101: 14 Kendi Özel Dedektifiniz Olmanın 14 Yolu

Bilgilendirme: Desteğiniz sitenin çalışmaya devam etmesine yardımcı oluyor! Bu sayfada önerdiğimiz hizmetlerden bazıları için bir başvuru ücreti alıyoruz.


karıştırıyorsun-101

Teknolojideki ilerlemelere rağmen, modern yaşam genellikle çevrimdışı atalarımız için olduğu kadar gizemle doludur. O eski kolej arkadaşına ne oldu? Bu sevimli adam ya da gal Facebook’ta seninle flört ediyorlar mı gerçekten dediler? Nijeryalı bir prensin neden küçük bir servet taşımak için yardımına ihtiyacı var??

Neyse ki, dünya çapında anında aranabilir bilgiler ağı ve çevrimiçi alanda gizliliğin neredeyse tamamen aşınması sayesinde, hayatın küçük (ve büyük) gizemlerini çözmek her zamankinden daha kolay. Eski bir arkadaşınızı bulmaya, bir işletmenin güvenilirliğini doğrulamaya veya sinsi bir eşe yakalamaya çalışın, sanal ekmek kırıntılarını neredeyse herkese almanıza yardımcı olacak çok çeşitli araçlara ve püf noktalarına erişebilirsiniz. elektronik uyanık bırakıyor.

Spokeo veya PeopleSearch.com gibi premium bir genel arama hizmetinden hemen yararlanmak mantıklı görünse de, zor kazanılan paranızın hiçbirini ödemeden şirketler ve bireyler hakkında şaşırtıcı miktarda bilgi bulabilirsiniz. Sosyal medya sitelerinin ve hükümetin ortak noktası nedir? Her ikisi de John ve Jane Q. Public hakkında veri toplamayı severler ve biraz mantıklı arama yaparak, bir kişinin yaşını, memleketini, ilişki durumunu ve bilinen ortaklarını (Facebook konuşmasında “arkadaş listesi”) keşfedebilirsiniz. sabıka kaydı, DMV kayıtları, evlilikler, boşanmalar ve daha fazlası. LinkedIn, WordPress veya hatta aramanızla ilgili bir telefon numarası araması yapın ve gizli iletişim bilgilerini ve iş geçmişlerini ortaya çıkarabilirsiniz. Hangi devlet kayıtlarını aradığınız ve karşılaştırdığınıza bağlı olarak, seçmen kayıtlarını, emlak kayıtlarını ve vergi bilgilerini de öğrenebilirsiniz. Eski klavye üzerinde birkaç saat boyunca kötü değil.

Tabii ki, potansiyel olarak yararlı veriler içeren sadece sosyal medya siteleri ve devlet kurumları değil. Sorgunuzun hedefi iyi bildiğiniz bir şeyse, dizüstü bilgisayarlarında, tabletlerinde veya telefonlarında İnternet geçmişinin hızlı bir şekilde gözden geçirilmesi oldukça açıklayıcı olabilir. Açıkçası, bu yöntem birkaç kişilerarası sınırın bükülmesini (kırılmaması durumunda) gerektirir, bu yüzden o fareyi yakalamadan veya kişisel ekranı adına o ekranı kaydırmadan önce uzun ve sert düşünmek isteyebilirsiniz..

Gözetleme 101

101: 14 Kendi Özel Dedektifiniz Olmanın 14 Yolu

Bulmak zor iletişim bilgilerini bulmaya veya hile yapan bir eşe yakalanmaya çalışın, teknik gelişmelerden ve eski moda dedektiflik çalışmalarından yararlanarak, şüpheli etkinlikleri ortaya çıkarmak veya bu şüpheli şüpheyi ortaya çıkarmak için kendi özel araştırmacınız olabilirsiniz. dinlenmek.

Lütfen bu faaliyetlere göz yummadığımızı veya önermediğimizi unutmayın..

 1. Sosyal Medyada Ara

Bu bariz bir ilk adım olabilir, ancak başlamak için iyi bir yer.

Kaç kişinin gizlilik ayarlarını yapmadığı şaşırtıcı.

 • 1.4 milyon Facebook kullanıcısı ile 2012 yılında yapılan bir çalışmada, sadece% 33 kişisel bilgilerini (yaş, ağ, ilişki, memleket vb.) gizli tuttuğunu iddia etti.
 • Ankete katılan kadınların% 55’i ve erkeklerin% 49’u kişisel bilgilerini kısıtladı.
 • Kullanıcıların% 53’ü 2012 yılında arkadaş listesini gizli tuttu.

Bir sitenin “Hakkında” sayfasına bakın Facebook iletişim bilgileri için profil veya işletme sayfası.

Konum check-in bilgileri, fotoğrafları ve ipuçlarını öğrenmek için zaman çizelgelerinde ilerleyin.

LinkedIn kişisel web sitelerine, bloglara, Twitter hesaplarına ve hatta e-posta adreslerine bağlantılar bulmak için harika bir yerdir.

Arama WordPress.com kullanıcı için – genellikle kullanıcı profiline bir e-posta adresi eklenir.

 1. İnternet Veritabanlarına Gözat

Birçok web sitesi bir kişinin adresini, telefon numarasını ve hatta aile üyelerini aramanıza izin verir, örneğin:

 • ZabaSearch.com
 • PeopleSearch.com
 • Intellius.com

Spokeo.com insanlar hakkında bilgi edinmenize yardımcı olmak için beyaz sayfalar listelerini, genel kayıtları ve sosyal ağ bilgilerini düzenler. Ada, e-postaya, telefona, kullanıcı adına veya adrese göre arama yapabilirsiniz.

 1. Herkese Açık Kayıt Araması Yapma

Belirli ve ayrıntılı bilgi arıyorsanız, herkese açık kayıtlarda arama yapmak yardımcı olabilir:

 • Vergi kayıtları
 • Gayrimenkul işlemleri
 • Doğum ve ölüm kayıtları
 • Mahkeme kayıtları
 • Seçmen kayıtları
 • İşletme lisansları
 • Hayati istatistik kayıtları
 • DMV kayıtları

Herkese açık kayıtlara erişmek için yerel resmi kurum web sitenizi ziyaret edin veya USA.gov ulusal arama için.

 1. Telefon Numarası Ara

Bir telefon numaranız varsa, arayanın adını ve adresini verecek web siteleri vardır:

 • AnyWho.com
 • Intellius.com
 • FreePhoneTracer.com
 1. Ceza Altyapısı Arayın

Gibi siteleri kullanarak araştırmakta olduğunuz kişinin veya sahibinin kaydını kontrol edin RecordsFerret.com veya dmv.org/criminal-records.

 1. Telefon ve Kredi Kartı Faturalarını İnceleyin

Bir eşten veya birlikte yaşadığınız bir kişiden şüpheleniyorsanız, olağandışı ücretler ve şüpheli etkinlikler için telefon günlüklerini, kredi kartı faturalarını ve banka ekstrelerini inceleyin.

 1. İnternet Geçmişini İnceleyin

Birisi işe yaramazsa, muhtemelen interneti kullanarak şüpheli etkinlikleri hakkında biraz araştırma yapmışlardır..

Dikkatli olsalar bile, etkinliklerini her gün silmeyi hatırlamıyor olabilirler.

 1. Gözetim Ekipmanını Kurun

Yanlış yapmanın fiziksel kanıtı kadar etkili bir şey yoktur.

İnsanların evinizde neler yaptığını izlemek için bir “dadı kamerası” veya mülkünüzdeki şüpheli etkinlikleri izlemek için dışarıda bir gözetleme kamerası takın.

Hatta ses almak için evinize bir hata veya teletap yüklemeye kadar gidebilirsiniz.

YouTube’da bir odayı nasıl “hatalandıracağınızı” gösteren adım adım bir video görüntüleyebilirsiniz ve basit bir Google araması, casus yazılım satın almak için sayısız bağlantı sağlayacaktır.

Ama unutmayın, olabilir yasal sonuçlar Bir kişinin rızası olmadan kaydedilmesi için hem eyalet hem de federal seviyelerde.

Elektronik İletişim Gizlilik Yasası ve Saklanan İletişim Yasası, sözlü veya elektronik bilgiler (örn. E-posta) gibi belirli türdeki bilgilere müdahale etmeyi veya yetkisiz erişim elde etmeyi yasa dışı kılar..

 1. WHOIS Araması Yapma

Bir web yöneticisini izliyorsanız veya bulmaya çalıştığınız kişinin bir web sitesinin sahibi olduğunu biliyorsanız, WHOIS verilerini aşağıdaki gibi bir site üzerinden kullanın: WHOIS.net adlarını ve iletişim bilgilerini aramak için.

Bilgileri anonimleştirildiyse, “ad” alanında takma adlar veya tanıtıcılar gibi ipuçlarına bakın.

Veya gizli projeleri bulmak veya whois ve ilgili verileri analiz etmek için WhoRush.com’u kullanın.

 • WhoRush IP adreslerini, alan adlarını, Google AdSense kimliklerini, Google Analytics kimliklerini, ad sunucusu kayıtlarını, posta değişim kayıtlarını ve diğer site “parmak izlerini” 130 milyondan fazla web sitesi için analiz eder.
 1. IP Adresini kontrol edin

kullanım MyIPNeighbors.com için hangi web sitelerinin sizinle IP adresi paylaştığını görün.

İletişim bilgilerini veya diğer ipuçlarını ortaya çıkarmak için bulunan web sitelerini kullanabilirsiniz.

 1. Web Sitesi Kaynak Kodunu Keşfedin

Hemen hemen tüm web sitelerini sağ tıklayıp “kaynak kodunu görüntüle” yi seçerek, sitenin HTML kodunu kullanıcı adları gibi ipuçları açısından inceleyebilirsiniz..

Örneğin, sitenin bir Google AdSense hesabı varsa, AdSense kimlikleri siteler arasında eşleştirilebilir. Kodda “google_ad_client” dizesini arayın.

Bir web sitesinin kaynak kodundaki belirli snippet’leri aramak için Meanpath.com gibi bir araç kullanın veya Meanpath’in 220 milyondan fazla sitenin veritabanından belirli bir kod snippet’i kullanarak web sitelerini ortaya çıkarın.

 1. Archive.org’u kullanın

Önbelleğe alınmış sayfaların iletişim bilgileri veya ipucu olup olmadığını görmek için Archive.org’da web sitesini arayın.

Archive.org aynı zamanda sahiplik değişikliği de gösterebilir. Eski sahipler, varsa iletişim bilgilerini sağlayarak yardımcı olabilirler.

 1. Bültenleri ile Takip Edin

Her zaman canlı olmasa da, bültenlerin her zaman bir yanıt adresi vardır.

Tümünü yakalama e-postası etkinleştirilmişse [e-posta korumalı] bile çalışır.

CAN-SPAM uyumlu e-postalar için e-postaya posta adresi girilmesi gerekir.

 1. Daha İyi İş Bürosu Ara

Aradığınız bir işletmenin iletişim bilgileriyse, bbb.org/us/Find-Business-Reviews/ adresinde bir arama yapmayı deneyin..

Kaynaklar

 • Facebook Kullanıcıları Gizliliğe Doğru Dönüşüyor – engineering.nyu.edu
 • Eşimin Telefonuna Dokunabilir miyim? – rosen.com
 • 44 Herhangi Bir Webmaster avlamak için katil hileler – qualitynonsense.com
 • Kendi Özel Araştırmacınız Nasıl Olunur – Bir Hile Yakala – tammyswallow.hubpages.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map