5 vecí, ktoré nemusíte vedieť o svojich zmluvných podmienkach

zverejnenie: Vaša podpora pomáha udržiavať web v prevádzke! Za niektoré zo služieb, ktoré odporúčame na tejto stránke, získavame poplatok za sprostredkovanie.


Od nedávnej diskusie spoločnosti TwitPic o jej podmienkach poskytovania služieb, ktorá spôsobila, že spoločnosť ustúpila od agresívneho TOS, ktorý jej používateľom zabránil predávať fotografie, ktoré odovzdali do služby, sa veľká pozornosť venovala zmluvám a dohodám, ktoré podpisujeme každý čas sa zaregistrujeme v novej službe.

Je faktom života, že väčšina z nás nečítala naše zmluvné podmienky, keď sa zaregistrujeme na nový hostingový účet. Toto rozhodnutie nás z dlhodobého hľadiska môže draho stáť.

Môžem s istotou povedať, že vo vašich súčasných podmienkach služby je pravdepodobne veľa, o ktorých si neuvedomujete, že tam sú. Ak bude niekedy medzi vami a vaším hostiteľom súdny spor, môžu sa vrátiť, aby vás prenasledovali; možno ste sa odhlásili viac práv, ako ste zamýšľali.

Aké sú veci uložené vo vašom TOS? Tu je päť vecí, ktoré nájdete prakticky vo všetkých Zmluvných podmienkach a čo pre vás znamenajú v prípade právneho sporu.

1. Váš TOS je záväzná zmluva

Prvá vec, ktorú si treba zapamätať, je to záväzná zmluva. V USA zákon o elektronických podpisoch v globálnom a národnom obchodovaní (zákon ESIGN) umožňuje, aby ste mohli zmluvy podpisovať elektronicky so všetkým, čo naznačuje úmysel podpisovať..

Napríklad, keď začiarknete políčko „Súhlasiť so zmluvnými podmienkami“, podpisujete zmluvu rovnako, ako keby sa na nej nachádzal váš fyzický podpis..

Keby sa vyskytli nejaké spory týkajúce sa obsahu VOP, bolo by na vás, aby ste preukázali, že zmluva nie je platná alebo že ich požiadavky boli za daných okolností primerane akceptované..

V právnom prostredí je to veľmi ťažké.

2. Váš TOS je licenciou na autorské práva

Keď vytvárate nové diela, buď slová, obrázky, filmy, zvuk, atď., Spravidla sa stávate držiteľom autorských práv na tieto diela. Spolu s tým prichádza aj sada exkluzívnych práv, ktoré vlastníte iba vy ako držiteľ autorských práv. Medzi tieto práva patrí právo na rozmnožovanie diela, právo na verejné vystavenie / predstavenie a právo na prípravu odvodených diel.

Aby ste však mohli hostiť vaše diela a zobrazovať ich návštevníkom, potrebuje váš hostiteľ určité oprávnenia alebo licenciu. Každý TOS má v sebe zabudovanú licenciu autorských práv, v ktorej udeľujete hostiteľovi niektoré obmedzené práva na svoju prácu.

To je vo všeobecnosti v poriadku, ale niektorí hostitelia sa môžu prekrývať, ako je to v prípade TwitPic, a požiadať o oveľa viac práv, ako skutočne potrebujú..

3. Váš hostiteľ neposkytuje žiadne záruky (alebo len veľmi málo)

TOS (alebo súvisiace dokumenty) je miesto, kde váš hostiteľ vysvetľuje svoje povinnosti voči vám a ich sľuby. Bohužiaľ pravdepodobne zistíte, že tieto sľuby sú medzi nimi veľmi malé a vzdialené.

Nielenže sú mýtus zárukou dostupnosti, ale váš hostiteľ tiež nemôže niesť zodpovednosť za stratu podnikania, údajov a iných škôd, ktoré môžu vzniknúť v prípade zlyhania ich služieb..

Stručne povedané, ak server exploduje spolu so zálohami a stratíte všetko na webe, váš hostiteľ vám dlhuje len nič, len splatenie vašej zmluvy..

4. Vy však odškodňujete svojho hostiteľa

Ale ak sa váš hostiteľ chráni pred všetkými škodami, ktoré by vám mohli spôsobiť, tiež sa chránia pred všetkými škodami, ktoré im spôsobíte.

Takmer všetky zmluvné podmienky vyžadujú, aby užívateľ „odškodnil“ alebo odškodnil hostiteľa za všetky straty, ktoré mu môžu vzniknúť. To platí najmä, ak urobíte čokoľvek, čo podľa nich nie je v súlade so zmluvnými podmienkami.

Ak napríklad skript, ktorý používate na svojom účte, spôsobí fyzickú škodu na serveri, môžete byť zodpovedný za opravy. Podobne, ak nejakým spôsobom spôsobíte žalovanie vášho hostiteľa, môžete niesť zodpovednosť za škody aj za právne výdavky.

Popravde, hostitelia len zriedka vynútia túto časť svojich TOS, ale ak im niečo, čo ste im spôsobili vážne škody, môžete byť istí, že podniknú kroky na získanie odškodnenia.

5. Váš TOS sa môže zmeniť, často bez varovania

Konečne. väčšina zmluvných podmienok obsahuje klauzulu, ktorá umožňuje jednostranne hostiteľovi aktualizovať TOS. To znamená, že TOS, s ktorými dnes súhlasíte, nemusia vyzerať nič podobné tomu, ktoré platí už roky.

Hostitelia túto schopnosť potrebujú, pretože v TOS sa často vyskytujú chyby, nová služba znamená, že hostiteľ musí zabezpečiť ďalšie práva alebo nový zákon vyžaduje doplnenie ďalších zverejnení / vylúčení zodpovednosti. Túto moc však možno ľahko zneužiť.

Niektorí hostitelia budú mať v TOS klauzuly, ktoré od nich vyžadujú, aby vás informovali o zmenách a dostali by ste možnosť sa odhlásiť (zvyčajne odstránením účtu do X počtu dní). Iní si to však vôbec nevšimnú.

Je zrejmé, že najlepšie je brať ohľad na hostiteľov, ktorí neposkytujú varovanie pred zmenami TOS, pretože existuje reálne nebezpečenstvo, že sa veci môžu zmeniť k najhoršiemu bez toho, aby ste o tom vedeli.!

Spodná čiara

Ak vezmeme do úvahy, ako dlho sú podmienky poskytovania služby a koľko z nich musíme súhlasiť, aby sme iba vytvorili web, nie je žiadnym prekvapením, že väčšina z nich je takmer úplne neprečítaná. V prípade TwitPic bol „zlý“ TOS online takmer týždeň, kým si ho niekto všimol a upozornil naň..

Tento konkrétny prípad však ilustroval, prečo je dôležité poznať to, čo je vo vašom TOS, a aspoň byť schopný rýchlo sa ním pretiahnuť a vytiahnuť kľúčové body..

Ak tak neurobíte, môže sa stať, že podpíšete zmluvu, ktorá vám poskytne viac práv, ako ste plánovali, a zmluvu, ktorá vás pripraví na vážne právne bolesti hlavy po ceste.

5 podivných porušení TOS, z ktorých by ste mohli byť obvinení

Tu je päť porušení TOS, na ktoré by ste sa mohli neúmyselne chytiť.

1. Súťaže a súťaže

Mnoho hostiteľov zakazuje súťaže, najmä tie, ktoré sú podporované peňažnou cenou. Niekedy to spadá pod veľmi široký termín „hazardné hry“ alebo „lotérie“ TOS.

Na malých súťažiach pravdepodobne nebude záležať, ale ak hostitelia potrebujú ospravedlnenie, aby vám dali štart, vaša súťaž by mohla byť poslednou slabinou..

2. Obrázkové prepojenie

Hostitelia nechcú, aby ste si vytvorili vlastný klon Photobucket na „neobmedzenom“ zdieľanom hostingovom účte. Preto neponúkajte tlačidlá a bannery.

Našťastie webové krúžky a reklamné pruhy sú stále menej populárne, ale vždy sa snažte presvedčiť ľudí, aby si sťahovali obsah, a nie naň odkazovali..

3. Osobné zálohy

Používanie vášho hosťovacieho účtu na zálohovanie je sivou oblasťou. Niektorí hostitelia sú s vami v poriadku pomocou služby typu webdisk, zatiaľ čo iní sa vám nepáči zverejňovať zálohy na svojich serveroch vôbec.

Hostitelia ako služba majú väčší záujem o hosťovanie webových stránok ako o súbory. Je to preto, že webové stránky zaberajú málo miesta na pevnom disku, ale využívajú slušné množstvo šírky pásma; zálohy sú presným opakom. Nie je to naozaj to, na čo sú určené plány hostenia.

4. Poštové zoznamy

Hostitelia často nechcú diskutovať o spamu. Iba zabraňujú všetkým zoznamom a argumenty úplne obchádzajú.

Ak chcete zoznam adries, je lepšie používať službu, ako je MailChimp, než sa snažiť hosťovať svoje vlastné.

5.

Väčšina hostiteľov má v TOS klauzulu, ktorá im umožňuje kedykoľvek zmeniť politiku bez predchádzajúceho upozornenia.

To, čo je dnes povolené, nemusí byť zajtra.

Nadácia Electronic Frontier Foundation spustila službu TOS Back na sledovanie dokumentov TOS. Zistili, že podmienky sa menia oveľa častejšie, než si ľudia uvedomujú.

Ako sa vyhnúť problému TOS

Ak váš hostiteľ chce znížiť váš účet, môže a bude. Môžu vás tiež prinútiť upgradovať. Neexistuje žiadny spôsob, ako tomu zabrániť.

Výber správneho kapacitného plánu pre vaše potreby je najlepším spôsobom, ako zaistiť, aby ste zostali v rámci svojich limitov a aby ste sa nestali označenými ako rizikový zákazník..

Posledná aktualizácia: marec 2015

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me