Amazon Business: czy jest odpowiedni dla Twojego miejsca pracy?

Ujawnienie: Twoje wsparcie pomaga utrzymać działanie witryny! Pobieramy opłatę za polecenie niektórych usług, które zalecamy na tej stronie.


Amazon Business to kompletny system zakupów dla Twojej firmy – ale wraz z mnóstwem dodatków, takich jak bezpłatna wysyłka, rabaty ilościowe i oferty specjalne. A co najlepsze, Amazon Business jest bezpłatny.

Jest to również sposób na zarządzanie własnym zespołem biznesowym – umożliwianie pracownikom dokonywania zakupów przy jednoczesnym zapewnieniu kontroli zarządzania.

Do programu zapisało się ponad milion firm. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy Amazon Business jest właśnie dla Ciebie.

Strona Amazon Business

Wprowadzenie

Amazon Business pozwala skonfigurować strukturę biznesową na koncie, aby cały zespół mógł kupować przedmioty w tym samym czasie, gdy Ty i inni menedżerowie możecie kontrolować proces.

Na przykład, jeśli jeden z pracowników potrzebuje laptopa, możesz go kupić w Amazon. Następnie żądanie zostanie przesłane do Ciebie w celu zatwierdzenia. To prosty, skuteczny proces.

Ponadto zyskasz o wiele więcej dzięki Amazon Business, w tym ceny tylko dla firm, zwolnienia podatkowe, bezpłatna wysyłka i inne.

Business Prime

Dla większości użytkowników Amazon oczywistą rzeczą w Amazon Business jest jego integracja z Business Prime.

Ta część systemu zapewnia taką samą bezpłatną wysyłkę priorytetową jak zwykła Prime. Ale obejmuje to również oferty takie jak oferty tylko dla członków.

Po zarejestrowaniu się w Amazon Business możesz kupić konto Business Prime, które pozwala wielu członkom zespołu na korzystanie z Twojego konta. Plany Business Prime zaczynają się od 179 USD rocznie.

System zakupów

Amazon Business pozwala skonfigurować konto, aby członkowie Twojego zespołu mogli dokonywać zakupów. Ich dokładna siła nabywcza będzie zależeć od udzielonych uprawnień.

Dodatkowo możesz skonfigurować przepływy pracy związane z zatwierdzaniem. Umożliwia to ustawienie limitów zakupów dla użytkowników i potwierdzenie zamówień. Istnieją również dane analityczne, dzięki którym można śledzić zakupy w firmie.

Ten system może wystarczyć dla niektórych małych firm. Ale jeśli potrzebujesz więcej, możesz połączyć swoje konto z własnym systemem zakupów. Obsługa klienta Amazon Business będzie współpracować z Tobą, aby go skonfigurować.

Korzyści

Jeśli zagłębisz się w Amazon Business, znajdziesz wiele atrakcyjnych dodatków, takich jak ceny porównawcze na stronach produktów, na których zobaczysz wiele ofert od różnych dostawców. Ale tutaj omówimy główne cechy planu.

Wideo: wszystko, co kochasz w Amazon. Do pracy.

Business Prime

Dzięki Business Prime otrzymasz bezpłatną dwudniową wysyłkę i specjalne oferty.

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz być w stanie uzyskać dostawę jednego dnia lub tego samego dnia.

Zaawansowane funkcje podstawowe

Business Prime jest dostępny w ramach czterech abonamentów od 179 USD rocznie – niewiele więcej niż zwykła prima Amazon.

Wideo: Amazon Business Prime

Oprócz umożliwienia większej liczbie osób korzystania z Twojego konta, plany Small, Medium i Enterprise oferują specjalne funkcje:

 • Wydaj widoczność: analizuj swoje wzorce zakupowe
 • Rozszerzone warunki płatności za fakturę: płatność może potrwać do 60 dni
 • Zakupy z przewodnikiem: kieruj użytkowników do odpowiednich produktów i dostawców.

Zarządzanie kontem

Podobnie jak w przypadku samodzielnego systemu zakupów, możesz dopasować swoją strukturę organizacyjną do swojego konta Amazon Business. Tworzy to system, który określa, kto może dokonywać zakupu i jak obsługiwane są żądania zakupu.

Ale wykracza to poza organizowanie zakupów. Jak omówimy wkrótce, Amazon pozwala płacić na wiele sposobów. Możesz na przykład płacić fakturami.

Ceny tylko dla firm

Dostawcy Amazon oferują produkty, które są oferowane tylko firmom. Możesz je zdobyć tylko przez Amazon Business.

Dodatkowo otrzymasz specjalne ceny na wybrane przedmioty. Amazon twierdzi, że obejmuje to miliony produktów.

Dodatkowo otrzymasz rabaty ilościowe przy zakupie hurtowym.

Po połączeniu tych funkcji z systemem Amazon, który ułatwia porównywanie zakupów, Amazon Business powinien zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Metody Płatności

Amazon Business zapewnia różnorodne metody płatności.

Możesz zarejestrować kartę Amazon Business Prime American Express, która zostanie powiązana z Twoim kontem. Korzystanie z tej karty daje ci 5% zwrotu lub 90-dniowe nieoprocentowane warunki zakupów.

Ta korzyść dotyczy nie tylko zwykłych zakupów Amazon. Otrzymasz tę ofertę na AWS, a także na całym rynku żywności.

Duże firmy mogą również otworzyć korporacyjną linię kredytową, z której może korzystać wielu członków swojego zespołu.

Kupowanie Analytics

Amazon Business oferuje analitykę zakupów. Dzięki nim możesz wyjść poza monitorowanie i wizualizować swoje zakupy za pomocą tabel i wykresów.

Analityka związana jest z obsługą zamówień zakupu przez Amazon Business.

Wraz z nimi Twój zespół wprowadzi numer zamówienia i opcjonalny komentarz do wszystkich swoich zamówień.

W ten sposób możesz lepiej śledzić swoje zakupy.

Inne funkcje Amazon Business

Dla osób bez Business Prime Amazon nadal oferuje bezpłatną wysyłkę przy większości zakupów. Są jednak ograniczenia. Dotyczy to tylko zamówień o wartości co najmniej 25 USD. I nie zapewnia priorytetowej wysyłki, jak w przypadku członkostwa Prime.

Jeśli Twoja firma kupuje fizycznie duże przesyłki, możesz otrzymać przesyłki paletowe. Musisz jednak zakwalifikować się do tych przesyłek.

Zwolnienia podatkowe

Istnieje szereg okoliczności, w których firma może być zwolniona z podatków od przedmiotu. Jednym z najczęstszych jest zakup przedmiotu w celu jego odsprzedaży w ramach innego przedmiotu.

Jeśli prowadzisz działalność w Stanach Zjednoczonych i kupujesz od europejskich dostawców, będziesz również zwolniony z podatku od wartości dodanej (VAT).

Amazon Business został zaprojektowany, aby umożliwić ci wprowadzenie tych zwolnień podatkowych dla całej organizacji.

Dostosowane zakupy

Klienci Amazon Business otrzymują dostosowane pulpity nawigacyjne, które obejmują między innymi dostęp do zakupów w celu łatwej zmiany kolejności.

Zapewnia również dostosowane do potrzeb wrażenia na stronach produktów. Prawdopodobnie znasz sekcję na zwykłych stronach produktów: „Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również”.

Amazon Business przedstawia wiele ofert na tej samej stronie produktu. Korzystając z tej funkcji, otrzymasz najlepsze oferty na zakupy.

Pierwsze kroki

Łatwo jest założyć konto Amazon Business. I to za darmo. Wszystko, co musisz zrobić, jeśli podasz trochę informacji o swojej firmie.

Zaczynasz od podania firmowego lub służbowego adresu e-mail, nazwiska i hasła.

Rejestracja w Amazon Business Krok 1

Następnie podajesz informacje o firmie lub pracy.

Rejestracja w Amazon Business Krok 2

Informacje podatkowe

Musisz podać swój numer ubezpieczenia społecznego lub numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN), aby zweryfikować swoją firmę. Zwykle weryfikację otrzymasz w ciągu 24 godzin od podania tych informacji.

Skonfiguruj swoje konto

Po utworzeniu konta Amazon Business powinieneś uzyskać Business Prime, a następnie skonfigurować użytkowników konta i przepływy pracy związane z zatwierdzaniem.

Zarejestruj się w Business Prime

Nie musisz zakładać konta Business Prime, aby korzystać z Amazon Business. Ale jeśli zamierzasz kupić nawet umiarkowaną ilość rzeczy, jest to dobra inwestycja.

Plany biznesowe Amazon

Dodaj ludzi

Konta użytkowników dodaje się, klikając menu konta Amazon Business i wybierając „Zarządzaj swoją firmą”. Nowa strona zostanie załadowana z sekcją „Ludzie”. Znajdziesz tam dwa przyciski: „Dodaj osobę” i „Dodaj wiele osób”.

Niezależnie od tego, który wybierzesz, możesz skonfigurować użytkowników z odpowiednimi uprawnieniami i kontrolą przepływu pracy.

Grupy

Jeśli masz dużą liczbę pracowników, możesz chcieć skonfigurować grupy z różnymi poziomami dostępu. Na przykład możesz mieć wszystkich sprzedawców w jednej grupie.

Zdefiniuj przepływy pracy związane z zatwierdzaniem

Możesz zdefiniować przepływ pracy z pulpitu nawigacyjnego Amazon Business. Wybierz z menu „Zarządzaj swoją firmą”.

Następnie przejdź do strony „Zasady zakupów” na stronie. Tam możesz wybrać „Zatwierdzenia”, aby ustawić użytkowników, którzy mogą zatwierdzać zakupy.

Użytkownicy, którzy nie mają uprawnień do zatwierdzania, będą kierować swoje zakupy do jednego z użytkowników za zgodą przed złożeniem zamówienia.

Inne ustawienia konta

Również w panelu kontrolnym konta Amazon Business możesz skonfigurować następujące ustawienia:

 • ATEP dla zakupów zwolnionych z podatku
 • Ustaw preferowanych dostawców
 • Zobacz analitykę
 • Połącz się z systemem zakupów.

Podsumowanie

Amazon Business to potężny system, który powinien oszczędzać czas i wysiłek. Oferuje wystarczającą liczbę narzędzi i ofert, aby zadowolić większość ludzi biznesu. A biorąc pod uwagę, że jest bezpłatny, warto przynajmniej sprawdzić. Odwiedź Amazon teraz, aby sprawdzić, czy jest dla Ciebie odpowiedni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map