Ako si vybrať doménové meno

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


Do konca roka 2012 bolo na internete zaregistrovaných doménových mien takmer štvrtina miliárd (PDF) domén, z ktorých mnohí vlastníci nijako zvlášť neuprednostňovali. Výber správneho názvu domény je rozhodujúcou súčasťou pri definovaní vašej firmy na internete a je rovnako dôležitý ako výber správneho hostiteľa (ak nie viac). Aj keď „TedSmithMotorPartsManufacturing.com“ môže byť presným zastúpením vašej firmy a vašej značky, je to ťažký mentálny nábytok, keď je naskladaný proti niečomu ako „SmithMotors.com“ – a chcete svojim potenciálnym zákazníkom udržať veci ľahké a živé, keď sú „ prehľadajte web alebo napíšte do panela s adresou.

Pokiaľ ide o výber názvu domény, dosiahnutie rovnováhy medzi týmito kľúčovými prvkami – jednoduchosť, nezabudnuteľnosť, relevantnosť – je kľúčom k zachyteniu nepolapiteľného blesku úspechu vo vašej online fľaši. V jadre úspešného názvu domény je jasná zmienka o vašej značke (nevyhnutná pre dobré SEO a vyhýbanie sa nejasnostiam zákazníkov), tvorivé zloženie (lepšie sa zakliní v mozgoch zákazníkov) a kompaktná konštrukcia (aby sa zaistilo, že zostane zaklinená). na to, aby mohli navštíviť vaše stránky). Ak ste vynechali niektoré alebo všetky z týchto komponentov, možno sa ocitnete iba s webom, ktorý má veľa zásahov, ale zo všetkých nesprávnych dôvodov.

Ak sa domnievate, že ste získali víťaza, pred vytlačením vizitiek sa uistite, že je k dispozícii na nákup (neregistrovaný alebo dostupný od predchádzajúceho kupujúceho) a že požadované meno je k dispozícii aj na obľúbených weboch sociálnych médií. Láskou súdržnosti môže byť „hobgoblin malých myslí“, ale je to nevyhnutná súčasť budovania silnej značky, ktorá rezonuje s verejnosťou.

A keďže menej ako desať percent doménových mien je „prémiových“ dosť na to, aby rezonovali s masami, rýchly rozbeh Rosenerovej rovnice nemusí byť zlý nápad, a to buď.

Ak ste pripravení na nákup, máte k dispozícii celý rad možností vrátane nezávislých registrátorov, ale mnohí poskytovatelia hostingu vám s registráciou radi pomôžu. Určite si urobte čas na preskúmanie všetkých vašich možností.

Výber správneho názvu domény nemusí byť požiadavkou na pozitívny výsledok. Ak budete udržiavať svoje doménové meno čisté, kreatívne a kompaktné, budete na dobrej ceste k tomu, aby sa váš web – a vaša značka – stali silou, s ktorou sa počíta.

Vyberte správny názov domény pre svoju firmu v deviatich jednoduchých krokoch.

Ako si zvoliť názov domény pre vaše podnikanie

Dobrý názov domény môže firmu prinútiť alebo prerušiť alebo prinajmenšom významne ovplyvniť návštevnosť webových stránok a stiahnutie značky. Rovnako ako nájdenie veľkej nehnuteľnosti – a často rovnako kritickej – môže byť výber názvu domény ohromujúci. Na zjednodušenie procesu sme’ručne som vybral naše obľúbené tipy na výber vhodných doménových mien.

Pri výbere názvu domény je potrebné zvážiť 9 základných prvkov

 1. Použite svoju doménu ako nástroj na budovanie značky

  Myslite na svoje doménové meno ako na najdôležitejší marketingový nástroj na vytvorenie hlášky.

  Podľa FragerFactor.com, správny názov domény “môže priamo ovplyvniť váš imidž, okamžite vytvoriť dôveru a dôveryhodnosť a získať väčšie uznanie medzi všetkými zúčastnenými stranami.”

  Značkové domény pomáhajú pri ústnom marketingu.

  TimeHop, web a aplikácia, ktorá vám ukáže, čo ste robili pred rokom na sociálnych sieťach, začala ako „nezaujatá“ 4SquareAnd7YearsAgo.com, podľa MorganLinton.com.

  • TimeHop.com je ľahko zapamätateľný, brandable, a naozaj hovorí, čo tento startup robí.
  • Spoločnosť Startark práve získala nové financovanie od spoločnosti Spark Capital vo výške 3 milióny dolárov.

  Značkové domény tiež získavajú dôveryhodnosť pri získavaní odkazov.

  Zvážte vytvorenie domény okolo zmysluplných slov s veľkou príťažlivosťou.

  Podľa spoločnosti Nielsen sú značkové webové stránky 3. najdôveryhodnejší zdroj reklamy pre používateľov internetu zviazaný redakčným obsahom.

  Eliot Silver(EliotsBlog.com) uvádza, že veľa investorov v doméne váži hodnotu potenciálu pre rozvoj značky vyššiu ako hodnota aktuálnej prevádzky alebo výnosov.

  Podľa DNJournal.com, Trek Bicycle Corp nedávno kúpil Trek.com za 245 000 dolárov, jeden z najväčších tržieb zaznamenaných v prvej polovici roku 2013.

 2. Buďte krátki, chytľaví & pamätný

  Ľahko povedať a kúzlo je rozhodujúce pri zvyšovaní rýchlosti odovzdávania. Ktokoľvek by mal byť schopný vysloviť vašu doménu.

  Podľa DomainNameSales.com, z 200 miliónov + registrovaných mien, iba odhad 5 – 7% je dostatočne prémiových na rezonáciu s mnohými ľuďmi.

  Výskum McKinsey & Spoločnosť ukazuje, že ústne slovo je hlavným faktorom, ktorý stojí za tým 20 – 50% všetkých rozhodnutí o nákupe.

  “Doménový kráľ” Rick Schwartz hovorí, že vie, ktoré domény majú nominálna hodnota. Napríklad ktorýkoľvek server NNN.com má hodnotu (3 čísla ako 123.com). Pre tieto domény existuje trh.

  FragerFactor.com hovorí, že najúčinnejšie doménové mená sú relevantné a nezabudnuteľné výzvy na akciu.

  • “Najlepšie doménové mená rozprávajú vyhliadky ľahko zapamätateľným spôsobom, čo ďalej, kam hľadať informácie, prečo požiadať o ukážku alebo kedy zadať objednávku.”

  Opýtajte sa sami seba: Prechádza doména doménou “rádiový test” – je takmer nemožné ho po vypočutí správne pomýliť?

 3. Zvážte rozšírenie

  V roku 2012 viac ako Bolo zaregistrovaných 250 miliónov domén.

  • hrubo 102 miliónov končiacich na .com (48%)
  • 14 miliónov .net
  • 10 miliónov .org
  • 8 miliónov .info
  • 2 milióny s .co

  Denne je zaregistrovaných takmer 84 000 doménových mien.

  Približne 21% webových stránok .com a .net sú iba jednostránkové stránky. 15% je registrovaných, ale nie’t vôbec odkazovať na pracovisko.

  Domény najvyššej úrovne (TLD) – najcennejšie rozšírenia – sú pri výbere názvu domény rozhodujúce.

  Jednou z možností je zakúpiť niekoľko rozšírení (.net, .info, .com, .biz) a nasmerovať ich všetky na tú istú stránku s presmerovaním 301..

  .com TLD je ideálny pretože to’s zlatý štandard a väčšina používateľov internetu, ktorí si pamätajú vašu doménu, bude predpokladať, že ju používate.

  Historická výkonnosť spoločností .net a .org neuzatvorila medzeru s lídrom na trhu .com.

  Podľa Frank Schilling z domény DomainNameSales.com, CcTLD vydané a razené krajinou, v ktorej žijete, ako napríklad .uk pre Spojené kráľovstvo a .ch pre Švajčiarsko, sú tesne za .com.

  Na svojom blogu Schilling uviedol, že keď začal používať internet v roku 1993, spoločnosť TL. väčšina obsahu bola na stránkach .int, .mil, .edu a .gov.

  • Tento trend sa rozbehol, keď hlavné značky ako Yahoo, eBay, McDonalds a Fox začali používať .com.

  Podľa MorganLinton.com, .co TLD začína získavať trakciu v štartovacom priestore s webmi ako Angel.co a Startups.co.

  Spoločnosť, ktorá založila .co TLD, go.co, nedávno spustený Pop.co – balík služieb online na odstránenie prekážok medzi vymýšľaním nápadov a budovaním prítomnosti na internete.

  Doménové prostredie sa rozšírilo o nové všeobecné domény najvyššej úrovne alebo gTLDs (t. j. výskum, výskum, pizza, blog), ktoré si môže kúpiť a spustiť ktokoľvek.

  • V júni 2012, 1409 Požiadali sa o gTLD.
  • 230 sa uchádzalo o viac ako jedného žiadateľa.
  • Žiadosť o gTLD stála 185 000 dolárov a mohlo by to stáť 2 milióny dolárov +, aby ste jeden pristáli a nastavili.
  • Google prihlásil 101 gTLD, Amazon 76. Súťažili o 23 priamych zápasov.
  • .Com zostane zlatým štandardom.

  Frank Schilling predpovedal, že “nové okno gTLD prinesie niektoré významné zmeny, na ktoré by sme sa všetci mali pripraviť,” berúc na vedomie, že všetci by sme mali mať otvorenú myseľ a prijať tieto zmeny.

  Ak ty’stále si nie ste istí, ktoré rozšírenie zvoliť, DomainsBot.com má generátor odporúčaní TLD, ktorý môžete vyskúšať.

 4. Chráňte svoju ochrannú známku

  Dať si pozor naCybersquatting. to’Nie je neobvyklé, že pri súťaži o registráciu domény s rôznymi rozšíreniami v snahe ukradnúť premávku.

  Investovanie do všetkých TLD je odporúčaným opatrením na ochranu ochrannej známky.

  Podľa Svetovej organizácie duševného vlastníctva (WIPO) bol v roku 2012 zaznamenaný rekord 2 884 kybernetických puzdier pokrývajúce 5 084 doménových mien – o 4,5% viac od roku 2011.

  Zákon o ochrane spotrebiteľa proti akrobatom (ACPA) upravuje škody od 1 000 do 100 000 dolárov, ak strana zaregistruje doménu v dobrej viere s cieľom profitovať z dobrej vôle značky..

  V roku 2013, Donald Trump požadoval náhradu škody vo výške 400 000 dolárov cez štyri webové stránky, ktoré používajú názov a značku realitného magnáta.

  Na druhej strane sa vyhnite registrácii domény v blízkosti konkurenta’s a buďte opatrní pri porušovaní ochrannej známky, ktorá by mohla viesť k súdnemu sporu.

  Skontrolujte databázu ochranných známok spoločnosti Úrad pre patenty a ochranné známky USA (uspto.gov) pre registrované ochranné známky zodpovedajúce vášmu požadovanému názvu domény, podobným názvom, pravopisným variáciám a synonymom.

  to’je múdre investovať do chybne napísaných alebo presne napísaných domén.

 5. Označte sa osobne

  Zaregistrovanie vlastného mena je skvelý spôsob, ako si vytvoriť svoju osobnú značku, aj keď aj vy’ešte nie ste pripravení s tým nič robiť, choďte do toho a kúpte si ho.

 6. Buď kreatívny

  Vyberie sa väčšina jednoslovných domén. Vyskúšajte tieto kreatívne prístupy k nájdeniu názvu domény, ktorý vyhovuje vašej značke:

  • Zložené dve celé slová
   YouTube, FlightsCity, SEOBook
  • Pomocou frázy
   Six Apart
  • Spojenie častí dvoch slov dohromady
   Microsoft
  • Vyladenie slova
   flickr
  • Pripevnenie slova s ​​predponou alebo príponou
   Shopify, Travelocity
  • Alebo vytvorte úplne jedinečné meno
   Etsy, Odeo

  Pomocou týchto pomôcok pomenujte brainstorming:

  • namestation.com
  • domaintyper.com
  • leandomainsearch.com
  • domai.nr
 7. Vyhnite sa pomlčeným názvom domén

  Delené domény nemajú žiadnu značku a malú hodnotu SEO. Zbavujú sa dôveryhodnosti a môžu pôsobiť ako ukazovateľ spamu, čo sťažuje získavanie odkazov.

  Oni tiež negatívne ovplyvňujú ústne slovo, pretože oni’ťažko povedať, bez toho, aby ste to uviedli.

  Spôsobujú stratu typová prevádzka pretože ľudia nie’• spomenúť na spojovníky alebo na spojovník.

  Podľa domény DomainNameSales.com predstavuje typ v prevádzke 50% všetkých návštevníkov.

  Rick Schwartz napísal RicksBlog.com, “Typy sú validácia hodnoty bez ohľadu na názor.” Dodal, že domény typu-in sa rodia každý deň.

  Napríklad, TheDomains.com uvádza, že meno najnovšieho člena kráľovskej rodiny GeorgeAlexanderLouis.com, ručne zaregistrovaný Luc-Andre Biggsom sa teraz objavuje 7 500 jedinečných návštevníkov denne.

  Schwartz poznamenal, “Ak doména nemá typový prenos, mala by byť špecifická, komerčná a podľa možnosti iba 2 slová, ktoré sa dajú ľahko zadávať.”

 8. Skontrolujte dostupnosť na sociálnych sieťach

  Dobrým pravidlom, aby ste sa stali objaviteľnými, je zachovať rovnaké meno na všetkých platformách. Skontrolujte, či je vaša doména k dispozícii na Facebooku, Twitteri a LinkedIn.

  Vyskúšajte nástroj ako KnowEm (knowem.com), ktorá vám umožní okamžite skontrolovať používanie značky, produktu, osobného mena alebo používateľského mena na stovkách webových stránok sociálnych médií.

 9. Don’Nechajte platnosť názvu vašej domény!

  Dokonca aj veľké značky nechali svoje domény vypršať.

  Podľa iGoldRush.com, tam’s niekedy vyprší jeden deň viac ako 20 000 domén.

  Udržujte svoje kontaktné informácie aktuálne. Mali by ste dostávať upozornenia, nie’ignorovať ich.

  Pri nákupe domény nastavte pripomienku kalendára.

  Ak váš registrátor ponúka automatické obnovenie, využite túto funkciu.

zdroje

 • 5 pravidiel pre výber pamätného názvu domény – shopify.com
 • Informácie o doméne Funkcie – doménaty.sk
 • Dátum vypršania platnosti doménového mena: Mali by ste venovať pozornosť? – domaintyper.com
 • Ako si vybrať doménové meno – bloggingwithamy.com
 • Ako si vybrať doménové mená pre SEO – seobook.com
 • Mal by som na svojom webe používať viacero domén? – carlowseo.com
 • Wheeling and Dealing – online.wsj.com
 • Dot-Mayhem: Landgrab domény, podľa čísel – news.cnet.com
 • Prieskum WIPO odhaľuje obavy týkajúce sa nákladov na konanie v oblasti technologických sporov – wipo.int
 • Trump hľadá poškodenia v prípade „Cybersquatting“ – cnn.com
 • Spory o doménové meno – bitlaw.com
 • Správa: Už bolo zaregistrovaných viac ako 250 miliónov doménových mien, takmer polovica z nich je .Com a .Net – techcrunch.com
 • Doména – moz.com
 • Základy doménových mien pre vaše podnikanie – podnikateľ.com
 • Globálna dôvera v reklamu a správy o značke – nielsen.com
 • Nový spôsob merania slovného marketingu – mckinsey.com
 • Príručka pre kupujúcich – domainnamesales.com
 • Doménové mená 101 – domainnamesales.com
 • Domény s presnou zhodou môžu byť značkou – elliotsblog.com
 • 3-listový .Com Beat sa deje ďalej – v našej najnovšej grafe predaja majú 11 z 20 najlepších miest – dnjournal.com
 • V nových gTLD je jedinou istotou zmena – domainnamesales.com
 • Rick Schwartz Domain Name and Traffic Blog – ricksblog.com
 • GeorgeAlexanderLouis.com získava 7 500 denných návštevníkov: Majiteľ: „Pravdepodobne skončím darovaním kráľovskej rodine“ – thedomains.com
 • Pokúša sa spoločnosť Startups.co stať sa ďalším Angel.co? – morganlinton.com
 • Rebranding pri spustení – od 4SquareAnd7YearsAgo.com po TimeHop.com – morganlinton.com
 • Výkonné mená = ziskové výsledky – fragerfactor.blogspot.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map