať teraz“. Giga Messenger je možné bezproblémovo integrovať aj do WooCommerce.

Vyskúšajte ich!

Doplnky Chatbot môžu na vašu webovú stránku pridať ďalšiu úroveň profesionality. Či už prevádzkujete obchod s elektronickým obchodom, obchodný výklad alebo jednoduchý blog, chatbots vám môžu dať nejakú prácu z rúk. Automatizujú zákaznícky servis, takže nemusíte tráviť čas zodpovedaním jednoduchých otázok. Bloggeri ich môžu považovať za užitočné pri zhromažďovaní e-mailových adries pri zostavovaní zoznamu adries alebo pri aktualizácii ľudí o nových príspevkoch prostredníctvom služby Facebook Messenger. Každý jednotlivec alebo spoločnosť môže pomocou chatbotov požiadať návštevníkov svojich webových stránok o hodnotnú spätnú väzbu. Vyskúšajte niektoré z týchto doplnkov chatbot a zistite, ako môžu vylepšiť vaše webové stránky WordPress. A dajte mi vedieť, ako sa darí vašim dobrodružstvám v chatu! Rád by som počul, ako postupujete.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me