Ako používať Tor pre súkromné ​​prehliadanie webu

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


Tor pre nováčikov: Ako a prečo ich používať

So všetkými správami o NSA a ďalších vládnych organizáciách na celom svete sa zdá, že všetko, čo robíme, či už fyzické alebo virtuálne, niekto sleduje. Teraz vieme, že naše telefónne hovory, texty, e-maily a online aktivity sa zaznamenávajú a monitorujú a kto vie, čo iného?

Niektorí môžu povedať, že ak nemáte čo skrývať, nemusíte sa báť. Určite by sa mali obávať, že sa chytia len zločinci, ak nás vláda špehuje, správne?

Existuje však argument, že ak vláda neustále sleduje všetko, čo jej občania robia, poškodzuje spoločnosť ako celok.

Zločinci nie sú jediní ľudia, ktorí chcú súkromie. OSN uznáva súkromie ako základné ľudské právo a mnohé krajiny v ústavách výslovne chránia práva občanov na súkromie. Ako hovorí ACLU, „súkromie je základnou súčasťou dôstojného života.“ Umožňuje slobodu prejavu a samostatnosť jednotlivca bez strachu z represálií.

Argument „nič neskrývať“ je tiež v rozpore so zásadou „neviny, pokiaľ sa nepreukáže vina“, čo je zásada, ktorú dodržiavajú systémy spravodlivosti mnohých krajín sveta. Namiesto toho neustály vládny dohľad nad jeho občanmi predpokladá, že všetci sú zločinci, ktorí majú čo skrývať.

K tomu všetkému pridajte skutočnosť, že ani nevieme, prečo nás sledujú a čo robia so všetkými našimi údajmi, a máme ešte viac dôvodov na podozrenie z neustáleho sledovania..

Čo môžeme urobiť okrem podpísania neúčinných petícií na stránkach ako Change.org a zdieľania pochmúrnych správ s našimi priateľmi z Facebooku? Zdá sa, že vlády všetky protesty jednoducho ignorujú a hovoria, že ich špionáž je pre naše dobro.

Na ochranu vašich údajov počas prehliadania online však môžete urobiť niečo, čo nevyžaduje, aby ste boli odborníkom v oblasti IT alebo technickým géniusom. Pomocou prehliadača TOR môžete zostať v anonymite online a chrániť svoje právo na súkromie. Tu je návod, ako začať.

tor-pre-začiatočníkov-v2

Sprievodca pre začiatočníkov pre Tor: Ako to získať, používať a prečo

Každé zariadenie, ktoré sa pripája na internet, má adresu internetového protokolu (IP) – jedinečné číslo, ktoré ho identifikuje na servery a webové stránky, s ktorými komunikuje..

Ak chcete niekedy skryť svoju IP adresu (a svoju polohu a históriu prehliadania) v bludisku serverov, Tor je istá stávka.

Tu’ako začať.

Ako Tor funguje

Keď používate Tor’Ak je váš internetový prehliadač smerovaný cez množstvo rôznych dobrovoľníckych počítačov po celom svete (tzv ‘relé’). Preto je pre vás alebo vašu polohu extrémne ťažké identifikovať vás.

Prečo by ste to mali používať

Tor je pre každého – aj keď nemáte čo skrývať. Výhody zahŕňajú:

 • súkromia
 • Zabraňuje online sledovaniu
 • Chráni údaje pred hackermi
 • Môže obísť firewall

Ako získať balík Tor

Tor prichádza s bezplatným, predkonfigurovaným prehliadačom pre stolné a mobilné zariadenia. Môžete si ho stiahnuť a nainštalovať v priebehu niekoľkých minút:

 1. Ísť do torproject.org a kliknite na tlačidlo OK ‘Stiahnuť ▼’.
 2. Webové stránky zistia, aký operačný systém (Windows, Mac alebo Linux) používate. Ak je to správne, kliknite na ‘Stiahnite si balík prehliadača Tor’. V opačnom prípade postupujte podľa odkazu na stiahnutie správneho operačného systému.
 3. Dvakrát kliknite na stiahnutý súbor. Vyberte umiestnenie, kam sa bude súbor extrahovať.
 4. cvaknutie ‘Skončiť’ vytvoriť ‘Prehliadač Tor’ priečinok v počítači. Môžete tiež umiestniť prehliadač na USB flash disk a získať prístup k Tor na iných počítačoch bez inštalácie.
 5. Kliknite na ‘Spustite prehliadač Tor’ v priečinku Tor Browser.
 6. Tor sa vás spýta na vaše pripojenie k internetu. Ak sa chcete pripojiť k Tor priamo, kliknite na ‘pripojiť’.

  Ak však žijete v krajine, v ktorej je internet cenzurovaný alebo je Tor zamračený, prístup k sieti nepriamo alebo prostredníctvom ‘Most’. Kliknite na ‘Konfigurácia’.

 7. Tor sa automaticky pripojí k reléovej sieti. Ak áno, prejdite na krok 8. Ak sa Tor nepripojí automaticky, prejdite na krok 7.1.
  • Máte niekoľko možností.

  • 7.1.A. Pripojte sa cez proxy server, ktorý funguje ako sprostredkovateľ medzi vami a Torom. Použite pripojenie proxy, ak chcete skryť nielen svoju IP adresu, ale aj skutočnosť’znovu používať Tor.
  • 7.1.B. Uveďte podrobnosti o Vami vybranom zástupcovi a stlačte kláves ‘Ďalšie’.
  • Tip: Používajte údaje servera proxy z dôveryhodných zdrojov, napríklad proxylist.hidemyass.com.

  • 7.1.C. Vytvorí sa spojenie medzi vami, proxy a sieťou Tor. Teraz môžete spustiť prehliadač. Prejdite na krok 8.
  • 7.2.A. Ak poskytovateľ internetových služieb (ISP) blokuje prenosy Tor vo vašej oblasti, kliknite na tlačidlo ‘Áno’ keď sa zobrazí výzva na prístup k miestnym neuvedeným relé.
  • 7.2.B. Vybrané mostíky môžete použiť výberom ‘obfs3’ z typov prepravy. lis ‘pripojiť’.
  • 7.2.C. Ak sú tieto mosty zablokované, použite vlastný most. Môžete požiadať o premostenie IP adries na bridges.torproject.org. Skopírujte a prilepte adresu mostov z webovej stránky a stlačte ‘pripojiť’.
  • 7.2.D. Ak je blokovaný most.torproject.org blokovaný, vyžiadajte si mosty prostredníctvom e-mailu. write ‘dostať mosty’ na [chránený e-mail]. Môžete to urobiť iba z účtu Gmail. Skopírujte mostovú adresu (adresy) z e-mailu s odpoveďou do konfiguračného okna a stlačte ‘pripojiť’.
  • 7.3.A. Ak máte bránu firewall, ktorá umožňuje pripojenie iba cez určité porty, kliknite na ikonu ‘Áno’ keď sa zobrazí výzva. Toto pokročilé nastavenie sa týka toho, či ste’nakonfiguroval som aplikačný firewall tak, aby vylúčil Tor.
  • 7.3.B. …potom vo vyhradenom okne špecifikujte povolené čísla portov.
 8. Raz ty’Po opätovnom pripojení sa spustí prehliadač Tor.

Ako bezpečne používať Tor

Ste pripravení začať skúmať? Tieto dodatočné bezpečnostné funkcie použite na pokrytie vašich trás online.

 1. Spustite Tor Browser z počítača alebo flash disku. Ak chcete skontrolovať, či je spustený Tor, kliknite na ikonu ‘Skontrolujte nastavenie siete Tor’.
 2. Na ďalšej stránke sa zobrazí adresa IP, ktorú váš ISP vidí, zatiaľ čo vy’opätovné prehliadanie s Tor. Toto nie je’t vaša skutočná adresa IP. Geolokáciu tejto adresy IP môžete skontrolovať na adrese whatismyipaddress.com. Geolokácia by sa mala líšiť od vašej skutočnej polohy.
 3. Nastavenia zobrazíte kliknutím na ikonu cibule. cvaknutie ‘Nová identita’ pre Tor, aby vám vygeneroval novú virtuálnu IP adresu.
 4. v ‘Preferencie’ na tom istom paneli skontrolujte, či sú začiarknuté políčka Nastavenie zabezpečenia. Tieto nastavenia môžete kedykoľvek upraviť.
 5. Spôsob pripojenia k Tor môžete kedykoľvek zmeniť ‘Otvorte Nastavenia siete’, rovnako ako pri prvom pripojení. Môžete pridať proxy, prepnúť na mosty atď.
 6. Tor Browser vás upozorní na pokusy o sledovanie – môžete ich spravovať hneď po otvorení.
 7. V pravom hornom rohu povoľte ‘HTTPS všade’, ktorý chráni pred aplikáciami na klikanie, ktoré môžu ukradnúť vaše prihlasovacie údaje. Poznámka: Toto funguje iba na webových stránkach, ktoré podporujú protokol HTTPS.
 8. Môžete blokovať JavaScripty, Java Flash a ďalšie doplnky pomocou NoScript. S Ak je blokovanie skriptov aktívne, tlačidlo vedľa ikony cibule bude prečiarknuté.

Ak stránke dôverujete, povolte skripty manuálne kliknutím na tlačidlo (alebo kliknutím pravým tlačidlom myši na stránku) a výberom možnosti ‘dočasne povoliť’.

Šťastné prehliadanie!

Aj keď sa dnes úplné online súkromie považuje za nemožný mýtus, Tor môže byť silným nástrojom na ochranu vašej online identity – najmä v našej post-snehovej dobe..

zdroje

 • Chcete, aby Tor skutočne pracoval? – torproject.org
 • Tor: Bridges – torproject.org
 • O spoločnosti NoScript – noscript.net
 • Bittorrent over Tor nie je dobrý nápad – blog.torproject.org
 • 7 vecí, ktoré by ste mali vedieť o Tor – eff.org
 • Tor Browser 3.6.2 je vydaný – blog.toproject.org
 • Nainštalujte a používajte balík prehliadača Tor – projekt Tor’s Kanál – youtube.com
 • Tor: Prehľad –torproject.org
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map