Büyük Veri 2020’ye Kadar Yaşamda Devrim Yaratabilir

Bilgilendirme: Desteğiniz sitenin çalışmaya devam etmesine yardımcı oluyor! Bu sayfada önerdiğimiz hizmetlerden bazıları için bir başvuru ücreti alıyoruz.


Büyük Veri 2020'ye Kadar Yaşamda Devrim Yaratabilir - Başlık

İnsanlık iş, eğlence ve iletişimini giderek daha fazla çevrimiçi hale getirdikçe, her geçen yıl katlanarak daha büyük miktarlarda veri üretiyoruz. Aslında o kadar çok ki, onu organize etmek veya analiz etmek yerine, hepsini takip etmekte zorlanıyoruz. Bugünün exabyte bilgilerinin yakında geçmişin disketleri kadar tuhaf olacağı Büyük Veri çağına hoş geldiniz.

Büyük Veri Potansiyel Bir Altın Madeni

Kökeni biraz bulanık olmasına rağmen, Büyük Veri’nin etkisi çok netleşti. İnternete her zamankinden daha fazla cihaz bağlıyken, insanlık her gün yaklaşık 2.5 quintillion bayt üretiyor. Bu veriler sadece İnternet trafiğini değil, otomatik trafik monitörlerinden, finansal ve yasal işlemlerden ve hatta depremleri, kutup buzunu ve hava olaylarını izleyen küresel iklim teknolojisinden gelen geri bildirimleri içerir.

Tüm bu bilgiler ticari, eğitimsel ve insani çabalar için potansiyel bir altın madeni ve büyük veri kümeleri oluşturma, düzenleme ve analiz etme ihtiyacı, elektronik eterde uçan basit bir sözcükten çok daha fazlası haline geldi – Büyük Veri büyük iş.

Büyük Veri işleme konusunda uzmanlaşmış şirketler, küresel bilgi büyüsünün sunduğu zorlukları karşılamak ve fırsatlardan maksimum şekilde yararlanmak için bir gecede ortaya çıktı. Apache ™ Hadoop® gibi gelişmiş veritabanı yönetimi teknolojisini kullanan şirketler, üniversiteler, hükümetler ve tıbbi kuruluşlar, kârlılıklarını artırmak veya verimliliği artırmak için sadece bilgi toplamanın ötesine bakıyorlar.

Toplananları Birleştirerek Büyük Veri Nasıl Bilgi Artırır?

Büyük Veri ile hava ve trafik gibi karmaşık olayları daha iyi anlamamıza yardımcı olabilecek devasa veri yığınlarını koordine etmek mümkündür.

Ve düzgün bir şekilde toplanmış ve analiz edilmiş, büyük veri setleri bize eğitim maliyetini azaltma yeteneği sağlayabilir (‘Net üzerinden büyük ölçekli, yüksek hacimli bilgi dağıtımının gücü sayesinde), gereksiz yedekliliği ortadan kaldırarak verimliliği ve verimliliği artırır iş avcılarını özel becerilerini hevesle arayan işverenlerle aktif olarak eşleştiren ilişkili veri setleri sayesinde iş piyasasını iyileştirebilir ve hatta iş piyasasını iyileştirebilir.

Ve bu bilgi buzdağının sadece görünen kısmı. Suçla savaşmak, Web güvenliğini artırmak ve hatta felaketleri (hem ekonomik hem de doğal) tahmin etmeden çok önce gerçekleşmeden önce Büyük Veri’yi kullanmak için araştırmalar devam ederken, yaşama şeklimizdeki büyük değişikliklerin veri olarak gelmeye devam etmesi muhtemeldir – ve inceliklerinin ustalığı – büyümeye devam ediyor.

Büyük Veri 2020'ye Kadar Yaşamda Devrim Yaratabilir

Büyük Veri 2020’ye Kadar Yaşamda Devrim Yaratabilir

İnternetin evrimi ile çok miktarda veri geldi. Aslında, IBM bugün dünyadaki verilerin% 90’ının yalnızca son iki yılda oluşturulduğunu bildirdi. Bugün, her gün 2.5 quintillion bayt veri oluşturuyoruz ve yenilikçiler bu verileri iyi kullanmanın yollarını keşfediyorlar. Büyük veri pazarının, 2012 yılında 5 milyar dolardan 2017’ye kadar 50 milyar dolar değerinde olması bekleniyor..

Büyük verilerin manipülasyonu sadece önemli bir ekonomik etki yaratma fırsatı sunmakla kalmaz, aynı zamanda hayatlarımızda da devrim yaratır..

1. Web siteleri ve uygulamalar daha güvenli (ve daha işlevsel) olacaktır

Büyük veri, web sitelerinin güvenliğini artırmak için hileli davranışı tanımlamak ve izlemek için kullanılabilir.

2012 yılında…

 • Web sitesi sahiplerinin% 63’ü saldırıya uğradığını bilmiyor.
 • % 90’dan fazlası sitelerinde garip bir etkinlik fark etmedi.
 • Yaklaşık yarısı sitelerini ziyaret ettiklerinde saldırıya uğradığını keşfetti ve bir tarayıcı veya arama motoru uyarısı aldı.

Büyük verilerin, bir şirketin ağında olup bitenlere ve harici veri kaynaklarının yaklaşan saldırıları tahmin etmeye nasıl yardımcı olabileceği konusunda yeni görünürlük sağlaması bekleniyor.

Uzmanlar, büyük verilerin yeni bilgi türlerini analiz etme ve artan analiz hızıyla güvenlik bilgileri ve olay yönetimine (SIEM) daha iyi ölçeklenebilirlik ve performans getireceğini tahmin ediyor.

Eski Google mühendisleri tarafından kurulan Sift Science (SiftScience.com), geçmiş örneklere dayalı hileli davranış kalıplarını tanımak için verilerden öğrenebilen sistemler olan büyük ölçekli makine öğrenimi ile dolandırıcılıkla savaşır..

 • Bugün, sistem sitelerde ve hizmetlerde meydana gelen sahtekarlığın% 90’ını algılayabilir.
 • Müşteriler arasında diğer çevrimiçi pazarlar, ödeme ağları ve e-ticaret siteleri arasında Airbnb, Uber ve Listia bulunmaktadır.

Başka bir makine öğrenimi programı olan MLSec (MLSec.org), kötü niyetli aktörlere ev sahipliği yapan ağları tanımlamak için denetimli öğrenme algoritmaları kullanır. Sistem test edilen vakaların% 92-95’inde doğrudur.

2. Herkes yükseköğretime erişebilir

ABD’nin yetenek boşluğu sorunu var. 2012 yılında yaklaşık 4 yıl içinde en fazla iş açılışını gördü, 22 milyon kişi işsiz veya işsizdi.

Bununla birlikte, üniversite eğitim ücretleri, sağlık hizmetleri maliyetlerinin iki katı ve Tüketici Fiyat Endeksinden 4 kat daha hızlı artmaktadır.

Bugün, Coursera (coursera.org), Venture Labs (venture-labs.org), Khan Academy (khanacademy.org) ve Big Data University (BigDataUniversity.com) gibi çeşitli çevrimiçi programlar, önde gelen üniversitelerin kurslarını ücretsiz olarak sunmaktadır..

Bu programlar aynı zamanda bir üniversite eğitiminin etkinliğini de test etmektedir..

Ve günümüzün yüksek teknoloji ortamına uygulanabilen kurslar sunuyorlar.

BigDataUniversity.com, büyük verileri öğretmek için büyük verileri kullanıyor ve Hadoop gibi büyük veri teknolojilerini nasıl kullanacağınıza dair öğreticiler sunuyor.

83 eğitim kurumundan 400’den fazla ücretsiz kurs ile Coursera, büyük veri ölçeğinde bir eğitim platformu geliştirdi.

 • Her öğrenciyle senkronize olan ve bir öğrencinin geride kalma şansı elde etmeden önce anında geri bildirim ve hatırlama sağlayan ders içi interaktif sınavlar sunar..
 • 4 milyondan fazla öğrenci kaydoldu ve bazı kurslar on binlerce insana ulaştı.

3. Bir işe inmek daha kolay olacaktır

Ayda 80 milyondan fazla benzersiz ziyaretçi ve 1,5 milyar iş aramasıyla Indeed.com, işverenler ve iş arayanlar için topladığı bazı bilgilere kolay erişim sunar.

Örneğin, kullanıcılar, becerilerinin talep edilip edilmediğini, hangi pazarların en rekabetçi olduğunu, işverenlerin beceri setleri için işe aldıkları vb..

4. Yollar daha güvenli olacak

ABD’de 16-19 yaş arası kişilerde trafik kazaları önde gelen ölüm nedenidir..

Bu kazaların% 75’inin uyuşturucu veya alkolle ilgisi yok.

Büyük verilerle, bilim adamları ve bilgisayarlar arabaların ve sürücülerinin yolda nasıl davranacakları konusunda makul tahminlerde bulunabilirler.

Intel, araçların veri alışverişi yoluyla iletişim kurmasına izin veren teknolojiler üzerinde çalışıyor, böylece sürücüler önlerinde, arkasında ve her iki tarafında aynı anda 3 araç görebiliyor.

 • Veri değiştirme araçları, kazaları önlemek için gelecekteki olayları tahmin edebilecek.
 • Bir sürücünün dört gözle beklediğini, aşağıya baktığını veya bir fincan kahve içip içmediğini tespit edecekler.

Ford, bir otomobilin kırmızı ışıkta hızlanmak üzereyken olduğu gibi, potansiyel olarak tehlikeli trafik olaylarının sürücülerini uyaran araç-altyapı ve araç-araç sistemleri geliştiriyor.

Google’ın kendi kendini süren otomobili, otomobil endüstrisindeki verilerin kullanımını tamamen yeni bir seviyeye taşıyor.

5. Daha akıllı işletmeler için geleceği tahmin edeceğiz

Kuruluşlar artık daha hızlı ve daha doğru değerlendirmeler yapmak için daha fazla kaynaktan daha fazla veri kullanabilir.

Hadoop (hadoop.apache.org), önde gelen şirketlerin kullanıcı davranışı ve kendi işlemleri hakkında oluşturdukları veri dağlarını analiz etmek için kullandıkları açık kaynaklı yazılım platformudur.

 • Hadoop kullanıcıları arasında Facebook, eBay, Etsy, Yelp, Twitter, Salesforce.com, Skybox Imaging, Disney ve daha pek çok şey var.
 • Pazar araştırma firması IDC, Hadoop’un 2016’da 813 milyon dolar değerinde olacağını tahmin ediyor, ancak bu sayı muhtemelen çok düşük.

Kayıtlı Gelecek (RecordedFuture.com), web sohbetinden tahmin sinyallerinin kilidini açan akıllı algoritmalar yoluyla işletmelerin riskleri tahmin etmelerine ve fırsatlardan yararlanmasına yardımcı olur. Planlanan gösterileri bile tahmin edebilir.

Teknolojik gelişimin seyrini öngörmek, teknolojik sürprizlerden kaçınmak ve teknolojiyle ilgili bilinçli kararlar vermek için veriler kullanılabilir.

Büyük yapılandırılmamış verilerin sürekli akışlarını üreten işletmeler, verileri işlemek, izlemek, analiz etmek ve üzerinde işlem yapmak için DataTorrent’i (DataTorrent.com) kullanabilir. Hadoop’un zaten mümkün kıldığı toplu işleme sunmak yerine, DataTorrent metin, e-posta ve diğer yöntemlerle gerçek zamanlı analiz ve uyarıları hedefler.

Kullanım eğilimlerini izleyerek müşteri hizmetlerini ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için veriler çıkarılabilir.

Mağazayı mağaza bazında ince ayar yapmak ve mağaza satışlarının uygun zamanlamasını tahmin etmek için Wal-Mart ve Kohl’un satış, fiyatlandırma, ekonomik veriler, demografik ve hava durumu verilerini kullanan perakendeciler.

6. Hava durumunu tahmin edeceğiz & çevreyi Koru

Tahliye edilen her mil kıyı yaklaşık 1 milyon dolar maliyetle sonuçlanıyor.

1980-2010 yılları arasında 99 iklim ve hava durumu ile ilgili olay 726 milyar dolar zarar verdi.

2018’de başlatılan Ortak Polar Uydu Misyonu, daha iyi bir planlamaya olanak tanıyan kasırgaların ve fırtınaların yolunu önemli ölçüde iyileştirerek tahmin etmek için sensör teknolojisini ve verilerini kullanacak.

CNBC News’e göre, büyük veri analizi dünkü meteoroloji tahminlerini daha kesin ve öngörücü bir bilime dönüştürüyor.

IBM’in Deep Thunder bölümü, kamu hizmetleri, ulaşım ve tarım ve belediye hükümetleri de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki müşteriler için kısa vadeli etkinlikleri tahmin etmek için büyük veri hava durumu modellemesi kullanıyor.

Deep Thunder, sel baskını daha iyi öngörmek ve çamur kaymalarının şiddetli fırtınaların nerede tetiklenebileceğini tahmin etmek için Rio de Janeiro’da bir projeye yöneliyor.

EarthRisk Technologies (EarthRiskTech.com), 42 gün öncesine kadar hava durumunu tahmin etmek için yeni bir model geliştirdi. Model, 82 milyardan fazla hesaplama ve 60 yıllık verilere dayanarak hava durumunu tanımlar. Daha sonra bu modelleri mevcut koşullarla karşılaştırır ve tahmini analitik kullanır.

2011-2012 kışında, birçok doğal gaz tüccarı fiyatları artırdı ve soğuk olmasını bekledi. EarthRisk’in modelleri, atmosferin yüksek bir soğuk hava olasılığı için kendini ayarlamadığını gösterdi ve müşterilerin doğal gaz fiyatları düştüğünde kendilerini para kazanmak için konumlandırmalarına izin verdi.

Veri analizi, tehlikeli maddelerin yasadışı ticaretini izlemekten Asya’daki kaplanlar gibi nesli tükenmekte olan büyük kedilerin ticaretini ortaya çıkarmaya kadar çevre suçlarıyla mücadelede kullanılıyor..

Çevre Araştırma Ajansı (ÇED) günümüz eko-suçlularının daha belirgin bir resmini çizmek için büyük veri kullanıyor, görünüşte bağlantısız suç grupları ve yasadışı faaliyetler arasındaki bağlantıları tespit ediyor.

7. Sağlık hizmeti daha verimli, etkili olacaktır & özelleştirilmiş

McKinsey’e göre & Şirket, tüm yeniliklerin yaklaşık% 50-70’inin en azından kısmen, tamamen dışarıdan analitik olmaktan ziyade müşterilerin kendi verilerinin yakalanmasına veya entegrasyonuna bağlıdır..

Günümüzde tıbbi verilerin% 80’i yapılandırılmamış ve klinik olarak anlamlı.

ABD sağlık endüstrisi, verimliliği ve kaliteyi artırmak için büyük verileri yaratıcı ve etkili bir şekilde kullanırsa, sektör her yıl 300 milyar dolardan fazla değer yaratabilir. ? bunun maliyeti harcamaların yaklaşık% 8 oranında azaltılması şeklinde olacaktır.

Hasta verilerine erişim, bakıcıların tıbba kanıta dayalı bir yaklaşım benimsemelerine yardımcı olur.

Boston’daki Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi, bakıcılara yaklaşık 2 milyon hastaya 200 milyon veri noktasına self servis erişim sağlayan bir akıllı telefon uygulaması sunuyor..

150.000’den fazla gazinin kayıtlı olduğu ABD Gaziler İşleri Bakanlığı Milyon Gazi Programı, genlerin kişinin sağlığını nasıl etkilediğini araştırmak için gaz örneklerinden kan örnekleri ve diğer sağlık bilgilerini kullanıyor.

Asthmapolis, doktorların kişiselleştirilmiş tedavi planları ve leke önleme fırsatları geliştirmelerine yardımcı olmak için GPS özellikli bir izleyici aracılığıyla toplanan inhaler kullanım verilerini CDC bilgileriyle birleştirir.

mHealthCoach, etkileşimli bir sistem aracılığıyla kronik bakım ilaçları alan hastaları desteklemek için verilerden yararlanır. Daha yüksek riskli hastaları tanımlamak ve onlara hedefli mesajlar ve hatırlatmalar vermek için de kullanılabilir.

Rise Health mevcut hasta zenginliğini alır ve sağlık hizmetlerini her boyutta iyileştirmek ve yeni bilgiler oluşturmak için her sağlayıcının hedefleri ile uyumlu hale getirir.

Büyük veri, yeniliğin daha yüksek hızlarda gerçekleşmesini sağlar. Örneğin, 13 yıl süren İnsan Genom Projesi artık saatler içinde tamamlanabilir.

Kaynaklar

 • Şirketler Güvenliği Artırmak İçin Büyük Verileri Nasıl Kullanabilir – darkreading.com
 • Eski Google Çalışanları Web Siteleri için Sahtekarlıkla Mücadele Sistemi Sift Science’ı Piyasaya Sundu, Union Square, First Round, YC’den 5,5 milyon dolar fon sağladı & Diger – techcrunch.com
 • Web sitesi sahiplerinin% 63’ü nasıl saldırıya uğradığını bilmiyor – zdnet.com
 • Makine Öğrenmesi Projesi Büyük Güvenlik Verilerini Geçiyor – darkreading.com
 • Arabalar konuşabiliyorsa, kazalar önlenebilir – ted.com
 • Yeteneği Eğitime Büyük Ölçekle Bağlama – blog.linkedin.com
 • İzlenmesi Gereken 10 Büyük Veri Sitesi – foreignpolicy.com
 • DataTorrent, Büyük Veriyi gerçek zamanlıdan “Nowtime” a getirmek için 8 Milyon Dolar tutar – venturebeat.com
 • ‘Büyük veri’ gelecekteki 40 güne kadar hava durumunu tahmin edebilir – venturebeat.com
 • Büyük Kediler’in Korunmasına Yardımcı Olan Büyük Veri ve Analitik – newswatch.nationalgeographic.com
 • Müşterilerinizin Davranışlarını Tahmin Etmek için Büyük Verileri Kullanın – blogs.hbr.org
 • Büyük Veri ve Dördüncü Boyut ile Hava Durumu Tahmini – forbes.com
 • Başlangıç ​​Profesyonelleri Müzikleri – blog.startupprofessionals.com
 • Büyük Veri: İnovasyon, Rekabet ve Verimlilik için Bir Sonraki Sınır – mckinsey.com
 • Büyük Veri Şirketleri Tabiat Ana Kaosunu Geçmeye Çalışıyor – cnbc.com
 • BT için 6 Büyük Veri Analizi Kullanım Örneği – cio.com
 • Hadoop’un tarihi: 4 düğümden verilerin geleceğine – gigaom.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map