Používateľský agent: Teraz sa dozviete o používateľskom agentovi vášho webového prehliadača

Váš užívateľský agent je:

Mozilla / 5.0 (iPhone; procesor iPhone OS 10_3 ako Mac OS X) AppleWebKit / 602.1.50 (KHTML, ako Gecko) CriOS / 56.0.2924.75 Mobile / 14E5239e Safari / 602.1 RuxitSynthetic / 1,0 v1056367419 t3361852064589862559 smf = 0


Vaša IP adresa je:

Americká vlajka 35.190.173.33

Informácie o prehliadači:

Povolený JavaScript:

Povolené cookies:

Pomer pixelov zariadenia:

Rozlíšenie obrazovky:

Veľkosť okna prehliadača:

Miestny čas:

Časové pásmo:

žiadny
žiadny
N / A
N / A
N / A
N / A
N / A

Používateľské agenty sú jedinečné pre každého návštevníka na webe. Odhaľujú katalóg technických údajov o zariadení a softvéri, ktoré návštevník používa. Na základe týchto informácií môžete vyvíjať bohatšie a dynamickejšie webové stránky, ktoré poskytujú rôzne skúsenosti na základe navštevovaného používateľského agenta.

Používateľské agenty sú tiež rozhodujúce pri riadení robotov vyhľadávacích strojov pomocou súboru robots.txt na vašom serveri. Ale nefungujú dokonale v každej situácii a informácie v reťazci agenta používateľa môžu byť falošné.

Aby ste mohli tieto informácie využiť, musíte porozumieť zložkám reťazca reťazca agentov používateľov a zvážiť aj potenciálne riziká použitia tejto metódy na doručenie obsahu..

Čo je užívateľský agent?

Každý, kto práve prehliada web, má teraz agenta používateľa. Je to softvér, ktorý funguje ako most medzi vami – používateľom – a internetom.

Najjednoduchšie je porozumieť agentom používateľov, ak sa vrátime a pozeráme sa na vývoj webu. Týmto spôsobom môžeme pochopiť výhody používateľských agentov.

Keď bol internet textový systém, hneď na začiatku jeho používania museli používatelia zadávať príkazy na navigáciu a odosielanie správ. Teraz máme prehliadače, ktoré to pre nás urobia. Jednoducho namierime a klikneme a prehliadač sa chová ako náš „agent“, čím mení naše akcie na príkazy.

Ako funguje agent používateľa?

Keď váš prehliadač (alebo podobné zariadenie) načíta web, identifikuje sa ako agent, keď načíta požadovaný obsah.

Prehliadač spolu s identifikáciou agenta používateľa odosiela aj množstvo informácií o zariadení a sieti, v ktorej je.

Toto je skutočne sada údajov pre vývojárov webu, pretože im umožňuje prispôsobiť si prostredie v závislosti od agenta používateľa, ktorý stránku načíta..

Typy agentov agentov

Prehliadače sú priamym príkladom agenta používateľa, ale iné nástroje môžu pôsobiť ako agenti. Je dôležité, že nie všetci agenti používateľov sú riadení alebo inštruovaní ľuďmi v reálnom čase.

Prehľadávače vyhľadávacích nástrojov sú dobrým príkladom agenta používateľa, ktorý je (do veľkej miery) automatizovaný – robot, ktorý vlečí web bez toho, aby pri kormidle stál užívateľ..

Tu je zoznam niektorých používateľských agentov, s ktorými sa stretnete:

 • prehliadača: Vrátane programov Microsoft Edge, Internet Explorer, Firefox, Safari, Chrome, BlackBerry, Opera, Opera Mini, iOS Safari, Chrome pre Android, Samsung Internet, prehliadač QQ a ďalšie..
 • Crawlers: Google, Obrázky Google, Yahoo! Slurp a ďalšie stovky.
 • konzola: PlayStation 4, Wii, PlayStation Portable a Bunjalloo – vstavaný prehliadač Nintendo DS.
 • Staršie operačné systémy (napríklad AmigaVoyager).
 • Prehliadače offline a podobné (napríklad, Wget a Offline Explorer).
 • Kontrola odkazov (napríklad W3C-checklink).
 • Plus celý rad čítačiek informačných kanálov, validátorov, cloudových platforiem, prehrávačov médií, e-mailových knižníc a skriptov.

Reťazce agenta HTTP používateľa

Keď sa užívateľský agent identifikuje na webovom serveri, môže sa začať proces nazývaný vyjednávanie obsahu. To umožňuje webovej stránke poskytovať jej rôzne verzie, založené na reťazci agenta používateľa.

Agent odovzdá svoju ID kartu na server a server potom dohodne kombináciu vhodných súborov, skriptov a médií.

V počiatkoch webu sa používatelia používali na odlíšenie mozaiky od Mozilly, pretože Mosaic nepodporoval rámce, zatiaľ čo Mozilla.

Ako čítať reťazec agenta používateľa

Ak sa chcete podrobnejšie pozrieť na reťazec agenta používateľa, pozrite sa na tento príklad reťazca agenta používateľa, ktorý vygeneroval nástroj WhoIsHostingThis User Agent Tool.

Vaše výsledky budú jedinečné pre váš počítač, zariadenie a sieť, ale tu je jeden z počítača, ktorý máme v kancelárii:

Mozilla / 5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_10_2) AppleWebKit / 537,36
(KHTML, ako Gecko) Chrome / 51.0.2704.84 Safari / 537,36

Ak si ukážeme príklad, dostaneme nasledujúce informácie:

 • Aplikácia user agent je Mozilla verzia 5.0 alebo softvér kompatibilný s touto verziou.
 • Operačný systém je OS X verzie 10.2.2 (a beží na počítači Mac).
 • Klient je Chrome verzie 51.0.2704.84.
 • Klient je založený na verzii Safari 537.36.
 • Motor zodpovedný za zobrazovanie obsahu na tomto zariadení je AppleWebKit verzia 537.36 (a je tiež prítomný KHTML, open-source layout engine)..

Čo treba hľadať v reťazci User Agent String

Rozširovanie reťazcov užívateľských agentov môže byť zložité, pretože neexistuje štandardný formát. Na celom webe sú však návody a analytické nástroje, ktoré vám môžu pomôcť. Pre väčšinu dizajnérov bude pravdepodobne kľúčom aplikácia, verzia a motor.

Pamätajte, že veľká časť reťazca user agent sa týka kompatibility. Je to preto, že program Internet Explorer sa pôvodne musel vyhlásiť za kompatibilný s Mozilla, aby mohol prijímať obsah s rámčekmi.

V praxi sa väčšina prehliadačov v súčasnosti vyhlasuje za kompatibilnú s Mozilla, aby sa zabezpečilo, že majú prístup k celému obsahu na webe.

Vyjednávanie obsahu

Reťazec agenta používateľa je teda trochu zmätený. Ale je to stále užitočné. Čo s tým môžeme urobiť?

Môžeme:

 • Skontrolujte možnosti prehľadávača alebo zariadenia a podľa výsledku načítajte rôzne CSS.
 • Dodajte vlastný JavaScript do jedného zariadenia v porovnaní s iným;
 • Odošlite do telefónu úplne odlišné rozloženie stránky v porovnaní so stolným počítačom;
 • Automaticky odosiela správny preklad dokumentu na základe preferencie jazyka užívateľského agenta;
 • Presadzujte špeciálne ponuky pre konkrétnych ľudí na základe ich typu zariadenia alebo iných faktorov;
 • Zhromažďujte štatistické údaje o návštevníkoch, aby ste informovali náš proces webdizajnu a tvorby obsahu, alebo jednoducho zmerajte, kto zasahuje naše stránky a z ktorých zdrojov sprostredkovania..

Celkovo môžeme na základe ich používateľského agenta splnomocniť naše skripty, aby pre našich návštevníkov vybrali najlepšiu voľbu.

Tieto údaje môžeme navyše vložiť späť do cyklu neustáleho zlepšovania, analýzy a ďalších procesov, ako je napríklad optimalizácia konverzie.

User-Agents a Robots.txt

Súbor robots.txt je súbor na vašom webovom serveri, ktorý riadi správanie niektorých agentov používateľov. Vo väčšine prípadov používame súbor robots.txt na informovanie prehľadávačov vyhľadávacích nástrojov – alebo „robotov“ – čo majú robiť.

Ako sme sa zmienili v úvode, prehľadávače vyhľadávacích nástrojov sú veľmi špecifickým typom agenta používateľa. Informácie v súbore robots.txt sa týkajú iba prehľadávačov a je na nich, aby ich interpretovali tak, ako máme v úmysle..

Pozrime sa na niekoľko príkladov.

Ako zakázať alebo povoliť prehľadávače pomocou súboru Robots.txt

Zakázať všetky prehľadávače z návštevy webových stránok, vytvorili by sme textový súbor s názvom robots.txt, umiestnili ho do najvyššieho (webovo prístupného) adresára na našom serveri a pridali nasledujúci text:

User-agent: *

Disallow: /

Aby sme povolili povolenie všetkých prehľadávačov, do nášho súboru robots.txt by sme pridali nasledujúci text:

User-agent: *
zakázať:

Môžete tiež zakázať a povoliť konkrétne prehľadávače a obmedziť alebo povoliť prístup do konkrétnych priečinkov.

Najnovšie agenty používateľov prehliadača Google Chrome

Tu sú najnovší používatelia agentov prehliadača Chrome:

 • Chrome pre Android (mobil & tableta)
  • Mozilla / 5.0 (Linux;;) AppleWebKit / (KHTML, ako Gecko) Chrome / Mobile Safari /
 • Chrome pre iOS
  • Mozilla / 5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 10_3 ako Mac OS X) AppleWebKit / 602.1.50 (KHTML, ako Gecko) CriOS / 56.0.2924.75 Mobile / 14E5239e Safari / 602.1
 • Prehliadač Chrome WebView (KitKat na lízatko)
  • Mozilla / 5.0 (Linux; Android 4.4; Nexus 5 Build / _BuildID_) AppleWebKit / 537.36 (KHTML, ako Gecko) Verzia / 4.0 Chrome / 30.0.0.0 Mobile Safari / 537.36
 • Prehliadač Chrome WebView (Lízatko a vyššie)
  • Mozilla / 5.0 (Linux; Android 5.1.1; Nexus 5 Build / LMY48B; wv) AppleWebKit / 537,36 (KHTML, ako Gecko) Verzia / 4.0 Chrome / 43.0.2357.65 Mobile Safari / 537.36

často kladené otázky

Stále môžete mať nejaké otázky týkajúce sa agentov používateľov, čo sú a ako fungujú. Tu je niekoľko otázok a odpovedí, ktoré vám pomôžu začať.

Čo je užívateľský agent v žiadosti HTTP?

Používateľský agent je konkrétny reťazec znakov v každom prehliadači, ktorý umožňuje pôsobiť ako identifikačný agent. Používateľský agent umožňuje webovému serveru ti identifikovať operačný systém a prehliadač. Webový server potom použije vymenené informácie na určenie obsahu, ktorý sa predstavuje konkrétnym operačným systémom a webovým prehliadačom na sérii zariadení..

Čo je v reťazci agenta používateľa?

Reťazec agenta používateľa obsahuje používateľskú aplikáciu alebo softvér, operačný systém (a ich verzie), webového klienta, verziu webového klienta a modul zodpovedný za zobrazenie obsahu (napríklad AppleWebKit). Reťazec agenta používateľa sa odosiela vo forme hlavičky požiadavky HTTP.

Čo je detekcia agenta používateľa?

Detekcia agenta používateľa je proces potvrdzovania a analýzy reťazca user-agent, aby sme sa oboznámili s jeho vlastnosťami. Detekcia agenta používateľa môže byť užitočná pre webové stránky na optimalizáciu a zacielenie rôznych funkcií prehľadávača na rozdiel od konkrétnych typov prehľadávačov.

Čo je spoofing užívateľských agentov?

Podvrhnutie agenta používateľa je termín, ktorý sa používa na opis prípadu, keď obsah agenta používateľa webového prehľadávača umožňuje webovému prehliadaču pózovať a identifikovať sa ako iný prehliadač. Keďže webové stránky pri prezentovaní obsahu používateľom často kontrolujú typ prehľadávača, spoofing používateľských agentov je výhodný pre mnohé webové prehliadače z hľadiska kompatibility.

Na čo sa WebKit používa?

WebKit je prehliadač HTML. Je to open-source engine vyvinutý spoločnosťou Apple a používa sa predovšetkým v prehliadačoch Safari a iOS od spoločnosti Apple. Je to renderovací stroj, ktorý spracováva HTML a CSS na interpretáciu a prezentáciu webových stránok. WebKit je tiež zodpovedný za to, aby vám umožnil navigáciu cez odkazy na webovej stránke.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me