7 spôsobov, ako by veľké dáta mohli do roku 2020 priniesť revolúciu do života

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


7 spôsobov, ako by veľké dáta mohli do roku 2020 priniesť revolúciu do života - hlavička

Keď ľudstvo čoraz viac presúva svoje podnikanie, zábavu a komunikáciu online, generujeme s každým ďalším rokom aj exponenciálne väčšie množstvo údajov. Toľko, v skutočnosti, že máme problémy so sledovaním všetkého toho, nehovoriac o jeho usporiadaní alebo analýze. Vitajte vo veku veľkých dát, kde dnešné informácie budú čoskoro také kuriózne ako diskety z minulosti..

Big Data je potenciálny zlatý důl

Aj keď jeho pôvod je trochu zahmlený, vplyv Big Data sa stal krištáľovo jasný. Keďže k internetu je pripojených viac zariadení ako kedykoľvek predtým, ľudstvo generuje každý deň približne 2,5 miliárd bajtov. Tieto údaje zahŕňajú nielen internetový prenos, ale aj spätnú väzbu od automatizovaných monitorov dopravy, finančné a právne transakcie a dokonca aj globálnu klimatickú technológiu, ktorá sleduje zemetrasenia, polárne ľadové a poveternostné udalosti..

Všetky tieto informácie sú potenciálnym zlatým mínom pre obchodné, vzdelávacie a humanitárne úsilie a potreba vytvárať, organizovať a analyzovať veľké súbory údajov sa stala oveľa viac ako len obyčajným bzučiakom prelietajúcim elektronickým éterom – Big Data je veľký biznis.

Spoločnosti špecializujúce sa na manipuláciu s veľkými údajmi sa objavili zdanlivo cez noc, aby dokázali čeliť výzvam – a využívajú maximálne výhody príležitostí – ktoré prináša globálny nárast informácií. Spoločnosti, univerzity, vlády a lekárske organizácie, ktoré využívajú pokročilú technológiu správy databáz, ako je Apache ™ Hadoop®, sa pozerajú nad rámec samotného zberu informácií, aby zlepšili svoje spodné hranice alebo zlepšili efektívnosť..

Ako veľké údaje zvýšili informácie kombináciou toho, čo zhromažďuje

Vďaka službe Big Data je možné koordinovať veľké množstvá údajov, ktoré nám môžu pomôcť lepšie pochopiť zložité javy, ako je počasie a premávka..

A keď sú správne agregované a analyzované, veľké súbory údajov nám môžu dať možnosť znížiť náklady na vzdelanie (vďaka schopnosti veľkoobjemového a veľkoobjemového poskytovania informácií cez sieť), zvýšiť efektívnosť a produktivitu odstránením zbytočnej redundancie. a omylov, a dokonca zlepšiť trh práce vďaka korelovaným súborom údajov, ktoré aktívne spájajú ľudí hľadajúcich prácu so zamestnávateľmi, ktorí dychtivo hľadajú svoje špecifické zručnosti..

A to je len špička informačného ľadovca. Vzhľadom na to, že už prebieha výskum zameraný na využívanie veľkých dát na boj proti zločinu, zlepšenie bezpečnosti na webe a dokonca aj na predpovedanie katastrof (ekonomických aj prírodných) dlho predtým, ako sa skutočne vyskytnú, je pravdepodobné, že veľké zmeny v spôsobe, akým žijeme, budú naďalej prichádzať ako naše údaje – a naše ovládnutie jeho zložitosti – stále rastie.

7 spôsobov, ako by veľké dáta mohli do roku 2020 priniesť revolúciu do života

7 spôsobov, ako by veľké dáta mohli do roku 2020 priniesť revolúciu do života

S vývojom internetu prišlo obrovské množstvo údajov. V skutočnosti IBM uviedla, že 90% údajov v dnešnom svete bolo vytvorených iba za posledné dva roky. Dnes vytvárame každý deň 2,5 miliárd bajtov údajov a inovátori objavujú spôsoby, ako tieto údaje správne využiť. Trh s veľkými dátami by mal do roku 2017 dosiahnuť hodnotu 50 miliárd dolárov, z 5 miliárd dolárov v roku 2012.

Manipulácia s veľkými údajmi nielenže predstavuje príležitosť na výrazný hospodársky vplyv, ale pravdepodobne aj spôsobí revolúciu v našich životoch.

1. Webové stránky a aplikácie budú bezpečnejšie (a funkčnejšie)

Veľké údaje sa môžu použiť na identifikáciu a sledovanie podvodného správania na zvýšenie bezpečnosti webových stránok.

V roku 2012…

 • 63% vlastníkov webových stránok nevie, že boli napadnutí hackermi.
 • Viac ako 90% si na svojich stránkach nevšimlo žiadnu zvláštnu aktivitu.
 • Približne polovica zistila, že ich stránky boli hacknuté, keď ich navštívili a dostali varovanie prehliadača alebo vyhľadávacieho nástroja.

Odhaduje sa, že veľké údaje prinesú nový prehľad o dianí v podnikovej sieti a o tom, ako môžu vonkajšie zdroje údajov pomôcť predpovedať nadchádzajúce útoky..

Odborníci predpovedajú, že veľké údaje prinesú lepšiu škálovateľnosť a výkonnosť bezpečnostných informácií a správy udalostí (SIEM) so schopnosťou analyzovať nové typy údajov a zvýšenú rýchlosť analýzy..

Spoločnosť Sift Science (SiftScience.com), ktorú založili bývalí inžinieri spoločnosti Google, bojuje proti podvodom s rozsiahlym strojovým učením – systémy, ktoré sa môžu učiť z údajov, aby rozpoznali vzorce podvodného správania na základe minulých príkladov.

 • V súčasnosti môže systém odhaliť až 90% podvodov, ku ktorým dochádza na stránkach a službách.
 • Medzi klientov patria Airbnb, Uber a Listia, okrem iných online trhovísk, platobné siete a weby elektronického obchodu..

Ďalší program strojového učenia, MLSec (MLSec.org), používa algoritmy učenia pod dohľadom na identifikáciu sietí, ktoré sú doménou škodlivých aktérov. Systém bol presný v 92 – 95% testovaných prípadov.

2. Každý by mohol mať prístup k vysokoškolskému vzdelávaniu

USA majú problém s nedostatkom talentov. V roku 2012 zaznamenal najvyšší počet voľných pracovných miest za takmer 4 roky, zatiaľ čo 22 miliónov ľudí bolo nezamestnaných alebo nedostatočne zamestnaných.

Náklady na školné však rástli dvakrát rýchlejšie ako náklady na zdravotnú starostlivosť a 4x rýchlejšie ako index spotrebiteľských cien.

Dnes niekoľko bezplatných programov ako Coursera (coursera.org), Venture Labs (venture-labs.org), Khan Academy (khanacademy.org) a Big Data University (BigDataUniversity.com) sprístupňujú kurzy od popredných univerzít zadarmo..

Tieto programy tiež testujú efektívnosť vysokoškolského vzdelávania.

A ponúkajú kurzy, ktoré sú použiteľné v dnešnom high-tech prostredí.

BigDataUniversity.com používa veľké dáta na výučbu veľkých dát a ponúka návody, ako využívať technológie veľkých dát, ako je Hadoop..

S viac ako 400 bezplatnými kurzami od 83 vzdelávacích inštitúcií vyvinula Coursera vzdelávaciu platformu vo veľkom rozsahu údajov.

 • Ponúka interaktívne kvízy prednášky, ktoré sú synchronizované s každým študentom a poskytujú okamžitú spätnú väzbu a spätnú väzbu skôr, ako má študent šancu zaostať.
 • Prihlásilo sa vyše 4 milióny študentov a niektoré kurzy oslovujú desiatky tisíc ľudí.

3. Pristátie do zamestnania bude jednoduchšie

S viac ako 80 miliónmi jedinečných návštevníkov a 1,5 miliardy pracovných miest mesačne Indeed.com ponúka ľahký prístup k niektorým informáciám, ktoré zhromažďuje pre zamestnávateľov a uchádzačov o zamestnanie..

Používatelia môžu napríklad použiť databázu spoločnosti Indeed, aby určili, či sú požadované ich zručnosti, ktoré trhy sú najkonkurencieschopnejšie, kde zamestnávatelia najímajú svoje zručnosti atď..

4. Cesty budú bezpečnejšie

Dopravné nehody sú hlavnou príčinou úmrtí ľudí vo veku 16 – 19 rokov v Spojených štátoch amerických.

75% týchto nehôd nemá nič spoločné s drogami alebo alkoholom.

Vďaka veľkým údajom môžu vedci a počítače urobiť rozumné predpovede o tom, ako sa budú autá a ich vodiči správať na cestách.

Spoločnosť Intel pracuje na technológiách, ktoré umožňujú komunikácii automobilov prostredníctvom výmeny údajov, aby vodiči mohli vidieť 3 autá pred, za a na každej strane súčasne..

 • Automobily s výmenou údajov budú schopné predpovedať budúce udalosti, aby sa predišlo nehodám.
 • Zistia, či sa vodič teší, či sa pozerá dolu alebo či má šálku kávy.

Ford vyvíja systémy vozidlo-infraštruktúra a vozidlo-vozidlo, ktoré varujú vodičov pred potenciálne nebezpečnými dopravnými udalosťami, napríklad keď sa vozidlo chystá prekročiť rýchlosť pomocou červeného svetla.

Samohybné auto spoločnosti Google využíva údaje v automobilovom priemysle na úplne novú úroveň.

5. Budeme predvídať budúcnosť pre inteligentnejšie podnikanie

Organizácie teraz môžu využívať viac údajov z viacerých zdrojov na rýchle a presnejšie hodnotenie.

Hadoop (hadoop.apache.org) je softvérová platforma s otvoreným zdrojovým kódom, ktorú používajú vedúce spoločnosti na analýzu veľkého množstva údajov, ktoré generujú o správaní používateľov a ich vlastných operáciách..

 • Medzi používateľov spoločnosti Hadoop patria Facebook, eBay, Etsy, Yelp, Twitter, Salesforce.com, Skybox Imaging, Disney a mnoho ďalších..
 • Spoločnosť IDC pre prieskum trhu predpovedá, že Hadoop bude mať v roku 2016 hodnotu 813 miliónov dolárov, hoci tento počet je pravdepodobne veľmi nízky.

Recorded Future (RecordedFuture.com) pomáha podnikom predvídať riziká a využívať príležitosti pomocou inteligentných algoritmov, ktoré odblokujú prediktívne signály z webového rozhovoru. Môže dokonca predvídať plánované demonštrácie.

Údaje môžu byť využívané na predvídanie priebehu technologického rozvoja, zabránenie technologickému prekvapeniu a prijímanie informovaných rozhodnutí týkajúcich sa technológie.

Podniky, ktoré generujú nepretržité toky veľkých neštruktúrovaných údajov, môžu na spracovanie, monitorovanie, analýzu a konanie podľa nich použiť DataTorrent (DataTorrent.com). Skôr než ponúka dávkové spracovanie, ktoré Hadoop už umožňuje, sa DataTorrent zameriava na analýzu v reálnom čase a výstrahy prostredníctvom textu, e-mailu a ďalších metód..

Údaje sa môžu ťažiť aj na zlepšenie zákazníckeho servisu a užívateľských skúseností sledovaním trendov využívania.

Maloobchodníci ako Wal-Mart a Kohl využívajú predaj, tvorbu cien, ekonomické údaje, demografické údaje a údaje o počasí, aby doladili obchod s tovarom podľa jednotlivých obchodov a predvídali vhodné načasovanie predaja v obchode..

6. Predpovedáme počasie & ochraňovať životné prostredie

Každá míľová evakuácia pobrežia vedie k nákladom približne 1 milión dolárov.

V rokoch 1980 – 2010 spôsobilo 99 udalostí súvisiacich s klímou a počasím škody 726 miliárd dolárov.

Spoločná polárna satelitná misia, ktorá sa začne v roku 2018, použije technológiu snímačov a údaje na predpovedanie cesty hurikánov a búrok, pričom sa podstatne zlepší, čo umožní lepšie plánovanie.

Podľa CNBC News analýza veľkých údajov mení odhad včerajšej meteorológie na presnejšiu a prediktívnejšiu vedu..

Divízia spoločnosti Deep Thunder spoločnosti IBM využíva modelovanie veľkého množstva údajov na predpovedanie krátkodobých udalostí pre klientov v rôznych odvetviach vrátane verejných služieb, dopravy a poľnohospodárstva a samospráv..

Deep Thunder smeruje projekt v Rio de Janeiro, aby lepšie predvídal záplavy a predpovedal, kde by mohli bahenné bahno vyvolať silné búrky.

EarthRisk Technologies (EarthRiskTech.com) vyvinula nový model na predpovedanie počasia až 42 dní vopred. Model identifikuje vzorce počasia na základe viac ako 82 miliárd výpočtov a 60 rokov údajov. Potom porovnáva tieto vzorce so súčasnými podmienkami a používa prediktívnu analýzu.

V zime 2011 – 2012 mnoho obchodníkov so zemným plynom zvýšilo ceny a očakávalo sa, že bude zima. Modely EarthRisk ukázali, že atmosféra nebola pripravená na vysokú pravdepodobnosť chladného počasia, čo klientom umožnilo zarobiť si peniaze, keď klesli ceny zemného plynu..

Analytika údajov sa používa na boj proti trestnej činnosti v oblasti životného prostredia, od sledovania nezákonného obchodovania s nebezpečnými látkami až po odhaľovanie obchodovania s ohrozenými veľkými mačkami, ako sú tigre v Ázii.

Agentúra pre environmentálne vyšetrovanie (EIA) používa veľké údaje, aby vykreslila zreteľnejší obraz dnešných eko-zločincov a určila prepojenia medzi zdanlivo neprepojenými zločineckými skupinami a nezákonnými činnosťami..

7. Zdravotná starostlivosť bude efektívnejšia a efektívnejšia & prispôsobiť

Podľa McKinseyho & Spoločnosť, asi 50 – 70% všetkých inovácií závisí skôr od zachytenia alebo integrácie vlastných údajov zákazníkov, než od čisto vonkajšej analýzy.

Dnes je 80% lekárskych údajov neštruktúrovaných a klinicky významných.

Ak by americký zdravotnícky priemysel použil veľké údaje tvorivo a efektívne na zvýšenie efektívnosti a kvality, toto odvetvie by mohlo každý rok vytvoriť hodnotu viac ako 300 miliárd dolárov. ? z toho by malo formu zníženia výdavkov asi o 8%.

Prístup k údajom o pacientovi pomáha opatrovateľom zaujať prístup k lieku založený na dôkazoch.

Zdravotné stredisko Beth Israel Deaconess Medical Center v Bostone predstavuje aplikáciu pre smartfóny, ktorá poskytuje opatrovateľom samoobslužný prístup k 200 miliónom údajových bodov asi 2 miliónom pacientov.

Po zaregistrovaní viac ako 150 000 veteránov používa program Ministerstva pre záležitosti veteránov Ministerstva zahraničných vecí USA vzorky krvi a ďalšie zdravotné informácie od veteránov na štúdium toho, ako gény ovplyvňujú zdravie človeka..

Asthmapolis spája údaje o používaní inhalátora zhromaždené pomocou GPS-trackera s informáciami CDC, aby lekárom pomohol vyvinúť individuálne plány liečby a možnosti prevencie na mieste.

mHealthCoach využíva údaje na podporu pacientov pri liečení chronickej starostlivosti prostredníctvom interaktívneho systému. Môže sa tiež použiť na identifikáciu pacientov s vyšším rizikom a poskytovanie cielených správ a pripomienok.

Rise Health využíva množstvo dostupných údajov o pacientovi a zosúlaďuje ich s cieľmi každého poskytovateľa zlepšiť zdravotnú starostlivosť vo všetkých dimenziách a vytvoriť nové poznatky..

Veľké dáta umožňujú inováciu prebiehať pri vyššej rýchlosti. Napríklad projekt Human Genome, ktorý trval 13 rokov, by sa teraz mohol dokončiť o niekoľko hodín.

zdroje

 • Ako môžu podniky využívať veľké údaje na zvýšenie bezpečnosti – darkreading.com
 • Bývalí zamestnanci spoločnosti Google spúšťajú Sift Science, systém boja proti podvodom pre webové stránky, podporený 5,5 miliónmi dolárov pri financovaní z Union Square, prvé kolo, YC & Ostatné – techcrunch.com
 • 63% vlastníkov webových stránok nevie, ako boli napadnutí hackermi – zdnet.com
 • Projekt strojového učenia prechádza cez veľké bezpečnostné dáta – darkreading.com
 • Ak by autá mohli hovoriť, nehodám by sa dalo predísť – ted.com
 • Prepojenie talentu so vzdelávaním vo veľkom meradle – blog.linkedin.com
 • 10 veľkých dátových serverov na pozeranie – Foreignpolicy.com
 • DataTorrent zvyšuje 8 miliónov dolárov, aby priniesol veľké dáta z reálneho času na „Nowtime“ – venturebeat.com
 • „Veľké údaje“ môžu predpovedať počasie až do 40 dní do budúcnosti – venturebeat.com
 • Veľké údaje a analýza pomáhajú chrániť veľké mačky – newswatch.nationalgeographic.com
 • Použite veľké údaje na predpovedanie správania svojich zákazníkov – blogs.hbr.org
 • Predpoveď počasia s veľkými údajmi a štvrtou dimenziou – forbes.com
 • Profesionáli pri spustení Musings – blog.startupprofessionals.com
 • Veľké údaje: Ďalšia hranica pre inovácie, hospodársku súťaž a produktivitu – mckinsey.com
 • Spoločnosti veľkých dát sa snažia prekonať chaos matky prírody – cnbc.com
 • 6 prípadov využívajúcich analýzu veľkých dát pre zdravotnícke IT – cio.com
 • História Hadoop: Od 4 uzlov po budúcnosť údajov – gigaom.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map